גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה יציבה בוול סטריט; הביטקוין ממשיך לרדת

הירידות בערך הביטקוין נמשכות ועומדות על כ-5.3% ● נייקי הורידה תחזיות ואיבדה 6.26% במסחר היומי בניו יורק ● מדד ניקיי בטוקיו המריא ב-2%, המדד בהונג קונג ירד ב-1.5%; אוורגרנד הסינית מחקה 12% ● אירופה ננעלה בירידות

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: אפרת פרץ-הרפז
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: אפרת פרץ-הרפז

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 
 

23:00

יציבות בממדים המרכזיים בוול סטריט עם סגירת המסחר: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, S&P 500 רשם עלייה של 0.15% והנאסד"ק ירד ב-0.03%. מניית נייקי איבדה 6.26% מערכה.

הירידות בביטקוין נמשכות ועומדות על כ-5.3%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.87%, נפט ברנט עולה ב-0.96% והזהב יורד ב-0.17%.

20:30

הממדים המרכזיים בוול סטריט יציבים לאורך היום: דאו ג'ונס כמעט ללא שינוי עם ירידה קלה של 0.01%, S&P 500 עם עלייה קלה של 0.03% והנאסד"ק יורד ב-0.13%. מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.16%.

הירידות בביטקוין נמשכות ועומדות על 5.3%.

הנפט הגולמי עולה ב-1.21%, נפט ברנט עולה ב-1.19% והזהב עולה ב-0.07%.

19:00

הירידות בוול סטריט מתמתנות: דאו ג'ונס כמעט ללא שינוי עם ירידה קלה של 0.01%, S&P 500 ללא שינוי והנאסד"ק יורד ב-0.29%. מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.5%.

הביטקוין ממשיך לאבד מערכו ורושם ירידה של 4.45%.

המסחר באירופה ננעל בירידות: דאקס ירד ב-0.73%, פוטסי ירד ב-0.36%, קאק ירד ב-0.95% ויורוסטוק 50 ירד ב-0.88%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.74%, נפט ברנט עולה ב-0.79% והזהב עולה ב-0.16%.

18:00

נמשכות הירידות בוול סטריט, אך באופן מתון יותר: דאו ג'ונס יורד ב-0.1%, S&P 500 יורד ב-0.13% והנאסד"ק יורד ב-0.45%.

מניית נייקי ממשיכה לאבד מערכה ורושמת ירידה של כ-6.8% מפתיחת המסחר בוול סטיריט.

הירידה בערך הביטקוין מתמתנת ועומדת על 3.61%.

הירידות באירופה נמשכות: דאקס יורד ב-0.78%, פוטסי יורד ב-0.27%, קאק יורד ב-0.94% ויורוסטוק יורד ב-0.85%.

הנפט הגולמי עולה ב-0.59%, נפט ברנט עולה ב-0.7% והזהב יורד ב-0.04%.

16:30

על רקע הירידות באירופה והירידות בשווי הביטקוין, גם וול סטריט נפתחה בירידות שערים: דאו ג'ונס יורד ב-0.31%, S&P 500 יורד ב-0.42% והנאסד"ק יורד ב-0.61%.

לאחר הורדת התחזיות, מניית נייקי יורדת ב-6.2% מפתיחת המסחר בוול סטיריט.

הביטקוין רושם ירידה של 5.35%, לאחר הודעת הממשל בסין מהבוקר (ו') כי הוא אוסר על מסחר במטבעות דיגיטליים במדינה. 

נמשכות הירידות באירופה: דאקס יורד ב-0.73%, פוטסי יורד ב-0.33%, קאק יורד ב-1.05% ויורוסטוק יורד ב-0.88%.

14:45

שוק המטבעות הווירטואליים ממשיך להתנהל בירידות שערים מתונות, על רקע החרפת המאבק של הממשל הסיני בקריפטו וההכרזה שפעולות במטבעות קריפטוגרפיים אינן חוקיות יותר במדינה. הביטקוין בירידה של כ-5% ונסחר תמורת מעט יותר מ-41 אלף דולר - ירידה של כ-3,000 דולר מאז שעות הבוקר. האת'ר יורד ב-8.6% אל מתחת ל-2,800 דולר ליחידה.

גם באירופה המגמה שלילית, כאשר ברוב מדינות הגוש נרשמות ירידות שערים. בפרנקפורט בכל זאת בולט לטובה דויטשה בנק  שמתחזק ב-1%, בלונדון רולס רויס  מזנקת מעל 4% וקבוצת התעופה IAG  עולה ב-1.3%, בפריז מניית סוסייטה ג'נרל  עולה ב-1.2% וויוונדי  מטפסת כ-0.5%.

חברת ההנעלה וביגוד הספורט נייקי  בולטת במסחר המוקדם בוול סטריט עם ירידה של יותר מ-4% לאחר שצמצמה את תחזית ההכנסות שלה לשנה הבאה בשל עיכובים בשרשרת האספקה (בעיקר בויאטנם) ומחסור בכוח אדם. בחברה צופים עלייה חד ספרתית במכירות ב-2022, כשהתחזית הקודמת צפתה עלייה של 10% או יותר.

הכנסות החברה ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2022 לא עמדו בתחזיות האנליסטים בשוק והסתכמו ב-12.2 מיליארד דולר, בעו שבשוק צפו הכנסות של קרוב ל-12.5 מיליארד. בשורת הרווח החברה כן עקפה את התחזיות (רווח למניה של 1.16 דולר לעומת תחזית של 1.11 דולר למניה).

פוט לוקר  יורדת ב-2.3%, סקוור  - שבראשות מייסד טוויטר ג'ק דורסי - מאבדת 1.9%. בקרב הישראליות מיי סייז  נחתכת בכ-7% בטרום מסחר, אייסקיור מדיקל  וננו דיימנשן  יורדות 2.5%.

13:50

ירידות השערים בבורסות ברחבי אירופה נמשכות. מדד דאקס יורד בכ-0.7%, עם ירידות בולטות לדויטשה פוסט , דויטשה טלקום , אינפיניון טכנולוג'יס  ואדידס , ומדד קאק יורד ב-0.9%, כאשר בין המניות שמאבדות גובה אפשר לציין את לואי ויטון , פובליסיס גרופ , ואוליה אנווירונמנט  ודנונה .

החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים על פתיחה שלילית אחר הצהריים, כאשר החוזה על הנאסד"ק יורד ב-0.4%, החוזה על S&P500 משיל 0.3% והחוזה על דאו ג'ונס יורד ב-0.2%.

בשוק הקריפטו הירידות מתחזקות לאחר הכרזת הבנק הסיני. הביטקוין נחלש ב-3.7% ונסחר תמורת כ-42.1 אלף דולר. האת'ר והריפל מאבדים כבר מעל 7%, דוג'קוין יורד ב-9%.

12:45

הבנק המרכזי בסין קבע כי כל הפעילויות במטבעות קריפטוגרפיים במדינה אינן חוקיות. "מוסדות פיננסיים ומוסדות תשלום חוץ בנקאיים אינם יכולים להציע שירותים לפעילויות ופעולות הקשורות למטבעות וירטואליים", נכתב באתר האינטרנט של הבנק לפני זמן מה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות שערים קלות בתגובה להכרזה. הביטקוין, שנסחר מוקדם יותר תמורת כ-44 אלף דולר, ירד לרמה של 42.7 אלף דולר. האת'ר נסחר תמורת כ-2,880 דולר.

11:20

המסחר באסיה ננעל במגמה שלילית בעיקר. המדד בשנחאי ירד ב-0.8%, שנזן נסוג 0.2% והונג קונג השיל 1.5%.

קבוצת אוורגרנד סיימה את היום בירידה חדה של 12%. עוד ירידות נרשמו אצל שיאומי, עליבאבא, בנק אוף צ'יינה והנג סנג בנק.

גם באירופה המסכים עדיין אדומים, כאשר מדד קאק נחלש בקרוב ל-1%, דאקס מאבד 0.8% ופוטסי יורד ב-0.4%. גם המדדים באמסטרדם, מדריד, שטוקהולם, ציריך ומילאנו רושמים ירידות בשעה זו.

אסטרהזניקה  ממשיכה לבלוט בלונדון אם כי העלייה שלה התמתנה, וגם רולס רויס  מתחזקת. מנגד, מרבית הבנקים ובתי ההשקעות בממלכה מאבדים גובה. בפרנקפורט אדידס  בולטת עם ירידה של 3.6%, וגם סימנס , ב-מ-וו  ופולקסווגן  נחלשות.

10:15

יום המסחר באירופה נפתח בירידות שערים. מדד דאקס בפרנקפורט יורד כ-0.7%, המדד הצרפתי קאק נחלש ב-0.6% ומדד פוטסי בלונדון נסוג ב-0.3%.

מניית חברת התרופות אסטרהזניקה  בולטת בלונדון עם עלייה של 3%, מספר ימים לאחר שדיווחה על התקדמות בטיפול שלה לסרטן השד. מנגד, נרשמות במדד ירידות לקבוצת התעופה IAG , וודאפון , ברקליס  ולוידס .

ביפן ננעל המסחר הבוקר עם עלייה של יותר מ-2% למדד ניקיי, בטייוואן התחזק המדד ב-1%. בסין נרשמות כעת ירידות, כאשר מדד שנחאי יורד ב-0.8%, שנזן מאבדת 0.2% והנג סנג יורד ב-1.3%. הירידה של מניית אוורגרנד העמיקה וכעת החברה מאבדת כ-12%.

7:48

המסחר באסיה מתנהל במגמה מעורבת הבוקר, כאשר מדד ניקיי בטוקיו מזנק ב-2%, שנזן עולה ב-0.5% ומדד סין 50 מטפס מעל 1%. בהונג קונג נרשמת ירידה של 0.1% ובסידני המדד משיל 0.4%.

בהונג קונג בולטת, שוב, מניית אוורגרנד הסינית שמאבדת הבוקר מעל 7%. גם חברות האנרגיה מתחזקות לאור עליית מחירי הנפט, ובהן פטרוצ'יינה שעולה 1.8% ו-CNOOC שעולה 2%.

בטוקיו בנק מיצובישי מרכז את עניין המשקיעים ומנייתו מטפסת ב-3.8% במחזור מסחר גבוה. קוואסאקי מזנקת מעל 8%, סופטבנק עולה בכמעט 3%.

גם בחוזים על מדדי וול סטריט המגמה מעורבת, לאחר נעילה חיובית אמש. מדדי המניות המובילים טיפסו בסיום המסחר ב-1%-1.5%. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים קפצה ל-1.41% אתמול, והבוקר היא ממשיכה להתחזק ועומדת כבר על 1.44%.

בגזרת הנפט גם נרשמו אתמול עליות מחירים, והבוקר המגמה עודנה חיובית. נפט מסוג WTI עלה לרמה של 73.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט נסחר תמורת 77.3 דולר לחבית.

עוד כתבות

חנות עדיקה בדיזנגוף סנטר. החברה לא צריכה מנכ”ל, אלא תוכנית אסטרטגית ושינוי מהותי / צילום: ערן סלם יח''צ

הסיפור העצוב של עדיקה: איך הפכה חלוצת האיקומרס הישראלי לשחקנית שולית

בזמן שהאיקומרס והריטייל הישראלי בפריחה, והמניות של חברות הריטייל הגדולות נמצאות בעלייה, רשת האופנה עדיקה שבבעלות גולף-סטימצקי מחקה יותר מ-250 מיליון שקל משוויה תוך מספר חודשים ● מה היא יכולה לעשות כדי לעצור את ההידרדרות, ולמה החלפת בעלים היא לא בהכרח רעיון רע

 

שדה תעופה בן גוריון / צילום: מיכל רז חיימוביץ

מחיר הסגר: רשות שדות התעופה הפסידה מעל 2 מיליארד שקל בשנה וחצי

דירוג חברת מידרוג חושף את עומק הבור אליו נקלעה רש"ת בעקבות משבר הקורונה ● כעת הרשות פועלת לגיוס אג"ח בהיקף של מיליארדי שקלים ● במידרוג מעריכים: "אירוע כשל פירעון עלול להסב נזק משמעותי לפרופיל האשראי של ישראל. הסבירות לתמיכה יוצאת דופן מטעם המדינה גבוהה ביותר"

ביטקוין / צילום: Shutterstock, Andreanicolini

הסכר נפרץ: קרן ביטקוין נוספת בשווי 40 מיליארד דולר בדרך לוול סטריט

חברת ההשקעות גרייסקייל תגיש בקשה להמיר את קרן הנאמנות שלה לביטקוין, שהיקפה 40 מיליארד דולר ל-ETF, כך פורסם בבלומברג ● גרייסקייל מחזיקה במטבעות באופן ישיר, בניגוד לקרן המחקה על החוזים העתידיים לביטקוין "ProShares Bitcoin Strategy ETF", שהחלה להיסחר היום

התחליף הטבעוני לטונה של אסם. שוק הטונה בישראל נאמד בכ-700 מיליון שקל בשנה / צילום: אסם-נסטלה

אסם-נסטלה משיקה תחליף טבעוני לדג טונה

בשלב הראשון המותג VUNA יימכר במארז קפוא שמכיל 300 גרם, ובשלב הבא תיתכן גם גרסת שימורים ● רשת בתי הקפה לנדוור תהיה הראשונה לשלב את המוצר בתפריטיה, ולאחר מכן הוא יימכר בחנויות טבע ולבסוף גם ברשתות המזון

מבנה בנק ישראל בירושלים / צילום: אורית דיל

"החריגה ביתרות המט"ח מסכנת את המוניטין של בנק ישראל"

היקף יתרות המט"ח גבוה פי 2 מהיעד שקבע נגיד בנק ישראל, ומבקר המדינה ממליץ להכין תוכנית מגרה למימוש חלק מהיתרות ● מדוע בנק ישראל נמנע מלמכור דולרים בזינוק החד במרץ אשתקד? לפי בנק ישראל: "גם אם זה היה מרגיע את השוק, מכירה מהיתרות הייתה מסמלת לשווקים שרמת שער החליפין אליו הגיע השער מפוחתת דיה, דבר בעל השלכות מדיניות" ● דוח מבקר המדינה

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן / צילום: יוסי זמיר

מבקר המדינה חשף מי באמת מנהל אותה

משרד האנרגיה גרם לאובדן של מאות מיליוני שקלים מקרן העושר, הסכמי הגג בקושי צולעים, וההשקעות לטווח ארוך של רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות לא קרובות למימוש הפוטנציאל שלהן ● מבקר המדינה חושף שורה של כשלים כלכליים, אבל נמנע מלקרוא לאשמים בשמם

כתב היד היהודי העתיק ''מחזור לוצאטו'' שיימכר במכירה פומבית של בית המכירות ''סות'ביס'' / צילום: אתר Sotheby's

ביקורת בצרפת: למה המדינה לא עוצרת את המכירה הפומבית של "מחזור לוצאטו" היהודי

עצומה מקוונת של אנשי תרבות צרפתים, מהקהילה היהודית ומחוצה לה, קראה לממשלת צרפת להכריז על כתב היד כאוצר לאומי ולמנוע את מכירתו, אך הדבר לא התרחש ● "זהו כתב יד מופלא, ובלתי מתקבל על הדעת שהוא יעזוב את צרפת", אמרה מומחית לעיתון הצרפתי "לה מונד"

דוד עיני, בעל השליטה ביוניברסל מוטורס / צילום: אוסנת רום

רווח מהיר של כ-80 מיליון שקל: הסיבוב המוצלח של יבואנית הרכב במניות חברת הביטוח

יוניברסל מוטורס, שרכשה בתחילת השנה כ-5% ממניות הפניקס, מכרה בעקבות הזינוק במניית הביטוח כמחצית מהחזקותיה לידי אלטשולר שחם, תמורת כ-250 מיליון שקל

מטע בקליפורניה שננטש בגלל הבצורת / צילום: Associated Press, Adam Beam

בקליפורניה נרשמה השנה הצחיחה ביותר מאז 1924

רוב המדינה נמצאת במצב של בצורת קיצונית

מרכז המיון הארצי של דואר ישראל. שיעורי הרווחיות של החברה נמוכים בהשוואה לעולם / צילום: איל יצהר

מבקר המדינה מצייר תמונה עגומה על מצבו של דואר ישראל

הגירעון בהון החוזר של דואר ישראל ב-2019 הסתכם במעל חצי מיליארד שקל ● עוד מצא מבקר המדינה כי שיעורי הרווחיות של החברה נמוכים בהשוואה לעולם ● דואר ישראל בתגובה: חייבים לשנות את הרגולציה כדי שנוכל להתמודד ביעילות המציאות העסקית המשתנה ● דוח מבקר המדינה

בני גנץ / צילום: יוסי זמיר

בג"ץ לשרי האוצר והביטחון: מדוע לא מבוטלת מיד חלק מ"תוספת הרמטכ"ל" לפנסיות הצבאיות

על-פי הצעת החוק שנועדה להלבין את הגדלות הרמטכ"ל, תוחלף התוספת הנוכחית בתוספת חדשה שתהיה נמוכה יותר ● בהחלטת ביניים שהתקבלה היום קבעו השופטים כי הרמטכ"ל, ושרי האוצר והביטחון נדרשים להסביר מדוע המדינה ממשיכה לשלם את מלוא ההגדלה בשעה שהצעה לשלם פחות נמצאת בהליכי חקיקה

קבוצת תיירים בירושלים. סוכנים מחו''ל אומרים כי לא יוכלו לגבש תוכניות לשלוח לישראל תיירים ב־2022 / צילום: Shutterstock

הויה דולורוזה של התיירות הנכנסת: בענף מודאגים מהמתווה החדש

בקרב שבין משרד התיירות, שתפקידו לדחוף לכניסת תיירים לארץ, לבין משרד הבריאות שרואה בהם סיכון לתחלואה - ידו של האחרון על העליונה ● "התחושה היא שישראל ויתרה על התיירים", אומרים גורמים בענף ● גם בארגון התעופה העולמי יאטא סבורים שמדינות אמורות לפעול במתווה אחיד ופשוט

חנות בקניון בקניון K11 בהונג קונג. מייצגת את העקרונות הנדרשים להצלחה / צילום: תמיר בן שחר

עקפו את ת"א: הנתון המפתיע על המרכזים המסחריים בכפר סבא ובאר שבע

בישראל יש יותר מ-500 מרכזי מסחר, ותוך חמש שנים צפויים להיבנות עוד כ-100 חדשים בשטח של כמיליון מ"ר ● התכלית שלהם תהיה שונה מזו שהכרנו: בילוי, פנאי, הסעדה - וגם מסחר ● הלקוח כבר לא יסתפק בחללים וקירות, אלא יחפש את החוויה הרגשית שתחבר אותו למותגים

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים להתפטר / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים: איך עוצרים את הסחף?

מחקר חדש מגלה כי התפטרות של עובד עם ביצועים טובים עלולה להיות מידבקת ● איך מונעים התפטרויות נוספות? מומחים מזהירים שהדבר האחרון שארגון צריך לעשות זה להעמיד פנים שהכול בסדר, ומסבירים אילו צעדים כן כדאי לנקוט

עו''ד כרמית יוליס / צילום: קובי שירביט

במקומו של ארז קמיניץ: זו המשנה החדשה ליועמ"ש

המינוי של יוליס, ראשת אשכול נדל"ן במשרד המשפטים, למשנה ליועמ"ש לעניינים אזרחיים, במקומו של עו"ד ארז קמיניץ, דורש אישור הממשלה ● יוליס גברה על מועמדים בכירים, ומדובר בקפיצה משמעותית מתפקידה הנוכחי ● היא צפויה להעדיף את צורכי הדיור על זכות הקניין של הפרט

רן גוראון / צילום: תמר מצפי

הנהלת פלאפון ובזק בינלאומי מאיימת בהשבתת מגן

בעקבות עיצומי העובדים ההולכים ומחריפים, הנהלת קבוצת אלפא מזהירה מפני השבתת מגן שבכוונתה לנקוט

ביל גייטס. יותר ממקרה אחד / צילום: Associated Press, Markus Schreiber

מנהלים במיקרוסופט אמרו לביל גייטס להפסיק לשלוח הודעות לאחת העובדות

עורך דין מוביל ומנהלת כוח-האדם יידעו כמה דירקטורים במיקרוסופט על כך שאמרו למייסד השותף והמיליארדר שהודעות ששלח לאחת העובדות בחברה היו בלתי ראויות

עומרי כהן ותומר תגרין - מייסדי יוטפו / צילום: איל יצהר

שניים רבים, שלישי לוקח: כיצד יוטפו הישראלית הרוויחה מקרב התרנגולות בין אפל לפייסבוק

בזכות המכה שהנחיתה אפל על פייסבוק: יוטפו מכניסה 100 מיליון דולר בשנה

מתוך משחק הדיונון / צילום: באדיבות נטפליקס

המציאות שמאחורי "משחק הדיונון": הצד האפל של סיפור ההצלחה הדרום-קוריאני

איך הפכה "משחק הדיונון" הדרום-קוריאנית מסדרה שאף אחד לא ציפה ממנה ליותר מדי, ללהיט חובק עולם ● עד כמה המציאות של חובות, וקשיים כלכליים שאותה היא מתארת משקפת את החיים הדרום-קוריאנים עצמם ● ואיך נפער פער בין עובדי תאגידי הענק הקוריאנים לכל השאר? ● האזינו

מה שהולך מצוין על הנייר ובטבלאות האקסל - לא תמיד מתורגם לשטח / צילום: Shutterstock, Pormezz

המבקר: למרות תקציבי העתק, הסכמי הגג מפגרים אחרי הציפיות

דוח מבקר המדינה מסביר את הפיגור בחסמי תכנון ותשתיות שלא נפתרו לאורך השנים וקורא לרמ"י ולמשדר השיכון לעקוב אחרי התקדמות הסכמי הגג ● הביקורת העלתה כי קשיים וחסמים לאורך שלבי התכנון, הפיתוח והשיווק מקשים על הרשויות לעמוד בקצב השיווק ● דוח מבקר המדינה