גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; אפל עלתה בעוד 2.3% לשיא חדש

צים ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות ● סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7% ואילו וויקס קפצה בכ-5%

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:00

נעילה חיובית בניו יורק. מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-0.6% והדאו ג'ונס, שנסחר בירידה קלה במשך מרבית היום, סגר בעלייה של כ-0.1%.

מניית אפל  רשמה עלייה של 2.3% וטיפסה גם היום לשיא חדש. 

צים  ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% לאחר שעלתה כ-6% במהלך המסחר. סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7%.

מנגד, עליות חדות רשמו וויקס, מאנדיי, ריסקיפייד , רדהיל , רי אוטומוטיב, פרוטליקס ופורסייט.

20:35

מגמה מעורבת בוול סטריט, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס נסחר בירידה קלה.

מניות וויקס, מאנדיי , מטא פלטפורמס (פייסבוק)  ודלתא איירליינס  בולטות בעליות. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה ב-3 נקודות בסיס ל-1.51%.

בזירת הסחורות, החוזים על הנפט נסחרים בעלייה קלה. הזהב נסחר ביציבות.

18:47

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות. בניו יורק המגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס נסחר בירידה קלה.

עליות בולטות רושמות וויקס , אפל, טוויטר , פורסייט, אורקל ומניות הקרוזים והתעופה. מנגד, ירידות חדות רושמות רשתות הקמעונאות טרגט  וקרוגר.

17:00

מניות אורקל, קרניבל , יונייטד איירליינס הולדינגס  ואמריקן איירליינס בולטות בעליות חדות. אפל  לא עוצרת ומטפסת גם היום לשיא חדש. 

בקרב המניות הישראליות רושמות עליות חדות מניות צים , אלוט , איי.סי.אל ונובה.

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. מניית סנטינל וואן  צונחת ב-12% ומנגד פייזר בולטת בעלייה חדה. 

14:40

בעוד שהמסחר באירופה ממשיך להתקיים בעיקר בירידות שערים, החזוים העתידיים שוב נסחרים במגמה חיובית (בעליות של כ-0.3%) לאחר שיצרניות החיסונים ביונטק ופייזר  הודיעו שנמצא כי שלוש מנות מהחיסון המשותף שלהן מספקות הגנה גם מווריאנט אומיקרון של הקורונה.

בזירת המסחר המקדים, פייזר שנסחרה קודם לכן בירידה עברה לעליות והירידה של מודרנה התמתנה משמעותית. גם חברות התעופה והתיירות נהנות מהבשורה של יצרניות החיסונים, וקרניבל, אמריקן איירליינס ועוד חברות בענף מתחזקות.

13:05

המסחר באירופה מתקיים בעיקר במגמה שלילית בשעה זאת, כאשר רק המדד בציריך נסחר בירוק. דאקס מאבד 0.7%, קאק יורד ב-0.5% ופוטסי נסחר ביציבות. מדד יורוסטוקס 50 יורד ב-0.7% ויורוסטוקס 600 נחלש ב-0.2%.

החוזים על המדדים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, כאשר נראה כי דאו ג'ונס ייפתח בירידות קלות בעוד שנאסד"ק יטפס. בזירת המסחר המוקדם עדיין בולטות חברות החיסונים שמאבדות גובה, ובראשן מודרנה, וגם יצרניות הרכב החשמלי לוסיד וריביאן  נחלשות קלות.

סנטינל וואן  הישראלית נחלשת בקרוב ל-10% על אף שעקפה את התחזיות, לאחר שדיווחה כי תקופת החסימה (lock-up) על מכירת מניות על-ידי בעלי מניות קיימים, תקופה שבה אסור להם למכור מניות לאחר ההנפקה, צפויה להסתיים השבוע (ב-9 בדצמבר).

12:10

שוק הנפט עבר לעליות, ושני סוגי הנפט הגולמי עולים בכ-0.6%: נפט WTI נסחר סביב 72.4 דולר לחבית, הברנט תמורת 75.9 דולר לחבית.

11:20

סנטינל וואן  צונחת בטרום לאחר פרסום הדוחות על אף שעקפה את התחזיות. חברת הסייבר זינקה אמש ב-13.4% לקראת הפרסום (לאחר המסחר), וצנחה ב-8.5% במסחר המאוחר לאחר פרסומם. החברה דיווחה על הפסד מתואם של 15 סנט למניה על הכנסות של 56 מיליון דולר., בעוד שאנליסטים ציפו להכנסות של 49.6 מיליון דולר והפסד של 18 סנט למניה. 

יצרניות החיסונים בולטות לשלילה במסחר המוקדם. נובהווקס  נחתכת ב-6.8%, מודרנה  ב-4.7% ופייזר  ב-3.3%.

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. בעוד שמדדי פוטסי וקאק מתקדמים בקרוב ל-0.3%, מדד דאקס יורד ב-0.1% וגם במדריד, מילאנו ובריסל נרשמות ירידות קלות.

בשוק המט"ח סוער הבוקר והדולר נחלש בקרוב ל-1.2% אל מול השקל ויורד לרמה של 3.117 שקלים בלבד. האירו מאבד 0.9% ונסחר סביב 3.519 שקלים.

באסיה מנגד ננעלו המדדים בירוק: מדד ניקיי הוסיף 1.4%, שנגחאי עלה ב-1.1%, שנזן הוסיף 1.8%, קוספי התקדם 0.3%. מדד האנג סנג ננעל לאחר יום תנודתי בירידה מזערית, כאשר עליבאבא בלטה עם ירידה של יותר מ-5%.

8:05

באסה נרשמת מגמה חיובית, כאשר מדד ניקיי עולה ב-1.4%, שנגחאי ב-0.9% ושנזן ב-1.3%. מדד האנג סנג בהונג קונג נסחר בתנודתיות ונע בין עלייה לירידה בשיעור נמוך. קוספי עולה ב-0.4%.

בהונג קונג בולטת מניית עליבאבא שנחתכת ב-5.3%, לאחר שאת יום המסחר בוול סטריט סיימה אמש בעלייה קלה. החברה הודיעה על החלפת סמנכ"ל הכספים, ו-Citi שינתה את מחיר היעד של המניה ל-234 דולר. 

מדד ניקיי מתחזק על אף נתוני תוצר מאכזבים, שלפיהם התמ"ג הרבעוני ירד ב-0.9% (לעומת תחזית של 0.8%-) והתמ"ג הרבעוני (בקצב שנתי) ירד ב-3.6%, לעומת תחזית של 3.1%-.

החוזים בניו יורק נסחרים בעליות של 0.3%-0.4%, לאחר שיום המסחר ננעל אתמול בעליות חזקות בהובלת מניות הטכנולוגיה. נאסד"ק  קפץ 3% (היום החזק ביותר מאז מרץ), מדד דאו ג'ונס  התחזק 1.4% ומדד S&P 500  עלה ב-2.1%. נכון לשעה זו תשואות האג"ח של הממשל האמריקאי נסוגות, והתשואה על האיגרת ל-10 שנים יורדת ב-2 נקודות בסיס ל-1.46%.

בשוק הנפט הגולמי נרשמת חולשה קלה כאשר שני סוגי הנפט יורדים בכ-0.3%, זאת לאחר זינוק של 3.7% אמש בנפט מסוג WTI ושל 3.2% בברנט. הבוקר הם נסחרים סביב 71.7 דולר ו-75.2 דולר לחבית, בהתאמה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות בשיעורים קלים, והביטקוין נסחר סביב 50.4 אלף דולר. האת'ר יציב סביב 4,324 דולר.

עוד כתבות

אלכס קושניר, יו''ר ועדת הכספים / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ועדת הכספים: עיכוב נוסף באישור הצו למיסוי סיגריות אלקטרוניות

במהלך דיון שנערך היום בוועדת הכספים נזף יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, בנציגת משרד הבריאות על כך שלא הגיעה מוכנה עם הסברים לשאלות חברי הכנסת, ושלח את אנשי רשות המסים לתקן את תחשיב המיסוי כך שיהלום בצורה תחשיבית את המס שהוטל על סיגריות רגילות

אסדת תמר / צילום: אלבטרוס

חברת החשמל עדכנה את מחיר הגז מתמר: יירד בעד 29%

חברת החשמל חתמה מול שותפות תמר על עדכון המחיר שבהסכם הגז מ-2012 ● לפי החוזה המקורי והשנוי במחלוקת, מחיר הגז היה אמור לרדת בעד 25%, אך חברת החשמל השיגה הוזלה גבוהה יותר לאחר שהתחייבה לרכוש כמות גז נוספת ללא מכרז במחיר נמוך ולדחות את העדכון הבא של המחיר בחצי שנה

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס השופטת מרים נאור / צילום: ענבל מרמרי

זכויות אדם, דת ומדינה והגנה על שלטון החוק: המורשת של השופטת מרים נאור

נשיאת העליון בדימוס עמדה בראש ועדת החקירה הממלכתית לחקר האסון במירון ונפטרה במפתיע ● נאור הותירה אחריה שלל פסיקות: מהרשעת דרעי, דרך פתיחת עסקים בת"א בשבת ועד גיוס תלמידי ישיבות ● הנשיא ספד: "תיזכר כאחת מענקיות המשפט הישראלי"

עזיבה של מנכ”לים / צילום: Shutterstock

משופרסל ועד מגדל: מה עושה עזיבה של בכירים לארגון ואיך מונעים משבר

עזיבה של מנכ"לים, במיוחד כשהיא נעשית במפתיע, עשויה להגביר את חוסר הוודאות בקרב העובדים ולהוביל לגל של עזיבות נוספות ● משקיפות ועד סימון טאלנטים שצריך לשים לב אליהם - הצעדים הראשונים שארגונים צריכים לעשות כדי למנוע משבר

בנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

סרטון של דקה לא יספיק: בליכוד כבר הפעילו את נוהל "היום שאחרי נתניהו"

המאבק על הנהגת הליכוד מכשיר את כל האמצעים, וכך, באמצע משבר האזנות הסתר של המשטרה, קיבל השר לבט"פ פנייה מאנשי הליכוד להטיל את האשמה על אמיר אוחנה וגלעד ארדן ● נתניהו מנסה להרגיע את השטח, אבל הוא לא יצליח להחזיר את שד ההתמודדות לבקבוק כל כך מהר

גבי רביד / צילום: כדיה לוי

ביום ששוק הקריפטו מתרסק: הנכסים הדיגיטליים של צבי זיו וגבי רביד נכנסו לבורסה

בית ההשקעות סילבר קסטל, אותו הקימו בכירי שוק ההון לשעבר יחד עם המנכ"ל אלי מיזרוח, השלים את המיזוג לשלד הבורסאי איי.סי.בי

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת מרים נאור ז''ל / צילום: ענבל מרמרי

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה

נשיאת העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה היום בגיל 74 ● נאור פרשה בשנת 2017 מבית המשפט העליון ועמדה בראש ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת אסון מירון ● סער: "נאור הייתה שופטת בכל רמ"ח איבריה" ● מנדלבליט: "מגדלור של צדק, חוכמה וערכים, אשר תרומתה לעולם המשפט לא תסולא בפז"

5 דברים לפני פתיחת המסחר / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

התנודתיות הגבוהה צפויה להימשך היום, לאחר מהפך בוול סטריט אמש ● ירידות באסיה ● במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של עד 1.5% ● הדואליות יתמכו בשוק בפתיחת המסחר ● גלובס עושה סדר לקראת פתיחת המסחר בבורסה

הביטקוין מאבד מערכו / צילום: Shutterstock

מה עומד מאחורי הירידות בקריפטו ולאן בורחים המשקיעים?

לקראת התפוצצות הבועה? בחודשים האחרונים שוק הקריפטו חווה ירידה דרמטית, כשהשבוע האחרון היה השיא עם ירידה של 21.6% בערך הביטקוין ● החל מסיבות גיאופוליטיות ועד ההשפעה של שוקי ההון, כל הסיבות להתרסקות השוק שהוביל לגל התעשרויות בשנתיים האחרונות

נתן חץ, מנכ''ל ובעל השליטה באלוני חץ / צילום: איל יצהר

אצל נתן חץ העסקים כרגיל: אלוני חץ מציפה רווחי שערוך של 1.3 מיליארד שקל

יותר ממחצית הרווחים מיוחסים לחברה הבת אמות, שנהנית מעליית ערך בקרקעות לפיתוח וזכויות בנייה, לצד ירידה בשיעורי ההיוון בחלק מנכסיה ● יתרת רווחי השערוך - מפעילותה של אלוני חץ בבריטניה

עופר בלוך, מנכ''ל חברת החשמל / צילום: שלומי יוסף

משרד התקשורת רוצה לבטל את בלעדיות השימוש בתשתיות חברת החשמל

חברת החשמל מעניקה בלעדיות ל-IBC בשימוש בתשתיותיה העיליות ובכך מעניקה לה יתרון במקומות שבהם אין תשתיות חלופיות ● ההערכה היא שחח"י תסכים בתנאי שהיא תהיה הקבלן המבצע של העבודות – מה שעשוי לפגוע בכדאיות הכלכלית למתחרים

מסכים אדומים בבורסה / צילום: Shutterstock

נעילה אדומה בת"א: המדדים המובילים איבדו כ-4%

ת"א 35 ות"א 125 נפלו ב-3.7% ות"א 90 צנח ב-4% ● ת"א ביומד התרסק ב-5.6% ומדד הבנקים איבד 4.1% ● ירידות חדות בבורסות אירופה וארה"ב ● הדולר והאירו התחזקו מול השקל

ארדואן, פוטין וביידן / צילום: Associated Press

מכירת F-16 לטורקיה יכולה לתקן את היחסים עם ארה"ב, אך המתיחות עם רוסיה מפריעה

חברי קונגרס משתי המפלגות מתנגדים למכירה אפשרית של מטוסי הקרב האמריקאים לטורקיה בשל היחסים החמים בין ארדואן לבין פוטין

סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange

וול סטריט שינתה כיוון עשר דקות לפני סיום המסחר וננעלה בעליות

מוקדם יותר היום הירידות בוול סטריט החריפו עד לנפילות של 4.5% במדדים הראשיים ● ירידות חדות באירופה: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5% ● המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות להודעת הפד ביום רביעי ולדוחות הכספיים שיתפרסמו בימים הקרובים

ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Andrew Harnik

מה הסיכוי שהפד ישנה את מדיניותו ואיך תשפיע פלישה של רוסיה לאוקראינה

האינפלציה דוחקת במקבלי ההחלטות בבנק האמריקאי להעלות את הריבית, אך עולה שאלה אם הטלטלה בשווקים תשפיע על הנחישות של הפד לסגת מהמדיניות המוניטרית האולטרה מרחיבה ● רוחות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה עשויות לספק למקבלי ההחלטות סולם לרדת מהעץ

צוות מדיוונד עם המנכ''ל שרון מלכה / צילום: Mediwound

תוצאות טובות למדיוונד בתרופה לטיפול בפצעים כרוניים

מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה 35% בחברה: "מספר חברות פנו אלינו בטרם פרסום התוצאות. להערכתנו כעת ההתעניינות בחברה תגבר עוד יותר"

ביטקוין / צילום: Shutterstock

סופרים הפסדים בקריפטו: 130 מיליארד דולר נמחקו מהשוק ב-24 שעות

הירידות החדות בשוק הקריפטו נמשכות גם היום: הביטקוין צונח לכ-33,400 דולר, האת'ר נופל ל-2,186 דולר ● מטבעות קריפטו אחרים, ביניהם קרדנו, XRP וסולנה, צונחים ב-10%-20%

עו''ד חיים ויסמונסקי, העומד בראש מחלקת הסייבר בפרקליטות / צילום: איל יצהר

ראש מחלקת הסייבר בפרקליטות: אין סמכות בחוק לחדור לטלפון מרחוק ולשאוב נתונים

בוועדה לביטחון הפנים בכנסת דנו היום בטענות לשימוש של המשטרה בתוכנת פגסוס של NSO ● במהלך הדיון, עו"ד חיים ויסמונסקי, ראש מחלקת הסייבר בפרקליטות, התייחס לראשונה לפרסומים: "אם הייתה חדירה מרחוק לשאיבת נתונים, להבדיל מניטור קדימה, היא לא חוקית" ● במקביל השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הודיע כי הנחה את הגורמים המשפטיים במשרדו לבחון את ההסדרים בכל הנוגע להאזנות סתר

בניגוד לחששות, בשנת 2021 נרשמה ירידה בשיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל אי התאמה למקצוע / צילום: Shutterstock, tsyhun

שיעור המיואשים מחיפוש עבודה מסיבות הקשורות לשכר קפץ ב-2021

לפי נתוני סקר כוח-האדם של הלמ"ס, שיעור המיואשים מסיבות הקשורות לשכר עלה ל-28% בשנת 2021, לעומת 16.5% ב-2020 ● לעומתם, בניגוד להערכות, שיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל "אי התאמה למקצוע" ירד

צוללת של צה''ל / צילום: דובר צה''ל

עסקת הצוללות: למה המחיר הוכפל ואיך זה קשור למלחמת המפרץ הראשונה

היחסים המיוחדים שנרקמו בין ישראל לגרמניה סביב רכישת הצוללות מתאגיד טיסנקרופ, פרצו אל התודעה הציבורית רק בשנים האחרונות עם התפוצצות פרשת הצוללות ● אך מדובר בסיפור שמתחיל שנים קודם לכן, בימי מלחמת המפרץ הראשונה ● מה הקשר למחירי הצוללות שקפצו ולתיק 3,000? ● האזינו