גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מניות הטכנולוגיה משכו את הנאסד"ק ליום שלישי ברציפות של עליות

המסחר באירופה הסתיים במגמה מעורבת ● המסחר באסיה ננעל בעליות שערים ● מלאי הנפט בארה"ב הכה את התחזיות, אך מחיר הנפט החל שוב לטפס ● עלייה גבוה מהצפי במספר המובטלים החדשים בארה"ב ● עונת הדוחות בארה"ב: אינטל וטוויטר יפרסמו תוצאות לאחר המסחר

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

מניות הטק משכו את המדדים העיקריים מעלה בסופו של יום המסחר, למרות הנתונים המאכזבים של שוק העבודה האמריקאי שפורסמו היום.

הדאו ג'ונס רשם עליות קלות, ה-S&P 500 התרומם ב-0.2% והנאסד"ק ננעל בעליות של 0.36%.

20:50

המדדים המובילים בוול סטריט עברו לעליות שערים: הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%, ה-S&P 500 עולה ב-0.13% והנאסד"ק עולה ב-0.26% 

18:45

בורסות אירופה סיימו את יום המסחר במגמה מעורבת. בפריז מדד קאק עלה ב-0.3%, בפרנקפורט מדד דאקס התחזק ב-0.6%, ובלונדון פוטסי ירד ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הוסיף 0.5%.

מניית יוניליוור איבדה 6% במסחר בלונדון לאחר שהודיעה כי עליית מחירי הסחורות ועלויות ההובלה עשויה לפגוע בשולי הרווח שלה בשנה הנוכחית.

17:30

המגמה המעורבת ממשיכה בוול סטריט: הנאסד"ק עולה ב-0.28%, דאו ג'ונס יורד ב-0.2% וה-S&P 500 בעלייה קלה של 0.03%. מניית ביונטק, אשר מייצרת חיסוני קורונה יחד עם פייזר, עולה ב-5% לאחר שקנתה מחברת קייט טכנולוגיה ופס ייצור.

16:45

בבנק הפועלים מתייחסים להחלטת הריבית באירופה. אילן גרינברג, אנליסט שווקים גלובליים ביחידת המחקר של בנק, כתב כי "כצפוי ה-ECB בחר להותיר את הריבית ברמה אפסית, לצד הותרת תכנית רכישות האג"ח (PEPP) ללא שינוי לפחות עד תום שנת 2023. עם זאת, התחזיות בשוק הן כי היקף הרכישות יצומצם החל מחודש אוקטובר. בנוסף, הודגש כי הבנק המרכזי מחויב להמשיך ולספק פתרונות מוניטריים תומכים עד לעמידה ביעד האינפלציה הסימטרית, שהוגדר כעת ברמה של 2% - בטווח התחזיות הפיננסיות של הוועדה, זאת בהשוואה להודעה הקודמת שבה צוין יעד קרוב אך נמוך מ-2% ללא טווח מוגדר".

16:30

המסחר בבורסת וול סטריט נפתח היום במגמה מעורבת. בעוד נאסד"ק עולה ב-0.2%, דאו ג'ונס מאבד 0.3% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי. המסחר באירופה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת גם כן. דאקס עולה ב-0.6%, קאק מוסיף 0.5% ואילו פוטסי מאבד 0.2%. סטוקס 600 מטפס ב-0.6%.

התפרסמו היום נתונים מאכזבים של שוק העבודה האמריקאי. כך בעוד שהצפי לתביעות ראשוניות לדמי אבטלה (כלומר אנשים חדשים שנוספו למעגל האבטלה בשבוע החולף) עמד על 350 אלף דרישות, בפועל התקבלו 419 אלף דרישות. בשבוע שעבר מספר הדרישות עמד על 368 אלף.

מניית אמריקן איירליינס  יורדת ב-2.7%. זאת למרות שהחברה פרסמה רווח ברבעון השני של השנה לאחר חמישה רבעונים רצופים עם הפסד. 

14:57

הבנק המרכזי האירופאי (ECB) החליט להותיר את הריבית בגוש על כנה - 0.0%. המועצה הממשלתית של הבנק שינתה את ההנחיות העתידיות שלה לגבי שיעורי הריבית, לאחר שהעלתה את יעד האינפלציה ל-2% בטווח הבינוני בבדיקת האסטרטגיה האחרונה שלה. כמו כן, ה-ECB התחייב לרכוש אג"ח בסך 1.85 טריליון אירו עד מרץ 2022 כחלק מתוכנית רכישות החירום שלה (PEPP).

העליות בבורסות האירופאיות נמשכות באותם שיעורים.

13:15

יום המסחר באירופה ממשיך במגמה חיובית, כשעה וחצי לפני החלטת הריבית של הבנק המרכזי. מדד הדאקס מתחזק ב-0.8%, הקאק ב-0.7% והפוטסי ב-0.2%. מדד יורוסטוקס 50 עולה 1%.

למונייד  עולה בטרום המסחר בוול סטריט, רשת הפיצריות דומינו'ס , שאמורה לפרסם היום תוצאות רבעוניות, יורדת 2%.

בשוק הסחורות נרשמות עליות של 1% בשני סוגי הנפט. בשוק הקריפטו התמתנו העליות והביטקוין שוב ירד מתחת ל-32 אלף דולר. האת'ר נסחר תמורת 1,989 דולר, הדוג'קוין תמורת 19 סנט.

11:15

העליות באירופה נמשכות. דאקס עולה 0.8% בפרנקפורט, מדד קאק הצרפתי עולה 0.6%. הפוטסי נסחר ביציבות, עם תנודות קלות מטה.

הבנקים האירופאיים מסייעים למומנטום החיובי, כאשר דויטשה בנק עולה 1.3%, לוידס וברקליס הבריטיים וכן קרדיט אגריקול הצרפתי עולים 1%, אינווסטה סאן פאולו האיטלקי עולה 1.2% ובנק סנטנדר הספרדי מתחזק ב-1.5%.

בשוק הסחורות הנפט החל שוב לטפס, כאשר שני סוגי הנפט המובילים עולים 0.4%.

באסיה ננעל המסחר בעליות שערים. מדדי שנחאי ושנזן עלו 0.3%, המדד ההונג קונגי עלה 1.8%.

10:13

יום המסחר באירופה נפתח בעליות שערים. מדד דאקס עולה 0.7%, קאק עולה 0.5% ופוטסי נסחר ביציבות. 

המסחר על חוזי וול סטריט עדיין מתקיים במגמה חיובית. התשואות על האג"ח יורדות מעט, והתשואה לאיגרת ל-10 שנים עומדת על 1.26%.

באסיה ננעל המסחר בעליות שערים. הבורסה האוסטרלית התחזקה ב-1%, המדד בשנזן עלה 0.2% ונרשמו עליות גם בטייוואן ודרום קוריאה.

בשוק הקריפטו עדיין נרשמות עליות, כאשר עכשיו הביטקוין כבר ברמה של 32.1 אלף דולר והאת'ר מתקרב לרף ה-2,000 דולר.

8:07

באסיה נרשמות עליות שערים הבוקר. מדד שנחאי עולה 0.3%, שנזן עולה 0.1%, המדד ההונג קונגי מתחזק ב-1.9% וגם באוסטרליה, טייוואן, דרום קוריאה, אינדונזיה והודו המסכים ירוקים. הבורסה ביפן בחופשה היום לרגל יום המרינה.

תאגיד הכרייה Inner Mongolia BaoTou מזנק בשנחאי 10% במחזור מסחר עצום של 2.7 מיליארד מניות, בהשוואה לכ-900 מיליון בימי שגרה. בהונג קונג נרשמות עליות אצל בנק אוף צ'יינה, פטרוצ'יינה, הבנק הסיני לתעשייה, צ'יינה מובייל ושיאומי.

במסחר על החוזים העתידיים של וול סטריט נרשמות עליות, כאשר החוזים על דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים 0.1%. היום ב-15:30 (שעון ישראל) יפורסמו נתוני תביעות האבטלה הראשוניות בארה"ב לשבוע החולף, ומעט מוקדם יותר (14:45 שעון ישראל) תפורסם החלטת הריבית באיחוד האירופי.

גם בשוק הקריפטו המומנטום חיובי הבוקר, כאשר הביטקוין עולה מעל לרף ה-32 אלף דולר. האת'ריום עוד לא התאושש לחלוטין ונסחר תמורת 1,986 דולר, אך בהתאם למגמה בשוק הוא צפוי לעלות מעל לרף ה-2,000 דולר בקרוב. בקרב המטבעות הקטנים יותר, הריפל עולה ל-57 סנט והדוג'קוין ל-19 סנט.

לאחר שהנפט התחזק אתמול, היום הוא שב לירידות ושני סוגי הנפט נסוגים כ-0.5%. נפט WTI נסחר תמורת 69.9 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 71.8 דולר. עליות מחירי הנפט שנרשמו אתמול היו מפתיעות, שכן בארה"ב פורסמו נתוני מלאי הנפט הגולמי לשבוע האחרון, ולפיהם המלאי זינק ב-2.1 מיליון חביות, בעוד שאנליסטים צפו ירידה של 4.4 מיליון חביות. 

עונת הדוחות בארה"ב בשיאה, והיום בין השאר אינטל , טוויטר , יוניליוור וביוג'ן  יפרסמו את התוצאות הכספיות שלהן לרבעון השני של השנה.

אמש רשת הפאסט פוד המקסיקני צ'יפוטלה  זינקה לאחר שפרסמה תוצאות טובות מהמצופה. הכנסות החברה זינקו ב-32% ל-1.89 מיליארד דולר. גם קוקה קולה  התחזקה מעט לאחר שתוצאותיה לרבעון השני עברו את רמות 2019 והובילו להעלאת התחזית לשנה כולה. מנגד, ענקית הסטרימינג נטפליקס  ירדה 3.3% בתגובה לתוצאות מאכזבות. החברה הציגה גידול נמוך מהצפוי במספר המנויים ופספסה את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח, אך עקפה אותן במעט בשורת ההכנסות. 

עוד כתבות

מטה אמזון בקליפורניה / צילום: Shutterstock, Tada Images

תוכנית החנויות הפיזיות של אמזון נחשפת: מותגי ביגוד משלה ותאי הלבשה חכמים

סניפים פיזיים של החברה עשויים לכלול סריקת ברקודים ע"י משתמשים, מסכי מגע וחוויית קנייה לא מסורתית

ביטקוין / צילום: Shutterstock

סין לא לבד: הקרב על שוק הקריפטו העולמי מגיע לנקודת רתיחה

שוק הקריפטו מגלגל 2 טריליון דולר, ושתי הכלכלות הגדולות בעולם רוצות להיות חלק מהחגיגה ● סין נלחמת בביטקוין, ששווה לבדו מעל 800 מיליארד דולר, כדי לעשות מקום ליואן הדיגיטלי שהיא מפתחת ● בארה"ב חוששים, אבל בונים על מיסוי המטבע כדי לממן את תוכנית התשתיות ● ומה קורה בת"א?

שלט בחירות של מפלגת AfD / צילום: Associated Press, Martin Meissner

חברה בדיונית הצליחה להפיל בפח את הימין בגרמניה במהלך הבחירות

"המרכז ליופי פוליטי" הקים חברה בדיונית שהציעה למפלגת הימין הקיצונית "אלטרנטיבה לגרמניה" לחלק פליירים לקראת הבחירות במחיר נמוך ● עשרות סניפים של המפלגה נעתרו, והפליירים נזרקו ● קולקטיב האומנים הסתבך בעבר כשהציב חבית גדולה עם אפר של קורבנות שואה מול הרייכסטאג

''ככל שהצוות יגדל ותוכנית העבודה תהיה מורכבת יותר, יידרש לוח זמנים מפורט יותר''

איך לספק גמישות ואוטונומיה בלי לאבד את השליטה?

סגנון עבודה שונה של מנהלים ועובדים עלול להוביל להתנגשויות ● איך יוצרים נוהלי עבודה שכל הצדדים יחיו איתם בשלום ● ניהול וקריירה

רוב משמעותי מבעלי הדירות במקומות היקרים מחויבים במס על השכרת דירתם / צילום: שלומי יוסף

מי יודע, יום אחד אולי יהיה מנגנון מיסוי לנדל"ן

עד היום לא נמצא מנגנון כולל כלשהו, שיבחן את כלל המיסוי שמוטל על משקיעי נדל"ן, החל ממס רכישה, דרך מס שכר דירה, וכלה במס שבח שמוטל בעת מכירתה ● התוצאה: התבטאויות פופוליסטיות בגנות המשקיעים, אך היעדר בדיקת עומק של התחום המורכב הזה

משרדי אוורגרנד בשנזן, סין / צילום: Shutterstock, hxdbzxy

למה אוורגרנד הסינית קורסת דווקא עכשיו ומה הסיכוי שתפיל את השווקים בכל העולם?

אף שבתחילת כהונתו ציפו מנשיא סין לקדם כלכלה חופשית יותר ולשחרר רגולציה, בפועל הוא דווקא מטיל מגבלות הדוקות מאוד על עסקים ● אחת הנפגעות היא ענקית הנדל"ן אוורגרנד ● האם קריסה של אוורגרנד תכניס את הכלכלה העולמית לסחרור מסוכן?

יותר ויותר חברות הופכות לחדי קרן ומציפות את עמק הסיליקון הישראלי במזומנים / צילום: Associated Press, Wade Payne

הדיון על מתעשרי ההייטק הישראלי הגיע ל"וול סטריט ג׳ורנל"

אולף שולץ העניק בעבר ראיון בלעדי לגלובס. זה מה שהוא חושב על ישראל ● מה קצב דעיכת רמת הנוגדנים בחיסון לקורונה בגוף והאם היא נעצרת בשלב מסוים ● איך איבדו רוכשי מכוניות פרטיות את כוח המיקוח? ● רשת מלונות הלואו קוסט החדשה שמגיעה לת"א ועוד ארבעה סיפורים מהחג

יונת ים בודדה על קרחון באזור האוקיינוס הארקטי

ציפורים, דגים ואפילו עצים: המינים שמשתנים עם שינוי האקלים

תנאים חמים יותר גרמו לחיות וצמחים להתאים לעצמם מנהגים חדשים ולפתח תכונות חדשות: תמנונים מתכווצים, לטאות מפתחות רגליים חזקות יותר, ועצים מהגרים

המלצות ספרי קומיקס

ממש לא רק גיבורי על: יצירות קומיקס, לא מה שחשבתם

רבים חושבים בטעות שקומיקס זה רק אקשן, אבל יצירות קומיקס יכולות גם להרחיב את גבולות המחשבה והרגש ● 3 המלצות לקומיקס איכותי

Instagram Kids / צילום: Shutterstock

אחרי הביקורות הקשות נגדה: אינסטגרם משהה את פיתוח גרסת "Instagram Kids"

ברקע התחקיר של WSJ כי אינסטגרם מזיקה לבני נוער, ראש אינסטגרם כתב בבלוג החברה: "מאמינים כי עדיף להורים לתת לילדיהם אפשרות גישה לגרסת אינסטגרם המיועדת להם מאשר להסתמך על היכולת של אפליקציה לאמת את גיל הילדים" ● פיתוח Instagram Kids חטף ביקורות הגורסת כי פייסבוק לא באמת יכולה להגן על הילדים

סוחר בקומת המסחר בבורסת ניו יורק / צילום: Associated Press, Richard Drew

נעילה אדומה בארה"ב: נאסד"ק ביום הגרוע מאז מרץ, VIX זינק ב-23%

S&P 500 איבד 2% ודאו ג'ונס ירד ב-1.6% ● המדדים באירופה איבדו עוד 2.2% ● התשואות על אג"ח ממשל אמריקאי טסות ● שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן: "לקונגרס יש כשלושה שבועות כדי לאשר את העלאת תקרת החוב ובכך למנוע הגעה לחדלות פרעון" ● אינמוד נפלה בכ-13% וטבע עלתה ב-3.8%

קו הרקיע של תל אביב. מחירי הנדל''ן בעיר עולים ודוחקים ממנה אוכלוסיות / צילום: Shutterstock, EAZN

הצלחת תעשיית הטכנולוגיה מציפה את עמק הסיליקון של ישראל במזומנים, וחושפת פערים

ישראלים שהפכו למיליונרים בשוק טכנולוגיה לוהט משנים את פני תל אביב והכלכלה שלה

אלי לנקרי, ראש עיריית אילת / צילום: שיר גולני

"מגיע לנו לקבל כסף מהקרקעות בשדה דב": ראש העיר החדש של אילת עולה להתקפה

ראש עיריית אילת החדש, אלי לנקרי, נכנס לתפקיד כשהעיר מתאוששת מנזקי הקורונה, ובטוח שמה שהעיר צריכה הוא מקורות תעסוקה שאינם קשורים לתיירות ● בזכות הטבות המס הוא מקווה למשוך לאילת צעירים שיעבדו מרחוק בהייטק, ומבטיח שהעיר תהיה הראשונה בעולם להיות עצמאית אנרגטית

אבראהים ראיסי, נשיא איראן / צילום: Reuters, Majid Asgaripour/WANA

יו"ר ועדת החוץ של איחוד האמירויות: "איראן לא באחריותה של ישראל בלבד"

ד"ר עלי ראשיד אל נועיימי, יו"ר הוועדה להגנה, פנים ויחסי חוץ במועצה הפדרלית הלאומית של האיחוד, מזהיר בראיון לגלובס מפני חזרה להסכם הגרעין ומאשים כי הקהילה הבינלאומית שלא נאבקת במשטר הרצחני באיראן אלא מאפשרת לו להתקיים ולשמור על יציבותו ● "הסכם הגרעין נתן להם אור ירוק"

אייפון 13 / צילום: צילום מסך

קיבלנו את האייפון החדש ל-24 שעות. אלה המסקנות

אפל חשפה את האייפון החדש שלה לפני שבועיים, עם שיפורים במצלמה, חיזוק לסוללה ועם תמיכה במערך השבבים המתקדם של אפל ● האם שווה להשקיע בו, כמה הוא יעלה, ומתי יהיה אפשר לקנות אותו?

המלצות ספרי ניהול

את הבלתי אפשרי נעשה היום ואת הקשה נשאיר למחר: המלצות לספרי ניהול, התפתחות וצמיחה

איך לגדול ולהתפתח כמו ילדים, איך להנדס ולנצל לטובה את האוטומט שמנהל אותנו ומה אפשר ללמוד מיחידות עילית לניהול עסקי ולחיים בכלל

נשיא ארה''ב ג'ו ביידן / צילום: Associated Press, Evan Vucci

הממשל בארה״ב כבר הגיע לשיתוק בעבר, אבל חדלות פירעון?

לממשלה הפדרלית יאזל הכסף בחצות של יום חמישי ובמקביל הממשלה תתקשה לפרוע את חובותיה לאחר 18 באוקטובר ● אבל הסנאט בוושינגטון חצוי, ותקוע

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; מניות הטק רשמו ירידות

נעילה מעורבת באירופה בצל הבחירות בגרמניה ● מדד ניקיי ירד ב-0.03%, מדד שנחאי נסגר בירידות של 0.84% ומדד שנזן בירידה של 0.1% ● במהלך הסופ"ש שוק הקריפטו התייצב מעט, הביטקוין יורד כעת ב-1.26%, שער המטבע עומד על 43,056 דולר

ריאן ברסלו / צילום: באדיבות Bolt

החברה שלו כבר שווה 4 מיליארד דולר, ויש לו בשורה לעובדים: "עוברים ל-4 ימי עבודה בשבוע"

ריאן ברסלו, מנכ"ל ומייסד של חברת הפינטק בולט, מצייץ את השיעור החשוב ביותר שלמד לאורך הקריירה שלו: הדרך הנכונה לטפס לפסגה היא להשקיע בעובדים ● ברשימה של חמישה עקרונות מנחים, ברסלו מציע מהפכה אמיתית בשבוע עבודה של ארבעה ימים ● מה הסיכויים ששבוע העבודה בישראל יקוצר?

המלצות פודקאסטים / עיצוב: גלובס

בזמן הכלים, הפקקים או סתם במקום עוד בינג' בנטפליקס: הפודקאסטים שכדאי להכיר

מהנושאים הכי איזוטריים (ראיון עם פחית קולה), דרך שיחות על קריירה וניהול ועד לאקטואליה כלכלית: הפודקאסטים ששווה להכיר, ואח"כ להתנשא על החברים