גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כמו סיבוס, אבל לנסיעות: הכרטיס החדש של HopOn לעובדים

חברת הופאון מנסה לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ושיתופית דרך המעסיקים: מציעה לספק לעובדים שוברי שימוש בתחבורה, בסכום משתנה אותו בוחר כל מעסיק ● וגם: מה מתכוונת לעשות רונית רפאל עם הציוד של סטודיו C ● אירועים ומינויים

תחבורה ציבורית. לתמרץ את העובדים / צילום: כדיה לוי
תחבורה ציבורית. לתמרץ את העובדים / צילום: כדיה לוי

חברת הופאון (HopOn), המפעילה אפליקציות לתשלום ותכנון נסיעה בתחבורה, משיקה שירות חדש הפונה למעסיקים במשק וקורא להם לעודד את העובדים השונים לעבור לתחבורה הציבורית והשיתופית. הופאון מציעה למעסיקים לספק לעובדים שוברי שימוש בתחבורה, בסכום משתנה אותו בוחר כל מעסיק על-פי שיקוליו, בדומה לשוברי האוכל הפופולריים היום. את שוברי התחבורה יכולים העובדים השונים לממש באמצעות אפליקציית רב-פס במגוון אמצעי התחבורה הקיימים: בקווי האוטובוס, רכבת ישראל, שירות Bubble, ובקורקינטים השיתופיים של חברת WIND.

המעסיקים יוכלו להצטרף דרך אתר רב-פס לשירות, ובאמצעות ממשק המעסיקים להקים את רשימת העובדים הזכאים ומגדיר להם את הזכאות החודשית. אתר רב-פס מכיל גם מחשבון תעריפים ייחודי, המאפשר למעסיקים לבצע חישוב מדויק לעלויות הנסיעה הצפויות של כל עובד ועובד מביתו אל המשרד, וזאת בהתאם לכמות ימי העבודה הצפויה של העובד במהלך החודש. 

על-פי חוק ההסדרים המתגבש בימים אלה, בעוד מספר שנים תושט אגרת גודש על הכניסה והיציאה מתל אביב, מה שמייצר חשש בקרב מעסיקים רבים החוששים כי הדבר יגרור עלויות רבות נוספות מצד המעסיקים הרגילים לספוג את עלויות הנסיעה של עובדיהם ברכב. השירות החדש של הופאון קורא לאותם מעסיקים לפעול כבר היום ולתמרץ את עובדיהם להגיע לעבודה באמצעות הטבת חודשית לתחבורה הציבורית והשיתופית.

כיום הופאון משרתת מעל למיליון משתמשים מדי חודש באפליקציות המופעלות על-ידה. בחודש האחרון משתמשי אפליקציית רב-פס ביצעו כ-15 מיליון נסיעות בתחבורה הציבורית שהתשלום בגינן בוצע באמצעות החברה. בנוסף, על-פי נתוני משרד התחבורה, כ-40% מהמשתמשים שנרשמו לאחת מארבעת אפליקציות התחבורה החדשות (בהתאם לרפורמה שהושקה על-ידי משרד התחבורה בסוף שנת 2020) בחרו לבצע זאת באמצעות אפליקציית רב-פס של החברה.

אמיר רוזנצביג, מנכ"ל החברה: "האנחנו בהופאון עוסקים לילות כימים על-מנת להנגיש לציבור הנוסעים את כל פלטפורמות התחבורה הציבורית והשיתופית, במטרה לעודד את הציבור לזנוח את הרכב ולעבור לתחבורה נוחה ויעילה".

חדשות טובות

1. רונית רפאל תתרום את כל הציוד של רשת סטודיו C שנרכשה על-ידה. לאחר השלמת הקנייה של רשת סטודיו C מידי הכונס, הודיעה רונית רפאל כי תתרום את רוב הציוד הקיים בסניפי הרשת לעמותות או למוסדות שיזדקקו לכך ותחל בשיפוץ וחידוש הרשת. מדובר על מאות פרטי ציוד, ביניהם מחשבים , ציוד משרדי וציוד ספורט כמו משקלות מזרונים כדורים ועוד טלפונים כיסאות חדרי הלבשה. לדברי רפאל חלק מהסניפים ברשת מתוכננים להיפתח מחדש כבר בינואר 2022.

2. מינואר 2020 ועד עתה העניק מיזם "מחשב לכל ילד" כ-27 אלף ערכות מחשב. המיזם פועל שנים רבות לצמצום הפערים הדיגיטליים והפערים בחינוך, משקיע מאמץ רב להרחבת פעילותו על-ידי הגדלת התמיכה המגיעה ממשרד ראש הממשלה, רשויות מוניציפליות ותורמים. בשנים 2020-2021 גדלה פעילות המיזם ביותר מפי שלושה, ובעקבות כך מתאפשרת חלוקת מחשבים לכ-35,000 משפחות. 

3. הקרן לידידות העניקה 4 מיליון שקל לחדר המיון הממוגן החדש בבית החולים הצרפתי בנצרת, שיקרא על שמו של הרב יחיאל אקשטיין. הסכום, שמהווה אחת התרומות הגדולות ביותר שקיבל בית החולים הצרפתי מאז היווסדו, מוענק עבור השלמת הבנייה של חדר המיון שייקרא על שמו של מייסד ונשיא הראשון של הקרן לידידות, ולטובת רכש כלל הציוד הנדרש להפעלתו.

4. חברת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג וארגון "מתן - משקיעים בקהילה" מסכמים שבוע התנדבות בקהילה במסגרת פרויקט "יצאתם גדולים". התוכנית מתקיימת כבר למעלה מ-11 שנים ומאגדת בתוכה את מכלול הפעילויות למען קידום תרבות הנתינה ושיפור פני החברה בישראל. השנה התקיימה הפעילות תחת מגבלות הקורונה ונמשכה כ-3 ימים שהוקדשו לתרומה בקהילה.

הארגון החברתי "מתן - משקיעים בקהילה" מפתח שותפויות להשקעה בקהילה, מחבר בין עסקים וקהילה ומלווה עשרות חברות בעשייה הקהילתית שלהן. "מתן" מלווה מזה שנים את העשייה הקהילתית של ארנסט אנד יאנג. תרומה לקהילה מהווה חלק אינטגראלי מפעילות החברה ומהאסטרטגיה העסקית שלה כשפרויקט 'יצאתם גדולים' הוא פרויקט הדגל שלה.

עינת רובנשטיין, סמנכ"ל מתן: 'יצאתם גדולים' הוא אחד מהפרויקטים השנתיים המורכבים והמרגשים שפיתחנו במתן. ארנסט אנד יאנג מקפידים מזה יותר מעשור לקיים את הפרויקט, נערכים כבר חודשים לפני, ובמשך שבוע שלם, בתקופת החגים, כלל עובדי ארנסט אנד יאנג בישראל מתנדבים בעשרות מוקדים ובמגוון פרויקטים, לשפר את החיים של רבים.

5. 45 שנה לאחר תרומתם הראשונה של בני המשפחה לטכניון נרקמה לאחרונה, מתוך שיתוף-הפעולה הרב-דורי, יוזמה חדשה לקידום טכנולוגיות וחדשנות במזון, במטרה לשכלל את ההוראה ולקדם מחקרים ופיתוחים יישומיים בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון. המבנה ששיכן עד כה את המרכז לתעשיות מזון בפקולטה, ייקרא מעתה "מרכז קרסו לחדשנות בטכנולוגיות מזון". התרומה תאפשר את חידוש המבנה, הרחבתו ושדרוג תשתיות המחקר. לצד הפעילות במבנה תוקם קרן מלגות לטובת מחקר מתקדם.

מצנח הזהב

יאיר רוזן מונה כמנכ"ל קבוצת ברימאג, המייבאת ומשווקת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה. רוזן ייכנס לתפקידו החדש בתחילת חודש ינואר 2022. רוזן שימש בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל חברת BSH ישראל, מתאגיד BSH הגלובלי, המחזיקה במותגים כמו: בוש, סימנס, קונסטרוקטה ועוד.

את דרכו המקצועית בענף החשמל, החל רוזן בשנת 2006 בתוך קונצרן BSH לאחר לימודיו, שם צמח והתקדם במגוון תפקידי מפתח בישראל ובגרמניה, בין היתר כמנהל פיתוח עסקי באזור אירופה, סמנכ"ל השיווק של BSH בישראל ובשנת 2016 מונה כמנכ"ל BSH ישראל.

רוזן (44) בוגר BA במנהל עסקים ושיווק מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, הוא בעל ניסיון עשיר במוצרי צריכה וניהול מערכות. במהלך כהונתו כמנכ"ל BSH ישראל, החברה הגיעה להישגי שיא בתוצאות ובנתחי שוק, עברה מהפכת שירות דיגיטלית, נכנסה לקטגוריות חדשות בהן לא פעלה בעבר וכן זכתה ב-Brand Award האירופאי של בוש העולמית, מבין כל מדינות אירופה.

עוד כתבות

סטיב ג'ובס ב-2010 / צילום: Reuters, Kimberly White

מכתב קצר בכתב ידו של סטיב ג'ובס עשוי להימכר בכ-300 אלף דולר

המכתב, שכתב מייסד אפל לחברו ב-1974, צפוי לעמוד למכירה בתחילת נובמבר ● לפי בית המכירות, מדובר במכתב הראשון בכתב ידו שמוצע למכירה פומבית

אבי באום, הדר צייטלין ואור דנון, חברת היילו / צילום: איל יצהר

בהיילו מפתחים שבבים מהפכניים לכלי רכב אוטונומיים, אבל לא מאמינים שנראה כאלה בימי חיינו

המייסדים של היילו, שהפכה בשבוע שעבר לחד קרן, משוכנעים שהשבב שהם מפתחים יחולל מהפכה בתחום הרכב האוטונומי - אבל לא מאמינים שמכוניות באמת יסתובבו להן בכבישים ללא נהג ● בראיון בלעדי הם מספרים איך בינה מלאכותית דווקא תעזור לשמור על הפרטיות שלנו, ולא מפחדים להצהיר שיילחמו ראש בראש מול גוגל ואמזון

הפסקת קפה. הפתעה! / איור: הילה נועם

מהיתרונות הסמויים של העבודה בבית

הפסקת קפה: שירים מעולם העבודה, גילי יובל ● השיר השבועי: הַפְתָּעָה!

השרות תמר זנדברג וקארין אלהרר / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

במקום חוק אקלים: הממשלה תציג ביום א' "חבילת אקלים"

התייעלות אנרגטית, השקעות בתשתיות סולאריות ועמדות טעינה לרכבים חשמליים, קידום של אוטובוסים חשמליים ואפילו פרס על טכנולוגיות אקלים ● גלובס מביא פרטים ראשונים מחבילת האקלים שתציג הממשלה ביום א' ותכלול השקעות בגובה של כ-725 מיליון שקל בסקטור האנרגיה הנקייה

''הרפתקה במדבר'', מתחם גלאמפינג שמזכיר ספארי באפריקה / צילום: אורלי גנוסר

זה בדיוק הזמן לצאת לפתחת ניצנה: החלק הפחות צפוף ומטויל של המדבר

ימי סתיו אלה הם הזדמנות מצוינת לצאת לטיול לא שגרתי בחלק פחות מוכר ומטויל של המדבר: פתחת ניצנה, למשל ● דיונות, נוף, מתחם גלאמפינג, חווה אורגנית וגם מוזיאונצ'יק, חדר פלאות מיוחד ומקורי

הפריצה למשרד ראש הממשלה. ספטמבר 2018 / צילום: הילה זליגמן

כבר ראינו את זה קורה: הכשרת תוספות הרמטכ”ל עלולה לגרור אפקט דומינו יקר

לפני שהשרים מאשרים את תזכיר החוק שיגדיל את הפנסיות בצה"ל, כדאי שייזכרו בפריצה של גמלאי השב"ס והמשטרה למשרד רה"מ ב־2018 ● כמו אז, גם היום יכולים פורשי זרועות הביטחון לדרוש שוויון בתנאים של גמלאי הקבע, ותוספות הרמטכ"ל יהפכו לבור תקציבי עמוק משחשבנו

ניסים ועופר חג'אג', חברת אופטיבוס / צילום: איל יצהר

עם רוח גבית מעליבאבא ומפייסבוק: הכירו את הישראלים שרוצים ללמד את העולם מהי תחבורה ציבורית יעילה

חברת אופטיבס הישראלית פועלת ב-500 ערים בעולם ובונה תוכניות לייעול התחבורה ●  בראיון לגלובס מספרים מנהלי החברה על ההשקעה של עליבאבא; השת"פ עם פייסבוק, אפל וגוגל ליצירת קווי אוטובוס שמניידים עובדים למשרדי החברות בעמק הסיליקון; ומדוע לדעתם בישראל מתעקשים להישאר מאחור

טבריה והכנרת / צילום: Shutterstock

דרושות זכויות בנייה נרחבות בשביל להצדיק את מחיר הקרקע

קרקע של 20 דונם "לתכנון עתידי" על חוף הכנרת נמכרה בכ-50 מיליון שקל ● זו קרקע נדירה, אבל עסקאות דומות שהיו בסביבה מראות שהמחיר למ"ר גבוה למדי

לברון ג'יימס (מימין) וסטפן קרי, השבוע / צילום: Reuters, Kiyoshi Mio

חדשנות, רווחים ובלי חובות: ה-NBA דילגה מעל הקורונה ומביטה לעבר זינוק בהכנסות

הליגה מיהרה להחזיר קהל למגרשים, ובזכות הצמדת שכר השחקנים להכנסות רק שתי קבוצות סיימו את העונה הקודמת בהפסד ● השמרנות נשארה מאחור וה־NBA מקבלת בשמחה כל אפיק הכנסה, ועכשיו הבעלים והשחקנים מחכים לגשם של כסף מהסכם זכויות השידור החדש

סטודנטים זרים למקצועות הייטק וטכנולוגיה בטכניון חיפה / צילום: ארכיון המרכז הבינלאומי בטכניון

למה השווי של סטארט-אפים מזנק ומי מתנגדים להבאת עובדי הייטק זרים

קרנות עמוסות בכסף ושיטות חדשות ונדיבות לחישוב שווי הופכים סטארט-אפים לחדי-קרן במהירות שיא ● וגם מדוע ההכנסות של הסטארט-אפ הישראלי יוטפו קפצו במעל 80% בעקבות עדכון הפרטיות של אפל ● השבוע שהיה בהייטק

מהנדס העיר ירושלים, יואל אבן / צילום: איל יצהר

"החלום שלי הוא התחדשות עירונית באזורים הערביים"

מהנדס העיר ירושלים יואל אבן מעדיף לקדם התחדשות עירונית בתוך העיר על פני בנייה מחוץ לה, ולא מפחד מהתחזוקה היקרה שתהיה לבניינים החדשים והגבוהים ● "גם לתחזק מבנה ישן עם תשתיות רקובות עולה הרבה כסף"

חיסון לקורונה של פייזר / צילום: Associated Press, Darko Vojinovic

ה-FDA: יעילות גבוהה לחיסוני הקורונה לילדים של פייזר

מהנתונים המלאים מהניסוי בחיסונים לילדים בני 5-11 עולה כי החיסון מספק 90% הגנה מפני תחלואה תסמינית וה-FDA קבע כי התועלות עולות על הסיכונים ● ביום שלישי הקרוב ועדת המומחים צפויה להחליט אם להמליץ לאשר את החיסון

פרופ’ ג’ורג’ צ’רץ’ / צילום: Associated Press, Mary Altaffer

פילים בקוטב הצפוני וחיסון תוצרת בית: החוקר שלא מפחד לעצב מחדש את העולם בעזרת עריכה גנטית

פרופ' ג'ורג' צ'רץ', שעומד מאחורי המיזם להשיב לחיים בסיביר ממותות שנכחדו, משוכנע שהמצאותיו יכולות לפתור את הבעיות הגדולות של האנושות ● בראיון לגלובס הוא מספר על חיסון לקורונה שהוא וצוות המעבדה שלו פיתחו וניסו על עצמם, ומסביר מדוע לא צריך לחשוש יותר מדי מגנים מהונדסים ● מסוכן? "אני צופה בסרטי אפוקליפסה כדי להתכונן לכל התרחישים"

שר הביטחון בני גנץ / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

גורם ביטחוני: בארה"ב עודכנו על הכוונה להכריז על ארגוני החזית העממית כארגוני טרור

שר הביטחון בני גנץ הכריז אתמול שישה ארגונים של החזית העממית כארגוני טרור, ובתגובה ארה"ב דרשה הבהרות למהלך ● גורם ביטחוני אמר היום כי גורמים בממשל האמריקאי עודכנו מבעוד מועד וקיבלו מידע מודיעיני בנושא

קטגוריית הביוטי והפארמה צמחה ב-4%, ובראש נמצאים מוצרי הבישום ומוצרי האיפור / צילום: Shutterstock, Natee Photo

לקראת מבצעי נובמבר: מה הישראלים מעדיפים לקנות אונליין

בקטגוריית מוצרי החשמל, נרשם זינוק של 20% בביקוש בתחום מכונות האספרסו והקפה במהלך ינואר-ספטמבר 2021 • בקטגוריית האלקטרוניקה מובילים הסמארטפונים עם צמיחה של 4% בביקוש. מדובר בביקוש הגדול פי שניים מזה של התחום השני בקטגוריה - מחשבים ניידים

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון הכריז על 6 ארגונים של החזית העממית כארגוני טרור

הארגונים, שחלקם קיבלו כספים ממדינות באירופה, הם ועדת הנשים, המוסד המשפטי "אלצ'מיר", מוסד המחקר "ביסאן", ארגון "אלחק", התנועה העולמית להגנה על ילדים - סניף פלסטין (DCI-P) ו-ועדת הפעילות החקלאית (UAWC)

חברת המוניות הלונדונית ''אדיסון לי'' / צילום: Shutterstock, Dani Berszt

חברת מוניות בלונדון מגייסת עובדים: 5,000 פאונד בחודש לנהג

הכלכלה הבריטית מתאוששת אחרי הקורונה, והחברות עושות מעל ומעבר כדי להחזיר את העובדים ● חברת המוניות המובילה בלונדון "אדיסון לי" מפתה בשכר פתיחה של 5,000 לירות שטרלינג – יותר מ-20 אלף שקל בחודש

יו''ר האופוזיציה, בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

מלחמת המעמדות בליכוד: נתניהו מתבצר בכיסא, ובינתיים המתיחות בין חברי המפלגה גדלה

מסיבת יום ההולדת שחגגו השבוע לנתניהו בליכוד לא הסתירה את מלחמת המעמדות במפלגה בין השרים לשעבר לבין הח"כים "הפשוטים" ● איילת שקד לא ממהרת לשלוח את מנהיג הליכוד הביתה, וליברמן נהנה מהוואקום החרדי בממשלה ומתחיל להוציא לפועל את הגזרות שלו

ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה / צילום: Associated Press, Maksim Blinov, Sputnik, Kremlin Pool

פוטין מציע עסקה לאירופה: אשרו את "נורד סטרים 2" וקבלו גז טבעי

נשיא רוסיה הודיע כי חברת גזפרום הרוסית תוכל להתחיל לספק 17.5 מיליארד מטרים מעוקבים של גז "יום אחרי" שהאיחוד האירופי יאשר הזרמה בצינור נורד סטרים 2, שבנייתו, בעלות של כעשרה מיליארד אירו, הושלמה בחודשים האחרונים

חגיגות 100 שנה לשלטון המפלגה הקומוניסטית, בייג'ינג, יולי 2021 / צילום: Associated Press, Ng Han Guan

הבוז הסיני למערב: נא ללמוד מאיתנו איך להצליח בלי דמוקרטיה

סין מלקקת שפתיה אל מול המאבקים שבדמוקרטיה האמריקאית. היא, ותומכיה במערב, משוכנעים ביתרונות "הדגם הסיני" ● מי צריך דמוקרטיה כשיש הצלחה