גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מניות הטכנולוגיה דחפו את הנאסד"ק לשיא, הדאו איבד 1.4%; אמזון קפצה ב-3.3%, למונייד זינקה בכ-11%

הדיווח כי הממשל האמריקאי יגבש תקנות שיביאו להחרמת מוצרי טכנולוגיה של חברות סיניות, בהן וואוי, מעיב על המסחר ● הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף בארה"ב הסתכמו מתחת לתחזיות ● התחלות הבנייה בארה"ב בחודש יוני עלו מעבר לתחזיות ● מאסק: טסלה קרובה מאד לפיתוח כלי רכב אוטונומי

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:01

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס איבד 1.4%, הנאסד"ק עלה ב-0.6% לשיא. מניות הטכנולוגיה המשיכו לספק תמיכה לוול סטריט, כאשר אמזון זינקה ב-3.3%, אפל הוסיפה 0.4% לערכה, ומנייתה למונייד הישראלית קפצה ב-11%.

22:36

הירידות בוול סטריט מעמיקות על רקע דבריו של המועמד לנשיאות ג'ו ביידן, שאמר כי "הבנקאים והמנכ"לים של וול סטריט לא בנו את אמריקה". דבריו התפרשו כמי שלא יטיב עם שוק המניות.

מדד דאו ג'ונס מאבד 1.7%, ומנגד מדד הנאסד"ק עולה ב-0.6%.

מניות הטכנולוגיה ממשיכות לספק תמיכה לוול סטריט, כאשר אמזון מזנקת ב-3%, אפל ומיקרוסופט עולות בעד 0.6% נגד המגמה בשוק.

21:44

החוזה על הנפט (WTI) ירד ב-3.1% לרמה של 39 דולר לחבית.

הזהב נסוג משיא של 9 וחצי שנים שרשם במהלך המסחר מעל ל-1,800 דולר לאונקייה.

מניות הטכנולוגיה שנהנות מאילוצי התפשטות נגיף הקורונה ממשיכות לטפס. אמזון עולה בכ-1.7%, זום וידאו מטפסת בשיעור דומה לרמה של יותר מ-170 דולר למניה. 

בד בת אנד ביונד (סימול: BBBY) צונחת ב-25% לאחר שפספה את התחזיות לרבעון השני. החברה הודיעה על כוונתה לסגור עוד 200 חנויות בצל משבר הקורונה. זאת לאחר ירידה של 50% בכנסות ברבעון השני לעומת זה המקביל אשתקד.

21:20

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה האדומה, ומנגד מניות הטכנולוגיה אמזון , אפל  ומיקרוסופט  מספקות תמיכה. מדד הדאו ג'ונס מאבד 1.5%, הנאסד"ק ללא שינוי ומדד S&P 500 משיל 0.5% מערכו.

הנפט צונח ב-2.9% מתחת לרמה של 40 דולר לחבית, וזאת בצל החשש מירידה בביקושים עקב התפשטות נגיף הקורונה.

מניות התעופה יונייטד איירליינס  ודלתא איירליינס  צונחות בכ-6%-4%. אלקואה  ופיוניר  צונחות בכ-4%. ג'נרל מוטורס  מאבדת יותר מ-4%, שברון  מאבדת 3.6%, אקספדיה גרופ  יורדת בשיעור דומה.

מנייתה של חברת הביטוח הדיגיטלית למונייד הישראלית מזנקת בכ-15%וזאת לאחר שהונפקה בשבוע שעבר (ב-IPO) לפי שווי של 29 דולר למניה, ופתחה את המסחר שלה בבורסת ניו יורק במחיר של 52 דולרים (זינוק של 80% ביומה הראשון לעומת ההנפקה).

19:30

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות בצל החשש מהחרפת יחסי ארה"ב וסין. הערב דווח כי הממשל האמריקאי יגבש השבוע תקנות שיביאו להחרמת מוצרים של 5 חברות סיניות, בהן חברת וואווי.

בית המשפט העליון בארה"ב קיבל היום החלטה דרמטית עבור הנשיא דונלד טראמפ, כשהכריע לטובת התובע הכללי של מדינת ניו יורק וקיבל את דרישתו לקבל את דוחות ההון של הנשיא.

18:45

בורסות אירופה ננעלו בטריטוריה האדומה בצל החשש מהתפשטות הקורונה. הדאקס השיל 0.1% מערכו, הקאק נפל ב-1.2% והפוטסי איבד 1.7%.

18:00

המסחר בוול סטריט עבר לירידות חדות בהובלת מניות התעופה והקרוזים. מניות הטכנולוגיה שבלטו לחיוב בפתיחה נחלשות כעת. אמזון ברמת שיא, מדד הנאסד"ק נסוג מהשיא שנרשם בפתיחה, הדאו ג'ונס מאבד 1.8% מערכו.

וולגרינס מובילה את הירידות בדאו, וצונחת ב-9% בצל רווחים חלשים מהצפוי ברבעון החולף. החברה השעתה את התוכנית לרכישה חוזרת של מניות.

מנייתה של חברת הביטוח הדיגיטלית למונייד הישראלית שזינקה ב-10% בפתיחה עולה כ-3% כעת, וזאת בהמשך להנפקתה בשבוע שעבר לפי מחיר של 29 דולר למניה. החברה נסחרת כעת לפי שווי שנושק ל-75 דולר למניה.

יצרנית האופנועי הארלי דווידסון תפטר 700 עובדים. מדובר ב-14% מכוח העבודה של החברה.

הנפט נסוג ב-2.7% מתחת ל-40 דולר לחבית בצל החששות מהתפשטות הקורונה.

16:34

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות בהובלת מניות הטכנולוגיה שממשיכות במומנטום החיובי. נטפליקס ומיקרוסופט מתקדמות ביותר מ-1%, אפל עולה קרוב ל-1%, פייסבוק, אמזון  ואלפאבית  נסחרות גם הן בטריטוריה הירוקה.

מנייתה של למונייד הישראלית מטפסת בכ-3.5% מעל ל-70 דולר למניה.

15:31

הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב ירדו לקצב של 1.31 מיליון תביעות בשבוע החולף לעומת 1.4 מיליון תביעות בשבוע הקודם, ומתחת לתחזיות שצפו עלייה בקצב של 1.39 מיליון תביעות. מספר התביעות החוזרות לדמי אבטלה הסתכמו ב-18,062 תביעות, לעומת הצפי של הכלכלנים ל-18,950 תביעות. זהו השבוע ה-15 ברציפות עם יותר ממיליון בקשות לדמי אבטלה.

התחלות הבנייה בארה"ב בחודש יוני עלו מעבר לתחזיות והסתכמו ב-211.7 אלף יחידות, לעומת 195.5 אלף במאי. התחזיות היו לעלייה צנועה יותר של 198 אלף יחידות דיור.

מייסד טסלה אילון מאסק אמר כי החברה קרובה מאד לפיתוח כלי רכב אוטונומי ועתידה לעשות זאת עוד השנה.  "אני בטוח לחלוטין שפיתוח של מכוניות אוטונומית בדרגה גבוהה או אוטונומיות לחלוטין יקרה, ואני חושב שזה יקרה במהירות", אמר מאסק בהודעה מצולמת במהלך ועידת ה-AI העולמית ששודרה משנגחאי. טסלה מסרה היום כי תפרסם את דוחותיה לרבעון השני ב-22 ליולי.

13:10

מגמה מעורבת בבורסות אירופה. מדד הדאקס בפרנקפורט מתחזק בכ-1.3% ואילו בלונדון רושם מדד הפוטסי ירידה קלה. 

בניו יורק צפוי יום המסחר להיפתח במגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק צפוי לפתוח בעלייה קלה. במסחר המוקדם נרשמות עליות במניות נטפליקס , מיקרוסופט , אמזון , אפל וטסלה.

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית, בהובלת מדד הדאקס בגרמניה שעולה בכ-1.2%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות קלות.

הנפט נסחר בירידה קלה ואילו הזהב מתייצב סביב רמה של 1,822 דולר לאונקיה.

07:30

מגמה חיובית נרשמת היום בבורסות אסיה, לאחר שאתמול ננעל המסחר בוול סטריט בעליות שערים. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמת יציבות. 

הזהב, שאתמול פרץ לראשונה מאז 2011 את רף 1,800 דולר לאונקיה, נסחר היום ביציבות סביב 1,820 דולר לאונקיה (חוזה לאוגוסט).

גם הנפט נסחר ביציבות ומחיר של חוזה על חבית מסוג ברנט עומד על 43.3 דולר. 

בסין פרסמה היום הלשכה לסטטיסטיקה את נתוני האינפלציה, לפיהם מדד המחירים לצרכן במדינה עלה ב-2.5% ב-12 החודשים האחרונים, בהתאם לציפיות. מדד המחירים ליצרן רשם ירידה של 3% לעומת צפי כלכלנים לירידה של 3.2%. 

יום המסחר בוול סטריט ננעל אתמול כאמור במגמה חיובית, לאחר שבשעה האחרונה נרשמה התחזקות בעליות השערים. מדד הנאסד"ק הוביל, עם עלייה של כ-1.4% בסיום. מניות אפל ואמזון טיפסו לשיאים חדשים. 

עוד כתבות

בצלאל מכליס / צילום: אלביט מערכות, יח"צ

עלייה של 65% ברווחי אלביט מערכות ברבעון השני

בשורה התפעולית הציגה אלביט עלייה של 47% ברווח שהגיע לרמה של כ-117 מיליון דולר ● החברה נהנתה מרווח הון בהיקף של כ-35 מיליון דולר בעקבות מכירת בניינים (ושכירתם מחדש) על ידי החברה הבת של אלביט בארה"ב

בונים מחדש: איך השפיעה הקורונה על ענף הנדל״ן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

תמריצים ושינויי חקיקה: איך משקמים את תחום הדיור המוגן מהריסות הקורונה?

בימי הקורונה הפכו תמריצים כלכליים ושינויי חקיקה להכרחיים בתחום הדיור המוגן, טוענים הבכירים בענף ● למבוגרים עצמם חשוב לשמר את השגרה שלפני המגפה, על מנת לתרום לבריאותם הנפשית והפיזית ● בונים מחדש – האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה רביעית בסדרה

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

נעילה מעורבת בוול סטריט: מניית רשת בתי הקולנוע AMC זינקה ב-14.4%

לראשונה מפרוץ הקורונה, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו מתחת למיליון ● מדד הפוטסי הבריטי הוביל את הירידות באירופה ● סיסקו צנחה ב-11.5% לאחר הדוחות בשל תחזית מאכזבת ● אפל קפצה לרמת שיא, אמזון מחקה את העליות

תמיר פלד, הבעלים של "מוזיאון המרציפן והשוקולד" ו"בית השקד" בכפר תבור / צילום: תמונה פרטית

כך בחסות הקורונה הפך המוזיאון הקטן והוותיק בכפר תבור את פניו

תמיר פלד, בן 44, בעלי "מוזיאון המרציפן והשוקולד" ו"בית השקד" בכפר תבור ● אחרי שההכנסות צנחו ב-95% הבין שכדי להתפרנס עליו לעשות שינוי, ועבר מתחום האומנות והיצירה לתחום "קמעונאות הבוטיק" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז  

ח"כ תהילה פרידמן / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"צאו לכמה בחירות שתרצו - אף אחד לא יעלם": נאום הבכורה שמסעיר את הכנסת והרשת

"יש בעולם שלי המון אמת ויופי. אבל לא כל האמת. לא כל היופי. אני לא רוצה שכולם יהפכו להיות אני" ● תהלה פרידמן, ח"כ מכחול לבן, נשאה השבוע במשך 11 דקות נאום בכורה יוצא דופן בכנסת שכולו בעד קירוב לבבות ואחדות ● למעלה ממיליון איש כבר צפו

ניסוי בחיסון לקורונה של חברת מודרנה בניו יורק   / צילום: Hans Pennink, Associated Press

קורונה זה התרופה שלהן: הנפקות הביוטק בארה"ב גייסו סכום שיא של 9.4 מיליארד דולר מתחילת השנה

הנפקות הביוטק שוברות את השיא של 2018, שבכולה גויסו 6.5 מיליארד דולר ● העלייה הממוצעת במניות ביום המסחר הראשון שלהן, בשיעור של 34% - הזינוק החד ביותר מאז ההייפ של מניות הטכנולוגיה בוול סטריט בשנת 2000

מפעל אבגול / צילום: איל יצהר

ללא עלייה במכירות ובזכות בהלת הקורונה: הרווח הנקי של אבגול זינק במאות אחוזים

ברבעון השני נרשם רווח חריג של 17.9 מיליון דולר, בזכות הביקוש הגובר לבדים לא ארוגים המשמשים למוצרי מיגון אישי, שצריכתם עלתה משמעותית ● החברה מדגישה כי רמות המחירים שמהן נהנתה לא יימשכו ברבעון השלישי

מאיר גורביץ', בעל השליטה בארזים / צילום: רוני שיצר

רוכש חדש מתעניין באל על: איש הנדל"ן מאיר גורביץ

גורביץ (65) הוא איש עסקים ישראלי-בריטי, ובעל פעילות עסקית חובקת עולם ● עיסוקו מתמקד בעיקר בנדל"ן מניב ● גורביץ לא העביר הצעת מחיר אולם פנה כאמור לרשות החברות לקבל היתר

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

בדיקת קורונה ללא מגע בשדה התעופה: ככה זה הולך לעבוד

חברת בינה. AI, המפתחת מערכת לחישה מרחוק של סמנים רפואיים, הודיעה על תחילתם של שני ניסויי פיילוט עם שדות תעופה בעולם, לבדיקות קורונה ללא מגע

קובי ריכטר / צילום: תמר מצפי

לא חיכתה לעסקה: מניית סומוטו זינקה ב-110% מתחילת השבוע שעבר

בעקבות הדיווח אתמול (ד') על עסקת מיזוג עם נוסטרומו הפועלת בתחום הלוהט של אגירת וניהול אנרגיה, זינקה מניית סומוטו ב-60% לשווי חברה של 230 מיליון שקל ● עוד לפני הדיווח אתמול קפצה סומוטו בכ-30% בתוך מספר ימים

שלמה אליהו / צילום: תמר מצפי

המערבולת במגדל לא נרגעת: דירקטור המקורב לשלמה אליהו מתפטר

הערכות: ההתפטרות כדי לפנות מקום למינוי דירקטור חדש, כנראה מוטי רוזן ● הדירקטור הפורש גבי פיקר הסביר כי התפטרותו הינה "נוכח חוסר אמון, שהחריף לאחרונה, בינו (ודירקטורים במגדל ביטוח) לבין יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, ניר גלעד ועל רקע הוראת הממונה על שוק ההון"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה בירידות: מדד הבנקים צנח ב-2%, קמהדע קפצה בכ-8%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.69% ומדד ת"א 90 השיל 0.08% ● ירידות בבורסות אירופה ● מניית בנק הפועלים איבדה 2% לאחר הדוחות ● סומוטו צנחה בכ-15%

שבי שמר / צילום: שלומי יצהר

בנק אגוד הקטין את ההוצאות בגין הפסדי אשראי ושיפר את הרווח הרבעוני

בדרך למיזוגו בתוך במזרחי טפחות ובמקביל להימשכות משבר הקורונה מציג אגוד גידול של 41% ברווח הרבעוני כשהוא נהנה מהכנסות בגין הפרשות קבוצתיות לצד רווח "משמעותי" בתיק ההשקעות שלו ● בשל ההפסד ברבעון הראשון הרווח במחצית הצטמק ב-94%

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

הפועלים ממשיך להפריש בגין הפסדי אשראי והרווח צנח בכ-85%

המשבר הכלכלי ומגפת הקורונה ממשיכים לטלטל את תוצאות בנק הפועלים ● בנטרול ספיחי הפרשות שבהן היה מעורב הבנק בארה"ב ההיפרדות הסופית מישראכרט ועוד היבטים "חריגים", רשם הבנק ברבעון השני רווח נקי של 161 מיליון שקל ●  תיק האשראי לציבור של הבנק קטן ברבעון השני ב-2%

חילי טרופר, כחול לבן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האם בענף התרבות משתכרים 3,000 שקל פחות מהממוצע?

המחאה של אנשי התרבות לא באה מעשירים מפונקים, אומר השר ● ומה אומרים הנתונים? ● המשרוקית של "גלובס"

מירי רגב / צילום: מארק ניימן, לע"מ

מירי רגב: "הצלחנו בעבודה מאומצת לאפשר לישראלים להיכנס לשתיים וחצי מדינות"

רגב התייחסה למתווה הראשוני של פתיחת השמיים, ואמרה "ישראל מוגדרת כמדינה אדומה, ולכן רוב המדינות הירוקות לא ששות לקבל אותנו" ● ישראל מתכננת להפעיל טיסות לבולגריה, קרואטיה וחלקים מיוון כבר ב-18 באוגוסט

פרופ' רוני גמזו צילום: איל יצהר

רוני גמזו הניח על שולחן הקבינט תוכנית אסקלציה לסגר

על אף שפרויקטור הקורונה מצדד בהצמדות לניסיון להפחית את התחלואה בהתנהלות הנוכחית, פרופ' גמזו התבקש להכין תוכנית לאפשרות של סגר ● גמזו הניח על שולחן הקבינט 3 תוכניות, בהן סגר חלקי ומלא

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

השמיים נפתחו? ישראלים שחוזרים מקרואטיה, בולגריה ויוון לא יחויבו בבידוד

השמיים נפתחים? משרד הבריאות אישר כי ישראלים שיגיעו מקרואטיה, בולגריה ויוון המוגדרות כירוקות לא יחויבו בבידוד של 14 יום ● רשימת המדינות תתעדכן כל שבועיים ובמידה ומדינה ירוקה תהפוך לאדומה, החוזרים ממנה יאלצו להיכנס לבידוד ● אלו המדינות שמהן לא תחול חובת הבידוד לשבים ארצה

 

יורש העצר של איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד / צילום: AP

ההסכם עם איחוד האמירויות: פוטנציאל כלכלי ענק מול העולם הערבי כולו

הקשרים והיחסים שהתקיימו עד כה בין ישראל לבין העולם הערבי היו ברובם מתחת לפני השטח, ופה ושם יצאו לאור ● כעת, לאחר ההסכם עם איחוד האמירויות, האפשרויות הנפתחות בשווקים הערביים עבור החברות הישראליות הן עצומות ועשויות להגדיל באופן דרמטי את הייצוא הבינלאומי, ולכאן נכנס היתרון הכלכלי האמיתי של ההסכם

דירות חדשות/צילום: אייל יצהר

הלמ"ס: היקף רכישת הדירות החדשות בחודש יוני זינק לנתוני הימים שלפני הקורונה

רבע מהדירות החדשות בחודש זה נמכרו במחוז הדרום ● בסך הכל כמות רכישת הדירות החדשות במחצית השנה נמוכה ב-2.5% מזו של המחצית הראשונה של 2019