גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

על רקע דוחות חזקים: יום חמישי של עליות בוול סטריט

מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.7%, מדד דאו ג'ונס התחזק בכ-0.6% ● מדד דאקס עלה ב-0.3%, פוטסי 100 התקדם ב-0.2% וקאק 40 נסוג פחות מ-0.1% ● התחלות הבנייה בארה"ב בספטמבר ירדו יותר מהצפוי ● מדד ניקיי התחזק ב-0.6%, סופטבנק עלתה ב-3%

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock
מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בבורסות ניו יורק הסתיים בעליות. מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.7%, ומשלימים חמישה ימי עליות , מדד דאו ג'ונס התחזק בכ-0.6%.

עונת הדוחות נמשכת וחברות מרכזיות מציגות ביצועים חזקים ברבעון השלישי של 2021. לאחר נעילת המסחר יפורסמו דוחות נטפליקס, הראשונה לדווח מבין חברות FAANG, הכוללות בנוסף את פייסבוק, אמזון, אפל וגוגל.

מניית חברת הביטוח טרוולרס הציגה דוחות בהם עקפה את התחזיות וניצבה בצמרת הדאו בשעות הראשונות למסחר., ג'ונסון אנד ג'ונסון הציגה רווח למניה שגבוה ב-25 סנטים מתחזיות האנליסטים. ענקת מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל עקפה גם היא את התחזיות אך מנייתה ירדה לאחר שדיווחה כי תעלה מחירים כדי לכסות העליות במחירי הסחורות וההובלה והזהירה כי האינפלציה עלולה להימשך.

מבין הישראליות, טבע עלתה 2.8%, רדהיל זינקה 12.7% וצים קפצה 7.5%. בצד השלילי, ריווק ממשיכה לרדת ואיבדה 2.9% ו-REE נפרדה מעוד 2.6%.

22:10

נפט מסוג ברנט עלה ב-1%, 87 סנט, וחוזה למסירה בדצמבר ננעל במחיר של 85.2 דולר לחבית. ברקע, דיווחים ולפיהם רוסיה אותתה כי לא תגדיל את אספקת הגז הטבעי לאירופה אם לא תקבל אישור להתחיל בהפעלת צינור נורדסטרום 2.

21:40

נפט מסוג WTI התחזק ב-0.6%, 52 סנט, וחוזה למסירה בנובמבר ננעל במחיר של 82.96 דולר לחבית.

20:35

הזהב התחזק ב-0.3% וחוזה למסירה בצמבר ננעל בעלייה 4.8 דולרים במחיר 1,770.5 דולר לאונקיה.

20:00

מניית חברת תיירות החלל וירג'ין גלקטיק נחלשת ב-0.8% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את מחיר היעד מ-25 דולר למניה ל-17 דולר למניה.

עליבאבא קופצת 4.5% לאחר שענקית האינטרנט הסינית הודיעה כי פיתחה שבב שישמש אותה לשרתי מרכזי הנתונים שלה.

מבין הישראליות, רדהיל מזנקת 18%, צים קופצת 7% וטבע מתקדמת 1.4%.

18:40

בורסות אירופה סיימו את יום המסחר במגמה חיובית קלה, בפרנקפורט עלה מדד דאקס ב-0.3%, בלונדון התקדם מדד פוטסי 100 ב-0.2% ואילו בפריז מדד קאק 40 ננעל ביציבות, מהצד השלילי בירידה של פחות מ-0.1%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי התחזק ב-0.4%.

17:50

בצמרת הדאו, טרוולרס עולה 3% וג'ונסון אנד ג'ונסון מתקדמת 2.5%, שתיהן בעקבות דוחות רבעוניים חזקים. עוד בצמרת, מרק מתקדמת כמעט 2%, וולמרט מוסיפה 1.7% ואפל מתחזקת ב-1.4%. בתחתית המדד פרוקטר אנד גאמבל יורדת 1.7%, וולגרינס נסוגה 1.3%, נייקי משילה 1.2%, דיסני מאבדת 0.5% וגולדמן זאקס נחלשת ב-0.4%.

16:50

קרן הסל הראשונה של ביטקוין בארה"ב עולה ב-3% ביומה הראשון בבורסת ניו יורק. הקרן "ProShares Bitcoin Strategy ETF" נסחרת תחת הסימול BITO.

הקרן המחקה לא מחזיקה את המטבע עצמו, אלא תעקוב אחרי חוזים עתידיים על מחירו, שנסחרים בבורסת CME בשיקגו. כך עונה החברה המנפיקה על החשש של רשות ניירות ערך של ארה"ב מפני מתקפת סייבר שתגנוב את נכס הבסיס שעומד בבסיס הקרן. אחד החידושים העיקריים בה שהיא תהיה פתוחה לכל המשקיעים, ולא רק לגופים מוסדיים או למשקיעים כשירים.

16:30

יום המסחר בבורסות ניו יורק נפתח במגמה חיובית ועליות של כ-0.3% נרשמות במדדים המובילים.

הביטקוין ממשך להתחזק ונסחר מעל 63,150 דולר, לקראת התחלת המסחר בקרן סל ראשונה של המטבע הדיגיטלי בארה"ב. 

מבין הישראליות, צים קופצת 6%, סולאראדג' ו-וויקס עולות 2.5. בצד השלילי, סיירן מאבדת 2.4% וריווק יורדת 2.9%. 

תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולות ל-1.61%. הדולר נחלש ב-0.3% מול סל המטבעות ומאבד 0.1% מול הין היפני לשער של 114.2 ין לדולר. הליש"ט עולה 0.6% לשער של 1.38 דולרים לליש"ט והאירו מתחזק 0.3% לשער של 1.16 דולרים לאירו. נפט WTI נסוג 0.2% ונסחר סביב 82.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט מאבד 0.1% ונסחר סביב 84.2 דולר לחבית. הזהב מתקדם 0.8% למחיר של 1,780 דולר לאונקיה.

15:40

מאקרו ארה"ב: התחלות הבנייה ירדו בספטמבר ב-1.6% ביחס לאוגוסט, הרבה מעבר לתחזיות שצפו ירידה של 0.3%, לאחר גידול חד של 3.9% שנרשם בחודש הקודם. מספר התחלות הבנייה עמד על 1.555 מיליון, לעומת תחזית של 1.621 מיליון. מספר היתרי הבנייה צנח ב-7.7% ל1.589 מיליון, לעומת תחזית לירידה של 3.4%. 

14:50

בעוד שבבורסות אירופה המסחר שקט ומתנהל ללא תזוזות מהותית במרבים השווקים, החוזים על המדדים המרכזיים בוול סטריט מאותתים על עליות קליות בפתיחת המסחר בעוד כשעה וחצי.

טרמור  הישראלית מתחזקת ב-5% בטרום המסחר, וג'ונסון אנד ג'ונסון  עולה ב-1% לאחר שפרסמה את תוצאותיה הרבעוניות, שלפיהן עקפה במעט את התחזיות בשוק והעלתה את התחזיות לשנה כולה. חברת הפארמה רשמה רווח נקי של 3.7 מיליארד דולר ברבעון השלישי, כאשר הרווח המתואם עמד על 2.6 דולר למניה, 25 סנט יותר ציפיות האנליסטים. המכירות צמחו ביותר מ-10%, אך החמיצו את התחזיות שכן עמדו על 23.3 מיליארד דולר לעומת צפי ל-23.7 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזית הרווח בשנה כולה לטווח ש 9.77-9.82 דולר למניה, בעוד שהתחזית מיולי צפתה טווח של 9.6-9.7 דולר למניה.

גם פרוקטר אנד גמבל  פרסמה תוצאות רבעוניות. ענקית מוצרי הצריכה עקפה את התחזיות ב-2 סנט בלבד ורשמה רווח של 1.61 דולר למניה. החברה נסוגה מעט בטרום המסחר.

12:00

המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת בשעה זו, כאשר המדדים המרכזיים, ובהם דאקס, פוטסי וקאק, נסחרים ללא שינוי מהותי. באמסטרדם, מדריד, ליסבון ושטוקהולם נרשמות עליות שערים, ואילו בציריך המגמה שלילית.

בסין והונג קונג ננעל המסחר בעליות שערים: מדד שנחאי עלה ב-0.7%, שנזן התחזק ב-1% והאנג סנג ב-1.3%. שיאומי סיימה את היום בעלייה של 5.3%, בנק אוף צ'יינה התקדם 1.5%.

הנפט האמריקאי (WTI) מתחזק ב-1% ועלה לרמת מחיר של 82.5 דולר לחבית, ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% לרמה של 84.9 דולר לחבית. גם הזהב ממשיך לטפס.

בשוק הקריפטו העליות מתונות, והביטקוין נע סביב 62.2 אלף דולר ליחידה. 

10:15

המסחר באירופה נפתח ללא תנודות מהותיות, כאשר מרבית המדדים המרכזיים נסחרים ביציבות יחסית. בלונדון בולטת קבוצת התעופה IAG שיורדת ב-2.6%, בפרנקפורט נרשמות עליות אצל פומה ואדידס.

בגזרת החוזים העתידיים המגמה הפכה לעליות, כאשר החוזים על שלושת המדדים הגדולים נסחרים בעלייה של כ-0.1%. בשוק האג"ח האמריקאיות יש ירידות קלות.

בזירת הסחורות מתחזקות עליות השערים, כאשר נפט גולמי מסוג WTI עולה ב-0.7% לרמה של 82.2 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ומחירו נע סביב 84.8 דולר לחבית. הזהב ממשיך להתקדם ומחירו עומד על כ-1,780 דולר לאונקיה.

9:45

המסחר בטוקיו ננעל בעלייה של 0.6%, כאשר קבוצת סופטבנק עלתה ב-3%. חברת חיפוש הנפט אינפקס איבדה 3.8%.

בשוק הקריפטו אין תנודות מהותיות, והביטקוין נסחר ביציבות יחסית סביב 62 אלף דולר. היום תושק קרן הסל החדשה על החוזים העתידיים של הביטקוין, תחת הסימבול BITU.

8:10

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בעליות שערים קלות, כאשר מדד ניקיי מוסיף 0.6%, שנחאי עולה ב-0.7%, שנזן ב-0.9% והונג קונג ב-1.1%. גם בטייוואן ודרום קוריאה נרשמות עליות.

קבוצת סופטבנק מתחזקת בטוקיו ביותר מ-3%, ובעוד שמרבית המניות במדד רושמות ירידות קלות, עליות חזקות של ניפון, רקוטן, קוואסאקי ומיטסוי מספקות רוח גבית. בהונג קונג שיאומי בולטת עם עלייה של 4.7%.

בגזרת החוזים העתידיים בוול סטריט נרשמת יציבות, עם תנודות מזעריות מעלה ומטה. גם בשוק האג"ח הממשלתי האמריקאי המסחר יציב, כאשר התשואה על האיגרת ל-10 שנים עומדת על 1.58%. אתמול דווח כי הייצור בארה"ב ירד בספטמבר ב-1.28%.

היום יתפרסמו דוחותיהן של ג'ונסון אנד ג'ונסון , פיליפ מוריס , פרוקטר אנד גמבל  וענקית התוכן נטפליקס  - שתפרסם את תוצאותיה רק בסוף יום המסחר בארה"ב. גם תוצאות חברת התעופה יונייטד איירליינס  יתפרסמו הלילה.

מחירי הנפט מתקדמים במעט לרמה של 81.8 דולר לחבית נפט מסוג WTI ו-84.3 דולר לחבית נפט ברנט. הזהב עולה ב-0.6% למחיר של 1,776 דולר לאונקיה. הגז הטבעי מאבד 1%, למחיר של 4.93 דולר ליחידה.

עוד כתבות

הניסוי הגדול לשינוי מודל השכר של עובדי המדינה יוצא לדרך / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

לקראת מהפכה בשכר עובדי המדינה: רק המצטיינים יזכו לבונוסים

כ-3,000 עובדים משתתפים בפיילוט חדש שמוביל משרד האוצר הבוחן 3 מודלים לשינוי שיטת התמריצים הנוכחית ● באוצר מקווים לחסוך מאות מיליוני שקלים שניתנים כיום כתוספות שכר, המבוססות על מדדים רופפים ולא משקפים באמת את ביצועי העובדים ● כך זה יעבוד

ביל גייטס / צילום: Shutterstock

למרות האומיקרון: ביל גייטס (שוב) מנבא שהקורונה תדעך במהלך השנה הבאה

התחזית של ביל גייטס לשנת 2022: השלב האקוטי של מגפת הקורונה יגיע לסיומו ● למרות כל האתגרים, ולמרות שהשנה הנוכחית נראתה פחות טוב משקיווה – גייטס עדיין אופטימי

הכותל המערבי / צילום: עינת לברון

לאחר הטענות שהונו את המדינה וגרפו מיליונים: "יזמי הכותל" משיבים אש

במענה לצו המניעה הזמני טוענים "יזמי הכותל" כי הגו יחד מיזם אומנותי דיגיטלי חדשני במסגרתו ביקשו ליצור ולמכור מודלים ויזואלים תלת מימדיים ביחס לכל אבן כותל ● לטענת המדינה, ניתן אישור לצילום הכותל אולם לא לעיבוד התמונה לצרכים מסחריים ● "המבקשת מנועה ומושתקת (ולו מכוח עיקרון תום הלב) מלטעון כי לא ניתן לעשות שימוש מסחרי בצילומי הכותל המערבי"

פרויקט למגורים של אזורים ברמת גן / הדמיה: 3DVISION

מי שיאנית מחירי הדירות ובאיזו חברה תמצאו דירה במיליון שקל בלבד: מה מסתתר בדוחות של יזמיות הנדל"ן

הדוחות הכספיים של חברות הבנייה למגורים מלמדים כי הללו מכרו השנה מאות דירות יותר מבשנה שעברה, ובמחירים גבוהים יותר, שעמדו בממוצע על יותר מ-2 מיליון שקל ● שיאנית המכירות - אזורים; שיאנית המחירים - אפריקה מגורים; והרווחית ביותר - פרשקובסקי ● ומי מוכרת דירות תמורת כמיליון ש'

סמנכלית ביטוח ישיר מרב קליפר פרץ / צילום: איל יצהר

לא רק הפרידה משני כהן: סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר בראיון

למרות הגידול ברכישות האונליין של ישראלים, עולם הביטוח עדיין נמצא מאחור, אומרת מרב קליפר-פרץ, סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר ● מה הוביל לפרידה מהפרזנטורית שני כהן, ואיזה תובנות הפיקה בעזרת יחידת הדאטה ● הזווית של סמנכ"לי השיווק בחברות הבולטות במשק

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

הגירעון ממשיך לרדת: עמד על 4.6% בנובמבר

מדובר בירידה של כמעט אחוז לעומת אוקטובר, שאז הגירעון עמד על 5.5% מהתוצר ● באוקטובר 2020 הגירעון היה גבוה כמעט פי שלושה

אלון מאסק / צילום: Shutterstock

אלון מאסק מתנגד להצעת ביידן שתעודד רכישת מכוניות חשמליות

מנכ"ל טסלה מתח ביקורת על הצעת חוק מרכזית של ממשל ביידן בעת ריאיון שערך במסגרת כנס ועידת המנכ"לים שמארח הוול סטריט ג'ורנל ● "בכנות, הייתי מסלק את הצעת החוק הזו כולה"

מאיר שפיגלר, מנכ''ל הביטוח הלאומי / צילום: איל יצהר

הכללים החדשים של הביטוח הלאומי: הנטל הבירוקרטי עובר למעסיקים

רפורמה חדשה מצמצמת את השימוש במסמכים בהגשת התביעות לביטוח הלאומי ופותחת מאגר דיגיטלי שייתן תמונת מצב על שוק התעסוקה והזכאים לקצבאות

רביב צולר / צילום: נטלי כהן-קדוש

ICL פותחת מפעל חדש לתחליפי חלבון

המהלך הוא חלק מאסטרטגיית המיקוד של החברה בפיתוח מוצרי מזון בריאים יותר וסביבתיים ● וגם: יוניקורן הפינטק הישראלי ראפיד (Rapyd) רוכש את חברת הפינטק Neat ● אירועים ומינויים

קרן ברק, ליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אין הבדל בין אכילת פרי לבין צריכתו בצורת 100% מיץ טבעי?

מה ההבדל בין לאכול תפוז ללשתות אותו? "מס הסוכר" הוא הזדמנות להסביר ● המשרוקית של גלובס

גוד פארם / צילום: באדיבות הרשת

רמי לוי נכנס לתחום בדיקות ה-PCR: משיק בדיקות ב-89 שקל בסניפי גוד פארם

הבדיקות מיועדות לטסים ולמי שזקוק לבדיקה צורכי תו ירוק או סיום בידוד ● הרשת נכנסה זה מכבר לתחום בדיקות הקורונה עם בדיקות אנטיגן המוצעות בסניפיה במחיר של 49 שקל

שרי אריסון / צילום: איל יצהר

הזינוק במניית הפועלים הוסיף רבע מיליארד שקל לתמורת המכירה של שרי אריסון

אריסון שמימשה השבוע מניות הבנק בכ-1.4 מיליארד שקל, נהנתה מעלייה של 24%  במחיר המניה מאז מימוש קודם שביצעה באפריל האחרון • מאז הודיעה על יציאתה מהשליטה בבנק ב-2018, מכרה אריסון מניות בסכום של 4.3 מיליארד שקל, ובידיה נותרו כ-8% מהמניות בשווי של 3.3 מיליארד

ח''כ מאיר יצחק הלוי / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

חוק הפייסבוק עובר בקריאה טרומית; סמוטריץ': "זה החוק לסתימת פיות הימין"

לאחר שנפל לפני מספר שנים, כעת יו"ר השדולה למיגור האלימות ברשתות החברתיות, ח"כ מאיר יצחק הלוי, מקדם את חוק למניעת ביצוע עבירות ופגיעה בשלומו של אדם ברשתות החברתיות – חוק הפייסבוק

בורסה לניירות ערך ת''א / צילום: איל יצהר

ירידות קלות בנעילה בבורסה בת"א; אספן גרופ זינקה ב-17%

מדד ת"א 90 מחק עלייה של 1% וננעל בירידה של כ-0.6%, ת"א 35 ירד ב-0.3% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2 מיליארד שקל ● הדולר מאבד גובה ויורד לכ-3.10 שקלים ● מניית הפועלים ירדה ב-3% על רקע המכירה של שרי אריסון

קונים בסופרמרקט במיזורי ארה''ב. האמריקאים מודאגים מעליית מחירי המזון / צילום: Reuters, Lawrence Bryant

סקר "וול סטריט ג'ורנל": האינפלציה מתגלה כחשש המרכזי של האמריקאים

סקר חדש של ה"וול סטריט ג'ורנל" מגלה שרוב המצביעים אומרים שהאינפלציה גורמת להם ללחץ פיננסי

מטבעות קריפטו / צילום: Shutterstock

מצטרפת לחגיגה: ויזה תציע ללקוחותיה שירותי ייעוץ לשוק הקריפטו

קבוצת ויזה מנסה לצמוח מעבר לשוק כרטיסי האשראי המסורתי, בעקבות התחרות המתפתחת בשוק. עכשיו היא משיקה שירות יעוץ בעולמות הקריפטו ללקוחות העסקיים שלה

התעשייה המסורתית רוצה למשוך את הצעירים / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

גם התעשייה המסורתית רוצה להיות הייטק: כך היא מתכננת למשוך את הצעירים

צוות שהקימה התאחדות התעשיינים מיפה את החסמים שמונעים מהצעירים להיענות למשרות טכנולוגיות וינסה להתאים את עצמו לדרישות של דור ה"אני מה יוצא לי מזה", או בקיצור - אמילי ● ניהול וקריירה

אדם מוסרי בסנאט / צילום: Reuters, ELIZABETH FRANTZ

האם אינסטגרם שומרת על צעירים? מנהל הרשת החברתית העיד מול הסנאט

מנהל אינסטגרם, אדם מוסרי, התייצב אמש מול הסנאט כדי להעיד על מה שנטען כלפי הרשת החברתית אותה הוא מנהל: ההשפעות השליליות הקשות שיש על צעירים, ובעיקר צעירות ● מוסרי ניהל את המערכה כמו שצריך, וכמעט הצליח לשכנע אנשים שאין פה שום האשמות רלוונטיות

מפעל סוכריות הגומי טופ גאם. השווי נחתך בכ-45% / צילום: מצגת החברה

מתחילים הכי גבוה ובסוף מתפשרים: המנגנון שמאחורי קיצוץ מחיר ההנפקות בבורסה בת"א

פעם אחר פעם "נאלצות" החברות המנפיקות לחתוך 20%, 30% ואפילו 50% מהשווי אליו כיוונו טרם ההנפקה ● עם זאת, ברוב המקרים נראה שמדובר במצב שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים - החברה מגייסת לפי שווי סביר מבחינתה, והמשקיעים המוסדיים יוצאים כמי שלחצו אותה מטה ● ואיך כל זה קשור לדמי השכירות של רמי לוי?

בית המשפט. על עורכת הדין הוטלו הוצאות משפט בגובה של 100 אלף שקל / צילום: Shutterstock

מתנה או נאמנות: מה מעמדם של מניות שקיבלה עו"ד בחברה?

עורכת דין שניהלה קשר רומנטי עם אדם שהיה לקוח שלה, טענה כי המניות שהעביר לה ניתנו במתנה ולא בנאמנות ● על מי חלה חובת ההוכחה ומה קבע בית המשפט?