גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

צ'ק פוינט לא עוצרת בקורונה: "עובדים בעולם וירטואלי עם פחות פעילויות פיזיות"

חברת אבטחת הסייבר חזרה לספק תחזית רבעונית, לאחר שני רבעונים שבהם נמנעה מכך בשל האי-ודאות הנובעת ממשבר הקורונה ● "התוצאות טובות בעיקר לאור המצב שבו אנחנו נמצאים"

גיל שוויד / צלם: תמר מצפי
גיל שוויד / צלם: תמר מצפי

פתיחה חיובית לעונת הדוחות של החברות הישראליות ברבעון השלישי של השנה: חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט עקפה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון השלישי, וחזרה לספק תחזית רבעונית, לאחר שני רבעונים שבהם נמנעה מכך בשל האי-ודאות הנובעת ממשבר הקורונה.

ברבעון השלישי רשמה צ'ק פוינט הכנסות של 509 מיליון דולר ורווח נקי Non-GAAP של 1.64 דולר למניה, בעוד שהאנליסטים ציפו ממנה להציג הכנסות של כ-504 מיליון דולר ורווח של 1.53 דולר למניה. 

צ'ק פוינט, בהובלתו של המנכ"ל והמייסד גיל שויד, רשמה צמיחה ברוב הפרמטרים המרכזיים: ההכנסות צמחו ב-3.7% ביחס לרבעון המקביל ב-2019, כולל צמיחה בכל תחומי הפעילויות, ובראשם תחום רישיונות האבטחה, שצמח ב-9.7% להכנסות של כ-169 מיליון דולר. הרווח הנקי לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP) הסתכם בכ-201 מיליון דולר, לעומת כ-188 מיליון דולר ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP, נרשם רווח נקי של כ-231 מיליון דולר - עלייה של 6.5% ביחס לרבעון המקביל.

בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020, הכנסות החברה צמחו ב-3.5% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019, והגיעו לכ-1.5 מיליארד דולר. הרווח הנקי לפי כללי GAAP הסתכם בכ-576 מיליון דולר - עלייה של 4.1%, והרווח הנקי על בסיס Non-GAAP גדל ב-4.4% לכ-662 מיליון דולר, שהם 4.58 דולר למניה.


"העלייה ברווח למניה יפה מאוד"

במהלך הרבעון השלישי ייצרה צ'ק פוינט כ-248 מיליון דולר מפעילות שוטפת, ומתחילת השנה הגיע הסכום ל-859 מיליון דולר - בשני המקרים מדובר בעלייה מינורית לעומת התקופות המקבילות ב-2019.

בסיום הרבעון היו לחברה בקופה כ-3.9 מיליארד דולר, וזאת לאחר שבמהלך הרבעון היא רכשה מניות של עצמה תמורת 325 מיליון דולר. הרכישה העצמית בוצעה במחיר ממוצע של מעל 120 דולר למניה, בעוד שהמחיר הנוכחי הוא כ-124.5 דולר ומשקף לצ'ק פוינט שווי שוק של 17.4 מיליארד דולר. לאחר סיום הרבעון, דווח על רכישה של סטארט-אפ ישראלי נוסף, Odo - שנרכש על ידי צ'ק פוינט, לפי הערכות, בתמורה לכ-30 מיליון דולר.

"התוצאות בסך הכל טובות, והעלייה ברווח למניה יפה מאוד. חלקה נובעת מהביצועים וחלקה מהקיטון בהוצאות, כי אנחנו עובדים בעולם וירטואלי עם פחות פעילויות פיסיות. התוצאות טובות בעיקר לאור המצב שבו אנחנו נמצאים, שהוא רחוק מאוד ממה שהתרגלנו אליו", אמר היום שויד, מייסד ומנכ"ל החברה, בשיחת זום עם עיתונאים.

לדבריו, "הצמיחה הגיעה מכמה מקורות, גם ממכירות רישיונות אבטחה, אבל לא פחות מעניין - מהנושאים האסטרטגיים שלנו: מכירות מוצרי הענן עלו ב-57%, מכירות יכולות האבטחה לנקודות קצה, כמו מחשבים אישיים ומובייל, שזה תחום חם מאוד, עלו ב-37%. הפוטנציאל שלנו הרבה יותר גבוה, ואנחנו יכולים להגיע הרבה יותר רחוק. ברבעון הזה כל אינדיקטורים החשובים שלנו עלו - לקוחות חדשים, מכירות ענן ועוד".

נכון להיום, מרבית משרדי צ'ק פוינט בעולם סגורים, ובסך הכל רק 16%-17% מכוח האדם עובדים במשרדים כעת, לעומת 20% לפני רבעון. "אנחנו עדיין חיים עמוק בלב הקורונה, וכמובן גם הלקוחות והשותפים שלנו, ואני גאה בהצלחת העובדים להמשיך לנהל את הביזנס ולהביא תוצאות", אמר שויד.

מנכ"ל צ'ק פוינט פירט בנוגע לכמה איומי סייבר ותקיפות סייבר שהחברה זיהתה במהלך הרבעון, ובהם "אכילס" - חולשה שנמצאה על שבב התקשורת של קוואלקום, שהוא שבב מרכזי בטלפונים מסוג אנדרואיד. החולשה מאפשרת להפוך את הטלפון לכלי ריגול, וצ'ק פוינט עובדת עם קוואלקום כדי לפתור זאת. חולשות אחרות נמצאו באלקסה של אמזון ובאתר ההיכרויות אוקיי קיופיד. מתקפה שזוהתה על ידי החברה היא מתקפה נמשכת מצד איראן, עם יכולות מובייל ומחשב, שבאמצעותן האיראנים פרצו לתוכנות שנחשבות לבטוחות להעברת מסרים מוצפנים. "זה היה רבעון פורה, שרק מראה כמה העולם שלנו חשוף, כמעט בכל פלטפורמה שמשתמשים בה", אמר שויד. 

במקביל, הזכיר שויד כמה מוצרים שהשיקה החברה ברבעון, ובהם מוצר להגנה על סביבות IoT (אינטרנט של הדברים). על רכישת Odo אמר שויד כי זו "חברה צעירה, קטנה, אבל מאוד מוצלחת, עם טכנולוגיה מדהימה לטפל בתחום הגישה מרחוק (remote access), עם טכנולוגיה מבוססת ענן שמאפשרת ללא התקנה על המחשב להגיע לפורטל שמראה את כל האפליקציות הארגוניות - דבר שנדרש בצורה שבה אנשים עובדים כיום".

אחרי שני רבעונים שבהם נמנעה צ'ק פוינט ממתן תחזיות, הפעם החליטה החברה לפרסם תחזיות לרבעון הרביעי, אף שבחברה מדגישים כי האי-ודאות עדיין גבוהה, גם אם הפגיעה בתעשיית הסייבר עד כה לא הייתה חמורה.

"רמת האי-ודאות עדיין גבוהה, אנחנו נכנסים לגל שני באירופה, וארה"ב עוד רוכבת על הגל הראשון ויש גם אי-ודאות עם הבחירות שבפתח", הזכיר שויד. הרבעון האחרון של השנה צפוי להסתכם, להערכת החברה, עם הכנסות של 525-575 מיליון דולר ורווח נקי Non-GAAP של 2-2.18 דולר למניה. בשני המקרים, אמצע טווח התחזית דומה לתחזיות האנליסטים.

המשמעות היא שבשנת 2020 תעקוף צ'ק פוינט את רף ה-2 מיליארד דולר בהכנסות, ולמעשה, תגיע למספר המקורי שנמסר בתחזית החברה לשנה זו, לפני פרוץ משבר הקורונה. בשורת הרווח הנקי למניה, צ'ק פוינט צפויה לסיים את השנה עם רווח של 6.67 דולר למניה - גבוה מהתחזית המקורית. 

עוד כתבות

קלייר והילדים ברליוז, מרי לו ופרוסטי בטיול אופניים - המשפחה של איתי כהן שדה  / צילום: תמונה פרטית

"הגעתי לאיסלנד להתנדב בחווה. היום אני גר בה עם 50 כלבים ו-3 ילדים"

איתי כהן שדה נסע לטיול טרמפים באירופה, והגיע לאיסלנד בגלל מודעה בפייסבוק ● הוא לא ידע שהוא עומד להתאהב ● שלוש שנים אחרי הוא בזוגיות עם קלייר, מנהל איתה חווה של כלבי מזחלות ומגדל איתה שלושה ילדים, וכל זה בגיל 24 ● האזינו

ניר שטרן/ צילום: כדיה לוי

פז סוגרת את הרבעון השלישי עם ירידה של 41% בהכנסות והפסד של 174 מיליון שקל

ההפסד הנקי המתואם של החברה ברבעון השלישי הסתכם בכ- 8 מיליון שקל ● הפחיתה 201 מיליון שקל משוויו של בית הזיקוק ● המנכ"ל ניר שטרן "הקבוצה רשמה ברבעון השלישי את הביצועים הטובים ביותר בחנויות Yellow מאז השקתן"

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

העימות בין ברקת לראשי מגדל מגיע לביהמ"ש: הדירקטורית רונית בודו עתרה נגד הרגולטור

רונית בודו, דירקטורית בלתי תלויה במגדל ביטוח ויו"ר ועדת הביקורת שלה, הגישה עתירה מינהלית נגד הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, זאת לאחר שדירקטוריון מגדל התבקש ע"י ברקת לשקול את המשך כהונתה כיו"ר ועדת הביקורת

חיים כץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

התוכנית של חיים כץ: גיל הפרישה לנשים יעלה. עם כוכבית

הצעת חוק שיזם ח"כ חיים כץ, שמה סוף לקשר שנוצר בין הגירעונות בקרנות הפנסיה הוותיקות לבין הצורך בהעלאת גיל הפרישה לנשים, והכול באמצעות העלאה סלקטיבית • מה הסיכויים של ההצעה החדשה?

בניין תאגיד השידור בירושלים / צילום: יח"צ

יועמ"ש התאגיד: "המועצה נעדרת קוורום, ועל כן עד למינוי חבר נוסף אין תוקף חוקי לפעולותיה"

חבר המועצה חמיס אבולעפיה נפטר בשבוע שעבר מקורונה ומספר החברים בוועדה ירד מתחת למינימום הנדרש, כדי שתוכל לתפקד באופן חוקי ● מינויה של חברה נוספת בוועדה תקוע בוועדת גילאור ● המשמעות המיידית: אי יכולת לאשר את תקציב 2021 עד סוף החודש, כפי שנדרש בחוק

רומן זדורוב / גיל יוחנן

כך יגרמו לך להודות בפשע שלא התרחש מעולם

הרעיון שאנחנו יכולים לזכור משהו שבכלל לא קרה הוא מטריד בפני עצמו, אבל כשמדובר בפשע - זה עוד יותר מטריד. איך אפשר לשכנע אתכם שהייתם נוכחים באירוע שלא קרה? ואפילו לגרום לכם להודות אתכם בפשע שבכלל לא ביצעתם? ● האזינו

נכס של אול יר/ צילום: מצגת החברה

בדרך להסדר חוב: אול-יר עוצרת תשלומים לבעלי האג"ח

החוב של אול-יר עומד על כ-2.35 מיליארד שקל והוא כולל תשלום קרן וריבית של 124 מיליון שקל למחזיקי אג"ח ב', שהיה אמור להתבצע מחר ●  בחברה מאשימים את משבר הקורונה שהוביל לעיכובים בהשלמת עסקאות למכירת נכסים ולמימון מחדש של נכסים

המוסד לביטוח לאומי צילום איל יצהר

השכרת דירות: ביה"ד קבע כי הביטוח הלאומי אינו יכול להסתמך על הדיווח למס הכנסה

ביה"ד לעבודה קבע כי משכיר דירות יכול לטעון במס הכנסה כי לא מדובר בהכנסה פרטית ולשלם בגינה מס מלא - ובמקביל לטעון בביטוח לאומי כי לא מדובר בהכנסה מעסק אלא בהכנסה פרטית, ולכן אין חייבו בביטוח לאומי בגין ההכנסה

בדיקות קורונה בכניסה לאילת / צילום: שלומי יוסף

10 עובדים אותרו חיובים לקורונה במלון ישרוטל בים המלח

העובדים התגלו במסגרת דיגום שנעשה בהתאם לתוכנית האי הירוק ● שרת התיירות אורית פרקש-הכהן: "איתור מספר עובדי מלון מאומתים מראה שהמנגנון של מתווה איי תיירות ירוקים עובד"

עובדים בקלפי סופרים הצבעות שנעשו דרך הדואר בבחירות בארה"ב / צילום: Associated Press, Julio Cortez

בול פגיעה: איך משפיעה ההצבעה בדואר על הכלכלה האמריקאית?

כ-70 מיליון אמריקאים הצביעו בבחירות באמצעות הדואר, עם שיעור ההצבעה הגבוה אי-פעם בארה"ב ● אם הצבעה בדואר תהפוך לתו תקן, ייתכן כי הקטר הקפיטליסטי שמוביל את העולם ישנה את פניו

שלמה קרמר / צילום: איל יצהר

שלמה קרמר כבר ראה חברה אחת או שתיים וגם הפעם הוא בטוח שיש לו סוס מנצח

חברת הסייבר של קרמר קייטו נטוורקס הפכה בשבוע שעבר ליוניקורן: "זיהינו קודם את מה שהחברות הגדולות מנסות להיכנס אליו בחצי השנה האחרונה" ● בראיון הוא מסביר למה הקים את המטה בארץ, איך הוא יודע באיזה סטארט־אפ להשקיע ומה צריך להשתנות כדי שכולם יוכלו להשתלב בענף

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

מגמה מעורבת בבורסה בת"א; אפולו פאואר קופצת בעוד 15%

מחזור המסחר מסתכם בכ-775 מיליון שקל ● דלק ודלק קידוחים עולות ב-5% ו-4.5% בהתאמה, פלרם קופצת ● תדיראן בולטת בירידה של כ-7%

מה נמכר לאחרונה ב-3.3 מיליון שקל בהרי ירושלים / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה אפשר לקנות ב-3.3 מיליון שקל בהרי ירושלים

קוטג' בן 7 חדרים בהר אדר, קוטג' בן 5 חדרים בפסגת זאב בירושלים וקוטג' בן 6 חדרים במבשרת ציון או בצור הדסה

נכס של מנורה מבטחים בלוס אנג'לס. "יסוד של יציבות" / צילום: יח"צ

כך נראית מפת ההשקעות בנדל"ן של הגופים המוסדיים

ההשקעות של חברות הביטוח בנדל"ן מהוות רק אחוזים בודדים מהנכסים שהם מנהלות לחוסכים, אבל הופכות אותן לשחקניות מהגדולות בארץ בתחום הנדל"ן המניב • פנינו למנהלי ההשקעות של חברות הביטוח כדי לשמוע מה הם שינו בתוכניות ההשקעה בעקבות משבר הקורונה

בצורת / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מדינות ארה"ב בדקו אפשרות לתבוע את הממשל האמריקאי בנושא שינוי האקלים

בין האפשרויות שנשקלו הייתה פעולה בבתי המשפט שנועדה להכריח את הממשלה הפדרלית לקבוע הפחתה של פליטת גזי חממה בחוק, כך לפי מסמכים שנחשפו לאחרונה

רוג'ר ג'פסן (משמאל). אייפא"ק סידרה לו קריירה פוליטית קצרה / צילום: AP

איך זה שסנאטור אחד מעז

הוא שילם מחיר כבד, והפסיד את מושבו ● את הלקח למדה על המערכת הפוליטית ● לזכרו של רוג'ר ג'פסן

ערד ניר ונדב איל / צילום: איל יצהר

"זו תקופה איומה ונוראה עבור עיתונאים - זו לא פסגת קריירה"

רגע לפני המעבר הדרמטי ל"ידיעות אחרונות", פרשן החוץ של חדשות 13 נדב איל, הפך לאוטוריטה לענייני המגפה • עמיתו מחדשות 12 ערד ניר הואשם כמכחיש קורונה • השנה האחרונה מתחה לשניהם את השרירים - ולא בטוח שהזיקה להם

איימן סייף, פרויקטור הקורונה של החברה הערבית / צילום: איל יצהר

בדרך להתפטר? חילוקי דעות קשים בין פרויקטור הקורונה לבין ממונה הקרונה בחברה הערבית

חילוקי הדעות בין השניים נוגעים לסוגיית הסגרים המקומיים על יישובים ערביים, בשל התגברות התחלואה בחברה הערבית ● איימן סייף מתנגד לסגרים, ומבקש להגביר את האכיפה ביישובים, בעיקר בחתונות

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ / צילום: תומר אפלבאום, הארץ

הסוגיה החוקתית שעשויה לפרק מהלך אפשרי של כחול לבן לפיזור הכנסת

חברי כחול לבן שוקלים להצטרף לחברי יש עתיד בהצבעה על פיזור הכנסת, אך עומדים בפני שאלה סבוכה שגם עשויה להגיע עד לבג"ץ ● האם כחול לבן יכולים לחסום דיון בממשלה על כך שהם הפרו את עקרון האחריות המשותפת?

משרדי עמידר בחולון / צילום: שלומי יוסף

דירק' עמידר צפוי לאשר הערב את מינוי יאיר זילברשטיין כיו"ר

דירקטוריון חברת עמידר צפוי להתכנס הערב ולבחור את זהותם של מי שיובילו את החברה בשנים הקרובות ● לצד תפקיד היו"ר שאליו צפוי להיבחר יאיר זילברשטיין, מועמדו של שר השיכון ליצמן, ייבחר גם מנכ"ל קבוע