גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה יציבה בוול סטריט; הביטקוין ממשיך לרדת

הירידות בערך הביטקוין נמשכות ועומדות על כ-5.3% ● נייקי הורידה תחזיות ואיבדה 6.26% במסחר היומי בניו יורק ● מדד ניקיי בטוקיו המריא ב-2%, המדד בהונג קונג ירד ב-1.5%; אוורגרנד הסינית מחקה 12% ● אירופה ננעלה בירידות

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: אפרת פרץ-הרפז
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: אפרת פרץ-הרפז

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 
 

23:00

יציבות בממדים המרכזיים בוול סטריט עם סגירת המסחר: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, S&P 500 רשם עלייה של 0.15% והנאסד"ק ירד ב-0.03%. מניית נייקי איבדה 6.26% מערכה.

הירידות בביטקוין נמשכות ועומדות על כ-5.3%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.87%, נפט ברנט עולה ב-0.96% והזהב יורד ב-0.17%.

20:30

הממדים המרכזיים בוול סטריט יציבים לאורך היום: דאו ג'ונס כמעט ללא שינוי עם ירידה קלה של 0.01%, S&P 500 עם עלייה קלה של 0.03% והנאסד"ק יורד ב-0.13%. מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.16%.

הירידות בביטקוין נמשכות ועומדות על 5.3%.

הנפט הגולמי עולה ב-1.21%, נפט ברנט עולה ב-1.19% והזהב עולה ב-0.07%.

19:00

הירידות בוול סטריט מתמתנות: דאו ג'ונס כמעט ללא שינוי עם ירידה קלה של 0.01%, S&P 500 ללא שינוי והנאסד"ק יורד ב-0.29%. מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.5%.

הביטקוין ממשיך לאבד מערכו ורושם ירידה של 4.45%.

המסחר באירופה ננעל בירידות: דאקס ירד ב-0.73%, פוטסי ירד ב-0.36%, קאק ירד ב-0.95% ויורוסטוק 50 ירד ב-0.88%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.74%, נפט ברנט עולה ב-0.79% והזהב עולה ב-0.16%.

18:00

נמשכות הירידות בוול סטריט, אך באופן מתון יותר: דאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 יורד ב-0.13% והנאסד"ק יורד ב-0.45%.

מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.8% מפתיחת המסחר בוול סטיריט.

הירידה בערך הביטקוין מתמתנת ועומדת על 3.61%.

הירידות באירופה נמשכות: דאקס יורד ב-0.78%, פוטסי יורד ב-0.27%, קאק יורד ב-0.94% ויורוסטוק יורד ב-0.85%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.59%, נפט ברנט עולה ב-0.7% והזהב יורד ב-0.04%.

16:30

על רקע הירידות באירופה והירידות בשווי הביטקוין, גם וול סטריט נפתחה בירידות שערים: דאו ג'ונס יורד ב-0.31%, S&P 500 יורד ב-0.42% והנאסד"ק יורד ב-0.61%.

לאחר הורדת התחזיות, מניית נייקי יורדת ב-6.2% מפתיחת המסחר בוול סטיריט.

הביטקוין רושם ירידה של 5.35%, לאחר הודעת הממשל בסין מהבוקר (ו') כי הוא אוסר על מסחר במטבעות דיגיטליים במדינה. 

נמשכות הירידות באירופה: דאקס יורד ב-0.73%, פוטסי יורד ב-0.33%, קאק יורד ב-1.05% ויורוסטוק יורד ב-0.88%.

14:45

שוק המטבעות הווירטואליים ממשיך להתנהל בירידות שערים מתונות, על רקע החרפת המאבק של הממשל הסיני בקריפטו וההכרזה שפעולות במטבעות קריפטוגרפיים אינן חוקיות יותר במדינה. הביטקוין בירידה של כ-5% ונסחר תמורת מעט יותר מ-41 אלף דולר - ירידה של כ-3,000 דולר מאז שעות הבוקר. האת'ר יורד ב-8.6% אל מתחת ל-2,800 דולר ליחידה.

גם באירופה המגמה שלילית, כאשר ברוב מדינות הגוש נרשמות ירידות שערים. בפרנקפורט בכל זאת בולט לטובה דויטשה בנק  שמתחזק ב-1%, בלונדון רולס רויס  מזנקת מעל 4% וקבוצת התעופה IAG  עולה ב-1.3%, בפריז מניית סוסייטה ג'נרל  עולה ב-1.2% וויוונדי  מטפסת כ-0.5%.

חברת ההנעלה וביגוד הספורט נייקי  בולטת במסחר המוקדם בוול סטריט עם ירידה של יותר מ-4% לאחר שצמצמה את תחזית ההכנסות שלה לשנה הבאה בשל עיכובים בשרשרת האספקה (בעיקר בויאטנם) ומחסור בכוח אדם. בחברה צופים עלייה חד ספרתית במכירות ב-2022, כשהתחזית הקודמת צפתה עלייה של 10% או יותר.

הכנסות החברה ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2022 לא עמדו בתחזיות האנליסטים בשוק והסתכמו ב-12.2 מיליארד דולר, בעו שבשוק צפו הכנסות של קרוב ל-12.5 מיליארד. בשורת הרווח החברה כן עקפה את התחזיות (רווח למניה של 1.16 דולר לעומת תחזית של 1.11 דולר למניה).

פוט לוקר  יורדת ב-2.3%, סקוור  - שבראשות מייסד טוויטר ג'ק דורסי - מאבדת 1.9%. בקרב הישראליות מיי סייז  נחתכת בכ-7% בטרום מסחר, אייסקיור מדיקל  וננו דיימנשן  יורדות 2.5%.

13:50

ירידות השערים בבורסות ברחבי אירופה נמשכות. מדד דאקס יורד בכ-0.7%, עם ירידות בולטות לדויטשה פוסט , דויטשה טלקום , אינפיניון טכנולוג'יס  ואדידס , ומדד קאק יורד ב-0.9%, כאשר בין המניות שמאבדות גובה אפשר לציין את לואי ויטון , פובליסיס גרופ , ואוליה אנווירונמנט  ודנונה .

החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית אחר הצהריים, כאשר החוזה על הנאסד"ק יורד ב-0.4%, החוזה על S&P500 משיל 0.3% והחוזה על דאו ג'ונס יורד ב-0.2%.

בשוק הקריפטו הירידות מתחזקות לאחר הכרזת הבנק הסיני. הביטקוין נחלש ב-3.7% ונסחר תמורת כ-42.1 אלף דולר. האת'ר והריפל מאבדים כבר מעל 7%, דוג'קוין יורד ב-9%.

12:45

הבנק המרכזי בסין קבע כי כל הפעילויות במטבעות קריפטוגרפיים במדינה אינן חוקיות. "מוסדות פיננסיים ומוסדות תשלום חוץ בנקאיים אינם יכולים להציע שירותים לפעילויות ופעולות הקשורות למטבעות וירטואליים", נכתב באתר האינטרנט של הבנק לפני זמן מה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות שערים קלות בתגובה להכרזה. הביטקוין, שנסחר מוקדם יותר תמורת כ-44 אלף דולר, ירד לרמה של 42.7 אלף דולר. האת'ר נסחר תמורת כ-2,880 דולר.

11:20

המסחר באסיה ננעל במגמה שלילית בעיקר. המדד בשנחאי ירד ב-0.8%, שנזן נסוג 0.2% והונג קונג השיל 1.5%.

קבוצת אוורגרנד סיימה את היום בירידה חדה של 12%. עוד ירידות נרשמו אצל שיאומי, עליבאבא, בנק אוף צ'יינה והנג סנג בנק.

גם באירופה המסכים עדיין אדומים, כאשר מדד קאק נחלש בקרוב ל-1%, דאקס מאבד 0.8% ופוטסי יורד ב-0.4%. גם המדדים באמסטרדם, מדריד, שטוקהולם, ציריך ומילאנו רושמים ירידות בשעה זו.

אסטרהזניקה  ממשיכה לבלוט בלונדון אם כי העלייה שלה התמתנה, וגם רולס רויס  מתחזקת. מנגד, מרבית הבנקים ובתי ההשקעות בממלכה מאבדים גובה. בפרנקפורט אדידס  בולטת עם ירידה של 3.6%, וגם סימנס , ב-מ-וו  ופולקסווגן  נחלשות.

10:15

יום המסחר באירופה נפתח בירידות שערים. מדד דאקס בפרנקפורט יורד כ-0.7%, המדד הצרפתי קאק נחלש ב-0.6% ומדד פוטסי בלונדון נסוג ב-0.3%.

מניית חברת התרופות אסטרהזניקה  בולטת בלונדון עם עלייה של 3%, מספר ימים לאחר שדיווחה על התקדמות בטיפול שלה לסרטן השד. מנגד, נרשמות במדד ירידות לקבוצת התעופה IAG , וודאפון , ברקליס  ולוידס .

ביפן ננעל המסחר הבוקר עם עלייה של יותר מ-2% למדד ניקיי, בטייוואן התחזק המדד ב-1%. בסין נרשמות כעת ירידות, כאשר מדד שנחאי יורד ב-0.8%, שנזן מאבדת 0.2% והנג סנג יורד ב-1.3%. הירידה של מניית אוורגרנד העמיקה וכעת החברה מאבדת כ-12%.

7:48

המסחר באסיה מתנהל במגמה מעורבת הבוקר, כאשר מדד ניקיי בטוקיו מזנק ב-2%, שנזן עולה ב-0.5% ומדד סין 50 מטפס מעל 1%. בהונג קונג נרשמת ירידה של 0.1% ובסידני המדד משיל 0.4%.

בהונג קונג בולטת, שוב, מניית אוורגרנד הסינית שמאבדת הבוקר מעל 7%. גם חברות האנרגיה מתחזקות לאור עליית מחירי הנפט, ובהן פטרוצ'יינה שעולה 1.8% ו-CNOOC שעולה 2%.

בטוקיו בנק מיצובישי מרכז את עניין המשקיעים ומנייתו מטפסת ב-3.8% במחזור מסחר גבוה. קוואסאקי מזנקת מעל 8%, סופטבנק עולה בכמעט 3%.

גם בחוזים על מדדי וול סטריט המגמה מעורבת, לאחר נעילה חיובית אמש. מדדי המניות המובילים טיפסו בסיום המסחר ב-1%-1.5%. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים קפצה ל-1.41% אתמול, והבוקר היא ממשיכה להתחזק ועומדת כבר על 1.44%.

בגזרת הנפט גם נרשמו אתמול עליות מחירים, והבוקר המגמה עודנה חיובית. נפט מסוג WTI עלה לרמה של 73.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט נסחר תמורת 77.3 דולר לחבית.

עוד כתבות

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

נעילה מעורבת בוול סטריט; וויוורק קפצה ב-12.6% ביום המסחר הראשון

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עמדו בשבוע שעבר על כ-290 אלף לעומת צפי לכ-300 אלף תביעות ● הביטקוין צונח ביותר מ-5% לרמה של 62,900 דולר ● עונת הדוחות: טסלה הכתה את התחזיות, אינטל תפרסם תוצאות היום לאחר סיום המסחר

ח''כ אחמד טיבי נואם בכנסת, השבוע / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחמד טיבי הבהיר למה זה חשוב לתת למשותפת לפרוק כעסים

הרשימה המשותפת העבירה השבוע מסר ברור במליאת הכנסת: בכוונתה להגביר את שיתוף הפעולה עם הליכוד, ככל שרע"ם תקבל גיבוי חזק יותר מהקואליציה

נדב דואני / צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

"עד שהמדינה לא תשקיע מיליארדים באקדמיה, משם לא יבוא הפתרון לבריחת המוחות"

היום יערך כנס של ארגון "סיינס אברוד", בו יציגו מדענים ישראלים בולטים מחו"ל את עבודותיהם לקהילת המדע הישראלית ● אבל עבור רוב המדענים שמעוניינים לחזור לישראל, התשובה תגיע מן התעשיה

דב קוטלר, אדיב ברוך, מוחמד עלי אל שורפה תאני, אחמד אל זיודי, אמיר חייק, עבדולה אל מאז / צילום: סיון פרג'

בישראל ציפו למבול השקעות הדדיות באמירויות. בפועל זה רק מטפטף

יו"ר המחלקה לפיתוח כלכלי באבו דאבי אומר בראיון מיוחד כי באמירויות מייחסים חשיבות רבה לישראל, אך מבקש מהישראלים להיות סבלניים ולחשוב לטווח ארוך ● וגם: מתחת לרדאר, בין חברות בישראל ובסעודיה נחתמו עסקאות שחצו את סף מאה מיליון הדולרים

לא פעם הרוכשים נשאלים אם הם באמת חושבים שהחברות שלהם תחזיק מעמד לאורך שנים / צילום: Shutterstock

מחירי הנדל"ן מטפסים? למילניאלס יש פתרון מחוץ לקופסה

כשהם שקועים בחובות מהלימודים, דוחים את זמן החתונה ורואים בכיליון עיניים כיצד מחירי הדיור עולים, טרנד חדש צץ בקרב צעירים מילניאלים שעדיין רוצים לרכוש לעצמם בית - שיתוף ברכישת דירות עם חברים או אפילו שותפים לדירה

השרות תמר זנדברג וקארין אלהרר / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

במקום חוק אקלים: הממשלה תציג ביום א' "חבילת אקלים"

התייעלות אנרגטית, השקעות בתשתיות סולאריות ועמדות טעינה לרכבים חשמליים, קידום של אוטובוסים חשמליים ואפילו פרס על טכנולוגיות אקלים ● גלובס מביא פרטים ראשונים מחבילת האקלים שתציג הממשלה ביום א' ותכלול השקעות בגובה של כ-725 מיליון שקל בסקטור האנרגיה הנקייה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט / צילום: תמר מצפי

היועמ"ש על החוק שמונע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה: התיקון אינו פרסונלי

"התיקון אינו פרסונלי אלא כללי, וצופה פני עתיד", אמר היום מנדלבליט ● לדבריו, "התיקון המוצע אינו יוצר יש מאין, במובן זה שהוא הולך עקב בצד אגודל בתלם החקיקה ופסיקת בית המשפט העליון"

תא''ל במיל' גל הירש / צילום: אזולאי

הוגש כתב אישום נגד גל הירש בגין עבירות מס בעשרות מיליוני שקלים

יחד עם הירש מואשמים גם עודד שכנאי ומיכאל בנימיני, שפעלו כשותפים במתן שירות למשרד ההגנה בגיאורגיה ובמקומות אחרים במסגרת מערך חברות שבשליטתם ● כמו כן, הוגש כתב אישום נפרד נגד יניב אדם בגין עבירות מס במסגרת הסדר טיעון ● עורכי דינו של הירש: "כתב אישום רעוע"

חיים כצמן, מנכ''ל ובעל השליטה בגזית גלוב / צילום: יונתן בלום

מצטיידת במזומנים: גזיב גלוב הבטיחה גיוס של 615 מיליון שקל בהרחבת סדרות אג"ח

חברת גזית גלוב מצטיידת במזומנים, לאחר שסיכמה על רכישת החזקות הציבור (25%) במניות החברה הבת, אטריום, תמורת 376 מיליון אירו (1.4 מיליארד שקל) ● הנפיקה אגרות חוב נוספות מסדרות י"ד ו-ט"ז הקיימות

נבות בר - קרן ריט למיזמי תשתיות / צילום: איל יצהר

קרן קיסטון קיבלה מסגרת אשראי של 500 מיליון שקל מהראל

מסגרת האשראי נושאת ריבית שנתית שווה לריבית בנק ישראל בתוספת מרווח בשיעור של 2.5%-3% לשנה ובשלב הראשון מיועדת לפירעון הלוואות בנקאיות בהיקף של 140 מיליון שקל

מדפי קורנפלקס / צילום: איל יצהר

לקחי רפורמת הקורנפלקס: סדרת שינויים ביבוא תוזיל את המחירים

השבוע עברה בוועדת הכלכלה סדרת רפורמות השואפת לתקן את שגיאות העבר שנעשו ב-2016, כשהממשלה דאז ניסתה להוריד את מחיר המזון באמצעות הקלה מסוימת על היבוא ● מה במהלכים? פתיחה נרחבת ליבוא בשוק המזון, ולא רק, ושינוי נרחב במכון התקנים

השקעות ספאק / צילום: Shutterstock

למה המניה הזאת מזנקת ב-160% בוול סטריט ומה הקשר לטראמפ?

הרשת החברתית החדשה שמתכנן טראמפ תיקרא "TRUTH social" ולדברי נשיא ארה"ב לשעבר "היא תעמוד בפני העריצות של חברות הביג-טק"

קני רוזנברג / צילום: יוסי זמיר

"ההתייעלות תהיה כואבת, אבל אל על תהיה חברה רווחית"

לפני כשנה, כשהיא שקועה בחובות עתק ותחת שמיים סגורים, רכש איש העסקים האמריקאי קני רוזנברג את השליטה באל על, כי "רציתי להפוך את ישראל למקום טוב יותר" ● אלא שהענף כאן רחוק מהתאוששות, והחברה ניצבת בפני תכנית התייעלות משמעותית ● הוא עדיין אופטימי: "אני לא מתחרט לשנייה. אל על תהיה רווחית" ● ראיון ראשון ובלעדי

הפריצה למשרד ראש הממשלה. ספטמבר 2018 / צילום: הילה זליגמן

כבר ראינו את זה קורה: הכשרת תוספות הרמטכ”ל עלולה לגרור אפקט דומינו יקר

לפני שהשרים מאשרים את תזכיר החוק שיגדיל את הפנסיות בצה"ל, כדאי שייזכרו בפריצה של גמלאי השב"ס והמשטרה למשרד רה"מ ב־2018 ● כמו אז, גם היום יכולים פורשי זרועות הביטחון לדרוש שוויון בתנאים של גמלאי הקבע, ותוספות הרמטכ"ל יהפכו לבור תקציבי עמוק משחשבנו

האם מיתוג של מוצר ''ירוק'' ישפר אוטומטית את מה שהצרכנים   חושבים עליו? / צילום: Shutterstock

האם אנחנו באמת אוהבים "מוצרים ירוקים" או רק מנסים לעשות רושם

חשבתם שמיתוג של מוצר "ירוק" ישפר אוטומטית את מה שהצרכנים חושבים עליו? מחקרים מוכיחים שהמציאות הרבה יותר מורכבת

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

550 מיליון שקל יושקעו בהתמודדות עם מצב הסביבה בחברה הערבית

התוכנית החדשה שתובא בפני הממשלה בשבועות הקרובים תתמקד בין היתר בטיפול בבעיית הפסולת ובשיפור מצב הסביבה בחברה הערבית ● זנדברג: "האתגרים הסביבתיים ביישובי החברה הערבית הם רבים, ובכוונתנו לפעול ביתר שאת ליצירת שינוי סביבתי משמעותי עבור התושבים"

הגיע הזמן להכיר את אוכלוסיית ''הקרנפים הלבנים'' האפריקאית / צילום: Shutterstock, JONATHAN PLEDGER

"קרנפים לבנים" במקום חדי קרן: תחום הטכנולוגיה וההשקעות באפריקה צומח בקצב אדיר

השוק באפריקה מציג כיום את אחת מהזדמנויות ההשקעה המבטיחות והגדולות ביותר בעולם

עמוד פינטרסט. 400 מיליון גולשים בחודש / צילום: צילום מסך

4 סיבות לכך שפייפאל מוכנה לשלם יותר מ-40 מיליארד דולר על פינטרסט

מה לחברת תשלומי אונליין ולרשת חברתית שמתמקדת בתמונות? ● בשנתיים האחרונות האיקומרס "עובר דירה" לתוך הפלטפורמות, ופייפאל רוצה להיות שם בדיוק כמו פייסבוק וגוגל

אזרחיות באשדוד, פברואר 2021 / צילום: Reuters, AMIR COHEN

אישור היסטורי של ועדת הכספים: גיל הפרישה לנשים צפוי לעלות ל-65

במסגרת הצעת החוק, יועלה גיל הפרישה לנשים מגיל 62 לגיל 65, על פני 11 שנים ונקבעו הטבות שונות ● סך העלות של הרחבת המענק תעלה לממשלה 260 מיליון שקל

תיירים בחוף ים בת''א / צילום: עינת לברון

מ-1 בנובמבר תותר כניסת תיירים לישראל; מי זכאי ובאילו תנאים?

המתווה לפתיחת ישראל לתיירים, שגובש ע"י רה"מ ומשרדי הבריאות והתיירות, יעלה לאישור הממשלה ו"יעודכן בהתאם להתפתחויות ולגילוי וריאנטים חדשים" ● ומה הבשורה לקבוצות המאורגנות?