גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בלי מרשם רופא: המכשיר שיתחרה בוויאגרה

טכנולוגיה שנולדה בתחום האסתטיקה הרפואית הוסבה לטיפול באין אונות עם הבטחה: לא רק זקפה על פי דרישה, אלא ממש "הצערת" הפין

דניאל לישינסקי עם המכשיר שפיתח / צילום: שי וזדיאס הדס
דניאל לישינסקי עם המכשיר שפיתח / צילום: שי וזדיאס הדס

כשלחברה קוראים Ohh Med, אפשר להתחיל לנחש מה היא עושה. "האמת שזה התחיל מ"או מיי גוד מדיקל", מודה דניאל לישינסקי, יזם ומנכ"ל החברה. "אחר כך קיצרנו ל-Oh Med אבל זה היה תפוס, אז הוספנו H".

המוצר שפיתחה החברה הוא, כפי שמגדיר זאת לישינסקי, "חדר כושר לזקפה". "כדי שתהיה זקפה, דרושה כניסה של דם לעורקים הגמישים, ומנגד צריך שדם לא יברח מהאיבר. מה ש'נועל' את הדם בתוך האיבר הוא שכבה של קולגן ואלסטין, שעוטפת את האיבר, מעין קונדום מתחת לעור. היא מונעת מהדם שנכנס לכלי הדם לזלוג החוצה.

"מגיל 23-24 אנחנו מאבדים בכל שנה קצת מהפעילות של הקולגן. המכשיר שלנו יודע לחמם את הקולגן בלי לפגוע בשכבת העור החיצונית של הפין, ובעצם מחזיר אותו כמה שנים אחורה. לנשים יש אפשרות לטפל ברצפת האגן שלהן, ולגבר עד היום לא הייתה האפשרות המקבילה".

האם העולם זקוק לפתרון זקפה נוסף לוויאגרה?
"כדורים כמו ויאגרה גורמים לכלי הדם להרפות וכך המון דם נכנס לפין, אבל הם לא נועלים אותו בפנים. לכן ויאגרה פועלת על 75% מהגברים. מי שיש לו נזילה, הכנסת דם לא תעזור לו, זה כמו קונדום שחתכו לו את הצ'ופצ'יק בקצה.

"ובין אלה שוויאגרה יכולה לעזור להם, לא כולם יכולים לקחת בגלל לחץ דם וסוכרת. ואסור לצרוך אלכוהול תוך כדי, וצריך גם לחשב מתי לוקחים את הכדור לפני האקט. זה סיפור שלם.

"בניסוי שערכנו בבית החולים רמב"ם ב-30 מטופלים, חלקם עזבו את הכדורים, חלקם הפחיתו מינון וחלקם היו מרוצים יותר עם המינון שלקחו".

לישינסקי מונה יתרון נוסף, והוא שהטיפול אינו מחייב פנייה לרופא. "הסטטיסטיקה אומרת שלוקח שנתיים לגבר להגיע לרופא עם הבעיה, ובינתיים הוא קורא בגוגל ומזמין כל מיני אבקות קסם ומאבד זמן יקר. אנחנו נהיה המוצר הרפואי הראשון שניתן להזמין כבר בשלב הזה".

שיווק ויראלי זו בטח לא האסטרטגיה שלכם.
"זהו, שלהודות בכך שאתה זקוק לעזרה כדי להשיג ולשמר זקפה, אף אחד לא מוכן. אבל כשמדברים על 'שיפור זקפה', השיחה שונה, בעיקר בקרב גברים מגיל מסוים. כשאני מספר מה אני עושה, כולם מתנדבים לנסות".

תחושת חמימות נעימה

"המכשיר הוא כמו כנפיים ששמים בהם את האיבר, ויש פולסים של אנרגיה וחיישנים שבודקים את התגובה החשמלית של הרקמות ואת הטמפרטורה, כדי לוודא בטיחות. התחושה היא של חמימות נעימה. יש לנו קליינטים שמאוד משתעשעים ונהנים מזה", אומר לישינסקי.

"פרוטוקול הטיפול הוא שלוש פעמים בשבוע למשך חודש ואז עוד פעם-פעמיים בשבוע, או כל אחד איך שהוא מרגיש. בניסוי ברמב"ם ראינו שאחרי חודשיים של טיפול, 89% דיווחו על תועלת, והתוצאה נשמרת במשך שישה חודשים".

השלב הבא הוא ניסוי גדול יותר בפלורידה, הפעם עם קבוצת ביקורת, בתיאום עם ה-FDA. בישראל המוצר מאושר לשיווק כמכשיר רפואי ללא מרשם. ההשקה צפויה בפברואר, ובינתיים נרשמות הזמנות מוקדמות.

מפעל הייצור הוקם בטבריה, ולא במקרה, מבהיר לישינסקי. "כל הייצור ייעשה בארץ, כולל הפלסטיק, במפעל בשם מדימור, שאנחנו בעצם יושבים אצלו. אני מקווה שזה יהיה המפעל הראשון בין כמה מפעלים".

"פרויקט לטובת האנושות"

לישינסקי היה גם המייסד ולתקופה המדען הראשי של חברת אנדימד שנסחרת היום בבורסה בתל אביב לפי שווי של 76 מיליון שקל. אנדימד פיתחה טכנולוגיה לחימום השכבה הפנימית של עור הפנים, כדי לעודד חידוש של סיבי קולגן וליצור מראה מוצק יותר של העור. "חימום השכבה הפנימית ללא חימום השכבה החיצונית, זה בעצם מה שכל החברות בתחום רוצות לעשות", אומר לישינסקי.

מה קרה לאנדימד? ציפינו שהיא תמריא יותר מכפי שקרה בפועל.
"מה שקרה לאנדימד הוא שלא אני ניהלתי אותה. למדתי מאז את הלקח".

אחרי שעזב את אנדימד, ישב לישינסקי במלון בבייג'ין וחיפש אפליקציות נוספות למניפולציה של קולגן. "פתאום נתקלתי במאמר של מעבדות אבוט, שקישר בין טיב הקולגן לטיב הזקפה, ואמרתי וואו. הייתי בשוק. מאותו רגע התחלתי לקרוא את כל המאמרים בתחום ואז התחלתי לקבוע פגישות עם אורולוגים בארץ. שלחתי אורולוג אחד שהערכתי מאוד לקרוא על התחום, ובתוך כמה ימים הוא חזר אלי ואמר שיש על מה לדבר.

"פניתי לתעשיינים בארץ שהכירו אותי והשקיעו בשלב הסיד, למרות הסיכון העצום. בניתי את המוצר בבית ואת הרגולציה עשינו ברמב"ם. ואז הגענו למשקיע הכי טוב בארץ, קרן ארבלון, ששייכת לאדם ששומר על הפרטיות שלו אבל המטרה שלו היא לא כסף אלא אידיאולוגיה, והפרויקט שלנו הוא פרויקט לטובת האנושות מבחינתו".

לדברי לישינסקי, הוא הקים את ohh Med כחברה ראשונה מתוך קבוצה של חברות שתשתמש בטכנולוגיה של שיקום קולגן בתחומים שונים.

Ohh Med

תחום פעילות: שיקום שכבת הקולגן בפין כדי לשפר זקפה

היסטוריה: החברה הוקמה ב-2018 על ידי דניאל לישינסקי. היום המוצר מאושר לשיווק בישראל ועומד לפני ניסוי FDA

נתונים: בחברה הושקעו פחות מ-10 מיליון דולר על ידי משקיעים פרטיים, בעיקר תעשיינים מהצפון, וקרן ארבלון

עוד כתבות

רובין הוד בוול סטריט / צילום: Shutterstock

המסיבה נגמרה, והמשקיעים הצעירים ברובין הוד שדדו את עצמם

התנפלות עדרית על אותן מניות גרמה למשקיעים זוטרים להרגיש שהם גאונים, אבל המסיבה נגמרה וניתן היה לצפות את זה ● כפי שוודאי יסכימו מי שהיו תקועים עם וורן באפט בן ה־91 ב־2020 הסוערת וודאי יסכימו: הדרך לנצח במירוץ היא לאט ובזהירות

מתחם בדיקות קורונה בבייג'ינג / צילום: Associated Press, Andy Wong

הצד האפל של המלחמה הסינית בקורונה: צבא ענק אוכף את מדיניות "אפס ההדבקה" בכל מחיר

במהלך השנתיים האחרונות, סין התמודדה עם המגפה במדיניות של "אפס-קורונה", והשתמשה באמצעים נוקשים כדי לאכוף אותה - בין השאר, באמצעות סגרים על ערים בנות מיליוני תושבים בגלל מאומתים ספורים ● עד כה, המדיניות ההדוקה עזרה לשמור את המספרים נמוכים, אבל עם הגעתו של וריאנט האומיקרון המדבק, האתגר נעשה גדול הרבה יותר והמחיר האנושי הפך לבלתי אפשרי

מתוך מליאת הכנסת לקראת השבעת הממשלה / צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

בהמשך לעסקת הטיעון: אריה דרעי הגיש את מכתב ההתפטרות מהכנסת

במסגרת עסקת הטיעון נקבע כי יו"ר ש"ס יודה בעבירות המס המיוחסות לו ויתפטר מהכנסת ללא הטלת קלון ● דרעי אומנם יעזוב את הכנסת אך לא את המערכת הפוליטית, והוא צפוי להמשיך להנהיג את מפלגת ש"ס שלא כחבר כנסת

שדה דב לאחר הפינוי / צילום: איל יצהר

הושגה פשרה בין רמ"י לארקיע בנוגע לקרקעות בשדה דב

לפי ההסכם, ארקיע תוותר על קרקע שרשומה על שמה בהערת אזהרה בשדה דב תמורת 26 מיליון שקל, ובתמורה יסלקו רמ"י ורשות שדות התעופה את התביעות נגד החברה על דמי שימוש בסך של כ-55 מיליון שקל

ההסתערות על הקפיטול בינואר שעבר. נאמני טראמפ  מנסים לפרוץ מחסום משטרתי / צילום: Associated Press, John Minchillo

האם ארה"ב נמצאת על סף מלחמת אזרחים?

ישנם כמה תרחישים לא בלתי סבירים לפריצה של מלחמת אזרחים בארה"ב סביב בחירות 2024 ● 160 שנה חלפו מאז הקודמת, והפצעים העמוקים שהיא פערה טרם הגלידו

רזי ברקאי / צילום: גל חרמוני

בתום 27 שנים: רזי ברקאי פורש מהגשת "מה בוער" בגלי צה"ל

בגלי צה"ל מדגישים כי ייעשה מאמץ משותף שברקאי ימשיך לשדר בתחנה בפורמט אחר ● ברקאי: "הגעתי למיצוי. תודתי הגדולה למאזינים ולצוותים המסורים שהיו שותפיי לדרך לאורך שנים"

ראש הממשלה נפתלי בנט. נמנע בהצבעה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ברוב מוחלט: הממשלה אישרה הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות

בנט נמנע, שקד התנגדה ואלקין בסופו של דבר תמך: הממשלה אישרה היום את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לרכש הצוללות ● "אני מאוד חוששת שוועדה כזו יכולה להפר את האיזון בין הדרג המדיני לדרג הצבאי", אמרה שקד ● הנדל התייחס במהלך הדיון להתפרעויות בעת מבצע "שומר החומות" וטען: "אם משתמשים בכלי של ועדת חקירה, אז צריך להשתמש בכלי הזה גם בנושא חוסר המשילות"

חיים כצמן / צילום: איל יצהר

S&P מעלות הפחיתה את דירוג החוב של גזית גלוב ל-A פלוס

חברת הדירוג מעריכה כי לאחר השלמת רכישת מניות המיעוט באטריום צפויה עלייה ברמת המינופים של גזית גלוב ושל בעלת השליטה נורסטאר, אשר אינה תואמת את הדירוגים הקודמים

מה אפשר לקנות ב־2.3 מיליון שקל במרכז הארץ / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-2.3 מיליון שקל במרכז הארץ?

דירת 3 חדרים בבת ים, דירת 4 חדרים בבאר יעקב או בראשון לציון, ודירת 5 חדרים בחולון

המשקיעים רשמו שיא חדש - הן של משכנתאות שנלקחו, והן של מספר לווים / צילום: Shutterstock, Pormezz

רוכשי הדירות בשוק החופשי והמשקיעים הביאו לשיא המשכנתה של חודש דצמבר

12.2 מיליארד שקל נלקחו בדצמבר כמשכנתאות, גידול של 3% מהשיא החודשי הקודם, שנקבע בחודש אוגוסט בשנה שעברה ● כמות המשכנתאות שנלקחו בשוק החופשי על-ידי מי שאינם משקיעים הגיעה לשיא של 9.3 מיליארד שקל ● העובדה שכך קרה מחזקת את ההערכה כי מי שמלבה את שוק הדירות אינו רק המשקיעים, אלא רוכשי דירות שחוששים מעליות מחירים נוספות

חברות ביומד רבות עומדות בפני אבני דרך שיכולות לבנות או לשבור אותן / צילום: Shutterstock

מה קרה לביומד הישראלי ב-2021, ומה צפוי בחודשים הקרובים?

שנת 2021 התחילה בזינוקים אך בסופו של דבר לא הייתה טובה לחברות הביוטק בנאסד"ק, וגם החברות הישראליות מבין אלה רובן ככולן נפגעו ● משקיעי התחום נכנסים כעת בחשש ל-2022, ומחכים להחלטות הרות גורל בנושא תמחור תרופות ● במקביל חברות רבות עומדות בפני אבני דרך שיכולות לבנות או לשבור אותן

איתמר ג'ובני, מנכ''ל חברת הפינטק PayEm / צילום: איל יצהר

"פתאום מכרתי עבודות ב-150 אלף דולר": הכירו את איתמר ג'ובני, האמן שכבש את ניו יורק והפך ליזם פינטק

אחרי שפרח בסצנת האמנות של ניו יורק, איתמר ג'ובני החליט לחתוך בשיא ההצלחה - ולהפוך ליזם ● אלא שאז, הסטארט-אפ שלו התרסק ● זה לא עצר אותו מלבנות חברה חדשה שכבר גייסה 27 מיליון דולר ● בראיון הוא מספר איך למד בזכות הכישלון להריח מקומות מסוכנים, ולמה הוא מוכן לחזור על הכל מחדש

נמל חיפה / צילום: Shutterstock

בגיבוי המדינה: היצואנים הישראלים ביטחו אשראי בהיקף של 2.8 מיליארד דולר

אשרא, החברה הממשלתית לביטוח סיכוני סחר חוץ רשמה בשנת 2021 זינוק של יותר מ-50% בהיקף העסקאות לעומת שנת 2020 • מרבית האישורים העקרוניים ניתנו עבור עסקאות ייצוא לאמריקה הלטינית, אפריקה ואסיה, בעיקר בתחומי תשתיות של בריאות, מים, חינוך וביטחון

חנן מלצר - שופט עליון / צילום: שלומי יוסף

כפל התפקידים של השופט בדימוס חנן מלצר: במועצת העיתונות שוקלים לנסות ולהדיחו - "זלזול וניגוד עניינים"

שופט העליון בדימוס חנן מלצר צפוי להתמנות ליו"ר מגדל אחזקות במקביל לתפקידו כנשיא מועצת העיתונות, שאליו נכנס רק לפני חודשים אחדים ● מלצר הודיע לחברי המועצה על התוכניות בדיעבד, וחלק מחבריה שוקלים הצבעת אי-אמון: "בכפל תפקידים זה גלום ניגוד עניינים פוטנציאלי" ● בשבוע שעבר פורסם בגלובס כי רק לפני חצי שנה פרסם מלצר פסק דין בתחום הביטוח הנוגע גם לחברת מגדל, ובו טען כי הרגולטורים בביטוח עשויים להיות חשופים לניגודי עניינים בשל תופעת "הדלת המסתובבת"

אי של יציבות

וול סטריט בתיקון עמוק: הסיבות לירידות בשווקים והאם זה צפוי להימשך

ברקע החשש מהעלאות ריבית, המדדים המובילים במגמת ירידה מתמשכת ● הראשונות לשלם את המחיר הן חברות הטכנולוגיה, שערכן נחתך בחודשים בעשרות אחוזים ● הנאסד"ק השלים נפילה של יותר מ-12% מהשיא, והפחד חוזר לשווקים ● ומה בישראל? הבורסה בתל אביב בינתיים ניצלת מהתנודות החזקות בזכות השקל החזק וההרכב השונה

מטבעות קריפטו. ''ירידה תלולה במחירי הביטקוין עלולה להביא לירידה בהשקעות בשוק המניות'' / צילום: Shutterstock, 1maksim1

הביטקוין, גרסת 2022: יורד בהתאם לשוק המניות ומושפע ממדיניות הפד

שווקי הקריפטו משקפים את השווקים המסורתיים עם עלייה של כמות המשקיעים המוסדיים

סבטה ואיליה טורץ / צילום: גיא ליברמן

כבר בדייט הראשון הם דיברו על השקעות בנדל"ן, עכשיו הם בדרך לנכס הרביעי

כבר בדייטים הראשונים סבטה ואיליה טורץ הבינו ששניהם חולקים תשוקה עזה להשקעות נדל"ן ●  מאז הם חישבו כל צעד, כולל הסכם הפרדה רכושית לפני החתונה, בדרך למסע נדל"ני שכבר כולל שלושה נכסים, כשהרביעי נראה באופק ● ולא, הם לא חוששים ממינוף גבוה: "מי שלא לוקח סיכונים לא שותה שמפניה", הם טוענים ● האזינו

Mondelez. העלתה תחזיות למרות העלייה במחירי הסחורות / צילום: Shutterstock

המדדים בארה"ב נופלים השנה? זו לא סיבה להיות מודאגים

די ברור שהריבית בארה"ב צפויה להתחיל לעלות השנה, בקצה מהיר מהצפוי, בתגובה להתחממות הכלכלה, וזו גם הסיבה לאובדן הגובה של המדדים בשוק האמריקאי מתחילת 2022 ● אבל יש כמה סקטורים שמסוגלים להתמודד ואף להרוויח מלחצי אינפלציה, ואחרי שהמשקיעים יסתגלו למצב החדש, העליות עשויות לחזור

מסכים אדומים בבורסה / צילום: Shutterstock

לאן הולכים השווקים? אלו התחזיות של שלושה כלכלנים בכירים

מדדי תל אביב הצליחו לחמוק עד כה ממרבית הירידות הדרמטיות שנרשמו בשוווקים הגלובליים, ובניגוד למדדי וול סטריט הם אפילו התחזקו מעט מאז שהחלה השנה ● מההסלמה מול רוסיה דרך התפוצצות בועת מניות הצמיחה ועד להעלאת הריבית הצפויה בארה"ב: מה צפוי לשווקים בקרוב?

עו''ד מיכל כהן, הממונה על התחרות / צילום: אביגיל פפרינו-באר

העימות בנמלים: רשות התחרות פתחה בבדיקה נגד נמל חיפה

הרשות חושדת כי עובדי נמל חיפה פנו ליבואן או לסוכן של אוניית מטען ברזל והפעילו עליו לחצים שלא לפרוק בנמל המפרץ ● זאת לאחר שבשבוע שעבר הוכרז ע"י ההסתדרות סכסוך עבודה על רקע דומה ● נמל חיפה: "אנו בעד תחרות מול נמלים בארץ, בפרט ובמזרח הים התיכון בכלל"