גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התאוששות בניו יורק: בורסות וול סטריט ננעלו בעליות וקטעו רצף ירידות בן ארבעה ימים

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק קפץ ב-1.7% ומדד S&P 500 התחזק ב-1%
● נפט WTI עלה ב-0.7%, הזהב ירד ב-0.2% ● מדדי דאקס ופוטסי 100 עלו ב-0.4%, קאק 40 איבד 0.4% ● מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו באוגוסט ב-2.4%, לצד עלייה במחירים

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר:  דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 האם השווקים סימנו תחתית אחרי הנפילות; וגם, הדולר קופץ - מה הקשר לשוק המניות | דוח השווקים עם גיא בן סימון, הצטרפו לשידור

23:00

וול סטריט הצליחה להתאושש מעט ולהשיב לעצמה חלק מהירידות שנרשמו ביום המסחר הקודם. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק קפץ ב-1.7% ומדד S&P 500 התחזק ב-1%.

אמזון הובילה את העליות בקרב ענקיות הטכנולוגיה. המניה קפצה בכ-5% לאחר העלאת המלצה מצד ברנשטיין מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר". פייסבוק ומיקרוסופט עלו ביותר מ-2% ואלפאבית התקדמה ב-1.9%. 1%. נטפליקס התחזקה ב-0.6%.

העליות היום קטעו רצף ירידות של ארבעה ימים בנאסד"ק ובמדד S&P 500, הארוך ביותר שלהם מאז פברואר.

21:50

נפט מסוג WTI למסירה באוקטובר עלה היום ב-0.7%, למחיר של 39.6 דולר לחבית. חוזה למסירה בנובמבר עלה באותו שיעור, למחיר של 39.8 דולר לחבית.

20:45

התאוששות בוול סטריט: הדאו עולה ב-0.2%, נאסד"ק מוסיף 0.9% ו-S&P 500 מתקדם ב-0.5%.

הזהב נחלש יום שני ברציפות. חוזה למסירה בדצמבר ירד ב-0.2% למחיר של 1,907.6 דולר לאונקיה.

19:55

לאחר מסחר תנודתי נשמרת המגמה המעורבת בניו יורק. נאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מתחזק ב-0.1% והדאו מאבד 0.3%.

אמזון קופצת 3.5% לאחר העלאת המלצה מצד ברנשטיין, מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר". אמזון איבדה החודש יותר מ-10%, ביציאה נרחבת ממניות הטכנולוגיה.

עוד בין העולות במניות הטכנולוגיה: טוויטר קופצת בכמעט 5%, זום עולה ב-3%, מיקרוסופט מתקדמת ב-1%.

טסלה מאבדת 5.5%, אלון מאסק צייץ כי החידושים שיוצגו ב"יום הסוללה" לא יגיעו ל"ייצור בהיקף גבוה" עד 2022.

18:55

אירופה ניסתה להתאושש מהירידות של אתמול והבורסות ננעלו במגמה מעורבת. מדדי דאקס ופוטסי 100 עלו ב-0.4%, קאק 40 איבד 0.4%.

בוול סטריט, הדאו נותר בטריטוריה אדומה ומאבד 0.3%. נאסד"ק ו-S&P 500 נסחרו בתנודתיות ועתה עולים ב-0.2% ו-0.1%, בהתאמה.

מניות הפיננסים מובילות את הירידות בדאו. גולדמן זאקס  יורדת 2.3%, ג'י.פי מורגן צ'ייס  ואמריקן אקספרס  מאבדות 1.5%

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים מטפסת מעט ל-0.67%. הדולר מתחזק מול סל המטבעות ב-0.4%, הליש"ט נחלשת ב-0.7% לשער של 1.27 דולר לליש"ט והאירו נחלש ב-0.6% לשער של 1.17 דולר לאירו. הזהב נחלש ב-0.3% למחיר של 1,904.4 דולר לאונקיה. נפט מסוג WTI עולה ב-0.6% למחיר של 39.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט מתחזק ב-0.7% ל-41.7 דולר לחבית.

18:25

מסחר תנודתי בניו יורק: הנאסד"ק התאושש מעט ועולה ב-0.2% ומדד S&P 500 מתחזק ב-0.1%. הדאו נותר באדום ומאבד 0.3%.

18:00

שינוי מגמה בבורסות ניו יורק: הדאו מאבד 0.4%, נאסד"ק נחלש ב-0.2% ומדד S&P 500 נסוג 0.1%.

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול מעיד בשעה זו בקונגרס. בדבריו שהוכנו מראש מסר פאוול כי "אנו נותרים מחוייבים לשימוש בכל הכלים שלנו כדי לעשות מה שאנו יכולים, למשך כמה זמן שיידרש, כדי להבטיח שההתאוששות תהיה חזקה ככל הניתן, ולהגביל את הנזק לכלכלה". מאז מרץ הציגו הפד ומשרד האוצר שורת תוכניות שנועדו להלוות כסף לעסקים בקשיי נזילות.

17:20

מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו באוגוסט, לצד עלייה במחירים. סך מכירות הבתים המשיכו את ההתאוששות ממשבר הקורונה ועלו ב-2.4% ביחס לחודש יולי. קצב הגידול השנתי, מנוכה עונתיות, עמד על 6 מיליון. במקביל, נרשמו שיאי מחיר חדשים ברחבי המדינה. המחיר החציוני של בית קיים עמד באוגוסט על 310,600 דולר, עלייה של 11.4% ביחס לאשתקד.

16:30

המסחר בניו יורק נפתח במגמה חיובית: מדד נאסד"ק עולה ב-0.9%, מדד דאו ג'ונס מוסיף 0.1% ומדד S&P 500 מתחזק ב-0.5%.

את העליות מובילות מניות הטכנולוגיה, אמזון עולה ב-2%, פייסבוק, מיקרוסופט ואפל עולות ב-1% ומעלה ואילו אלפאבית ונטפליקס מתחזקות בכ-0.5%. 

ברקע למסחר, החששות בעולם מפני גל נוסף של קורונה מתגברים בשל עלייה במקרים בארה"ב ובאירופה. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי המדינה "בנקודת מפנה מסוכנת" וחייבת לפעול עתה כדי לעצור את התפשטות הקורונה.

עוד עוקבים המשקיעים היום אחר יו"ר הפד ג'רום פאוול שיעיד בבית הנבחרים. הוא צפוי להצהיר כי הכלכלה אמנם מתאוששת מהשפל של הרבעון השני, אבל הדרך לשיקום מלא אינה בטוחה ודורשת את המשך התמיכה מהממשל. לצדו יופיע גם שר האוצר סטיבן מנוצ'ין. פאוול צפוי להעיד מחר גם בוועדת המשנה למשבר הקורונה וביום חמישי בוועדת הבנקאות של הסנאט, שם יצטרף אליו שוב מנוצ'ין.

היום צפויים להתפרסם בארה"ב נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש אוגוסט.

16:20

מניית יצרנית כלי הרכב החשמליים ניקולה יורדת ב-1.7% בטרום מסחר, לאחר שצנחה אמש 19% בעקבות עזיבתו המפתיעה של המנכ"ל טרבור מילטון.

טסלה מאבדת יותר מ-4% בטרום לאחר שאלון מאסק צייץ כי החידושים שיוצגו ב"יום הסוללה" לא יגיעו ל"ייצור בהיקף גבוה" עד 2022.

15:25

המסחר באירופה מתנהל במגמה חיובית במדדים המובילים: דאקס עולה ב-0.6%, פוטסי 100 מתחזק ב-0.4% וקאק 40 מוסיף 0.3%. ירידות קלות נרשמות בספרד, פורטוגל ובלגיה.

החוזים העתידיים צופים פתיחה מעורבת בניו יורק עם עליות קלות בנאסדק וירידות במדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אומר כי המדינה "בנקודת מפנה מסוכנת" וחייבת לפעול עתה כדי לעצור את התפשטות הקורונה, ג'ונסון קרא לעבור לעבודה מהבית במידת האפשר והזהיר כי הצעדים הננקטים, הכוללים סגירה מוקדמת של פאבים ומסעדות, עשויים להיות בתוקף לחצי שנה. זאת בעקבות גל מקרים בימים האחרונים שהוביל לסגרים מקומיים בחלקים של צפון אנגליה ולהגבלת התקהלות לשישה אנשים.

14:10

מגמה מעורבת בבורסות אירופה. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת - החוזים על הנאסד"ק עולים בכ-0.7% והחוזים על הדאו ג'ונס נסחרים ביציבות.

במסחר המוקדם נרשמות עליות במניות פייסבוק , אנבידיה , מיקרוסופט, אמזון  ואפל. טסלה , מנגד, רושמת ירידה של כ-4%. 

12:15

מגמה מעורבת באירופה כעת. מדד הדאקס עולה בכ-0.6% ואילו הפוטסי בלונדון רושם ירידה קלה. 

איתי יושע, מנהל דסק אופציות מט"ח בחדר המסחר של בנק הפועלים מתייחס להתפתחויות האחרונות במשבר הקורונה בבריטניה: "בריטניה נמצאת בעיצומו של גל שני של התפרצות נגיף הקורונה. מאז תחילת ספטמבר הפאונד נחלש מול הדולר בקרוב ל-5%. בעקבות העלייה המדאיגה בתחלואה בממלכה ובמדינות השכנות, הממשלה הודיעה כי מסעדות וברים באנגליה יסגרו החל מהשעה 22:00 בלילה". 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון עומד להכריז על הגבלות חדשות. הבוקר יכנס ג'ונסון את מנהיגי סקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד לוועידת חירום ושם יסכמו את הצעדים שיש לנקוט בימים הקרובים. ההערכות של גורמי הבריאות בממלכה הן ל-50,000 מקרי קורונה חדשים מידי יום החל מאמצע אוקטובר.

"כידוע, משבר הקורונה הוביל את הכלכלה הבריטית למיתון העמוק ביותר שלה ב-100 השנים האחרונות, וההתאוששות שצפו לה מאחרת לבוא. ההערכה הרווחת בקרב כלכלנים היא שסגר באורך של שבועיים עשוי למחוק כ-2% מהתמ"ג הבריטי, וזאת במקביל להתגברות הלחץ על הבנק המרכזי בבריטניה להפחית את הריבית בממלכה", הוא כותב. 

10:08

המסחר בבורסות אירופה נפתח בטריטוריה הירוקה לאחר ירידות של עד 4.5% שנרשמו אתמול. הדאקס מוסיף 0.7% לערכו, הקאק עולה ב-0.3% והפוטסי מוסיף 0.5%.

הנפט נסחר ביציבות וחוזה מסוג ברנט עומד ברמה של 41.5 דולר לחבית.  ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי , מציין בסקירת הנפט השבועית כי "לצד הרמה הנמוכה יחסית של הפעילות הכלכלית העולמית וההשפעה הממתנת על הביקוש לנפט, נרשמה ירידה שבועית של 4.4 מיליון חביות נפט במלאי המסחרי של ארה"ב ורמת המלאי ירדה ל-496 מיליון חביות". עוד מוסיף בפמן כי "ברמה הגלובלית, ארגון OPEC הפחית את התחזית לביקוש העולמי לנפט, מה שמצביע על הביקוש החלש בשוק, זאת כל עוד התחלואה העולמית גבוהה ומונעת חזרה לפעילות רגילה בתחומי הטיסות המסחריות והתובלה הימית".

באשר לוירוס הקורונה בפמן מציין כי " בבריטניה נמשכת התפשטות הגל השני של התחלואה ומספר החולים החדשים היומי חצה את רף ה-4,400 איש, לראשונה מאז תחילת חודש מאי. העלייה החדה במספר החולים החדשים בבריטניה העלתה את החשש שהמדינה תיאלץ להטיל סגרים אזוריים על מנת לבלום את התפשטות הגל השני של הנגיף. מספר הנפטרים בבריטניה מהנגיף טרם עלה, אך להערכתנו הוא צפוי לעלות בשבועות הקרובים בשל העלייה בתחלואה. המשך התפשטות הנגיף בכלכלות הגדולות ובהודו, יבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם, צפוי להכביד על המשך התאוששות הפעילות הכלכלית ועל הביקושים לנפט".

08:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות בהמשך לירידות שנרשמו אמש בשוקי העולם. אמש בוול סטריט מדד הנאסד"ק מיתן את הירידות ואיבד 0.1% מערכו, מדד S&P 500 צנח ב-1.2% ורשם לראשונה מאז חודש פברואר רצף ירידות של ארבעה ימים ברציפות, ומדד דאו ג'ונס איבד 1.8%.

הבורסה ביפן סגורה לרגל חג, שנחאי יורדת ב-0.35%, הונג קונג מאבדת 0.45%, שנזן מאבדת 0.7%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בעד 0.4% בשעה זו.

הנפט עולה הבוקר ב-0.5% לאחר שצלל בכ-5% אתמול בצל החשש מירידה בביקושים על רקע הגל השני של נגיף הקורונה ועל רקע הדיווח על חזרתה של לוב להפיק נפט מהשדות בסהרה.

עוד כתבות

מעבדת ניסוי החיסון בקורונה של אסטרהזזנקה ואוקספורד בברזיל / צילום: Camila Souza / GOVBA / Latin America News Agency, רויטרס

אוקספורד פיתחה חיסון לקורונה, ואז המדענים הסתכסכו על כסף

עסקה מוקדמת עם Merck בוטלה מחשש שמדינות עניות יישארו בחוץ ● כעת תוכל האוניברסיטה להרוויח 100 מיליון דולר עם אסטרהזנקה

ישי דוידי / צילום: יונתן בלום, גלובס

קרן פימי מוכרת כ-33% מסימפליויה להפניקס ולאומי פרטנרס בכ-47 מ' ד'

פימי רכשה את הפעילות מידי טבע והקימה את חברת סימפליויה בשנת 2019 בהשקעה של 47.5 מיליון דולר ● פימי החזירה במצטבר עם עסקה זו 67 מיליון דולר על ההשקעה

צחי נחמיאס / צילום : יחצ

צחי נחמיאס מרחיב הצעתו לרכישת מניות דסק"ש ושומר לעצמו אפשרות להחליף שותפים

מגה אור של נחמיאס ושותפיה מציעים לרכוש עוד 12% מדסק"ש, נוסף על מניות השליטה, לפי שווי חברה דומה של 1.36 מיליארד שקל ● האם טענה שמגה אור ושותפתה ביג בעלות שליטה באפי נכסים, עלולה להשפיע על שותפות אפשרית ביניהן  בדסק"ש?

הפגנת העצמאים בכיכר רבין / צילום: תמר מצפי

העצמאים חזרו לכיכר: "זהו חורבן בית שלישי בחסות הממשלה. העסקים מוקרבים על המזבח הפוליטי"

לפני שעה קלה החלה בכיכר רבין הפגנת מחאה של העצמאים והעסקים קטנים, המוחים נגד התנהלות הממשלה בהתמודדות עם נגיף הקורונה • "עשרות אלפי עסקים נסגרים ולא נותר לנו אלא לצאת למלחמת הישרדות כלכלית ולקחת את גורלנו בידינו"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

"אתם צריכים להתערב": הבנקים לא ממהרים להלוות כסף לקבלנים

יותר משליש מהבקשות של עסקים שאינם בסיכון לא אושרו ע"י הבנקים ● בדיון שהתקיים בוועדת הכספים מתח יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, ביקורת נוקבת על נציגי האוצר בדיון, בעקבות הטענות על כך שהבנקים מערימים קשיים על מבקשי ההלוואות

פלוב אוזבקי / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

שובו של הגרגיר: בזכות הסגר האורז חזר לחיינו

אחרי שנים של שלטון פסטה בלתי מעורער במטבח הישראלי, מתוך איזו תפיסה מוטעית ש"אורז קשה להכין", בתקופת הסגר האחרונה הוא חוזר לככב, ובצדק

הבורסה בגרמניה / צילום: Michael Probst, Associated Press

עליות חדות באירופה; צפי לפתיחה חיובית בארה"ב

בבורסות אסיה מדד ניקיי טיפס 0.2%, ההנג סנג הוסיף 0.54% ומדד שנחאי איבד 1.05% ● אמש וול סטריט ננעלה בעליות על רקע אישור ה-FDA תרופת רמדסיביר של גיליאד לטיפול בקורונה ● אינטל צונחת במסחר המקדים על רקע הדוחות שפורסמו אמש

אמיר אוחנה / צילום: רפי קוץ

הזכות הבסיסית שיש לכל אזרח בבית המשפט ואין לשר אמיר אוחנה

הכלל לפיו רק הייעוץ המשפטי לממשלה רשאי לייצג את עמדת השרים בבתי המשפט נתון במחלוקת ● השבוע הוא קיבל חיזוק מפתיע דווקא מאחד מנציגיו הבולטים של המחנה השמרני בעליון ● מדובר בסטייה בעייתית מהמגמה החיובית שהסתמנה בשנים האחרונות

כץ מול שמולי. פוליטיקה וחוסר אמון בין משרדי הרווחה והאוצר / צילום: עמית שאבי, יהונתן סמייה/דוברות הכנסת

איציק שמולי וישראל כ"ץ מציגים: אגו גדול ופוליטיקה קטנה בעיצומו של משבר תעסוקתי חריף

באוצר מונחים כבר חודשים ארוכים 275 מ' ש' לטובת המלחמה באבטלה • הסכום היה אמור להספיק להכשרת 40 אלף עובדים, אבל בפועל הוכשרו בקושי 4,000 • יצאנו לבדוק מדוע לא הוזרם אפילו שקל מהקופה וגילינו שבסופו של יום הכל מתרכז לעניין אחד: פוליטיקה וחוסר אמון בין משרדי הרווחה והאוצר והשרים הממונים

מפעל הטבליות של טבע בהר חוצבים בירושלים   / צילום: ליאור מזרחי

בוטלה מכירת מפעל הטבליות של טבע בירושלים לקבוצת לוינשטין

בשנה שעברה חתמו החברות ביניהן על הסכם למכירת המפעל בהר החוצבים תמורת 171 מיליון שקל ● מדובר בשטח קרקע הכולל 34 אלף מ"ר בנוי וכ-70 אלף מ"ר זכויות בנייה לניצול

עבד אל פתאח בורהאן, מנהיג סודאן (משמאל) עם נשיא איחוד האמירויות בן זאיד  / צילום: Mohamed Al Hammadi/Ministry of Presidential Affair, Associated Press

בימים הקרובים עשויה להיות הכרזה על הסכם שלום בין ישראל לסודאן

כל התקשורת בעולם הערבי מדווחים בהרחבה על משלחת ישראל שביקרה בסודאן אתמול ● הסיבה לביקור הייתה ככל הנראה כדי להכין את מהלך הסכם השלום

מפגינים בבואנוס איירס. הפגנות ענק בשדרות המרכזיות / צילום: AGUSTIN MARCARIAN, Associated Press

ארגנטינה ניסתה להילחם בקורונה וגילתה: לפעמים אפילו סגר לא עובד

ארגנטינה הייתה בסגר חמישה חודשים, אבל כעת היא עומדת על 14 אלף מקרים חדשים ביום ונמצאת במקום השישי במספר מקרי הקורונה בעולם • מה לא עבד? המדיניות הרפואית, עונת החורף, העייפות מהתארכות הסגר וחוסר האמון במניעי הנשיא

אמיר ירון, נגיד בנק ישראל / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

בנק ישראל מותיר את שער הריבית ללא שינוי - מגדיל את תכנית רכישות האג"ח הממשלתי ב-35 מיליארד שקל

ריבית הבנק תישאר בשיעור הנוכחי של 0.1%, וזאת למרות העמקת המיתון בעקבות הסגר השני ורמות השיא שבהן נסחר השקל ● בתוך כך, בנק ישראל יעניק הלוואות לבנקים בריבית שלילית של מינוס 0.1%

עידן וולס  / צילום: קבוצת דלק

דלק השלימה את המהלך לאיגוח תמלוגי העל ממאגר הגז לוויתן

במסגרת המהלך גייסה קבוצת דלק 180 מיליון דולר בהנפקת אגרות חוב בינלאומיות, שיובטחו בשעבוד על תמלוגי העל מלוויתן

חזי בצלאל / צילום: רמי זרנגר

פערים מסחריים, קשיים רגולטוריים והגורם האנושי: עסקת קשת-אקספון התפוצצה

לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן מורכב, קשת החליטה שלא להיכנס כשותפה בחברת אקספון ● אחד הגורמים המשמעותיים בטרפוד העסקה היה הגורם האנושי: ככל הנראה הבעלים של אקספון חזי בצלאל התקשה לוותר על השליטה בחברה

הבנייה באזורים רבים בגוש דן תוקפא בגלל פרויקט המטרו העתידי. כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מי צופה עלייה במחירי דירות, וההסתבכות באשדוד. כותרות הנדל"ן

מדוע במשרד הבינוי והשיכון מדברים על עליית מחירי דירות ● פרויקט המטרו יפעל בעוד שנים רבות, אבל עלול לעצור בנייה בגוש דן כבר בתקופה הקרובה, איך קורה ששוק המשכנתאות רותח, ופרויקט משרדים אחד באשדוד שממשיך להסתבך

כיתה בבית ספר יסודי בתל אביב, מסודרת לשמירת מרחק בין תלמידים / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

ראשי העיריות ת"א ובני ברק למשרד החינוך: אפשרו פתיחת הלימודים

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי וראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין שלחו לשרי הבריאות והחינוך מתווה שיאפשר לטענתם חזרה מיידית ובטוחה של בתי הספר ● עיקרי המתווה: מערכת שעות גמישה, בדיקות סקר לצוותים החינוכיים ושילוב של למידה בכיתות ולמידה מרחוק

דוד אמסלם / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

נאום "המניאק" של דודי אמסלם שהסעיר את הרשת ואת המליאה

רגע לפני שמליאת הכנסת הצביעה בעד הקמת ועדת חקירה לפרשת הצוללות והיו"ר לוין ביטל את ההחלטה, עלה השר דודי אמסלם להשיב על הצעתה של ח"כ תמר זנדברג ● בנאום בחר אמסלם לתקוף את היועץ המשפטי לממשלה והרבה להשתמש במילה "מניאק", כאזכור לשיחה של מנדלבליט עם אפי נוה, שפורסמה בחדשות 12

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בת"א; מדד הבנקים זינק בניגוד למגמה על רקע הודעת בנק ישראל

מדד ת"א 35 איבד 0.4%, ת"א 90 ירד ב-0.5%, ת"א גלובל-בלוטק איב 1.4% ● אלקטריאון צנחה ב-8%, נייס איבדה 2.85%, אנרג'יקס איבדה 1.4%, גב ים קפצה ב-4% ● בנק ישראל הותיר את הריבית ללא שינוי והגדיל את תוכנית רכישות האג"ח ● המלצת "קנייה" לישראל קנדה

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט / צילום: שלומי יוסף

הסכם חדש לסלברייט באמירויות: תספק טכנולוגיה לגוף באבו דאבי

על פי הערכות, היקף העסקה בין חברת הסייבר הישראלית לגוף בממשל של אבו דאבי, כ-3 מיליון דולר ● ממידע שהגיע ל"גלובס", המתווך בעסקה הוא דוד מידן, שהיה שליח ראש הממשלה למו"מ לשחרור גלעד שליט