גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט: דאו ג'ונס בנסיגה, נאסד"ק עלה ב-0.4%

מניית סלאק טכנולוג'יס זינקה ב-32% במחזור גבוה על רקע דיווחים כי החברה נמצאת במגעים למיזוג עם סיילספורסמדד ● דאו ג'ונס נסוג מתחת לרף 30 אלף הנקודות ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת

פסל "הילדה חסרת הפחד" מול הבורסה לניירות ערך בוול סטריט, ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, Associated Press
פסל "הילדה חסרת הפחד" מול הבורסה לניירות ערך בוול סטריט, ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת: דאו ג'ונס נסוג ב-0.7%; S&P 500 ב-0.3%; הנסדא"ק עלה ב-0.4%. 

רמת המסחר היום הייתה נמוכה ביחס לימים הרגלים לפני חופשת "טאנקסגיבינג". 

22:30

מניית סלאק טכנולוג'יס  מזנקת ב-32% במחזור גבוה על רקע דיווחים כי החברה נמצאת במגעים למיזוג עם סיילספורס. שווייה של סלאק מזנק ל-22 מיליארד דולר.

הנפט לא עוצר וחוזה WTI לדצמבר מטפס בעוד 2% לרמה של 45.88 דולר לחבית. הזהב נסחר בעלייה קלה לרמה של 1,808 דולר לאונקיה. 

18:55

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת. גם בניו יורק נמשכת המגמה המעורבת.

מניית פייבר  לא עוצרת וגם היום רושמת עלייה חדה. נורדסטרום בולטת אף היא בעלייה של ב-19% ומנגד גאפ  צונחת בכ-20% על רקע אכזבה מדוחות החברה. 

17:05

מגמה מעורבת בוול סטריט. הנאסד"ק נסחר ביציבות כעת ואילו הדאו ג'ונס יורד בכ-0.6%.

מניות וויקס  ומודרנה  בולטות בעליות חדות ומנגד טבע  רושמת ירידה חדה. 

בתחום המאקרו, לפני זמן קצר פורסם כי מכירות בתים חדשים בארה"ב עמדו ב-12 החודשים האחרונים ברמה של 999 אלף, לעומת צפי לכ-972 אלף. מדד סנטימנט הצרכן עמד ברמה של 76.9 נק', בהתאם לצפי.

ההכנסה האישית רשמה ירידה של 0.7% באוקטובר לעומת צפי ליציבות ואילו ההוצאה האישית רשמה עלייה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.4%. 

16:32

יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת, כשהנאסד"ק עולה קלות ואילו מדד דאו ג'ונס נסוג בשיעור של כ-0.2% מתחת לרף 30 אלף הנקודות. 

טסלה  רושמת ירידה קלה ואילו אמזון ופייבר עולות בכ-1%. 

נדב אופיר, אסטרטג שווקים גלובליים בחדר המסחר של בנק הפועלים, מציין בתגובה לפרסום נתוני הצמיחה של ארה"ב לרבעון השלישי כי "שני הרבעונים השני והשלישי די מקזזים אחד את השני והמשקיעים צופים לראות האם ברבעון הרביעי נראה צמיחה והמומנטום יימשך או שמא נראה התכווצות בכלכלה. נתוני הסחר של אוקטובר מהיום יהוו משקולת על הצמיחה של הרבעון הרביעי. נתוני דרישות האבטלה היו פחות טובים מהצפי ויכולים לסמן האטה בהתאוששות שוק העבודה האמריקאי, שהיווה אינדיקציה חיובית לשיפור בכלכלה האמריקאית".

15:30

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עמדו בשבוע שעבר ברמה של כ-788 אלף, לעומת צפי כלכלנים ל-733 אלף. 

הצמיחה ברבעון השלישי בארה"ב עמדה ברמה שנתית של 33.1%, בהתאם לצפי. 

15:00

עונת הדוחות לרבעון השלישי של 2020 בצל משבר הקורונה נמשכת. גאפ דיווחה על רווח של 25 סנט למניה, מתחת לתחזיות האנליסטים בשוק ב-7 סנט. עם זאת החברה עקפה את תחזית ההכנסות. מכירותיה באונליין זינקו ב-61% במהלך הרבעון לעומת המקביל אשתקד. המניה צונחת ב-10% בטרום-מסחר.

חברת המחשוב HP עקפה את התחזיות המוקדמות של השוק ב-10 סנט למניה, עם רווח רבעוני של 62 סנט למניה. הכנסותיה של חברת המחשבים והמדפסות עלו על התחזיות של השוק גם הן. העבודה מהבית נוכח משבר הקורונה הקפיצה את מכירות הלפטופים של החברה ברבעון. המניה עולה בכ-5% בטרום-מסחר.

גם חברת דל רשמה תוצאות טובות עם רווח של 2.03 דולרים למניה  - הרבה מעל לתחזיות השוק שצפו רווח של 1.4 דולרים למניה בלבד. ההכנסות עלו מעל התחזיות גם הן, ובדומה ל-HP גם דל נהנתה מעלייה במכירות המחשבים הניידים.

14:10

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על יציבות בפתיחה לפי שעה, וזאת בהמשך לעליות שנרשמו אתמול, כאשר לראשונה נחצתה הרמה של ה-30,000 נקודות למדד דאו ג'ונס.

הנפט מסוג (WTI) קופץ ב-0.7% מעל לרמה של 45 דולר לחבית.

באירופה המדדים נסחרים סביב רמות הפתיחה עם נטייה לירידות. הדאקס מאבד 0.2%, הפוטסי הבריטי יורד ב-0.6%.

11:00

רגע לפני סיום המועד שהוקצב למשא ומתן בין בריטניה לאיחוד האירופי בעניין הברקזיט, הפאונד נסחר ברמות הגבוהות מול הדולר מאז ספטמבר 2020, כ-1.334 לדולר. לדברי איתי יושע, מנהל דסק אופציות מט"ח בחדר המסחר של בנק הפועלים: "בשוק האופציות הבין-בנקאי, הסנטימנט השולט והפוזיציות של הסוחרים מצביעים על אופטימיות וביטחון כי הפאונד יכול להמשיך להיסחר בטריטוריה שורית. ההערכות הן כי חתימה על הסכם הברקזיט עם האיחוד תעניק לפאונד רוח גבית נוספת. אולם, אופציית מכירה על הפאונד נסחרת שוב בפרמייה של כ-1.5%-2% על אופציית קנייה, דבר המבטא את עלות הגידור של משתתפי השוק המחזיקים את הפאונד".

מדד הפוטסי מטפס על רקע התקדמות המו"מ עם האיחוד האירופי, המתמקד בימים אלו במכסות הדיג, זכויות התעסוקה ובסטנדרטים סביבתיים.

באסיה המסחר ננעל במגמה מעורבת. הניקיי הוסיף 0.5% לערכו, מנגד מדד המניות המוביל בשנחאי איבד 1.2%, הבורסה בשנזן ירדה ב-1.6%.

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות על אף החששות מהתפשטות הקורונה, וזאת על רקע השיאים שנקבעו אמש בוול סטריט. 

הדאקס הגרמני מטפס ב-0.15%, הקאק הצרפתי עולה ב-0.3% והפוטסי הבריטי מוסיף 0.2% לערכו.

9:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. המדד המוביל בשנחאי מאבד כ-1.1% ומדד הקוספי יורד בכ-0.6%, מדד ASX 200 מוסיף 0.6%, הניקיי עולה ב-0.5%, ומדד הנג סנג מטפס כעת ב-0.1%.

בניו יורק פרץ אמש מדד דאו ג'ונס לראשונה את רף 30 אלף הנקודות. מדד הנאסד״ק חצה את רף ה-12 אלף נקודות. הדאו עלה ב-1.5%, נאסד"ק הוסיף 1.3% ומדד S&P 500 התקדם ב-1.6%. טסלה חצתה שווי שוק של 500 מיליארד דולר.

כלכלת סינגפור רשמה התכווצות של 5.8% ברבעון השלישי של השנה, נתון מעודד לעומת התחזיות שצפו התכווצות של 6.5%-6% ב-2020.

מבחינת נתוני מאקרו, היום יתפרסם השינוי בתמ"ג בארה"ב לרבעון השלישי לצד היקף התביעות הראשוניות לדמי אבטלה במדינה. 

הנפט עולה הבוקר ב-0.6%, ומחיר חבית עומד על 45.19 דולר. אתמול  הנפט זינק על רקע האופטימיות בנוגע לחיסון לקורונה וננעל ברמתו הגבוה ביותר מאז מרץ. חוזה נפט מסוג ברנט למסירה בינואר ננעל בעלייה של 3.9%, או 1.8 דולרים, במחיר של 47.9 דולר לחבית. נפט מסוג WTI זינק ב-4.3%, 1.85 דולר, וננעל במחיר של 44.9 דולר לחבית. 

הזהב ברמתו הנמוכה מאז אמצע יולי. חוזה זהב למסירה בדצמבר ירד ב-1.8%, 33.2 דולר, וננעל במחיר של 1,804.6 דולר לאונקיה. ביומיים האחרונים השלימה המתכת היקרה ירידה של 3.6%.

עוד כתבות

גליקמן אלי - חברת חשמל / צילום: אוריה תדמור

הנפקת צים תזניק את שווי האופציות שבידי עובדי החברה ל-90-75 מיליון דולר

מנכ"ל חברת הספנות אלי גליקמן יקבל לאחר ההנפקה בונוס הוני של כ-10 מיליון שקל, ובנוסף יחולקו בונוסים בהיקף מצטבר של 8 מיליון דולר לעובדים נוספים ● בתשקיף נחשפים גם שכר היו"ר יאיר סרוסי והבונוס לקודמו אהרון פוגל

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

התחזקו הירידות בנעילה: ת"א 35 איבד 1.3%, אירודרום צנחה ב-7.4%

מדד הבנקים איבד 1.2%, מנגד מדד ת"א ביומד עלה ב-1.2% ● שיכוון ובינוי איבדה 2.8%, אלוני חץ ירדה ב-3%, עזריאלי איבדה 2%

חיסון קורונה בברזיל. המוטציה החדשה שברה שיאים במדינה / צילום: Associated Press, Bruna Prado

מונדיאל המוטציות: איך הן מתרחשות, מי יותר מדבקת, והאם מי שהתחסן יכול להיות רגוע?

פרופ' ג'וני גרשוני, אימונולוג וחוקר נגיפים מאוניברסיטת ת"א, עושה סדר במוטציות החדשות ובקבוצות הסיכון ● "ככל שהמחלה נפוצה יותר, יש יותר מוטציות. אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות שהווירוס לא ישתכפל אצל אדם מחוסן", הוא אומר, אך מוצא גם בסיס לאופטימיות

בנימין נתניהו + ישראל כץ / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

בניגוד לעמדת היועמ"ש: נתניהו וכ"ץ הודיעו על תוכנית מענקים נוספת למשקי הבית, למובטלי הקורונה ולעסקים

ראש הממשלה ושר האוצר מציגים כעת תוכנית כלכלית על אף שהיועמ"ש הזהיר אותם מקידום צעדים כלכליים העשויים להיחשב לצורכי הבחירות ● נתניהו: "אם התוכנית לא תאושר, היא תידחה בחודשים רבים עד לממשלה הבאה"

באר שבע / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המעבדה של מאסטרקארד ו-Enel X בב"ש מחפשת חברות פינטק וסייבר

מעבדת החדשנות FinSec Innovation קוראת לסטארט-אפים הנמצאים בשלבי בדיקת היתכנות להגיש מועמדות ● שתי החברות זכו במאי במכרז של רשות החדשנות להקמת המעבדה במימון של 13 מיליון שקל על פני שלוש שנים

היועמ”ש, ד”ר אביחי מנדלבליט / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יועמ"שית הכנסת למנדלבליט: למה כתב האישום המתוקן נגד רה"מ לא הוגש מחדש לכנסת?

יועמ"שית הכנסת פנתה אל מנדלבליט וביקשה להבין מדוע לא הגיש את כתב האישום המתוקן נגד רה"מ על שולחן יו"ר הכנסת, צעד אשר היה מאפשר לנתניהו לבקש חסינות מהכנסת בשנית אם ירצה ● עו"ד שגית אפיק בתגובה לפרסום: "לא היה ולא נברא"

חנות קורקינט חשמלי ת"א / צילום: תמר מצפי

הלמ"ס: עלייה ב-2020 בתאונות דרכים שבהן מעורבים קורקינטים חשמליים; ירידה בתאונות עם אופניים חשמליים

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2020 הייתה עלייה במספר תאונות הדרכים בהן היו מעורבים קורקינטים, ונרשמו יותר הרוגים - למרות הסגרים, התכנסות בבתים ויציאה למקומות העבודה בשיעורים פחותים ● מנכ"לית הרלב"ד: "במרץ נציג תוכנית שמטרתה לצמצם 50% בתאונות הדרכים עד שנת 2030"

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל / צילום: Associated Press, Michael Kappeler

הראשונה באירופה: גרמניה רכשה טיפולי נוגדנים בקורונה בסכום של 400 מיליון אירו

לפי שר הבריאות הגרמני יינס שפאן, שהודיע היום על הרכישה, גרמניה רכשה כ-200,000 מנות של הטיפול, שנועד להגביר את רמת הנוגדנים בדם נגד נגיף הקורונה ומיועד לחולים בסיכון גבוה

בני שטיינמץ, בשווייץ. מתכוון לערער / צילום: Reuters, DENIS BALIBOUSE

איך יושפעו ההליכים נגד שטיינמץ בישראל מהרשעתו בשווייץ

המיליארדר, שנגדו מתנהלים הליכים פליליים בשלוש מדינות, נידון לאחרונה לחמש שנות מאסר הן בשווייץ והן ברומניה בשתי פרשות שונות • גלובס בוחן את מצבו המשפטי, היכן ירצה מאסר, ומהי ההשפעה של ההרשעה בשווייץ על חקירתו באותה פרשה בישראל

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

אושר: נתב"ג ייסגר לתנועת מטוסים בטיסות מסחריות למשך 14 ימים לפחות

בשלב זה הוחלט כי נתב"ג ייסגר מיום שלישי 26.1 ועד 31.1 ● ועדת חריגים תקבע מתי לאשר טיסות ● נתניהו: "בניגוד למה שאומרים, אנחנו מקדימים את כל העולם. אף מדינה לא עשתה את מה שאנחנו הולכים לעשות"

מאיר בנימיני - תאטרון פלאים / צילום: שוקי לוי

"אני כבר ברמה של יאוש. גם אם לקוח מתקשר אליי ואומר לי 'בוא נדבר על הקיץ', מהפחד, אני לא רוצה"

מאיר בנימיני הוא הבעלים של תיאטרון הילדים "פלאים" ● "אם בתקופות רגילות היינו מתפרנסים יפה ומתנדבים לעשות הצגות בחינם, עכשיו פתאום צריך לעזור לשחקנים עצמם" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

הרכב החשמלי הקומפקטי של סיטי-טרנספורמר / צילום: יח"צ

החברה הישראלית שפיתחה רכב מתקפל מתכננת הנפקה ברבעון השני

חברת סיטי-טרנספורמר הודיעה היום כי היא מתכוונת לצאת להנפקה לפי שווי של 450-600 מיליון שקל ● החברה פיתחה רכב חשמלי קומפקטי שיכול לשנות את ממדיו

לירן אבישר בן חורין / צילום: רפי קוץ

דוחפים את השוק הסיטונאי: משרד התקשורת כופה על הוט להוריד מחירים

בצעד מפתיע הודיע היום משרד התקשורת כי הוט תחויב לאפשר חיבור של ספקיות האינטרנט ישירות למתגי הרשת שלה כדי לקצר את העלויות בהגעה ללקוחות שוק סיטונאי

עודד שמיר / צילום: איל יצהר

נציב שירות המדינה פסל את מינוי עודד שמיר למנכ"ל האוצר

פרופ' דניאל הרשקוביץ קיבל את המלצת ועדת החריגים לפיה לעת הזאת יש לבחור לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר ממלא מקום מקרב עובדי המדינה ● "החלפת מנכ"ל בתקופת בחירות עלולה לגרום לחוסר יציבות שלטונית ולתפקוד לקוי של המשרד"

הנשיא ביידן מתחת לציור של לינקולן מתייחס לתוכנית הכלכלית בבית הלבן, שישי / צילום: Reuters, JONATHAN ERNST

מאה שעות של אדרנלין בבית הלבן של ג'ו ביידן

עם ערימות של צווים נשיאותיים על שולחנו, ביידן התחיל את נשיאותו בפרץ מרשים של פעילות - אבל גם בהמהומים מוקדמים של אי נוחות מימין ● "הוא דיבר על אחדות, כמו איש מרכז, אבל הוא מושל כמו איש השמאל הקיצוני", התלונן סנאטור רפובליקאי

המפכ"ל קובי שבתאי / צילום: דוברות משטרת ישראל

משטרת ישראל עצרה הלילה 145 חשודים באלימות בכפר טורעאן

המשטרה מסרה כי החשודים נעצרו בחשד למעורבות בקטטות אלימות, בהצתות ובאירועי ירי ● נציגי הרשויות הערביות ייפגשו הערב עם נתניהו כדי לדון בקידום התוכנית הממשלתית למאבק באלימות

בועה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

6 סיבות מדוע שוקי המניות לא במצב של בועה

כמות החיפושים של צמד המלים "market bubble" בגוגל בחודש ינואר הייתה ברמה הגבוהה ביותר מאז שנת 2006 ● האם השווקים יקרים מדי?

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

משמאל ומימין, במערכת הפוליטית תוקפים את התוכנית הכלכלית של הליכוד: "תעמולת בחירות"

ראש הממשלה ושר האוצר הציגו היום תוכנית כלכלית חדשה, שכוללת מענקים והקלות בירוקרטיות ● במערכת הפוליטית לא התרשמו והאשימו את השניים בקידום כלכלת בחירות

איתי בן זאב / צילום: תמר מצפי

הבורסה נגד הצעד של רשות ני"ע בקרנות הסל על הבנקים: "תייצר מדד נכה ולא אטרקטיבי"

לפני פחות משבועיים הורתה הרשות כי על קרנות הסל שעוקבות אחר מדד הבנקים 5 המקומי להקטין את החשיפה למניות שני הבנקים הגדולים, ולהגדיל את החשיפה לאחרים ● בבורסה ובקרב מנהלי קרנות הנאמנות מבקרים את המהלך, שברשות מגדירים כ"תיקון עיוות היסטורי" ● ברשות טענו לאחרונה כי מדובר ב"תיקון עיוות היסטורי" והטילו ספק בשיקולי הבורסה

מאור הד ודלית בן חורין הד בעלי "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" / צילום: תמונה פרטית

"אנשים מחפשים מתוק ונחמה בתוך האיכס, אז אנחנו מצליחים להשאיר את הראש מעל המים ולהתפרנס"

מאור הד ודלית בן חורין הד הם בעלי בית הקפה "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" ● "אנחנו ממנפים את היכולות של שנינו - שיווק ומכירות ואפייה - לטובת העסק" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז