גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ניר חפץ מעיד: נתניהו השמיע בפניי מסרים מאיימים כלפי מוזס

ביום הרביעי לעדותו, ניר חפץ סיפר על החלטתו לחתום על הסכם עד המדינה: "הופעלו עליי לחצים כבדים, החלטתי שאני מנתק את שיקול-הדעת העצמאי שלי ועושה מה שאומר לי עורך הדין" ● על יחסי נתניהו-מוזס אמר: "נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס; הייתה איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש"

משפט נתניהו, ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בירושלים / צילום: אורן בן חקון
משפט נתניהו, ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בירושלים / צילום: אורן בן חקון

ניר חפץ, עד המדינה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, המשיך היום (ב') בעדותו בבית המשפט בירושלים. חפץ שימש כיועץ תקשורת של נתניהו ומשפחתו משנת 2014. קודם לכן, במשך שנים, עבד חפץ ב"ידיעות אחרונות" בשורת תפקידים ומילא תפקידי דוברות והסברה שונים בלשכת הנאשם נתניהו ובמפלגת הליכוד. לפי כתב האישום, נתניהו ובני משפחתו העבירו דרישות להתערבות בפרסומים. 

15:30

חפץ: נתניהו השמיע בפניי מסרים עם איום כלפי מוזס

"זה כלום בשביל שלדון אדלסון (הבעלים של "ישראל היום") להציף את המדינה במיליון עותקים (של מהדורת סוף השבוע של "ישראל היום")", אמר היום חפץ בעדותו. "נתניהו יכול לבקש מאדלסון בקשה לגבי הפצת 'ישראל היום' ויום אחר-כך לשנות אותה".

לדברי חפץ, בשנת 2009 בנימין נתניהו שלח אותו להיפגש עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, כדי להרגיע את המצב. חפץ היה מוטרד מהמשימה שהוטלה עליו, ולדבריו הוא חשש מעבירה בתחום ההגבלים העסקיים והיה חשוד ממילא כ"שתול" של מוזס, הבוס שלו לשעבר.

חפץ העיד כי שמע "מסרים מאיימים", בהיבט הכלכלי, שהשמיע נתניהו כלפי מוזס, שלא כדאי למוזס להתעסק עם נתניהו או עם אדלסון, ואף ציין כי נאמר שאדלסון היה מעורב במאפיה. 

חפץ פנה לארנון מילצ'ן כדי להתייעץ אתו. את השיחה עם מילצ'ן הקליט חפץ, כמו שיחות אחרות שהקליט באותה התקופה.  

"דיברתי עם הג'ינג'י (אדלסון) ארוכות", אמר מילצ'ן בשיחה עם חפץ. "(הוא) אומר 'תשמע, אני הבטחתי לו שאני אעצור את זה לכמה חודשים בזמנו... אני יכול להרשות לעצמי, אני מציף את המדינה במיליון עותקים'". 

על החשיבות של מהדורת סוף השבוע של "ישראל היום" הסביר חפץ: "זה היה איום לבסיס הכלכלי של מהדורת סוף השבוע הכל-כך חשובה של 'ידיעות אחרונות'".

כתב האישום מתאר כי בין השנים 2008 עד 2014 קיימו נתניהו ומוזס שלוש סדרות של פגישות, שבמהלכן שוחחו על אופן הסיקור של נתניהו ומשפחתו ב"ידיעות אחרונות" ועל הטלת מגבלות על העיתון המתחרה "ישראל היום". עדותו של חפץ היום התייחסה לשנת 2009, התקופה הראשונה בה התקיימו מגעים, לפי התביעה, בין השניים, כאשר מגעים אלה לא צלחו לפי האישום.

לדברי חפץ, "התייעצתי עם שרה (נתניהו) מה לומר בפגישה הזאת. שרה אמרה שנתניהו יכול להוריד או למתן את התפוצה של 'ישראל היום' בסוף השבוע. לפני שפגשתי את מוזס, הראיתי לנתניהו בכנסת בדפים מה שרה אמרה להגיד. נתניהו לקח את הדפים, גרס ואמר לי לומר רק: 'האם אפשר להחזיר את המצב לאחור?'". 

חפץ אמר כי לא זכר את האירוע כשמסר את העדות לראשונה, ולדבריו נזכר בכך רק בשלב שהראו לו תמלילים. "שיתפתי את ארנון מילצ'ן בדאגות איך לבצע את המשימה", הוסיף. 

התביעה ביקשה להגיש רישומים שערך חפץ על בסיס דברים שכתב לעצמו והקלטות שערך. חפץ הסביר למה נהג להקליט את סביבתו: "הגעתי מעולם העיתונות. נחשפתי לתופעות שהיו בלתי נתפסות בעלות גוון אפלולי. הרגשתי שאין על מה לסמוך. החלטתי שאקליט ואשמור לעצמי, למקרה שתפנה אליי אצבע מאשימה.

"היועצת המשפטית והחשב שיתפו אותי בהתנהגויות שכל אחת תופסת ראשית בכל מהדורה. החלטתי שאירועים מסוימים אני מתעד ושומר.

"חששתי שנתניהו יעלה טענה של סחיטה, שסוחטים אותו, כי זה היה השיח בבלפור. כל פעם שהגיע אייטם שלילי, היו קולות רמים, שמנסים לסחוט אותו. גם מצידה של שרה. הכול בנוכחות של נתניהו". 

חפץ סיפר על אייטם בנוגע למספרה בבית ראש הממשלה, שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות". נתניהו האשים את מוזס באופן אישי בפרסום. "הייתה דמוניזציה (של מוזס על-ידי נתניהו) ברמות הכי גבוהות שאפשר להעלות על הדעת", העיר חפץ.

14:15

"נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס"

חפץ סיפר על עיסוקו האינטנסיבי של נתניהו בשנים 2009-2010 ב"ידיעות אחרונות", לעתים שעות ארוכות, חצי יממה. "הדרמה והסערות לא קורות כשיש אייטם ביקורת במובן המדיני או הביטחוני. זה סובב סביב הפניות של 'ידיעות אחרונות'. סביב העניינים שקשורים למשפחת נתניהו שמעלים סימני שאלה בתחום טוהר המידות".

לדברי חפץ, "אינסוף פעמים נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס. נתניהו היה צוחק עליי. כל ההתייחסות היא כאילו מדובר באויב מספר אחת עלי אדמות".

במהלך העדות מוזס יושב באולם, מחזיק בדפדפת. מולו ניצב חפץ, שמפעם לפעם מסתכל על מוזס כשהוא מזכיר את הבוס לשעבר. חפץ סיפר על גישתו של נתניהו לפנות לבעלי העיתון. כאשר היה פונה למוזס: "כמעט אף פעם נתניהו לא קיבל תשובה שלילית כאשר פנה על עניינים שנוגעים למשפחתו. כמעט תמיד הייתה היענות או ריכוך. כשהוא פנה אליו אישית, היו תוצאות". חפץ הדגיש כי גם כאשר פנה נתניהו לעמוס שוקן, מו"ל "הארץ", באופן ישיר - זה היה פועל לטובתו.

נתניהו נהג לומר כי ב"ידיעות אחרונות" רואים את נתניהו כמי שאחראי לתופעה ששמה "ישראל היום", הסביר חפץ. "נתניהו אמר לי שנוני חושב שהוא יכול לגרום לשלדון אדלסון לצמצם את התפוצה. אבל מוזס לא מבין שאדלסון עצמאי".

חפץ הוסיף כי נתניהו אמר לו: "מוזס לא מבין שאדלסון עושה ביום 30 מיליון דולר. הוא לא מבין עם מי הוא מתעסק. הוא יכול להציף את המדינה במיליון עותקים". חפץ ציין כי נתניהו חשב שהוא מעביר את המסרים, אבל מעולם לא העביר ולא התבקש להעביר. "הבנתי שזה נאמר כדי שאעביר".

ארנון (נוני) מוזס / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

12:35

חפץ על יחסי נתניהו-מוזס: "איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש"

חפץ סיים את עדותו בפרשה 4000 והחל להעיד על האישום הנוגע לתיק 2000. מדובר בעדות הראשונה בפרשה זו. ארנון (נוני) מוזס, מו"ל קבוצת "ידיעות אחרונות", הגיע לאולם הדיונים לשמיעת עדותו של חפץ. זוהי הפעם הראשונה שמוזס מתייצב באולם בשלב שמיעת העדויות.

חפץ העיד כי בעת שעבד ב"ידיעות אחרונות", נתניהו, שהיה באותה העת יו"ר האופוזיציה, הזמין אותו לפגישה. חפץ עדכן את מוזס. "נתניהו אמר שהוא יכול לגרום לכך שמהדורת סוף השבוע של 'ישראל היום' תהיה 80 או 90 אלף עותקים, אבל הוא לא יכול 50 או 60 אלף כמו שמוזס רוצה". חפץ הסביר כי נתניהו התכוון לבעלים של "ישראל היום", שלדון אדלסון. חפץ העביר את הדברים למוזס, שלא הגיב.

במסגרת תיק 2000 מואשם מוזס כי הציע שוחד לראש הממשלה לשעבר נתניהו, בתמורה לשינוי הסיקור שלו, של בני משפחתו ושל יריביו הפוליטיים ב"ידיעות אחרונות"; ואילו נתניהו בתמורה יקדם חקיקה שתפגע בתפוצת "ישראל היום", באופן שסייע כלכלית למוזס ועסקיו.

חפץ היה כפוף ישירות למוזס בין השנים 1999 ועד 2009 בתפקידי עריכה בכירים ב"ידיעות אחרונות". על היחסים בין שני הבוסים שלו לשעבר - נתניהו ומוזס - אמר חפץ כי "הייתה איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש".

כשהתבקש לפרט, אמר חפץ: "שמעתי מנתניהו עשרות רבות של פעמים אמירות. ממוזס לא שמעתי ישירות. שמעתי שהוא לא מאמין לאף מילה שיוצאת מהפה של נתניהו. התחושה הייתה שהיחסים הם יחסים קשים. רבים מהעיתונאים מאוד לא אהבו באופן עצמאי את נתניהו. אני הייתי חריג בנוף של 'ידיעות אחרונות' כמישהו שיש לו סימפטיה לנתניהו".

לצד זאת, חפץ העיד כי במערכת הבחירות של 2009 "התרשמתי שיש סוג של הפסקת אש. זו התרשמות, ואני לא יכול להוכיח", אמר.

10:35

חפץ פרץ בבכי: "המשפחה שלי עברה תופת" 

"הייתי עצור 15 ימים. מאחר שהופעלו עליי לחצים כבדים, החלטתי שאני מנתק את שיקול-הדעת העצמאי שלי ועושה מה שאומר לי עורך הדין. הייתי חלש" - כך סיפר הבוקר עד המדינה ניר חפץ בבית המשפט בירושלים, ביום הרביעי לעדותו, על ההחלטה שלו לחתום על הסכם עד המדינה. במהלך עדותו נשבר חפץ על דוכן העדים והחל לדמוע כשהזכיר את ההשפעה של ההליך על בני משפחתו.

"זה היה תהליך קשה. הבן שלי עד היום מתנגד לחתימת הסכם עד המדינה. המשפחה עוברת תופת. מה שקשה זה הסבל שעובר על המשפחה בתוך התהליך", אמר.

חפץ הסביר כי היו עליו "לחצים פיזיים ואחרים שהתגברו לממדים מפלצתיים. התנאים השפיעו על הלך-הרוח, על קבלת ההחלטות".

לדבריו, ההחלטה שלו לחתום על הסכם עד המדינה נבעה מכך ששלמה (מומו) פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, חתם על הסכם עד מדינה. "הטריד אותי מאוד שפילבר חתם על הסכם עד מדינה. זה שמומו נשבר - היה לזה משמעות אדירה", אמר חפץ.

לפי עדותו, מה שעוד הטריד את חפץ היה שהראו לו קטע מתוך חקירתו של שאול אלוביץ', אז בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, בו הוא מאשר את העובדות העיקריות של אותה פגישת שיבוש, בה הזהיר את בני הזוג אלוביץ' על החקירה, והשלושה החליטו כי ימחקו את הטלפונים. בנוסף, חפץ הסביר כי עו"ד ירון קוסטליץ אמר לו שלפגישת השיבוש יש השלכה על העבירה העיקרית, והוסיף: "לא ראיתי את עצמי כמתווך לשוחד, זה נראה לי מופרך לחלוטין".

חפץ הבהיר כי הוא מעיד אמת למרות הדרך שהביאה אותו לחתום על הסכם עד מדינה. "באופן מוחלט גרסתי היא אמת", אמר. "זה חלק מהתהליך בו אני לוקח אחריות על המקומות בהם טעיתי. זו המחויבות המוחלטת שלי לעזור לבית המשפט ככל שאני יכול, בצניעות, להגיע לחקר האמת. גם אם אני צריך לשלם מחירים. זו גם דרישה של ילדיי. זה מוחלט, לא משנה מה יהיה המחיר של זה".

חפץ התייחס לכך שהוא מכונה "בוגד" בשל החתימה על הסכם עד המדינה, והסביר: "הייתה לי תחושה שהתגברה כשהימים עברו, שאני נמצא במעצר כשראש הממשלה לא מוכן להיחקר. היה אפשר להאריך לי את המעצר לנצח עד שייחקר". חפץ לא רצה להיכנס לפרטים. "משתמשים במילה 'בוגד', אבל יש היבט אחר - עד כמה רחוק אתה לוקח את הנאמנות שלך. די לחכימא ברמיזה. היו עוד שיקולים", אמר.

בנוגע למחשבות שהובילו אותו לחתימה על הסכם עד המדינה, אמר חפץ: "כשחלפו 11 ימי מעצר, אמרתי לעצמי, איך הגעתי למצב הכי קשה בחיי, ויש אופציה שהיא לא על השולחן ולא מדברים עליה".

חפץ סיפר כי הוא התייעץ עם חבר הכנסת צבי האוזר, עם עו"ד אלי זוהר ז"ל שעמד בראש משרד זליגמן ועם עו"ד אילן סופר ממשרדו, לאחר שעורך דינו הודיע לו כי הוא לא מייצג עדי מדינה. זוהר המליץ לו להשתחרר מהמעצר ולא לעסוק בכך. "סופר חשב שיש מומנטום, ושכדאי לי להיכנס למשא-ומתן. אחרי יומיים-שלושה חתמתי". בשלב הזה נשבר חפץ כשהוא נזכר בבני משפחתו, והדיון הופסק למספר דקות.

 *** חזקת החפות: יודגש כי גם לאחר הגשת כתב האישום נגדם, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ארנון (נוני) מוזס ושאול ואיריס אלוביץ' מכחישים את המיוחס להם, לא הורשעו בביצוע עבירה, ועומדת להם חזקת החפות. 

עוד כתבות

טוטו בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

בעלי תחנות להימורים בספורט יידרשו לבדיקת רקע פלילי

משרד התרבות והספורט פרסם תזכיר חוק שלפיו למועצה להסדר ההימורים בספורט תהיה סמכות למנוע התקשרות מול זכיינים שהורשעו בעבירות חמורות

נפתלי בנט, ימינה / צילום: רפי קוץ

האם אוכלוסיית בית שמש גדלה בקצב הגבוה ביותר בישראל?

ראש הממשלה בנט טען כי בית שמש היא העיר שמציגה את קצב הגידול הגבוה בישראל ● האם זה נכון? רק כמעט ● המשרוקית של גלובס

דונלד טראמפ / צילום: Shutterstock

ניו יורק: ראיות שארגון טראמפ זייף הערכות שווי של נכסים כדי לקבל הטבות מס והלוואות

כך עפ"י משרד התובעת הכללית בניו יורק ● איוונקה טראמפ ודונלד טראמפ ג'וניור ביקשו משופט לבטל זימונים או להשהות אותם עד שחקירה פלילית מקבילה תסתיים

נמל אשדוד / צילום: Shutterstock

למרות העומס, בהסתדרות מתבצרים: "עמדת המדינה מאיימת על הנמלים"

ההסתדרות הכריזה בתחילת השבוע על סכסוך עבודה בנמלי אשדוד וחיפה בעקבות הכוונה לאפשר לנמל המפרץ לפרוק גם אוניות מטען כללי בניגוד להתחייבויות ● משרדי האוצר והתחבורה טענו כי לא הייתה התחייבות שכזו, והיום אמר בתגובה יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות כי עמדת המדינה "נחזית כשליפה גחמתית ולא אחראית מהמותן"

נתניהו, אדלשטיין וכ''ץ / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

הליכוד כמרקחה: נתניהו הניע קרב ירושה, והצית תרחיש חלומי אצל לפיד–בנט

הדיונים על הסדר הטיעון במשפט רה"מ לשעבר מייצרים אצל בכירי הממשלה מחשבות על עריקות של חברי ליכוד, שיאפשרו קואליציה נוחה יותר ללא רע"ם ומרצ ● ובינתיים, המאבק סביב היישובים בנגב דוחק את יו"ר רע"ם עוד קצת לפינה

ניצן צעיר הרים, מנכ''ל ווישור / צילום: ערן ירדני

על רקע קשיים בענף: ווישור חתמה על הסכמי ביטוח משנה עם מיוניק רי

חברת הביטוח הדיגיטלית המתמחה בביטוחי רכב ודירה חתמה על הסכמים לשנתיים ולשלוש עם מבטחת המשנה הגרמנית ● סירוב של מבטחי משנה לבטח פעילות בארץ כבר הביא לסיום שיווק פוליסות סיעוד פרטיות

בוב סטרנפלס / צילום: MCKINSEY & CO

מנהל חברת הייעוץ מקינזי רוצה לשנות את האופן שבו החברה פועלת

בוב סטרנפלס, השותף המנהל החדש של חברת הייעוץ, מדבר על קבלת החלטות מהירה יותר, חשיבה מחדש על הערכות עובדים ומניעת שערוריות עתידיות

עמנואל מקרון נואם בפרלמנט האירופי השבוע / צילום: Associated Press, Jean-Francois Badias

עיבוי כוחות צבא רוסיה גורם לחרדות באירופה

נשיא צרפת עמנואל מקרון מתחיל את תורו בתפקיד נשיא האיחוד האירופי בקריאה לאירופה לשרטט לעצמה מסלול הגנה בנפרד מנאט"ו

ססמאות / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

משתמשים תמיד באותה הסיסמה? כדאי לכם להכיר את הכלי הזה

ברחבי האינטרנט אורבות סכנות גדולות ואתגרים לא פשוטים, וחשוב לדעת איך שומרים על המידע בטוח ● בשביל כך, צריך לוודא שהסיסמאות אינן חוזרות על עצמן ואינן קלות לפיענוח ● איך עושים את זה? הכירו את מנהל הסיסמאות, על סוגיו השונים ● הטיפ היומי

סוחר בבורסת ניו יורק. מניות הטכנולוגיה אינן חביבות כבעבר על המשקיעים / צילום: Associated Press, Richard Drew

בית ההשקעות אופנהיימר: "מחצית מהחברות הישראליות בוול סטריט ירדו במעל 50% מהשיא"

לדברי סרגיי וסצ'ונוק, אנליסט אופנהיימר, המעבר ממניות צמיחה למניות ערך פוגע מאוד בחברות הטכנולוגיה מישראל ● "ריבית אפסית תומכת בתמחורים גבוהים יותר לחברות צמיחה, ולכן האמירות על הכוונה להעלות ריבית הן הגורם המרכזי לירידות בהן"

קבוצת NSO / צילום: Shutterstock

NSO מנסה לעשות לעצמה קמפיין יחסי ציבור בלינקדאין. בדקנו את הטענות

התחקיר האחרון שחשף כי משטרת ישראל עושה שימוש בתוכנית הריגול של NSO, הוא רק חוליה בשרשרת הסתבכויות של החברה בשנים האחרונות ● כעת פצחה החברה בקמפיין ברשת החברתית שבו היא מנסה להלבין את פעילותה ולהציג את הביקורת עליה כ"מיתוסים" בלבד

מירב כהן, השרה לשוויון חברתי / צילום: יונתן בלום

המדינה תשלם מיליוני שקלים למעסיקים שיגייסו בני 60 ומעלה

חודשיים עברו מאז הושקה תוכנית "ותיקים בעבודה" של המשרד לשוויון חברתי, שנועדה לחבר בין מחפשי עבודה בני 60 ומעלה לבין מעסיקים רלוונטיים; עד כה, 913 מבוגרים מצאו עבודה בעזרת הפרויקט ● ליוזמה הצטרפו כ-200 מעסיקים שיעבדו מול חברות ההשמה שמפעיל המשרד והן יתוגמלו כספית בעבור כל עובד מבוגר שמגויס

נמרוד בורוביץ / צילום: סיון פרג'

מנסה שוב: כנפיים מבקשת לתגמל בן למשפחת בורוביץ ב-850 אלף שקל בשנה

קבוצת כנפיים מבקשת לאשר את תנאיו של נמרוד בורוביץ כמנהל עסקים ראשי של חברת תעופה קפריסאית שרכשה, זמן קצר לאחר שירדה מהפרק השקעה בחברת מויה תיירות של יריב מוזס-בורוביץ

תור לבדיקות קורונה בתל אביב / צילום: כדיה לוי

מי יודע מה קורה עם הקורונה? כך איבדה המדינה שליטה על נתוני התחלואה

מערכת הנתונים של משרד הבריאות סובלת משיבושים קשים, אך הבעיה מייצגת פער גדול יותר ● החל מבדיקות ביתיות שלא מדווחות למשרד הבריאות, דרך נתונים שנאספים ע"י מספר גורמים ● יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור: "משרד הבריאות לא יכול להגיע לכל הנתונים"

מטרת החוק היא למנוע פגיעה בבעלי חיים / צילום: Shutterstock

הצעת חוק מבקשת להעניק לראשונה מעמד משפטי לבעלי חיים

לשכת עורכי הדין מקדמת הצעת חוק שתעניק מעמד משפטי לבעלי חיים כיצור בעל תחושות ורגשות ● התיקון נועד להבטיח כי היחס לבעלי החיים יהיה הולם את מעמדם הביולוגי, ברוח מגמת החקיקה העולמית, גם ללא הגעה לסף ההתאכזרות הפיזית הקבוע היום בחוק צער בעלי חיים

חדירה לפרטיות / צילום: Shutterstock, Sashkin

פרשת NSO: אם איש לא ייתן את הדין, זה יקרה שוב

כל מי שעבד אי-פעם עם אזרחים שברחו ממשטרים דיקטטורים, יודע שהחדירה לפרטיותם היא אחת החוויות הקשות ביותר ● לכן הדרישה התקיפה לחקור את פרשת NSO – לבדוק מי בכירי המשטרה שנתנו את הפקודה, מי השופטים שאישרו זאת כחותמת גומי ומי החוקרים שעשו בחומרים שימוש אסור נוסף - מחויבת בתקיפות

מנכ''ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, ומנכ''ל טיסנקרופ, ד''ר רולף וירץ, בטקס החתימה על עסקת הצוללות / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מיליארד אירו לצוללת: ישראל חתמה על חוזה עתק עם טיסנקרופ

מדינת ישראל חתמה היום על חוזה עתק עם תאגיד טיסנקרופ הגרמני לאספקת שלוש צוללות בעלות מוערכת של 3 מיליארד אירו ● ממשלת גרמניה צפויה לממן כ-600 מיליון אירו בלבד מעלות הצוללות (20%) ● ההסכם כולל גם רכש גומלין בהיקף של למעלה מ-850 מיליון אירו

מפעל איסכור / צילום: אייל פישר

הביטול הראשון של 2022: איסכור מושכת את תשקיף ההנפקה בת"א

יצרנית ומשווקת המתכות שבשליטת קרן קדמה קיוותה להנפיק בבורסה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל, פי 4 מהשווי שבו רכשה את החברה ● בהודעת החברה נמסר כי "אין בכוונת בעלי החברה להתפשר בשווי, נוכח תנאי השוק"

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

העליות בניו יורק מתחזקות: נאסד"ק ממריא בקרוב ל-2%, סולאראדג' מטפסת

מגמה מעורבת באירופה ● מספר תביעות האבטלה הראשוניות בארה"ב זינק ב-55 אלף ● הבנק המרכזי של סין הודיע על הורדת הריבית על הלוואות לשנה ב-0.1% ועל הפחתת ריבית על הלוואות ל-5 שנים ב-5 נקודות בסיס ● יציבות בשוק הקריפטו, מחיר הנפט בנסיגה

נשיר טורקיה,  רג'פ טייפ ארדואן / צילום: Reuters, SPUTNIK

לא רק האינפלציה: למה ארדואן רוצה לחמם יחסים עם ישראל?

הגירעון בטורקיה, יחד עם הצורך במקורות אנרגיה, הובילו את אנקרה לחימום היחסים עם ירושלים ● במקביל, האינפלציה ששוברת שיאים של כמעט 20 שנה ומגיעה לשיעור של 36%, גורמת לנשיא הטורקי "לחשב מסלול מחדש" ולהושיט יד למי שבעבר ראה בה כאויבת