גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; סולאראדג' קפצה ב-9.1%

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות ● התשואה על אג"ח ממשל ארה"ב ל-10 שנים ירדה  בחדות ל-1.54% ● טבע פספסה את תחזיות האנליסטים - המניה צנחה בכ-5% ● קוקה קולה, גוגל ומקדונלד'ס רשמו עליות חדות לאחר הדוחות שפרסמו אתמול והיום

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

החלשות במגמה החיובית בשעתיים האחרונות של המסחר בניו יורק. מדד S&P 500 עבר לטריטוריה שלילית וננעל בירידה של כ-0.4% והנאסד"ק ננעל ביציבות לאחר שבמשך מרבית היום רשם עלייה. 

עליות בולטות רשמו מאנדיי, מיקרוסופט, גוגל, סולאראדג' וטסלה. מנגד, סנאפ צנחה בכ-6%. גם טבע  ופריון רשמו ירידות חדות. 

21:00

התשואה על אג"ח ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בחדות ל-1.53%. בזירת הקריפטו, הביטקוין צונח בכ-5% ונסחר סביב 59,000 דולר. 

גם הנפט מאבד גובה וחוזה לדצמבר על חבית מסוג WTI יורד ב-2.2% ל-82.8 דולר.

בוול סטריט רושמת ג'נרל מוטורס  ירידה חדה לאחר שפרסמה דוחות. אפל  עולה קלות לקראת פרסום התוצאות מחר. 

18:50

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות. בוול סטריט המגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק נסחר בעלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס רושם ירידה קלה. 

מניית סולאראדג'  מזנקת בכ-9% במקביל לעליות חדות בכל סקטור האנרגיות המתחדשות בארה"ב. 

לאחר שחברת אינמוד  פרסמה אתמול דוחות לרבעון השלישי, מציינים באופנהיימר כי "התוצאות היו אף מעל התחזית המקדימה של החברה שפורסמה ב-12 באוקטובר, עם צמיחה שנתית חזקה במכירות, 58%. פעילות החברה נהנית ממומנטום חיובי מאוד לאור הנטיה הגוברת לביצוע טיפולים אסתטיים לאחר 2020 "שנת הקורונה", ולהיראות טוב יותר גם במציאות וגם על המסך (״אפקט הזום״). הנהלת אינמוד מאמינה כי המומנטום החיובי יישמר גם בהמשך, עם מכירות חזקות בחודש אוקטובר, בהתאם לעונתיות החזקה המאפיינת את הרבעון האחרון של השנה. החברה ממשיכה להרחיב את סל מוצריה לצורך הרחבת שוקי היעד גם מעבר לשוק האסתטיקה. אנו מעלים באופן שמרני את התחזיות לשנת 2021 ולשנת 2022, וחוזרים על המלצת Outperform על מניית INMD עם מחיר יעד של 97 דולר".  

17:00

מניות קוקה קולה , אלפאבית  ומקדונלד'ס רושמות עליות חדות לאחר הדוחות שפרסמו אתמול והיום. גם טסלה  בולטת בעלייה חדה. טוויטר , מנגד, צונחת בכ-7%. 

בקרב המניות הישראליות בולטות בעליות מאנדיי , קורנית ופלייטיקה. 

16:30

יום המסחר בבורסות של ארה"ב נפתח תוך עליות קלות במדדי המניות המובילים. 

מיקרוסופט  בולטת בעלייה חדה לאחר הדוחות הטובים שפרסמה. טבע, מנגד, רושמת ירידה קלה. 

חברת קמטק  פרסמה היום את דוחות הרבעון השלישי וסיפקה תחזית חיובית לרבעון הרביעי. החברה עקפה את התחזיות ברבעון השלישי כשרשמה הכנסות של 70.7 מיליון דולר ורווח נקי Non-GAAP למניה בגובה 45 סנט, בעוד שתחזיות האנליסטים היו להכנסות של 70 מיליון דולר ורווח של 40 סנט למניה. ההכנסות ברבעון, 70.7 מיליון דולר, משקפות צמיחה של 76.4% ביחס להכנסות ברבעון המקביל ב-2020.

דריו הלת' הודיעה היום על שותפות עם Virgin Pulse, הספקית העולמית המובילה של פתרונות אנושיים ודיגיטליים בתחומי הבריאות ואיכות חיים (wellbeing). כחלק מהשותפות, דריו תספק באמצעות Virgin Pulse את פתרונות הדור הבא הדיגיטליים שלה למעסיקים ותוכניות בריאות ברחבי העולם.

14:30

טבע  פרסמה את דוחותיה לרבעון ולפיהם פספסה את התחזיות הן בשורת הרווח והן בשורת ההכנסות. המניה הגיבה תחילה בירידה של 1% בטרום מסחר בוול סטריט, אך כעת היא דווקא מתחזקת ב-0.1%. 

החברה דיווחה על הכנסות של 3.9 מיליארד דולר. הרווח למניה על בסיס GAAP עמד על 26 סנט רווח למניה ועל בסיס Non-GAAP הגיע ל-59 סנט. לשנה כולה, החברה צופה 16-16.4 מיליארד דולר הכנסות ורווח נקי למניה של 2.5-2.7 דולר. תזרים המזומנים שלה עמד בסוף הרבעון על 795 מיליון דולר, והצפי שלה לשנה כולה הוא תזרים של 2-2.3 מיליארד דולר.

המסחר על החוזים העתידיים מתקיים במגמה מעורבת, כאשר החוזים על הנאסד"ק יורדים ב-0.1%, החוזה על S&P 500 נסחר ביציבות והחוזים על דאו ג'ונס עולים ב-0.1%.

12:00

ירידות השערים באירופה נמשכות, כאשר מדד דאקס יורד ב-0.4% לאור ירידה חדה של דויטשה בנק , שנופל ב-5%. פוטסי וקאק יורדים בכ-0.3%.

חברת התשלומים הצרפתית וורדליין נחתכת ב-7% לאחר שפרסמה דוחותיה לרבעון השלישי. החברה דיווחה על הכנסות של 960 מיליון אירו - עלייה של 8.3% בהשוואה לאשתקד, אך מתחת לציפיות האנליסטים שחזו 1.3 מיליארד אירו.

בסין ננעלו מוקדם יותר המדדים בירידות. מדד שנחאי איבד 1%, שנזן ירד ב-1.1% והאנג סנג ב-1.7%. חברות הנפט פטרוצ'יינה וצ'יינה פטרוליום בלטו עם ירידות של כ-2%, גם שיאומי, עליבאבא, טנסנט ויצרנית הרכב החשמלי ג'ילי רשמו ירידות.

בשוק המט"ח נרשמת חולשה של הדולר מול רוב המטבעות. שערו נע כעת סביב 3.19 שקלים לדולר. 

בשוק הקריפטו גם נרשמות ירידות, והביטקוין מאבד כעת כ-5% ויורד לרמה של 59 אלף דולר. האת'ר איבד כ-200 דולר מאז הבוקר ונסחר תמורת 4,000 דולר. מטבע השיבה אינו ממשיך לזנק בעשרות אחוזים, ולמעשה הכפיל את שוויו בהשוואה לשבוע שעבר.

10:10

הבורסות באירופה נפתחו במגמה שלילית, אך הירידות מתונות. מדד דאקס מאבד 0.1% כאשר דויטשה בנק בולט עם ירידה של כ-2.8%. הבנק הגרמני פירסם תוצאות חיוביות בשורת הרווח הנקי, אך ההכנסות של בנק ההשקעות ירדו ב-6%. בשקלול כלל ההכנסות של הבנק מדובר בעלייה של 2%, אך כאמור זה לא מספיק למשקיעים שהתאכזבו מהתוצאות וכעת המניה נופלת.

מדד ניקיי מחק את הירידות שרשם וננעל ללא שינוי מהותי. חברת החשמל של טוקיו נחתכה ביותר מ-6%, קנון איבדה 5.8%. החברה פירסמה אתמול תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי, ובהם דיווחה על רווח נקי של 440 מיליון דולר, 42 סנט למניה. הכנסותיה עמדו על 7.4 מיליארד דולר.

בסין נמשכת המגמה השלילית. מדד שנחאי יורד ב-1%, שנזן ב-1.1% והאנג סנג ב-1.7%.

8:30

דויטשה בנק  מציג את הרבעון הרווחי החמישי ברציפות למרות הירידה בהכנסות ממסחר. הבנק דיווח על רווח נקי של 194 מיליון יורו ברבעון השלישי, בעוד שהתחזיות בשוק העריכו רווח נקי של 135 מיליון יורו. זאת למרות שהבנק דיווח על ירידה בהכנסות של יחידת ההשקעות שלו.

8:05

הבורסות באסיה נסחרות הבוקר בירידות שערים, כאשר מדד ניקיי בטוקיו יורד ב-0.4%, שנחאי מאבד 0.9% ושנזן 1.1%. בהונג קונג הירידה עומדת על 1.5%, כאשר חברות האנרגיה בעיקר מובילות את הירידות - CNOOC, פטרוצ'יינה וצ'יינה פטרוליום. גם שיאומי ועליבאבא מאבדות גובה. במדד ניקיי מובילות את הירידות חברת החשמל של טוקיו, קנון, סופטבנק וניפון.

מחירי הנפט נחלשים בכ-0.5% הבוקר, לרמה של 84 דולר לחבית נפט WTI ו-85.2 דולר לחבית נפט ברנט. הזהב נסחר גם הוא בירידה קלה סביב 1,790 דולר לאונקיה.

בשוק הקריפטו נרשמת יציבות יחסית במטבעות הגדולים, כאשר ביטקוין נסחר תמורת 61.1 אלף דולר והאת'ר סביב 4.2 אלף דולר. מטבע ה"שיבה אינו" ממשיך להתחזק ומזנק ב-26%, ובכך משלים עלייה של כ-90% בתוך שבוע. המטבע הגיע לשווי שוק של 20 מיליארד דולר, מה שממקם אותו במקום ה-11 בטבלת המטבעות. מחירו עדיין מזערי -  0.00005285 דולר.

יצרנית התרופות הישראלית טבע  תפרסם היום את תוצאותיה לרבעון השלישי. אתמול נחתכה מניית החברה ב-7% לאחר דיווחים כי נוברטיס  נערכת למכירה של סאנדוז, מתחרה של טבע בשוק הגנרי. בשעות הערב המאוחרות, לאחר סיום המסחר בוול סטריט, הודיעה טבע על שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת MODAG לרישוי ופיתוח תרופה ייעודית למחלות ניווניות של מערכת העצבים.

היום צפויים להתפרסם גם דוחות קוקה-קולה , מקדונלדס , בואינג , ג'נרל מוטורס, פורד מוטורס, איביי, ועוד. 

אמש פורסמו בין השאר דוחות אלפאבית  (החברה האם של גוגל) ומיקרוסופט, שתיהן עקפו את התחזיות. גוגל הציגה ברבעון השלישי רווח למניה של 27.99 דולר לעומת ציפיות של 23.48 דולר והכנסות של 65.1 מיליארד דולר לעומת תחזיות שעמדו על 63.3 מיליארד דולר. מיקרוסופט  דיווחה על הכנסות של 45.3 מיליארד דולר ברבעון האחרון לעומת צפי ל-43.9 מיליארד (קפיצה של 22% בהשוואה לאשתקד), והרווח למניה עמד על 2.71 דולר לעומת תחזית ל-2.08 (48% יותר מהתקופה המקבילה).

ולסיכום, בית ההשקעות אופנהיימר החל לסקר את מניית ולנס  הישראלית (VLN), יצרנית שבבי תקשורת מהירה לשוקי אודיו/וידאו ורכב, בהמלצת Outperform עם מחיר יעד של 12 דולר. "החברה מניבה כעת למעלה מ-90% מהכנסותיה משוקי אודיו/וידאו (AV) המסורתיים, אך צופה את פוטנציאל הצמיחה המשמעותי בשוק הרכב, שצפוי להציג צמיחה שנתית ממוצעת של מעל 100% בשנים הקרובות, ולהגיע לנתח של כ-40% מסך מכירות החברה עד לשנת 2024", נכתב בסקירת המניה.

עוד כתבות

הסטייק המתורבת של מיטק / צילום: שלומי ארביב

רקמות שריר ושומן הישר מהמדפסת: מיטק הדפיסה בהצלחה סטייק מתורבת

אבן דרך לחברת הפודטק הישראלית מיטק, שמדווחת על הצלחה בהדפסת תלת ממד של סטייק מתורבת במשקל 104 גרם - הגדול ביותר שיוצר עד כה להערכתה ● מניית החברה בנאסד"ק התחזקה ביותר מ-4% בתגובה

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

נעילה חיובית בוול סטריט; אפל עלתה בעוד 2.3% לשיא חדש

צים ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות ● סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7% ואילו וויקס קפצה בכ-5%

מטבעות קריפטו / צילום: Shutterstock

מצטרפת לחגיגה: ויזה תציע ללקוחותיה שירותי ייעוץ לשוק הקריפטו

קבוצת ויזה מנסה לצמוח מעבר לשוק כרטיסי האשראי המסורתי, בעקבות התחרות המתפתחת בשוק. עכשיו היא משיקה שירות יעוץ בעולמות הקריפטו ללקוחות העסקיים שלה

בורסת טוקיו, יפן / צילום: Shutterstock

עליות קלות באירופה; הביטקוין שב ויורד מתחת ל-50 אלף דולר

מדד המחירים לצרכן בסין רשם עלייה של 2.3% ב-12 החודשים האחרונים (עד נובמבר) לעומת צפי כלכלנים לעלייה של 2.5% ● במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמת יציבות

ביטקוין / אילוסטרציה: Shutterstock

בשידור חי: בכירי תעשיית הקריפטו מעידים בסנאט על "עתיד הכסף"

הדיון עוסק בנכסים דיגיטליים ובקשיים והכשלים במערכת הפיננסית הנוכחית ● בין המשתתפים, יו"ר ומנכ"ל חברת Circle ג'רמי אלייאר, מנכ"ל ומייסד פלטפורמת FTX סם בנקמן-פרייד וסמנכ"לית קוינבייס אלסיה האס

שקל מול דולר / צילום: Shutterstock, Lord King

סוער בשוק המט"ח: השקל חוזר להתחזק למרות התערבות בנק ישראל

שוקי המניות רשמו אמש עליות חדות לאור התפוגגות החשש מהאומיקרון, והשקל מתחזק בחדות על רקע גידורי ההשקעות של הגופים המוסדיים ● הדולר והאירו יורדים ביותר מ-1% כ"א בהמשך לעליות בשווקים ● בנובמבר בנק ישראל רכש כ-4 מיליארד דולר במטרה לאזן את התנודות בשוק

בורסה לניירות ערך ת''א / צילום: איל יצהר

ירידות קלות בנעילה בבורסה בת"א; אספן גרופ זינקה ב-17%

מדד ת"א 90 מחק עלייה של 1% וננעל בירידה של כ-0.6%, ת"א 35 ירד ב-0.3% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2 מיליארד שקל ● הדולר מאבד גובה ויורד לכ-3.10 שקלים ● מניית הפועלים ירדה ב-3% על רקע המכירה של שרי אריסון

מפעל סוכריות הגומי טופ גאם. השווי נחתך בכ-45% / צילום: מצגת החברה

מתחילים הכי גבוה ובסוף מתפשרים: המנגנון שמאחורי קיצוץ מחיר ההנפקות בבורסה בת"א

פעם אחר פעם "נאלצות" החברות המנפיקות לחתוך 20%, 30% ואפילו 50% מהשווי אליו כיוונו טרם ההנפקה ● עם זאת, ברוב המקרים נראה שמדובר במצב שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים - החברה מגייסת לפי שווי סביר מבחינתה, והמשקיעים המוסדיים יוצאים כמי שלחצו אותה מטה ● ואיך כל זה קשור לדמי השכירות של רמי לוי?

שרי אריסון / צילום: איל יצהר

הזינוק במניית הפועלים הוסיף רבע מיליארד שקל לתמורת המכירה של שרי אריסון

אריסון שמימשה השבוע מניות הבנק בכ-1.4 מיליארד שקל, נהנתה מעלייה של 24%  במחיר המניה מאז מימוש קודם שביצעה באפריל האחרון • מאז הודיעה על יציאתה מהשליטה בבנק ב-2018, מכרה אריסון מניות בסכום של 4.3 מיליארד שקל, ובידיה נותרו כ-8% מהמניות בשווי של 3.3 מיליארד

ג'ף בזוס, מייסד אמזון / צילום: Associated Press, Tony Gutierrez

אי השיוויון בין מדינות הצטמצם; המיליארדרים לא שמעו על כך

לפי דוח אי השוויון העולמי 2022, מגפת הקורונה היטיבה עם צמרת המיליארדרים העולמית, שרשמה ב-2020 את הזינוק החד ביותר המתועד בחלקה בסך העושר בעולם ● בישראל יש נקודת אור בולטת: חלקן של הנשים בהכנסות מעבודה קפץ בכ-10 נקודות האחוז בהשוואה לתחילת שנות ה־90

רותם סלע בקמפיין טורנדו / צילום: צילום מסך

מה עומד מאחורי התביעה הלא השגרתית של טורנדו נגד רותם סלע

בדיסקונט החליטו לקפוץ לליגה של הגדולים, והחתימו את סלע כפרזנטורית בבלעדיות ● לגלובס נודע כי צילומי הקמפיין מתוכננים בקרוב. בטורנדו לא מבקשים לעצור אותם, אך דורשים ביטול בלעדיות או פיצוי ● מה עומד מאחורי התביעה, ואיך זה ישפיע על תוכניות דיסקונט?

קרית ים. ''אחלה חוף שלא חוצה אותו מסילת רכבת'' / צילום: Shutterstock

משנה את פניה: האם קריית ים תהפוך ללהיט נדל"ני

בהיעדר קרקעות פנויות, העיר יכולה לצמוח רק לגובה באמצעות פרויקטים של התחדשות עירונית ● אלכס מריאש, מנכ"ל הכשרת הישוב התחדשות עירונית: "ההיצע נמוך והצפיפות נמוכה, ואין צורך במפלסי חניה תת-קרקעיים"

אברהם קוזניצקי / צילום: תמר מצפי

מת אברהם קוזניצקי, מייסד חברת הבנייה מנרב

קוזניצקי הקים את חברת מנרב כשהיה בן 30, לאחר עשור שבו עבד כמורה וכמנהל בית ספר ● במרץ השנה מכר קוזניצקי את החברה לפי שווי של 750 מיליון שקל, לקבוצת משקיעים בראשות אסנס פרטנרס ובהשתתפות כלל, מגדל ולאומי פרטנרס

משרדי משרד הבריאות בירושלים / צילום: איל יצהר

תשתיות המו"פ הדיגיטלי בבתי החולים יתחדשו במענק של 55 מיליון שקל

הגופים יזכו לתמיכה של עד 8 מיליון שקל עבור תוכניות להקמה או הרחבה של תשתיות המידע דיגיטלי שלהם ● תחום הבריאות הדיגיטלית הוא אחד מתחומי ההשקעה החמים היום, וישראל נחשבת כמובילה בתחום

קרן ברק, ליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אין הבדל בין אכילת פרי לבין צריכתו בצורת 100% מיץ טבעי?

מה ההבדל בין לאכול תפוז ללשתות אותו? "מס הסוכר" הוא הזדמנות להסביר ● המשרוקית של גלובס

בנק ישראל בירושלים / צילום: אורית דיל

במחאה על הקיצוץ בתקציב: עובדי בנק ישראל סגרו את החשמל בבניין

עובדי בנק ישראל מוחים נגד ההנהלה ומאשימים אותה בחוסר שקיפות ● העובדים הורידו במחאה את התאורה כדי להביע "תמיכה" בחיסכון בתקציב

הזן החדש “אומיקרון” / הדמיה: Reuters, EyePress News

וריאנט אומיקרון: תוצאות ראשונות הגיעו, והן לא מעודדות

במחקר קטן שנערך בדגימות מ-12 נבדקים בדרום אפריקה נמצא כי מחלימים ומחוסנים מוגנים יותר מהוריאנט ● נתונים נוספים שהגיעו מגרמניה כבר מציגים תמונה לא טובה גם לגבי ההגנה באמצעות שלושה חיסונים ● ד"ר טל רוה, חוקרת במכון לרפואה משקמת באוניברסיטת סטנפורד: "קשה לאמוד את המשמעות הרפואית של התוצאות הללו. מה שברור הוא שיעילות הנוגדנים המנטרלים יורדת מול האומיקרון, וסביר שהדבר יתבטא בפחות הגנה מפני הדבקה"

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

הגירעון ממשיך לרדת: עמד על 4.6% בנובמבר

מדובר בירידה של כמעט אחוז לעומת אוקטובר, שאז הגירעון עמד על 5.5% מהתוצר ● באוקטובר 2020 הגירעון היה גבוה כמעט פי שלושה

הניסוי הגדול לשינוי מודל השכר של עובדי המדינה יוצא לדרך / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

לקראת מהפכה בשכר עובדי המדינה: רק המצטיינים יזכו לבונוסים

כ-3,000 עובדים משתתפים בפיילוט חדש שמוביל משרד האוצר הבוחן 3 מודלים לשינוי שיטת התמריצים הנוכחית ● באוצר מקווים לחסוך מאות מיליוני שקלים שניתנים כיום כתוספות שכר, המבוססות על מדדים רופפים ולא משקפים באמת את ביצועי העובדים ● כך זה יעבוד

אנגלה מרקל. ''נראה איפה אמצא את עצמי'' / צילום: Associated Press, Markus Schreiber, Pool

ממשלה חדשה בגרמניה: מרקל ירדה מהבמה ו"תחשוב מה לעשות"

אולף שולץ נבחר הבוקר לתפקיד הקנצלר החדש של גרמניה, במקום אנגלה מרקל, שפינתה את מקומה אחרי 16 שנים וכשבועיים בתפקיד ● "אני בטח אנסה לקרוא קצת בספר, העיניים ייעצמו, אני אקח תנומה קטנה", אמרה מרקל בחיוך כשנשאלה מה תעשה אחרי הפרישה, "ואז נראה איפה אמצא את עצמי"