גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מקינזי מגייסים את הקהילה הלהט"בית

בפירמת הייעוץ מקינזי מקיימים אירוע גיוס כישרונות ונטוורקינג לסטודנטים וצעירים מהקהילה הלהט"בית בלבד. בחברה מסבירים כי המהלך נולד נוכח ייצוג החסר הלהט"בי בעולם העסקים ● וגם: ארגון March of Life מקיים את "מצעד העמים" בשביל ישראל, בתאריכים 26-28 במאי ● אירועים ומינויים

מיטל גוטמן, מקינזי אירופה / צילום: רונן גולדמן
מיטל גוטמן, מקינזי אירופה / צילום: רונן גולדמן

בצעד לא שגרתי, וכחלק מהרצון לבצע אפליה מתקנת, בפירמת הייעוץ מקינזי מקיימים אירוע גיוס כישרונות ונטוורקינג לסטודנטים וצעירים מהקהילה הלהט"בית בלבד. האירוע מתקיים הערב, חמישי, בחלל "פנתרה" בתל אביב.

בשנה האחרונה הוחלט במקינזי ישראל להנגיש באופן אקטיבי את הצעות העבודה למועמדים מהקהילה, ולהגדיל את ייצוגם במשרד. בחברה מסבירים כי המהלך נולד נוכח ייצוג החסר הלהט"בי בעולם העסקים, ולאור העובדה שהיא רואה עצמה "בית ספר לעסקים". אחת המטרות היא להגביר את הגיוון בכל הענפים שבהם מקינזי עוסקת ומייעצת, כולל תחומי הפיננסים והבנקאות.

"מחקרים מראים שאנשים רבים, ובמיוחד צעירים, עשויים להיות 'מחוץ לארון' בקרב המשפחה והחברים, אבל לא במקום העבודה - כי הם חוששים שיהיו לכך השלכות שליליות עליהם ועל ההתקדמות שלהם בקריירה. אנחנו רוצים לוודא שאנשים יידעו שמקינזי הוא מקום עבודה שבו הם יכולים להיות מי שהם באופן מלא", אומרת מיטל גוטמן, ראש תחום גיוון והכלה במקינזי אירופה. "המשרד הישראלי שלנו צומח, ומאחר שגיוון והכלה הם חלק מערכי הליבה שלנו - אירוע גיוס ייחודי לקהילה הוא דבר שהרגיש לנו מאוד טבעי.

"במהלך שנות הקריירה שלי במקינזי חוויתי אירועים משמעותיים מאוד בחיים: התחתנתי עם אשתי, נולדו לנו שני תינוקות ועברנו מאטלנטה לישראל. בכל שלב, מקינזי תמכה במשפחתי ובי - כולל הכרה בנישואים שלנו, לפני שמדינת ג'ורג'יה עשתה זאת. אני גאה לעבוד בחברה שבאמת מבינה מה זה גיוון והכלה - לא במילים, אלא במעשים. אני מקווה שאירועים כאלו יעזרו גם לאחרים לדעת שהם יכולים גם להצליח בקריירה, ולא להסתיר את מי שהם באמת במקום העבודה".

באשר לשאלה האם במקינזי סבורים שחברות נוספות ילכו בעקבותיהם, משיבה גוטמן "אני מעריכה שכן. אני יודעת שאנשים רבים עשויים לומר, 'תל אביב כל כך מסבירת פנים, זה לא כזה עניין'. למרות שאני כן חושבת שמבחינה חברתית תל אביב פתוחה, כמה מנכ"לים מחוץ לארון יש בחברות ישראליות או גלובליות? יש עוד כברת דרך לעשות עד שיהיה ייצוג אמיתי בתפקידי ניהול בכירים.

"גם בערים אחרות שמסבירות פנים - סן פרנסיסקו, לונדון, או ניו יורק - מקינזי מקיימת אירועי גיוס ללהטב"ק. אנחנו עושים את זה כי אנחנו רוצים לוודא שהכישרונות הגדולים ביותר - ללא קשר למגדר או לנטיות מיניות - יבואו לעבוד אצלנו".

לדברי יניב לושינסקי, שותף-עמית במקינזי ישראל, "אנחנו משקיעים הרבה מאמצים באיתור וגיוס של א.נשים מרקעים שונים. להיות להט"ב במקום העבודה זה לא קל, ולחלקים בקהילה זה אף קשה מאוד. אנחנו יודעים מתוך מחקרים שלגיוון במקום העבודה יש ערך משמעותי - ולכן מזמינים צעירים להט"בים בתחילת דרכם המקצועית לבחור בנו כמקום לצמוח ולגדול בו".

אזור התעשייה

איך לגייס נשים לאוטו-טק

תעשיית רכב אמנם לא ממש קיימת בישראל, אבל בענף האוטו-טק בהחלט יש למדינה מה להציע לעולם - וגם היקף הגיוסים הנרחב בשנים האחרונות מעיד על כך. אלא שגם בתחום הזה של ההייטק, חלקן של הנשים הוא נמוך.

כדי לנסות לשנות את המציאות הזו ערכה קהילת Women in Mobility ערב מיוחד, במסגרת האירוע השנתי של קהילת EcoMotion, המאגדת מעל ל-600 סטארט-אפים בתחום התחבורה החכמה. את הערב הובילה אורלי סול גרופר, שותפה בקרן ההשקעות Mobilitech.

מימין לשמאל: ד''ר ענת בונשטיין, סמנכ''לית פיתוח עסקי ב-city transformer, ליסיה בכר מנוח, שותפה בקרן Catalyst, שילן דמיר מ- zenseact, אורלי סול גרופר, מייסדת הפעילות, קרלה ביילו מ-Center for Automotive Research ושרלוט אייזנר מ- CEVT / צילום: אביתר ניסים

קהילת Women in Mobility קמה כדי לקדם יצירת פלטפורמה לשיתוף הזדמנויות בין נשים בתעשייה, כלים להעמקת הידע בתחום כמו תוכנית מנטורינג וסדנאות, וכן התאמת עולם התחבורה החכמה לשני המינים. פעילות המנטורינג, שהמחזור השני שלה מסתיים בקרוב, מהווה את תוכנית הדגל של הקהילה. היא נמשכת שלושה חודשים ומועברת על ידי בכירות ומנהלות בעולם התחבורה החכמה.

האירוע הפגיש בין נשים מובילות בתעשיית האוטו טק, ביניהן שרלוט אייזנר, ראש תחום הפיתוח העסקי ב-CEVT, זרוע החדשנות של ענקית הרכב הסינית ג'ילי. "תהליך הצטרפות הנשים לעולם הרכב והתחבורה צובר תאוצה", אומרת אייזנר. "חשוב שתהיה גישה לנשים בתפקידים בכירים כמודל לחיקוי, כי הן אלה שמובילות את הדרך. כשהן חולקות את המסלול שלהן עם אחרות, הן מציעות השראה ותמיכה לדור החדש של נשים בתחום הזה".

מצנח הזהב

רו"ח אבגד מור, 44, מונה למנכ"ל קבוצת קולמקס, המתמחה במסחר במגוון סוגי מכשירים פיננסיים בבורסות שונות בעולם.

אור אלעזרא, 32, מונה ליו"ר קבוצת הרכב אלבר, ויחליף את אביו אלי.

גיל ברוך מונה לסגן נשיא להנדסת תוכנה בחברת הדיפ-טק אימיוביט.

זיו ניר מונה לסמנכ"ל הפיתוח העסקי בטורבוג'ן, המתמחה בפיתוח מיקרו-טורבינה רב דלקית לייצור עצמי של חשמל וחום בבניינים ומבנים.

זיו ניר סמנכ''ל פיתוח עסקי טורבוג'ן / צילום: יחצ טורבוג'ן

קובי אלטמן מונה למנהל הכספים הראשי ומזכיר הדירקטוריון של רימילק, המתמחה בייצור מוצרי חלב ללא שימוש בבעלי חיים.

סיגל עזריאל מונתה למנכ"לית Manpower TBO, המתמחה בפתרונות ניהול ותפעול במיקור חוץ. אורנה מורג מונתה למנכ"לית Talent Solutions של קבוצת מנפאואר, ומיכאל ויצמן מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות המידע והחדשנות של הקבוצה.

שגריר ישראל לשעבר בבריטניה, מארק רגב, מונה לראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית באוניברסיטת רייכמן. הוא יחליף בתפקיד את רון פרושאור, שמונה לשגריר ישראל בגרמניה.

אליענה דן מונתה למנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל.

אליענה דן / צילום: סתיו שניידר אשוח

בני ביטון, ראש עיריית דימונה, הצטרף לדירקטוריון "פותחים עתיד", חברה בת של הסוכנות היהודית, הפועלת ב-36 רשויות מקומיות בפריפריה החברתית והגאוגרפית למען ילדים במצבי סיכון.

חדשות טובות

רצים ומגייסים. מרוץ "גדולים מהחיים", שכל הכנסותיו יוקדשו להקמת גני חלומות לילדים, ייערך בשישי 27.5 בשדות השרון בהשתתפות נבחרת טאף מאדר, קרוספיט "הזאבים" ומותג הספורט ברוקס. היעד שהוכרז עומד על 2.5 מיליון שקל, ונרשמו מעל 400 משתתפים.

גני החלומות הם גני ילדים טיפוליים שמוקמים על ידי עמותת גדולים מהחיים, עבור ילדים החולים בסרטן ואינם יכולים לבקר בגן רגיל. מרוץ השטח יוזנק ממושב חרות, והוא כולל מסלולים של 5, 11 ו-15 ק"מ. המרוץ מתנהל ללא דמי רישום, אלא באמצעות תרומה לפי רצון. האירוע מתקיים בשיתוף עם יקבי ירושלים והחברה המרכזית למשקאות.

צועדים וזוכרים. ארגון March of Life מקיים את "מצעד העמים" בשביל ישראל, בתאריכים 26-28 במאי. במצעד יקחו חלק מאות צאצאי נאצים, שהתעמתו עם העבר האפל של משפחותיהם ומבקשים להביע את תמיכתם בישראל. גם עובדי חברת ZOOZ POWER, שאחד ממשקיעיה הוא נותן החסות המרכזי למצעד, ישתתפו באירוע - ביחד עם מאות תלמידים, אנשי חינוך ונציגים מכנסת ישראל.

כינוס ''March of Life'' בטבריה, היום / צילום: סנדרה וולטרס

עוד כתבות

עמדת קרפור בתוך סניף יינות ביתן / צילום: איל יצהר

כניסת רשתות השיווק הבינלאומיות לישראל: 70% מאמינים כי המהלך יוביל להורדת מחירים

מחצית מהציבור מוכנים לוותר על המותגים האהובים עליהם בעקבות העלאות מחירים - כך עולה מסקר שנערך בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ● שיעור דומה מצהיר כי יחליף את רשת המזון שבה הוא נוהג לערוך את קניותיו

צילום: עמית גורן, סותבי'ס ישראל נדל''ן

כך נראה מבפנים פנטהאוז ביפו שעולה 65 מיליון דולר

אחד הנכסים היקרים ביותר בישראל נמצא במלון דה ג'אפה ביפו: פנטהאוז שמתפרש על 1,500 מ"ר עם גינת גג בגודל של 1,000 מ"ר ● עם ריהוט מלא, חדר ארונות ענק ומכונות קפה: איך מוצאים קונה לפנטהאוז ביפו במחיר עתק?

קריית גת / צילום: אלה מאירוביץ

עוד שטחים לתעשייה: אושר שינוי תוכנית המתאר לקריית גת שיעניק לאינטל אפשרות להתרחב

שינוי התוכנית יאפשר תוספת של כ-1,600 דונם לתעשייה ועוד תוספת 51,250 יחידות דיור שיתנו מענה לעיר בת 250 אלף תושבים ● השינוי כולל תוספת שטח לטובת הקמת בית חולים חדש ושטחי פנאי ונופש נרחבים לאורך נחל לכיש

עו''ד זאב פרל / צילום: דודו בכר

"אחרי 7 שנים אפשר להפוך לשותף": עו"ד זאב פרל מספר איך מנהלים משרד עורכי דין מרחוק

עו''ד זאב פרל, ראש משרד עורכי הדין פרל כהן, מסמן בראיון לגלובס את האתגר הבא של הפירמות בישראל ("גלובליות אמיתית, הלקוחות רוצים למכור לארה"ב") • וטוען: "בינתיים המשבר בהייטק הוא משברון. רואים יותר זהירות מצד החברות, ואולי זו זהירות טובה"

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

דולר. צונח לשפל של 5 חודשים / צילום: Shutterstock

הדולר צונח לשפל של 4 חודשים מול השקל: אלו הסיבות העיקריות

אחרי שנחלש במחצית הראשונה של השנה עד כדי כך שכוחו בבלימת האינפלציה המיובאת נבלם, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקאי בחסות העליות בשווקים מעבר לים

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

אורי לוין, מנכ''ל דיסקונט / צילום: יח''צ

דוחות דיסקונט: העלאת הריבית תרמה להכנסות, הבנק ממשיך לחלק דיבידנד

דיסקונט פתח את עונת הדוחות של הבנקים ומסכם רבעון חזק, על אף ירידה של 21% ברווח הנקי בעקבות הפרשות להפסדי אשראי ● הבנק יחלק דיבידנד בהיקף של 133 מיליון שקל

חברים בקהילה הלהט''בית, אשר רואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ''הורות על תנאי'' / צילום: Shutterstock, fizkes

בית המשפט העליון קבע: פרידה אינה מצדיקה שלילת זכויות מהורה לא ביולוגי

מדאיג לראות כי מי שמערער את הלגיטימיות של הורות לא ביולוגית הם דווקא חברים בקהילה הלהט"בית, שרואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ"הורות על-תנאי", שניתן להפקיעה במקרה של פרידה ● לאחרונה ניתנה שורת פסקי דין העוסקים בניסיונות של ההורה הביולוגי לבטל את זכויות ההורות של בן זוגו לשעבר, מה שמעיד כי מדובר בתופעה רחבת-היקף

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ורעייתו שרה בפריימריז / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

הפנים לשריונים: לאחר המהפכה ברשימת הליכוד, במפלגה מצפים להחלטת נתניהו

הטלפונים לראשי הערים במטרה שיתמכו בעורך ישראל היום לשעבר, הדילים שעיצבו את הצמרת החדשה של המפלגה, והמפלה של השרים לשעבר שלא השכילו לעבוד בכנסת: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד ● וגם: כך הפכה העבודה למפלגת נישה חברתית־כלכלית

האחים מיכאל ודניאל זלקינד, בעלי השליטה בדסק''ש / צילום: ישראל הדרי

הבעלים של סלקום הפיצו מניות של החברה ב-300 מיליון שקל. מה עומד מאחורי המהלך?

לגלובס נודע כי דיסקונט השקעות הפיצה לשוק כ-9% ממניות סלקום בכ-300 מיליון שקל ● הפצת המניות תאפשר לדסק"ש לנהל את מכירת השליטה בחברת התקשורת  ללא לחצים, אחרי שהשיגה מקור תזרימי לתשלומי החוב הקרובים

יורם נוה, מנכ''ל כלל ביטוח וירון בלוך, יו''ר מקס / צילום: כדיה לוי, הדר דולן

הדירקטוריון אישר: כלל רוכשת את מקס לפי שווי של 2.47 מיליארד שקל

כארבעה חודשים לאחר שהפתיעה את שוק ההון כשהודיעה על מזכר ההבנות עם הקרן הזרה ורבורג פינקוס השולטת במקס, דירקטורין כלל אישר את ההסכם והעסקה צפויה להיחתם בקרוב ● המנצח הגדול: מנכ"ל כלל יורם נוה שדחף לביצוע העסקה והצליח להתגבר על ההתנגדויות

בורסת הנאסד''ק בוול סטריט / צילום: Shutterstock

השוק הדובי מאחורינו והאינפלציה מתקררת? במורגן סטנלי ובג'פריס מזהירים משאננות

הנתונים האחרונים מציירים תמונה מעודדת של יציאה משוק דובי – אלא שיש מי שמבקש לשאול האם פירושה של ההתאוששות היא כניסה לשוק שורי – או שזה עוד לא הזמן לאנחת רווחה?

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

ההסכם עם הפועלים כבר בא לידי ביטוי בדוחות ישראכרט: הכפילה את התשלום לבנקים ברבעון השני

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל רשמה רווח של 32 מיליון שקל ברבעון השני, בעיקר נוכח גידול בהעברת הכספים לבנקים וכן בשל בגין גידול בהפרשה לשומות מע"מ בגין שנים קודמות ● החדשות הטובות מבחינת החברה: נמשך הגידול באשראי ובפעילות הכרטיסים, שהביא לצמיחה של 13% בהכנסות

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

אמיר ירון, נגיד בנק ישראל / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

בנק ישראל על האשראי החוץ בנקאי: "ככל שהצמיחה תימשך - נדרשת חשיבה מקיפה בעניין הפיקוח"

אי הסדרים בחברות יונט קרדיט וגיבוי אחזקות, מדאיגים את בנק ישראל באשר לרמת הפיקוח על גופי המימון: "אינם מפוקחים בהיבטים של ניהול סיכונים ואינם מחויבים ברגולציה כפי שמחויבים הבנקים"