גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התחייה של אלנבי: כך ייראה המהפך של הרחוב העמוס בת"א

רחוב אלנבי הרועש והמפויח עתיד להפוך בעוד כמה שנים למדרחוב ● היזמים כבר הולכים לכיוון של דירות יוקרה, ואילו העירייה רוצה לשמור על תמהיל מגוון של מגורים, עסקים ומשרדים

רחוב אלנבי בתל אביב / צילום: כדיה לוי
רחוב אלנבי בתל אביב / צילום: כדיה לוי

רחוב אלנבי היה פעם תוואי האורך החשוב של תל אביב. עם השנים הוא ירד מגדולתו, עד שהגיע למצבו הנוכחי - ציר רועש של אוטובוסים, בניינים מוזנחים, עסקים חלשים, זיהום אוויר. ועדיין, לפי סקר שערכה העירייה זהו הרחוב העמוס ביותר בתל אביב - 1,500 הולכי רגל בשעת שיא.

לפי תוכנית המתאר של תל אביב, החלק הדרומי של הרחוב, עד שדרות רוטשילד, שייך למע"ר המטרופוליני ולכן ניתן לבנות בו לגובה עד 40 קומות. כל שאר הרחוב מוגדר כ"מרקם בנוי לשימור", וניתן לבנות בו עד 8 קומות. אם לדייק 67% מהבניינים ברחוב מוגדרים לשימור וחלקם הגדול לשימור בהגבלות מחמירות.

 

באוקטובר 2022 אמור להתחיל ביצוע הקו הסגול של הרכבת הקלה, שעתיד להיפתח לשימוש הציבור ב-2027. על פי התוכנית המקודמת, הציר שבין רחוב יהודה הלוי ועד בן יהודה, כולל רחוב אלנבי, יהפוך להיות רחוב ללא תנועת כלי רכב. לאורך הרחוב יהיו ארבע תחנות: בין קינג ג’ורג’ לטשרניחובסקי, מוגרבי, בין מונטיפיורי לבית השואבה, ורוטשילד יהודה הלוי. הנה כמה מהפרויקטים המתוכננים ברחוב, ממערב למזרח.

כיכר האופרה: ציר הליכה מרכזי עם תצפית לים

כיכר האופרה נמצאת במפגש הרחובות אלנבי והרברט סמואל, בסמוך לשפת הים. בתחילה היא נקראה כיכר הקזינו, ולאחר קום המדינה הוחלף שמה לכיכר הכנסת, ולאחר מכן נודעה ככיכר האופרה. בשנת 1988 שופצה הכיכר והוקמה בה רחבה ומזרקה והמעבר לכיוון הים נחסם.

בימים אלה משפצת עיריית תל אביב את הכיכר. מדוברות העירייה נמסר: "כחלק מהשיפוץ יהפוך המתחם לרחוב מוטה הליכה בעיצוב מעודכן עם מזרקת ספסל גדולה שמשקיפה לים הפתוח. רצועת הרחוב והכביש שהיו מעבר כמעט תפעולי לעסקים במתחם, יהפכו לציר הליכה מרכזי".

אלנבי בעבר ובהווה / צילום: זולטן קלוגר, כדיה לוי

פינת אלנבי ופינסקר: מלון פינסקר

"בית לנדאו" בפינת הרחובות אלנבי ופינסקר ממוקם מול המגרש שבו שכן בעבר קולנוע מוגרבי. המבנה נבנה כבניין משרדים ומסחר בשנת 1947 ונרכש על ידי חברת בנייני העיר הלבנה בשנת 2018.

ב-2020 נחתם הסכם שותפות עם רשת ישרוטל, לפי שווי של 90 מיליון שקל. ההסכם נחתם לצורך הקמת "מלון לצעירים" בן 160 חדרים, עם קומת גג ובריכה. אדריכל הפרויקט הוא גידי בר אוריין. עלות הקמת המלון מוערכת ב-100 מיליון שקל.

מלון פינסקר / הדמיה: בר אוריין אדריכלים

עמיקם ברגר, סמנכ"ל בנייני העיר הלבנה: "יש בניינים לשימור עם התחדשות מאסיבית ויש את תוכנית הרכבת הקלה שתהפוך את הרחוב להרבה יותר ידידותי. הדברים האלה ישדרגו את הרחוב ויהפכו אותו לשלוחה של רחוב רוטשילד. הפרויקט שלנו נמצא באזור היותר סימפטי של רחוב אלנבי. מהבניין שרכשנו רואים ים, זה מול הכיכר הגדולה. אנחנו חושבים שזה מקום אסטרטגי".

אלנבי 41־43 וטשרניחובסקי 2: בנייני מגורים

לפני כשנה הודיעה חברת אלעד ישראל מגורים החדשה כי רכשה מבנה על שטח של 572 מ"ר ברחוב אלנבי מס’ 43, תמורת 55.1 מיליון שקל. עוד הודיעה החברה כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם בעלי השטח הסמוך, ברחוב אלנבי 41.

חברת גריבה זערורה גרופ היא היזמית של הפרויקט הצמוד ברחוב טשרניחובסקי 2. היא רכשה את השטח ב-34.7 מיליון שקל. עלות ההקמה של הפרויקט מוערכת ב-65-70 מיליון שקל.

פרויקט אלנבי 41 / הדמיה: אתגר נול אדריכלים

רונן יפו, מנכ"ל החברה, אופטימי מאוד ביחס לשינוי שרחוב אלנבי יעבור: "כשאנחנו התחלנו את הפרויקט בשוק בצלאל, ב-2012, הזהירו אותנו. אמרו לנו שאף אחד לא ירצה לגור ליד רחוב קינג ג’ורג’. המציאות של 2022 מוכיחה שמי שקנה שם דירה עשה את עסקת חייו, כי המחירים עלו ביותר מ־100%, וזה לא סתם. האזור כולו מתפתח.
"ברחוב אלנבי יש כל מה שצריך כדי לחיות בעיר. מיקום פיזי, קירבה לים, קירבה למרכזי מסחר ותעסוקה ותחבורה ציבורית. ומעבר לכך, זה פשוט רחוב יפה עם הרבה מבנים לשימור. זה רחוב שיחיה 24/7".

רונן יפו, מנכ''ל אלעד ישראל מגורים החדשה / צילום: סיון פרג'

אלנבי 100־102: דירות להשכרה ומסחר

החברות יובלים וסיטי בוי של רן בלינקיס (ממייסדי AM:PM) בונות פרויקט משותף באלנבי 100-102. מדובר בשני בניינים בני שש קומות. באלנבי 100 ייבנו 30 דירות קטנות בנות 3-2 חדרים בשטח של 60-70 מ"ר, שבכוונת החברות להשכיר בשכירות ארוכת טווח. בקומת הקרקע יהיה מסחר. את הקרקע באלנבי 100 רכשו החברות ב־2016 תמורת 25 מיליון שקל - אז עמד עליה בניין מגורים ישן.

באלנבי 102 תבנה יובלים מבנה משרדים ומסחר עבור בעלי הקרקע. הפרויקט, שתכנן - שוב - משרד בר אוריין אדריכלים, קיבל היתר בנייה וצפוי להתחיל להיבנות בעוד כחודשיים.

שיקום בית הכנסת הגדול: כמו לפני מאה שנה 

לעיריית תל אביב יש עניין מיוחד בשיפוץ בית הכנסת הגדול, מאחר שיש לה כוונה להפוך את שטח החניון שמקיף אותו מכיוון מערב וצפון לכיכר עירונית פתוחה לציבור.

בית הכנסת הגדול בעבר / צילום: הוגו מנדלסון

על פי התכנון, תוסר קולונדת הבטון, שתכנן האדריכל אריה אלחנני בשנות ה-60, והבניין יחזור למתווה המקורי שלו, כפי שתוכנן לפני כמאה שנה על ידי האדריכל יהודה מגידוביץ’ (ראו תמונה). עלות השיפוץ מוערכת בעשרות מיליוני שקלים.

בית הכנסת הגדול, אלנבי / צילום: Shutterstock

אלנבי פינת אחד העם: "בית הפסנתר"

חברת ניצן גרופ מסיימת בימים אלו את עבודות השלד בפרויקט "בית הפסנתר" בצומת הרחובות אחד העם 25-27 ואלנבי 99-101. במסגרת הפרויקט יוקמו שלושה מבנים (אלנבי 99, אלנבי 101 ואחד העם 27), החולקים קיר משותף ומרתף חניה. גם הפרויקט הזה תוכנן ע"י האדריכל גידי בר אוריין. עלות חטיבת הקרקע, ששטחה כ-3 דונם, נאמדת כיום, כך עפ"י היזמים, ב-300 מיליון שקל. הבנייה נאמדת ב-120 מיליון שקל.

שחר מחט, מיזמי הפרויקט, מסביר שהוא אוהב את "האווירה הירוקה" של הרחוב: "זה רחוב שמשני צדיו יש עצים משמעותיים. זיהינו כמובן את המהפך התחבורתי שיעבור אלנבי, וגם את המהפך שיעבור בית הכנסת הגדול, שסמוך לפרויקט". מחט מדגיש שמדובר בפרויקט יוקרתי, שעלות מ"ר תהיה כ-70,000 שקל וש"קהל היעד הוא ישראלים מהמעמד הגבוה באמת", כזה שלא יצטרך לקחת משכנתה.

העירייה: זה רחוב עם איכויות נהדרות

האדריכל אדי אביטן, רכז תכנון בכיר במינהל ההנדסה של עיריית תל אביב-יפו, מברך על ההתחדשות, אך מביע חשש ברור מעודף ג’נטריפיקציה וממצב שברחוב המתחדש יהיה תמהיל לא מאוזן של מגורים ביחס לתעסוקה ומסחר: "ברחוב אלנבי יש איכויות נהדרות: המון בניינים לשימור, חתך רחוב בקנ"מ אנושי, צל לאורכו, חנויות קטנות בעלות אופי מגוון. אבל יש גם מורכבויות ובעיות שונות מבחינת השימושים שהתפתחו לאורכו. בשנים הבאות עם הרכבת הקלה הרחוב ישנה את פניו, נראה יותר בניינים שעוברים הליך של שימור, יותר מגורים ומלונות ואולי פחות משרדים, מה שישפיע כנראה על ערכי הקרקע ברחוב ויהפוך אותו מרחוב מחוספס לרחוב יוקרה ותוך כדי יאבד מאותן איכויות שמאפיינות את הרחוב.

"הכנו מסמך עבודה מנחה שינסה להבין את המגמות ולהתמודד עם האתגרים הצפויים, זיהוי האיכויות והמלצות לשמירה על מאפייניו, כמו החצרות הפנימיות, המעברים והמסחר בין הבניינים, הקיוסקים, רצף הכיכרות והוספת כיכרות. הוכן סקר טבע עירוני בשיתוף החברה להגנת הטבע. אנו רוצים לראות רחוב מקיים, עם תמהיל מאוזן".

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל-אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מבטיחה שגם אם הרחוב ייחסם לתנועת כלי רכב, עדיין תישאר קישוריות: "אלנבי המחודש יהיה עדיין אותו רחוב היסטורי, אך יכלול רכבת קלה, שביל אופניים דו-סטרי לצד מדרכות רחבות ומוצלות בעצים הוותיקים. בזכות אלה נצליח להיפרד מזיהום האוויר, הפיח והרעש והרחוב יהפוך לידידותי יותר להולכי רגל, למבקרים ולדיירים בו, בדומה לרחוב יפו שבירושלים או לשדרות ירושלים ביפו".

תנועת כלי הרכב לא תופסק לחלוטין. "עם זאת עדיין תתאפשר קישוריות תנועתית לרחובות החוצים והסובבים. למשל תנועה מרחוב בלפור לרחוב ברנר, או מטשרניחובסקי חצייה לרחוב גאולה, ותחת בקרה תתאפשר גם כניסה מוגבלת של רכבים לצרכים תפעוליים. התוכניות לניהול הרחוב מתגבשות בימים אלו וכפופות לאישור משרד התחבורה".

עוד זווית: תחנת הרכבת הקלה המפתיעה של אלנבי

תחנת אלנבי ממוקמת על ציר הרחובות יהודה הלוי-מקווה ישראל, בין רחוב אלנבי לרחוב בצלאל יפה. תחנת אלנבי היא התחנה התת-קרקעית האחרונה, בכיוון דרום, מבין עשר התחנות התת-קרקעיות שייחפרו על תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה. התחנה בעומק של 22 מטרים מתחת לפני האדמה, וכוללת שלושה מפלסים. אורכה מגיע ל-128 מטרים ורוחבה 22 מטרים. על פי התחזיות, צפויים לעבור בתחנה כ-36 אלף נוסעים ביום, וכ-10 מיליון בשנה. הצפי שהקו יתחיל לפעול בנובמבר 2022. כמו שזה נראה, יש סיכוי.

התחנה באלנבי / צילום: נת''ע

עיריית תל אביב ביקשה שהביטוי הפיזי לתחנות במפלס הרחוב יהיה מצומצם ולכן הכניסה לתחנה כמעט אינה נראית. ברגע שיורדים במדרגות הנעות ומגיעים לקומת ה"קונקורס", נגלה עולם חדש. כאן יש שירותים וקופות כרטיסים, ומכאן יורדים למבואה שדרכה נכנסים לרכבת. אין גישה ישירה לרציפים אלא קיר זכוכית שבו דלתות, שנפתחות כשהרכבת מגיעה. החלל הוא גם מקלט אטומי וכימי.

התחנה באלנבי. עיצוב מאופק / צילום: נת''ע

העיצוב של התחנה, שלו אחראית חברת האדריכלות הגלובלית IBI group, מאופק. הקירות מחופים בלוחות מתכת צבועים באמייל בגוון כתום, הרצפה עשויה מאריחי טרצו גדולים, והשילוט, בשלוש שפות, מינימליסטי ובהיר. ולכל המודאגים - יהיו ספסלים, גם הם מבטון בגמר טרצו.

עוד כתבות

עידן וולס, מנכ''ל קבוצת דלק / צילום: רון קדמי

רווח של 2.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון לקבוצת דלק

שווי קבוצת דלק של יצחק תשובה קפץ פי 15 תוך שנתיים ונושק ל-10 מיליארד שקל, משפל של 652 מיליון שקל בפרוץ המגיפה ● היעד הבא של הקבוצה הוא להנפיק את חברת הנפט מהים הצפוני אית'קה לפי שווי של 6 מיליארד דולרים לפחות

עובדי המגזר הציבורי / צילום: Shutterstock

נשארנו עם הבינוניים: מודל השכר הציבורי כשל

למה בעצם שבוגר תואר באדריכלות, בתכנון ערים או בהנדסה אזרחית יבוא לעבוד במחלקת הנדסה ותכנון של עירייה כלשהי אם הוא יכול להשתכר לפחות פי 2 בעולם הגדול? ● הפתרון - חריש עמוק במודל השכר והתגמול - ידוע ומוכר לכולם. אבל בשביל זה צריך ממשלה חזקה ונחושה

מטוס של חברת איבריה / צילום: Shutterstock, adolf martinez soler

טעות בתמחור של כרטיסי הטיסה עלתה לאיבריה בקנס של רבע מיליון דולר

חברת התעופה הספרדית איבריה פרסמה בדצמבר האחרון מחיר של 118 דולר לטיסה הלוך ושוב בקו פריז-ריו דה ז'נרו, כעשירית מהמחיר האמיתי לכרטיס ● לאחר שביטלה את אלפי ההזמנות, משרד המשפטים של ברזיל קנס אותה ב-270 אלף דולר (1.3 מיליון ריאל) - פחות ממה שהייתה מפסידה החברה אם הייתה מקבלת את הכרטיסים המוזלים

מאגר גז לחופי קפריסין / צילום: Reuters, Cyprus Public Information Office

שותפות אפרודיטה מקדמות פיתוח המאגר בטרם הושגה הסכמה עם ישראל

מאגר אפרודיטה נמצא במחלוקת כבר עשר שנים בין מדינת ישראל וקפריסין ● ישראל מתנגדת ליצוא של עוד גז, אך השותפות במאגר - וכן ממשלת קפריסין - רוצות להפעיל בו אסדת קידוח כבר ב-2023 ● לגלובס נודע כי בשבוע שעבר נפגשו בעלי הזכויות במאגר עם שרת האנרגיה, קארין אלהרר, בפעם הראשונה

בנק מזרחי טפחות / צילום: איל יצהר

כפי שנחשף בגלובס: מזרחי טפחות עוצר את חלוקת הדיבידנד

למרות שבמזרחי טפחות רשמו רווח שיא ברבעון הראשון, החליטו בבנק שלא לחלק דיבידנד בגין רווחי הרבעון הראשון - בהתאם להערכות שפורסמו בגלובס בתחילת השבוע ● הבנק רשם צמיחה של 14% בתיק המשכנתאות ותשואה להון מרשימה

המניות נחתכות / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

המניות נחתכות והתחזיות גם כן: "המשקיעים הגדולים בארה"ב מאוד מושפעים כרגע ממאקרו וחוששים"

כך מסביר עומר קפלן, אחד ממייסדי איירון סורס, את בריחת המשקיעים מהמניה בחודשים האחרונים, ומשוכנע כי "כשיחזרו העליות בשוק, חברות אמיתיות, רווחיות, צומחות, ייצאו מאוד מחוזקות" ● בכנס אופנהיימר שנערך השבוע הסבירו גם ראשי גלובל-אי את הפחתת תחזית ההכנסות והעסקאות שלהם לאחרונה: "תחזית הצמיחה של 70% שנתנו הייתה אגרסיבית"

איציק אברכהן, מנכ''ל שופרסל היוצא / צילום: איל יצהר

מי מנסה לעכב את אסיפת המניות שתסלול את חזרתו של אברכהן לשופרסל?

בעל מניות ברשת שופרסל, שלא הזדהה בשמו, פנה לחברה בטענה לאי סדרים ודרש כי אסיפת בעלי המניות הקרובה תידחה ● האסיפה נקבעה ל-21 ביוני, ובמסגרתה תתקיים גם הצבעה על חזרתו הצפויה של איציק אברכהן, המנכ"ל לשעבר

מודל עסקי כושל ומסיבות ראווה. משבר ההייטק / צילום: Shutterstock, Tomas Simkus

מודל עסקי כושל ומסיבות ראווה: חטאי הסטארט־אפים שהובילו למשבר בהייטק

השקעות בלי בדיקה מינימלית, בזבוז על דברים שלא תורמים ליעילות ומודל שמייצר יותר הפסדים מרווחים ● אלו חלק מהפרקטיקות הבעייתיות שהשתרשו בשוק הסטארט־אפים בהשפעת הכסף הזול ● כעת, התקופה מגיעה לסופה, חברות סוגרות פעילות ומפטרות עובדים, והשוק מתעורר מהאשליה

ארנון בר-דוד, יו''ר ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות

ארנון בר-דוד נבחר לקדנציה נוספת בראשות ההסתדרות

בר-דוד קיבל 78% מהקולות יישאר בתפקיד היו"ר למשך 5 השנים הבאות ● שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 42.3%

סוחר בוול סטריט עוקב בחשש אחר הנתונים / צילום: Associated Press, David L. Nemec/New York Stock Exchange

השוק עדיין מחפש תחתית, בזמן שמכירת החיסול של המניות נמשכת

נתונים מהשוק האמריקאי ממשיכים לרמוז כי עד כה מכירות המניות השנה לא גרמו שינוי בהתנהגות המשקיעים, כפי שקרה במקרים קודמים ● עם זאת, האנליסטים מתקשים לחזות מתי תסתיים קדחת המכירות: "הדברים ימשיכו להיות גרועים יותר לפני שישתפרו"

המדינה תבחן מחדש את שכר המתמחים בעריכת דין במגזר הציבורי / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

המאבק על שכר המתמחים בעריכת דין מגיע גם למגזר הציבורי

בעוד שמשרדי עורכי הדין מעלים את השכר, המגזר הציבורי מתקשה להתחרות בתנאים במגזר הפרטי • מנכ"ל משרד המשפטים פנה כעת לאוצר כדי לבחון את עדכון שכר המתמחים במשרדי הממשלה

כרטיס חופשי חודשי לכל גרמניה ב־9 אירו שנרכש השבוע / צילום: Reuters, Monika Skolimowska

בגרמניה מנסים לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית בעזרת צעד נועז במיוחד

הניסוי התחבורתי של גרמניה: "חופשי חודשי" בכל המדינה ב-9 אירו ● הממשלה רוצה להמיר חלק ניכר מהתנועה בכלי רכב לתחבורה הציבורית, וכן להילחם ביוקר המחיה ובאינפלציה ● הניסוי יחל ב־1 ביוני ויימשך שלושה חודשים

מחירי השכירות בעליה חדה / איור: גלובס

מתחת לאף של מקבלי ההחלטות: מחירי השכירות בעלייה חדה, וזו העיר המובילה

בעוד שנתוני הלמ"ס מראים שדמי השכירות כמעט שלא עלו בשנה האחרונה, נתוני yad2 מצביעים על עלייה חדה במחירי השכירות למגורים, ובראש הרשימה תל אביב ורעננה ● האם הלחץ להוציא את המשקיעים מהשוק כדי להוריד את מחירי הרכישה מייצר עכשיו בעיה חדשה שתחריף עוד יותר את משבר הדיור? ● חורים בנתונים

לשכת התעסוקה בחולון / צילום: איל יצהר

דוח התעסוקה לשנת 2021: התאוששות חדה לצד הגדלת פערים

בחודש פברואר 2021 הגיע מספר דורשי העבודה בישראל ל-867 אלף, ועם פתיחת הסגרים חלה ירידה עקבית ורצופה במספרם ● בדצמבר 2021 עמד מספר דורשי העבודה הרשומים עד ל-177.8 אלף נשים וגברים ● מגמת השיפור והחזרה החדה לשגרה תקפה לאוכלוסייה הכללית, אולם בפילוח לפי חברות ואוכלוסיות וענפים - התמונה מתונה יותר

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק / צילום: שלומי יוסף

700 אלף איש מחכים לדרכון. האם הצעדים הללו ישחררו את הפקק?

אחרי חודשים בהם אי אפשר היה להשיג תור לחידוש דרכון, רשות האוכלוסין תגברה צוותים ופתחה לשכה חדשה להנפקת דרכונים זמניים בעלות של 400 שקלים ● בכנסת זועמים על תגובה מאוחרת לכאוס ידוע מראש, אך מנכ"ל הרשות משוכנע: "ירגישו את ההקלה בימים הקרובים"

חוף ים ראשון לציון / צילום: אביבה גנצר

עכשיו זה סופי: שש מסעדות יפונו מחוף הים בראשון לציון

בית המשפט קבע כי "אין בהיתר הנטען משום מענה לכך שקיומם כיום עומד בניגוד לתכנית שבתוקף. גם על פי תב"ע שבהכנה, המבנים מיועדים להריסה" ● בעלי המסעדות: "העירייה התנהלה כמו ארגון פשע, גבתה כסף על דבר שלא שייך לה והיא לא צד לתביעה"

שאול גולדשטיין / צילום: רפי קוץ

אחרי שנה בלי מנכ"ל: חברת ניהול החשמל הממשלתית ממנה את שאול גולדשטיין

גולדשטיין כיהן כמנכ"ל רשות הטבע והגנים בעשור האחרון ● החברה הממשלתית נגה הוקמה במסגרת הרפורמה במשק החשמל ותפקידה לנהל את מערכת החשמל הארצית

הציבור מתנפל על ההלוואות / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

שוכרי הדירות ישלמו את מחיר העלאת הריבית

עוד לא ברור אם העלאת הריבית תצנן את שוק רכישת הדירות, אך כבר עושה רושם שהיא תתדלק את שוק השכירות הבוער ● הבעיה היא שהממשלה נראית כתקועה בקונספציה של מתן עדיפות לרוכשי דירות על חשבון השוכרים, וקשה לראות אותה משנה את הגישה

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: סיון שחור, ענבה, לע''מ

נשמע מוכר: חוק ההסדרים חושף בעיקר תוכניות ישנות של האוצר

באוצר מתכונים להעביר בצמוד לחוק תקציב המדינה ל-2023 גם חוק הסדרים עם כ-30 רפורמות ● בין הרפורמות: מס נסועה במקום בלו ● אלא שהאוצר כבר ניסה לקדם חלק משמעותי מהרפורמות הללו ונכשל, ובמצב הפוליטי הנוכחי - ספק אם גורלן יהיה שונה

מתוך האירוע של קרן אמיתי / צילום: amiti

עצות ליזם המבולבל: "האתגר הגדול הוא מבול אינסופי של עצות סותרות לחלוטין"

קרן ההון סיכון אמיתי ונצ'רס החליטו לערוך אירוע מיטאפ בתל אביב כדי לעזור לקהילת היזמים עם רכבת ההרים הרגשית והאתגרים שסטארט-אפיסטים רבים עוברים ● וגם: הסטארט-אפ Elevation ועמותת "עתידנא" משיקים תוכנית הכשרות חינמית לשילוב צעירים מהחברה הערבית בהייטק ● אירועים ומינויים