גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; טסלה קפצה ב-3.2% לקראת הדוחות

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות ● קולמקס שוקי הון: המלצת קנייה חזקה לבנק אוף אמריקה ● טסלה צפויה לפרסם דוחות ביום רביעי

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. מדד הנאסד"ק עלה בכ-0.8% ואילו הדאו ג'ונס רשם ירידה קלה. 

עליות בולטות רשמו פייסבוק, מודרנה, טסלה , סנטינל וואן , פיול-סל, צים וסולאראדג'. 

21:00

מגמה מעורבת בוול סטריט. מדד הנאסד"ק עולה בכ-0.6% ואילו הדאו ג'ונס רושם ירידה קלה.

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עומדת על 1.58%.

עליות בולטות רושמות טסלה, מודרנה , פייסבוק , סנטינל וואן, מייסיס ו-AMD. מנגד, דיסני  רושמת ירידה חדה על רקע הורדת דירוג המלצה למניה על ידי ברקליס. 

19:10

בורסות אירופה ננעלו בירידות של עד 0.8% במדדי המניות. בוול סטריט מגמה מעורבת עם נטייה לעליות.

בשוק הקריפטו, הביטקוין קופץ ב-2.7% ונסחר סביב 62,200 דולר והאת'ריום נסחר ביציבות סביב 3,780 דולר.

17:00

מגמה מעורבת בניו יורק. מדד הנאסד"ק נסחר ביציבות והדאו ג'ונס יורד קלות. 

עליות בולטות רושמות צים , פריון, סייברארק וסנטינל וואן .

חברת צ'ק קאפ , חברה בשלבי פיתוח קליני בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית המפתחת את C-Scan ® , בדיקת הסקר לאיתור פוליפים במעי הגס לפני שהם עלולים להפוך לסרטניים, הודיעה היום על הגדלת כושר הייצור והרחבת קו הייצור של C-Scan ® במתקני החברה, לרבות פתרון הבעיות הטכניות הקשורות לספק היחיד. ההרחבה המשמעותית של קו הייצור נועדה לתמוך בהיערכות החברה לקראת הניסוי הפיבוטלי שלה בארה"ב, הצפוי להתחיל לקראת סוף הרבעון הראשון של 2022.

16:30

שבוע המסחר בניו יורק נפתח בירידות של 0.4%-0.5% במדדי המניות המובילים. טסלה  ממשיכה להתקדם לקראת פרסום דוחותיה השבוע. 

14:55

ביומיקס  הדואלית נופלת ב-12% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר שדיווחה על תוצאות מהשלב השני במחקר הקליני לטיפול באקנה, שלפיו המוצר הוכח כבטוח וללא תופעות לוואי. עוד ציינו כי נצפה שיפור מובהק סטטיסטית מההתחלה במראה עור מועד לאקנה, אך לא הוכח הבדל משמעותי מבחינת היעילות בהשוואה לפלסיבו (או יותר נכון Vehicle, גרסה שזהה לתרופה הנבדקת אך ללא החומר הפעיל). המנכ"ל ג'ונתן סולומון ציין כי מחקר זה כלל יותר נבדקים מאשר השלב הראשון ובדק את המוצר (BX001) לאורך תקופה ארוכה יותר, "ולכן שמחנו לראות כי הוא שומר על פרופיל בטיחות מצוין. עם זאת, אנו מאוכזבים מכך שלא הוכיח הבדל משמעותי בהשוואה לפלסיבו מבחינת יעילות". 

דריו הלת'  הפועלם בתחום של שירותי בריאות דיגיטליים ( DTx ), הודיעה היום על השקת Dario Move , פתרון פיזיותרפיה דיגיטלי חדש לניהול בעיות שכיחות בשלד ובשרירים המובילות לעלויות משמעותיות למעסיקים ולתוכניות שירותי בריאות. הפתרון ייחשף בכנס הבריאותHLTH 2021 . 

13:40

הירידות באירופה נמשכות ואף מעמיקות. מדד דאקס יורד ב-0.6%, פוטסי ב-0.3% וקאק ב-0.9%. גם הבורסות שרשמו עליות קלות בתחילת היום נסחרות כעת בירידות. 

בלונדון בולטת לשלילה מניית קבוצת התעופה IAG  שמאבדת 3.8%, בפרנקפורט נרשמות ירידות אצל דיימלר , באייר , קונבסטרו ופולקסווגן .

בשוק הקריפטו נמחקו העליות שנרשמו הבוקר וכעת הביטקוין נסחר סביב 61 אלף דולר - עדיין רמה גבוהה בכמעט 8% בהשוואה לשבוע שעבר. האת'ר נסחר סביב 3,770 דולר, הדוג'קוין בולט כנגד המגמה עם עלייה של 11% לרמה של 26 סנט ליחידה.

בטרום המסחר בולטת אייסקיור מדיקל  הישראלית שמזנקת בכ-10%, במקביל למומנטום החיובי שהיא רושמת גם כאן בתל אביב.

11:50

המסחר בסין ננעל בירידות מתונות יותר מאלו שנרשמו בתחילת היום, כאשר מדד שנחאי איבד 0.1%, שנזן ירדה ב-0.4% ואילו מדד האנג סנג מחק את הירידות שרשם וננעל ללא שינוי מהותי. מנגד, מדד סין 50 נחלש ב-2.2%.

באירופה נמשכת המגמה השלילית, אם כי הבורסות בליסבון, ציריך, וינה ושטוקהולם עברו לעליות קלות. דויטשה בנק בולט בגרמניה עם עלייה של 2%, וגם הבנקים אינווסטה סאן פאולו האיטלקי וסנטנדר הספרדי רושמים עליות.

בטרום המסחר בוול סטריט בולטת צים שמטפסת ב-3.6%, בעוד שפלוריסטם ומנקיינד יורדות בשיעור דומה. עוד ירידות בולטות במסחר המוקדם נרשמות לרעת וירג'ין גלקטיק ומדטרוניק.

בקולמקס שוקי הון פרסמו המלצת קנייה חזקה לבנק אוף אמריקה . האנליסט הראשי ד"ר רון אייכל מציין שתוצאות הרבעון השלישי היו טובות מהתחזיות, כאשר הבנק הפחית את ההפרשה להפסדי הלוואות רשם רווחי שיא בייעוץ בניהול נכסים. "הרווח של הבנק זינק ב-58% ל-7.7 מיליארד דולר, או 85 סנט למניה, כאשר ההכנסות עלו ב-12% לכדי 22.87 מיליארד דולר. התוצאות נעזרו בשחרור רזרבות בהיקף של 1.1 מיליארד דולר, שהוביל לעלייה של 624 מיליון דולר לאחר הפרשות חדשות. ההכנסה מריבית נטו, נתון מרכזי עבור הבנקים זינקה ב-10% ל-11.1 מיליארד דולר, ועלתה על הערכות השוק לכדי 10.6 מיליארד דולר. טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 28.69 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 63.42 דולר", נמסר בסקירה.

גם הבנק ג'י.פי מורגן צ'ייס  זכה להמלצת קנייה מקולמקס שוקי הון, לאחר שפרסם בשבוע שעבר את תוצאות הרבעון השלישי שהיו טובות מהציפיות. "הרווח נתמך בשיחרור עתודות של 2.1 מיליארד דולר כאשר נרשמו לבנק מחיקות חוב בהיקף של 524 מיליון דולר. ההכנסות ברחבי ארה"ב עלו ב-2% ל-30.4 מיליארד דולר, בעיקר כתוצאה משגשוג העמלות בחטיבות הבנקאות להשקעות וניהול נכסים. הכנסה מריבית נטו הסתכמו ב-13.2 מיליארד דולר ומעבר להערכות בשוק לכדי 12.98 מיליארד דולר. טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 89.07 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 178.76 דולר", נכתב.

10:15

יום המסחר בבורסות האירופאיות נפתח במגמה שלילית. מדד דאקס הגרמני יורד בכ-0.3%, קאק הצרפתי ב-0.7% ופוטסי הבריטי ב-0.1% בלבד, הודות לעליות של הבנקים, בתי ההשקעות וחברות האנרגיה.

ביפן מדד ניקיי שינה מגמה וננעל בעלייה נאה של 1.6%. חברת הנפט אינפקס זינקה ב-4.8%, וגם טויוטה, מיצובישי, הונדה, מאזדה וסובארו תמכו במדד. בהונג קונג התמתנה הירידה וכעת מדד האנג סנג משיל כ-0.5%.

בגזרת החוזים העתידיים הירידות מעמיקות, החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.2%, החוזה על נאסד"ק בקרוב ל-0.4%.

8:08

המסחר בבורסות אסיה הגדולות מתנהל בירידות שערים הבוקר, כאשר מדד שנחאי מאבד 0.3%, שנזן יורד ב-0.9% ומדד האנג סנג יורד ב-0.6%. גם בטוקיו המסחר במגמה שלילית עם ירידה של כ-0.3%, ואילו באוסטרליה והודו נרשמות עליות קלות.

הסיבה לנסיגה בשווקים היא בעיקר נתוני התוצר המאכזבים שפורסמו הבוקר, שלפיהם כלכלת סין התרחבה ברבעון השלישי ב-4.9% בחישוב שנתי, בעוד שהתחזיות העריכו צמיחה של 5.2%. בחישוב רבעוני, הכלכלה הסינית צמחה ב-0.2% (לעומת תחזיות של 0.5%). גם נתוני הייצור התעשייתי לא עמדו בתחזיות, וגדלו ב-3.1% בחישוב שנתי לעומת תחזית גבוהה בהרבה של 4.5%.

בשוק הסחורות המגמה חיובית, עם עליות של 1%-1.5% בשני סוגי הנפט הגולמי. נפט מסוג WTI נסחר תמורת 82.9 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 85.7 דולר. הדבר משפיע לחיוב על מניות חברות האנרגיה באסיה, כאשר חברת חיפוש הנפט היפנית אינפקס מזנקת בקרוב ל-5%, ובהונג קונג פטרוצ'יינה מטפסת ב-2%.

בגזרת החוזים העתידיים בוול סטריט המגמה מעורבת אך שלילית בעיקרה. החוזים על הנאסד"ק יורדים ב-0.3%, על S&P 500 ב-0.1%. החוזים על דאו ג'ונס נסחרים ביציבות, עם תנודות קלות מעלה ומטה. בשוק האג"ח של הממשל האמריקאי המסכים ירוקים. התשואה על האיגרת ל-10 שנים המריאה ל-1.61%.

החברות הציבוריות בארה"ב נערכות לפרסום תוצאותיהן הרבעוניות. בין הדוחות המרכזיים שיפורסמו השבוע:

יום ג' - ג'ונסון אנד ג'ונסון  ופיליפ מוריס יפרסמו תוצאות לפני פתיחת המסחר, פרוקטר אנד גמבל  תפרסם במהלך היום, ענקית התוכן נטפליקס  וחברת התעופה יונייטד איירליינס יפרסמו בסוף יום המסחר.

יום ד' - טסלה  תפרסם בסוף יום המסחר, חברת התקשורת ורייזון  וענקית הטכנולוגיה ההולנדית ASML , שעוסקת במוליכים למחצה, יפרסמו לפני פתיחת המסחר. במהלך היום גם IBM  תפרסם תוצאות.

יום ה' - חברת הקוסמטיקה לוריאל  וחברת האופנה והבישום הרמס  יפרסמו תוצאות בצרפת, באנגליה צפויות תוצאות יוניליוור וברקליס . בארה"ב יפרסמו ענקית הטכנולוגיה אינטל  (לאחר סיום המסחר), פייפאל, חברת התקשורת AT&T (לפני פתיחת המסחר), רשת הפאסט פוד המקסיקני צ'יפטולה, אמריקן איירליינס ועוד.

יום ו' - בוול סטריט יתפרסמו דוחות אמריקן אקספרס , רויאל קריביאן, סיגייט טכנולוגיות ועוד, ובצרפת יצרנית הרכב רנו  תדווח על תוצאותיה הרבעוניות.

עוד כתבות

מוטי בן משה / צילום: יריב כץ - ידיעות אחרונות

מוטי בן משה מתכוון להגיש הצעת רכש לגלובל פאוור - לא בטוח שיהיה מי שימכור

ההצעה הצפויה היא חלק ממאבק שמנהל בן משה על השליטה בתחנת הכוח IPM בבאר טוביה, מול קרן התשתיות קיסטון ● לקיסטון ולאהוד בן ש"ך, בעלי המניות הגדולים האחרים בגלובל פאוור המחזיקה בתחנת הכוח, הסכם בקשר עם מניותיהם בחברה

יו''ר ועדת הכספים אלכס קושניר / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

המס על כלים חד-פעמיים אושר ע"י ועדת הכספים. אלה השינויים בו

ועדת הכספים אישרה את המיסוי על כלים חד-פעמיים מפלסטיק במטרה להכפיל את המחיר הסופי לצרכן ● בצו הסופי ביצעה הוועדה שני שינויים עיקריים - האחד נוגע לכוסות נייר שימוסו באופן מופחת מזה שקבע הצו הראשוני, והשני נוגע לכלים המיועדים לשימוש רב פעמי

קמפיין הבחירות של מפלגת הירוקים / צילום: Shutterstock, Petra Weishaar

לידיעת בעלי הדירות בברלין: כהונה נוספת לקואליציית השמאל בעיר

ההסכם הקואליציוני בין שלוש המפלגות בברלין מחדש למעשה את הקואליציה ששלטה בעיר עד כה גם לחמש השנים הקרובות ● הקואליציה החדשה הבטיחה לבנות כ-20 אלף דירות לדיור בר-השגה בשנה בברלין, שבה יש מצוקת דיור משמעותית במיוחד

אוטובוס של ''נעים בסופ''ש'' לתחבורה ציבורית בשבת / צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

המודל לתחבורה ציבורית בשבת כבר קיים, אבל רק בערים העשירות של גוש דן

בזמן ששרת התחבורה מנסה לקדם את התחבורה השיתופית בשבת, יש כבר שש עיריות במרכז הארץ שמפעילות אוטובוסים בסופ"ש ● בהיעדר תקציבים מהמדינה, ובשל האיסור לגבות תשלום, הביקוש הגדל הופך לנטל על הרשויות: "ככל שאתה מצליח, אתה משלם יותר"

תלמה בירו, מנכ''לית איגוד השיווק / צילום: איל יצהר

מי עומד מאחורי המודעה המטעה של פרסי האפי?

בשבוע שעבר נערך טקס פרסי האפי של ענפי השיווק והפרסום, והשבוע פורסמה מודעה המציעה למפרסמים לבדוק אפקטיביות ● במודעה נראה כאילו המשרדים כמעט שווים בגודלם מבחינת הזכיות, בעוד שבפועל מקאן הוביל בגדול ● מנכ"לית איגוד השיווק, תלמה בירו: "יש כאן גניבת עין, הטעיה, הנמכת התחרות ובעיקר זילות לוגו האפי"

מפגיני איכות סביבה על הבנק האירופי המרכזי / צילום: Associated Press, Michael Probst

על העיוורון: סיכוני האקלים אינם מנוהלים - ויהיו לכך השלכות

סיכוני האקלים המתעצמים צפויים להשפיע על חברות רבות, גם כאלה שאינן "מזהמות", ובראשן הבנקים ● דוח תקדימי של הבנק המרכזי באירופה חושף ששום בנק באירופה לא מתקרב לעמוד בציפיותיו בהתמודדות עם סיכוני האקלים והסביבה ● מהן ההשלכות לבנקים ולחברות הצורכות מהם אשראי, וכיצד ניתן להיערך?

אולף שולץ, הקנצלר המיועד / צילום: Shutterstock, Alexandros Michailidis

גרמניה בדרך לחובת חיסונים כללית ו"מתקפת בוסטרים" לפני חג המולד

על רקע מספר מקרי הקורונה המזנק בגרמניה הוחלט להחריף משמעותית את ההגבלות ואת הצעדים נגד התפשטות המגיפה ●  הקנצלר המיועד שולץ אמר בראיון ל"בילד" לאחר הישיבה כי הוא מעריך כי חוק שיחייב את כל האזרחים להתחסן צריך לחול החל מפברואר או מרץ "לכל המאוחר"

שר הבריאות, ניצן הורוביץ / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

הממשלה אישרה במשאל טלפוני את טיוטת החוק שיאפשר שימוש באיכוני שב"כ למעקב אחרי חולים באומיקרון

בהצבעה על החוק, בדומה לדיון שנערך בממשלה ביום ראשון, התנגדו השרים אלי אבידר, אורנה ברביבאי, יפעת שאשא ביטון וגדעון סער ● טיוטת החוק קיבלה אמנם את אישור הממשלה, אך המבחן הקשה עוד מחכה לה במליאת הכנסת ● אתמול הודיעו ראשי האופוזיציה כי יתמכו בחוק אם הקואליציה תחיל משמעת קואליציונית על חבריה

לוחם טליבאן בקאבול / צילום: Associated Press, Petros Giannakouris

פעילים סמויים של הטליבאן השתלטו על אפגניסטן מבפנים

ההצלחה של הרשת החשאית בקאבול, הנאמנה לחקאני, שינתה את מאזן הכוחות בתוך הטליבאן לאחר הנסיגה האמריקאית

צביקה נטר - מנכ''ל ומייסד שותף אינוביד / צילום: איל יצהר

אינוביד תתחיל להיסחר מחר בבורסת ניו יורק לאחר השלמת המיזוג ל-SPAC

לאחרונה הודיעה החברה על הגדלת היקף הגיוס ממשקיעי ה-PIPE ל-200 מיליון דולר, אך בסופו של דבר גיוס פוטנציאלי של מעל 450 מיליון דולר הסתכם ב-251 מיליון דולר לאחר שרוב גדול ממשקיעי ה-SPAC העדיף לפדות את הכסף ולא להשתתף בעסקה

בנין חברת ביטוח שירביט, נתניה / צילום: תמר מצפי

שירביט נקנסה ב-10 מיליון שקל לאחר הפריצה לשרתיה והדלפת המידע

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הטילה עיצום כספי בסך 10.7 מיליון שקל על חברת הביטוח שירביט, בגין הפרות משמעותיות של הוראות הממונה בתחום ניהול סיכוני הסייבר ● לפני כשבועיים ההאקרים פרסמו אלפי מסמכים של החברה ● נמצא כי שירביט לא הקצתה משאבים נאותים לתחום הגנת הסייבר

ניר חפץ בבית המשפט / צילום: רפי קוץ

חפץ בחקירה הנגדית: "אמצעי חקירה דרקוניים"

"לא דמיינתי שאמצעים כאלה יכולים להינקט, ובוודאי בלי שום פרופורציה", אמר היום עד המדינה ניר חפץ במהלך עדותו בבית המשפט ● בדיון, שעסק בתקופת המעצר והחקירות של חפץ, סיפר עד המדינה כי הופעל עליו הלחץ לחתום על אישור לערוך חיפוש בטלפון שלו ● לדבריו, הועברו "מסרים חד משמעיים של איומים שאם לא אחתום על הטופס, התנאים שלי יורעו"

אלפרד אקירוב / צילום: עדי כהן צדק

האם כלל ביטוח "ויתרה" על 120 מיליון שקל רק כדי לא למכור לאקירוב?

בעל מניות בכלל ביטוח בוחן הגשת תביעה בקשר לעסקה שבה מכרה את מניותיה באלרוב (12.9%) לידי ישראל קנדה ולא לבעל השליטה אקירוב, למרות שהאחרון הציע מחיר גבוה ב-33% ● אקירוב, שהתעמת עם מנהלי כלל ביטוח, פועל כיום לרכוש את השליטה בחברה ● כלל ביטוח: "החברה בדקה את תהליך המכירה ומצאה כי לא נפל פגם או דופי בהליך המכירה"

צילום: Associated Press, David McD Crichlow

ברבדוס נפרדה אתמול מהמלכה אליזבת והפכה לרפובליקה עצמאית

אחרי יותר משלוש מאות שנה תחת שלטון הכתר הבריטי – הפכה אתמול ברבדוס, מדינת האי העשירה ביותר בקריביים, לרפובליקה עצמאית

סאטיה נאדלה / צילום: Associated Press, Elaine Thompson

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה מוכר כחצי מהמניות שלו בחברה ב-285 מיליון דולר

נאדלה, היו"ר והמנכ"ל של מיקרוסופט, מכר בתוך יומיים יותר מ-800 אלף מהמניות כנראה כדי לחמוק בזמן ממס רווחי הון

הכותל המערבי. בית המשפט המחוזי בירושלים נעתר לבקשת המדינה / צילום: עינת לברון

צו מניעה נגד מכירה פומבית של סריקות תלת-ממד של אבני הכותל

לטענת המדינה, הצלם שביצע את הצילומים קיבל היתר מטעם "הקרן למורשת הכותל המערבי", אשר הושג בהטעיה ובמרמה תוך הצגת מצג שווא ● עוד נטען שהצלם הספיק כבר למכור סריקות באמצעות מטבעות קריפטו בסכום של כ-7 מיליון שקלים

ניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

פאוול הפיל את וול סטריט: הדאו ירד 1.8%; הנפט צנח 5.4%

מדד נסאד"ק איבד 1.5% ומדד S&P 500 נסוג 1.9% יו"ר הפד רמז שיקדימו את צמצום רכישות האג"ח ואמר כי אולי הגיע הזמן להפסיק לדבר על לחצים אינפלציוניים "חולפים" ● מחירי הנפט נפלו ב-5.4% ● הזהב נחלש ב-0.5% ● נעילה באירופה: מדד דאקס ירד ב-1.2%, פוטסי 100 וקאק 40 איבדו 0.8% 

חנות איידיגיטל IDIGITAL עזריאלי תל אביב / צילום: שוקה כהן

אייפון לא בכל מחיר: איידיגיטל צפויה לחתוך את השווי בהנפקה בכ-25%

מדובר בקיצוץ של 20%-25% בשווי שמבקשת לקבל יבואנית מוצרי אפל בישראל והוא יעמוד על 750-800 מיליון שקל ● במקביל, יוקטן היקף ההנפקה שמובילה בעלת השליטה באיידיגיטל, קרן ההשקעות סקיי

במהלך הפרק, נתקלים בני המשפחה בשלט בכיכר טיאננמן בבייג'ינג שכתוב עליו: ''באתר זה, ב-1989, לא קרה כלום'' / צילום: Shutterstock, 360b

הפרק החסר של "הסימפסונים" בהונג קונג מעלה חששות להתגברות הצנזורה

פרק המתייחס לטבח בכיכר טיאננמן הותר מחוץ לרשימת הפרקים בסדרה הזמינים לצפייה במסגרת שירות הסטרימינג דיסני+ שהחל לפעול בהונג קונג לאחרונה

התכנון של פרויקט סומייל בתל אביב / הדמיה: וויופוינט

קבוצת הרכישה פורקה: "סומייל" הופך לפרויקט יזמי בהובלת קבוצת חג'ג'

אחרי סכסוך של שנים, סוף לסאגת "פרויקט סומייל" בתל אביב: האסיפה הכללית של קבוצת הרכישה "אינפיניטי" קיימה הצבעה שבסופה הוחלט כי קבוצת חג'ג' תהפוך בפועל ליזם של הפרויקט ● גורם ממשרד הבינוי והשיכון: "בעולם קבוצות הרכישה אין חוק שמגן על החברים. בעולם היזמות הכספים מוגנים"