גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; אינטל קפצה ב-6.5%, אפל ב-3.7%

סגירה מעורבת באירופה ● התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב הסתכמו בשבוע שעבר בכ-900 אלף, לעומת צפי כלכלנים לכ-925 אלף ● בבית ההשקעות אופנהיימר מעריכים כי צ'קפוינט תציג הפתעה חיובית בדוחות

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה של כ-0.5% ומנגד מדד הדאו ג'ונס נסוג בשיעור מזערי. 

אינטל בלטה בעלייה של כ-6.5% לקראת פרסום דוחותיה לאחר סיום המסחר.

עוד בלטו בעליות חדות מניות אפל, פייסבוק וסולאראדג', שנהנתה מהמלצה חיובית של מורגן סטנלי וממגמה חיובית בסקטור האנרגיה הסולארית. 

20:55

מגמה מעורבת בוול סטריט, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ואילו הדאו ג'ונס שומר על יציבות. 

אינטל עולה בכ-2% לקראת פרסום דוחותיה לאחר סיום המסחר.

בקרב המניות הישראליות בולטות בירידות חדות פלייטיקה , סרגון  ואלוט. מנגד, עליות בולטות רושמות אבוג'ן וסולאראדג'. 

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. גם בוול סטריט המגמה מעורבת כעת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ואילו הדאו ג'ונס בירידה של כ-0.1%. 

לקראת פרסום דוחות צ'ק פוינט  ב-3 בפברואר מעריכים בבית ההשקעות אופנהיימר כי  "תוצאות חברת צ'קפוינט יציגו הפתעה חיובית לעומת תחזיות הקונצנזוס (הכנסות של 556 מיליון דולר ורווח של 2.11 דולר למניה), זאת בהתבסס על בדיקת ערוצי הפצה שערכנו מול 17 מפיצי חברת הסייבר בארה"ב ובאירופה. פעילות צ'קפוינט ממשיכה ליהנות מגידול בתקציבי השקעה של המגזר הארגוני בתחום הסייבר, דבר שצפוי לספק הפתעה לעומת תחזיות הקונצנזוס הנמוכות, המגלמות עדיין צפי לירידה שנתית של כ-3% במכירת מוצרים חדשים, כאשר יתרת השורט במניית CHKP עדיין עומדת על רמה גבוהה של 10.5% מסך המניות. אנו צופים האצה בקצב הצמיחה של צ'קפוינט, משמרים את המלצת Outperform ומעלים את מחיר היעד למניה מ-135 ל-155 דולר".

מניית ננו דיימנשן  בולטת בעלייה חדה. גם מודרנה  בולטת לטובה ומנגד נטפליקס יורדת בכ-2% לאחר הקפיצה אתמול. 

17:30

עליות קלות בוול סטריט. מדדי המניות המובילים מטפסים ב-0.1%-0.4%. 

עליות חדות רושמות מניות אפל , פורד מוטורס , אמזון ואפלאבית. מנגד, מניית יונייטד איירליינס הולדינגס  צונחת. 

הביטקוין צונח בכ-6% לרמה של 31,470 דולר. 

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות. מדדי המניות המובילים מטפסים ב-0.1%-0.4%. 

מניית סולאראדג'  קופצת בכ-5% על רקע המלצה חיובית שקיבלה ממורגן סטנלי. אינטל  נסחרת ביציבות לקראת פרסום דוחות החברה היום לאחר סיום המסחר. 

16:05

שי צסלר, אנליסט שווקים גלובליים, ביחידת המחקר של בנק הפועלים, מציין בעקבות הודעת הבנק האירופאי המרכזי (ה-ECB) כי "ה-ECB הותיר את היקף התמיכה המוניטארית ללא שינוי, תוך שהוא מציין כי התוכנית המשודרגת שהושקעה בחודשים האחרונים - מאפשרת מענה מספק להשלכות הגל הנוכחי של הווירוס. בהודעת הבנק המרכזי צוין כי תוכנית התמיכה תיוותר ללא שינוי (ברמה של 1.85 טריליון אירו). זאת, בדומה לריבית - שתיוותר ברמה של 0% (או 0.5%- לפיקדונות) לפחות עד שרמות האינפלציה באיחוד יתקרבו ליעד".

"בדבריה לאחר ההכרזה, ציינה נגידת הבנק, כריסטין לאגארד, כי קצב ההתאוששות של האיחוד עומד בתחזיות שהציבו באיחוד וכי "הסיכונים פחות מוחשיים בהשוואה לנובמבר", בעוד הבנק המרכזי ממשיך לעקוב אחר מגמת ההתחזקות של האירו מול הדולר בשנה האחרונה. לבסוף, פנתה לאגארד לממשלות המובילות באיחוד וקראה להמשיך ולספק תמיכה פיסקאלית ממוקדת לכלכלה בכדי לתמוך בעת הזו בביקוש המתון בקרב משקי הבית".

15:30

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב הסתכמו בשבוע שעבר בכ-900 אלף, לעומת צפי כלכלנים לכ-925 אלף . מדד ה"פילי-פד" עמד ברמה של 26.5 נק' לעומת צפי ל-11 נק'. 

עוד פורסם היום בארה"ב כי התחלות הבנייה הסתכמו ב-12 החודשים האחרונים בכ-1.67 מיליון לעומת מפי לכ-1.55 מיליון, ואישורי הבנייה עמדו על 1.71 מיליון לעוצת צפי לכ-1.6 מיליון.

14:45

הבנק האירופי (ECB) הותיר את הריבית לא שינוי ברמת האפסית, ואת הרבית על הפיקדונות הותיר ברמה של מינוס 0.5%.

בארה"ב החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מאותתים על המשך העליות לאחר השיאים שנקבעו אמש לצד השבעת הנשיא ביידן.

13:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת. מדד הדאקס הגרמני מוסיף 0.4% לערכו, מנגד מדד הקאק הצרפתי עבר לירידות של 0.1% ומדד הפוטסי הבריטי ללא שינוי.

10:00

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות בהמשך לשיאים שנקבעו אמש בוול סטריט. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.8%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.65%, הפוטסי הבריטי עולה ב-0.4%.

09:30

הבנק היפני הותיר את הריבית ללא שינוי והפחית את תחזית הצמיחה בצל הסיכונים שנובעים לכלכלה נוכח התפשטות נגיף הקורונה. בתוך כך פורסמו נתוני סחר לפיהן הייצוא היפני לאסיה עלה ב-6.1% בדצמבר האחרון לעומת אשתקד. הייצוא לסין עלה ב-10.2% והייצוא לארה"ב מנגד ירד ב-0.7%. 

נשיא ארה"ב הנכנס ג'ו ביידן נקט שורה של פעולות ממשלה ביומו הראשון לתפקיד, כולל הוראה מחייבת לעטות מסכות בעת שהות בבניינים פדרליים, ביטול האישור לצינור הנפט של חברת קיסטון (Keystone XL) וביטול איסור הכניסה לארה"ב מכמה מדינות אפריקאיות ומדינות עם רוב מוסלמי.

טוויטר נעלה את חשבון השגרירות הסינית בארצות הברית בעקבות ציוץ על נשים מהמיעוט האויגרי.

08:10

המסחר באסיה מתנהל בעליות בהמשך לשיאים שנקבעו אמש בניו יורק. מדד הניקיי היפני עולה ב-0.75%, שנחאי קופצת ב-1.3%, מדד אסיה דאו עולה בכ-1% והונג קונג מטפסת ב-0.2%. החוזה על הזהב למסירה בפברואר עולה ב-0.38% ל-1,873.7 דולר. הנפט מטפס ב-0.6% לרמה של 53.3 דולר לחבית. החוזים העתידיים בוול סטריט מטפסים בשעת בוקר מוקדמת זו.

ערב השבעתו של הנשיא ה-46 של ארה"ב, ג'ו ביידן, הסתיים אמש בוול סטריט בטריטוריה הירוקה כאשר המדדים המובילים עלו לשיא כל הזמנים, במה שמסתמן כהמשך מסע העליות בשוקי המניות לקראת הניסיון להעברת חבילת תמריצים נוספת לכלכלה האמריקאית בסנאט.

מניות הטכנולוגיה בלטו בעליות בהובלת אלפאבית , אמזון , מיקרוסופט , ואפל - ודחפו את מדד S&P 500 לעלייה של 1.4%. הנאסד"ק הוביל את העליות וזינק ב-2%. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.8%.

עוד כתבות

אזרחית ממלאת דלק עם כפפות בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

החל מחצות: מחיר הדלק יעלה ב-27 אגורות

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת בשירות עצמי יעמוד על 5.99 שקל

קשישה דנית מקבלת את אחד החיסונים הראשנים במדינה, כשרה"מ פרדריקסן צופה בה בטאבלט / צילום: Reuters, RITZAU SCANPIX

מפחדים מ"אפקט הקטשופ" ונותנים רק חיסון אחד: מה קורה אצל אלופת אירופה בחיסוני קורונה

ראשת ממשלת דנמרק חוששת שלאחר תקופה של מחסור בחיסונים, המדינה תקבל הרבה מהם ויווצר בזבוז - כמו קטשופ בבקבוק שלאחר ניעור וטפיחה חזקה נשפך ממנו יותר מדי ● ראשת הממשלה פרדריקסן וקאנצלר אוסטריה קורץ יגיעו השבוע לארץ ל"פסגת החיסונים"

אמיל וינשל / צילום: ערן ירדני

וישור השלימה את ההנפקה הראשונית לפי שווי חברה של כ-382 מיליון שקל לאחר הכסף

החברה שבשליטת אמיל וינשל וניצן צעיר הרים גייסה כ-85 מיליון שקל לאחר שביקשה בתחילה לגייס 100 מיליון שקל לפי שווי של 500 מיליון שקל לאחר הכסף ● התוכנית של החברה: שימוש בכספי הגיוס לשם כניסה לשוק האמריקאי

מחזור משכנתאות / צילום: Shutterstock

החל מהיום: ממחזרי משכנתאות יכולים לנצל את הסרת מגבלת הפריים

הסרת מגבלת הפריים נכנסת היום לפעימה השנייה, וכעת גם ממחזרי משכנתאות יוכלו לנצל את ההטבה ● עם זאת, על אף איומי בנק ישראל טרם ניכרת הטבה משמעותית בתנאי הלווים, ויועצי משכנתאות מתריעים כי לא משתלם לנצל את מירב ההטבות הגלומות בצעד

מישל סיבוני / צילום: איל יצהר

מסר למשקיעים: קבוצת הראל קבעה מדיניות לחלוקת דיבידנד

בכך מצטרפת הראל להפניקס, כששתיהן מתכוונות לחלק לבעלי המניות לפחות 30% מהרווח השנתי ● במקביל הראל מבצעת שינוי מבני שצפוי לשחרר לה דיבידנד חד פעמי 310 מיליון שקל

דת הביטקוין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

למרות החיבוק מוול סטריט בפברואר: מחיר הביטקוין צנח 20% בשבוע האחרון

נפחי המסחר בבורסות הקריפטו עלו החודש לשיא כל הזמנים, כשחצו את רף הטריליון דולר ● בחלוף השבוע הגרוע ביותר שלו מאז מרץ 2020, ביטקוין קרוב לסיים את פברואר עם עלייה חודשית של 33% במחירו

פרויקט תמ"א 38 בקריות. הוחלט על היטל השבחה בשיעור 25% בלבד / צילום: פאול אורלייב

כדאיות כלכלית ליזם - גם כשערכי הקרקע נמוכים

ועדת הערר במחוז צפון קבעה כי סעיף 23 לתמ"א 38 - המאפשר לעיר להכין תוכנית
מקומית משלה - יכול לשמש ככלי להבטחת כדאיות כלכלית ליזם, במקרה הצורך

 

 

יורש העצר מוחמד בן סלמאן / צילום: Associated Press, Alastair Grant

בן המלך והנשיא: מה יוכל ג'ו ביידן ללמד את מוחמד בן סלמן

הסעודים תמיד היו שותפים קצת מפוקפקים, אך נראה כי החיפוי על יורש העצר הסעודי הגיע אל קיצו ● ממשל ביידן יגלה השבוע את עתיד מדיניותו כלפי ערב הסעודית ● האיש ש"ידיו מוכתמות בדם" יכול רק לקוות להיות שארה"ב תבלע את הרוק ותראה בו "בן כלבה שלנו", כפי שאמר בזמנו רוזוולט

שרת התחבורה מירי רגב בנתב"ג

רגב: נביא מחר לממשלה מתווה לפתיחת השמיים למבקשים להגיע לבחירות

זאת בלי ועדת חריגים ועם טיסות מכלל היעדים ● במסיבת העיתונאים שכינסה שרת התחבורה בנתב"ג, התייחסה רגב גם לסערת ועדת החריגים וכינתה את הפרסומים בנושא "הכפשה, שקר ופייק ניוז" ● לטענתה, "ועדת החריגים הפכה לכלי ניגוח פוליטי"

יחיאל טפירו / צילום: שלומי יוסף

ביהמ"ש גזר 5 שנות מאסר על יחיאל טפירו בשל הונאת משקיעים

טפירו הורשע כי גייס במרמה בנסיבות מחמירות כ-80 מיליון שקל מ-600 משקיעים דרך חברת קרן אור ● שותפו לשעבר, עו"ד אמיר בירמן, הורשע בשותפות בביצוע חלק מההונאה, ונגזרו עליו 3 שנות מאסר

אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מה אפשר לעשות עם 20 מיליארד שקל? שיעור חשבון לצוות הסושיאל של ליברמן

הקמפיין של ליברמן טוען ש"שילוב חרדים בעבודה יניב למדינה 20 מיליארד שקל, שיספיקו לעוד 20 בתי חולים, 2,000 רופאים, קצבת זקנה גדולה פי 10…" ● אז זהו, שלא כל כך ● המשרוקית של גלובס

דיפלומטים רוסים חוזרים מצפון קוריאה על עגלת עץ / צילום: Associated Press, Russian Foreign Ministry Press Service

הדרך הארוכה הביתה: דיפלומטים רוסים יצאו מצפון קוריאה על עגלת־רכבת מעץ שמופעלת בידיים

לאחר שנתקעו במדינה הסגורה, מאז שאטמה את הגבולות בגלל המגפה, מצאו הדיפלומטים דרך יצירתית לחזור הביתה

אילת / צילום: שלומי יוסף

האם ישראל תהיה החלוצה שלפני המחנה עבור סביבת האינפלציה העולמית?

ההכנסה הפנויה הגבוהה, לצד שיבוש מתמשך בשרשראות הייצור והאספקה, צפויים להמשיך להפעיל לחץ על מחירי המוצרים בחודשים הקרובים ● השאלה הגדולה היא מה יקרה למחירי השירותים, שמהווים חלק הארי ממדד המחירים לצרכן

מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן / צילום: אורן דאי

חדש בלאומי: מענק של 50 שקל לעובד על כל צירוף של לקוח לאפליקציית התשלומים

מדובר במהלך שנועד להגדיל את היקף השימוש באפליקציית לאומי, ולא דרך אפליקציית פיי ● המבצע הנוכחי מצטרף למענק דומה, שכבר ניתן ללקוחות הבנק שמתחילים להשתמש בשירות

יעקב לוקסנבורג / צילום: תמר מצפי

בין דניה לאפריקה: כך הפכה תספורת של מיליארד שקל לתשואה פנומנלית

השלמת הנפקתה של חברת הבנייה דניה סיבוס הקפיצה את שווי נכסי אפריקה ישראל לכ-2.4 מיליארד שקל - ומשקפת תשואה של 255% לבעלי הבית החדשים ● ומי נשארו מחוץ לחגיגה? מחזיקי האג"ח, בעל השליטה הקודם לב לבייב ומוטי בן משה, שאמור היה לרכוש את החברה

חנן שמש ואבי כ"ץ / צילום: תמר מצפי ואילן בשור

השותף שנעלם, הבנק שעיקל והברקזיט: כך קרסה ההשקעה ברחוב פולנד 19-20 בלונדון

עשרות משקיעים בחרו בשנת 2014 להשקיע בפרויקט של קרן הגשמה בלונדון • זה נגמר בהפסד של 100% מכספם • פודקאסט הנדל”ן של גלובס, "כסף בקיר", צלל להליכים המשפטיים שמלווים את הכישלון האנגלי ● פרק מיוחד ● האזינו

לולה קצ'קה, בעלת "קרטון סטודיו" / צילום: בר זכריה

"התפיסה שלי היא שהכול אפשרי וניתן להפוך 'זבל' לזהב"

לולה קצ'קה, בת 36 ● הבעלים של "קרטון סטודיו", עסק לבניית תפאורות ורהיטים מקרטון ● "היה נזק כלכלי, אבל גם טוויסט חיובי" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

אבתיסאם מראענה / צילום: "חדשות סוף השבוע", חדשות 12

ביהמ"ש העליון קבע: מרעאנה תוכל להתמודד בבחירות

ההחלטה התקבלה בדעת רוב כנגד דעתו החולקת של השופט דוד מינץ ● השופטים קבעו כי דבריה מעוררים שאט נפש ומקוממים ביותר אך לא הוצגה תשתית ראייתית מספקת כדי לפסול אותה ● יריב לוין: "בית המשפט העליון שוב נכשל ערכית ומוסרית בהגנה על הערכים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל"

זפת שנפלטה מהים בחוף הים בחדרה / צילום: המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה: הספינה מינרווה הלן לא קשורה לאירוע הזפת

בתום בדיקה של מכלית הספינה ביוון, ניקה המשרד את הספינה מכל חשד של מעורבות באירוע הזפת החמור בחופי ישראל

חיסון לקורונה של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון / צילום: Reuters, Dado Ruvic

זריקה אחת, שיטה מסורתית ויעילות פחותה: למי מתאים החיסון החדש של ג'ונסון אנד ג'ונסון

החיסון שזכה באישור חירום של ה-FDA מבוסס על וירוס שהונדס גנטית, בשונה מחיסוני פייזר ומודרנה מבוססי טכנולוגיית ה-RNA החדשנית ● הוא אמנם מספק יעילות נמוכה יותר, אך מצד שני אינו דורש הקפאה, מספיקה זריקה אחת בלבד והוא נותן מענה למי שלא שם ידו על חיסוני פייזר ומודרנה