גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מקינזי מגייסים את הקהילה הלהט"בית

בפירמת הייעוץ מקינזי מקיימים אירוע גיוס כישרונות ונטוורקינג לסטודנטים וצעירים מהקהילה הלהט"בית בלבד. בחברה מסבירים כי המהלך נולד נוכח ייצוג החסר הלהט"בי בעולם העסקים ● וגם: ארגון March of Life מקיים את "מצעד העמים" בשביל ישראל, בתאריכים 26-28 במאי ● אירועים ומינויים

מיטל גוטמן, מקינזי אירופה / צילום: רונן גולדמן
מיטל גוטמן, מקינזי אירופה / צילום: רונן גולדמן

בצעד לא שגרתי, וכחלק מהרצון לבצע אפליה מתקנת, בפירמת הייעוץ מקינזי מקיימים אירוע גיוס כישרונות ונטוורקינג לסטודנטים וצעירים מהקהילה הלהט"בית בלבד. האירוע מתקיים הערב, חמישי, בחלל "פנתרה" בתל אביב.

בשנה האחרונה הוחלט במקינזי ישראל להנגיש באופן אקטיבי את הצעות העבודה למועמדים מהקהילה, ולהגדיל את ייצוגם במשרד. בחברה מסבירים כי המהלך נולד נוכח ייצוג החסר הלהט"בי בעולם העסקים, ולאור העובדה שהיא רואה עצמה "בית ספר לעסקים". אחת המטרות היא להגביר את הגיוון בכל הענפים שבהם מקינזי עוסקת ומייעצת, כולל תחומי הפיננסים והבנקאות.

"מחקרים מראים שאנשים רבים, ובמיוחד צעירים, עשויים להיות 'מחוץ לארון' בקרב המשפחה והחברים, אבל לא במקום העבודה - כי הם חוששים שיהיו לכך השלכות שליליות עליהם ועל ההתקדמות שלהם בקריירה. אנחנו רוצים לוודא שאנשים יידעו שמקינזי הוא מקום עבודה שבו הם יכולים להיות מי שהם באופן מלא", אומרת מיטל גוטמן, ראש תחום גיוון והכלה במקינזי אירופה. "המשרד הישראלי שלנו צומח, ומאחר שגיוון והכלה הם חלק מערכי הליבה שלנו - אירוע גיוס ייחודי לקהילה הוא דבר שהרגיש לנו מאוד טבעי.

"במהלך שנות הקריירה שלי במקינזי חוויתי אירועים משמעותיים מאוד בחיים: התחתנתי עם אשתי, נולדו לנו שני תינוקות ועברנו מאטלנטה לישראל. בכל שלב, מקינזי תמכה במשפחתי ובי - כולל הכרה בנישואים שלנו, לפני שמדינת ג'ורג'יה עשתה זאת. אני גאה לעבוד בחברה שבאמת מבינה מה זה גיוון והכלה - לא במילים, אלא במעשים. אני מקווה שאירועים כאלו יעזרו גם לאחרים לדעת שהם יכולים גם להצליח בקריירה, ולא להסתיר את מי שהם באמת במקום העבודה".

באשר לשאלה האם במקינזי סבורים שחברות נוספות ילכו בעקבותיהם, משיבה גוטמן "אני מעריכה שכן. אני יודעת שאנשים רבים עשויים לומר, 'תל אביב כל כך מסבירת פנים, זה לא כזה עניין'. למרות שאני כן חושבת שמבחינה חברתית תל אביב פתוחה, כמה מנכ"לים מחוץ לארון יש בחברות ישראליות או גלובליות? יש עוד כברת דרך לעשות עד שיהיה ייצוג אמיתי בתפקידי ניהול בכירים.

"גם בערים אחרות שמסבירות פנים - סן פרנסיסקו, לונדון, או ניו יורק - מקינזי מקיימת אירועי גיוס ללהטב"ק. אנחנו עושים את זה כי אנחנו רוצים לוודא שהכישרונות הגדולים ביותר - ללא קשר למגדר או לנטיות מיניות - יבואו לעבוד אצלנו".

לדברי יניב לושינסקי, שותף-עמית במקינזי ישראל, "אנחנו משקיעים הרבה מאמצים באיתור וגיוס של א.נשים מרקעים שונים. להיות להט"ב במקום העבודה זה לא קל, ולחלקים בקהילה זה אף קשה מאוד. אנחנו יודעים מתוך מחקרים שלגיוון במקום העבודה יש ערך משמעותי - ולכן מזמינים צעירים להט"בים בתחילת דרכם המקצועית לבחור בנו כמקום לצמוח ולגדול בו".

אזור התעשייה

איך לגייס נשים לאוטו-טק

תעשיית רכב אמנם לא ממש קיימת בישראל, אבל בענף האוטו-טק בהחלט יש למדינה מה להציע לעולם - וגם היקף הגיוסים הנרחב בשנים האחרונות מעיד על כך. אלא שגם בתחום הזה של ההייטק, חלקן של הנשים הוא נמוך.

כדי לנסות לשנות את המציאות הזו ערכה קהילת Women in Mobility ערב מיוחד, במסגרת האירוע השנתי של קהילת EcoMotion, המאגדת מעל ל-600 סטארט-אפים בתחום התחבורה החכמה. את הערב הובילה אורלי סול גרופר, שותפה בקרן ההשקעות Mobilitech.

מימין לשמאל: ד''ר ענת בונשטיין, סמנכ''לית פיתוח עסקי ב-city transformer, ליסיה בכר מנוח, שותפה בקרן Catalyst, שילן דמיר מ- zenseact, אורלי סול גרופר, מייסדת הפעילות, קרלה ביילו מ-Center for Automotive Research ושרלוט אייזנר מ- CEVT / צילום: אביתר ניסים

קהילת Women in Mobility קמה כדי לקדם יצירת פלטפורמה לשיתוף הזדמנויות בין נשים בתעשייה, כלים להעמקת הידע בתחום כמו תוכנית מנטורינג וסדנאות, וכן התאמת עולם התחבורה החכמה לשני המינים. פעילות המנטורינג, שהמחזור השני שלה מסתיים בקרוב, מהווה את תוכנית הדגל של הקהילה. היא נמשכת שלושה חודשים ומועברת על ידי בכירות ומנהלות בעולם התחבורה החכמה.

האירוע הפגיש בין נשים מובילות בתעשיית האוטו טק, ביניהן שרלוט אייזנר, ראש תחום הפיתוח העסקי ב-CEVT, זרוע החדשנות של ענקית הרכב הסינית ג'ילי. "תהליך הצטרפות הנשים לעולם הרכב והתחבורה צובר תאוצה", אומרת אייזנר. "חשוב שתהיה גישה לנשים בתפקידים בכירים כמודל לחיקוי, כי הן אלה שמובילות את הדרך. כשהן חולקות את המסלול שלהן עם אחרות, הן מציעות השראה ותמיכה לדור החדש של נשים בתחום הזה".

מצנח הזהב

רו"ח אבגד מור, 44, מונה למנכ"ל קבוצת קולמקס, המתמחה במסחר במגוון סוגי מכשירים פיננסיים בבורסות שונות בעולם.

אור אלעזרא, 32, מונה ליו"ר קבוצת הרכב אלבר, ויחליף את אביו אלי.

גיל ברוך מונה לסגן נשיא להנדסת תוכנה בחברת הדיפ-טק אימיוביט.

זיו ניר מונה לסמנכ"ל הפיתוח העסקי בטורבוג'ן, המתמחה בפיתוח מיקרו-טורבינה רב דלקית לייצור עצמי של חשמל וחום בבניינים ומבנים.

זיו ניר סמנכ''ל פיתוח עסקי טורבוג'ן / צילום: יחצ טורבוג'ן

קובי אלטמן מונה למנהל הכספים הראשי ומזכיר הדירקטוריון של רימילק, המתמחה בייצור מוצרי חלב ללא שימוש בבעלי חיים.

סיגל עזריאל מונתה למנכ"לית Manpower TBO, המתמחה בפתרונות ניהול ותפעול במיקור חוץ. אורנה מורג מונתה למנכ"לית Talent Solutions של קבוצת מנפאואר, ומיכאל ויצמן מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות המידע והחדשנות של הקבוצה.

שגריר ישראל לשעבר בבריטניה, מארק רגב, מונה לראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית באוניברסיטת רייכמן. הוא יחליף בתפקיד את רון פרושאור, שמונה לשגריר ישראל בגרמניה.

אליענה דן מונתה למנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת חיפה בישראל.

אליענה דן / צילום: סתיו שניידר אשוח

בני ביטון, ראש עיריית דימונה, הצטרף לדירקטוריון "פותחים עתיד", חברה בת של הסוכנות היהודית, הפועלת ב-36 רשויות מקומיות בפריפריה החברתית והגאוגרפית למען ילדים במצבי סיכון.

חדשות טובות

רצים ומגייסים. מרוץ "גדולים מהחיים", שכל הכנסותיו יוקדשו להקמת גני חלומות לילדים, ייערך בשישי 27.5 בשדות השרון בהשתתפות נבחרת טאף מאדר, קרוספיט "הזאבים" ומותג הספורט ברוקס. היעד שהוכרז עומד על 2.5 מיליון שקל, ונרשמו מעל 400 משתתפים.

גני החלומות הם גני ילדים טיפוליים שמוקמים על ידי עמותת גדולים מהחיים, עבור ילדים החולים בסרטן ואינם יכולים לבקר בגן רגיל. מרוץ השטח יוזנק ממושב חרות, והוא כולל מסלולים של 5, 11 ו-15 ק"מ. המרוץ מתנהל ללא דמי רישום, אלא באמצעות תרומה לפי רצון. האירוע מתקיים בשיתוף עם יקבי ירושלים והחברה המרכזית למשקאות.

צועדים וזוכרים. ארגון March of Life מקיים את "מצעד העמים" בשביל ישראל, בתאריכים 26-28 במאי. במצעד יקחו חלק מאות צאצאי נאצים, שהתעמתו עם העבר האפל של משפחותיהם ומבקשים להביע את תמיכתם בישראל. גם עובדי חברת ZOOZ POWER, שאחד ממשקיעיה הוא נותן החסות המרכזי למצעד, ישתתפו באירוע - ביחד עם מאות תלמידים, אנשי חינוך ונציגים מכנסת ישראל.

כינוס ''March of Life'' בטבריה, היום / צילום: סנדרה וולטרס

עוד כתבות

שכונת פסגת זאב בירושלים / צילום: Shutterstock

מתל השומר ועד פסגת זאב: אלו השכונות הצפויות להיכלל בהגרלת "דירה בהנחה"

שכונת חבצלת בנתניה, המבואות הדרומיים בחיפה ופסגת רמות בבאר שבע אמורות להיכלל בהגרלה הקרובה של משרד הבינוי והשיכון, שתיפתח בשבוע הבא ● ברוב הפרויקטים טרם הוגשה בקשה להיתר בנייה ● מאז אפריל נוספו 23,047 איש לרשימת הזכאים להשתתף בהגרלות

מוצרי חלב / צילום: גלובס

מחירי מוצרי החלב שבפיקוח יעלו ב-4.9%

לפי ההסכמות בין משרדי החקלאות והאוצר ונציגי ענף החלב, מחירי מוצרי החלב שבפיקוח יעלו ב-4.9%. לפי ההסכם, מחיר זה לא ישתנה במשך כשנה לפחות ● עוד הוסכם כי על גבינות קשות, כמו מוצרלה, חלומי וגורגונזלה יבוטל המכס באופן מיידי

אלון בן נון - מנכ''ל Neurosense / צילום: יח''צ

תרופה של נוירוסנס הישראלית נמצאה יעילה בהפחתת חומרים בגוף הקשורים למחלת ניוון השרירים ALS

אם החומרים אכן יתגלו כמדד לחומרת ה-ALS, החברה תמשיך לניסויים בהם ייבחנו ההשפעות על תסמיני המחלה עצמה ● בעקבות ההודעה עולה מניית החברה 56% במסחר בנאסד"ק

חיים כצמן / צילום: עינת לברון

חיים כצמן: "בת"א אפשר לייצר היצע של עוד חצי מיליון דירות, פשוט"

מייסד ומנכ"ל חברת הנדל"ן המניב ג'י סיטי דיבר בוועידה הכלכלית השנתית של איגוד החברות הציבוריות ואמר כי "הממשלה צריכה להחליט אם היא רוצה מדיניות או רוצה לספסר בנדל"ן ● לדבריו, עליות המחירים הן כלל עולמיות, אך הוא צופה התאוששות מהירה בביקושים

יהלי רוטנברג, החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: רפי קוץ

המהפכה השקטה של החשב הכללי באוצר: רכש ממשלתי במיליארדי שקלים יזכה לפטור ממכרז

גלובס חושף מהלך מקיף וחסר תקדים במסגרתו יורחב משמעותית מסלול פטור ממכרז בהתקשרויות ממשלתיות ● כך לדוגמה: התקשרויות עד 100 אלף שקל לא יהיו חייבות במכרז ומשרדי הממשלה לא יזדקקו לאישור בסכומים של עד 4 מיליון שקל ● החשב הכללי הודה שהצעד "לא ירד לו בגרון" ובכל זאת החליט באופן לא שגרתי לוותר על חלק מסמכויותיו

נשיא טורקיה, ארדואן / צילום: Shutterstock, Mr. Claret Red

הסכם עם טורקיה סולל את הדרך להצטרפות פינלנד ושבדיה לנאט"ו

לפי הדיווחים, שרי החוץ של טורקיה, פינלנד ושבדיה חתמו הערב על מזכר הבנות שמנטרל את ההתנגדות של אנקרה למהלך

מימין: דקל פרסי, ד''ר שירה ברזיס, חיים זילברשץ, גיא וולטש, ד''ר גיא נבון, נפתלי גיא, גיא ימין, עו''ד רז טפר, סא''ל מיל. זיוה שבתאי / צילום: נוי דקל

בוגרי מערך המבצעים המיוחדים של צה"ל משיקים מועדון יזמות ועסקים

מועדון היזמות והעסקים של בוגרי מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ), מהיחידות המסווגות ביותר בצה"ל, הושק. בין החברים בו: מייסדי חברות הייטק, מנכ"לים ומשקיעים בקרנות הון סיכון ● וגם: עו"ד ארז קמיניץ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עשוי לחזור בקרוב לתפקיד ציבורי ● אירועים ומינויים

מדד התחבורה הציבורית / צילום: תמר מצפי

עוד לפני גל ההשבתות: מאות אוטובוסים סבלו מירידה חדה בתדירות

בחודש מאי 45% מהאוטובוסים העירוניים איחרו לתחנת האמצע, כך עולה ממדד התחבורה הציבורית של גלובס ו־Moovit ● בעקבות עיד אל פיטר, שהחריף את המחסור הקיים בנהגי אוטובוס, השירות צומצם ב–30% בממוצע והתדירות של קווים רבים ירדה משמעותית

שרת התחבורה מרב מיכאלי. מחפשת הישג לרשום על שמה? / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

כך הפך חוק המטרו לכלי משחק פוליטי ומה הקשר לתחנה ברעננה

חוק המטרו חשוב וצריך להעבירו עכשיו, אבל גם אם לא יעבור בכנסת הנוכחית, הפרויקט לא ייעצר והכסף שהושקע בו עדיין לא נזרק לפח ● מה הנזק הצפוי מאי אישורו בכנסת הנוכחית, והאם עוד ניתן להצילו? ● כך הפך הפרויקט החשוב לכלי ניגוח פוליטי וכיצד מתנגד מרעננה מטריף את המערכת

אימון של חיילי נאט''ו במקדוניה, בחודש שעבר / צילום: Associated Press, Boris Grdanoski

השינוי הגדול ביותר מאז המלחמה הקרה: נאט"ו תציב 300 אלף חיילים להגנת מזרח אירופה

בכך יכפיל הארגון את מספר חייליו במזרח אירופה ובמדינות הבלטיות פי 7.5 ממספרם כיום ● זאת בתגובה לפלישה הרוסית לאוקראינה ולהתגברות האיומים כלפי המדינות הבלטיות ופולין

צילום מסך מתוך OpenSea. רכש יצירות רגע לפני העלאתן לאתר

ה-NFT מגיע לבתי המשפט: כתב האישום - מסחר על בסיס מידע פנים

מנהל בפלטפורמת ה-NFT הגדולה OpenSea הואשם כי רכש יצירות רגע לפני שהעלה אותן לאתר, ומכר אותן ברווח ● הודעת משרד המשפטים האמריקאי כי האישום "נועד להכחיד את מסחר הפנים - בבורסה ובבלוקצ'יין", מעלה שאלות בסיסיות על העירוב בין התחומים

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא לפיתוח שבבים באפל, ובשאר אל מסרי, מייסד רוואבי / צילום: אפל

אפל חושפת: מפעילה מרכז מחקר ופיתוח ברשות הפלסטינית

במפגש של ג'וני סרוג'י, הישראלי הבכיר באפל, ונשיא המדינה יצחק הרצוג נחשף כי מאז שנת 2018 מפעילה ענקית המחשוב מרכז מחקר ופיתוח בעיר הפלסטינית רוואבי שבשומרון ● במרכז עובדים בשיתוף עם מרכזי הפיתוח בהרצליה ובחיפה על פרויקטי חומרה גלובליים ● אפל מתכוונת להרחיב את פעילותה ברשות הפלסטינית בשנים הקרובות

בועז טופורובסקי, יואב קיש וזאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הפטור מוויזות לארה"ב בסכנה בגלל מאבק על תאריך הבחירות

מליאת הכנסת תתכנס היום בצהרים ליממה אינטנסיבית של חקיקה עד לפיזור הכנסת ● החוקים שצפויים לעלות היום: חלופת שקד לתמ"א 38, חוק המכר של שר השיכון, וחוק התחרות הכלכלית ● המחלוקת עם האופוזיציה לגבי תאריך הבחירות מאיימת על אישור חוק המטרו וביטול הוויזות לארה"ב

עדיקה. בדרך להפוך לחברה פרטית / צילום: ערן סלם יח''צ

המניה צנחה, עשרות מיליונים נמחקו ורגע לפני שהכסף נגמר: עדיקה מגיעה לסוף דרכה העצמאית

כארבע שנים לאחר שהונפקה כהבטחת אופנה מקוונת, במהלכן רשמה הפסד של עשרות מיליוני שקלים והמניה קרסה ב-85%, מגיעה עדיקה לסוף דרכה העצמאית ● בחברה מעריכים מעריכה כי בהעדר גיוס הון משמעותי בתקופה הקרובה היא לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה

מייסדי חברת גלואט / צילום: gloat

החברה הישראלית שעוזרת לספוטיפיי לשמר עובדים גייסה 90 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית גלואט, שפיתחה מערכת לניוד והשמה של עובדים בתוך הארגון, הודיעה על גיוס 90 מיליון דולר בסיבוב רביעי (D) בהובלת קרן ההשקעות של סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור ● בין לקוחות החברה: שניידר, גולדמן זאקס וספוטיפיי

קנצלר גרמניה אולף שולץ נואם בפסגת G7 / צילום: Associated Press, Martin Meissner

בלי החלטות מהותיות, צעדים חדשים נגד פוטין או פתרון למשבר המזון: פסגת G7 הסתיימה בקול ענות חלושה

פורום הכלכלות המובילות בעולם מתקשה לגבות מחיר כלכלי נוסף מרוסיה, ומסתפק בהבטחות "להמשיך ולעבוד" על סנקציות נוספות ● בינתיים, הוא גם מכשיר את ההשקעה בגז טבעי, למרות שהבטיח בעבר לעצור השקעות בדלקי מאובנים "בגלל הנסיבות החריגות ובאופן זמני"

ניתוח באמצעות הרובוט של יומן אקסטנשנס

מועמדת להשתלטות: יומן אקסטנשנס משלימה התרסקות של 95% מההנפקה

חברת הרובוטיקה הרפואית דיווחה על הפסקת ההסכם עם המפיץ הבלעדי באירופה, על רקע צלילה חדה בהכנסות וזינוק בהפסדים ● בקופת החברה מזומנים בהיקף כ-90 מיליון שקל

שר האוצר, אביגדור ליברמן / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

הוזלה נוספת מתעכבת, ומחיר הדלק צפוי לעלות לכ-8 שקלים השבוע

שר האוצר ליברמן הכריז לפני שבוע על הורדה נוספת של מס הבלו על הדלק שתימשך עד סוף אוקטובר, אך ספק אם יצליח להוציא לפועל את המהלך ● משרד האנרגיה צפוי לפרסם מחר את המחיר המעודכן לליטר בנזין. לפי ההערכות, התעריף יטפס לכ-8 שקלים לליטר

מליאת הכנסת / צילום: יוסי זמיר

שיא שלא היה כמותו: חברי הכנסת דאגו לעצמם להגדלה נוספת של מימון המפלגות

המימון צפוי לגדול בבחירות הקרובות בכ־20%, שהם כ־30־35 מיליון שקל לכל המפלגות יחד ● כל מפלגה מתוקצבת הדרגתית לפי המדד, ובהתאם לתוצאות הבחירות

וול סטריט / צילום: Shutterstock, Lucky-photographer

נעילה אדומה בוול סטריט: נאסד"ק נחתך ב-3%, קוגנייט נפלה ב-29%

מדד S&P 500 נסוג 2% ומדד דאו ג'ונס נחלש 1.6%. ● נפט ברנט עלה 2.5% ● נעילה באירופה: מדד דאקס התקדם 0.3%, פוטסי 100 עלה 1% וקאק 40 התחזק 0.6% ● סרגון זינקה 20% לאחר ניסיון השתלטות על החברה