גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האשמות חריפות ותלונות על "האזנות סתר בדירקטוריון": הסכסוך בקבוצת קרסו מסלים

מכבי קרסו, המחזיק ב-12.5% ממניות קרסו נדל"ן ומכהן בה כדירקטור, טוען כי המנכ"ל, הסמנכ"ל ומזכיר החברה השמיצו אותו כשטענו שהקליט בסתר ישיבת דירקטוריון ● קרסו נדל"ן: "מדובר בתביעת סרק שתכליתה סיבוב יחסי ציבור ותו לא"

מכבי קרסו / צילום: יוטיוב
מכבי קרסו / צילום: יוטיוב

הסכסוך בין מכבי קרסו, דירקטור קרסו נדל"ן, לחברה מסלים: היום הגיש קרסו תביעת לשון הרע נגד מנכ"ל החברה דן פרנס, סמנכ"ל הכספים ראובן קידר ועו"ד הראל שהם - מזכיר ויועץ משפטי בחברה.

מכבי, המחזיק ב-12.5% מהון המניות ונכדו של מייסד החברה, טוען כי השלושה השמיצו אותו בכך שטענו שנתפס "מקליט בסתר" ישיבת דירקטוריון, בעוד שלדבריו הקליט באופן גלוי וחוקי את הישיבה. "עלילה מרושעת כוזבת אשר נועדה כולה לפגוע במוניטין של התובע וליצור לו תדמית שלילית", נטען בתביעה.

על פי התביעה, השלושה הפיצו בפני חברי הדירקטוריון, צוות עורכי הדין ויועץ התקשורת אבי בניהו ששכר הדירקטוריון וככל הנראה גם לפני עובדים נוספים בחברה את השמועה הכוזבת כאילו נתפס כשהוא מקליט בסתר את ישיבת הדירקטוריון.

התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכי הדין שמוליק קסוטו ורונן בוך, והיא מהווה המשך ישיר לתביעה המרכזית שהגיש קרסו נגד חברי הדירקטוריון של החברה, רובם בני משפחתו, ונגד מנכ"ל החברה פרנס, במסגרתה הוא טוען לאי סדרים בפעולות החברה. במסגרת התביעה המרכזית טוען קרסו טענות קשות וחריפות נגד האופן בו מנוהלת החברה על ידי בני משפחתו. בין היתר הוא טוען שהחברה מנוהלת באופן שאינו מקצועי תוך אפליית חלק מבני המשפחה, וכי "החברה מוציאה סכומים בלתי פרופורציונאלים להנהלה, ובכלליות באופן שמבזבז את כל הכנסותיה מעסקי הנדל"ן המניב שבבעלותה".

"ייחוס כוזב של פעולה מכפישה לתובע"

חברת קרסו נדל"ן היא חלק מקבוצת קרסו שהוקמה על ידי מר משה קרסו ז"ל, סבו של מכבי, עוד בטרם קום המדינה. קבוצת קרסו עוסקת בתחום יבוא הרכב ותחום הנדל"ן. היא עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בשליטתה ובאחזקתה, בתחום הנדל"ן המניב הכולל מבני משרדים ומסחר, וכן בתחום הנדל"ן לייזום הכולל בעיקר פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית.

"בניסיון להסיט את הדיון מפעולתם הרשלנית (חלקה זדונית) בניהול החברה, הם החליטו לעשות את המעשה הקל ביותר שניתן לעשות - להפיץ שקרים פוגעניים אודות התובע במטרה להסיט את הדיון מהכישלון הניהולי שלהם ומעסקאות בעלי העניין שהם מאפשרים לקיים. וכיצד? באמצעות ייחוס כוזב של פעולה מכפישה לתובע - היא אותה הקלטה סתר שלא היתה מעולם", נכתב בכתב התביעה.

בתביעה נטען כי האמירה עולה כדי לשון הרע מאחר ואין בה שמץ של אמת והיא משפילה, מבזה ונועדה לפגוע במשרתו ומעמדו של מכבי בחברה. "שמו הטוב של התובע אינו הפקר והוא לא יאפשר לנתבעים להשחיר את שמו ולהפיץ עליו עלילות כוזבות שאינן תואמות את המציאות".

קרסו תובע 140 אלף שקל בגין פרסום לשון הרע ומבקש מבית המשפט שיורה לשלושה לפרסם הודעה בכתב לכל עובדי חברת קרסו ונושאי המשרה לפיה הם חוזרים בהם מההשמצה.

על פי כתב התביעה, המקרה בגינו הוגשה התביעה התרחש ב-20 באוקטובר, אז התקיימה ישיבת דירקטוריון החברה. קרסו החליט להקליט את הישיבה "בשל ההתנהלות הבלתי תקינה של נושאי המשרה", ועל מנת להביא את הדברים בפני יועציו המשפטיים ובפני בית המשפט. הוא הגיע לישיבה במשרדי החברה עם מכשיר הקלטה גדול מימדים המורכב מיקרופון ומכשיר הקלטה, הניח את החלקים על השולחן באופן שלטענתו ניתן היה להבחין היטב במכשיר.

"שלא במפתיע וכמצופה מאלה המבקשים להסתיר את פעולותיהם ומחדליהם, רוב נושאי המשרה בחברה התנגדו להקלטה חלילה שדבריהם יתועדו וניתן יהיה להראות את האופן הפגום בו הם מנהלים את החברה", נכתב בתביעה. לאחר ההתנגדות עצר קרסו את ההקלטה למרות שטען כי ההקלטה נעשתה כחוק ועל פי התביעה, אף הציג במעמד ישיבת הדירקטוריון חוות דעת משפטית התומכת בזכותו להקליט את הישיבה.

מחברת קרסו נדל"ן נמסר: "מדובר בתביעת סרק שתכליתה סיבוב יחסי ציבור ותו לא".

עוד כתבות

אילוסטרציה של החיסון לקורונה של מודרנה / צילום: Reuters, Dado Ruvic

מנכ"ל מודרנה: הרגולציה לחיסונים למוטציות תהיה פשוטה; הקורונה תישאר כאן לנצח

אנליסט הביומד אורי הרשקוביץ: "חדשות טובות עבור חברות החיסונים, פחות עבורנו" ● מניית מודרנה עלתה אתמול ב-12%, לשווי של כ-58 מיליארד דולר

700 אלף מנות חיסון חדשות הגיעו אתמול (א') לישראל / צילום: איל יצהר

קופת חולים מכבי: פחות מ-0.01% ממקבלי מנת החיסון השנייה חלו בקורונה

מנתונים של אגף מידע ובריאות דיגיטלית במכבי שירותי בריאות עולה כי 20 אנשים בלבד נדבקו בקורונה מקרב כ-128,600 מחוסנים

בירה באדווייזר  / צילום: יח"צ

באדווייזר מוותרת על פרסומת בסופרבול; תשקיע במקום זה בחינוך להתחסנות

החברה, המגדירה את המוצר שלה "מלכת הבירה", עדיין תופיע בפרסומת בסופרבול של חברת-האם של המותג

שלט של רחוב וול סטריט מחוץ לבורסת ניו יורק / צילום: Reuters, Mike Segar

נעילה מעורבת בוול סטריט: אפל דחפה את הנאסד"ק לשיא כל הזמנים

בורסות אירופה ננעלו בירידות חדות, הדאקס הגרמני איבד 1.7% ● אפל בלטה בעלייה לשיא כל הזמנים ● טסלה ממשיכה קדימה ונושקת למחיר של 900 דולר למניה ● מניית ION Acquistion Corp זינקה על רקע המיזוג עם טאבולה הישראלית

בנימין נתניהו - דיון במליאת הכנסת / צילום: דוברות הכנסת

המחוזי: נדחו בקשות נתניהו לדחייה, משפטו יימשך כמתוכנן

לטענת סנגורי נתניהו, על הפרקליטות להוסיף לכתב האישום את שלושת התאגידים הקשורים בתיקי האלפים כנאשמים נוספים בתיק ● ביהמ"ש פסק כי הואיל ובינתיים אין כתב אישום נגד התאגידים, ממילא אין מה לצרף אותם לכתב האישום ● שלב ההוכחות במשפט צפוי להתחיל ב-8 בפברואר

טנק קל של אלביט / צילום: אלביט מערכות

טנקים למדינה באסיה פסיפיק: חוזה בשווי של 172 מיליון דולר לאלביט מערכות

החברה תספק טנקים קלים מדגם "סברה" לצבא יבשה של מדינה באזור אסיה פסיפיק ● מנכ"ל ונשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס: "הפורטפוליו הנרחב שלנו בתחום תתי-המערכות מספק לנו עמדת כוח בשוק הרכבים המשוריינים"

4 עצות לקנייה חכמה

4 עצות לקנייה חכמה של רכב חדש, והאם זה משתלם יותר באונליין

בשנה החולפת השתנו כמה מחוקי המשחק הוותיקים ביותר של שוק הרכב הישראלי: שיווק הרכב באינטרנט קיבל דחיפה, החשיבות של צריכת הדלק ירדה, חלק מהמלאים הזדקנו והשקל התחזק דרמטית ● כך תנצלו את ההזדמנויות שנוצרו בדרך לרכישת רכב חדש

עגל מתוך המשלוחים החיים / צילום: עמותת אנימלס

דוח פנימי חמור: כך מתנהלת היחידה שנועדה להגן על בעלי החיים ועל מה שמגיע לצלחת שלנו

דוח פנימי שבדק את ביצועי יחידת הפיקוח על הצומח והחי (הפיצו"ח) במשרד החקלאות, והגיע לידי גלובס, מציג ממצאים חמורים ● לפי הדוח, היחידה סובלת ממשבר עמוק ומ"הידרדרות מקצועית שמובילה לסגירת תיקים"

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן / צילום: Reuters, Tom Brenner

ביידן חתם על צו "לקנות תוצרת אמריקה" לרכש ממשלתי

הצו מעדכן את ההגדרה של מוצרים תוצרת ארה"ב כחלק מהניסיון של הנשיא להגביר את הייצור המקומי

ערוץ דיסקברי, אחד מתוך רבים המגיעים למיליוני בתי אב בעולם / צילום: אתר החברה

האם דיסקברי תסייע לרשת 13 להגדיל את ההכנסות מפרסום?

העסקה שבמסגרתה תחזיק דיסקברי 21% ממניות רשת 13 ותזרים 50 מיליון שקל, לצד הזרמה זהה של בעל השליטה, מעלה מספר שאלות ● מה מרוויח כל צד, ומה תיתן לרשת הפרידה מאנדמול?

הבורסה בתל אביב / צילום: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מתמתנות הירידות בבורסה; אורמד מזנקת ב-12%, אופקו ב-10%

מדד ת"א 35 מאבד כ-0.1%, ות"א 90 יורד ב-0.7% ● הדולר נסחר ביציבות, האירו נחלש קלות ● אודיוקודס פרסמה דוחות לפיהן רשמה החברה עלייה ברווח ובהכנסות ברבעון הרביעי

לרנקה, קפריסין / צילום: שאטרסטוק

המאגר הקפריסאי: קפריסין תחלוק מידע על דמויות מפתח בחברות הרשומות אצלה עם מדינות שונות

כחלק מהמאבק העולמי בהלבנת הון ומימון טרור, יוקם בקפריסין מאגר לזיהוי דמויות מפתח בחברות, והמידע יועבר למדינות אחרות ● השינוי ישפיע בעיקר על מי שפעלו להסתיר את זהותם ● מומחה לניהול הון בינלאומי: "משקיעים רבים ייאלצו 'לחשב מסלול מחדש'"

חנויות להשכרה ברחוב דיזנגוף ת"א / צילום: איל יצהר

יותר מ-155 אלף איש הפכו לדורשי עבודה מאז תחילת הסגר השלישי

עם הארכת הסגר, בשירות התעסוקה מעריכים כי מספר דורשי העבודה שנוספו יגיע ל-170 אלף איש ● אתמול נרשמו 2,490 דורשי עבודה חדשים ● כ-80% מהם הוצאו לחל"ת ● ביממה האחרונה פוטרו או התפטרו 982 דורשי עבודה

בקורונה נופשים פחות / צילום: Shutterstock

העובדים שלכם לא רוצים לצאת לחופש? יש לזה פתרון

אם בזמנים רגילים עובדים נוטים לנצל את ימי החופשה שלהם, בימי המגפה התנאים והצרכים השתנו ● איך יכולות חברות להיערך למצב החדש: מחופשה ללא הגבלה ועד הפוגות קצרות של כמה שעות ● ניהול וקריירה 

יעקב בליטשטיין / צילום: כדיה לוי

עוד מינוי זמני: קובי בליטשטיין מונה למ"מ מנכ"ל משרד האוצר

בליטשטיין משמש כיום בראש מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר, וימשיך לכהן בשני התפקידים במקביל ● המינוי מגיע לאחר שנציבות שרות המדינה קבעה כי בעת הזו לא ניתן למנות מנכ"ל קבע מחוץ לעובדי שירות המדינה

שורטים / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מלחמת שורט בלונג: מה הקפיץ את מניית בלקברי ואיך זה קשור למאבק של המשקיעים הצעירים בוול סטריט?

שיתוף הפעולה עם אמזון או יישוב מחלוקת עם פייסבוק, או אולי סגירת פוזיציות שורט בשוק? ● בלקברי לא לבד: יצרנית משחקי המחשב והווידאו גיים סטופ נהנית אומנם מהסגרים וההישארות בבית, אך מנייתה כבר זינקה ב-250% מתחילת השנה בעקבות מאבקי שורטיסטים

מתחם חיסוני קורונה בית חולים שיבא תל השומר / צילום: איל יצהר

צבי האוזר לנתניהו וגנץ: אפשרו ל-195 חסידי אומות עולם להתחסן

רק 195 חסידי אומות עולם נותרו חיים, רובם במזרח אירופה, מעל גיל 90 ונמצאים בקבוצת סיכון משמעותית לחלות בקורונה

נתן חץ / צילום: איל יצהר

אלוני חץ רוכשת מבני משרדים בפארק המדע בקיימברידג' תמורת 193 מיליון שקל

במסגרת העסקה חתמה אתמול EB, ש-96% ממניותיה מוחזקות בידי אלוני חץ, על הסכם לרכישת זכות חכירה ל-150 שנים במתחם בשטח של 17 דונם בפארק המדע קיימברידג' סייאנס פארק ● לדברי אלוני חץ, למתחם פוטנציאל השבחה עתידי להקמת פארק מדע מודרני, תוך כדי הגדלה משמעותית של זכויות הבנייה

מנת חיסון לקורונה של אסטרהזנקה / צילום: Reuters, Jason Cairnduff

התקשורת בגרמניה דיווחה בטעות על יעילות מופחתת, ומניית אסטרהזנקה עולה

מקורות בממשלת גרמניה מסרו כי החיסון לקורונה של חברת אסטרהזנקה יעיל רק ב-8% מהמקרים בהגנה על מבוגרים מעל גיל 65 ● הדיווחים הוכחשו על ידי החברה ובינתיים הבהיר משרד הבריאות הגרמני כי "אינו יכול לאמת את הדיווחים על כך שהחיסונים של אסטרהזנקה פחות יעילים"

מזרחי טפחות משכנתא/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

המשקיעים חזרו, הצעירים הסתערו, ו-2020 שברה את שיאי המשכנתאות

2020 הכתה את כל התחזיות לשוק הדיור תחת הקורונה: במהלך שנה שעברה נלקחו משכנתאות בהיקף 78.1 מיליארד שקל - גידול של 15% לעומת 2019 ● 15% מכלל המשכנתאות היו במסגרת "מחיר למשתכן"