גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קבינט הקורונה יתכנס מחר - האם תורחב רשימת המדינות מהן נדרש בידוד?

על פי ההערכות, לא יוטל בידוד על כלל השבים מחו"ל - אך רשימת המדינות מהן יידרש בידוד תורחב ● יוון ככל הנראה תיכנס לרשימה, אחרי ש-35 מאומתים לנגיף שבו ממנה ב-10 הימים האחרונים

יוון. עשויה להיכנס לרשימת המדינות שעל השבים מהן יידרש בידוד / צילום: Shutterstock, Sven Hansche
יוון. עשויה להיכנס לרשימת המדינות שעל השבים מהן יידרש בידוד / צילום: Shutterstock, Sven Hansche

האם רשימת המדינות האדומות תורחב משמעותית או שמא יידרשו כל השבים מחו"ל לבידוד של 5-7 ימים? המחלוקת הזו תעלה לדיון עם התכנסות קבינט הקורונה מחר (ה') כשעל הפרק נידון נושא נתב"ג.

על פי הודעת הקבינט, "בדיון תובא תוכנית פעולה סדורה ומקיפה שתתן מענה להתפרצות זן הדלתא בישראל הכוללת את מתווה התו הירוק וכן מתווה לסוגיית הכניסה והיציאה מן הארץ. ועדת השרים מתכנסת בתום שבוע של העמקה, למידת הנתונים ושיח עם מומחים בארץ ובעולם שקיימו ראש הממשלה, שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות".

ההערכות הן שלא יוטל בידוד על כלל השבים מחו"ל וכי רשימת המדינות מהן יידרש בידוד תורחב והיא עשויה לכלול גם את יוון, היעד הפופולרי ביותר בימים אלה. בכל מקרה יש להניח שתינתן התראה של כשבוע ככל שתגדל רשימת המדינות מהן נדרש בידוד.

יותר מ-10% מהמאומתים נכון להיום מוגדרים כמאומתי חו"ל, משום ששבו לישראל בעשרת הימים הקודמים למועד האימות שלהם כחיוביים לקורונה. יש לזכור שאנשים אלה שהו כנראה במקומות נוספים עד אשר אובחנו ולכן ייתכן שנדבקו באירוע המוני למשל ולא בחו"ל, אולם הם יוגדרו כמאומתי חו"ל.

משרד הבריאות יבקש להרחיב את רשימת המדינות שמהן יידרש בידוד

מתוך כ-1,400 הנדבקים נכון להיום, מספר מאומתי חו"ל עמד על 150. מתוכם 118 הם מחוסנים. משרד הבריאות פרסם רשימה של מדינות מהן הגיעו המאומתים, ממנה עולה כי רובם הגדול, כ-130, לא נחתו מהמדינות שמוגדרות בסיכון (אדומות או כתומות), הסיבה היא שהמדינות מהן נחתו רוב המאומתים החדשים הן אלה שתנועת הנוסעים אליהן היא הגדולה ביותר: 35 מהם חזרו מיוון, ו-15 חזרו מארה"ב.

מהמדינות שיש אליהן אזהרת מסע חמורה והשבים מהן נדרשים לבידוד אובחנו 8 נוסעים - אף לא אחד מאיחוד האמירויות, שנכללת ברשימה. מהרשימה האדומה שבו 12 מאומתים, 7 מהם מאוזבקיסטן.

ביום שישי הקרוב (23.7) הרשימות יורחבו כפי שעדכן משרד הבריאות לפני כשבוע: ספרד תוגדר כמדינה ברמת סיכון מרבית כלומר שבנוסף לבידוד, גם יידרש אישור ועדת חריגים לטוס אליה וכמו גם קירגיסטן. לרשימה של המדינות באזהרת מסע חמורה, שנדרש בידוד מהחוזרים מהן, ייכנסו גם בריטניה, קפריסין, טורקיה וגיאורגיה.

מסתמן שמשרד הבריאות יבקש להרחיב את רשימת המדינות שמהן יידרש בידוד, אך הוא יידרש להציג לקבינט מספרים שמשקפים את יחס המאומתים שחוזרים מכל מדינה על פי מספר הנוסעים ועל פי מדדי התחלואה ביעד.

בבריטניה וספרד התחלואה בקרב השבים היא הגבוהה ביותר

מנתונים שהועברו לגלובס לתקופה שמה-16 ביוני ועד ה-18 ביולי עולה כי מתוך 421.4 אלף נכנסים לישראל (מכל מעברי הגבול) מספר המאומתים עמד על 1,136, כלומר שיעור של 0.27%.

מבין כלל הנכנסים לארץ, שיעור המחלימים/מחוסנים עומד על 75.4%.

בחלוקה על פי מדינות: מיוון נכנסו בחודש האמור כ-61 אלף נוסעים, 94% מהם מחוסנים. מספר המאומתים (עד 10 ימים בכניסה לישראל) הוא 116, כלומר 0.19% - מתחת לממוצע.

מארה"ב נכנסו כ-60 אלף איש, 53% מהם מחוסנים (משמע שילדים רבים נכללים בין הנוסעים וייתכן שגם זרים לא מחוסנים). מתוכם מספר המאומתים עמד על 76 קרי 0.13%

מטורקיה נכנסו כ-38 אלף איש, 76% מהם מחוסנים ומספר המאומתים עמד על 83, קרי 0.19% - מתחת לממוצע ועדיין נזכיר כי טורקיה תיכלל ברשימת המדינות שיש אליהן אזהרת מסע ומיום שישי ה23 ביולי כל השבים ממדינה זו, כולל מחוסנים ומחלימים יידרשו לבידוד.

מספר הנכנסים ממצרים עמד על כ-20 אלף, 85% מהם מחוסנים ומספר המאומתים עמד על 23, כלומר 0.12% בלבד. מקפריסין נכנסו כ-19.5 אלף כ-90% מחוסנים ומתוכם מאומתים 83 נוסעים בשיעור של 0.43%, גבוה מהממוצע. גם הנכנסים מקפריסין כאמור יידרשו לבידוד החל ב-23 ביולי.

המדינות שבהן בלטו נתוני תחלואה גבוהים מהממוצע הן בריטניה, ממנה נכנסו כ-14 אלף איש, 212 מתוכם מאומתים (0.87%), ספרד - ממנה חזרו כ-6000 איש - מתוכם מספר המאומתים הוא 86, כלומר 1.44% - שתי המדינות ייכנסו בסוף השבוע לרשימת המדינות מהן יידרש בידוד.

גם רוסיה, שכבר נמצאת ברשימה שיש אליה אזהרת מסע מרבית בולטת בשיעור התחלואה בקרב הנכנסים ממנה: כ-3,300 איש נחתו מרוסיה ומספר המאומתים עומד על 52 כלומר 1.56%. מספר הנכנסים מאיחוד האמירויות עמד על כ-4,500, מתוכם 13 אומתו חיוביים, שיעור של 0.29% - גבוה במעט מהממוצע.

עוד כתבות

בורסת נאסד''ק , ניו יורק / צילום: יח''צ

מעמיקות הירידות בוול סטריט; הנאסד"ק נופל ב-2.5%, הביטקוין צולל ב-7.7%

היום לא התרחש מסחר במרבית מדינות אסיה בשל חגים שונים במדינות ● בורסות אירופה נצבעו אדום ● בורסת הונג קונג ננעלה בירידת שערים של 3.3% ● הביטקוין צונח בכ-7.8%, ונסחר ברמה של 43,878 דולר

שר המשפטים גדעון סער / צילום: ניב קנטור

כחלק מהמאבק בפשיעה בחברה הערבית: הצעה להרחבת סמכויות החיפוש

תזכיר החוק שפרסם סער פורסם במסגרת מהלכי חקיקה לטיפול בפשיעה החמורה הגואה בחברה הערבית ● בתזכיר שהופץ היום להערות הציבור מוצע להרחיב את אפשרויות החיפוש הקבועות בחוק ללא צו בית משפט

נשיא צרפת עמנואל מקרון. תגובה חריפה / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

פרשת הצוללות שמסעירה את המעצמות: צרפת מאיימת על עתיד נאט"ו

למרות שראש ממשלת אוסטרליה אמר כי ממשלתו הביעה בפני צרפת הסתייגויות מעסקת הצוללות מבעוד מועד, צרפת ממשיכה את הקו הנוקשה נגד ביטול רכש הצוללות ממנה ● שר החוץ הצרפתי הודיע כי במדינתנו  "זקוקים להבהרות נוספות, הרי יש חוזים קיימים", ואף איים כי למשבר "תהיה השפעה על עתיד נאט"ו"

ענקית הנדל''ן הסינית אוורגרנד (Evergrande) צונחת בכ-11% / צילום: Reuters

גדולה מדי כדי ליפול? הסיפור של ענקית הנדל"ן הסינית שהכניסה את השווקים בעולם למערבולת

אוורגרנד הסינית נמצאת על סף חדלות פירעון בשל חובות ענק בגובה של כ-300 מיליארד דולר, מה שיוצר אפקט דומינו שמשפיע על השווקים הגדולים בעולם ● החברה מעסיקה באופן ישיר כ-200 אלף עובדים ומחזיקה ביותר מ-1,300 פרויקטי נדל"ן ביותר מ-280 ערים בסין ● מהן הסיבות למצוקות החברה?

שדה תעופה בן גוריון / צילום: מיכל רז חיימוביץ

טורקיה נשארת אדומה, מקסיקו יוצאת מהרשימה: משרד הבריאות מעדכן את סיווג המדינות

משרד הבריאות פרסם את המלצת סיווג המדינות שתכנס לתוקף ב-27 בספטמבר ●  אוקראינה היא שיאנית שיעור התחלואה בחודש האחרון (לאחר הביקור ההמוני באומן) עם כ-5.5% שיעור הדבקה עד 10 ימים לאחר הנחיתה

פרויקט בזל של בנייני העיר הלבנה וקרן JTLV / צילום: 3dvision

במקום בניין מד"א המיתולוגי בבזל: פנטהאוז ב-47.5 מיליון שקל

חברות בנייני העיר הלבנה וקרן JTLV2, בעלות מבנה המגורים במתחם מד"א בזל בת"א, מכרו בפרויקט דירת פנטהאוז של 381 מ"ר עם גג של 149 מ"ר, באחת העסקאות היקרות ביותר שבוצעו במרכז העיר ● הרוכש הוא ישראלי, אך לא ידועה עדיין זהותו

עמוס סימן טוב, מנכ''ל ומייסד החברה / צילום: יח''צ

חברת הפינטק הישראלית Way2VAT השלימה הנפקה בבורסה האוסטרלית

ההנפקה בוצעה לפי שווי של 30.7 מיליון דולר אוסטרלי (כ-72 מיליון שקל) ● ביום המסחר הראשון שלה המניה זינקה ב-57.5% ● אחרי העלייה ביום המסחר הראשון, ביום המסחר השני המניה ירדה בכ-8%

שליחי wolt / צילום: שלומי יוסף

בפעם השלישית בשבועיים: תוקנה התקלה בשירות המשלוחים של וולט

לפני שבוע וחצי חוותה אפליקציית המשלוחים הבינלאומית תקלה שנמשכה למעלה מ-4 שעות ● בשבוע שעבר, בערב שלפני יום כיפור, ארעה תקלה נוספת ● גם הערב מי שניסה להזמין דרך האפליקציה נתקל בהודעה המבשרת על השבתת השירות "לכמה דק' בלבד" ● מוולט נמסר: ״ חווינו תקלה רגעית שטופלה במהירות, חזרנו לפעילות מלאה״

עודף הייצור יביא למחיקות מלאי פג תוקף ברבעונים הקרובים / צילום: כפיר זיו

חברות הקנאביס מסכמות מחצית: איך מתמודדים עם עודף בכושר ייצור עולמי?

עודף כושר ייצור, חברות שפורצות קדימה ורכישות פוטנציאלית הם רק חלק מהשינויים שעוברות חברות הקנאביס הישראליות ● שירי עדן, מנכ"לית נישות ויועצת לקרן הנאמנות סלע קנאביס: "חברות שביצעו הנפקה משנות את מעמדן"

מהנזק שגורמת אינסטגרם לנערים ועד להנחות הסלב: תחקיר ענק חושף את הסודות האפלים של פייסבוק

תחקיר מהדהד של וול סטריט ג'ורנל מציג איך מכופפת הרשת החברתית את הכללים עבור משתמשים בעלי פרופיל גבוה, כיצד הסתירה מידע שקושר בין פגיעה נפשית בצעירים להתמכרות לאינסטגרם ואיך משמשת הפלטפורמה בידיעתה לסחר בבני אדם ולהזמנות של רצח ● סגן נשיא בפייסבוק: "מבינים את האחריות של תפעול פלטפורמה גלובלית. המאמרים הכילו טענות שגויות"

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי / צילום: יוסי זמיר

"הרגולציה המופרזת בישראל היא כמו כולסטרול שחוסם הכל"

התקציב יעבור, רפורמת הייבוא לא תפגע בתעשייה כחול־לבן, ומודל החל"ת יצר "תת־תרבות הרסנית" של עבודה בשחור ● שרת הכלכלה אורנה ברביבאי מסבירה איך תשחרר את הכלכלה הישראלית מהחסמים שחונקים אותה, ומדוע היא בעד תוספות הרמטכ"ל לפורשי מערכת הביטחון

מי יכול להיות הייטקיסט

חולמים על משרה בהייטק? אלה חמשת המכשולים שתצטרכו לדלג מעליהם

אם נדמה לכם שכולם פתאום עוברים להייטק, אתם כנראה טועים ● לרבים הדרך למשרה מאתגרת בשכר דמיוני רצופה משוכות שצריך לדלג מעליהן: מחוסר ניסיון ועד קושי לדבר באנגלית ● בדקנו עם מגייסים ומנהלים מה הם באמת מחפשים ומה צריך לעשות כדי להכניס רגל בדלת של התעשייה

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: רפי קוץ

ההחמצה הגדולה של תקציב המדינה - השינוי שלא נעשה במגזר הציבורי

מבנה השכר במגזר הציבורי מכיל במתכונתו הנוכחית עיוותים שהשפעתם השלילית חורגת למשק כולו ● קצב הגידול של 30% בשכר הנומינלי בעשור האחרון במשרדי הממשלה לעומת 19% בכלל המשק, מחדד את הפערים הכלכליים וחוסר השוויון ● המצב הקיים מייצר מערכת תמריצים קלוקלת - מערכת האיזונים המעוותת בין שני המגזרים, הפרטי והציבורי, לא תוכל להתקיים לאורך זמן

מירי רגב / צילום: רמי זרנגר

מכינה את הקרקע לתפקיד היו"ר? מירי רגב התפקדה להסתדרות

רגב טרם הודיעה אם בכוונתה להתמודד בבחירות להסתדרות שיתקיימו במאי 2022, אך בליכוד מעריכים כי היא מכינה את הקרקע לאפשרות הזו ללא מעורבות נתניהו ● מטעם רגב נמסר בתגובה: "ח"כ רגב ראתה לנכון להתפקד להסתדרות על-מנת לחזק ולתמוך בערכים שההסתדרות מייצגת; את דרכה הפוליטית היא תעשה אך רק בתוך הליכוד"

קרן חזון, מנכ''לית תורפז / צילום: יח''צ

תורפז רוכשת שליטה בחברה בלגית בכ-11 מיליון אירו

הרכישה של חברת FIT תתבצע באמצעות תשלום מזומן של 20% מהסכום ו-80% באמצעות הקצאת של 1.9% ממניות תורפז

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: איל יצהר

ליברמן: רפורמת היבוא תביא לחיסכון מיידי של 5-6 מיליארד שקל

שר האוצר אביגדור ליברמן ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי הגיעו היום לדיון הראשון בוועדת הכלכלה המכינה את הרפורמה ביבוא בחוק ההסדרים לקריאה שנייה ושלישית ● ברביבאי: "הרפורמה תשפיע על כל אזרח במדינה ותביא לצמצום פערים משמעותי"

קיבוץ גבע / צילום: שלומי יוסף

רצו (טורבינות) רוח, קצרו סופה: תביעת ענק נגד קיבוץ גבע

חברות האנרגיה המתחדשת EDF ו-Blue Sky Energy הגישו תביעת פיצויים בסך 52 מיליון שקל בגין שינוי בעמדת חברים באגודה השיתופית של קיבוץ גבע, כך שפרויקט להקמת טורבינות רוח בשטחי הקיבוץ יסוכל ● התביעה הוגשה לאחר שהליך גישור שהתקיים בפני השופטת בדימוס הילה גרסטל נכשל

ליאור שילת / צילום: דור פזואלו

זה המועמד המוביל של קארין אלהרר למנכ"ל משרד האנרגיה

ליאור שילת, שביצע בעבר תפקידים ציבוריים לצידם של אריאל שרון ואהוד אולמרט, משמש כיום כמנכ"ל מכון ירושלים למחקרי מדיניות ● הוא צפוי להחליף בתפקידו את אודי אדירי שמכהן בתפקיד מאז נובמבר 2017

אביגדור ליברמן, שר האוצר / צילום: איל יצהר

האוצר מקדם חוק: סרבתם להתחסן ופוטרתם? לא תהיו זכאים לדמי אבטלה במשך 90 יום

רגע לפני כניסת חג סוכות, הפיץ משרד האוצר תזכיר חוק, שקובע כי עובד אשר פוטר או התפטר עקב סירובו להתחסן או להיבדק יהיה זכאי לדמי אבטלה רק לאחר 90 יום בדומה למי שהתפטר ● התזכיר פתוח להערות הציבור עד ליום שלישי הבא בלבד

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הסעיף המפתיע בתוכנית הדיור החדשה של הממשלה

האם ממשלת ישראל מתכוונת להפוך את אתר מפ"י (האגף למיפוי ישראל) למתחרה לאתרי madlan ו-yad2? כך ניתן להבין מפרסום מדיניות הממשלה, לפיו האגף ישכלל את פרסום המידע שלו בתחום שוק שכירות הדירות