גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יזמיות ויסוצקי 6 יעניקו חסות של חצי מיליון שקל ליאיוי קוסאמה

יזמיות פרויקט מגורי היוקרה תעניק חסות לתערוכה המדוברת של האמנית היפנית במוזיאון תל אביב ● וגם: תחזית השקל של פרופ' צבי אקשטיין ● אירועים ומינויים

יאיוי קוסאמה / צילום: באדיבות גלריה אוטה לאמנות, ויקטוריה מירו ודייויד זווירנר
יאיוי קוסאמה / צילום: באדיבות גלריה אוטה לאמנות, ויקטוריה מירו ודייויד זווירנר

יזמיות פרויקט מגורי היוקרה ויסוצקי 6, אקרו נדל"ן, קבוצת אביב ו-LR נדל"ן, יעניקו חסות של כחצי מיליון שקל לתערוכה המדוברת של האמנית היפנית יאיוי קוסאמה, "זר של אהבה שראיתי ביקום", שתיפתח במוזיאון תל אביב ב-15 בנובמבר. כל 40 אלף הכרטיסים לתערוכה נמכרו תוך פחות מ-48 שעות.

קוסאמה בת ה-92 ידועה בעיקר בזכות הווריאציות שיצרה סביב מוטיב הדלעת, וחדרי האינסוף שמעניקים לצופה חוויה רב-חושית. יצירתה מקיפה מגוון רחב של תחומים, ובהם ציור, קולאז’, פיסול, וידיאו, מיצבים, אופנה, ספרות ומוזיקה. הרטרוספקטיבה במוזיאון תל אביב מאגדת עבודות שיצרה במהלך כ-80 שנה, והיא כוללת כ-200 יצירות, בהן ארבעה חדרי אינסוף. התערוכה מתפרשת על שטח של כ-3,000 מ"ר, בשישה חללים וגלריות, בשני בנייני המוזיאון.

פרויקט ויסוצקי 6, המוקם בימים אלה בשיכון צמרת בתל אביב, הוא הפרויקט הנדל"ני הראשון שנבנה בשכונה זה כ-30 שנה. הוא נמצא על התפר שבין הצפון הישן המאופיין בבנייה נמוכה לבין גורדי השחקים שממזרח לו, וכולל שני בנייני מגורים יוקרתיים בני 15 קומות כל אחד, ובסך הכול 173 דירות.

ויסוצקי 6 / צילום: סטודיו 84

המגרש שעליו נבנה הפרויקט נרכש ב-2018 תמורת 310 מיליון שקל. עד כה נמכרו בפרויקט 107 דירות, בהיקף כולל של יותר מחצי מיליארד שקל. בעבר דווח כירוב עסקאות היו בדירות קטנות, בשווי ממוצע של כ-3.3 מיליון שקל, כולל מע"מ וחנייה. השלמת הבנייה צפויה להתרחש ב-2024.

הפרויקטים החדשים של יסמין לוקץ'

תנועת Code for Israel, שהקימה יזמית ההייטק יסמין לוקץ', מוציאה לדרך כ-10 פרויקטים בשיתוף עם גופי ממשל, מגזר שלישי ויזמים חברתיים.

בין אלה נמנים פרויקט לאפיון מוקדם למחלות אונקולוגיות על בסיס הדאטה הצה"לי, בשיתוף עם המרכז הרפואי איכילוב, שיאפשר לאתר תבניות היכולות להעיד על התפתחות מוקדמת של מחלות; ייצור ממשקי משתמש וחיבורם למערכות ניהול מידע של "זכות לי" מבית פתחון לב, כדי לסייע לאזרחים למצות את זכויותיהם; פיתוח כלי טכנולוגי בשיתוף רשות שוק ההון, שיוכל לאתר אנומליות בזמן שהן מתרחשות, ובכך לפתור את הפער באיכות המידע הפנסיוני שתושבי ישראל מקבלים.

יסמין לוקץ' / צילום: מיטל אזולאי

פרויקטים נוספים הם בניית מוצר בשיתוף המועצה לבנייה ירוקה, שבאמצעותו ניתן יהיה לדלות מידע ממסדי נתונים קיימים, ולייצר מהם מדדים אוטומטיים שיחליפו אמצעים ידניים; מיגור תופעת הפסולת הלא חוקית בנגב באמצעים טכנולוגיים; ופרויקטים עם עיריות ירוחם ונהריה, להרחבת הזדמנויות תעסוקתיות ולעידוד צמיחת עסקים.

התנועה פועלת על בסיס מודל עולמי, השואף לחבר אנשי הייטק לאתגרים מקומיים. בארץ מדובר באתגרים שקשה לייצר להם מודל עסקי, בפיתוח פתרונות לצמצום הבירוקרטיה ובזרימה של ידע בין המגזרים השונים לטובת שימוש ביותר כלים טכנולוגיים לפתרון בעיות. "בזמן שיזמים ישראלים חולמים על האקזיט, אנחנו קוראים להם להסתכל גם פנימה, לתוך הבית שלנו", אומרת לוקץ'. "אנחנו קוראים לאנשי מוצר ותוכנה, וגם לחברות הייטק שמחפשות משמעות נוספת, לחבור אלינו".

תחזית השקל של פרופ' אקשטיין

"שער החליפין של הדולר ביחס לשקל ימשיך לרדת עד לרמות של 3 שקלים לדולר, ומי שמייצר בארץ צריך להביא את זה בחשבון" - זו התחזית של פרופ' צביקה אקשטיין, דיקן בית ספר טיומקין לכלכלה וראש מכון אהרון למדיניות כלכלית באוניברסיטת רייכמן. הדברים נאמרו באירוע השקת המועדון הפיננסי - פורום דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים - של המרכז להכשרת מנהלים באוניברסיטה.

בפורום, שבניהולם של פרופ' אקשטיין ושלומי שוב, ראש התוכנית בחשבונאות וסגן דיקן בית ספר אריסון למנהל עסקים, משתתפים כ-30 יו"רים, מנכ"לים, רגולטורים ונושאי משרה בכירים. במפגש השתתף גם נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, שדיבר על הבעיות הכואבות בנושאי הפינטק, המערכת הפיננסית והרגולציה בה, שער החליפין והריבית.

שלומי שוב, פרופ' צביקה אקשטיין ופרופ' אמיר ירון / צילום: דוברות אוניברסיטת רייכמן

איטונג משקיעה 4 מיליון שקל בגז הטבעי

חברת הבנייה איטונג חיברה את המפעל שלה בפרדס חנה לרשת הגז הטבעי, וזאת לאחר תהליך שכלל פריסת תשתיות נרחבות המתאימות לחיבורו של מפעל הבלוקים לגז טבעי במקום במזוט, שהיה נהוג עד כה. במהלך הושקעו כ-4 מיליון שקל, והוא נעשה באמצעות חברת סופר אנג'י.

המפעל צפוי לצרוך כ-200 טון גז טבעי בחודש, ולצמצם את רמת הפליטות לאוויר שלו, וכן לחסוך בעלויות האנרגיה. המפעל השני של החברה, באשקלון, חובר לגז טבעי כבר לפני מספר שנים. לדברי אורי לופט, מנכ"ל איטונג , המהלך "יביא לשיפור משמעותי בפעילותנו הסביבתית, והוא חלק מתפיסת הייצור של מוצרי החברה, העומדים בתקני בנייה ירוקה מחמירים".

קופרבוש מושק מחדש בישראל

אחרי שפעל בארץ באופן מינורי, כעת מושק בישראל מותג מוצרי החשמל הגרמני קופרבוש תחת ייבוא חדש ובלעדי של קבוצת קלינטון סחר, בתמיכת חברת האם. היקף ההשקעה במהלך עומד על 800 אלף שקל בשלושת החודשים הקרובים.

שף אבי ביטון ומנהלת מותג קופרבוש בישראל / צילום: יח''צ

מדובר במהלך הכולל מגוון פעילויות, ובהן פסטיבל "Chef & Show" שיתקיים ברשת מועדוני זאפה בחודשים נובמבר עד ינואר. במסגרת הפסטיבל, שפים בולטים כמו אבי ביטון, אביב משה, אבי רזון, דיויד פרנקל, טום אביב, פרנק אזולאי, צ'ארלי פדידה ושאול בן אדרת יבשלו באמצעות מוצרי היוקרה של קופרבוש.

המותג, אשר מתמחה בהנגשת טכנולוגיות מתקדמות מהמטבח המקצועי למטבח הביתי, משווק ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם.

חדשות טובות

מומחי הזהב מייעצים. מיזם ראשון מסוגו בארץ, שנועד לחיזוק עסקים קטנים ובינוניים, הושק בבאר שבע. במסגרת המיזם, מומחים בולטים בתחומם, הנמצאים סביב גיל הפרישה ולאחריה, מובילים תהליכי ייעוץ לעסקים על בסיס התנדבותי.

לדברי מייסדת המיזם, ישראלה הרבלין, בישראל קיים משאב אנושי גדול של כ-70 אלף פורשים מדי שנה מעולם התעסוקה, "שצברו מיליוני שעות של ידע וניסיון, המהווים מקור להשפעה ותרומה משמעותית לפיתוח הכלכלה המקומית והלאומית.

"במסגרת המיזם שלנו בעלי עסקים יעברו תהליך ייעוצי מתודולוגי מנוהל נמדד ונחקר, הכולל עד 72 שעות פרונטליות/מקוונות על פי צורך, עם 'מומחה זהב' אחד או יותר, בתקופה של עד חצי שנה, תוך אפיון צרכי העסק, גיבוש מטרות ויעדים ויישום השינויים הנדרשים להצלחתו".

קוויק נרתמים לחודש המודעות לסרטן השד. חברת קוויק, המתמחה בתחום קניות הסופרמרקט באונליין, מצרפת החודש לכל משלוח המסופק ברחבי הארץ גלויה עם מסר דו צדדי - לנשים, תזכורת להיבדק לגילוי מוקדם של סרטן השד, ולגברים, לתזכר את האישה להיבדק.

מצנח הזהב

צחי ברנע מונה למנהל פיתוח עסקי ומנהל מכירות ענן Azure בחברת Cloud Valley, המתמחה בשירותי ענן מנוהלים לסביבת Microsoft Azure.

חברת הנדל"ן אבני דרך ביצעה שורה של מינויים: רו"ח אריאל אדלשטיין יכהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי, חנה שוורץ מונתה לסמנכ"לית שיווק ומכירות, ורויטל קררי מונתה למנהלת השיווק והפרסום.

הסטארט-אפ DataRails, שפיתח פלטפורמה לאנשי כספים לתכנון וניתוח פיננסי, מציג שורה של מינויים חדשים: צביקי שמעון יכהן כמנהל הכספים, יאיר אראלי ישמש כסמנכ"ל מכירות גלובלי, ניר מנדל ישמש כסמנכ"ל מוצר בדאטה, ואביב כנעני יכהן כסמנכ"ל השיווק.

עו"ד תום חיימוב ינהל את הצד המשפטי של התקשרויות קבוצת חכם עם משקיעים.

עוד כתבות

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

הירידות בשווקים יימשכו? "אין מה להשוות בין המצב היום למצב במרץ 2020"

אייל גורן, מנכ"ל פסגות קרנות נאמנות: השווקים בשלים לתיקון טבעי וטריגר הוריאנט "אומירוקון" הוא הזדמנות להוציא קצת אוויר ולנער את הכסף ה"טיפש" שנכנס לאחרונה בתחושה שהשוק תמיד עולה ● רונן מנחם ממזרחי טפחות: "אם יתברר כי הווריאנט החדש אינו כה מדבק ומסוכן, הירידות והפחד של היום יהוו שוב את ההזדמנויות של המחר"

אליקה מרחבי / צילום: יוסי צבקר , יח''צ

משרד הפרסום זרמון זכה בתקציב אוניברסיטת בן גוריון בהיקף 3 מיליון שקל

התקציב טופל בשנים האחרונות בגיתם BBDO ● הפרסום לאוניברסיטת בן גוריון יתרכז בבניית המיתוג מחדש שיבליט את היתרונות של אוניברסיטה בכלל ושל בן גוריון בפרט על פני אלטרנטיבות ההכשרות הרבות שצצות בעולם החדש

חיסון לקורונה / צילום: רפי קוץ

הידבקות בקורונה או חיסון: מה מביא לחסינות גבוהה יותר?

גוברות העדויות לכך שהידבקות מספקת הגנה לא פחותה משל חיסונים, מה שגורם לחלק מהמומחים להציע על גישה מדורגת יותר להכרח להתחסן ● דבר אחד בטוח: החיסונים הרבה יותר בטוחים ומהווים אסטרטגיה אמינה יותר להשגת חסינות, בהתחשב בסיכונים של מחלה קשה או מוות בגלל הידבקות

שר הבריאות ניצן הורוביץ, שהתנגד לשימוש באיכונים בממשלה הקודמת, דווקא תומך בו הפעם / צילום: מוטי מילרוד, פול ''הארץ''

התנגדות השרים לא עזרה: הממשלה אישרה את איכוני השב"כ

השרים גדעון סער, יפעת שאשא ביטון, אלי אבידר ואורנה ברביבאי התנגדו בהצבעה ואילו השרה קארין אלהרר נמנעה ● לפי הערכת בכירים בקואליציה, הצעת החוק שתידרש כדי להמשיך את השימוש באיכונים לא תוכל לעבור בכנסת, משום שהרוב הקואליציוני הנדרש לאישורה מוטל בספק

חיסון לקורונה בדרום אפריקה / צילום: Associated Press, Themba Hadebe

אומיקרון מדגיש את הסיכון של שיעור התחסנות נמוך במדינות עניות

הזן החדש של נגיף הקורונה זוהה לראשונה באפריקה, שם רק 7% מהאוכלוסייה מחוסנת במלואה, בעוד שבמערב שיעור החיסון עומד על 58%־67%

פרויקט תמ''א 38 / צילום: פאול אורלייב

התקן השמאי החדש לא יעזור אם המדינה לא תכניס את היד לכיס

אם המדינה רוצה אלפי דירות חדשות, היא תצטרך לשפות את הרשויות המקומיות על אובדן ארנונה

הדמית מתחם אילת בלוד / הדמיה: מוריה אדריכלים - סטודיו מא ו-גלור תכנון ואדריכלות בע''מ

אושרה להפקדה תוכנית התחדשות עירונית בשכונת גבעת הזיתים בלוד

שכונת גבעת הזיתים ממוקמת במרכז העיר לוד ● שטח התוכנית הוא 49 דונם ● כיום מצויות במתחם, 209 יח"ד ב-16 מבני "H" ו"רכבת" של 4 קומות שיפונו, ובמקומם ייבנו 911 יח"ד בבניינים בני 8-27 קומות

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

הצעת החוק שתחסוך 700 מיליון שקל למעסיקי עובדים זרים אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה ותעבור לאישור הכנסת

אובדן ההכנסות הצפוי של המדינה מביטול ההיטלים על העסקת עובדים זרים נאמד בכ-700 מיליון שקל בשנה ● עם זאת, המהלך עשוי להקל במעט את יוקר המחייה בישראל ● לפי החוק הקיים, מעסיק של עובד זר חייב לשלם למדינה היטל בשיעור של 15-20 אחוזים בהתאם לענף שבו מועסק העובד

אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו / צילום: שלומי יוסף

ההשוואה הבעייתית של ליברמן: איפה מחירי הדירות מזנקים יותר?

מצגת שפרסמו משרדי הממשלה מראה כי למרבה ההפתעה העלייה שנרשמה במחירי הדירות בישראל בתקופה האחרונה היא דווקא די מינורית ביחס לעולם ● השר ליברמן חזר על הממצאים שנכללים בה בכמה וכמה כלי תקשורת ● אנחנו מצאנו בה כמה וכמה בעיות ● המשרוקית של גלובס

חברת אמירייטס / צילום: יח''צ Emirates

בצל המצב: חברת התעופה אמירייטס דוחה את השקת הקו שלה לתל אביב

ב-6 בדצמבר אמור היה לנחות לראשונה בישראל מטוס ה-A380 של חברת התעופה הגדולה באיחוד האמירויות, לא שלנוכח התפשטות וריאנט הקורונה החדש, החברה מודיעה על דחיית הקו שלה למועד לא ידוע ● אמירייטס: "הדחייה נובעת מ השינויים האחרונים בהנחיות הכניסה לישראל"

כידן דהרי וירון אדיב, בעלי חברת הנדל''ן המניב תנופורט / צילום: יונתן בלום

תנופורט סוגרת רבעון עם קפיצה ברווח ל-6.2 מיליון שקל

ה- FFO ברבעון השלישי הסתכם בכ-6.1 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל

דורון כהן / צילום: כדיה לוי

סלקום: היו"ר דורון כהן מונה לתפקיד ממלא-מקום המנכ"ל

לאחר שבשבוע שעבר הודיע אבי גבאי במפתיע על עזיבתו את תפקיד מנכ"ל סלקום לטובת רכישת השליטה בפרטנר, פרסמה הבוקר החברה כי דורון כהן, היו"ר, ימונה למ"מ המנכ"ל - זאת עד לתחילת כהונת המנכ"ל החדש ואישור אסיפת בעלי המניות

תל אביב / צילום: Shutterstock, Aleksandar Todorovic

ביטולים ועוצר הזמנות: ענף התיירות והתעופה חוזר עשרה צעדים לאחור

בהתאחדות המלונות מעריכים כי אובדן ההכנסות של ענף מלונות התיירות הנכנסת כתוצאה מסגירת השמיים נאמד בכחצי מיליארד שקל בחודש, ומבקשים סיוע מיידי ● נשיא ההתאחדות הטרי, אבי ניסנקורן: "מודל הפתיחה-סגירה גורם נזק רב למלונות"

עידן וולס, מנכ''ל קבוצת דלק / צילום: רון קדמי

עם רוח גבית מנסיקת מחירי הנפט: רווח של 223 מיליון שקל לקבוצת דלק ברבעון השלישי

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה דלק עם רווח נקי של ב-804 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-2.9 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד ● בכוונת החברה לבצע הקדמת תשלום למחזיקי אגרות החוב בהיקף של כ- 1.7 מיליארד שקל

ג'ריס ג'ורג ג'השאן (אבו נאסר) במטע הזיתים / צילום: ענת חרמוני

בעלי מפעל שמן זית בן 150 שנה: "אני רק רוצה שממשיכיי לא יקלקלו את השם המשפחתי"

ג'ריס ג'ורג (אבו נאסר), הבעלים של ג'השאן, עוד זוכר איך כשהיה ילד התגנב בלילות לבית הבד המשפחתי - אבל התשוקה לייצור שמן זית כמעט ולא עברה לילדיו שלו, חוץ מבעונת המסיק ● היום הוא כבר מביט מלמעלה על העסק המתפתח: "רק רוצה לדעת שממשיכיי לא יקלקלו את השם המשפחתי"

נתב''ג / צילום: מיכל רז חיימוביץ

נוחתים ממדינות אדומות יפונו למלוניות החל מ-18:00

ועדת החוקה אישרה היום כי 50 מדינות באפריקה יוכרזו כאדומות ● ישראלים ששבו ממדינות אלו ייכנסו למלוניות עד לקבלת תשובה שלילית בבדיקת PCR

סוחר בבורסת ניו יורק ביום שישי האחרון / צילום: Associated Press, Richard Drew

האם יש הצדקה לפאניקה בשווקים, והיכן אפשר למצוא נקודות של אור

אם יש שיעור שאפשר ללמוד מימי מרץ 2020, תחילת משבר הקורונה, הוא שהבנקים המרכזיים יעשו הכול על מנת למנוע קריסה ● השאלה כמה כדורים נותרו בתחמושת, בעוד השלכות התמיכה האגרסיבית עלולות להביא להתפרצות אינפלציונית

חיסון קורונה. עדיין לא נערכה הבדיקה שבה מפגישים את הוריאנט במעבדה עם נוגדני מחוסנים בחיסונים השונים / צילום: Associated Press, נואה ברגר

האומיקרון קטלני פחות? תרחיש אופטימי אפשרי שעדיין אין לו בסיס משמעותי

התסמינים של אומיקרון נראים קצת שונים מאלה של הוריאנטים הקודמים, אך אנחנו עדיין לא בטוחים מה המשמעות של ההבדלים האלה

הראל ויזל - בעלים של פוקס / צילום: דימה טליאנסקי

תשואה של 1,000% בחמש שנים: גוברת הדומיננטיות של הראל ויזל בענף באופנה

קבוצת פוקס שבשליטת הראל ויזל סיכמה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם רווח נקי של יותר מ-200 מיליון שקל - גבוה בהרבה משל המתחרות הגדולות בבורסה ● מתחילת השנה זינקה המניה ביותר מ-70%

מוטי לוין, מנכ''ל קבוצת חיפה / צילום: יח''צ

קבוצת חיפה תקים פרויקט אנרגיה סולארית במפעלה שבמישור רותם

קבוצת חיפה (חיפה כימיקלים לשעבר) חתמה על מזכר הבנות יחד עם משק אנרגיה לפרויקט סולארי (PV) בהספק של 45 מגהוואט, שיכלול גם מתקן לאגירת אנרגיה