גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אלפים הפגינו נגד נתניהו בי-ם: "ישמעו אותנו למרות הסגר"

המחאות נגד השחיתות השלטונית החלו עם צאת החג, כשבמוקד ההפגנה השבועית בבלפור ● זאת חרף ההגבלות ולפני אישור המתווה לקיום הפגנות שפורסם ● 11 מפגינים נעצרו ועוכבו בי-ם בגין הפרת הסדר הציבורי ● מאות הפגינו בקיסריה. המארגנים: "נתנהל תוך הקפדה יתרה על ההנחיות"

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר
מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

 11 מפגינים נעצרו ועוכבו הלילה במהלך המחאה נגד השחיתות השלטונית ובנימין נתניהו בירושלים. לדברי המשטרה, המפגינים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי וכמה בשל תקיפת שוטרים. להפגנה שהתנהלה מוקדם יותר ברחוב בלפור הגיעו אלפי בני אדם עם צאת החג, חלקם בשיירת רכבים מלטרון. הפגנה נוספת נערכת מול ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה.

ההפגנות השבועיות נגד נתניהו התקיימו הפעם תחת מגבלות הסגר הכללי שהוטל במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. ביום שישי פרסמו משרדי המשפטים והבריאות בשיתוף המשטרה, מתווה לקיום הפגנות בזמן הסגר במתכונת קפסולות. התקנות אולם טרם אושרו על ידי הממשלה והכנסת, והמשטרה מאפשרת את קיום ההפגנות כרגיל.

בירושלים הציבה המשטרה במקום מחיצות מסרטים וגדרות להפרדה בין מפגינים, כך שיתאפשר להם לקיים את המחאה בקבוצות נפרדות, אך כעבור זמן קצר הן הוסרו. למרות שמתווה הקפסולות לא נאכף במקום, נרשמה אכיפה מוגברת של חובת עטיית מסכות. בנוסף, המשטרה מסרה כי עיכבה מפגין במתחם "לאחר שהחל לכרוז למפגינים אחרים הנחיות שונות שיאפשרו להם 'לחמוק' מאכיפה נגדם בשל אי עטיית מסכה".

בתום ההפגנה אמר ראש אגף מבצעים במשטרה במחוז ירושלים, אלון חלפון, כי המפגינים התנגדו למאמצי המשטרה לאכוף את תקנות הקורונה. "תוך כדי ההפגנה, לאחר שהנחנו גדרות עם סרטי סימון כדי לאפשר למחות בקפסולות, מיד עם ההתכנסות הדבר הזה הופר. אנשים נצמדו. ביצענו אכיפה כנגד עטיית מסיכות, המון אנשים היו ללא מסיכות ומרחק וביצענו אכיפה". על העצורים אמר כי "יותר מעשרה עצורים בגין תקיפת שוטרים, אחד התיז גז. היה גם בחור ששידל להסיר מסיכות. לציבור שמוחה יש השפעה ישירה על איך תסתיים המחאה. היא יכולה להסתיים בצורה סדורה או להסתיים בפיזור שלנו כמו שקורה למי שיאתגר אותנו ויפר את הסדר".

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

ההפגנות השבועיות נגד נתניהו התקיימו הפעם תחת מגבלות הסגר הכללי שהוטל במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. ביום שישי, פרסמו משרדי המשפטים והבריאות בשיתוף המשטרה מתווה לקיום הפגנות בזמן הסגר במתכונת קפסולות. אולם התקנות טרם אושרו על ידי הממשלה והכנסת, והמשטרה מאפשרת את קיום ההפגנות כרגיל.

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

בירושלים, המשטרה אמנם הציבה מחיצות מסרטים וגדרות להפרדה בין מפגינים כדי לאפשר להם לקיים את המחאה בקבוצות נפרדות, אך כעבור זמן קצר הן הוסרו. למרות שמתווה הקפסולות לא נאכף במקום, נרשמה אכיפה מוגברת של חובת עטיית מסכות. בנוסף, המשטרה מסרה כי עיכבה מפגין במתחם "לאחר שהחל לכרוז למפגינים אחרים הנחיות שונות שיאפשרו להם 'לחמוק' מאכיפה נגדם בשל אי עטיית מסכה".

בהפגנה המרכזית, סמוך למעון ראש הממשלה, התרחש אירוע חריג, כשכלי רכב נסע במהירות לכיוון ההפגנה, ובלם ברגע האחרון. השוטרים עצרו את המכונית וחבלן החל בבדיקתה. מפגינה שהייתה במקום סיפרה כי "ישבנו כאן שלושה אנשים על כיסאות ואני מולם על הכביש. פתאום ראיתי את האוטו מחליק, ואז נתתי צעקה 'דורסים אותנו'".

המשטרה מסרה כי "כוחות שפועלים על רחוב קינג גורג' עצרו חשוד שהגיע במהירות עם רכב לכיוון מחסומי המשטרה והיווה סכנה למפגינים והשוטרים". בעקבות זאת, כך נמסר, נהג הרכב נעצר והועבר לחקירת המשטרה.

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

בקיסריה, כמאה בני אדם פקדו את ההפגנה השבועית מול ביתו הפרטי של נתניהו. "חשבו שיסגרו אותנו ולא ישמעו אותנו. אנחנו פה כדי להגיד שאנחנו פה ונמשיך להיות פה עד שהנאשם ייתפטר", אמר אחד המשתתפים.

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, נשא דברים על הבמה והתייחס גם למותה של שופטת בית המשפט העליון בארצות הברית, רות ביידר גינסבורג, אמש. "הלכה לעולמה השופטת רות גינסבורג ואפשר ללמוד ממנה מהי נחישות, והקהל כאן נחוש לא פחות ממנה" אמר. "שגם אם אתה במיעוט אתה עדיין צודק, שצריך להאמין בצדקת הדרך ושצריך להמשיך ולהחזיק בלפיד החירות".
עם צאת החג, פקדו מפגינים מתנועת "הדגלים השחורים" את הגשרים והמחלפים ברחבי הארץ. בארגון טענו כי הסגר נובע מהעיסוק של נתניהו במשפט נגדו. "מדינת ישראל נמצאת בסגר שיש לו סיבה אחת: נאשם בפלילים שעסוק מבוקר עד ערב במשפטו הקרב", נמסר בהודעת התנועה. "המחדלים של הממשלה הזאת עומדים בשורה אחת עם מחדלי מלחמת יום הכיפורים- רק שפה הם נעשים בכוונת מכוון".

בתנועה טענו כי "במקום לדאוג לעם ישראל, נתניהו יוצר מצוקה אצל האזרחים כדי להחלץ מאימת הדין תוך כדי חליבה של הקופה הציבורית עם הטבות מס וטיסות פאר", וכן הוסיפו כי הם "קוראים לבית ישראל לצאת ולהפגין כל יום נגד הנאשם מספר אחת".

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

לקראת צאת החג, קראו בארגוני המחאה לציבור להגיע בהמוניו להפגנות כמדי שבוע, והבהירו כי יקיימו אותן בתוך הקפדה על ההנחיות ובהתאם למתווה שפורסם, בין אם ייאכף ובין אם לא.

מפגינים בכיכר פריז, ירושלים / צילום: רועי קצירי, גלובס

"השבוע במיוחד נרשמת היענות גבוהה, וההסעות מכל רחביי הארץ מלאות עד אפס מקום. שיירת ענק של רכבים תעלה יחד מלטרון החל מהשעה 18:00", נמסר מתנועת "קריים מיניסטר". בהודעת הארגון נכתב כי "ההפגנה תתנהל תוך הקפדה יתרה על ההנחיות, למרות הודעת המשטרה שלא תאכוף מחר את מתווה ההפגנות החדש".

המארגנים אף דרשו מהמשטרה להגדיל את השטח המוקצה למפגינים על ידי ריווח המרחק בין המחסומים שמוצבים מסביב למתחם. "אנו מקווים שהמשטרה שדחסה אותנו עד כה כסרדינים - תואיל להשיג לאחור ורחוק את מחסומיה ולאפשר לנו להתפרש".

גם בתנועת "אין מצב" קראו למפגינים להגיע לירושלים ולשמור על ההנחיות. "משך המחאה בימי הסגר היא חשובה ביותר", נמסר. "אנא בואו הערב לבלפור עטויים במסכה ושמרו על הריחוק החברתי. זה המקום לחזור ולציין כי הנתונים הראו שבהפגנות שהתקיימו באויר הפתוח לא היו נדבקים".

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

גם בתנועת הצעירים "קומי ישראל" קראו להמשיך במחאה ולא להירתע. "מתנהל בתקשורת קמפיין אגרסיבי, מתוזמן ומתוזמר כנגד המחאה שלנו", נכתב. "ברשתות החברתיות מופעלים אלפי בוטים ופייק פרופילים עם דפי מסרים בהתקפה משולחת רסן, הסתה פרועה וקריאות לרצח של מפגינים".

בתנועה הוסיפו כי ההפגנות אינן מהוות מוקד הדבקה, וכי טענה זו נועדה לפגוע בלגיטימיות של המחאה. "יש אפס הדבקות בהפגנות. מנגד יש ניסיון פוליטי ציני להלביש את הקורונה על ההפגנות על מנת לעשות דה לגטימציה למחאה הכי צודקת - זה לא יצלח להם", נמסר.

עוד הוסיפו כי "הניסיון הפתטי לעשות דה לגטימציה למחאה שלנו נועד להסיט את סדר היום הציבורי מהתנהלות כושלת ורשלנית של הממשלה הזו שהביאה עלינו קטסטרופה חברתית, בריאותית וכלכלית. שימו מסכות, שמרו על הנחיות משרד הבריאות, וצאו להפגין".

על פי ההנחיות שפורסמו, המפגינים יחוייבו להתחלק לקבוצות של 20 אנשים תוך שמירה על "מרחק סביר" בין הקבוצות וכן מרחק של שני מטרים בין מפגין למפגין. כמו כן, המשתתפים חוייבו בעטיית מסכות ועל מארגני ההפגנות הוטל למנות סדרנים שיאכפו את שמירת הכללים. 

"התנועה קוראת לציבור לצאת ולמחות, תוך כדי שמירה על ההנחיות"

למרות הודעת תנועת הדגלים השחורים שבכוונתם לצמצם את הפעילות, וזאת בשל הסגר הכללי שהוטל בארץ, מספר קבוצות אחרות, כמו Crime Minister, הלם תרבות, קומי ישראל והבעלבתים קראו לציבור לבוא להפגין היום  מול בית ראש הממשלה.

השחקנית אורנה בנאי צילמה והפיצה במהלך החג סרטון המסביר לאנשים שמותר להפגין, וביקשה מהם להצטרף להפגנה.

תנועת הדגלים השחורים קיימה ביום חמישי האחרון פעילות בגשרים ובצמתים ברחבי ישראל. בנוסף הם העלו כתובת גדולה בכיכר רבין, בה נרשם "הסגר בגלל ביבי". 

מחאת בלפור: הדגלים השחורים העלו כתובת גדולה בכיכר רבין - ״הסגר בגלל ביבי״ / צילום: מחאת הדגלים השחורים

ביום שישי, זמן קצר לפני כניסת החג, התפרסם מתווה הפגנות מטעם הממשלה, לפיו מפגינים יהיו רשאים להגיע בקפסולות של 20 איש, כאשר כל קפסולה שומרת מרחק זו מזו. המתווה החדש טרם אושר בממשלה וככל הנראה לא יחול על ההפגנה הערב בבלפור.

מתנועת הדגלים השחורים נמסר שהם קוראים "לכל אזרחי ואזרחיות המדינה לפעול על פי החוק והנחיות הקורונה, בהפגנות כבכל עת: לשמור על ריחוק חברתי ולעטות מסכות בכל עת. האירועים מהיום ואמש לא נעשו מטעמנו". זאת בהתייחס לקבוצות שהפגינו בחוף הים בריקודים ובארוחת חג אל מול מעון ראש הממשלה בשולחן, הפגנות בהן לא נשמר ריחוק ולא עטו מסכות.

בתנועה לאיכות השלטון אמרו כי הם מברכים על מתווה ההפגנות שאושר בתקופת הסגר. "זכות המחאה וחופש ההפגנה הן זכויות יסוד בחברה דמוקרטית חפצת חיים. טוב עשה היועמ"ש שסירב להגביל את מספר המפגינים. התנועה קוראת לציבור לצאת ולמחות, תוך כדי שמירה על ההנחיות".

לפני כניסת החג הופצו ברשתות החברתיות הנחיות גם לציבור חרדי או דתי, המעוניין לחזור בצאת החג לבתים. גוף בשם ועד הקהילות מאלעד פרסם טופס תחת הכותרת ״אישור הגעה להפגנה״. הצגת הטופס להלן אמורה לסייע לחרדים המנסים לחזור לבתיהם בסיום שהייה של יומיים אצל קרובים או רבנים, ולטעון כלפי שוטרי ישראל שהם נמצאים בדרכם להפגנה.

״אישור הגעה להפגנה״ שפורסם על ידי גוף בשם ועד הקהילות מאלעד / צילום: ישכר זלמנוביץ

עוד כתבות

חולדאי ובר-דוד מסירים את הגדר מגינת ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות

בית ההסתדרות ברחוב ארלוזרוב בת"א פתח את הגן שלו לציבור הרחב

הגן המשוקם כולל, בין היתר, מדשאה רחבה, אזורי ישיבה מרווחים, חיבור חופשי לאינטרנט בכל המתחם, שולחן עם חיבורי חשמל ו-usb, ספריית רחוב עם ספרים, ובירזיה עם מים קרים, בקרוב ייפתח במתחם גם בית קפה במשאית אוכל

דונלד טראמפ בבית הלבן אחרי ששוחרר מביה"ח / צילום: Alex Brandon, AP

לא רק לנשיא ארה"ב :הנוגדנים של ריג'נרון הוכחו כיעילים לטיפול רפואי בחולי קורונה

החברה שמייצרת את התרופה שניתנה לנשיא ארה"ב לאחר שחלה בקורונה, פרסמה את התוצאות מניסוי שלב 2 ו-3 שערכה ולפיהן הנוגדנים שפיחתה יעילים כאשר הם ניתנים בשלב מוקדם של המחלה ● הבשורות הרעות: כרגע יש רק 50 אלף מנות של התרופה והיצור שלה יקר ומורכב

פסל "הילדה חסרת הפחד" מול הבורסה לניירות ערך בוול סטריט, ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, Associated Press

וול סטריט ננעלה בירוק בהמתנה לדוחות ענקיות הטכנולוגיה

יום המסחר התאפיין בדריכות לקראת פרסום דוחותיהן של ענקיות הטכנולוגיה ● כלכלת ארה"ב התרחבה ב-33.1% ברבעון השלישי ● הנפט צונח ב-3% בצל ההגבלות שהושתו בחלק מהמדינות בצל התפשטות הקורונה

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: דימה טליאנסקי

לא רק ללין ושילב: הפועלים נכנס לשותפות עם פוקס גם בג'מבו

פועלים שוקי הון נכנסת לשותפות עם קבוצת האופנה הציבורית ברשת ג'מבו - הקמעונאית היוונית המוזלת אותה פוקס צפויה להביא לישראל ● במסגרת העסקה פועלים שוקי הון תרכוש מהשותף של פוקס בשילב, אלעד רונן, 20% משילב, וכן 20% מתאגיד JUMBO, בתמורה לכ-40 מיליון שקל

גיל גירון ורמי נוסבאום, מנכ"ל ויו"ר אשטרום / צילום: ישראל הדרי, יח"צ

ההצעה המשופרת של אשטרום צלחה: תמחק את החברה הבת מהמסחר בת"א

קבוצת אשטרום תרכוש את מלוא מניות החברה הבת אשטרום נכסים בהצעת רכש חליפין במניות ● פחות מ-5% מבעלי מניות אשטרום נכסים התנגדו להצעה ● ההיענות הגבוהה תאפשר לה לבצע רכישה כפויה גם למניות שבעליהן לא נתנו את הסכמתם למהלך

ג'ו יורגנסן / צילום: Alicia Devine, רויטרס

לא רק ביידן וטראמפ: מי עוד מועמדים לנשיאות ארה"ב

המערכת הפוליטית האמריקאית היא דו-מפלגתית הנשלטת על ידי המפלגה הדמוקרטית והמפלגה הרפובליקאית ● אך הן לא לבד. מלבדן יש עוד מפלגות רבות ● חלקן מעמידות לבחירה גם מועמדים לנשיאות ארצות הברית

קמפיין משרד הבריאות / צילום: יח"צ

ביטוח, בריאות: 9 מיליון והקורונה כובשות את טבלת הפרסומות

הפרסומת של משרד הבריאות באמצעות לפ"מ היא הזכורה ביותר ● 9 מיליון - האהובה ● הקמפיין של Quik - סופרמרקט אונליין הוא המושקע ביותר מבחינה תקציבית

הכנס השנתי על שם פרופ' ירון אזרחי - "מדמיינים מחדש דמוקרטיה" - מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה / צילום: צילום מסך

"מהי עיתונות, מיהו עיתונאי, מיהו מו"ל, ומי שם ילד בן 18 או 20 בגל"צ להכריע מי הטוב ומי הרע"

בפאנל של המכון הישראלי לדמוקרטיה אמרה אלונה בר און מו"ל גלובס כי "הבעיה העיקרית של העיתונות כיום היא היעדר אתוס, תרבות ומקצוענות" ● גיא רולניק סגן מו"ל הארץ אמר כי לשיטתו תיקי 2,000 ו-4,000 היו אמורים להוביל לחשבון נפש בעיתונות וכי בכל מקרה הקשיים הכלכליים לא הם אלו שדרדרו את האתיקה ● גולן יוכפז מנכ"ל חדשות 13 לשעבר טען שהעיתונות נפלה לכרוניקה בסיקור הקורונה ועו"ד נגה רובינשטיין דיברה על העיכוב שבו נמצאת הרגולציה הישראלית ביחס לטיפול בגוגל ובפייסבוק ● את הפאנל הנחתה ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר

טים קוק, מנכ"ל אפל /  צילום: רויטרס Thomas Peter

ההכנסות מהאייפון אכזבו - ומניית אפל יורדת במסחר המאוחר

הפתעה לטובה במכירות האייפדים ומחשבי מק פיצו על הירידה בהכנסות מהאייפונים, והחברה עקפה את התחזיות ● אפל לא סיפקה תחזית לרבעון הבא, שיכלול את מכירות האייפונים החדשים

ג'ק דורסי / צילום: Anushree Fadnavis, רויטרס

טוויטר עקפה את תחזית הרווח וההכנסות אך המניה מתרסקת במסחר המאוחר

ברבעון בו הגבילה החברה את ציוצי הנשיא טראמפ, והצהירה על כוונתה לקדם שיח בריא ברשת, טוויטר רשמה עלייה נמוכה מהצפוי במספר המשתמשים ● הזהירה מפני חוסר וודאות לקראת הבחירות בארה"ב בכל הנודע להתנהגות המפרסמים

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הפשרה המפא"יניקית של כ"ץ: גם פוגעת בלקוחות הבנקים וגם בחברות כרטיסי האשראי

בסוף ינואר ייכנס לתוקף צמצום מסגרות האשראי של כרטיסי האשראי בהפועלים ובלאומי ● בטויטה לצו שמשנה את פרטי ההוראה, שפורסמה היום, החליט שר האוצר כ"ץ ללכת לקראת הבנקים הגדולים בשם "טובת הציבור" ● משבר הקורונה מצדיק את השינוי אבל נראה שהשר הולך יותר מדי בין הטיפות

מדף בקבוקי פלסטיק של קוקה קולה / צילום: תמר מצפי

"מבצע חסר תקדים": כך נראית המלחמה של קוקה קולה ישראל ביבוא המקביל

האם גל היבוא המקביל דוחף את קוקה קולה למבצעים אגרסיביים? ● החל מה-3 בנובמבר, על כל קניית שישיית בקבוקי קוקה קולה או זירו, הצרכן יקבל מארז של 4 פחיות מתנה ● החברה המרכזית: "חלק מתוכנית המבצעים השנתית"

אוטובוס חברת דן / צילום: איל יצהר, גלובס

דלק קידוחים, SNAM האיטלקית וחברת דן יפתחו טכנולוגיית הנעת אוטובוסים ורכבים כבדים על גז טבעי נוזלי

הפעילות המשותפת תתבסס על היכולות הטכנולוגיות והניסיון של ענקית האנרגיה האיטלקית SNAM, הנסחרת באיטליה לפי שווקי שוק של כ-14 מיליארד דולר, על מערך ההסעות של חברת דן, ועל מאגר הגז לוויתן בו שותפה דלק קידוחים

עיריית תל אביב - יפו / צילום: תמר מצפי

חדש בעיריית תל אביב: ממונה למניעת גזענות

במסגרת היוזמה, מונתה לראשונה ברשות מוניציפלית בישראל, ממונה למניעת גזענות ● תפקיד דומה, קיים כבר במשרדי הממשלה וביחידות הסמך שלה

איל ההון קינס רקישב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

קשרי השותף מקזחסטן של משה חוגג עלולים לסבך את ג'ו ביידן בארה"ב

על פי פרסום בעיתון הבריטי "דיילי מייל", בזמן שביידן, המועמד כיום לנשיאות ארה"ב, כיהן כסגן נשיא, סיפק בנו השני, האנטר, שירותים עסקיים לאיל ההון קינס רקישב, שהיה מקורב לנשיא קזחסטן באותה תקופה ● רקישב וחוגג, בעלי בית"ר ירושלים, ייסדו יחד את קרן סינגולריטים

דרור פויר / צילום: יונתן בלום, גלובס

עִזבו אותי לגסוס במסדרון, הצילו את נטלי דדון!

המרוץ לפיתוח החיסון הוא בקושי חימום ומתאבן למרוץ האמיתי - המרוץ לחיסון עצמו ● ואם אתם לא חושבים שהמקורבים יזכו לחיסון ראשונים, כנראה שהפרוטקציה שלכם כל-כך חזקה שאתם כבר לא שמים לב אליה

מסעדת טוטו / צילום: שני מוזס, גלובס

משבר הקורונה משתק את ענף המסעדות: כך נראית הבוקר מסעדת היוקרה טוטו בת"א

טוטו נחשבה למסעדת יוקרה וותיקה אשר פעלה בשטח רחב ידיים, בכניסת למגדל המוזיאון בתל אביב ● המסעדה תועדה הבוקר כשהיא מפורקת וריקה לחלוטין ● ירון שלו, בעלי המסעדה: "לא נכון לי כרגע להגיב. כל המסעדות סגורות כרגע"

חנויות סגורות בקניון דיזנגוף סנטר. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

רשתות האופנה והמסעדות התייאשו: מפסיקות את הדיונים עם הממשלה

הצהרת התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה להפסיק את ההתדיינות מול הממשלה מגיעה לדבריהם לאחר ש"פניותיהם נפלו על אוזניים ערלות" ● "החל מיום ראשון כל אחד יהיה חייב לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו, עבור עובדיו ועבור משפחתו"

שוטרים מאבטחים את זירת הפיגוע בניס / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

צרפת: שלושה נרצחו בכנסיה בניס; "כל הסימנים שמדובר בטרור"

לפי הדיווחים, בין הקורבנות יש שתי נשים וראשה של אחת נערף ● המשטרה עצרה את התוקף במקום ● הוא נלקח לבית חולים באזור ● צרפת כולה נמצאת בדריכות, ובמיוחד יחסה עם האיסלאם הקיצוני, בעקבות רצח המורה הצרפתי סמואל פאטי החודש על ידי מהגר צ'צ'ני

בית בכפר שלם / צילום: איל יצהר, גלובס

תושבים בכפר שלם נגד קבוצת גבאי: טוענים להפרת הסכם מכוונת

עשרות תושבים בכפר שלם שקשורים במשפחה אחת הגישו תביעה נגד קבוצת גבאי בטענה כי החברה מפרה הסכם מולם, ומנסה לקצץ בזכויותיהם, כחלק מיוזמה להקים במקום פרויקט פינוי בינוי ● קבוצת גבאי: "החברה עומדת מאחורי ההסכמים החתומים ולא פגעה בתמורות"