גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה ביציבות; הזהב שבר רצף עליות של 10 שבועות

שירות הדואר האמריקאי עדכן על העלאת מחירים זמנית ● המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ביולי בשיעור הנמוך מהתחזיות ● אפל קרובה לשווי של 2 טריליון דולר ● בריטניה הכריזה על בידוד של 14 ליום לנכנסים אליה משלל מדינות אירופאיות

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

יום מסחר מנומנם בוול סטריט הסתיים ביציבות בהמשך לנתוני המכירות הקמעונאיות ליולי שעלו פחות מצפוי. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.1% לערכו, הנאסד"ק השיל 0.2% ומדד S&P 500 ננעל ללא שינוי אך טיפס קלות בסיכום שבועי קרוב לרמת השיא.

מנייתה של חברת הביוטכנולוגיה CureVac BV הגרמנית זינקה בכ-200% ביומה הראשון. לאחר שהונפקה לפי שווי של 16 דולר למניה, זינקה המניה מעל ל-50 דולרים.

22:20

המדדים המובילים בניו יורק עברו לטריטוריה האדומה לאחר שנסחרו במגמה מעורבת במשך היום. מדד הנאסד"ק מאבד 0.5%, הדאו ג'ונס משיל 0.1% מערכו.

21:00

שירות הדואר האמריקאי (USPS) עדכן על העלאת מחירים זמנית כתגובה להגדלת העלויות ועליית הביקוש למסירת חבילות בזמן מגיפת הקורונה.

הזהב סגר את השבוע בירידות לראשונה מזה עשרה שבועות. הזהב איבד הערב 1% מערכו לרמה של 1,950 דולר לאונקייה. הנפט איבד 1% מערכו לרמה של 41.8 דולר לחבית.

19:30

בורסות וול סטריט נסחרות במגמה מעורבת סביב רמות הפתיחה, כאשר הנאסד"ק משיל 0.3%, הדאו ג'ונס מוסיף 0.2% ומדד S&P 500 נסוג קלות מרמה הנושקת לשיא כל הזמנים.

מוקדם יותר פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש יולי בארה"ב, שעלו פחות מהצפוי. אתמול פורסמו נתוני דרישות האבטלה שירדו לראשונה מאז פרוץ המגיפה אל מתחת למיליון בקשות שבועיות.

טסלה  מזנקת לשיא כל הזמנים לקראת פיצול המניה ביחס של 1:5, ולאחר שבנק ההשקעות מורגן סטנלי העלה את ההמלצה למניה וגם את מחיר היעד.

אפל , שגם היא בדרך לפיצול, נסחרת בירידות של 0.3% כעת, והיא קרובה לראשונה לשווי שוק של 2 טריליון דולר.

מנייתה של חברת הביטוח הדיגיטלית  Duck Creek Technologies מזנקת ביומה הראשון למסחר בכ-56% לעומת מחירה בהנפקה (27 דולרים למניה).

ישראליות בוול סטריט

קמהדע מזנקת ב-10% בהמשך לדיווח השבוע כי בבית החולים הדסה החלימו מהקורונה שלושה מטופלים בנוגדנים שפיתחה החברה. 

אבוג'ן מזנקת ב-13%, אבן קיסר מאבדת 1.2%, ורום עולה ב-5%.

18:48

בורסות אירופה ננעלו בטריטוריה האדומה בהובלת מדד הקאק הצרפתי ומדד הדגל של שבדיה שאיבדו 1.6% ו-1.8% בהתאמה. מניות התעופה בלטו בירידות על רקע ההכרזה של בריטניה על בידוד של 14 ליום לנכנסים למדינה משלל מדינות אירופאיות. 

בוול סטריט המדדים נסחרים במגמה מעורבת, הנאסד"ק מאבד 0.3%, הדאו ג'ונס מוסיף 0.1% לערכו.

מניית טסלה מזנקת בכ-1.66% לשיא כל הזמנים.

16:35

המסחר בוול סטריט נפתח בטריטוריה האדומה על רקע האכזבה מנתוני המכירות הקמעונאיות בארה"ב בחודש יולי. מדד דאו ג'ונס משיל 0.4%, הנאסד"ק ללא שינוי ומדד S&P 500 משיל 0.2% ונושק לשיא כל הזמנים.

מנייתה קמהדע  מזנקת ב-23% בהמשך להודעת בית חולים הדסה אתמול כי שלושה חולי קורונה החלימו לאחר שקיבלו "חיסון פסיבי" שפותח על ידי קמהדע.

מנייתה של מפתחת החיסונים Novavax מזנקת ב-11% על רקע ההודעה על עסקה עם ממשלת בריטניה, ולפיה החברה תספק 60 מיליון מנות חיסון לנגיף הקורונה. Novavax עתידה לקיים את הניסוי שלב 3 ברבעון זה, כשהעסקה כוללת שיתוף פעולה מצד בריטניה.

15:39

המכירות הקמעונאיות ביולי בארה"ב עלו ב-1.2% בלבד, לעומת התחזית לעלייה של 2.3%.

15:15

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו במגמה מעורבת. החוזה על מדד דאו ג'ונס משיל 0.3% ומנגד זה על הנאסד"ק מטפס ב-0.3%. באירופה המדדים מאבדים גובה. הדאקס צונח ב-1%, הפוטסי מאבד 1.5% בהמשך לירידה בשיעור דומה אתמול.

בהמשך להודעת בית חולים הדסה אתמול כי שלושה חולי קורונה החלימו לאחר שקיבלו "חיסון פסיבי" שפותח על ידי קמהדע, מנייתה זינקה אמש לאחר הנעילה למחיר של 12% וצפויה לפתוח את יום המסחר בנאסד"ק בזינוק של 25%.

ענקית החיפוש הסינית באידו עקפה את התחזיות ברבעון השני של השנה, אם כי המניה יורדת בצל חקירה של ה-SEC נגד שירותי הסטרימינג  IQ.

טסלה זכתה להעלאת המלצה מצד מורגן סטנלי ל'משקל שוק' לעומת 'משקל חסר'. 

14:15

הירידות באירופה מתמתנות: הפוטסי והקאק ממשיכים לרדת, אך עברו מירידה של 2.4% לירידה של 1.7%. הדאקס עבר מירידות של 1.5% לירידות של 1.1%. 

חלק מהירידות קשורות לכך שבריטניה הכריזה על בידוד של 14 ליום לנכנסים למדינה משלל מדינות אירופאיות בהן יש גל תחלואה נוסף כמו צרפת, הולנד, מלטה ומונקו. 

12:15

הירידות באירופה ממשיכות: הפוטסי והקאק יורדים ב-2.4%, והדאקס ב-1.5%. 

כלכלת הונג קונג הצטמצמה ב-9% ברבע השני של השנה. זהו הרבעון הרביעי ברצף שמציג התכווצות של הכלכלה ההונג קונגית. 

11:20

הירידות באירופה מחריפות: הפוטסי והקאק יורדים ב-2%, והדאקס יורד ב-1.4%.

בורסות שנחאי ושנזן נסגרו בעליות של יותר מ-1.1%. בורסת הונג קונג נסגרה בירידה של 0.23%. 

10:10 

בורסות אירופה נפתחו בירידות: הקאק יורד ב-1%, הפוטסי ב-0.9% והדאקס ב0.6%. הפתיחה הנמוכה בעקבות הבעיות בארה"ב סביב אישור חבילת החילוץ של הקורונה. 

לאחר יום של מסחר מעורב, בורסות אסיה נמצאות בעלייה: הניקיי נסגר בעלייה של ב-0.17%, ומדד שנחאי ושנזן עולים ביותר מ-1.2%. 

09:15

בורסות אסיה ירוקות: הניקיי ממשיך להיסחר בעלייה של 0.1%, אך שנחאי והונג קונג עברו לעליות של 0.6% ו-0.26%.

"נטפליקס הסינית", iQiyi, צוללת לאחר המסחר ב-20% וזאת לאחר ידיעה שרשויות ארה"ב חוקרות את החברה בחשד להונאה. 

"פורטנייט" תובעת את אפל וגוגל על כך שהסירו את המשחק מהחנויות שלהם לאחר שהציעה למשתמשים אפשרות לשלם ישירות לחברה ולעקוף את חנויות האפליקציות.

07:20

הבורסות באסיה נסחרות בשעה זו במגמה מעורבת: בורסות שנחאי והונג קונג נסחרות בירידה של כ-0.15%, ואילו בורסת טוקיו עולה ב-0.1%. 

בהמשך היום ארה"ב תפרסם את נתוני המכירות הקמעונאיות של חודש יולי. הצפי הוא צמצום בהיקף המכירות מ-7% בחודש הקודם לאזור ה-1%. אתמול נראה שהחוק להעברת סיוע ממשלתי נוסף לקורונה נתקע, ונראה כי יעבור רק בעוד שבועות רבים.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת בהמשך לנתוני האבטלה שהיו טובים מהצפוי. מדד הנאסד"ק הוסיף 0.3% לערכו, ומנגד הדאו ג'ונס ומדד S&P 500 איבדו 0.2%-0.3%.

מניית סיסקו איבדה 11.5% אחרי הדוחות, אפל עלתה בכ-1.8% ואמזון מחקה את העליות שנרשמו מוקדם יותר. מנייתה של AMC זינקה ב-14.4% לאחר הודעתה על פתיחה מחדש של בתי הקולנוע.

עוד כתבות

החיים זה לא הכל / צילום: יוני המנחם, יח"צ

הסיטקום הוותיק "החיים זה לא הכל" נמכר לערוץ יווני

וגם: מאבקים וריבים בחברת נקסטג'ן ● השיחה

שרת התחבורה מירי רגב / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

המתווה לסגר: יוכלו לצאת מהארץ מי שרכשו כרטיסים עד היום

המתווה שסוכם מאפשר יציאה מהארץ לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד למועד כניסת הסגר לתוקף, קרי היום ה-25 לחודש, עד שעה 14:00 ● לפי המתווה תותר כניסת ישראלים ארצה ללא הגבלה ● מדובר במתווה שיוביל לבריחת חברות תעופה זרות מכאן ולקושי גדול לחברות הישראליות

עו”ד אמיר עסלי / צילום: איל יצהר

מגמת "ההצעה הלא אחידה" בהנפקות - פה כדי להישאר

ההצעה הלא אחידה מספקת וודאות גבוהה יותר, הן לחברה ביחס להצלחת ההנפקה והן למשקיעים המוסדיים ● הנפקות ראשוניות בהצעה לא אחידה יכולות לתרום לשוק משוכלל יותר, פעיל יותר ובריא יותר

צילום מתוך הסרט ‘מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית’. מתעלם במופגן ממנהלי החברות הגדולות  / צילום: נטפליקס

מה נטפליקס שכחה לספר לנו בסרט החדש והמדובר על הרשתות החברתיות

הסרט "The Social Dilemma" דן בבעיות אמיתיות שיצרו פייסבוק, טוויטר ודומותיהן, אך הוא מציג תמונה חד צדדית ומתעלם מאסטרטגיות ושיטות פעולה דומות שבהן נוקטת נטפליקס עצמה ● זהירות, ספוילרים

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון / צילום:מתוך אתר המועצה

טענות נגד יישוב יצהר: מנעו מדוגם קורונה להיכנס ליישוב רק בשל מוצאו

לפי פרטי המקרה שפורסם בחדשות 12, הסטאז'ר לרפואה הגיע לבצע בדיקות קורונה לאחד מהתושבים, אך לא הורשה להיכנס לאחר שהתברר כי הוא ערבי ● ח"כ משה ארבל (ש"ס) פנה ליו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בבקשה לברר את המקרה ואמר: "מדובר בחרפה שעלינו להסיר מקרבנו"

נוריאל רוביני/ / צילום: רויטרס Lucy Nicholson

נביא הזעם של 2008 בטוח: "הולך להיות כמו המשבר הקודם, רק יותר גרוע"

הוא חזה את המשבר ב-2008 והפך לאחד מהכלכלנים הנודעים בעולם; כעת חוזר פרופ' נוריאל רוביני ומזהיר בריאיון בלעדי ל"גלובס" כי הדרך להתאוששות מהקורונה תהיה ארוכה וכואבת • ויש לו גם אמירה מפתיעה לקראת הבחירות בארה"ב: "טראמפ רק מעמיד פנים שהוא פופוליסט" ● האזינו

שליחים של חברת המשלוחים "וולט" משקיפים לעבר רחוב ריק בצל הקורונה. חברות המשלוחים הפכו להיות מרכזיים בתקופה שבה אי אפשר לצאת כמעט מהבית / צילום: כדיה לוי, גלובס

בפעם השנייה בתוך חודש: תקלה באפליקציית משלוחי האוכל וולט

מוקדם יותר הערב, האפליקציה הפסיקה לפעול ומציגה הודעת שגיאה לכל מי שמנסה להזמין באמצעותה משלוח ● לפי שעה, התקלה תוקנה ● החברה סבלה מתקלה דומה לפני פחות מחודש כשאז הסבירו בחברה כי מדובר בתקלה עולמית

חגי ברנר / צילום: יוסי זמיר

בנק לאומי והבנק הבינלאומי מבקשים מביהמ"ש לקיים דיון דחוף בעניין כנפי משק

הבקשה לדיון באה לאור ההמלצות של הנאמן הזמני ● דו"ח הנאמן הזמני ייחס כשלים והתנהלות כספית בלתי תקינה לנושאי משרה, דירקטורים, משרד רואי החשבון, המבקר החיצוני, ומבקר הפנים של "כנפי משק"

צילום: יונתן בלום

תעלת המזגן הייתה המקום הכי חשוב שהייתי בו השבוע

דרור פויר נאלץ להכנס השבוע לתעלת המזגן כדי לנקות פילטרים - וכשיצא משם הכול נראה אותו דבר - רק טיפה יותר טוב

הפגנה בעזה נגד השלום בין ישראל לאמירויות / צילום: Mohammed Salem, רויטרס

הדילמה הפלסטינית: התנגדות לשלום בין האמירויות לישראל או הצלת הכלכלה

המנהיגים הפלסטיניים מתקשים להתרגל ליחסים החמים בין ישראל לאבו דאבי ודובאי, אבל יש כבר קולות שקוראים להם לרכך את עמדתם ● דוח חדש של ארגון זכויות האדם "גישה" מלמד כי הקורונה והשלכותיה הביאו את העזתים למצב קריטי, ולשיאי אבטלה ועוני

הרכבת הקלה בירושלים / צילום: Eliricon, שאטרסטוק

החל מיום שלישי: התחבורה הציבורית תצומצם

בעקבות צמצום נפח הפעילות של התחבורה הציבורית, השירות העירוני ימשיך לפעול בתדירות נמוכה וברשת קווים בסיסית בלבד ● במהלך ימות השבוע יופעל השירות עד לשעה 20:00 בערב ויתחדש בכל בוקר עם תחילת השירות

מחסום משטרתי בתל אביב. המשטרה פרסה מחסומים ברחבי הכבישים בערים כדי לפקח על הגבלות התנועה של הממשלה בצל הקורונה / צילום: כדיה לוי, גלובס

ההייטק, התעשיות הביטחוניות וחלק מהפיננסים יוחרגו מהסגר. אלו עוד הקלות ניתנו ברגע האחרון?

ההקלות סוכמו לאחר שבישיבת הממשלה אושר מתווה מחמיר לסגר שאינו מאפשר לעסקים שאינם מוגדרים חיוניים לפעול בתכונת מצומצמת ● כ"ץ: "אני גאה בכך שאחרי מאבק קשה הצלחתי היום לשנות את מתווה סגירת המגזר הפרטי ובניגוד לכוונה שהסתמנה אתמול"

קלמן ליבסקינד / צילום: יונתן בלום, גלובס

המקרה של ליבסקינד וסגל: תמרור אזהרה לתקשורת הימנית

השבוע הפך קלמן ליבסקינד, שתחקיריו על מערכת אכיפת החוק נישאו על גלי האהדה של הליכוד, ל"שופרו" של מנדלבליט, והוא לא היחיד ● אנשי תקשורת בעלי דעות ימניות נמצאים בין הפטיש לסדן: משמאל, תוקפים ומשמיצים אותם ובימין דורשים מהם הזדהות מוחלטת עם דף המסרים של נתניהו

ניר קלקשטיין / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

מיליארדר האלגו-טריידינג ומלחמתו בקורונה: מייסד פיינל מציג - טוויסט בעלילה

אחרי שהפך את חברת האלגו-טריידינג פיינל לאחת המצליחות בעולם, הקים
ניר קלקשטיין כמה חברות ביג דאטה בתחום הבריאות ● עכשיו הוא מתמקד במיפוי תסמיני הקורונה דרך מכון מחקר שייסד ● כך עבר היזם המסתורי ממסחר בשוק ההון לניבוי תחלואה

יס פלנט / צילום: יחצ

סרט אימה לענקית הקולנוע של מוקי גריידינגר: סינוורלד דיווחה על הפסד של 1.6 מיליארד דולר

הקבוצה שמובלת על ידי מוקי גריידינגר הישראלי אשר גם שותף בה, עדכנה כי היום כי רשמה ירידה חדה בהכנסות במחצית הראשונה של 2020 - של כ-67% לסך של 712 מיליון דולר

סניף של ג'מבו באלקסדרופוליס, יוון / צילום: שאטרסטוק

האם הסכם הזיכיון של פוקס עם ג׳מבו היוונית נמצא בסכנה?

הדיווח - בעקבות פניית רשות ני"ע ● הסימן המסחרי ג׳מבו שבאמצעותו פוקס מתעדת להקים רשת חנויות כלבו מוזלות בישראל עדיין לא שייך לה, והוא פתוח להתנגדויות ברשם החברות עד סוף החודש ● המתחרה המקומית שנקראת ג'מבו סטוק ומפעילה 10 חנויות בתחום הגישה גם היא בקשה לרישום הסימן המסחרי לשם

אבי פרידמן / צילום: יח"צ

מנכ"ל יונייטד בישראל אבי פרידמן פורש אחרי 21 שנה

ב-1 באוקטובר יועברו מושכות ניהול השלוחה הישראלית של החברה ליעל ברזילי, מנהלת המכירות האיזורית ● פרידמן יוסיף לשמש כיועץ לחברה

מחלקת קורונה בחניון בית החולים רמב"ם בחיפה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

שיא נוסף נשבר: יותר מ-7,500 מקרי קורונה אובחנו אתמול

גם אחוז הבדיקות החיוביות הגיע לשיא; 12.8% מהנבדקים התגלו כחיוביים, מה שמעיד על תחלואה סמויה רבה יותר בקרב האוכלוסייה ● מספר אנשי הצוות המצויים בבידוד אף הוא נמצא בשיאו, ועומד על 4,592 אנשי צוות רפואי

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד, בעלי חברת אלקו  / צילום: ישראל הדרי

לאחר הדיבידנד: אלקו מכרה מניות אלקטרה צריכה בכ-57 מיליון שקל

מניית אלקטרה צריכה קפצה ב-118% מהשפל אליו הגיעה באמצע חודש מרץ השנה ● בשבוע הבא תחלק אלקטרה צריכה דיבידנד בגובה של כ-300 מיליון שקל

פרויקט "המארג" בסינגפור / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

עיר בתוך עיר: האם מתחמי הדיור שמספקים לנו הכל הם התשובה לאושר?

למקום המגורים חשיבות גדולה לתחושת האושר והרווחה, וגם האדריכלים נרתמים ליצירת סוגים חדשים של בנייה עירונית: קומפלקסים שיודעים לספק את כל הצרכים, ממגורים ועבודה ועד ספורט וטבע ● היתרונות של עיר קטנה בלי לוותר על העיר הגדולה ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד