גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מדדי וול סטריט נחלשו ב-0.1%1; גיים סטופ זינקה בעוד 90%

הנפט העולמי התקדם והאמריקאי נחלש ● מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט זינקה 18% בעקבות שיתוף פעולה עם ענקית המזון פפסיקו ● מדד דאקס עלה 1.7%, פוטסי 100 התקדם ב-0.2% וקאק 40 הוסיף 0.9% ● בנק UBS פרסם דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

יום המסחר בבורסות ניו יורק הסתיים בירידות קלות במדדים המובילים, לאחר מסחר הפכפך שרובו התנהל בשינויים קלים סביב רמות הפתיחה. המדדים המובילים נחלשו ב-0.1%.

מבין הישראליות, ננו דיימנשן איבדה 6.4%, גילת קפצה 4.5%, פריון זינקה 12.6% ופייבר צנחה 8.9%.

קרב ה"שורט סקוויז" המשיך גם היום ומניית גיים סטופ טסה ב-90% נוספים.

22:20

חוזה נפט מסוג ברנט למסירה במרץ עלה ב-0.1% וננעל במחיר 55.9 דולר לחבית.

21:45

נפט מסוג WTI נחלש ב-0.3%, 16 סנט, וננעל במחיר של 51.6 דולר לחבית. 

20:48

הזהב נחלש ב-0.2%, 4.3 דולרים, וננעל במחיר של 1,850.9 דולר לאונקיה.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נעים סביב רמות הפתיחה בשינויים קלים.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים ללא שינוי ברמה של 1.04%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.2% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.7 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.37 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.2% לשער של 1.22 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.4% למחיר 52.6 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.1% למחיר 55.9 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.2% ונסחר ברמה של 1,850 דולר לאונקיה. 

19:00

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שני ימי ירידות. בפרנקפורט מדד דאקס הוביל עם עלייה של 1.7%, בלונדון פוטסי 100 התקדם ב-0.2% ובפריז קאק 40 הוסיף 0.9%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.7%. 

בוול סטריט השתנתה המגמה והעליות הקודמות נמחקו. מדד דאו ג'ונס נע סביב רמת הפתיחה, מדד נאסד"ק ומדד S&P 500 נחלשים ב-0.2%.

17:35

שעה לאחר הפתיחה, המסחר בניו יורק מתנהל בעליות קלות, מדד נאסד"ק עולה ב-0.3% ומדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים 0.1%.

מניית ג'נרל אלקטריק  קופצת ביותר מ-6% לאחר דוחות חיוביים, טוויטר  מעט מאחוריה עם עלייה של 6%. בצמרת הדאו, ג'ונסון אנד ג'ונסון  שעולה בכמעט 3% לאחר הדוחות ומיקרוסופט  שעולה 1.5% לקראת הדוחות לאחר סיום המסחר. 

מבין הישראליות, פריון נטוורק  מזנקת 19%, מדיגוס  קופצת 6% ובצד השלילי ננו דיימנשן  מאבדת 3%.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים עולה במעט לרמה של 1.043%. הדולר נחלש מול סל המטבעות ב-0.3% ומול הין היפני ב-0.1% לשער של 103.6 ין לדולר. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% לשער של 1.374 דולר לליש"ט והאירו מוסיף 0.3% לשער של 1.217 דולר לאירו. הנפט האמריקאי מסוג WTI נחלש ב-0.1% למחיר 52.7 דולרים לחבית ואילו נפט מסוג ברנט למסירה במרץ מתחזק ב-0.2% למחיר 56 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.1% ונסחר ברמה של 1,853 דולר לאונקיה. 

16:30

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את יום המסחר בעליות של כ-0.4%.

עונת הדוחות נמשכת: ג'נרל אלקטריק  קופצת לאחר שדיווחה על תזרים מזומנים חופשי טוב מהצפוי, שעמד ברבעון הרביעי של 2020 על 4.4 מיליארד דולר. ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על הכנסות בסך 22.48 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2020, לעומת תחזיות של 21.67 מיליארד דולר. מיקרוסופט  תדווח היום לאחר סיום המסחר. 

16:10

החוזים על מדד דאו ג'ונס נסחרים בירידה של כ-0.1% ועל מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 בעליות של 0.1%-0.2%.

מניית יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט  מזנקת בטרום מסחר. החברה הודיעה על שיתוף פעולה עם פפסיקו, במסגרתו ייצרו השתיים חטיפים ומשקאות מבוססים על תחליפים מן הצומח.

14:25

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה הגיש היום את התפטרותו, אך כלי התקשורת במדינה מדווחים כי מדובר ב"מהלך טקטי" שנועד לקבל מחדש מנדט להרכבת הקואליציה במתכונת הקיימת או מורחבת בצירוף סיעה נוספת. קונטה שרד בשבוע שעבר שתי הצבעות אי-אמון, אחרי שמנהיג סיעה עצמאית בקואליציה שלו, מתיאו רנצי, פרש מהממשלה. קונטה הודיע מראש על כוונתו להתפטר היום. כעת צפוי קונטה, פרופ' למשפטים שמוביל את איטליה כבר שלוש שנים כראש ממשלה שאינו חבר במפלגה מסוימת, לקבל מנדט מחודש מנשיא איטליה להקים ממשלה חדשה. 

13:15

נמשכות העליות באירופה, בהובלת מדד הדאקס שמטפס בכ-1.4%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.3% .

חברת אודיוקודס  סיכמה  את הרבעון הרביעי של 2020  עם הכנסות של 58.7 מיליון דולר, צמיחה של 11.1%, והשנה כולה - עם הכנסות של כ-221 מיליון דולר, בהתאם לתחזית המוגבהת שמסרה החברה ברבעון הקודם.  לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), אודיוקודס רשמה ברבעון הרביעי רווח תפעולי של 12.1 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי ברבעון המקביל. 

11:10

בורסות אירופה נסחרות כעת במגמה חיובית, והמדדים המובילים מטפסים בשיעורים של עד 1%. 

מניית רולס רויס צונחת בכ-10% לאחר שהחברה עדכנה למטה את תחזית ההכנסות שלה ל-2021.

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות הקשורות למאבק בקורונה. מקורות בממשלת גרמניה מסרו לכלי תקשורת במדינה כי החיסון לקורונה של חברת "אסטרה-זנקה" יעיל רק ב-8% מהמקרים בהגנה על מבוגרים מעל גיל 65, הרבה מתחת ל-62% היעילות שהחברה חזתה לכלל האוכלוסייה על סמך ניסויים קליניים. הדיווחים, שמבוססים על מקורות אנונימיים בקבינט הגרמני והתפרסמו במקביל ב"בילד" וב"הנדלסבלאט", הוכחשו על ידי החברה. ה"בילד" הגרמני דיווח מפי מקורות גרמניים כי ה-EMA עשוי לפסול השבוע את השימוש בחיסון בתושבי האיחוד מעל גיל 65.

10:10

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5% .

בנק UBS  פרסם הבוקר דוחות טובים לרבעון הרביעי של 2020 ודיווח על רווח נקי של 1.71 מיליארד דולר, קפיצה של 137% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הנתון היה גבוה בכ-75% מצפי האנליסטים.

08:00

בורסות אסיה יורדות בחדות הבוקר. שנחאי מאבדת 1.3%, הונג קונג יורדת ב-2%, הניקיי מאבד 0.8%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בשעה זו בעד 0.5%. הנפט מאבד 0.8% לרמה של 52.4 דולר לחבית. הזהב ללא שינוי ברמה של 1,856.1 דולר לאונקייה.

אמש בוול סטריט מדד הנאסד"ק עלה ב-0.7% לרמת שיא כל הזמנים. מדד S&P 500 טיפס ב-0.4% והדאו ג'ונס השתרך מאחור כשהשיל 0.1% מערכו.

בישיבת הפד שמתחילה היום (הודעה מחר) לא צפויה להשתנות המדיניות הקיימת אך עשויים לצאת ממנה מסרים חשובים. הנגיד פאואל אומנם אמר לאחרונה כי אין טעם בשלב זה אפילו לדון בצמצום הרכישות, אך בשוק מצפים לקבל חיזוק מצד הוועדה המוניטארית, במיוחד נוכח הדיונים לאישור תוכנית תמריצים נוספת. לדברי אלכס ז'בזינסקי ממיטב דש, "עד לפני כמה שנים לא היה סיכוי לקבל תמיכת הפד בנסיבות דומות. אם הפד יטיל צל קטן של ספק בנכונותו להמשיך ולתמוך בשווקים, זה עלול לגרום לזעזוע, לא רק לשוק האג"ח אלא גם למניות".

חברת התרופות והחיסונים מודרנה הודיעה אמש כי בדקה את יעילות החיסון שלה נגד וירוסי הקורונה עם מוטציות בריטית ודרום אפריקאית, ומצאה אותו יעיל נגד מוטציות אלה. עם זאת, החיסון היה פחות יעיל נגד המוטציה הדרום אפריקאי מאשר נגד זו הסינית המוכרת לנו מתחילת המגיפה וזו הבריטית, אולם עדיין נראה חזק מספיק כדי לנטרל גם את הווירוס מהסוג הזה

עוד כתבות

מושל ניו יורק אנדרו קואומו. די הרבה דמוקרטים הצטערו שקואומו לא הצטרף מבעוד מועד לתחרות על מועמדות מפלגתם לנשיאות / צילום: Associated Press, John Minchillo

עלייתה ונפילתה של תקוות המפלגה הדמוקרטית, אנדרו קואומו

ניו יורק הופכת לזירת התגוששות מרכזית על נשמתה של מפלגת השלטון בארה"ב ● שערוריות קורונה וסקס עומדות לקצר את הקריירה של גיבור המגפה הצ'רצ'יליאני, מושל מדינת ניו יורק, שנחשב לטוען פוטנציאלי רב כוח לנשיאות ארה"ב ● השמאל הדמוקרטי במדינה מחכה לנפילה בכיליון עיניים

פייסבוק / צילום: Shutterstock, Jirapong Manustrong

נמאס לעבוד מהבית? פייסבוק ישראל חוזרת למשרדים

לגלובס נודע כי עובדי פייסבוק ישראל יחזרו בהדרגה לעבודה במשרדי החברה בשרונה בעוד פחות משבועיים ● בעולם ימשיכו לעבוד מרחוק ● פייסבוק: "הגעת העובדים למשרד תהיה אופציונלית, ובמקביל נאפשר להמשיך לעבוד מהבית"

בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג / צילום: Associated Press, Peter Dejong

בית הדין הפלילי בהאג יפתח בחקירה נגד ישראל בחשד לביצוע פשעי מלחמה

התובעת תחקור פשעים ש"בוצעו לכאורה" ברצועת עזה, במזרח ירושלים ובשטחי יו"ש החל מ-13 ביוני ● פתיחת החקירה כבר עוררה תגובות במערכת הפוליטית המקומית ● נתניהו: "נילחם על האמת"; אשכנזי: "החלטה פוליטית"; סער: "‏החלטה בזויה"

קו הרקיע של העיר סינגפור / צילום: Associated Press

בנט רוצה שנאמץ את "המודל הסינגפורי". מה הוא שכח לספר?

המצע של יו"ר ימינה העלה לתודעה הישראלית את הכלכלה הסינגפורית ● עם זאת, הבטחות לחוד ומציאות לחוד: המסים אמנם נמוכים, אבל הכלכלה לא כל כך חופשית והדמוקרטיה משלמת מחיר כבד ● האם תוכנית בנט באמת קשורה למדינה המשגשגת או שמדובר רק בעוד תוכנית גנרית להורדת מסים

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

מניות הטכנולוגיה מושכות את בורסות אסיה לירידות חדות

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת ירידות קלות ● מחיר הביטקוין ממשיך להיסחר בתנודתיות גבוהה וכעת רושם ירידה של כ-3% מתחת ל-50,000 דולר

5 דברים לפני פתיחת המסחר / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

צפי לירידות בפתיחת המסחר בבורסה ● מגמה שלילית באסיה ובמסחר בחוזים לאחר ירידות בוול סטריט אתמול ● דוחות: נייר חדרה ומשק אנרגיה ● הדולר והאירו מתחזקים מול השקל ● גלובס עושה סדר לקראת פתיחת המסחר בבורסה

מגדל המחלוקת (משמאל) בת"א. התובעת דרשה פיצוי של כ־2 מיליון שקל / צילום: איל יצהר

הקבלן הבטיח לכם נוף וקיבלתם את המרפסת של השכן? יכול להיות שבכלל עורך הדין שלכם אשם

המחוזי בת"א דחה תביעת פיצוי של רוכשת דירה בפארק בבלי ● טענתה: בניגוד להבטחת אנשי השיווק, צדה הדרומי של הדירה מוסתר על ידי בניין ולא צופה לנוף ● השופט עודד מאור קבע כי על בא כוחה של הרוכשת היה לבדוק גם את התב"ע ואת היתרי הבנייה ולא רק את חוזה המכר

נפתלי בנט / צילום: אמיר מאירי

האם מאז שהסינגפורים הפחיתו מסים הם התעשרו פי 2 מאיתנו?

כמה פנטסטית הייתה הצמיחה בסינגפור מאז רפורמת המס? בדקנו את המספרים של נפתלי בנט ● המשרוקית של גלובס

שרת התחבורה מירי רגב בנתב"ג / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

התנועה לאיכות השלטון יוצאת נגד מתווה פתיחת השמיים של מירי רגב

לטענת התנועה, "יש לאשר מתווה טיסות רחב לישראלים המעוניינים לשוב ארצה להצביע בבחירות; ההצעה של השרה רגב לא שונה ממתווה טיסות החילוץ ואינה נותנת מענה"

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

הבורסה ננעלה בירידות: אקסיליון קפצה ב-7.7%, קמהדע ב-4.3%

מדד ת"א 35 נסוג בכ-1.1% ● האג"ח הממשלתיות השקליות לטווחים ארוכים רשמו ירידות של 0.6%-0.7% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-1.5 מיליארד שקל

מכתב / אילוסטרציה: Shutterstock, Julia Martyniuk

מכתב שהיה מקופל במשך 300 שנה נקרא במלואו – ועדיין נשאר מקופל

פתיחת קיפולים ווירטואלית היא טכניקה חדשה ששימשה לקריאת מכתב מסוף המאה ה־17 ועשויה להיות בעלת יישומים בהנדסה וברפואה

גוגל / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

גוגל תפסיק לחלוטין למכור פרסומות על בסיס ניטור גלישה בדפדפן

גוגל, חברת הפרסום הדיגיטלי הגדולה בעולם, הודיעה כי לא תפתח עוד טכנולוגיות לניטור גולשים כשהם עוברים מאתר לאתר ברשת ● ההצהרה תקפה רק לניטור גלישה באתרי אינטרנט ולא באפליקציות למובייל

נציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ / צילום: חיים צח-לע"מ

נציב שירות המדינה: לא קוימה עימי חובת ההיוועצות לפני חקירת השופטת כרייף

בניגוד לדרישת החוק ובניגוד להצהרת שרת המשפטים המשפטים לשעבר איילת שקד, לא קוימה כל התייעצות, בכתב או בעל פה, עם נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, לפני שנפתחה החקירה נגד השופטת אתי כרייף

התובעת הכללית של ניו יורק, לטישיה ג'יימס / צילום: רויטרס

על רקע הראלי בביטקוין: התובעת הכללית של ניו יורק מזהירה מפני מטבעות קריפטו

האישה הבכירה ביותר ברשויות אכיפת החוק במדינה אמרה שהעלייה במחיר הביטקוין מפתה "שחקנים רעים" להיכנס למשחק

קשיש חותם על צוואה / צילום: Shutterstock, Photographee.eu

איך לפנות בן משפחה שמתנחל בבית

בעלת הדירה שירשה את הדירה מאביהן מכח צוואה התירה לאחותה להתגורר עימה בדירה באופן זמני, בעת שהאחרונה עברה הליך שיקום עקב התמכרות לסמים ● לטענתה, האחות הפכה את המגורים המשותפים לגהנום ● מה פסק בית המשפט?

מלון Venetian בלאס וגאס / צילום: Shutterstock, OLOS

עוזבת את לאס וגאס: סנדס מוכרת את נכסיה בעיר ב-6.25 מיליארד דולר

החברה, שהוקמה ע"י אדלסון שנפטר בינואר האחרון, מוכרת את מלון Venetian ואת מרכז הכנסים שלה בלאס וגאס ל-Apollo Global Management ו-Vici Properties

אורי אלון / צילום: קובי שרביט

קומפאס של אורי אלון הפתיעה את עצמה: עסקי התיווך המקוון פורחים בתקופת הקורונה

תשקיף ההנפקה של החברה האמריקאית חושף הכנסות של 3.72 מיליארד דולר ב-2020, מהן רק 18% נותרו בחברה, והפסד של 270 מיליון דולר

ישראל כץ / צילום: אייל פישר

הממשלה סוללת את הדרך להקמת בורסה ייעודית דיגיטלית והידוק הפיקוח על חתמים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק שירחיב את סמכויות רשות ניירות ערך, כולל קביעת התנאים לביצוע הנפקות של חברות ללא פעילות (SPAC)

דובאי / צילום: Shutterstock

ישראלים ישתתפו לראשונה בכנס Arab Health בדובאי

הכנס, שנחשב לאחד הכנסים הרפואיים הגדולים בעולם, ייערך בדובאי ב-24-21 ביוני, וכרגע הכוונה היא לערוך אירוע פיזי, בהשתתפות של עשרות חברות ישראליות ● ניתן יהיה להשתתף בכנס גם באופן וירטואלי, והאירוע הווירטואלי צפוי להימשך חודש שלם

הדיילי טלגרף הבריטי ממליץ על "ישראל המחוסנת" כיעד לקיץ הקרוב / צילום: לפ"מ

הטלגרף הבריטי ממליץ על ישראל המחוסנת כיעד לנופש בקיץ הקרוב

מדינות נוספות שמוזכרות בכתבה הן יוון, איסלנד, איי סיישל והאיים הקריביים ● וגם: בתפקיד החדש של אבי ניסנקורן ● אירועים ומינויים