גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נדל"ן מניב: כמה השקיעה כלל ביטוח ופיננסים בבניין משרדים חדש?

כלל ביטוח ופיננסים רוכשת קומות נוספות בבית משכיות בהרצליה פיתוח תמורת 95 מיליון שקל ● חברת הסייבר Perimeter 81 תשכור מאמפא נדל"ן את בניין התנועה הקיבוצית בתל אביב ● אילו עסקאות נוספות נחתמו?

בית משכיות / צילום: יח''צ
בית משכיות / צילום: יח''צ

נמכרו

הרצליה

כלל ביטוח ופיננסים רוכשת קומות נוספות בבית משכיות

כלל ביטוח ופיננסים רוכשת קומות נוספות בבית משכיות בהרצליה פיתוח תמורת 95 מיליון שקל. הבניין, אשר נמצא ברחוב משכית 25, במיקום אסטרטגי באזור התעשייה בהרצליה פיתוח, נמצא ברובו כיום באחזקת כלל והוא כולל קומת מסחר, ארבע קומות משרדים בשטח של כ- 10,000 מ"ר וארבע קומות של מרתפי חניה בשטח של כ-12,000 מ"ר.

לחלקה אושרה תב"ע המתירה הגדלת זכויות בניה לחמש קומות משרדים נוספות, בשטח של כ-10,000 מ"ר.

זכויות הבנייה נמצאת בבעלות יזם פרטי, וכלל ביטוח ופיננסים תרכוש שלוש קומות בשטח של כ-6,150 מ"ר מתוך חמש קומות הנוספות. שתי הקומות הנוספות יוותרו בידי היזם.

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "עסקת הרכישה של קומות נוספות בבית משכיות משקפת את המשך האסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו להשקעה בנדל"ן בישראל בדגש על משרדים וזאת גם בתקופת הקורונה. השקעה בנכס איכותי המהווה חלק מתיק הנדל"ן של קבוצת כלל ביטוח ופיננסים וחלק אינטגראלי מפעילות ההשקעות של הקבוצה, הכולל רכישה וצבירה של נכסים בסטנדרט גבוה המייצרים תשואה מותאמת סיכון, עבור העמיתים והנוסטרו".

את העסקה הוביל מטעם כלל ביטוח ופיננסים רז זלצמן, מנהל ענף נדל"ן ישראל בחטיבת ההשקעות, ואת כלל ביטוח ופיננסים ליוו בעסקה עו"ד ענת מולכו ועו"ד לירון לוי ממשרד פישר.

תל אביב

שתי עסקאות למשרדים בפרויקט CU ברמת החייל

שני משרדים בשטח של 200-220 מ"ר בפרויקט CU הממוקם בצומת הרחובות ראול ולנברג-הנחושת ברמת החייל נמכרו לגורמים פרטיים בכ-4 מיליון שקל.

שטח המשרד הראשון הוא 200 מ"ר, והוא נמכר לגורם פרטי תמורת 4 מיליון שקל. למשרד שש חניות בתוך המתחם, ומחסן שנכלל בעסקה. שטח המשרד השני הוא 210 מ"ר, בנוסף ישנן שלוש חניות במתחם ומחסן, והוא נמכר תמורת 4.4 מיליון שקל. שני המשרדים היו בבעלות אנשי עסקים פרטיים הפעילים בתחום ההשקעות בנדל"ן בישראל.

פרויקט CU ברמת החייל / צילום: יח''צ

"מדובר על שתי עסקאות מכר לפי שווי שהיה נהוג באזור טרום תקופת משבר הקורונה", ציין נועם ברנדר יו"ר אינדקס נדל"ן, "רמת החייל נמצאת במגמת עליית מחירים הן בעסקאות השכירות והן בעסקאות מכר, זאת למרות שהאזור נפגע בתקופת הקורונה בעקבות עזיבת חברות וקיצוצים בשטחי השכירות".

השכרה

תל אביב

חברת הסייבר Perimeter 81 תשכור מאמפא נדל"ן את בניין התנועה הקיבוצית בתל אביב בכ-6 מיליון שקל לשנה

חברת הסייבר Perimeter 81 תשכור מאמפא נדל"ן את בניין התנועה הקיבוצית ברח' ליאונרדו דה וינצ'י בתל אביב. העסקה כוללת שכירות של כל הבניין ששטחו 5,000 מ"ר לתקופה של חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות. לפי הערכות, העסקה נחתמה בסכום של 6 מיליון שקל דמי שכירות לשנה. החברה צפויה לאכלס את הבניין באוגוסט 2022.

בית הקיבוץ הארצי בתל אביב תוכנן על ידי האדריכל שמואל מסטצ'קין, שהיה מבכירי האדריכלים שפעלו בישראל. בבניין תשע קומות, בנוסף לקומת מרתף. את השיפוץ והעיצוב מובילה אדריכלית הפנים ורד גינדי, שתכננה גם את פנים בניין מיקרוסופט בהרצליה.

אמפא נדל"ן הינה זרוע הנדל"ן של קבוצת אמפא שבשליטת שלומי פוגל ומשפחת נקש. Perimeter 81 עוסקת בתחום פתרונות אבטחת מידע. החברה שוכרת כיום כ-1,110 מ"ר במגדלי חג'ג' בתל אביב, ומעסיקה כ-200 עובדים, רובם בישראל. מהחברה נמסר: "המשרדים החדשים יאפשרו לחברה להיערך לצמיחתה המהירה תוך שמירה על חווית עובד ומתקדמת וכן יאפשרו לייצר אקו סיסטם לקהילת הסייבר בישראל באמצעות הרצאות, מיט אפים ואירועים".

שגיא גידלי, מייסד שותף ו-CPO ב-Perimeter 81, ציין: "בניין התנועה הקיבוצית הוא אחד הפרויקטים המיוחדים ביותר שראינו, וממשיך לעורר עניין רב עד היום. הבניין החדש ייתן מענה לצמיחה המתמדת שהחברה חווה הן בהיקף הפעילות העסקית והן בהיקף גיוס העובדים.

זוהר לוי, מנכ"ל אמפא נדל"ן: "אנו שמחים על כך שזכינו לקבל, לשפץ ולשדרג את הבניין הייחודי הנמצא במיקום מרכזי בת"א. מלכתחילה היה לנו חשוב ששוכר אחד יכנס לבניין ואנו שמחים שחברת Perimeter81, מהחברות הצומחות והמתפתחות, תוכל ליהנות ממנו".

StreamSwim שכרה שטחי מסחר בפרויקט CU ברמת החייל

חברת סטרים סווים בע"מ המתמחה בספורט באמצעות שחייה נגד הזרם וטיפולי הידרו במים, שכרה שטח מסחרי של 336 מ"ר בבניין B בפרויקט CU ברמת החייל ומתכננת להקים במקום מרכז טיפולים. אינדקס נדל"ן הובילה את העסקה שנחתמה לתקופה של 10 שנים בשכר דירה ממוצע של כ-80 שקל למ"ר במצב מעטפת.

Cycode מגדילה פי 2.5 את שטחי המשרדים שלה

חברת הסייבר הישראלית Cycode, המספקת הגנה לתשתיות פיתוח, ניהול והפצה של תוכנה, מתרחבת למשרדים חדשים בעלות כוללת של 3 מיליון שקל.

במסגרת העסקה החברה הרחיבה את שטח המשרדים שלה ל-850 מ"ר במגדל ציון ברחוב רוטשילד 45 בתל אביב, מהחברה נמסר כי "העסקה שנחתמה למשך שנתיים, נועדה להעניק לעובדי החברה סביבת עבודה נעימה, חדשנית ומרווחת. המשרדים החדשים יתפרסו על פני קומה שלמה במגדל - פי 2.5 משטחם של המשרדים הקודמים של החברה".

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד שותף בחברת Cycode: "אנחנו מובילים תהליכי גיוס נרחבים ומצפים להגדיל את החברה בעשרות עובדים בשנה הקרובה". את המשרדים שכרה חברת Cycode בהסכם עם חברת Switchup, שהייתה גם אחראית על שיפוץ ועיצוב המבנה.

פתח תקווה

דוד רז ניהול ופיקוח שכרה שטח בפרויקט ב.ס.ר. City בניין T, בפתח תקווה

חברת "דוד רז ניהול ופיקוח", המתמחה במתן שירותים הנדסיים בתחום של תיאום תכנון, ניהול, פיקוח וביצוע בענף הבניה, שכרה שטח של 356 מ"ר במעטפת, לא כולל 12 מ"ר מרפסת בקומה 7 בבניין T בפרויקט. הבניין טרם קיבל טופס 4, וצפוי להתאכלס במהלך הרבעון הראשון של שנת 2022. העסקה כוללת חמישה מקומות חניה. אינדקס נדל"ן הובילה את העסקה שנחתמה לתקופה של 5 שנים + 5 שנים נוספות באופציה, שכר דירה - כ-75 שקלים למ"ר בגמר מלא.

פרויקט ב.ס.ר. בפתח תקווה / צילום: יח''צ

עוד כתבות

ביהמ''ש העליון / צילום: Shutterstock

בג"ץ: הזכות לחשמל היא חוקתית, לא ניתן לנתק חייבים

בית המשפט העליון קבע כי הזכות לחשמל היא זכות חוקתית הקשורה קשר הדוק לזכות לחיים ולבריאות ● חייב את רשות החשמל לתקן את אמות-המידה לניתוקי חשמל בקרב חייבים ולגבות את החוב באמצעים מתונים יותר שאינם כרוכים בניתוק החשמל

מפעל איסכור / צילום: אייל פישר

הביטול הראשון של 2022: איסכור מושכת את תשקיף ההנפקה בת"א

יצרנית ומשווקת המתכות שבשליטת קרן קדמה קיוותה להנפיק בבורסה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל, פי 4 מהשווי שבו רכשה את החברה ● בהודעת החברה נמסר כי "אין בכוונת בעלי החברה להתפשר בשווי, נוכח תנאי השוק"

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

הירידות בוול סטריט החריפו בשעה האחרונה של המסחר: טסלה צנחה ב-3.4%, מודרנה ב-6.7%

בורסות אירופה רשמו עליות קלות בסיום המסחר ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים ירדה לכ-1.84% ● מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה (שנתי) ב-5.4% ● מחירי הנפט בשיא מאז אוקטובר 2014

השקעה פסיבית / אילוסטרציה: Shutterstock

5 דברים שצריך לדעת על השקעה פסיבית

דמי ניהול נמוכים ואפשרויות מגוונות: ישנו ויכוח ארוך שנים האם יש יתרון בהשקעה אקטיבית על ידי זיהוי חברות מוצלחות והשקעה בהן, או שכדאי להשקיע באופן פסיבי ● עובדתית, מעט מאוד מנהלי השקעות הצליחו להשיג תשואה יותר גבוהה מהמדדים לאורך זמן ● אז מה כדאי לדעת על השקעה פסיבית? גלובס עושה סדר

טוטו בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

בעלי תחנות להימורים בספורט יידרשו לבדיקת רקע פלילי

משרד התרבות והספורט פרסם תזכיר חוק שלפיו למועצה להסדר ההימורים בספורט תהיה סמכות למנוע התקשרות מול זכיינים שהורשעו בעבירות חמורות

אמיר שורוש בקמפיין אלונית / צילום: צילום מסך

קנייה חכמה: רמזי מקופה ראשית רושם שיעורי אהדה יוצאי דופן

הפרסומת של דור אלון מתמקדת במסר אך בזכות השימוש המדויק בהומור, ברמזי ובאחיין, היא זוכה לאהדה חוצת גיל ומגדר, כך עולה מדירוג הזכורות והאהובות של גלובס וגיאוקרטוגרפיה ● דיסקונט עדיין הזכורה ביותר, הודות להרעשה הבלתי פוסקת במדיה

נמל אשדוד. השטחים ישמשו את חברת נמלי ישראל לטובת עורף נמל לוגיסטי / צילום: תמר מצפי

חברת נמלי ישראל קיבלה מרמ"י 160 דונם לפיתוח פארק לוגיסטי בנמל אשדוד

ההסכם בין השתיים נחתם מוקדם יותר החודש, ובמסגרתו נקבע כי מתחם רוגוזין ישמש את חברת נמלי ישראל בתמורה לשטחים שמסרה החברה לרמ"י ועיריית אשדוד לבניית שכונת מגורים ופיתוח פארק לכיש

לירן אבישר בן-חורין. מנכ''לית משרד התקשורת / צילום: רפי קוץ

משרד התקשורת לרשויות בפריפריה: שתפו פעולה עם מכרזי פריסת סיבים

לקראת פרסום המכרזים לפריסת סיבים באזורים שבהם בזק לא תפרוס, מבקש המשרד מראשי הרשויות שיתוף פעולה במידע וסיוע בהקצאת חדרי תקשורת ● עד כה ישנם 10 חברות שמתכוונות להתמודד

מנכ''ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, ומנכ''ל טיסנקרופ, ד''ר רולף וירץ, בטקס החתימה על עסקת הצוללות / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מיליארד אירו לצוללת: ישראל חתמה על חוזה עתק עם טיסנקרופ

מדינת ישראל חתמה היום על חוזה עתק עם תאגיד טיסנקרופ הגרמני לאספקת שלוש צוללות בעלות מוערכת של 3 מיליארד אירו ● ממשלת גרמניה צפויה לממן כ-600 מיליון אירו בלבד מעלות הצוללות (20%) ● ההסכם כולל גם רכש גומלין בהיקף של למעלה מ-850 מיליון אירו

דונלד טראמפ / צילום: Shutterstock

ניו יורק: ראיות שארגון טראמפ זייף הערכות שווי של נכסים כדי לקבל הטבות מס והלוואות

כך עפ"י משרד התובעת הכללית בניו יורק ● איוונקה טראמפ ודונלד טראמפ ג'וניור ביקשו משופט לבטל זימונים או להשהות אותם עד שחקירה פלילית מקבילה תסתיים

יהודה עמיחי 16, תל אביב. עלייה של 240 אלף שקל בחצי שנה / צילום: שלומי יוסף

מחיר שתי דירות באזור שדה דב קפץ במיליון שקל בתוך חודשים. הסיבה: מכרזי קרקעות של המדינה

מכרזי הקרקעות בשדה דב בתל אביב ובשכונת נווה גן ברמת השרון תרמו לעלייה חריגה במחירי הדירות במתחמים סמוכים, כך עולה מבדיקת גלובס בסיוע yad2 ומשרד השמאים קמיל טרשנסקי רפאל ● המתווכת מירי אופק: "המכרזים השפיעו על מחירי הדירות בנווה גן, שעלו ב-10% ו-15%"

מתקן להפקת מים מהאוויר של חברת ווטרג'ן / צילום: ווטרג'ן

מרכז התערוכות באבו דאבי רכש טכנולוגיה ישראלית להפקת מי שתייה מהאוויר

מכשירי חברת ווטרג'ן הישראלית יסייעו להפוך את המרכז לנקי מבקבוקי פלסטיק

השותפים בקרן ורטקס / צילום: עומר הכהן

אחרי קפיצה של פי חמישה בשווי, קרן ורטקס מממשת החזקות

קרן ההון סיכון ורטקס מוכרת החזקות ב-160 מיליון דולר מהקרן הרביעית שלה ● לאחר המכירה, עדיין נותרו לה החזקות של 410 מיליון דולר בקרן שהחלה להשקיע ב-2014

לספר או לא לספר על היריון למעסיק? / אילוסטרציה: Shutterstock

לספר או לא לספר על הריון למעסיק? "יש בדרישה הזאת הרבה התייפייפות ובולשיט"

דיונים סוערים ברשתות החברתיות חושפים שהדילמה המתמשכת של נשים בשוק העבודה רלוונטית גם ב-2022 ולמרות החוק: האם לנהוג בשקיפות ולספר שהן בהריון או לשמור על פרטיותן ועל זכותן להתפרנס ● האם מעסיקים מתחילים לשנות גישה? ● ניהול וקריירה

קבוצת NSO / צילום: Shutterstock

NSO מנסה לעשות לעצמה קמפיין יחסי ציבור בלינקדאין. בדקנו את הטענות

התחקיר האחרון שחשף כי משטרת ישראל עושה שימוש בתוכנית הריגול של NSO, הוא רק חוליה בשרשרת הסתבכויות של החברה בשנים האחרונות ● כעת פצחה החברה בקמפיין ברשת החברתית שבו היא מנסה להלבין את פעילותה ולהציג את הביקורת עליה כ"מיתוסים" בלבד

סוחר בבורסת ניו יורק. מניות הטכנולוגיה אינן חביבות כבעבר על המשקיעים / צילום: Associated Press, Richard Drew

בית ההשקעות אופנהיימר: "מחצית מהחברות הישראליות בוול סטריט ירדו במעל 50% מהשיא"

לדברי סרגיי וסצ'ונוק, אנליסט אופנהיימר, המעבר ממניות צמיחה למניות ערך פוגע מאוד בחברות הטכנולוגיה מישראל ● "ריבית אפסית תומכת בתמחורים גבוהים יותר לחברות צמיחה, ולכן האמירות על הכוונה להעלות ריבית הן הגורם המרכזי לירידות בהן"

ססמאות / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

משתמשים תמיד באותה הסיסמה? כדאי לכם להכיר את הכלי הזה

ברחבי האינטרנט אורבות סכנות גדולות ואתגרים לא פשוטים, וחשוב לדעת איך שומרים על המידע בטוח ● בשביל כך, צריך לוודא שהסיסמאות אינן חוזרות על עצמן ואינן קלות לפיענוח ● איך עושים את זה? הכירו את מנהל הסיסמאות, על סוגיו השונים ● הטיפ היומי

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

עליות חזקות לישראליות בניו יורק; ריסקיפייד מזנקת ב-8%, וויקס ב-5%

נעילה חיובית באירופה ● מספר תביעות האבטלה הראשוניות בארה"ב זינק ב-55 אלף ● הבנק המרכזי של סין הודיע על הורדת הריבית על הלוואות לשנה ב-0.1% ועל הפחתת ריבית על הלוואות ל-5 שנים ב-5 נקודות בסיס ● יציבות בשוק הקריפטו, מחיר הנפט בנסיגה

ג'סטין טרודו, רה''מ קנדה / צילום: Shutterstock

שיא של 30 שנה באינפלציה בקנדה, והזרקור מופנה לבנק המרכזי

כלכלנים צופים כי בנק קנדה יעלה את שיעור הריבית כבר בשבוע הבא על בסיס דוח מדד המחירים לצרכן ולחצי השכר שתועדו בסקר של תחזיות לגבי חברות שונות

השוק במנצ'סטר, בריטניה. האינפלציה מזנקת לגבהים חדשים / צילום: Associated Press, Jon Super

האינפלציה שוברת שיאים בעולם: עד מתי השקל החזק יגן על ישראל?

מדד המחירים לצרכן של בריטניה לחודש דצמבר שבר שיא של 30 שנה, ולונדון לא לבד ● מברלין ועד וושינגטון, האינפלציה במדינות המערב מזנקת לגבהים חדשים ודוחקת את הבנקים המרכזיים להכרעה בשאלת הריבית: בלימת ההתייקרויות עבור משקי הבית עלולה לעלות בהאטת הצמיחה