גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

11 מיליון סיבות לעזוב את שיכון ובינוי: חבילת השכר שהעבירה את אלון רווה לאוגווינד

מדיווח של חברת אגירת האנרגיה עולה כי רווה, המנכ"ל הנכנס, שעזב לאחרונה במפתיע את קבוצת שיכון ובינוי, צפוי לקבל אופציות בשווי של 11 מיליון שקל, מענק חתימה שמן ובונוס נאה במקרה של הנפקה בחו"ל ● עלות השכר השנתית שלו תעמוד על 6 מיליון שקל

אלון רווה / צילום: דוברות בזק
אלון רווה / צילום: דוברות בזק

זימון אסיפת בעלי מניות שפרסמה חברת אגירת האנרגיה הצעירה אוגווינד  מסייע להבין את המוטיבציה של אלון רווה להתפטר לאחרונה מתפקידו כמנכ"ל חברת שיכון ובינוי אנרגיה, ולעבור לעמוד בראשה של אוגווינד תמורת חבילת תגמול בעלות שנתית המוערכת ביותר מ-6 מיליון שקל.

חבילת התגמול שמבקשת אוגווינד לאשר לרווה כוללת שלושה רכיבים עיקריים - שכר בעלות שנתית מוערכת של 1.8 מיליון שקל; מענק בעלות שנתית מוערכת דומה (1.8 מיליון שקל) הכולל גם רכיב חד-פעמי; וכן תגמול הוני בעלות שנתית מוערכת של 2.7 מיליון שקל, ובשווי כולל המוערך על ידי אוגווינד בכ-11 מיליון שקל.

השכר החודשי שממנו ייהנה רווה צפוי לעמוד על 100 אלף שקל, צמוד למדד, נוסף על תנאים נלווים ומענק שנתי מבוסס יעדים שעשוי להגיע בהדרגה עד לעשר משכורות. עוד יהיה זכאי רווה למענק חתימה בגובה של שלוש משכורות ולמענק חד-פעמי של 250 אלף דולר בגין רישום מניות אוגווינד למסחר בבורסה מחוץ לישראל תוך שלוש שנים מתחילת העסקתו.

המניה זינקה 550% מאז המיזוג לשלד בורסאי

הרכיב ההוני שצפוי לקבל רווה - אשר את הערך הכלכלי הכולל שלו מעריכה כאמור אוגווינד בכ-11 מיליון שקל - כולל הקצאת 350 אלף אופציות, שבמימושן המלא יהוו קרוב ל-2% מהונה של אוגווינד, הנסחרת כיום בשווי שוק של 1.3 מיליארד שקל אחרי שאיבדה יותר מ-40% מערכה מתחילת השנה.

את עיקר חבילת האופציות (315 אלף) יוכל רווה לממש במחיר של 59 שקל - דומה לשווי המניה בעת אישור ההקצאה על ידי הדירקטוריון מהימים האחרונים, ואת יתרתן (35 אלף) יוכל לממש במחיר של 125 שקל. הבשלת האופציות תהיה הדרגתית בארבע שנים, החל משנה מתחילת העסקתו.

בשנה שעברה הייתה מניית אוגווינד אחד מלהיטי הבורסה, עם זינוק שנתי של יותר מ-1,000%, אולם השנה חלק מאותם זינוקים תוקנו, כך שבסך הכול מאז שהשלימה את מיזוגה לשלד בורסאי לפני כשנתיים (דצמבר 2019) היא קפצה פי 6.5 (כ-550%).

אוגווינד הוקמה בשנת 2012 על-ידי אור יוגב, ועיסוקה העיקרי הוא אגירה תת-קרקעית של אנרגיה בתצורת אוויר דחוס, המשמשת גם להתייעלות אנרגטית וגם לאגירת אנרגיה. חלק מפעילותה נמצאת בשלבים מסחריים וחלק בשלבי פיתוח.

את מחצית השנה הראשונה סיכמה אוגווינד עם הכנסות של כ-1.5 מיליון שקל והפסד של כ-18 מיליון שקל, אחרי שבשנת 2020 כולה הכנסותיה הגיעו לכ-10 מיליון שקל והפסדיה הסתכמו בכ-23 מיליון שקל.

עם הגעתו של רווה הוא צפוי להחליף את יוגב בתפקיד המנכ"ל, לאחר שבחודשים האחרונים מונה לתפקיד יו"ר החברה גבי זליגסון, בעברו מנכ"ל חברת קורנית דיגיטל ומנכ"ל נובה מכשירי מדידה, שהחליף בתפקיד זה את יוגב.

בעלי המניות הגדולים באוגווינד הם יוגב וחברת הון הטבע, עם כ-14%-15% מההון כל אחד, ועוד בין בעליה פסגות, עם כ-8%, וכן המשקיע ירון יעקובי, המחזיק ב-6.5%, ואשר עשוי להכפיל את חלקו בחברה באמצעות רכישת מניות מחברת הון הטבע, שעליה סיכם באחרונה.

באוגווינד ציינו, כי מבנה חבילת התגמול של רווה "שונה מבחינה מהותית" ממבנה חבילת התגמול של יוגב, וזאת, בין היתר, בעקבות "הגידול המשמעותי שחל בהיקף פעילות החברה והאתגרים הניצבים בפניה, מטרותיה ויעדיה של החברה. כמו כן, ההבדלים נובעים מהעובדה שהמנכ"ל היוצא הינו בעל מניות מהותי בחברה ונמנה עם קבוצת השליטה".

עוד הסבירו באוגווינד, כי רווה "צפוי לתרום משמעותית לקידום פיתוח האסטרטגיה של החברה, ובפרט בראיית כוונתה של החברה להרחיב את פעילותה העסקית מחוץ לישראל בשנים הקרובות, ובכלל זה הפיכתה לחברה גלובלית ורישום מניותיה למסחר בבורסה מחוץ לישראל". 

רוכשים מניות מסמנכ"ל הכספים היוצא

על רקע מינויו של רווה, בימים האחרונים יעקובי, זליגסון, ומשה קפלנסקי, המכהן כדירקטור באוגווינד, השקיעו יחד כ-2 מיליון שקל ברכישת מניות החברה לפי מחיר מניה של כ-52 שקל, כשבצד המוכר ניצב ככל הידוע תמיר ווימן, שסיים את תפקידו כסמנכ"ל הכספים של החברה.

עזיבתו של רווה את שו"ב בשבוע שעבר הפתיעה רבים מהפעילים בשוק ההון, והיא הגיעה במקביל לעזיבתו של אהוד דנוך, מנכ"ל סולל בונה, גם היא חברה בת של שיכון ובינוי, לעזוב את תפקידו ולעבור לכהן כמנכ"ל חברת מוצרי הבנייה אקרשטיין תעשיות.

רווה (51) מונה בחודש מאי השנה לעמוד בראש שו"ב אנרגיה, לאחר שהוביל קודם לכן את חטיבת הזכיינות הגלובלית בתחום התשתיות של שו"ב. טרם לכך כיהן רווה כסמנכ"ל כספים בחברת התקשורת בזק ובחברת XT החזקות וספנות של אודי אנג'ל ועידן עופר.

רכיבי התגמול העיקריים של רווה באוגווינד

שכר שנתי: 8.1 מיליון שקל
מענק שנתי (כולל רכיב חד־פעמי): 8.1 מיליון שקל
שווי כלכלי של חבילת האופציות: 11 מיליון שקל
מענק חתימה: 300 אלף שקל
מענק בגין רישום מניות אוגווינד בחו"ל: 250 אלף דולר 

עוד כתבות

בניגוד לחששות, בשנת 2021 נרשמה ירידה בשיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל אי התאמה למקצוע / צילום: Shutterstock, tsyhun

שיעור המיואשים מחיפוש עבודה מסיבות הקשורות לשכר קפץ ב-2021

לפי נתוני סקר כוח-האדם של הלמ"ס, שיעור המיואשים מסיבות הקשורות לשכר עלה ל-28% בשנת 2021, לעומת 16.5% ב-2020 ● לעומתם, בניגוד להערכות, שיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל "אי התאמה למקצוע" ירד

ביטקוין / צילום: Shutterstock

סופרים הפסדים בקריפטו: 130 מיליארד דולר נמחקו מהשוק ב-24 שעות

הירידות החדות בשוק הקריפטו נמשכות גם היום: הביטקוין צונח לכ-33,400 דולר, האת'ר נופל ל-2,186 דולר ● מטבעות קריפטו אחרים, ביניהם קרדנו, XRP וסולנה, צונחים ב-10%-20%

וול סטריט. הטקטיקה ללכת נגד המגמה הוכיחה את עצמה לפחות 10 פעמים מאז וכולל משבר 2008 / צילום: Reuters, BRENDAN MCDERMID

תזמון השוק ופעולה של פחד רגעי: הטעויות שקשה לתקן בתיק ההשקעות

האם נכון "לשבת בחוץ עד יעבור זעם" בתקופה של ירידות שערים חדות, ובאיזה מטבע צריך להתנהל תיק השקעות של אזרח אמריקאי שמתגורר בישראל? ● אלה חלק מהשאלות שהוצגו בחודש שעבר בבחינת רשות ני"ע למבקשים להשיג רישיון ניהול תיקים ● כתבה שנייה מתוך שתיים

אביחי מנדלבליט / צילום: תמר מצפי

מנדלבליט הודיע לסנגורי נתניהו כי לא ימשיך במו"מ לעסקת טיעון

היועמ"ש הציב תנאי לפיו נתניהו יסכים להודות בעבירות של הפרת אמונים, יבצע עבודות שירות, ויוטל עליו קלון - אך נתניהו לא הסכים ● בעקבות הודעת מנדלבליט, נתניהו פרסם הערב סרטון בו הוא מבהיר כי לא הסכים להודות בעבירות שנושאות קלון

משה ארבל, ש''ס ינון מגל ובן כספית, 103FM, 8.7.21 / צילום: איל יצהר

האם האזנות סתר לנבחר ציבור דורשת אישור של שופט עליון?

האם החוק מגן במיוחד על נבחרי ציבור מפני האזנות הסתר? ברוב המקרים כן ● המשרוקית של גלובס

 

 

מסכים אדומים בבורסה / אילוסטרציה: Shutterstock

המגמה השלילית בבורסות: "השווקים עושים את העבודה עבור הפד"

רפי גוזלן, אי.בי.אי: "הבנק המרכזי בארה"ב צפוי להמשיך ולהכין את השווקים להעלאת הריבית במרץ, ואולי לספק הבהרות בנוגע לאופן צמצום המאזן ועיתויו"

מנכ''ל סיקלו רונן בן חמו / צילום: יריב דגן

סיקלו ו-Signify ישלבו אתרי סלולר בתאורת רחוב

Signify היא חברה בת של הענקית פיליפס שמתמחה בתאורת רחוב וסיקלו מתמחה בפתרונות תקשורת אלחוטיים ● לדברי החברות תוצר שיתוף הפעולה יהפוך פנסי רחוב לפנסים מבוססי חיבוריות אלחוטית בפס רחב, המאפשרת מנעד רחב של שירותי עיר דיגיטלית

התחרות בשוק המשכנתאות חשובה במיוחד נוכח הביקוש למשכנתאות בחודשים האחרונים / צילום: Shutterstock

הממשלה מבטיחה להוזיל את המשכנתה בעזרת גופים חוץ בנקאיים

הצעת חוק ממשלתית אמורה לשנות את התנאים לפיהם חברות אשראי חוץ בנקאיות יוכלו לגייס חוב ● במידה וההצעה תעבור, הריביות שהציבור משלם על משכנתאות צפויות לרדת ● כעת נותר לבדוק, האם הוזלת המשכנתאות תתדלק אפילו יותר את השוק שהגיע לביקושי שיא

נשיא טורקיה, ארדואן / צילום: Shutterstock, Mr. Claret Red

ארדואן תקף, ראש הלמ"ס הטורקי התפטר

הנשיא רג'פ טאייפ ארדואן ואנשיו זועמים על הלשכה הטורקית לסטטיסטיקה ככלל ועל העומד בראשה, סאיט ארדאל דינצ'ר, בפרט ● ארדואן טען כי שיעור האינפלציה הרשמי - 36.1% - גבוה מדי ולא משקף את המציאות ● בסופו של דבר, בגלל כל ההתרחשויות והביקורות גם מצד התקשורת הטורקית - דינצ'ר הגיש ביום חמישי את התפטרותו

פרנקפורט, גרמניה / צילום: Shutterstock

מגמה חיובית בבורסות אירופה; הביטקוין מתייצב, הנפט בעלייה קלה

הבנק השוויצרי קרדיט סוויס פרסם היום אזהרת רווח ● במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של עד 1.9%

מסכים אדומים בבורסה / צילום: Shutterstock

נעילה אדומה בת"א: המדדים המובילים איבדו כ-4%

ת"א 35 ות"א 125 נפלו ב-3.7% ות"א 90 צנח ב-4% ● ת"א ביומד התרסק ב-5.6% ומדד הבנקים איבד 4.1% ● ירידות חדות בבורסות אירופה וארה"ב ● הדולר והאירו התחזקו מול השקל

איראן נמצאת במוקד האתגרים בשל חתירתה ל''סף גרעיני'' / צילום: Shutterstock, saeediex

חוקרי המכון למחקרי ביטחון לאומי: ישראל נעדרת תפיסה אסטרטגית

לפי מסמך ההערכה האסטרטגית של חוקרי המכון ובראשם פרופ' מנואל טרכטנברג, איראן נמצאת במוקד האתגרים בשל חתירתה ל"סף גרעיני" ● התעצמות מגמות הקיטוב בין קבוצות שונות בחברה הישראלית שוחקת באופן מתמיד את החוסן הלאומי של ישראל ויכולתה לעמוד מול איומי החוץ, כך לפי החוקרים

ראשון לציון. מערכת חדשנית של רכבת על גלגלים? / צילום: Shutterstock

רכבת בלי גלגלים, ההימור החדש של משרד התחבורה ברכבת הקלה

מאז התכנון הראשוני שהחל ב־2010, הקו החום שנועד לחבר את רמלה ולוד לראשל"צ, עבר לא מעט תהפוכות ● עכשיו מקודם התכנון בחלקו כ"רכבת על גלגלים", למרות שמדובר בטכנולוגיה שפועלת רק בסין ואין לה תקינה מתאימה לדרישות הישראליות

מחשב העל של מטא AI Research SuperCluster (RSC) / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב Meta AI

מטא חושפת את "מחשב-העל המהיר בעולם" למחקר בינה מלאכותית. מה זה אומר?

ענקית הטכנולוגיה קוראת לזה "SuperCluster", והרעיון הוא שיהיה למחשב המדובר כוח חישובי עצום לעבד טריליוני פרמטרים בשניות בודדות ● מטא לא מסתפקת רק בהכרזת חזון, אלא רוצה להדהים את התעשייה ● מה אפשר לעשות עם פיתוח כזה, ומה התכנון העתידי שלה?

ראובן אדלר / צילום: אביב חופי

הפרסומאי והיועץ האסטרטגי ראובן אדלר הלך לעולמו בגיל 78

אדלר, ממייסדי משרד הפרסום אדלר-חומסקי, נחשב לפרסומאי מחונן, ושמו גם הפך עם השנים לשם נרדף לפרסומאי-אסטרטג מהסוג המושך בחוטים בזירה הפוליטית ● אייל חומסקי: "אין מילים שיוכלו לתאר כמה אדלר היה איש גדול - הכי גדול בעולם. עצוב מאוד, נשבר הלב"

מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי / צילום: דוברות משטרת ישראל

הדוח האבוד: כך חמקה המשטרה מפיקוח על האזנות סתר

משטרת ישראל מחויבת להגיש בכל שנה דוח לוועדת החוקה של הכנסת בנוגע להאזנות הסתר שביצעה ● אלא שהדוח לשנת 2020 הוגש לאחר פיזור הכנסת ה-23 ולא הגיע ליעדו, והדוחות של השנים הקודמות לא זכו ברובם אפילו לדיון בוועדה ● כך חמקה המשטרה מפיקוח שיפוטי ופרלמנטרי על האזנות הסתר

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

ליברמן מעריך: "מאמצע חודש פברואר המשק יחזור לתפקוד מלא"

שר האוצר: "המשק הישראלי נמצא במצב טוב, ולא נפקיר אף אחד. נעניק סיוע ממוקד ואחראי, לא מתנות" ● על יוקר המחיה: "זה חלק מעליית מחירים גלובלית; אנחנו מתכוונים לנקוט צעדים בנושא, אבל צריך גם להבין באיזו סביבה אנחנו נמצאים"

חריש. הנתונים העדכניים ביותר מייצגים את שנת 2017 / צילום: תמר מצפי

האוכלוסייה הוכפלה, האבטלה זינקה, אבל התקציבים נתקעו בנתוני 2017

חלוקת הכספים והסבסודים בין הרשויות המקומיות מסתמכת על דירוג האשכולות של הלמ"ס ● אלא שהוא מתפרסם פעם בשנתיים, מתייחס לנתונים שנאספו לפני 4 שנים ולא בוחן את הרמה הכלכלית של הרשות עצמה ● הלמ"ס: "לא אחראים על השימוש שנעשה בנתונים לצורכי מדיניות" ● כתבה שנייה בסדרה

בנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

סרטון של דקה לא יספיק: בליכוד כבר הפעילו את נוהל "היום שאחרי נתניהו"

המאבק על הנהגת הליכוד מכשיר את כל האמצעים, וכך, באמצע משבר האזנות הסתר של המשטרה, קיבל השר לבט"פ פנייה מאנשי הליכוד להטיל את האשמה על אמיר אוחנה וגלעד ארדן ● נתניהו מנסה להרגיע את השטח, אבל הוא לא יצליח להחזיר את שד ההתמודדות לבקבוק כל כך מהר

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת מרים נאור ז''ל / צילום: ענבל מרמרי

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה

נשיאת העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה היום בגיל 74 ● נאור פרשה בשנת 2017 מבית המשפט העליון ועמדה בראש ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת אסון מירון ● סער: "נאור הייתה שופטת בכל רמ"ח איבריה" ● מנדלבליט: "מגדלור של צדק, חוכמה וערכים, אשר תרומתה לעולם המשפט לא תסולא בפז"