גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סיילספורס תסייע לעובדים טרנסג'נדרים ב-120 אלף שקל

וגם: הרובוט שמשמח ילדים חולים ● הפיצ'ינג של הכוריאוגרפים הישראלים  ●10,000 גלאי עשן הותקנו בדירות עמידר ● מצנח הזהב וחדשות טובות ● אירועים ומינויים

עובדי חברת סיילספורס בהתנדבות בארגון ''איגי'' שהתקיימה החודש / צילום: סיילספורס ישראל
עובדי חברת סיילספורס בהתנדבות בארגון ''איגי'' שהתקיימה החודש / צילום: סיילספורס ישראל

לרגל חודש המודעות לקהילה הטרנסג'נדרית, חברת סיילספורס תעניק לעובדיה שמגיעים מהקהילה תמיכה כלכלית ורגשית, ותסייע במימון תהליך התאמה מגדרית והחזרים על טיפולים רפואיים ב-120 אלף שקל.

סיילספורס, המתמחה בטכנולוגיית ענן ושירותי CRM, כוללת בתוכנית כיסוי מקיף לניתוחים, תרופות, טיפול הורמונלי ועוד. בנוסף היא תאפשר חופשה בת ארבעה שבועות בתשלום לאחר ביצוע הליך ההתאמה המגדרית, מענק בסך של כ-1,550 שקל לרכישת מלתחה חדשה, החזר כספי על הוצאות משפטיות הכרוכות בתהליך כזה (עד 3,100 שקל), ושירותי ייעוץ ותמיכה לעובדיה מהקהילה הטרנסג'נדרית ובני משפחתם בכל שלב במסע.

בנוסף לכך, בחברה פועלת קבוצת השוויון אאוטפורס (Outforce) למען קידום זכויות הקהילה הגאה וקידום שיח מגדרי, שוויוני ומכבד בחברה, בהובלת עידן לירון-ליבנה. כחלק מהפעילות השוטפת, מעניקה הקבוצה את שירותי סיילספורס בחינם לגופים ייעודיים בקהילה, ומסייעת להם בהטמעת מערכות CRM ללא עלות.

"תוכנית התמיכה נוצרה בעקבות שיחות פנימיות שהתקיימו עם העובדים ועם קבוצת השוויוןOutforce ", מספר אפי כהן, מנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח של סיילספורס ישראל. "שוויון הוא ערך עליון בסיילספורס ואנחנו רוצים להבטיח שכל העובדים והעובדות ירגישו שרואים, שומעים ומעריכים אותם".

סיילספורס ישראל הוקמה ב-2011, עם רכישתו של הסטארט-אפ הישראלי Navajo Systems, והיא אחראית על פיתוח פתרונות טכנולוגיים, אבטחה, שירותי שטח ועוד, באמצעות ניתוח ביג דאטה, בינה מלאכותית, קול ואלגוריתמיקה. בראש החברה בארץ עומד אפי כהן, והיא מעסיקה כ-700 עובדים בתל אביב, פתח תקווה ונצרת.

הרובוט שמשמח ילדים חולים

נתוני הפדרציה של תחום הרובוטיקה מלמדים שבשנת 2020 מספר הרובוטים שהיו בשימוש תעשייתי הגיע לשיא חדש של 113 רובוטים על כל 10,000 עובדים. זה קורה במגוון רחב של המדינות, וכבר ניתן למצוא רובוטים שעובדים בשדה התעופה בפרנקפורט, במלון בספרד ובבתי חולים ברחבי העולם - וגם בישראל.

השבוע הגיע לבית החולים תל השומר הרובוט של חברת temi, המייצרת רובוטים המשמשים כעוזרים אישיים, על מנת לשמח ילדים עם מחלות גנטיות באמצעות שירים ומשחקים אינטראקטיביים לחנוכה שהוטמעו בו. הרובוט גם חילק סופגניות בצורה סטרילית וללא סיכון של הילדים.

ד״ר עמר בר יוסף, סגן מנהל בית החולים ספרא לילדים, עופרי הייניש, מנהלת פעילות עמותת ''שמחה לילד'' בבתי החולים בארץ, יוסי וולף, יו''ר ומייסד חברת temi / צילום: עמית אגרונוב

המהלך בוצע בעקבות העובדה שבשל מגפת הקורונה, בית החולים צמצם את כמות המבקרים שניתן להביא למחלקות הילדים השונות - מה שפגע בפעילויות ההתנדבויות המקובלות בחג. חברת temi, בשיתוף חברת One Robotix שהיא המשווקת הבלעדית של הרובוטים שלה בישראל, ועמותת "שמחה לילד", מצאו פתרון שיכול לשמש גם בחגים אחרים וכמובן בבתי חולים נוספים.

"הרובוט שלנו עוצב במיוחד על מנת לתקשר עם בני אדם ולשרת אותם, ואני מאוד שמח שאנו יכולים להתאים את הרובוט לצרכי הילדים ולשמח אותם בחג", סיכם יוסי וולף, יו"ר ומייסד temi.

הפיצ'ינג של הכוריאוגרפים הישראלים

מרכז סוזן דלל יוזם אירוע פיצ'ינג ייחודי להזדמנויות מקצועיות בחו"ל עבור כוריאוגרפים ישראלים, במסגרת פסטיבל 'חשיפה בינלאומית' שנערך בין 1-5 לדצמבר, החושף את מיטב יוצרי המחול העכשווי הישראלי בפני מאות קניינים מפיקים ואוצרים מרחבי העולם.

פלטפורמת הפיצ'ינג מאפשרת ליוצרים ישראלים להציג בפני ועדה בינלאומית הכוללת מנהלי פסטיבלים, מנהלים אמנותיים מנהלי אקדמיות למחול, מנהלי להקות ותיאטראות, ולקבל הצעות מקצועית לתוכניות ועבודות חדשות עתידיות. עלותה של הפקה נאמדת בעשרות אלפי אירו, כך שעבור היוצרים מדובר בהזדמנות משמעותית.

אורי שפיר / צילום: אפרת מזור

במהלך הפיצ'ינג הכוריאוגרפים יציגו את הצעתם באמצעות וידאו באורך 5 דקות, והסבר על פרויקט כוריאוגרפי עתידי לשנת 2022/23. בראש הוועדה עומד סמואל וורסטן, המנהל האמנותי של ההולנד דאנס פסטיבל והמנהל האמנותי של אוניברסיטת ציריך לאמנויות המחול.

"שאבתי את ההשראה לאירוע הפיצי'נג הזה מתוך צפייה במהלך השנים באירוע פיצ'ינג ליצירה דוקומנטרית בסינמטק על שם אבי, דוד פרלוב", מספרת נעמי פרלוב, המנהלת האמנותית של מרכז סוזן דלל." כך לקחתי את הרעיון מעולם הקולנוע לעולם היצירה הכוריאוגרפית, והטענתי אותו מחדש".

לדברי ענת פישר לבנטון, מנכ"לית סוזן דלל, "אנו נותנים ליוצרים ליווי ומנטורינג, כולל הדרכה כיצד להציג את העבודות באנגלית. באופן זה אנו מאפשרים להם לצמוח ולהתפתח".

10,000 גלאי עשן הותקנו בדירות עמידר

בהשקעה של חצי מיליון שקל הותקנו כ-10,000 גלאי עשן בדירות שמנהלת חברת עמידר עבור משרד הבינוי והשיכון, ושבהן מתגוררים בני הגיל השלישי. הפרויקט נעשה כחלק ממדיניות המשרד לטיוב תחום הדיור הציבורי והגברת הבטיחות בקרב הדיירים. בהמשך יורחב הפרויקט לכלל מאגר הדיור של עמידר, המונה כ-40 אלף דירות.

מדובר בגלאי עשן המתריע על הימצאות עשן כבר בשלבים מוקדמים, באמצעות השמעת צפצופים חזקים, המאפשרים כיבוי מוקדם של השריפה או הימלטות מהירה מהדירה. גלאים מסוג זה אינם זקוקים לתחזוקה רבה, והם בעלי סוללה בעלת אורך חיים של כ-10 שנים.

לדברי נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, "לוחמי האש מוזנקים בכל שנה לכיבוי עשרות אלפי שריפות הפורצות בדירות מגורים, וגובות מחיר כבד בנפש וברכוש. התקנת גלאים מצילי חיים - בעלות מינימלית של עשרות שקלים בודדים - מקצרת משמעותית את זמן התגובה בשריפה, ויש לה חשיבות מכרעת לביטחון האישי של בני המשפחה".

מצנח הזהב

מריאנו פטסינסקי, 48, מונה למנכ"ל חברת הפינטק אפ קפיטל פיננסים. קודם לכן כיהן כסמנכ"ל בחברה, כמנהל מחלקת אשראי צרכני בלאומי קארד, וכמנהל חטיבת האשראי וניהול הסיכונים של כלמוביל פתרונות מימון.

מריאנו פטסינסקי, מנכ''ל אפ קפיטל / צילום: אסף לב

הפיתוח של אפ קפיטל פיננסים מאפשר לעסקים להקדים תשלומים באופן דיגיטלי, כאשר הספק הוא זה שקובע את גובה ההנחה שהוא מוכן להציע תמורת הקדמת התשלומים.

עו"ד נועה רוזנברג-סגלוביץ מונתה ליועצת המשפטית של היוניוקרן הירושלמי לייטריקס, שמפתח כלים לעריכה מתקדמת של תמונות וסרטוני וידאו.

נועה רוזנברג-סגלוביץ / צילום: ריקי רחמן

עידית סלע מונתה לסמנכ"לית משאבי אנוש באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

עידית סלע / צילום: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

חברת אבטחת הסייבר Hysolate מינתה את רעות מאירסון כסמנכ"לית משאבי אנוש, ליטל גרוסמן כסמנכ"לית שיווק וסיון דיין כמנהלת כספים.

רעות מאירסון, סמנכלית משאבי האנוש בחברת הסייבר הייסולייט / צילום: רמי זרנגר

חברת Altshare, המתמחה בפתרונות נאמנות וניהול אקוויטי חכמים לתעשיית ההייטק, מינתה את אליאור זיטלני כסמנכ"לית הערכות שווי, גיא שמר כסמנכ"ל מוצר ועפר גזית כסמנכ"ל תפעול.

אילנית שטראוכלר, לשעבר סמנכ"לית משאבי אנוש הגלובלית של Cellebrite, מונתה לסמנכ"לית משאבי אנוש בסטארט-אפ הפינטק EverC, המתמחה בניהול סיכוני מסחר ברשת.

חדשות טובות

קרן פלס מתנדבת. עמותת "שמחה לילד", המסייעת ותומכת בילדים החולים במחלות כרוניות וגנטיות, תקיים ביום ראשון 5.12 ערב גיוס תרומות בלונדון, שבו תופיע בהתנדבות קרן פלס. ההכנסות ישמשו להרחבת פעילות העמותה, בדגש על ביסוס הסניף החדש שהוקם בדרום הארץ.

קרן פלס / צילום: יגאל סלבין

שמחה לילד, שהוקמה לפני כ-15 שנים, היא העמותה היחידה בישראל שמסייעת באופן שורשי ומעמיק לילדים עם מוגבלויות פיזיות קשות, אשר אינם מוגבלים קוגניטיבית. מטרת העמותה היא לעזור לילדים לקבל כלים חברתיים ונפשיים על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם, ולהיות חלק תורם בחברה הישראלית.

המרקים של לקט ישראל. הארגון היחיד בישראל העוסק בהצלת מזון בלבד, "לקט ישראל", פיתח מתכונים של מרקים קפואים מזינים בליווי תזונאית, המבוססים על ירקות שהוצלו - אשר יישלחו לנזקקים לקראת החורף. המהלך נעשה בשיתוף הקרן לידידות ובסיוע חברת "מבושלת".

אל המרכז הלוגיסטי של לקט ישראל, אשר ממוקם בשרון, מגיעות עשרות טונות של עודפי תוצרת חקלאית, ירקות ופירות איכותיים שהיו נזרקים לפח לולא נאספו. עודפים אלה מחולקים באמצעות עמותות לכ-246 אלף אנשים מדי שבוע.

עוד כתבות

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Pavel Byrkin, Sputnik, Kremlin

פוטין מבטיח לאימהות הרוסיות מיליון רובל אם ילדו 10 ילדים

כשברקע המלחמה באוקראינה והירידה המתמשכת באוכלוסיית רוסיה, הנשיא ולדימיר פוטין חתם על צו המשיב לפעילות את הענקת תואר הכבוד מתקופת ברית המועצות "אם גיבורה", לנשים שילדו 10 ילדים ומעלה ● האימהות שיעמדו בקריטריונים יזכו בפרס של מיליון רובל (כ-16,000 דולר) אחרי שילדן העשירי יחגוג את יום הולדתו הראשון

גארי קספרוב / צילום: סיון פרג'

מה הקשר של גארי קספרוב לכנס הסייבר הישראלי

חברת Improvate הישראלית תקיים בספטמבר ועידת חירום אירופית בנושא סייבר וביטחון, על רקע המלחמה באוקראינה ● אורח הכבוד של הכנס יהיה אלוף השחמט וממתנגדי משטר פוטין, גארי קספרוב ● אירועים ומינויים

עובדי רכבת ישראל. מימין: אלעד טרבלסי, חנית בנימין, חן טיימבלום / צילום: איל יצהר

"כל היום אני מפשר בין נוסעים שמתווכחים, כמו גננת": הצצה ליום עבודה ברכבת ישראל

מנהל התחנה שמוצף בתלונות, הפקח שמשתיק את הנוסעים שמדברים בקול ונהגת הקטר שעזבה את משרד ראש הממשלה כדי להגשים חלום ● הברזייה

החברות בהן תעבדו בתחילת הקריירה עתידות להכתיב את מסלולה / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סיפור על שני מנהלים שהתחילו באותו מקום. איפה הם היום?

החברות בהן תעבדו בתחילת הקריירה עתידות להכתיב את מסלולה, בפרט אם חציתם את נקודת האל-חזור

179 דירות מתוך 288 ישארו לטובת הדיור הציבורי / אילוסטרציה: Shutterstock, Yuri Dondish

ביוזמת חברת עמידר: אושרה תוכנית לפינוי-בינוי במרכז קליטה בירושלים

התוכנית כוללת 1,324 יחידות דיור שייבנו ב-15 מבנים חדשים הכוללים בחלקם קומות עבור שטחי מסחר ותעסוקה ושטחי ציבור ● במרכז המתחם מתוכננת הקמת פארק שיהווה חיבור בין פנים המתחם לרחובות הסובבים והשכונה

לחץ משתק / צילום: Unsplash, Alfonso Scarpa

הלחץ שיתק אתכם? 6 טכניקות להתמודדות שאפשר ללמוד מספורטאים

רובנו חווינו תחושת קיפאון ברגע האמת, לפני מצגת חשובה או בפגישה עם לקוח משמעותי ● האופן שבו ספורטאים מתכוננים למשחק חשוב יכול לעזור גם במקום העבודה

העלמת מס / צילום: Shutterstock, Andre Boukreev

עו"ד שעבד כסנגור ציבורי הורשע בהעלמת הכנסות בהיקף 750 אלף שקל

עו"ד אברהם אוחנה, ששימש כסנגור ציבורי בשירות משרד המשפטים במקביל לעבודתו כעורך דין פרטי, הורשע בהעלמת הכנסות בהיקף מאות אלפי שקלים באמצעות אי-רישום חשבוניות ואי-דיווח על ההכנסות ● בין היתר ציינה השופטת כי "יש לתת משקל גם לעובדת היותו של הנאשם עורך דין ולכך שהוא עוסק בתחום הפלילי"

סופו של המשבר מתקרב? / צילום: Unsplash, claudio schwarz

המשבר בהייטק: איך ארבעה סטארט־אפים הצליחו לגייס מעל 680 מיליון דולר ביומיים

אחרי שבועות בהם מגזר ההייטק שמע בעיקר על קיצוצים ופיטורים, ארבעה גיוסי ענק עוררו השבוע תקווה שסופו של המשבר מתקרב ● אבל מבט על גיוסי יולי־אוגוסט מראה שלא מדובר בתפנית, אלא במציאות חדשה בענף: המשקיעים ישימו את הכסף רק על החברות החזקות בשוק

הפקולטה לניהול.  4 שאלות שמנהלים חייבים לענות עליהן לפני שבונים אסטרטגיית פיתוח עסקי / צילום: Shutterstock

4 שאלות שחייבים לענות עליהן לפני שבונים אסטרטגיית פיתוח עסקי

אחת ולתמיד: מה ההבדל בין פיתוח עסקי, שיווק ומכירות, ולמה פיתוח עסקי חשוב כל כך בעולם של היום ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב 

גילעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

ההצטיינות בתשואות הגדילה את נכסי אלטשולר שחם, אך לא מנעה המשך בריחת כסף למתחרים

בית ההשקעות הגדול בישראל איבד 5.2 מיליארד שקל מכספי הגמל שלו למתחרים בחודש יולי, אך התשואות הגבוהות הגדילו את היקף הנכסים בכ-1.6 מיליארד שקל, לראשונה מאז דצמבר ● איזה בית השקעות הוא המרוויח הגדול מניודי הקופות?

הבורסה בפרנקפורט, גרמניה / צילום: Shutterstock

נמשכת המגמה השלילית באירופה; החוזים על וול סטריט אדומים

מגמה שלילית ביום המסחר באירופה: יורוסטוק יורד בכ-0.6% ● לאחר יום מסחר מעורב, בורסות אסיה ננעלו ברובן בירידות ● מגמה שלילית גם בחוזים העתידיים על וול סטריט ● מחירי הנפט והגז הטבעי בירידה

זינוק במדד תשומות הבנייה / צילום: Shutterstock

מדד תשומות הבנייה כבר עלה למשק 9 מיליארד שקל השנה. לשלושה מומחי מימון יש פתרון

מרוכשי דירה חדשה ועד הקבלנים: זינוק מדד תשומות הבנייה משפיע על כל שרשרת הייצור ● לממשלה יש יכולת ומוטיבציה להתערב, כפי שעשתה בעבר בשוק המט"ח - אז למה היא לא עושה את זה? ● שלושה מומחי מימון מובילים מציעים פתרון במאמר מיוחד לגלובס

פסק דין / צילום: Shutterstock

השכנה מכרה את הגג, ואז טענה שההסכם עושק: מה קבע בית המשפט?

בית המשפט קבע: ביטול חוזה בגין עושק אפשרי רק כשמתקיימות כל יסודות עילת העושק

רני צים / צילום: רמי זרנגר

פסגות של רני צים: הגיוס בקרנות הנאמנות והמסחר בבורסה העבירו את בית ההשקעות לרווח

בעוד שפסגות גייס 1.4 מיליארד שקל לקרנות הנאמנות בשנת 2022, קרנות הנאמנות של אלטשולר שחם פדו יותר מ-6.5 מיליארד שקל

יאיר לפיד ואביגדור ליברמן / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

מורים, מתמחים ומחירי חשמל מזנקים: המשברים הכלכליים נערמים

המשברים הכלכליים העומדים לפתחה של ישראל הופכים לזירת התנגשות פוליטית, אך הדחיפות לפתרונות עולה ככל שיום הבחירות מתקרב ● האינפלציה מתגברת ואיתה הביקורת על יוקר המחיה, מינויים רבים מתעכבים, משבר המורים מעמיק, ומערכת הבריאות בדרך למחסור בכוח-אדם ● תמונת מצב

וול סטריט, ניו יורק. עדיין בשוק דובי? / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; צים קפצה ב-7.4%, טבע ב-3.3%

בורסות אירופה ננעלו בעליות קלות ● הבנק המרכזי בטורקיה הוריד בהפתעה את הריבית מ-14% ל-13% ● החוזים על הנפט עלו בכ-3%

בנייה בראשון לציון / צילום: Shutterstock

בנייה להשכרה: כ-350 בקשות במסלול הטבות מס לפי חוק עידוד השקעות הון

לפי סקירת רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, "מתחילת שנת 2022 הוגשו למעלה מ-350 בקשות במסלול הטבות מס לפי חוק לעידוד השקעות הון, שאם יאושרו, יביאו לבניית כ-12 אלף דירות להשכרה בכל רחבי המדינה" ● בתל אביב אושרו הכי הרבה תוכניות

קובץ Word / צילום: Shutterstock

הטריקים שאתם חייבים להכיר כדי להקל את העבודה עם Word

האם אפשר להכתיב טקסט לוורד, מה עושים כדי שטקסט מועתק ומודבק לא יהרוס את המסמך, כיצד ממירים קבצי PDF בקלות, ואיך אפשר לשחזר קובץ שלא נשמר?

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

הבורסה ננעלה בעליות בהובלת מניות הבנקים; אילקס מדיקל צנחה ב-20%

מדד ת"א 35 טיפס ב-1% והתקרב לשיא, מדד ת"א 90 עלה ב-1.2% ומדד הבנקים קפץ ב-3% ● עליות חדות רשמו קבוצת דלק, טוב גאם, נקסט ג'ן, נאייקס וקרסו מוטורס ● נייס צנחה ב-4% לאחר הדוחות

נשיא טורקיה ארדואן ונשיא ישראל הרצוג / צילום: חיים צח-לע''מ

ארדואן מבין שהדרך לנצח בבחירות עוברת בהתחממות היחסים עם שכנותיו

בעוד פחות משנה יתקיימו הבחירות בטורקיה, כשברקע המשבר הכלכלי החריף ● ארדואן מבין שצעדים כלכליים פנימיים אינם מספיקים לחיזוק מעמדו הציבורי, ותולה תקווה בשיתופי פעולה עם מדינות המפרץ וישראל ● וגם: מה מעידה החלטת התעשייה האווירית לחלק מענקים לעובדיה?