גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סקר TGI: ירידה בחשיפה לעיתונות ולרדיו; "ישראל היום" ממשיך להוביל

בהסתכלות שנתית, כל העיתונים היומיים רשמו ירידות משמעותיות של 18%-38% בממוצע, למעט גלובס שירד ב-2% בלבד ● שיעור ההאזנה הממוצע השנתי לרדיו ירד בכ-10% ● המהפך הושלם: מבחינת ההאזנה לערוצי האקטואליה, גל"צ מאבדת את ההובלה לטובת כאן רשת ב'

עיתונים / צילום: תמר מצפי
עיתונים / צילום: תמר מצפי

מגמת הירידה בקריאת עיתונים נמשכת, אולם במחצית השנייה של 2020 נרשמת התמתנות בירידה בשיעורי החשיפה - כך עולה מסקר TGI. בהסתכלות שנתית, כל העיתונים היומיים רשמו ירידות משמעותיות של 18%-38% בממוצע, למעט עיתון גלובס שירד ב-2% בלבד.

ברמה השנתית, העיתון "ישראל היום" ממשיך להוביל עם שיעור חשיפה שנתי של 23.7%, המשקף ירידה של 23% ביחס ל-2019. במחצית השנה השנייה רשם העיתון ירידה בחשיפה של 11% ביחס למחצית הראשונה. בהסתכלות שנתית הירידה בחשיפה נמוכה יותר ועומדת על 20% - מ-26.9% ב-2019 ל-21.5% ב-2020. בין המחצית הראשונה של השנה למחצית השנייה ירדה החשיפה לעיתון ב-10%.

בעיתונות סוף השבוע נרשם מהפך ביחסי הכוחות בין העיתונים, ו"ידיעות אחרונות" תופס את המובילות על פני "ישראל היום". החשיפה ל"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע במונחים שנתיים עומדת על 27.1%, לעומת 24.8% ל"ישראל היום" - פער של 9%. 

הפער לטובת "ידיעות אחרונות" נובע מכך ש"ישראל היום" ירד בחשיפה שלו בסוף השבוע יותר ממה ש"ידיעות" ירד: הירידה של "ידיעות" במונחים שנתיים עומדת על 12%, ושל "ישראל היום" 20%.

בהשוואה בין המחצית הראשונה של השנה לשנייה, שני העיתונים ירדו ב-13% במחצית השנייה.

עיתון "הארץ" רושם אף הוא ירידה במונחים של חשיפה שנתית: מ- 4.9% ל-4%, המשקפים ירידה של 18%. עם זאת, בהסתכלות של חצי שנה מול חצי שנה, העיתון רושם עלייה של 3%.

גם שיעורי החשיפה לעיתונות הכלכלית במגמת ירידה, כאשר הנפגע העיקרי מבחינת הירידה בשיעורי החשיפה הוא "כלכליסט", שרושם ירידה שנתית של 14%, מ-11.1% ל-9.6%. "דה מרקר" רושם ירידה שנתית של 6%, ואילו גלובס רושם ירידה של 2% בלבד.

עם זאת, המחצית השנייה של השנה האירה פנים לרוב העיתונות הכלכלית, שלמעט "דה מרקר" רשמה עלייה ביחס למחצית הראשונה. "כלכליסט" גדל בין המחצית הראשונה למחצית השנייה ב-5%, וגלובס גדל בשיעור של 13%. "דה מרקר" הוא היחיד מבין העיתונות הכלכלית שרושם ירידה דו-ספרתית - של 14%. 

 

פחות רכבים על הכביש, פחות האזנה לרדיו

שיעור ההאזנה הממוצע השנתי לרדיו ירד בכ-10% ביחס לשנה שעברה - ככל הנראה בין היתר לאור העובדה שעיקר ההאזנה לרדיו נעשה ברכבים, והשנה התנועה ברכבים ירדה בגלל הסגרים והגבלות התנועה על רקע מגפת הקורונה.

במונחים שנתיים, תחנות "כאן"/קול ישראל רשמו ירידה שאינה מובהקת של אחוז אחד, ואילו הרדיו האזורי ירד ב-9%, ותחנות גלי צה"ל ירדו ב-10%.

התחנה עם שיעורי ההאזנה הגבוהים ביותר היא עדיין גלגלצ, אך התחנה רושמת ירידה של 8% במונחים שנתיים.

מבחינת ההאזנה לערוצי האקטואליה, המהפך הושלם, וגלי צה"ל מאבדת את ההובלה לטובת כאן רשת ב'. את ניצני השינוי ניתן היה לראות במחצית הראשונה של השנה, וכעת עם התוצאות השנתיות מתברר כי מדובר במגמה מתמשכת ולא באירוע חד-פעמי.

כאן רשת ב' רושמת עלייה מרשימה של 10% בשיעורי ההאזנה במונחים שנתיים. עם זאת, בהשוואה של ההאזנה במחצית השנייה לעומת המחצית הראשונה נרשמת ירידה של 14%. רשת ב' עוברת את גלי צה"ל גם בהאזנה השנתית וגם בהשוואה של מחצית השנה הראשונה מול מחצית השנה השנייה.

גלי צה"ל רושמת ירידה שנתית של 11% בשיעורי האזנה. במחצית השנייה של השנה נרשמת נטישה ניכרת של 16% בהשוואה למחצית הראשונה של השנה.

רדיו 103FM מתיימר בשנה האחרונה לשחק גם הוא באגף האקטואליה, ומשקיע באופן אינטנסיבי בטלנטים שמובילים את השידורים. לפחות מבחינת שיעורי ההאזנה המהלך עדיין לא מוכיח את עצמו: התחנה רושמת שיעורי האזנה של 8%, המשקפים ירידה של 14% בשיעורי ההאזנה השנתית. במחצית השנייה של השנה נרשמה ירידה של 6% לעומת המחצית הראשונה.

אקו 99FM ממשיכה להיות תחנת הרדיו האזורית המואזנת ביותר עם שיעורי האזנה של 8.4%. התחנה סופגת ירידה של 11% בהאזנה השנתית. בסקר הנוכחי אקו 99FM עוקפת את כאן 88FM ועומדת בשורה הראשונה עם התחנות הארציות מבחינת ההאזנה.

רשת ג', שעשתה השנה שינויי בשידורי סוף השבוע, רושמת ירידה של 8% ביחס לשנה שעברה. בין המחצית הראשונה של השנה למחצית השנייה נרשמה ירידה של 3%.

עוד כתבות

הזמר במסכה / צילום: יח''צ – ערן לוי

החזון של אבי ניר, האקסל של אבי בן טל: כך השלימו קשת ורשת את המהפך בדרך לרווחיות

אחרי שנים של הפסדים, קשת סיימה את 2020 עם רווח שמגיע ל-100 מיליון שקל לפני מס, וגם אצל המתחרה רשת התחילו לראות רווחים - כך עולה מנתונים שהגיעו לגלובס ● ההבדלים בגישות הניהול הובילו לכך שהראשונה הפכה לתמנון תוכן מרובה הכנסות - בעוד השנייה נותרה עם ערוץ טלוויזיה בלבד, לפחות בינתיים

דודו זבידה / צילום: איל יצהר

מבנה גייסה 1.04 מיליארד שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה

במסגרת שלב המכרז המוסדי המקדים שנערך אתמול, זכתה החברה לביקושי ענק בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל ● מחיר האג"ח במכרז משקף תשואה אפקטיבית של 0.29% צמודת מדד, כאשר המח"מ של סדרה כ"ה החדשה עומד על 8.5 שנים

לינור דויטש, מנכ''לית לובי 99 / צילום: יונתן בלום

העליון אישר ללובי 99 להתייצב לערעור הנאמן על ההסדר עם ילדיו של פישמן

בלובי 99 ביקשו להצטרף כ"ידיד בית המשפט" לערעור, הקבוע לחודש הבא ● ביהמ"ש העליון קבע כי נציגי הארגון יתייצבו לדיון, זאת "לשם ייעול ההליך ומבלי להביע כל עמדה בבקשה לגופה"

יו''ר ועדת הכספים, אלכס קושניר / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ועדת הכספים אישרה את התקציב לקריאה שנייה ושלישית

הדיון על התקציב התארך בשל אלפי הסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה, אך לאחר שהוקצו להם כספים קואליציוניים, ניתנה האות לאשר את חוקי התקציב בוועדה ● יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר: "עברנו פה תהליך מאוד מאוד משמעותי"

''חצי מחלקה רוצה להתקדם ואין לי לאן לקדם אותם'' / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

איך משמרים טאלנט בארגון שלא יכול להציע קידום?

קידום הוא לא הפתרון היחיד לצרכים ולציפיות של עובדים ● המפתח להחזיק עובדים טובים הוא ניהול נכון של אנרגיה ● ניהול וקריירה

אביר קארה, הוביל את הרפורמה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

למרות ביקורת מימין ומשמאל: רשות הרגולציה עברה את ועדת החוקה

ועדת החוקה אישרה את הרפורמה שתוביל להקמת גוף רגולציה מרכזי שיפקח על הרגולציה החדשה והקיימת בישראל

מנכ''ל אפל טים קוק מציג את האייפד החדש / צילום: צילום מסך

אפל צפויה לשבור שיאים, רווחי אמזון כנראה יאכזבו: לקראת דוחות ענקיות הטק

אנליסטים מעריכים שאפל תדווח הערב על זינוק של כמעט 70% ברווחים ושל 30% במכירות ● מנגד, התחזיות של אמזון צופות קיפאון בשורת ההכנסות וירידה ברווח הן בהשוואה לאשתקד והן בהשוואה לרבעון הקודם ● מה העיב על שתי החברות במהלך הרבעון ואיך היו ביצועי המניות בוול סטריט?

פודקאסט / צילום: Shutterstock

מגיש הפודקאסט שרוצה ללמד אתכם איך להשקיע נכון

פול מרימן, המגיש והיוצר של הפודקאסט "sound investing", רוצה לעזור למאזינים שלו להבין את ההגיון שקיים בשוק ההון, ובדרך גם לגרום להם להפסיק לפחד מהפנסיה ● ביקורת פודקאסטים 

מימין: ניצן צעיר הרים, יוחנן דנינו ואמיל וינשל / צילום: רמי זרנגר

על רקע העברת השליטה לווישור: יו"ר איילון ביטוח מוקי אברמוביץ התפטר

אברמוביץ הסביר את החלטתו ברצון לאפשר לרוכשים הצפויים לבחור חברי דירקטוריון מטעמם ● חברת הביטוח הדיגיטלי שהקימו אמיל וינשל וניצן צעיר-הרים רוכשת את השליטה בחברת הביטוח הוותיקה תמורת יותר מ-470 מיליון שקל, מתוכם 180 מיליון שקל היא מוכרת לאיש העסקים צבי ברק

דירות בבנייה. עיכוב בעקבות הקורונה / צילום: שלומי יוסף

ביהמ"ש קבע: 4 חודשי איחור במסירת דירה בגלל הקורונה לא יקנו פיצוי

רוכש דירה של חברת אזורים במבשרת ציון טען כי הוא זכאי לפיצוי בשל איחור של 110 יום במסירה ● לטענתו, לא ניתן לייחס את העיכוב למגפה, מאחר שענף הבנייה הוחרג מהמגבלות שהוטלו בגינה ● ביהמ"ש קבע כי הקורונה גרמה לעיכובים בפרויקט, וכי האיחור סביר

צוקרברג חושף את שמה החדש של החברה / צילום: צילום מסך

פייסבוק חושפת את שמה החדש: META

צוקרברג דיבר באריכות על החזון שלו לחברה, שמבוסס סביב ה"Metaverse" - מציאות רבודה ומציאות מדומה ● החברה חשפה משקפי מציאות מדומה מתקדמים, Project Cambria ● שינוי השם תקף לשם החברה, לא לרשת החברתית ● מניית פייסבוק עלתה ב-3% מאז תחילת המסחר

גיל שויד, מנכ”ל ומייסד צ’ק פוינט / צילום: שלומי יוסף

"רואים עלייה מאוד גדולה במספר התקפות הסייבר בישראל"

צ'ק פוינט רשמה ברבעון האחרון רווח נקי בגובה כ-220 מיליון דולר, נמוך ב-4.8% מהרבעון המקביל, והרווח הנקי למניה עקף ב-5 סנטים את תחזיות האנליסטים ● גיל שויד: "חייבים להעלות את רמת האבטחה. בתי חולים הם הסקטור הכי רגיש ובעייתי בהתמודדות שלו"

בניין ישן ברמת גן נהרס במסגרת פינוי בינוי / צילום: טלי בוגדנובסקי

מהסרבנים ועד למסים: המהפכה בפינוי-בינוי מעבר לפינה, ובשוק מצפים לגל פרויקטים

הורדת סף היטל ההשבחה, ביטול הקלות, זירוז היתרי בנייה והורדת שיעור ההסכמה לפינוי-בינוי ● מה משמעותם של התיקונים המוצעים בחוק התכנון והבנייה במטרה לקדם את הליכי מימוש ההתחדשות העירונית? ● גלובס עושה סדר

לוחות סולאריים של חברת סולאראדג' / צילום: יח''צ

השמש זורחת על סולאראדג': הפכה (שוב) לישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר בוול סטריט

סולאראדג' זינקה כ-9% בעקבות פרסום דוחות חיוביים של המתחרה Enphase, לשווי של כ-18 מיליארד דולר, ועקפה בכך את נייס ● טבע איבדה כחצי מיליארד דולר בשווי, וכבר אינה בין עשר הישראליות הגדולות ביותר

צוות עובדי סלנו ברעננה / צילום: אסנת קרסננסקי

ענקית השבבים היפנית Renesas רוכשת את Celeno הישראלית ב-315 מיליון דולר

הרכישה מרחיבה באופן משמעותי את סל פתרונות הקישוריות של Renesas, אליהם יתווספו טכנולוגיות ה-WiFi והתוכנה של Celeno

יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי / צילום: Associated Press, J. Scott Applewhite

הדמוקרטים מוציאים את החופשה בתשלום מהצעת החוק בגובה 1.75 טריליון דולר

הבית הלבן מארח סנאטורים רבי-השפעה, בזמן שהדיונים נמשכים על הצעת החוק בנושא בריאות, חינוך ושינוי האקלים

מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי

ריבוע כחול נדל"ן מגייסת 294 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח

החברה דיווחה הערב לבורסה על הנפקה פרטית של אג"ח (סדרה ח') בדרך הרחבתה, לאחר שמשקיעים התחייבו לרכוש אגרות חוב בתמורה כוללת של 294 מיליון שקל

התקופה הטובה ביותר של קרנות הפנסיה / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

קרנות הפנסיה מציגות את השנה הטובה ביותר בעשור האחרון. מה עשתה הקרן שלכם?

התשואות הגבוהות בשוק ההון תרמו רבות לתשואת הדו-ספרתיות שהשיגו קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות מתחילת 2021 ● אולם גם שינויי הרגולציה, שאפשרו לחוסכים צעירים ליהנות מהגאות בבורסות, והפעילות הענפה של התעשייה בעולם הלא סחיר, תרמו את חלקם ● ומי הגופים המוסדיים שהניבו לחוסכים תשואה של יותר מ-100% בעשור?

שטרות אירו / צילום: תמר מצפי

השקל בשיא כל הזמנים מול סל המטבעות; האירו צנח לשפל של 20 שנה

השער הנומינלי אפקטיבי (לשעבר סל המטבעות), המהווה אינדיקטור מהותי לקבלת החלטות בשוק המט"ח, רושם שפל היסטורי, ברקע לעלייה בהיצע המט"ח ● מי צפוי ליהנות מהמהלך?

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

עליות בוול סטריט; ולנס הישראלית מזנקת ב-7%, נובוקיור צוללת

הצמיחה האיטית ביותר מאז תחילת המגפה: התמ"ג בארה"ב עלה ב-2% בלבד ברבעון האחרון ● הבנק המרכזי של גוש האירו, ECB, הותיר את גובה הריבית ללא שינוי ● נעילה מעורבת בבורסות אירופה ● לאחר סיום המסחר יתפרסמו תוצאות ענקיות הטק אמזון ואפל ● צ'ק פוינט פרסמה דוחות והציגה ירידה ברווח