גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל, וכמה זה עולה?

עם הפטור מבידוד שיחול מ-3 בספטמבר על כל מי שחוסן בחצי השנה האחרונה, הישראלים חוזרים להזמין חופשות בחו"ל ● כמה יעלה לכם לעשות בדיקת קורונה לפני הנסיעה בבית חולים, כמה יעלה בנתב"ג, ואיפה הכי זול?

בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur
בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur

הבשורה שהביא משרד הבריאות ולפיה המחוסנים במנת החיסון השלישית או המחוסנים בשתי מנות שטרם חלפה חצי שנה מאז החיסון השני יהיו פטורים מבידוד בשובם ממדינות כתומות (מ-3 בספטמבר) עשתה את שלה. רבים חזרו להתעניין בחופשה בחו"ל, כולל לתקופת החגים. אל שני המיליון שכבר קיבלו את ה"בוסטר" יצטרפו רבים כבר בימים הקרובים, בכל זאת מדובר בצ׳ופר לא מבוטל.

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה? ראשית נזכיר כי הדרישה לבצע בדיקת קורונה לפני טיסה נתונה למדיניות של המדינה אליהן טסים, כך למשל בארה"ב כל הנוחתים מתבקשים להציג בדיקה עדכנית ואילו מחוסנים שטסים ליוון למשל לא צריכים לבצע בדיקה לפני ההמראה מישראל.

היצע הבדיקות לפני טיסות כולל את רשתות הפארם ואת חברות הדלק: כך למשל חברת הגנטיקה AID GENOMICS מבצעת בדיקות קורונה בתחנות סונול. מדובר בבדיקות שמיועדות גם ליוצאים לחו"ל שתוצאותיהן יתקבלו עד 24 שעות ממועד הבדיקה. המחיר: 99 שקל.

את הבדיקות ניתן לבצע בין השעות 10:00 ל-22:00 בפריסה הכוללת תחנות סונול בירושלים, ברמת גן, בכפר סבא, בחדרה, בנהריה, באשדוד, בנתניה, בראשון לציון ועוד.

אחרי ש- Be של שופרסל נכנסה לתחום בדיקות הקורונה גם סופר-פארם נכנסה לתחום ומציעה בדיקות משלה: מדובר בבדיקות PCR המבוצעות בעמדות ייעודיות בסמוך לסניפי הרשת. הפריסה כוללת בשלב זה עשרות סניפים, ושעות הפעילות הן בימי ראשון-חמישי בין השעות 9:00-20:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-14:00.

הבדיקות מוצעות בין השאר בסניפים בטבריה, בחיפה, בנתניה, בהרצליה, בת"א, באשקלון, בפ"ת, בכפר סבא, בירושלים ועוד. המחיר לבדיקה עומד על 119 שקל, ולמחזיקי כרטיס לייף סטייל - 89 שקל. תוצאות יתקבלו תוך 24 שעות.

את המחיר הזול ביותר לבדיקת קורונה לפני הטיסה לחו"ל מציעה כיום חברת אומגה שמספקת את השירות בנתב"ג. המחיר לבדיקה רגילה עומד כיום על 40 שקל במקום 45 שקל המחיר שגבתה החברה עד כה. בדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 4 שעות תעלה 121 שקל (במקום 135 שקל). יצוין כי נוסעים מדווחים על קושי בתיאום תור לבדיקה רגילה, בשעה שהיצע התורים לבדיקה מהירה דווקא מספק.


בסניפי ביקורופא ניתן לבצע בדיקה ב-99 שקל, אותה מבצעת חברת AID. השירות מוצע ב-22 סניפים. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה שיש לתאם מראש.

שופרסל מציעה בחלק מסניפי Be בפריסה ארצית ביצוע של בדיקות קורונה לפני הנסיעה לחו"ל. עלות הבדיקה: 139 שקל. מחזיקי כרטיס אשראי שופרסל ישלמו 99 שקל. חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על ישלמו 119 שקל תמורת 80 נקודות והטבות ניתנות גם דרך גודיז למחזיקי כרטיס אשראי של בנק לאומי - המחיר לבדיקה הוא 119 שקל תמורת עשרה גודיז. את הבדיקות בסניפי Be מבצע המערך של המרכז הרפואי שיבא תל השומר עם חברת טרגט מרקט. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה ואין צורך לתאם מראש.

בדיקות ניתן גם לבצע בסניפי מד"א ביחד עם חברת איכילוב Well. את הבדיקה ניתן לבצע ב-17 תחנות ברחבי הארץ. המחיר: 135 שקל. הנחות ניתנות למבוטחים של חברות ביטוח שונות. כך, למשל, מבוטחי חברת הראל ישלמו 119 שקל. הנחות אפשר להשיג גם דרך מועדוני צרכנות או דרך סוכנויות הנסיעות, דוגמת איסתא (שלקוחותיה ישלמו 119 שקל). הרשמה נעשית דרך אתר איכילוב לרבות תשלום מראש, תוצאות יתקבלו עד 24 שעות ממועד ביצוע הבדיקה.

יותר יקר להיבדק בבתי החולים

מנעד המחירים קופץ מדרגה כשהבדיקה מבוצעת בבית חולים: ברמב"ם למשל ניתן לבצע בדיקה מהירה (עד 9 שעות לתוצאה) במחיר של 500 שקל. בדיקה רגילה (תוצאה תוך 24 שעות) תעלה כ-300 שקל, ובדיקה עד הבית תעלה 550 שקל. לטסים בלופטהנזה יש הנחה על בדיקות ברמב"ם: 200 שקל לבדיקה רגילה ו-400 שקל לבדיקה מהירה.

בדיקה רגילה באסף הרופא תעלה 200 שקל, באיכילוב עלות הבדיקה הרגילה היא 300 שקל - ולטסים עם קבוצת לופטהנזה המחיר הוא 140 שקל לבדיקת PCR. בדיקה סרולוגית, אגב, תעלה מחיר דומה.

באסותא המחירים נעים בין 300 שקל לבדיקה רגילה ביום חול ל-400 שקל בסופי שבוע, ולבדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 3 שעות - המחיר באמצע השבוע הוא 550 שקל, ובסופי שבוע המחיר מגיע ל-750 שקל.

בדיקות PCR לטסים לחו"ל מציעה חברת איכילוב Well באזור המרכז גם בבית הנוסעים: בדיקה אחת 400 שקל, 2 בדיקות 650 שקל, 3 בדיקות 900 שקל, וניתן לבצע בדיקות בבית בכל הארץ. התשלום משתנה לפני האזור.

מה עם קופות החולים?

מאז 1 ביוני נאסר על קופות החולים לבצע בדיקות קורונה לנוסעים לחו"ל. קופות החולים ביקשו לקבל אישור לגבות 149 שקל לבדיקה עבור הנוסעים לחו"ל, מחיר יקר יותר ממה שאפשר להשיג בשוק, ועל כן בקשתן סורבה בוועדת הכספים, שדרשה שיגבו מחיר של עד 99 שקל לבדיקה. לא מסתמן כי הקופות יציעו בדיקות בתשלום בקרוב.

לא לשכוח - בדיקה גם לפני החזרה לישראל

כלל החוזרים לישראל, לרבות מחוסנים/מחלימים, נדרשים לבצע בדיקות קורונה PCR (אין מה להתחכם עם בדיקות אנטיגן אם ברצונכם לעלות על הטיסה). את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה. ההמלצה היא לוודא מראש מקום לביצוע הבדיקה ביעד שבו אתם שוהים ובמידת הצורך אם נדרש להזמין תור מראש.

בדיקה נוספת מבצעים כל הנוסעים לאחר הנחיתה בנתב"ג, בדיקה זו כרוכה בתשלום: 100 שקל בתשלום במקום או 80 שקל בהזמנה מראש. הנוחתים כולם מחויבים לשהות בבידוד 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה לבדיקה שנערכה בנתב"ג (המוקדם מבינהם).

לא מחוסנים שחוזרים מכלל המדינות ימשיכו לבידוד אותו ניתן לקצר ל-7 ימים (בכפוף לביצוע של בדיקת קורונה נוספת). מ-3 בספטמבר מחוסנים/מחלימים ששבים ממדינות שמוגדרות בסיווג כתום על ידי משרד הבריאות יהיו פטורים כאמור מחובת הבידוד המלא לאחר שובם לישראל. רוב מדינות העולם מסווגות בדירוג הכתום. רשימת המדינות האדומות, כלומר בדרגת סיכון מרבית, תחייב בידוד מכל הנוחתים מהן.

עוד כתבות

משגר פאלקון 9 של SpaceX / צילום: Associated Press, John Raoux

חברת SpaceX של אלון מאסק רוצה לקבוע אבן דרך נוספת בשיגור המתוכנן

בטיסה הקרובה של החברה אמורים שלושה אסטרונאוטים אזרחיים להקיף את כדור הארץ מגובה של כ־580 קילומטר במשך שלושה ימים

מערכת ''הדק חכם'' / הדמיה: רפאל

מדע בדיוני ביישום מלא: מוצרי רפאל מככבים בתערוכה ביטחונית בלונדון

מערכת שיודעת לזהות אויב או ידיד בשדה הקרב המולבשת על משקפות היא רק אחד המוצרים של רפאל שתוכלו למצוא בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, בחלקם צה"ל יתחיל להשתמש כבר בשנת 2022

ראיון עבודה. סוג הניסיון עושה חלק גדול מההבדל / צילום: Shutterstock, tsyhun

שבע טעויות שעשיתי בדרך היזמית שלי - ולמה טעויות חדשות הן הדבר הכי טוב שאפשר לאחל לי לשנה החדשה

חשבתי שמספיק רק רעיון מגניב, סיפקתי ללקוחות את מה שהם רוצים בלי להבין לעומק מה הם צריכים, ולא חשבתי שצריך להבין בניהול תזרים ● השנה אני מאחלת לעצמי - ולכולם - לעשות טעויות חדשות לגמרי. רק ככה יודעים שמתקדמים

תמונתו של נשיא ז'ובנל מואיז על קיר חדר הישיבות / צילום: Reuters, Ricardo Arduengo

מי רצח את נשיא האיטי? חלפו חודשיים, והעלילה רק מסתבכת

בחודשיים שחלפו מאז נרצח הנשיא ז'ובנל מואיז, ראיינו כתבי הוול סטריט ג'ורנל יועצים פוליטיים, חוקרים ועורכי דין, קראו הודעות וואטסאפ של החשודים, האזינו להקלטות של פגישת המזימה, בחנו תצלומים מהתגרה שהובילה למות הנשיא - וחזרו עם יותר שאלות מתשובות | מיטב הסיפורים מהעולם

הדירות ''הכלואות'' הן אלה שבעליהן לא מעוניינים למכור אותן בשל החשש לתשלום מס שבח בעת מכירתן / צילום: Shutterstock, Pormezz

הפתרון המיידי למחסור בדירות המגורים: שחרור הדירות הכלואות

יש לחוקק הוראת שעה ולבטל מס שבח למשך שנה, מה שישחרר לשוק דירות מוכנות רבות

התו הירוק באיטליה / צילום: Reuters, יארה נרדי

איטליה: עובדים חייבים לשאת "תו ירוק", ולא - יפסיקו לקבל משכורת

איטליה מנסה להמריץ את החיסונים במדינה ע"י חיוב כל העובדים - במגזר הציבורי והפרטי - בנשיאת "תו ירוק" עד אמצע אוקטובר ● באיטליה מעריכים שכ-74% מהאוכלוסיה מחוסנים באופן מלא כנגד הקורונה

אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו, ישראל כ''ץ / צילום: רפי קוץ, חיים צח-לע''מ

האמירות המטעות שבגללן ליברמן, נתניהו וכ"ץ צריכים להתנצל השנה

אין בישראל פי אלף משגיחי כשרות ממפקחי מעונות, רה"מ לשעבר לא הועמד לדין בגלל סיקור אוהד, ושר האוצר הקודם לא יכול היה להבטיח המשכיות לתקנים שהוסיף באופן זמני לבתי החולים ● לרגל יום כיפור אספנו שלוש טענות לא נכונות שחזרו על עצמן השנה, למרות שכבר תיקנו אותן בעבר

התחדשות עירונית בקליין 1, המושבה הגרמנית, ירושלים / הדמיה: avi ben chamo

"התהליך כולו נמשך כבר כ-12 שנים. אני לא מבינה למה זה ככה. זה צריך לקחת חודשים"

הבניין ברחוב קליין 1 במושבה הגרמנית בירושלים עובר חיזוק ושיפוץ. רוב הדיירים עזבו על חשבונם, ומחכים לחזור לדירה המחודשת. "מאוד רצינו חניה אבל לא היתה אפשרות"

מפעל כתר כרמיאל / צילום: יח''צ

כתר תנסה לגייס מאות מיליוני דולרים בהנפקה בניו יורק

החברה הגישה טיוטת תשקיף ראשונית לרשות לניירות ערך בארה"ב ● החברה תנסה לגייס לפי שווי של 2-2.5 מיליארד דולר ● החתמים בהנפקה יהיו, בין השאר, גולדמן זאקס, ג'פריס, ג'יי.פי מורגן ובנק אוף אמריקה

יהב יולזרי, גל קרובינ, אביטל פרדו - בעלי פאגאיה / צילום: רועי פרי

מכשול בדרך למיזוג פאגאיה? האשמות בדילול יתר של מניות ה-SPAC

שני משרדי עורכי דין הוציאו מכתבים לבעלי המניות שהם פותחים בחקירה על טענות ל"דילול יתר של המניות" ● עסקת הספאק מגלמת שווי חברה של 8.5 מיליארד דולר, ובמסגרתה צפויים בעלי המניות הקיימים ב-SPAC להחזיק פחות מ-6% מהחברה לאחר המיזוג

סדרות מומלצות

הדרמה הבלתי נסבלת שתגרום לכם להתמכר והסדרה של מארוול שתעביר לכם את הסופ"ש: המלצות טלוויזיה

הסדרה הצפויה שתדביק אתכם למסך, המשפחה שבנתה לעצמה טירה - ותיעדה הכול, סיפור האונס שכמעט כולם מכחישים ועונה שלישית לקופה ראשית ● מה שכדאי לראות בטלוויזיה עכשיו

יהב יולזרי, גל קרובינ, אביטל פרדו - בעלי פאגאיה / צילום: רועי פרי

לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר: חברת התשלומים פאגאיה תמוזג לספאק

חברת הפינטק חתמה על הסכם מיזוג עם ספאק לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר ● במסגרת העסקה צפויים בעלי המניות הקיימים בחברה לשמור על כ-94% ממנה בבעלותם

כלא גלבוע / צילום: Reuters, Ilia Yefimovich

למי שייכות הזכויות על תוכניות אדריכליות

התוכניות של כלא גלבוע פורסמו באתר האינטרנט של משרד האדריכלים פורה-יעקובי-קרני, שתכנן את המבנה ואז הוסרו ● שב"ס: "ההיבטים המשפטיים של פרסום זה נבחנים בימים אלה”

רפאל שטרן, מכון ויצמן / צילום: איל יצהר

"גדלתי בפחד מההתחממות של כדור הארץ"

רפאל שטרן, בן 33, לקראת סיום דוקטורט במעבדה של פרופ' דני יקיר במחלקה למדעי כדור הארץ, מכון ויצמן ● חוקר את ההשפעה של פאנלים סולאריים על האקלים ● פרויקט מיוחד

רגעי לכידת האסירים הנמלטים / צילום: דוברות המשטרה

הציבור הערבי נמצא במלכוד נוכח בריחת האסירים הביטחוניים

בריחת האסירים מכלא גלבוע הציפה מחדש את הפלונטר הטעון שניצבים בפניו ערביי ישראל ● למי להיות נאמנים, למדינה או לזהותם הלאומית?

מד''א מחסן את תושבי קרני שומרון - חיסון קורונה / צילום: דוברות מד''א

הוועדה המייעצת ל-FDA החליטה שלא להמליץ על מנת חיסון שלישית לקורונה

צוות המומחים הביע תסכול מכך שפייזר סיפקה מעט מידע על בטיחות המינונים הנוספים ● משרד הבריאות הודיע היום כי יותר מ-3 מיליון ישראלים התחסנו במנה השלישית

אושר עד, מדפי מוצרי חלב / צילום: אסף עיני

מדד אוגוסט עלה ב-0.3%; מחירי הדירות עלו ב-8% בשנה

מתחילת השנה עלה מדד המחירים לצרכן ב-2.3%, וב-12 החודשים האחרונים עלה ב-2.2% ● מתחילת השנה עלה מדד מחירי תשומות הבנייה למגורים ב-4.3% ● עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי ירקות ופירות טריים שעלו ב-2.6%

ציור קיר של קריקו בבודפשט, כמחווה לתרומתה למלחמה בקורונה / צילום: Reuters, KRISZTINA FENYO

"הייתי הולכת באוניברסיטה ואומרת לחוקרים 'קחו RNA'!": החוקרת שמאחורי חיסוני הקורונה בראיון בלעדי

ד"ר קטלין קריקו, החוקרת שגילוייה אפשרו את פיתוח חיסוני הקורונה של פייזר ומודרנה, היא היום סמנכ"לית בכירה בביונטק וכבר מוזכרת כמועמדת לפרס נובל, אבל הדרך להכרה הייתה רצופה כישלונות ● בראיון לגלובס היא מספרת שמבחינתה, חיסוני הקורונה הם רק ההתחלה

פליט מותש שוכב על החוף לאחר ששחה קילומטרים למובלעת הספרדית סאוטה בגבול מרוקו וספרד, מאי / צילום: Associated Press, Javier Fergo

האנטישמיות, הפליטים ומשבר האקלים: גם באיחוד האירופי נדרשים לחשבון נפש

בעוד שהאיחוד האירופי הוא סיפור הצלחה מובהק של סולידריות, אינטרסים משותפים וערבות הדדית, הוא מחזיק באמתחתו גם רשימת "חטאים" שכוללת טיפול לקוי בבעיית הפליטים, 15 שנות הבטחות שווא לטיפול בסוגיית האקלים, הכישלון המהדהד להתמודד עם בעיית האנטישמיות הגוברת ועוד ● לקראת יום כיפור אספנו כמה סיבות לחשבון הנפש שמדינות האיחוד חייבות לעשות

כלי רכב צבאיים סיניים נושאים טילי DF-41. הטילים מיועדים לשאת עד 10 ראשי נפץ שניתן לשלוח למטרות שונות / צילום: Associated Press, Mark Schiefelbein

סין רואה בארסנל הגרעיני שלה יותר מגורם הרתעה

בייג'ינג מוסיפה ראשי נפץ, טילים וצוללות בקצב מדאיג. המטרה שלה היא דומיננטיות כלל עולמית