גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בארה"ב; טסלה עלתה לקראת הדוחות

S&P 500 והדאו ג'ונס התחזקו קלות בעוד הנאסד"ק נותר ללא שינוי ● נעילה מעורבת בבורסות אירופה ● המדדים בסין נפלו במעל ל-2%, ובהונג קונג הירידות התקרבו ל-4% ● ביפן נרשמו עליות שערים ● הביטקוין נוסק מעל 39 אלף דולר

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:15
נעילה חיובית בוול סטריט: S&P 500 הוסיף 0.3%, דאו ג'ונס התחזק ב-0.2% ונאסד"ק נותר ללא שינוי של ממש. 

22:35
המסחר בוול סטריט מתנהל כעת בעליות. דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים 0.2%, והנאסד"ק נותר ללא שינוי של ממש.

מניית חברת  TripAdvisor  קופצת ב-7%, ומניית טוויטר מאבדת 4.1%.

21:00

תנודות קלות נרשמות במדדי וול סטריט הערב, כאשר S&P 500 ודאו ג'ונס מתחזקים בכ-0.1% בעוד שהנאסד"ק יורד בשיעור דומה.

חברת הצעצועים הסברו  מזנקת מעל 12% לאחר שפרסמה תוצאות רבעוניות טובות מהתחזיות. בעוד שהאנליסטים בוול סטריט חזו רווח למניה של 48 סנט בלבד, החברה רשמה רווח של 1.05 דולר למניה. החברה הכתה את התחזיות גם בסעיף ההכנסות, כאשר רשמה הכנסות רבעוניות של 1.32 מיליארד דולר לעומת צפי של 1.16 מיליארד. מנגד, תאגיד התעופה והטכנולוגיה לוקהיד מרטין  מאבד 3.4% לאחר שפירסם דוחות פושרים.

עוד רושמות עליות: חברת הצעצועים מאטל  ורשת בתי הקולנוע AMC  שמטפסות 9%, וכן בורסת הקריפטו קוינבייס  שנהנית מהראלי בשוק הקריפטו ומנייתה עולה מעל 8% הערב.

בקרב החברות הישראליות, אורמד  שומרת על מומנטום חיובי, וגם איי.סי.אל , ביום אקס , סנטינל וואן , טרמור , גילת , מאנדיי  ולמונייד  רושמות עליות נאות.

בגזרת הנפט נרשמת כעת מגמה מעורבת, שכן הנפט האמריקאי יורד 0.1% אך נפט מסוג ברנט מתחזק ב-0.2% ועולה לרמה של 73.58 דולר לחבית.

20:00

המסחר בוול סטריט מתקיים במגמה מעורבת, כאשר דאו ג'ונס ו-S&P 500 מתחזקים מעט, ואילו הנאסד"ק נסחר בירידה של כ-0.1%.

בקרב ענקיות הטכנולוגיה, טסלה  מטפסת 3% בעוד המשקיעים ממתינים שהחברה תפרסם את תוצאותיה הכספיים (אחרי סיום המסחר), אמזון  עולה 1% ואינטל  עולה 1.8%. עליות קלות נרשמות גם אצל אפל , גוגל  ופייסבוק , בעוד אנבידיה  יורדת כ-1.5%.

מנייתה של חברת החינוך הסינית TAL צונחת יותר מ-20% על רקע ההגבלות הרגולטריות בסין. גם שאר המניות הסיניות מצטרפות למפולת, בהן טנסנט שיורדת 9%, עליבאבא  שמשילה מעל 7%, וכן פינדודו , JD.com  וביידו . גם מניית מודרנה מאבדת גובה היום ויורדת קרוב ל-4%, טוויטר יורדת 3% ונייקי משילה 0.8%. טאבולה הישראלית יורדת 4.2%, ווקמי משילה 2.9%.

בגזרת הסחורות נרשמות ירידות הן בזהב והן בנפט. הזהב נחלש קלות ויורד ל-1,798 דולר לאונקיה. נפט אמריקאי WTI מאבד 0.5% ויורד ל-71.6 דולר לחבית, בעוד שנפט מסוג ברנט משיל 0.2% ויורד לרמה של 73.2 דולר לחבית.

בשוק הקריפטו נרשמות עליות שערים, והביטקוין שוב נסחר מעל 39 אלף דולר. מטבע המם דוג'קוין נהנה גם מהראלי בשוק ומטפס ל-22 סנט. כמו כן, נתח השוק שלו צמח במהלך היום והוא שב להיות המטבע השביעי בגודלו, ותפס את מקומו של ה-USD Coin.

18:47

נעילה מעורבת בבורסות אירופה. מדד דאקס ירד 0.3%, הפוטסי ירד פחות מ-0.1% וקאק התחזק ב-0.1%. המדד הווינאי התחזק היום ב-1.5% כמעט, ונרשמו עליות גם במדריד, מילאנו, ליסבון וסטוקהולם.

בוול סטריט נמחקו הירידות שנרשמו עם פתיחת המסחר וכעת נרשמות עליות קלות של עד 0.2% במדדים המובילים. AMC מזנקת 11.5%, חברת האנרגיה BP מטפסת מעל 3.2% בעוד מחירי הנפט דווקא מאבדים מעט גובה. עליבאבא ממשיכה לרדת ושיעור הירידה מעמיק ל-6.4%.

מבין הישראליות, אורמד ממשיכה את המומנטום החיובי שרשמה בתל אביב ומזנקת גם בוול סטריט בקרוב ל-9%. סנטינל וואן עולה 7.3%, איירון סורס עולה 2.7%. מנגד, קומפיוג'ן מאבדת 4.5%, וגם ווקמי , צים , צ'ק פוינט , סיירן  ופיוניר  רושמות ירידות. 

17:53

ירידות קלות נרשמות כעת בוול סטריט, כאשר דאו ג'ונס יורד קרוב ל-0.2%, ו-S&P 500 ונאסד"ק יורדים פחות מ-0.1%. 

בהמשך למומנטום השלילי בבורסות אסיה הבוקר, המניות הסיניות מאבדות גובה גם בארה"ב. חברת TAL Education Group צונחת 8% לאחר שהרשויות הורו על הפיכת פלטפורמות אינטרנטיות העוסקות בתחום החינוך לגופים ללא מטרת רווח, וגם עליבאבא  וטנסנט רושמות ירידות. חברת דידי  לעומתן, "אובר הסינית" שאפליקציית שיתוף הנסיעות שלה נחסמה בסין, עולה 2.6%.

באירופה ממשיך להתקיים מסחר מעורב. מדד דאקס בפרנקפורט משיל 0.4%, הפוטסי בלונדון יורד 0.1% ונרשמות ירידות גם באמסטרדם וציריך. מנגד, מדד קאק נסחר ביציבות עם תנודות קלות מעלה, ונרשמות עליות בבורסות מדריד, מילאנו, וינה וליסבון.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח היום במגמה שלילית. דאו ג'ונס יורד ב-0.1%, נאסד"ק מאבד 0.3% ו-S&P 500 נותר ללא שינוי. המסחר באירופה מתנהל כעת במגמה מעורבת: דאקס יורד ב-0.2%, הפוטסי מאבד 0.1% והקאק מוסיף 0.1%.


15:20

הירידות באירופה נמשכות: דאקס יורד ב-0.27%; פוטסי 100 יורד ב-0.07%; ויורוסטוקס 50 יורד ב-0.19%. קאק 40 עולה ב-0.02%.

מחיר הנפט הגולמי יורד ב-0.25% ועומד על 71.9 דולר (חוזים עתידיים).

מחיר הנפט ברנט יורד ב-0.08% ועומד על 73.39 דולר (חוזים עתידיים).

מחיר הזהב עולה ב-0.19% ועומד על 1,805.35 דולר (חוזים עתידיים).

13:50

הירידות באירופה מתמתנות: הפוטסי והקאק נסחרים סביב 0.24%, והדאקס יורד ב-0.43%. מניית איזיג'ט  ממשיכה לנסוק ועולה ב-4.5%. 

11:10

בורסות סין נסגרו בירידות חדות: מדדי שנחאי ושנזן נפלו ב-2.34% ו-2.65%, ובורסות הונג קונג נפלו ב-3.9%. בינתיים, הנפילות באירופה מחמירות, והדאקס והקאק מאבדים שניהם כ-0.75%, בעוד הפוטסי יורד ב-0.66%. 

בגרמניה נופלות מניות BMW ופולסווגן ב-2% ו-2.3% (בהתאמה), ובבריטניה מניית איזיג'ט יורדת ב-2%. 

10:15

בורסות אירופה נפתחו בירידות שערים. מדד דאקס יורד קרוב ל-0.6%, הפוטסי והקאק מאבדים 0.4%. ירידות נרשמות גם בבורסות אמסטרדם, מדריד, ציריך ובריסל. מנגד, המדדים בליסבון ובווינה רושמים עליות של יותר מ-1%.

ביפן ננעל המסחר כאשר מדד הניקיי עלה 1%. המדד האוסטרלי ננעל ללא שינוי מהותי. בסין ממשיכות הירידות בשעה זו, כאשר שנחאי מאבדת 2.3%, שנזן יורדת 2.7%, מדד סין 50 צונח 4.5%, מדד הנג סאנג משיל 3.3%.

8:25

הירידות באסיה מחמירות בשעות האחרונות של המסחר. מדד שנחאי יורד 2.7%, מדד שנזן נסוג 2.5% והמדד ההונג קונגי נופל כבר מעל 3%. מדד סין 50 צונח 4.3%.

בהונג קונג בולטות בירידות טנסנט שמאבדת 6.8% מערכה, עליבאבא שמשילה 5.2%, שיאומי שיורדת 2.3% ופטרוצ'יינה נסוגה 1.2%. רשת המסעדות Haidilao נופלת ביותר מ-17% לאחר שפירסמה תוצאות רבעוניות, על אף שהצליחה לעבור מהפסד לרווח.

אייל גורן, מנכ"ל פסגות קרנות נאמנות, התייחס להתרסקות המדדים בסין החל מסוף השבוע האחרון וציין כי "הנפילות בהונג קונג הבוקר הן המשך ישיר לכך ותוצאה של משקיעים שבורחים בגלל אי הוודאות שנוצרה מהרגולציה. בשנים האחרונות משקיעים רבים השקיעו בסין בגלל תחזיות כלכליות של צמיחה מהירה ותמחור. ואולם, לא לקחו בחשבון שבסין הממשל בעייתי ולא עובד כמו בשוק החופשי כך שבהשקעה בסין יש סיכון מובנה של שיטת הממשל והמעורבות שלהם. דוגמה לכך היא ההתערבות שהייתה בסוף השבוע האחריון במניות החינוך שירדו בכ-60% בגלל שהממשל החל לשקול שהשירות שלהן יינתן בחינם. בכל הקשור בהשקעות בסין, יש סיכון מובנה שאסור לשכוח אותו".

ביפן כאמור דווקא נרשמות עליות כאשר מדד ניקיי מטפס 0.9%. עליות נאות נרשמות בקרב מניות הרכב והטכנולוגיה, בעוד שקבוצת סופטבנק יורדת 1.9% וחברת החשמל בטוקיו נחתכת ב-3.3%.

7:38

הבורסות בסין רושמות ירידות שערים חדות הבוקר. מדד שנחאי מאבד 2.1%, שנזן יורדת 2.5% ומדד הנג סאנג נופל 2.7%. הירידות לא הגיעו ליפן, ומדד הניקיי עולה 1%.

ענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט צונחת בהונג קונג 6.7% הבוקר, וגם עליבאבא מאבדת גובה. הירידות נרשמות לאחר שהרגולטור להגבלים עסקיים בסין הורה לטנסנט לוותר על זכויות הרישוי הבלעדיות שלה למוזיקה והטיל עליה קנס בגין התנהגות לא תחרותית. גם מניות חברות החינוך הפרטיות הרשומות בהונג קונג צונחות, לאחר שהרשויות הסיניות הגבירו את המגבלות גם על המגזר הזה. 

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש, התייחס בסקירתו השבועית למצב בסין, ולירידה של 8.5% במדד Nasdaq Golden Dragon China ביום שישי, לאחר הידיעה שהרשויות הורו על הפיכת פלטפורמות אינטרנטיות העוסקות בתחום החינוך לגופים ללא מטרת רווח. "למעט הירידה בשיא משבר הקורונה בתחילת 2020, זאת הירידה היומית החדה ביותר מאז משבר 2008. ההתפתחות האחרונה מתווספת לאירועים שהיו בחודשים האחרונים ומעלה סיכון של השקעה בסין מדרגה נוספת", הדגיש.

בשוק הקריפטו נרשמות עליות שערים חדות, והביטקוין עומד כבר על 38.2 אלף דולר - עלייה של כמעט 10,000 דולר מאז סוף השבוע. גם האת'ריום מתחזק ועולה לרמה של 2,300 דולר. בשני המטבעות מדובר בעלייה של כ-20% בתוך שבוע.

עוד כתבות

חיסון שלישי לקורונה בתל אביב / צילום: Reuters, אמיר כהן

ההסכם שיאפשר למחוסנים ישראלים גישה לתו הירוק באיחוד האירופי

ישראל והאיחוד האירופי הגיעו להסכמה על הכרה הדדית בתעודות המתחסן ● תשתית טכנולוגית תעביר את המידע על המחוסנים ותוודא שאכן התעודות שהם נושאים תקפות

בנייה בהוד השרון / צילום: תמר מצפי

כך הפכו מחירי הדיור לנושא הכמעט יחידי שבו הפוליטיקאים מעדיפים לדבר פחות ולעשות יותר

שלושה חודשים אחרי הקמת ממשלת בנט-לפיד, נדמה שלמרות שורה של צעדים עדיין אין בשורה אמיתית בתחום הנדל"ן ● איך, בניגוד מוחלט לממשלות עבר, הפכו מחירי הדיור לנושא שבו הפוליטיקאים מעדיפים קודם כל להנמיך ציפיות, לדבר פחות ולעשות יותר? ראשי סיעות מהקואליציה ושני השרים האמונים על התחום מסבירים

תמונתו של נשיא ז'ובנל מואיז על קיר חדר הישיבות / צילום: Reuters, Ricardo Arduengo

מי רצח את נשיא האיטי? חלפו חודשיים, והעלילה רק מסתבכת

בחודשיים שחלפו מאז נרצח הנשיא ז'ובנל מואיז, ראיינו כתבי הוול סטריט ג'ורנל יועצים פוליטיים, חוקרים ועורכי דין, קראו הודעות וואטסאפ של החשודים, האזינו להקלטות של פגישת המזימה, בחנו תצלומים מהתגרה שהובילה למות הנשיא - וחזרו עם יותר שאלות מתשובות | מיטב הסיפורים מהעולם

ממותה / הדמיה: Shutterstock, Dotted Yeti

הסטארט-אפ שיחזיר את הממותות לחיים על פני כדור הארץ

השבוע הוכרז בבוסטון על סטארט-אפ שאפתני, ואולי אפילו מטורף: חברת "קולוסאל" מתכוונת להשיב לחיים את הממותות של סיביר, שנכחדו כבר לפני 4,000 שנה ● הגור הראשון אמור להגיע לעולם תוך שש שנים

מרכז חדשנות, קרית שמונה / צילום: אוליבייה רוזנטל

סניף הבנק המיושן הפך למרכז מחקר לפודטק

ניסן זאבי, מנהל הפעילות של Margalit Start Up City בגליל: "הסטארט־אפים בגליל זה לא כמו בשדרות רוטשילד. הם מתחבאים. כשמקימים מקום מכוון לסטארט־אפים, כולם רוצים להיות חלק ממנו"

סדרות מומלצות

הדרמה הבלתי נסבלת שתגרום לכם להתמכר והסדרה של מארוול שתעביר לכם את הסופ"ש: המלצות טלוויזיה

הסדרה הצפויה שתדביק אתכם למסך, המשפחה שבנתה לעצמה טירה - ותיעדה הכול, סיפור האונס שכמעט כולם מכחישים ועונה שלישית לקופה ראשית ● מה שכדאי לראות בטלוויזיה עכשיו

רפאל שטרן, מכון ויצמן / צילום: איל יצהר

"גדלתי בפחד מההתחממות של כדור הארץ"

רפאל שטרן, בן 33, לקראת סיום דוקטורט במעבדה של פרופ' דני יקיר במחלקה למדעי כדור הארץ, מכון ויצמן ● חוקר את ההשפעה של פאנלים סולאריים על האקלים ● פרויקט מיוחד

ניל צור, האוני' העברית / צילום: יוסי זמיר

"בעקבות ההרצאה 'המתמטיקה של המלחמה' הבנתי שאפשר לשלב יחסים בינלאומיים ופיזיקה"

ניל צור, בן 34, דוקטורנט במחלקה ליחסים בינלאומיים ומכון דיוויס ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית ● חוקר תופעות של סינכרון חברתי, השייכות לתחום הפיזיקה של מערכות מורכבות ● פרויקט מיוחד

התחדשות עירונית בקליין 1, המושבה הגרמנית, ירושלים / הדמיה: avi ben chamo

"התהליך כולו נמשך כבר כ-12 שנים. אני לא מבינה למה זה ככה. זה צריך לקחת חודשים"

הבניין ברחוב קליין 1 במושבה הגרמנית בירושלים עובר חיזוק ושיפוץ. רוב הדיירים עזבו על חשבונם, ומחכים לחזור לדירה המחודשת. "מאוד רצינו חניה אבל לא היתה אפשרות"

שלט רחוב וול סטריט, והכניסה לבורסת NYSE בניו יורק / צילום: עוזי בלומר

נעילה מעורבת בוול סטריט; מניית מודרנה עלתה בכ-1%

המסחר באירופה ננעל בעליות ● ירידות נרשמו באסיה ● מניית מודרנה עולה לאחר שפרסמה נתונים טובים על החיסון השלישי ● אתמול, ערב יום הכיפורים, ננעל המסחר בארה"ב בעליות

וינה בכריסמס / צילום: גילי מצא

חכו ל"אחרי החגים": מחירי הטיסות והחופשות צפויים לצנוח

המחירים של טיסות לאירופה אחרי החגים נמוכים משמעותית מאלה שעכשיו, גם עד כדי חצי מחיר

חיסון לקורונה. האם ה-FDA יאשר לראשונה חיסון DNA לבני אדם? / צילום: Shutterstock

חיסון חדש לקורונה תוצרת הודו: ללא מחט והראשון בעולם שמבוסס DNA

לראשונה בעולם: חיסון נגד קורונה המבוסס על טכנולוגיית DNA, אושר לשימוש בבני אדם בהודו ● החיסון הוא רצף DNA שיודע לקודד את חלק הספייק של וירוס הקורונה ● ה-DNA של החיסון לא משתלב בגנום האנושי

ביטקוין / צילום: יח''צ

למשקיעי הקריפטו יש סיבה לדאגה? בכירים בוושינגטון שוקלים להדק את הפיקוח

בוושינגטון מנסים להגדיר גבולות לשוק הקריפטו החופשי והלא מפוקח: נציגים של משרד האוצר האמריקני נפגשו בסוף השבוע עם נציגי המגזר הפיננסי כדי לבדוק את כלי הרגולציה המתאימים ל"מטבעות יציבים" כגון BitUSD ו-Tether

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

נעילה שלילית בוול סטריט; סולאראדג' קפצה בכ-4%

מדדי המניות המרכזיים באירופה ננעלו בירידות של 0.8%-1% ● מודרנה ופייזר איבדו גובה - הוועדה המייעצת למינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) החליטה היום (שישי) שלא להמליץ על אישור מתן המנה השלישית, "הבוסטר" נגד נגיף הקורונה

המשטרה עצרה צעיר סורי בחשד שתיכנן לתקוף בית כנסת ביום כיפור בעיר האגן, גרמניה / צילום: Reuters, Henning Kaiser

גרמניה: המשטרה עצרה צעיר סורי בחשד שתיכנן לתקוף בית כנסת ביום כיפור

הצעיר בן ה-16 חשוד כי תיכנן מתקפה בעזרת חומרי נפץ ביתיים על בית כנסת בעיר האגן בערב יום הכיפורים ● נעצרו גם אביו ושני אחיו ● לפי הערכות בגרמניה, הצעיר שיתף מידע בקבוצה איסאלמיסטית או התכתב עם גורם כלשהו על הפיגוע המתוכנן

כלי רכב צבאיים סיניים נושאים טילי DF-41. הטילים מיועדים לשאת עד 10 ראשי נפץ שניתן לשלוח למטרות שונות / צילום: Associated Press, Mark Schiefelbein

סין רואה בארסנל הגרעיני שלה יותר מגורם הרתעה

בייג'ינג מוסיפה ראשי נפץ, טילים וצוללות בקצב מדאיג. המטרה שלה היא דומיננטיות כלל עולמית

מנכ''ל Airbnb בריאן צ'סקי / צילום: Reuters, Mike Hutchings

מנכ"ל Airbnb מודה לראשונה: הקורונה הצילה אותנו ממשבר

רגע אחרי ההנפקה Airbnb לא היתה רחוקה ממשבר קיומי: על פניו היא היתה חברת ענק בשווי 100 מיליארד דולר, אבל היא גם דיממה מיליארדים ● תחקיר פאסט קומפני מביא את מאחורי הקלעים של הטלטלה שעברה על החברה שעיצבה מחדש את התיירות העולמית | מיטב הסיפורים מהעולם

מתחם הבניינים במהלך ההריסה. עמדו נטושים במשך שנים וניזוקו / צילום: מתוך יוטיוב

סין מציגה: כך הורסים 15 בניינים ב-45 שניות בלבד

שכונה שלמה בעיר קונמינג בסין נהרסה בשבוע שעבר באמצעות חומרי נפץ ● הבניינים בני פחות מעשר שנים אולם מעולם לא הושלמו

ציור קיר של קריקו בבודפשט, כמחווה לתרומתה למלחמה בקורונה / צילום: Reuters, KRISZTINA FENYO

"הייתי הולכת באוניברסיטה ואומרת לחוקרים 'קחו RNA'!": החוקרת שמאחורי חיסוני הקורונה בראיון בלעדי

ד"ר קטלין קריקו, החוקרת שגילוייה אפשרו את פיתוח חיסוני הקורונה של פייזר ומודרנה, היא היום סמנכ"לית בכירה בביונטק וכבר מוזכרת כמועמדת לפרס נובל, אבל הדרך להכרה הייתה רצופה כישלונות ● בראיון לגלובס היא מספרת שמבחינתה, חיסוני הקורונה הם רק ההתחלה

מערכת ''הדק חכם'' / הדמיה: רפאל

מדע בדיוני ביישום מלא: מוצרי רפאל מככבים בתערוכה ביטחונית בלונדון

מערכת שיודעת לזהות אויב או ידיד בשדה הקרב המולבשת על משקפות היא רק אחד המוצרים של רפאל שתוכלו למצוא בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, בחלקם צה"ל יתחיל להשתמש כבר בשנת 2022