גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; ריסקיפייד זינקה בכ-24% ביום המסחר הראשון

המסחר באירופה ננעל בעליות ● משרד העבודה האמריקאי פרסם את נתוני המאקרו לרבעון השני, ומהם עולה כי קצב הצמיחה השנתי חזר לרמה של 6.5% ● רובין הוד נסחרת לראשונה בנאסד"ק ● עונת הדוחות: היום יפורסמו תוצאות אמזון

וול סטריט / אילוסטרציה: Shutterstock, Bumble Dee
וול סטריט / אילוסטרציה: Shutterstock, Bumble Dee

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בירוק: הדאו ג'ונס ומדד הS&P 500 ננעלו בעליות של  כ-0.4%, הנאסד"ק עלה ב-0.1%. מניית ריסקיפייד קפצה בכ-24% ביום המסחר הראשון שלה.

21:30

נמשכות העליות בבורסות ארה"ב: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.6%, הנאסד"ק מתחזק ב-0.24%. מניית ריסקיפייד מזנקת בכ-27%.

19:28

רובין הוד נסחרת לראשונה בנאסד"ק, בתחילת המסחר המחיר עמד על 38 דולר למניה, וכעת, אחרי ירידה של 3.4%, הוא עומד על 36.6 דולר.


18:50

המסחר באירופה ננעל בעליות. פוטסי טיפס ב-0.9%, קאק הוסיף 0.5% ודאקס עלה ב-0.4%. סטוקס 600 הוסיף 0.5%. המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו בעליות. S&P 500 ודאו ג'ונס עולים ב-0.6% ונאסד"ק מטפס ב-0.5%.

מניית ריסקיפייד מזנקת בכ-32% ביום המסחר הראשון שלה וכעת מחיר מניה עומד על כ-28 דולר. החברה מנפיקה כ-17.3 מיליון מניות במחיר של 21 דולר למניה, גבוה מעט מטווח המחירים המבוקש שהיה 18-20 דולר. היקף הגיוס עומד על 363 מיליון דולר, והוא עשוי לגדול ב-55.1 מיליון דולר נוספים, בהנחה שחתמי ההנפקה יממשו אופציה שיש להם לרכוש מניות נוספות במחיר ההנפקה תוך 30 יום. 

18:10

העליות בוול סטריט מתחזקות: דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים שניהם ב-0.6%, נאסד"ק מתחזק ב-0.5%.

ננו-ויברוניקס הישראלית מזנקת ב-49.2%.

17:15

המסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל במגמה חיובית: הדאו ג'ונס עולה ב-0.47%, ה-S&P 500 ב- 0.38%, והנאסד"ק מוסיף 0.18%.

חברת הביוטק Atreca מתרסקת במעל ל-30%, זאת בעקבות פרסום תוצאות מחקר.

16:30
המסחר בארצות הברית נפתח כעת במגמה חיובית. דאו ג'ונס מטפס ב-0.5%, S&P 500 מוסיף 0.3%, ונאסד"ק עולה ב-0.1%.

סיטריקס סיסטמס צונחת ב-16.9%.  קוואלקום  עולה ב-4.3%, ופייפאל  מאבדת 6.1%.

15:55

נתוני המאקרו של ארה"ב לרבעון השני מצביעים על צמיחה בקצב שנתי של 6.5% - כמו בימים שלפני מגפת הקורונה. עם זאת, הציפיות של האנליסטים היו לנתונים גבוהים משמעותית, לרמה של 8.5%.

בתוך כך, מספר הבקשות לדמי אבטלה ירדו בשבוע שעבר, מה שמעיד על כך ששוק העבודה האמריקאי ממשיך להתאושש למרות התפשטות זן הדלתא. מספר התביעות הסתכמו ב-400 אלף ב-24 ליולי, ירידה של 24 אלף בהשוואה לשבוע הקודם, וקצת מעל ההערכות המוקדמות שדיברו על כ-385 אלף בקשות.

14:57

סמסונג פרסמה את תוצאותיה לרבעון השני והכתה את התחזיות. יצרנית השבבים והסמארטפונים רשמה זינוק של 54% ברווח התפעולי (שעמד על 12.6 טריליון ין, כ-11 מיליארד דולר), התוצאה החזקה ביותר זה שנתיים, בין השאר הודות למחסור בשבבים שהביא לעלייה בביקושים ובמחירים.

החברה רשמה רווח למניה של 12.6 דולר (1,391 ין) לעומת תחזיות של 11.6 דולר רווח למניה. ההכנסות הרבעוניות הגיעו ל-578 מיליארד דולר, בעוד שבשוק ציפו שתגיע ל-564 מיליארד דולר.

14:10

העליות באירופה מתחזקות. מדד דאקס עולה כ-0.5%, הפוטסי מתחזק בקרוב ל-1% וקאק מתקדם 0.8%. גם באמסטרדם, מדריד, מילאנו ווינה נרשמות עליות.

בולטות לחיוב המניות של הבנקים האירופאיים, ובראשם דויטשה בנק  שמתחזק ב-3.8%. הבנק הצרפתי קרדיט אגריקול  מטפס גם הוא בכ-2%, ובלונדון נרשמות עליות אצל לוידס , ברקליס , סטנדרט צ'רטרד  ו-HSBC. בריטיש טלקום ממשיכה לצנוח ומאבדת כבר 8%.

המסחר בחוזים העתידיים בוול סטריט מאותת על עליות קלות בפתיחת המסחר, כאשר החוזה על הדאו ג'ונס עולה ב-0.4% ועל S&P 500 עולה ב-0.2%. החוזה על הנאסד"ק יורד 0.1%.

מה צפוי לפייסבוק  בהמשך השנה? דן בינשטוק, מנהל השקעות בפעילים ניהול תיקי השקעות, התייחס לדוחות שענקית הטכנולוגיה פירסמה אמש, שבהם הוצג שיפור בהכנסות בין השאר על רקע גידול תקציבי הפרסום של החברות. "החברה ציינה שתהיה האטה בצמיחה בהכנסות הרבעון השלישי והרביעי השנה, בהשוואה לרבעונים המקבילים אשתקד, על רקע הצמיחה החזקה בחציון השני של 2020. כמו כן, החברה הודיעה כי תהיה ירידה ביכולות מיקוד המודעות שלה למשתמשים בהמשך, בעקבות עדכון של מערכת ההפעלה במכשירי אפל, אשר תשבש את האופן שבו פייסבוק מקבלת ומעבדת מידע על המשתמשים".

12:32

מגמה חיובית בחוזים העתידיים. החוזים על דאו ג'ונס עולים ב-0.3%, על S&P 500 ב-0.1%. החוזה על הנאסד"ק עדיין נסחר בירידה קלה.

בשוק הסחורות נרשמות עליות קלות, ונפט מסוג WTI עולה ב-0.6% לרמה של 72.8 דולר לחבית, ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.7% לרמה של 74.2 דולר לחבית.

באירופה המסחר נמשך המומנטום החיובי.

11:50

הבורסות באירופה ממשיכות להתנהל במגמה חיובית, כאשר דאקס עולה 0.2%, פוטסי מתחזק ב-0.6% וקאק מתקדם 0.8%.

בצרפת בולטות מניות אורנג' (שמאבדת 3%), איירבוס (שמזנקת 4%) ודנונה שעולה ב-5.5%. בבריטניה, בריטיש טלקום נחתכת ב-7%, רולס רויס מתחזקת.

11:20

יום המסחר באסיה הסתיים בעליות שערים. מדד שנחאי עלה ב-1.5%, מדד שנזן התקדם 3% והבורסה בהונג קונג התחזקה ב-3.2%. גם בסידני, טייוואן ודרום קוריאה נרשמו עליות.

חברת Align טכנולוגיות , שמעסיקה בישראל כ-500 עובדים, פרסמה את דוחותיה לרבעון השני של 2021. החברה רשמה הכנסות שיא של למעלה ממיליארד דולר ברבעון - זינוק של 187% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ממערכות ההדמיה iTero (המפותחות בארץ) זינקו בלמעלה מ-200%. רווחי החברה עמדו על 242 מיליון דולר לעומת הפסד של 27 מיליון דולר ברבעון השני של 2020.

10:25

יצרנית התרופות אסטרהזנקה  פרסמה דוחותיה הבוקר, ולפיהם עקפה את תחזיות האנליסטים בשוק. בעוד שהצפי היה 45 סנט רווח למניה, החברה רשמה רווח של 90 סנט למניה. כמו כן, ההכנסות עמדו על 8 מיליארד דולר לעומת צפי ל-7.4 מיליארד דולר.

10:15

יום המסחר באירופה נפתח בעליות שערים. מדד דאקס נסחר ביציבות עם תנודות קלות מעלה, הפוטסי מתקדם 0.5% וקאק עולה ב-0.7%.

בריטיש טלקום נחתכת בקרוב ל-5% בלונדון, על אף שדיווחה על עלייה של 3% ברווחים המתואמים (נתון טוב יותר מהתחזיות). יחד עם זאת, הכנסותיה עמדו על 5 מיליארד ליש"ט, ירידה של 3% ומתחת לציפיות השוק.

הבורסה ביפן ננעלה בעלייה של 0.7%, כאשר ניסאן קפצה 5.7% במחזור מסחר גבוה מאוד לאחר דוחות רבעוניים חזקים מאוד. קבוצת סופטבנק עלתה 4%.

8:10

מסכים ירוקים בבורסות אסיה. בהמשך לנעילה חיובית אתמול, גם היום מדד האנג סנג ממשיך בהתאוששות ומטפס בכ-2.7%. גם בסין נרשמות עליות כאשר שנחאי עולה 2% ושנזן מטפסת 2.4%. ביפן, מדד הניקיי מתקדם 0.7%. 

ניסאן מזנקת בטוקיו לאחר שפירסמה את תוצאותיה לרבעון שהסתיים בסוף יוני, מהן עולה שהרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות היה 114.5 מיליארד ין (כמיליארד דולר ארה"ב), בהשוואה להפסד של 285.6 מיליארד ין בשנה שעברה. ההכנסות עברו את ה-2 טריליון ין (18.2 מיליארד דולר), כמעט פי שניים מהשנה שעברה (1.1 טריליון ין).

ענקיות הטכנולוגיה בארה"ב ממשיכות להכות את התחזיות, כאשר אתמול פייסבוק  דיווחה על זינוק של 56% בהכנסותיה ברבעון השני של השנה. התחזיות בשוק צפו רווח של 3.04 דולר למניה (לעומת 1.80 דולר ברבעון השני של 2020), ובפועל הרווח למניה זינק ל-3.61 דולר, כאשר הרווח הנקי של החברה הכפיל את עצמו ועמד על 10.39 מיליארד דולר.

היום, בין השאר, יפורסמו בארה"ב התוצאות הכספיות של אמזון , מסטרקארד , נסטלה  ועוד. מחר יפורסמו דוחות ברקשייר האת'וויי , פרוקטר אנד גמבל , אקסון מובייל , שברון , קטרפילר  ועוד.

גם באירופה עונת הדוחות בשיאה, והיום יפורסמו בלונדון התוצאות של אסטרה-זנקה , רויאל דאטץ' , לוידס , בריטיש טלקום ועוד. בפריז יפורסמו דוחות לוריאל , סאנופי , איירבוס , דנונה  ואורנג' , ומחר יפורסמו דוחות הרמס , שניידר אלקטריק  ורנו .

באסיה יפורסמו היום תוצאותיהן של סמסונג, פנסוניק, פוג'יטסו, LG, קיה, יונדאי ועוד.

אמש החליט הפדרל ריזרב, כצפוי, להותיר את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמה האפסית (0.25%) שבה היא נמצאת מאז מרץ אשתקד. גם היקף רכישות האג"ח החודשי, שעומד על כ-120 מיליארד דולר, לא ישתנה בינתיים. 

החוזים על המדדים בוול סטריט נסחרים הבוקר במגמה מעורבת, כאשר הדאו מתחזק קלות אך הנאסד"ק צפוי לרדת. בגזרת האג"ח נרשמה ירידה קלה בלבד, וכעת התשואה לאיגרת ל-10 שנים עומדת על 1.24% - לעומת 1.25% טרום החלטת הריבית.

בשוק הקריפטו נרשמות עליות מתונות, כאשר הביטקוין נד סביב 40 אלף דולר.

עוד כתבות

כוכבת הקולנוע ואשת העסקים הסינית, ז'או וויי / צילום: Associated Press, Kin Cheung

תעלומה חדשה בסין: למה כוכבת הקולנוע הכי גדולה במדינה נמחקה מהאינטרנט?

ז'או וויי הייתה הריס ווית'רספון של סין, שחקנית אהובה שהפכה לאשת עסקים - ואז צונזרה ע"י המפלגה הקומוניסטית במסגרת צעדי ענישה של הממשלה נגד תעשיית הבידור

 

6 חדרים ביבנה הירוקה: "דירה זהה נמכרה ב-8.8% פחות לפני כחודש"

הדירה, שהוסבה לחמישה חדרים, נמכרה ב-2.83 מיליון שקל. לפני כחודש נמכרה דירה דומה ב-230 אלף שקל פחות ● ועוד עסקאות נדל"ן מהשבוע האחרון

ניק קלג (במרכז) כסגנו של דיוויד קמרון (משמאל). היה לשון מאזניים, וגמר עם הלשון בחוץ / צילום: מתוך ויקיפדיה - באדיבות משרדו של ניק קלג

הלקח שלימדה גרמניה מפלגות קטנות שהפכו להיות לשון מאזניים

ערב הבחירות בגרמניה, כדאי להיזכר מה עוללו בוחרים שם - ובמקומות אחרים - למפלגת קטנות שרצו לטעום את נזיד העדשים ● תזכורת אפשרית לשמאל הישראלי

ראש ממשלת עיראק מוסטפא כאזמי / צילום: Associated Press, Khalid Mohammed

יוזמה פרטית בעיראק קראה להצטרף להסכמי אברהם; הממשל מתנגד

300 מנהיגים מקומיים ואנשי ציבור מעיראק וכורדיסטאן יצאו אתמול בקריאה לנורמליזציה עם ישראל ● מטעם ראש ממשלת עיראק נמסר: "העלאת נושא הנורמליזציה מנוגדת לחוקה" ● בנט: "זוהי קריאה שבאה מלמטה ולא מלמעלה, מהעם ולא מהממשלה. ישראל מושיטה לכם את ידה לשלום בחזרה"

הבנק להסדרי סליקה בינ''ל בשווייץ. ההפקדות של הגרמנים בשוויץ זינקו ב-5 מיליארד דולר / צילום: Shutterstock

רגע לפני הבחירות בגרמניה: מולטי-מיליונרים מעבירים מיליארדים לשוויץ

הפחד ממסים על עשירים עושה את שלו: בנקאים ומנהלי השקעות בשוויץ מדווחים על "גל של גרמנים עשירים" שמעבירים את כספם למדינה בצורה שתגן עליהם ממיסוי בגרמניה ● המפלגה המובילה בסקרים היא הסוציאל-דמוקרטים, שהבטיחו להעלות את מס ההכנסה לבעלי שכר גבוה ב-4%

הקולוסיאום בכיכר אתרים / צילום: JTLV

כשאינטרסים עסקיים וחברתיים נפגשים: הפעילות הקהילתית של קרנות הנדל"ן

קרנות ההשקעה בנדל"ן גילו שבשנים הארוכות עד להשבחת הנכסים אפשר להשתמש בהם לתרומה לחברה ● לא מדובר בפילנתרופיה, אלא ביזמות שרווח בצידה: "הפעילות הקהילתית מייצרת השפעה חיובית על השטח"

המלצות קינוחים

בקלאווה בחמאה ומלבי לא שגרתי: פינוקים מושחתים ששווים את הקלוריות

הטירמיסו הנדיר שיכול להגיע אליכם הביתה, חטיפי בקלאווה בנצרת והמעדנייה של איגרא רמא ● פינוקים שלא כדאי לפספס

תערוכת הנשף מוזיאון העיצוב חולון / צילום: אלעד שריג

אל תיכנעו לעוד יום של מסכים: 5 תערוכות למבוגרים, שגם הילדים שלכם ייהנו מהן

בית שכולו חומרים מתכלים, נשף שמלות מפואר ותפאורה שתראה מוש באינסטגרם ● לא מוזיאוני ילדים ולא מוזיאוני מדע - קחו את הקטנים לתערוכות מן המניין שגם אתם יכולים להנות מהם

טיסה לחלל / אילוסטרציה: Shutterstock

מהו נוהל "סיר לחץ" ומי הייתה האישה הראשונה שטסה לחלל?

מיהו המיליארד שנשר מבית הספר בגלל 16 והפך לטייס קרב ולאסטרונאוט, ואיך קוראים לארוס של בריטני ספירס? ● הטריוויה השבועית 

מלון שחרות בערבה / צילום: גיא מדור

דיסוננס עיצובי: המלון היקר בישראל מנסה לשדר צניעות

המבנים של המלון היוקרתי משוקעים ומחופים באבן מקומית ויוצרים תחושה
שהיו במקום מאז ומעולם, אבל מיועדים בעיקר לאלפיון העליון ● מדור אדריכלות

ראשי המפלגות המתמודדות בבחירות בגרמניה / צילום: Reuters, Fabrizio Bensch

"ההצבעה הדרמטית ביותר מזה עשורים": כל הקואליציות, ההשלכות והמאבקים לקראת הבחירות בגרמניה מחר

הכלכלה הגדולה באירופה תצביע מחר על עתידה אחרי עידן מרקל, כשעל הפרק מאבק בין הצעה סוציאל-דמוקרטית להשקעה בתשתיות, בכלכלה ירוקה וברווחה, מול מצע שמרני שכולל הפחתת מסים וצמצום הגירעון ● גלובס מציג ארבע קואליציות אפשריות, ומשמעותן לכלכלה, לאירופה ולישראל

מייסד דידי, צ'נג ווי / צילום: Reuters, Oriental Image

היזם שעף קרוב מדי לשמש, והפך לאיום על הממשל הסיני

היזם צ'נג ווי הצליח להפוך את האפליקציות ההסעות שהקים דידי לשולטת בשוק הסיני ואף לדחוק את אובר מחוץ למדינה ● עם זאת, הוא לקח הימור לא נכון ונקלע עם הרגולטורים הסינים לעימות חזיתי, ממנו החברה עשויה להתקשות להתאושש

מכשיר אקמו / צילום: Shutterstock, Kiryl Lis

"בישראל יש יותר ציוד אקמו ממדינות כמו בריטניה": אז למה יש משבר?

מספר מכשירי האקמו הוכפל, אבל היום משתמשים בהם יותר בגלל שינוי באופן הטיפול ● האם המערכת שוב על סף קריסה? מומחי אקמו מסבירים

הפסקת קפה. בטחון עצמי / איור: הילה נועם

למה לא קיבלתי את הקידום? די פשוט להסביר

הפסקת קפה: שירים מעולם העבודה, גילי יובל ● השיר השבועי: בִּטָּחוֹן עַצְמִי

כוכבי ''גמביט המלכה'' על השטיח האדום בטקס פרסי האמי / צילום: Associated Press, Chris Pizzello

מה שנכון לנטפליקס, נכון לעסקים קטנים: נתונים ואימוץ חדשנות הם הדרך לפסגה

למרות כל הטענות נגדה, נטפליקס רשמה שיא זכיות בפרסי האמי והראתה לעולם שהיא חברת הייטק מוטת דאטה מהמתקדמות בעולם ● זה נכון לארגונים וגם לעצמאים: מי שלא יעבוד על בסיס נתונים, לא ידאג להגיב מהר ולא יאמץ חדשנות כתפיסת עולם, לא יצליח לשרוד

זרים מושלמים / צילום: ז׳ראר אלון

ההצגות ששווה להצטופף בשבילן בתיאטרון, גם בימי קורונה

העיבוד של ארז דריגס לזוכה האוסקר האיטלקי, הסיפור שיגרום לנו לבקר את ההורות שלנו וגרסת הבמה המהנה ל"אפס ביחסי אנוש" ● שש הצגות מומלצות

מפעל אינטל בפתח תקווה / צילום: אינטל

אינטל מנסה להמציא את עצמה מחדש, ולישראל יש תפקיד מרכזי

ההחמצה במובייל, הפספוס בבינה מלאכותית והאווירה העכורה: ספינת הדגל של תעשיית השבבים ירדה מגדולתה ● בדרך להחזירה למסלול מסמן המנכ"ל החדש של אינטל את ישראל כמוקד מרכזי באסטרטגיית ההתאוששות ● כדי להצליח אינטל ישראל תצטרך לרענן את התרבות הארגונית שלה ולשוב לימיה כמעסיק האטרקטיבי במשק

בורסת וול סטריט בניו-יורק / צילום: אפרת פרץ הרפז

נעילה יציבה בוול סטריט; הביטקוין ממשיך לרדת

הירידות בערך הביטקוין נמשכות ועומדות על כ-5.3% ● נייקי הורידה תחזיות ואיבדה 6.26% במסחר היומי בניו יורק ● מדד ניקיי בטוקיו המריא ב-2%, המדד בהונג קונג ירד ב-1.5%; אוורגרנד הסינית מחקה 12% ● אירופה ננעלה בירידות

מלון היוקרה Cheval Blanc בפריז / צילום: Cheval Blanc

כמה עולה לילה במלון הכי יפה בפריז? רמז: במלונות היוקרה בישראל תשלמו יותר

מלון Cheval Blanc נפתח רק לפני כשבועיים, ומאז כבר הוכתר כ"הכי יפה בפריז" ● יש בו 72 חדרים, מתוכם 46 סוויטות, בריכת שחייה מקורה ומסעדות יוקרה ● לילה אחד עולה 4,200 שקל לזוג - פחות מהמחיר ללילה במלון היוקרה סיקס סנסס שבשחרות

היו זמנים באמריקה / צילום: באדיבות YES

הכינו את הפופקורן: המלצות צפייה ביתית בחגים

אף פעם אין זמן לסרטים ארוכים, להשלמת חורים בהשכלה, לסרטי ילדים שהם לא "דיסני" או לסרטים שסתם חמקו מהרדאר ● אבל החגים והבידודים הם זמן נהדר לעצור את החיים ולהתמסר לאפוס ארוך ומתגמל או למרתון סרטים של במאי אחד