גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לפטר 900 עובדים בזום? מנהלים מבינים שהם צריכים לדעת גם איך להיפרד

הפיטורים של מאות עובדי Better.com האמריקאית בישיבת זום היו צעד חריג בעידן שבו מנהלים מבינים שכדאי להם לתת הרגשה טובה גם לעובד שלא הצליח בתפקידו ● מחשש לשיימינג ברשתות ועד הזדמנות לקבל פידבק על הארגון - כל הסיבות לגמור את זה יפה ● ניהול וקריירה

צריך לדעת גם איך להיפרד / צילום: Shutterstock
צריך לדעת גם איך להיפרד / צילום: Shutterstock

בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל חברת המשכנתאות האמריקאית Better.com ל-900 מעובדיו שהם מפוטרים. הוא עשה זאת בישיבת זום, צעד חריג בכל מובן, ויוצא דופן במיוחד בימים שבהם עולם העבודה מתמודד דווקא עם גל של התפטרויות וקושי לגייס עובדים.

המציאות הזאת מחייבת לשכלל גם את תהליכי הפרידה מעובדים, ואחת הסיבות המרכזיות לכך היא הנזק הפוטנציאלי שעובדים עם חוויית עזיבה שלילית עשויים לגרום לחברה, אבל גם הצורך להשאיר דלת פתוחה לעובדים שיחזרו.

החשש: שיימינג בגלאסדור וברשתות

לדברי דניאל כהן, מנהלת מיתוג מעסיק בחברת אפספלייר, העוסקת במדידת קמפיינים שיווקים ומעסיקה כ-1,300 עובדים, "אנשים נוטים לכתוב ביקורת על כל מוצר שהם קונים ואנשים אחרים קוראים ביקורות לפני שהם קונים מוצר או יוצאים לחו"ל. עובדים שעוזבים מקום עבודה כותבים ביקורות בגלאסדור, וכשדברים לא נגמרים טוב, יש להם מניע לכתוב ביקורות שליליות.

"לפי הנתונים של גלאסדור, רוב המועמדים לעבודה בחברה מסוימת קוראים לפחות שש ביקורות עליה באתר שלהם. כשאת רואה שעובד פוטר בצורה לא יפה, לא תחשבי שכדאי לך לגשת לחברה כזו. בנוסף לזה יש השיימינג ברשתות חברתיות, למשל בקבוצה 'צרות בהייטק'. גם אם זה נכתב בעילום שם, את רואה הרבה תיוגים של חברים כדי לנסות לברר באיזו חברה מדובר ויש לזה הדים. חברות משקיעות המון בתהליך האון-בורדינג (תהליך הקליטה של עובד), ואז כשמפטרים עובד שוכחות את האוף-בורדינג (תהליך העזיבה שלו). זה מתחיל לעלות לתודעה בתחום מיתוג מעסיק, שעזיבה צריכה להיות חוויה או מסע בדיוק כמו און-בורדינג".

טרום פרידה: האם ניסינו הכול?

אסנת תירוש, סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש בסלברייט, שינוי הגישה צריך להתחיל עוד לפני ההחלטה לפטר. "לפני שאנחנו נאלצים להיפרד מעובדים, אנחנו מקפידים על תהליך של שיפור ביצועים, מתן המשוב המדויק והזדמנות להשתפר. יש לנו הרבה אנשים ש'ניצלו' מפיטורים. אם כבר יש החלטה, אז אנחנו מכינים את העובד לשימוע: מסבירים לו למה אנחנו שוקלים להפסיק את ההעסקה שלו ונותנים לו את הכלים להגיע מוכן ולחשוב על פתרונות נוספים, למשל לעבור לתפקיד אחר בארגון. אנחנו נלחמים להשאיר אנשים בארגון וגם מודדים את היכולת שלנו בניוד פנימי".

רותם הבר, מייסד שותף של סיידלינס, סטארט-אפ המנגיש נתוני ספורט: "אנחנו עובדים מאוד קשה כדי לגייס אנשים, ואם הם לא מתאימים אנחנו מנסים לתקשר את זה כמה שיותר מוקדם וכמה שיותר בשקיפות. אנחנו מסבירים לאותו אדם למה הוא לא מתאים, נותנים לו צ'אנס לעשות את השינויים, ואם מגיעים למסקנה שיש פערים שאי-אפשר לגשר עליהם, מנסים למצוא לו תפקיד במקום אחר. יש לנו צוות HR חזק ומקושר בתעשייה. זה שהוא לא מתאים לנו לא אומר שהוא לא טוב לחברה אחרת".

ההחלטה: מסר לנשארים

זהר תדמור אילת, סמנכ"לית משאבי אנוש בסייברארק, אומרת שפרידה יפה משדרת מסר דווקא לעובדים שנשארים. "אם הערך המרכזי של חברה הוא caring אנחנו לא זונחים אותו גם בעת פרידה. אנחנו מקפידים שתהיה שתייה לפרידה ושמנהלים ועובדים יספרו על העשייה של העוזב ועל החותם שהוא השאיר. אנחנו עושים לו סרטון ומדפיסים תמונות שלו מאירועים של החברה. גם המתנה מותאמת בדרך כלל. למשל לאחרונה נתנו שובר לקורס קונדיטוריה לעובד שעזב ורצה לעשות קורס כזה. אנחנו מעודדים את זה.

"יש תפיסה של מנהלים שאם אדם עוזב הוא נוטש את הספינה וזה ייתן לגיטימציה לעובדים אחרים לעזוב, אז לא רוצים לחגוג את זה. אנחנו מאמינים שכל אדם הוא שגריר ודווקא ראוי לציין את הפרידות.

"חשוב לנו שאותו אדם ייצא בהרגשה טובה, גם אם לא ממש הצליח בתפקיד. אולי יש מישהו שלא הצלחנו לקדם למנהל ובארגון אחר הוא כן הצליח. גם בטופס הטיולים שלנו, כל מי שנמצא בתחנה מתודרך לעשות את זה בצורה נעימה. טופס הטיולים נגמר בשיחה איתי, ואני מקפידה לברך את העוזבים בברכת הדרך. הם נכנסים למעלית עם חיוך".

לדברי כהן מאפספלייר, "יש המון חברות שנוהגות לשלוח מתנה לעובדים אפילו למקום החדש. אני חושבת שמתנות זה טוב, אבל הרבה יותר חשוב לצאת בהרגשה טובה. לפעמים אדם עובד בחברה שבע שנים ואנשים נוטים לזכור את הדברים האחרונים שקרו, ואם תהליך האוף בורדינג לא טוב, הוא עלול לשכוח את הדברים הטובים".

לקחים לעתיד: שיחת סיכום מקיפה

כהן ממליצה לקיים שיחת סיכום אישית שבה החברה תוכל לקבל ביקורת וללמוד ממנה. מצד העובד, ראיון סיכום יכול לסייע לו לדעת במה הוא צריך להשתפר.

גל לירן, People Manager בביזאבו, מספרת כיצד הנוהג הזה פעל לבסוף לטובת החברה. לפני הקורונה, ביזאבו הייתה חברת כנסים. כשהמגפה עצרה את הפעילות בתחום הזה, החברה נאלצה לפטר 20% מ-150 העובדים שלה. "די מהר עשינו פיבוט למוצר שנותן פתרון לכנסים וירטואליים", אומרת לירן, ולאחר כמה חודשים החזרנו את כל העובדים. היום אנחנו כ-370 עובדים והיום חזר אלינו עובד נוסף שפיטרנו אז.

"למדנו המון מהדבר הזה. זה נשמע קיטש, אבל זה חימם את הלב שהעובדים רצו לחזור, וזה בזכות הדרך שבה נפרדנו. זו הייתה שיחה אישית עם המנהל ו-HR, שבה תקשרנו את המצב, חשפנו את הנתונים כדי לחבר אותם לרציונל, אמרנו למה הם נאלצו לספוג את המכה ומתי נרצה שהם יחזרו. אותה רמה שאנחנו משקיעים באון בורדינג אנחנו משקיעים באוף בורדינג. תעשיית האיוונט-טק היא יחסית קטנה, אז חשוב לנו לסיים את הדברים בצורה טובה. ברגע שראינו את התנועה חזרה של התחום, והרגשנו שיש לנו ביטחון להעסיק אותם לפחות שנה קדימה, הצענו להם לחזור.

"היום כל עובד מקבל שיחת אוף בורדינג, שבה אנחנו מעודדים אותו לספר על החוויה שלו בארגון ולתת את הפידבקים והביקורות. אנחנו מנצלים את ההזדמנות ללמוד ולהשתפר וגם לתת פידבק".

צידה לדרך: כלים למציאת התחנה הבאה

הקשר עם העובד לא חייב להסתיים עם עזיבתו. לדברי לירן מביזאבו, החברה עוזרת לעוזבים לחפש עבודה במקומות אחרים בתעשייה. "אם עובד מתראיין ומבקש טיפ או עזרה, או שנעזור לו לעבור על מטלה שהוא קיבל לחברה אחרת, אנחנו עוזרים. לא נזרוק אותו למים בלי שום תמיכה".

"לאנשים שהלכו איתנו דרך ארוכה אנחנו דואגים לייעוץ קריירה, סיוע בהכנת קורות חיים, קואוצ'ינג עם יועץ חיצוני והעברת קורות החיים לחברות השמה. עובד לא טוב שלי יכול להיות מצוין במקום אחר", אומרת תירוש מסלברייט. "לא אפאר עובד שביצועיו נמוכים, אבל הוא כן ראוי להזדמנות שנייה. בסוף, העובדים שעוזבים הם השגרירים שלנו בחוץ".

 

לדברי יהלי ברלין, director of HR בחברת OpenWeb, "אנחנו מעריכים כל אחד שהאמין בחברה והחליט לעבוד פה, שנה שנתיים שלוש. חשוב לנו שייצאו בהרגשה טובה, מדובר בתעשייה מאוד קטנה ותמיד יש אופציה להיפגש שוב, וחשוב לנו לשמר את היחסים האלה ולוודא שהם יוצאים עם ראש מורם. לפעמים אפילו מבקשים מהם לבוא להדריך עובדים חדשים על מוצר מסוים. אנשים שעזבו בשביל להקים סטארט-אפים קיבלו עזרה מהמנכ"ל בחיבור עם משקיעים, במקום לשבת במשרד ואפילו בשימוש במחלקת ה-HR שלנו לגייס עובדים. אף אחד מהמנהלים לא יפגע בהמשך הקריירה של עובד שעזב, גם אם לא היה מרוצה ממנו. תמיד ניתן המלצות, גם אם הם יהיו יותר קרירות".

עוד כתבות

משמאל לימין: מייסדי GrowthSpace דן טרנר, יצחק קידר, עומר גלס / צילום: כנרת ריפקינד

הסטארט-אפ הזה רואה את ההתייעלות של החברות מבפנים - עכשיו הוא מגייס מיליונים

אחרי ששיבש את תחום עיצוב הפנים, התיירות העסקית והפודקאסטים עם השקעותיו, מבקש המשקיע הסדרתי אורן זאב לשבש את ענף הייעוץ והפיתוח הארגוני עם הובלת סיבוב השקעה בן 25 מיליון דולר בסטארט-אפ הישראלי גרות׳ ספייס, שמסייע לתאגידי ענק להתייעל לקראת ההאטה הכלכלית

יו''ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול / צילום: Reuters, Graeme Jennings

הפרוטוקולים מאחורי החלטת הריבית של הפדרל ריזרב נחשפו: "האינפלציה תחזור לרמה של 2%"

אמש פורסמו הפרוטוקולים מישיבת החלטת הריבית האחרונה של הבנק המרכזי בארה"ב, והאינפלציה הייתה הנושא החם ● השוק מתמחר העלאת ריבית מתונה יותר, של 50 נקודות, בפגישה הקרובה בספטמבר

זינוק במדד תשומות הבנייה / צילום: Shutterstock

מדד תשומות הבנייה כבר עלה למשק 9 מיליארד שקל השנה. לשלושה מומחי מימון יש פתרון

מרוכשי דירה חדשה ועד הקבלנים: זינוק מדד תשומות הבנייה משפיע על כל שרשרת הייצור ● לממשלה יש יכולת ומוטיבציה להתערב, כפי שעשתה בעבר בשוק המט"ח - אז למה היא לא עושה את זה? ● שלושה מומחי מימון מובילים מציעים פתרון במאמר מיוחד לגלובס

בר בטוקיו / צילום: Associated Press, Kiichiro Sato

למה יפן קוראת לאזרחים הצעירים לשתות יותר אלכוהול?

אחרי שתעשיית האלכוהול השברירית ממילא ביפן ספגה פגיעות ממגפת הקורונה ומהשינויים הדמוגרפיים, רשות המסים במדינה פתחה בקמפיין כדי לשנות את המגמה, ובדרך גם לצמצם את הגירעון ● חלק מהאזרחים לא מרוצים מהמהלך: "צעירים שלא שותים זה דבר טוב. למה להפוך אותם למכורים?", כתב אחד מהם

נשיא טורקיה, ארדואן / צילום: Shutterstock, Mr. Claret Red

צעד מפתיע של הבנק המרכזי בטורקיה: חתך את הריבית ב-1%

לאחר שבעה חודשים שהריבית בטורקיה עמדה על 14%, הבנק המרכזי הטורקי הודיע היום על הורדתה ל-13% ● קצב האינפלציה השנתי במדינה הגיע ל-79.6% בחודש יולי

רון פאינרו, מנכ''ל מקס / צילום: הדר דולן

על רקע מכירתה לכלל ביטוח: מקס עקפה את ישראכרט ברווחיות

חברת כרטיסי האשראי רשמה רווח של 66 מיליון שקל ברבעון השני, גידול של 43% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד • תיק האשראי צמח ב-38%

עבודות באיילון צפון לקראת פתיחת מקטע חדש של נתיב פלוס בחמישי הבא / צילום: סיוון שחור, ענבה, לע''מ

החל מהשבוע הבא: נתיב פלוס מתרחב למקטע חדש בנתיבי איילון

המקטע החדש יתווסף על איילון צפון ובכך ישלים 15 ק"מ רצופים של נתיבי העדפה לנת"צ ● הבעיה העיקרית בפרויקט היא האכיפה על מספר האנשים ברכב, שמוטלת כרגע על יחידת האופנוענים של המשטרה

בקצה המרוץ בין שקד, בן גביר וסמוטריץ' עומד אדם אחד מודאג מאוד: בנימין נתניהו. צילום: נועם מוסקוביץ', דוברות הכנסת / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

בקצה המרוץ בין שקד, בן גביר וסמוטריץ' עומד אדם אחד מודאג מאוד

הרוח הציונית, עוצמה יהודית והציונות הדתית נאבקות על 11 מנדטים, והאפשרות שאחת מהן תישאר מתחת לאחוז החסימה מדאיגה את נתניהו ● לאחר הצטרפות איזנקוט לגנץ, במערכת הפוליטית מבינים: כוכבים לא בהכרח מביאים מנדטים ● וגם: ש"ס מקווה שקמפיין יוקר המחיה יחזק את מעמדה בגוש הימין

נשיא טורקיה ארדואן ונשיא ישראל הרצוג / צילום: חיים צח-לע''מ

מה עומד מאחורי התחממות היחסים בין טורקיה לישראל

בעוד פחות משנה יתקיימו הבחירות בטורקיה, כשברקע המשבר הכלכלי החריף ● ארדואן מבין שצעדים כלכליים פנימיים אינם מספיקים לחיזוק מעמדו הציבורי, ותולה תקווה בשיתופי פעולה עם מדינות המפרץ וישראל ● וגם: מה מעידה החלטת התעשייה האווירית לחלק מענקים לעובדיה?

בנייה בראשון לציון / צילום: Shutterstock

בנייה להשכרה: כ-350 בקשות במסלול הטבות מס לפי חוק עידוד השקעות הון

לפי סקירת רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, "מתחילת שנת 2022 הוגשו למעלה מ-350 בקשות במסלול הטבות מס לפי חוק לעידוד השקעות הון, שאם יאושרו, יביאו לבניית כ-12 אלף דירות להשכרה בכל רחבי המדינה" ● בתל אביב אושרו הכי הרבה תוכניות

לחץ משתק / צילום: Unsplash, Alfonso Scarpa

הלחץ שיתק אתכם? 6 טכניקות להתמודדות שאפשר ללמוד מספורטאים

רובנו חווינו תחושת קיפאון ברגע האמת, לפני מצגת חשובה או בפגישה עם לקוח משמעותי ● האופן שבו ספורטאים מתכוננים למשחק חשוב יכול לעזור גם במקום העבודה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Pavel Byrkin, Sputnik, Kremlin

פוטין מבטיח לאימהות הרוסיות מיליון רובל אם ילדו 10 ילדים

כשברקע המלחמה באוקראינה והירידה המתמשכת באוכלוסיית רוסיה, הנשיא ולדימיר פוטין חתם על צו המשיב לפעילות את הענקת תואר הכבוד מתקופת ברית המועצות "אם גיבורה", לנשים שילדו 10 ילדים ומעלה ● האימהות שיעמדו בקריטריונים יזכו בפרס של מיליון רובל (כ-16,000 דולר) אחרי שילדן העשירי יחגוג את יום הולדתו הראשון

179 דירות מתוך 288 ישארו לטובת הדיור הציבורי / אילוסטרציה: Shutterstock, Yuri Dondish

ביוזמת חברת עמידר: אושרה תוכנית לפינוי-בינוי במרכז קליטה בירושלים

התוכנית כוללת 1,324 יחידות דיור שייבנו ב-15 מבנים חדשים הכוללים בחלקם קומות עבור שטחי מסחר ותעסוקה ושטחי ציבור ● במרכז המתחם מתוכננת הקמת פארק שיהווה חיבור בין פנים המתחם לרחובות הסובבים והשכונה

הפקולטה לניהול.  4 שאלות שמנהלים חייבים לענות עליהן לפני שבונים אסטרטגיית פיתוח עסקי / צילום: Shutterstock

4 שאלות שחייבים לענות עליהן לפני שבונים אסטרטגיית פיתוח עסקי

אחת ולתמיד: מה ההבדל בין פיתוח עסקי, שיווק ומכירות, ולמה פיתוח עסקי חשוב כל כך בעולם של היום ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב 

אדין דז'קו, חלוץ אינטר מילאנו / צילום: Associated Press

משבר הקריפטו מתחיל להכות בספורט: האם הקבוצות לקחו הימור גדול מדי?

בשנת 2021 חלה עלייה של 380% בחתימת עסקאות קריפטו בתחום הספורט ● קבוצות, אוהדים, ליגות, אולמות - כולם לקחו חלק במסיבה של המטבעות הדיגיטליים ● עכשיו, כשהשוק בהתרסקות, קבוצות מרגישות עיכוב בתשלומים וחוששות שמיהרו לוותר על הספונסרים המסורתיים

הגפן של ארץ כנען / צילום: מתוך יצירה של ג'יימס טיסו, 1836-1902, המוזיאון היהודי בניו יורק

פיתוח הארץ הטובה תלוי בהתחייבות האדם למצות את הפוטנציאל הכלכלי שלו

עם ישראל בדרך להיכנס לארץ הטובה, וכבר מכיר בפוטנציאל העצום שיש בה ● פרשת השבוע מזכירה שבלי המאמץ האנושי שום דבר לא יקרה

מובילי העסקה מטעם הקיבוץ: מנהל העסקים של הקיבוץ שי שפיגלר, יו''ר שמיר אופטיקה עמרי רותם ומנהל הקהילה עובד בן זאב / צילום: אייל מרגולין

איך הפך מפעל קיבוצי כושל לאימפריה שעושה אקזיט שלישי בחצי מיליארד דולר

בתחילת שנות התשעים הצביעו חברי קיבוץ שמיר נגד סגירת המפעל הכושל שלהם, שמיר אופטיקה, כי חששו לפגוע בתעסוקת החברים המבוגרים ● עשור וחצי אחר כך הוא היה למפעל הקיבוצי הראשון שהונפק בנאסד"ק, ובתחילת החודש נמכר סופית בסכום שמוערך בחצי מיליארד דולר ● איך קרה המהפך, מה גרם לקיבוץ לוותר על האימפריה שנושאת את שמו - ולמה בעצם חיי החברים לא עומדים להשתנות

סופו של המשבר מתקרב? / צילום: Unsplash, claudio schwarz

המשבר בהייטק: איך ארבעה סטארט־אפים הצליחו לגייס מעל 680 מיליון דולר ביומיים

אחרי שבועות בהם מגזר ההייטק שמע בעיקר על קיצוצים ופיטורים, ארבעה גיוסי ענק עוררו השבוע תקווה שסופו של המשבר מתקרב ● אבל מבט על גיוסי יולי־אוגוסט מראה שלא מדובר בתפנית, אלא במציאות חדשה בענף: המשקיעים ישימו את הכסף רק על החברות החזקות בשוק

החברות בהן תעבדו בתחילת הקריירה עתידות להכתיב את מסלולה / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סיפור על שני מנהלים שהתחילו באותו מקום. איפה הם היום?

החברות בהן תעבדו בתחילת הקריירה עתידות להכתיב את מסלולה, בפרט אם חציתם את נקודת האל-חזור

סקר הסקרים

הליכוד נחלשת, ואיך תשפיע ריצה נפרדת של בן גביר וסמוטריץ?

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם החמישית בתוך שלוש שנים ● גלובס מביא את הסקרים העדכניים ביותר מכל כלי התקשורת ובודק מי מתחזק, מי נחלש ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● מפלגתו של איתמר בן גביר מקבלת 7 מנדטים בסקר מעריב ● העמוד מתעדכן באופן שוטף