גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל, וכמה זה עולה?

עם הפטור מבידוד שיחול מ-3 בספטמבר על כל מי שחוסן בחצי השנה האחרונה, הישראלים חוזרים להזמין חופשות בחו"ל ● כמה יעלה לכם לעשות בדיקת קורונה לפני הנסיעה בבית חולים, כמה יעלה בנתב"ג, ואיפה הכי זול?

בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur
בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur

הבשורה שהביא משרד הבריאות ולפיה המחוסנים במנת החיסון השלישית או המחוסנים בשתי מנות שטרם חלפה חצי שנה מאז החיסון השני יהיו פטורים מבידוד בשובם ממדינות כתומות (מ-3 בספטמבר) עשתה את שלה. רבים חזרו להתעניין בחופשה בחו"ל, כולל לתקופת החגים. אל שני המיליון שכבר קיבלו את ה"בוסטר" יצטרפו רבים כבר בימים הקרובים, בכל זאת מדובר בצ׳ופר לא מבוטל.

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה? ראשית נזכיר כי הדרישה לבצע בדיקת קורונה לפני טיסה נתונה למדיניות של המדינה אליהן טסים, כך למשל בארה"ב כל הנוחתים מתבקשים להציג בדיקה עדכנית ואילו מחוסנים שטסים ליוון למשל לא צריכים לבצע בדיקה לפני ההמראה מישראל.

היצע הבדיקות לפני טיסות כולל את רשתות הפארם ואת חברות הדלק: כך למשל חברת הגנטיקה AID GENOMICS מבצעת בדיקות קורונה בתחנות סונול. מדובר בבדיקות שמיועדות גם ליוצאים לחו"ל שתוצאותיהן יתקבלו עד 24 שעות ממועד הבדיקה. המחיר: 99 שקל.

את הבדיקות ניתן לבצע בין השעות 10:00 ל-22:00 בפריסה הכוללת תחנות סונול בירושלים, ברמת גן, בכפר סבא, בחדרה, בנהריה, באשדוד, בנתניה, בראשון לציון ועוד.

אחרי ש- Be של שופרסל נכנסה לתחום בדיקות הקורונה גם סופר-פארם נכנסה לתחום ומציעה בדיקות משלה: מדובר בבדיקות PCR המבוצעות בעמדות ייעודיות בסמוך לסניפי הרשת. הפריסה כוללת בשלב זה עשרות סניפים, ושעות הפעילות הן בימי ראשון-חמישי בין השעות 9:00-20:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-14:00.

הבדיקות מוצעות בין השאר בסניפים בטבריה, בחיפה, בנתניה, בהרצליה, בת"א, באשקלון, בפ"ת, בכפר סבא, בירושלים ועוד. המחיר לבדיקה עומד על 119 שקל, ולמחזיקי כרטיס לייף סטייל - 89 שקל. תוצאות יתקבלו תוך 24 שעות.

את המחיר הזול ביותר לבדיקת קורונה לפני הטיסה לחו"ל מציעה כיום חברת אומגה שמספקת את השירות בנתב"ג. המחיר לבדיקה רגילה עומד כיום על 40 שקל במקום 45 שקל המחיר שגבתה החברה עד כה. בדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 4 שעות תעלה 121 שקל (במקום 135 שקל). יצוין כי נוסעים מדווחים על קושי בתיאום תור לבדיקה רגילה, בשעה שהיצע התורים לבדיקה מהירה דווקא מספק.


בסניפי ביקורופא ניתן לבצע בדיקה ב-99 שקל, אותה מבצעת חברת AID. השירות מוצע ב-22 סניפים. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה שיש לתאם מראש.

שופרסל מציעה בחלק מסניפי Be בפריסה ארצית ביצוע של בדיקות קורונה לפני הנסיעה לחו"ל. עלות הבדיקה: 139 שקל. מחזיקי כרטיס אשראי שופרסל ישלמו 99 שקל. חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על ישלמו 119 שקל תמורת 80 נקודות והטבות ניתנות גם דרך גודיז למחזיקי כרטיס אשראי של בנק לאומי - המחיר לבדיקה הוא 119 שקל תמורת עשרה גודיז. את הבדיקות בסניפי Be מבצע המערך של המרכז הרפואי שיבא תל השומר עם חברת טרגט מרקט. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה ואין צורך לתאם מראש.

בדיקות ניתן גם לבצע בסניפי מד"א ביחד עם חברת איכילוב Well. את הבדיקה ניתן לבצע ב-17 תחנות ברחבי הארץ. המחיר: 135 שקל. הנחות ניתנות למבוטחים של חברות ביטוח שונות. כך, למשל, מבוטחי חברת הראל ישלמו 119 שקל. הנחות אפשר להשיג גם דרך מועדוני צרכנות או דרך סוכנויות הנסיעות, דוגמת איסתא (שלקוחותיה ישלמו 119 שקל). הרשמה נעשית דרך אתר איכילוב לרבות תשלום מראש, תוצאות יתקבלו עד 24 שעות ממועד ביצוע הבדיקה.

יותר יקר להיבדק בבתי החולים

מנעד המחירים קופץ מדרגה כשהבדיקה מבוצעת בבית חולים: ברמב"ם למשל ניתן לבצע בדיקה מהירה (עד 9 שעות לתוצאה) במחיר של 500 שקל. בדיקה רגילה (תוצאה תוך 24 שעות) תעלה כ-300 שקל, ובדיקה עד הבית תעלה 550 שקל. לטסים בלופטהנזה יש הנחה על בדיקות ברמב"ם: 200 שקל לבדיקה רגילה ו-400 שקל לבדיקה מהירה.

בדיקה רגילה באסף הרופא תעלה 200 שקל, באיכילוב עלות הבדיקה הרגילה היא 300 שקל - ולטסים עם קבוצת לופטהנזה המחיר הוא 140 שקל לבדיקת PCR. בדיקה סרולוגית, אגב, תעלה מחיר דומה.

באסותא המחירים נעים בין 300 שקל לבדיקה רגילה ביום חול ל-400 שקל בסופי שבוע, ולבדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 3 שעות - המחיר באמצע השבוע הוא 550 שקל, ובסופי שבוע המחיר מגיע ל-750 שקל.

בדיקות PCR לטסים לחו"ל מציעה חברת איכילוב Well באזור המרכז גם בבית הנוסעים: בדיקה אחת 400 שקל, 2 בדיקות 650 שקל, 3 בדיקות 900 שקל, וניתן לבצע בדיקות בבית בכל הארץ. התשלום משתנה לפני האזור.

מה עם קופות החולים?

מאז 1 ביוני נאסר על קופות החולים לבצע בדיקות קורונה לנוסעים לחו"ל. קופות החולים ביקשו לקבל אישור לגבות 149 שקל לבדיקה עבור הנוסעים לחו"ל, מחיר יקר יותר ממה שאפשר להשיג בשוק, ועל כן בקשתן סורבה בוועדת הכספים, שדרשה שיגבו מחיר של עד 99 שקל לבדיקה. לא מסתמן כי הקופות יציעו בדיקות בתשלום בקרוב.

לא לשכוח - בדיקה גם לפני החזרה לישראל

כלל החוזרים לישראל, לרבות מחוסנים/מחלימים, נדרשים לבצע בדיקות קורונה PCR (אין מה להתחכם עם בדיקות אנטיגן אם ברצונכם לעלות על הטיסה). את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה. ההמלצה היא לוודא מראש מקום לביצוע הבדיקה ביעד שבו אתם שוהים ובמידת הצורך אם נדרש להזמין תור מראש.

בדיקה נוספת מבצעים כל הנוסעים לאחר הנחיתה בנתב"ג, בדיקה זו כרוכה בתשלום: 100 שקל בתשלום במקום או 80 שקל בהזמנה מראש. הנוחתים כולם מחויבים לשהות בבידוד 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה לבדיקה שנערכה בנתב"ג (המוקדם מבינהם).

לא מחוסנים שחוזרים מכלל המדינות ימשיכו לבידוד אותו ניתן לקצר ל-7 ימים (בכפוף לביצוע של בדיקת קורונה נוספת). מ-3 בספטמבר מחוסנים/מחלימים ששבים ממדינות שמוגדרות בסיווג כתום על ידי משרד הבריאות יהיו פטורים כאמור מחובת הבידוד המלא לאחר שובם לישראל. רוב מדינות העולם מסווגות בדירוג הכתום. רשימת המדינות האדומות, כלומר בדרגת סיכון מרבית, תחייב בידוד מכל הנוחתים מהן.

עוד כתבות

אלעד טנא / צילום: איל יצהר

אחרי 6 שנים ללא איוש: זה ראש מערך ההסברה הלאומי החדש

ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע על מינויו של סמנכ"ל וראש חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הציבורי אלעד טנא לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי ● כניסתו של טנא לתפקיד מגיעה על רקע עזיבתו של יועצו של בנט משה קלוגהפט שעוזב לטובת ניהול קמפיינים בחו"ל

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הסעיף המפתיע בתוכנית הדיור החדשה של הממשלה

האם ממשלת ישראל מתכוונת להפוך את אתר מפ"י (האגף למיפוי ישראל) למתחרה לאתרי madlan ו-yad2? כך ניתן להבין מפרסום מדיניות הממשלה, לפיו האגף ישכלל את פרסום המידע שלו בתחום שוק שכירות הדירות

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: רפי קוץ

ההחמצה הגדולה של תקציב המדינה - השינוי שלא נעשה במגזר הציבורי

מבנה השכר במגזר הציבורי מכיל במתכונתו הנוכחית עיוותים שהשפעתם השלילית חורגת למשק כולו ● קצב הגידול של 30% בשכר הנומינלי בעשור האחרון במשרדי הממשלה לעומת 19% בכלל המשק, מחדד את הפערים הכלכליים וחוסר השוויון ● המצב הקיים מייצר מערכת תמריצים קלוקלת - מערכת האיזונים המעוותת בין שני המגזרים, הפרטי והציבורי, לא תוכל להתקיים לאורך זמן

לשכת תעסוקה ת''א / צילום: שירות תעסוקה

המגזר העסקי לליברמן: לפתוח במבצע נרחב של הכשרות מקצועיות

נשיאות המגזר העסקי פנתה הערב לשר האוצר אביגדור ליברמן והתריעה: "תופעה מדאיגה: למרות שמספר המשרות הפנויות עומד על כ-135 אלף משרות (זהו שיא של כל הזמנים) לאחר פתיחת המשק, רמת האבטלה יורדת בקצב איטי"

פרויקט בזל של בנייני העיר הלבנה וקרן JTLV / צילום: 3dvision

במקום בניין מד"א המיתולוגי בבזל: פנטהאוז ב-47.5 מיליון שקל

חברות בנייני העיר הלבנה וקרן JTLV2, בעלות מבנה המגורים במתחם מד"א בזל בת"א, מכרו בפרויקט דירת פנטהאוז של 381 מ"ר עם גג של 149 מ"ר, באחת העסקאות היקרות ביותר שבוצעו במרכז העיר ● הרוכש הוא ישראלי, אך לא ידועה עדיין זהותו

רון חולדאי, ראש עיריית ת''א / צילום: איל יצהר

24 ראשי רשויות בגוש דן תומכים במס מטרו על תושביהם

כך עולה ממכתב עליו חתומים ראשי הרשויות אשר הועבר לפני מספר שבועות לראש הממשלה ולמספר שרים, בניסיון לשנות את אופן השתתפות העיריות בתקצוב פרויקט הענק ● לטענתם, המתווה הנוכחי עלול לפגוע "בשרידותם הפיננסית"

ניו יורק - חנות וול מארט / צילום: תמר מצפי

וולמארט, פורד וארגו AI משתפות פעולה להשקת שירות משלוחים באמצעות רכבים אוטונומיים

ענקיות הקמעונאות והרכב מצטרפות למפעילת הנהיגה האוטונומית כדי לפתח שירות משלוחים ללא נהג ● הניסויים יתחילו בתוך כמה חודשים בשלוש ערים מרכזיות בארה"ב

נמל גואנגג'ואו בסין / צילום: Shutterstock, GuoZhongHua

ההישענות על השקעות סיניות: הנזק רב על התועלת

מן הראוי כי אותם אלה שסוברים שהגדלת הסחר וההשקעות של סין בישראל תניב לנו יתרונות חוץ, ישקלו זאת היטב מחדש ● אם סין צריכה לבחור בין השקעותיה בישראל לבין גישה לנפט ולנמלים ערבים, הבחירה ברורה

שליחי wolt / צילום: שלומי יוסף

בפעם השלישית בשבועיים: תוקנה התקלה בשירות המשלוחים של וולט

לפני שבוע וחצי חוותה אפליקציית המשלוחים הבינלאומית תקלה שנמשכה למעלה מ-4 שעות ● בשבוע שעבר, בערב שלפני יום כיפור, ארעה תקלה נוספת ● גם הערב מי שניסה להזמין דרך האפליקציה נתקל בהודעה המבשרת על השבתת השירות "לכמה דק' בלבד" ● מוולט נמסר: ״ חווינו תקלה רגעית שטופלה במהירות, חזרנו לפעילות מלאה״

עמוס סימן טוב, מנכ''ל ומייסד החברה / צילום: יח''צ

חברת הפינטק הישראלית Way2VAT השלימה הנפקה בבורסה האוסטרלית

ההנפקה בוצעה לפי שווי של 30.7 מיליון דולר אוסטרלי (כ-72 מיליון שקל) ● ביום המסחר הראשון שלה המניה זינקה ב-57.5% ● אחרי העלייה ביום המסחר הראשון, ביום המסחר השני המניה ירדה בכ-8%

שרת הפנים איילת שקד / צילום: שלומי יוסף

"אני מתנגדת לפיקוח על שכר דירה. בניגוד לאירופה, פה יש תרבות של קנייה. ככה זה"

שרת הפנים איילת שקד מודה כי אין טעם לדבר על ירידת מחירים אלא על ייצוב, ומצהירה כי תקים שבעה יישובים חדשים בנגב ובגולן ותשחרר סמכויות לרשויות ולוועדות מקומיות ● האם היא תצליח בריסון שוק הנדל"ן, במקום שקודמיה נכשלו?

בורסת נאסד''ק , ניו יורק / צילום: יח''צ

וול סטריט צבועה אדום; הנאסד"ק נופל ב-2.6%, הביטקוין צולל ב-7.7%

חברות התעופה בולטות בעליות לאחר שהבית הלבן אמר כי טסים בטיסות בינלאומיות שחוסנו בחיסון נגד קורונה יזכו להקלות במגבלות ● היום לא התקיים מסחר במרבית מדינות אסיה בשל חגים שונים במדינות ● בורסות אירופה נצבעו אדום ● בורסת הונג קונג ננעלה בירידת שערים של 3.3% ● הביטקוין צונח בכ-7.4%, ונסחר ברמה של 44,053 דולר

הנמל הימי של אזור התעשייה ומרכז הסחר החופשי קיזאד / צילום: Reuters, Ben Job

בנק לאומי חתם על מזכר הבנות עם מרכז הסחר החופשי הגדול ביותר באיחוד האמירויות

ההסכם בין הבנק לבין אזור הסחר החופשי קיזאד יאפשר ללקוחות עסקיים להקים פעילות במפרץ ובכך להגיע לשווקים במזרח הרחוק ● במקביל, חברות הפועלות באמירויות יוכלו להקים פעילות בישראל

אביגדור ליברמן, שר האוצר / צילום: איל יצהר

האוצר מקדם חוק: סרבתם להתחסן ופוטרתם? לא תהיו זכאים לדמי אבטלה במשך 90 יום

רגע לפני כניסת חג סוכות, הפיץ משרד האוצר תזכיר חוק, שקובע כי עובד אשר פוטר או התפטר עקב סירובו להתחסן או להיבדק יהיה זכאי לדמי אבטלה רק לאחר 90 יום בדומה למי שהתפטר ● התזכיר פתוח להערות הציבור עד ליום שלישי הבא בלבד

בית קפה בתל אביב / צילום: Shutterstock

לראשונה מתחילת השנה: ירידה במספר המשרות הפנויות בענף המסעדנות

מספר המשרות הפנויות בחודש אוגוסט עלה ל-134 אלף ● מגמת העלייה במספר המשרות הפנויות התמתנה ● מספר המשרות הפנויות בענף שירותי האירוח והאוכל ירד ב-18%

אולף שולץ / צילום: Associated Press, Michel Euler

רגע לפני הבחירות בגרמניה: המועמד המוביל מציע להטיל מס על העשירים

העלאת שכר מינימום דרמטית, ייצוב רמות הפנסיה באופן שיעוגן בחוק וגם הגדלת המסים שיוטלו על הגרמנים העשירים ביותר במדינה: אלו עיקרי התוכנית הכלכלית של אולף שולץ, מועמד המפלגה הסוציאל-דמוקרטית לבחירות שיתקיימו בעוד שבוע ● "מי שמרוויחים הרבה יחסית, כמוני, יכולים להרשות לעצמם לתרום יותר לטובת הקהילה", אמר

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד / צילום: Associated Press, Emmanuel Dunand

אקלים, הסברה והפלסטינים: הממשלה פרסמה את היעדים שלה

במלאת 100 ימים להקמת הממשלה, פורסמה היום את תוכנית היעדים לקדנציה ● במשרד ראש הממשלה שמים דגש על משבר האקלים, במשרד הביטחון רוצים להרחיב את הפעילות המדינית, במשרד החוץ מתמקדים בהסברה והמשרד לשת"פ אזורי רוצה לחזק את היחסים עם הפלסטינים

מעדנים + מקרר חלב + קניות + מבצעים לחגים - שופרסל דיל / צילום: תמר מצפי

"עד 3 קרטונים ללקוח": ברשתות השיווק מדווחים על מחסור בחלב

מלאי שנחטף תוך רגעים והגבלת כמות הקרטונים לקנייה: מחסור בחלב מכה ברשתות השיווק רגע לפני חג הסוכות ● על פי מועצת החלב, "עונת החגים" הנוכחית נחשבת בעייתית במיוחד וזו הסיבה למחסור

המערכות של מצרפלס מיועדות בעיקר לתחום האינסטלציה הביתית / אילוסטרציה: Shutterstock

אינרום במו"מ לרכישת פעילות צנרת האינסטלציה של מצרפלס ב-150 מיליון שקל

לאחר השלמת העסקה ימשיך קיבוץ מצר להחזיק ב-100% ממניות מצרפלס, שתיוותר עם פעילות של פתרונות השקיה לחקלאות

קובי מימון / איור: גיל ג'יבלי

"לא פועלים לטובת החברה": בעלי מניות מיעוט בפוליגון נגד ילדיו של הטייקון קובי מימון

דורשים החלפת כל חברי הדירקטוריון של חברת הנדל"ן ובהם בעלי השליטה אורי וניר מימון ● פוליגון: "שיקולים זרים שאינם עולים עם טובתה של החברה או של יתר בעלי מניותיה"