גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הג'וב החדש של דובי פרנסס: מצטרף למוסדיים

בנק מזרחי טפחות בחרו לצרף את דובי פרנסס לקמפיין חדש בשיתוף עם דביר בנדק ● וגם: לכבוד חודש הגאווה, ארגון מעלה מציג נתונים על העסקת להט"בים ● אירועים ומינויים 

מימין: דביר בנדק, תרי ישכיל ודובי פרנסיס / צילום: אילן בשור
מימין: דביר בנדק, תרי ישכיל ודובי פרנסיס / צילום: אילן בשור

האם מייסד ובעלים של קרן הון סיכון שהערך המצטבר של תיק ההשקעות שלה עומד על 1.7 מיליארד דולר הוא האדם הנכון לקדם מסלול פיקדונות בבנק? במזרחי טפחות מאמינים שכן, ובחרו בדובי פרננס מייסד Group 11 להוביל קמפיין חדש שיעלה בשבוע הבא בהשקעה של 4 מיליון שקל, יחד עם הפרזנטור הוותיק דביר בנדק.

הבחירה בפרנסס אינה טריוויאלית, משום שכמשקיע הוא מתנהל בסביבה של סיכונים, ואילו פיקדונות נחשבים לאפיק סולידי (ועם תשואות נמוכות יותר בדרך כלל). הפיקדון שפרנסס יקדם (ליצ'י) הוא לטווח בינוני, עד ארבע שנים, וכולל תחנות יציאה ידועות מראש.

בעבר קידם פרנסס פוליסת חיסכון של הכשרה ביטוח, אחת מהמוסדיים המשקיעים בקרן שלו - אשר לאחרונה מכרה חלק מהשקעתה לחברת סטפסטון הגלובלית בתמורה של יותר מפי שלושה. נציין כי מזרחי טפחות אינו נמנה בין המוסדיים המשקיעים בקרן (בנק לאומי ארה"ב דווקא כן).

לדברי תרי ישכיל, סמנכ"לית השיווק של הבנק, "הבחירה בדובי נועדה לפנות לקהל מגוון - לקוחות כל הבנקים, שמחפשים פתרון בטוח לכסף שלהם. בתקופה שבה הריבית עולה והבורסה בתנודות, השילוב של דובי כאסמכתא להשקעה חכמה הוא טבעי ומתבקש".

על קמפיין הבנק בכיכובו של פרננס אחראי משרד הפרסום ראובני פרידן.

גאווה לא מספקת

לרגל חודש הגאווה, ארגון מעלה לאחריות תאגידית מציג נתונים על העסקת להט"בים, שיתופי פעולה והיקף התרומות של החברות המובילות במשק לארגוני להט"ב - המבוססים על שאלונים שהופצו בקרב כ-80 חברות גדולות מענפי המזון, הבנקאות, הביטוח, התעשייה וההייטק. השאלון נקבע על ידי ועדה ציבורית, נשלח לכל אחת מהחברות, ומבוסס על דיווח החברה באישור המנכ"ל/ית.

מהנתונים עולה כי 37% מהחברות דיווחו שקידמו פעולות לעידוד סביבה רב-תרבותית, תוך דגש על התייחסות למגוון התאים המשפחתיים הקיימים בישראל כיום. 16% מהחברות הובילו שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה הגאה, בנושאים כגון הדרכת עובדים ומנהלים לקידום סביבת עבודה בטוחה.

רק כ-13% מהחברות דיווחו שכחלק ממדיניות הרכש ניתנת עדיפות להתקשרות עם ספקים בעלי תווים חברתיים, כגון התו הגאה, התו הירוק ועוד. גם מבחינת התרומה הכספית מדובר בשיעור נמוך: 10% מהחברות דיווחו כי תרמו לארגוני הקהילה הגאה במהלך 2021/22, והסך הכולל נמוך מ-70 אלף שקל.

מומו מהדב, מנכ''ל מעלה / צילום: שרון עמית

לדברי מומו מהדב, מנכ"ל מעלה, "לפני כשנתיים התחלנו לבדוק את קריטריונים הבוחנים את ההתייחסות הפרואקטיבית של ארגונים לנושא הלהט"ב, ואת האופן שבו הם מייצרים סביבה מקבלת ופתוחה. הקריטריונים האלה חשובים במיוחד בארגונים גדולים, ותיקים וממוסדים.

"מעניין לראות את האחוז הגבוה יחסית של ארגונים המתייחסים לתאים משפחתיים גאים, ולעומת זאת את האחוז הנמוך יחסית של שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה והדרכות לעובדים ומנהלים. אנו צופים כי העיסוק בנושא ילך ויגבר בשנים הקרובות, עם ההבנה כי אימוץ אמיתי של גיוון דורש מדדים, יעדים ותהליכים ארגוניים פורמליים".

מצנח הזהב

ד"ר ערן גנץ, 46, מונה לנשיא אקטיב אימפלנטס הבינלאומית, המפתחת משתלים אורתופדיים. בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל סחר בינלאומי, מחקר ופיתוח בחברה, שפיתחה בין היתר את המניסקוס המלאכותי הראשון והיחיד מסוגו בעולם. במקביל למינוי הוא ימשיך לנהל את החברה הבת הישראלית.

דניאל בירן מונתה למנהלת צוות הפיתוח העסקי בשווקים המתפתחים של eBay ב-EMEA (מדינות מזרח ודרום אירופה, המדינות הבלטיות, הבלקן, ומדינות אפריקה והמזרח התיכון - כולל ישראל).

מאיה ברקאי מונתה לסמנכ"לית השיווק של סטארט-אפ הפינטק EverC, המתמחה בניהול סיכוני מסחר ברשת, ביניהם פתרונות למניעת הונאות והלבנת הון. קודם לכן כיהנה ברקאי בתפקידי שיווק שונים באמדוקס העולמית, ביניהם ניהול הזרוע השיווקית של החברה באסיה.

יניב כהן / צילום: אילן בשור

יניב כהן מונה למנהל הפעילות העסקית של חברת אמן, נציגת Twilio בישראל. החברה מציעה פלטפורמה אחודה המספקת כלים מתקדמים ליצירת מסע לקוח חדשני.

פרופ' אורן פרז יעמוד בראש בית הספר הרב תחומי לקיימות וסביבה באוניברסיטת בר-אילן, שיחל לפעול בשנת הלימודים הקרובה.

מורן באליק מונתה לסמנכ״לית שיווק בקבוצת מימון ההמונים headstart. קודם לכן כיהנה כמנכ"לית חברת השיווק הדיגיטלית ספלאש.

עדית ישראלי, 40, מונתה למנהלת ההזמנות של רשת מלונות IBIS ישראל.

המנכ"ל החדש של אטריום מקבוצת גזית גלוב: ריאן לי

חברת הנדל"ן אטריום, מקבוצת G City (לשעבר גזית גלוב) מקדמת את סמנכ"ל הכספים ריאן לי לתפקיד המנכ"ל. לי יחליף את ליעד ברזילי, ששימש בתפקיד במשך כחמש שנים.

בשבע השנים שבהן כיהן לי כסמנכ"ל הכספים הוא היה שותף לבניית האסטרטגיה העסקית של הקבוצה ולמהלכי הכניסה לתחום מגורים להשכרה. בנוסף, הוא היה אחראי גם על תהליך ההתייעלות החברה, סגירת משרדיה בג'רזי ובאמסטרדם והעברתם לקפריסין; וכן על גיוס של 650 מיליון אירו בשנה שעברה, במסגרת תוכנית המימון ‘Green Notes’ של הקבוצה.

קודם הצטרפותו לאטריום כיהן לי, רואה חשבון במקצועו, בתפקידים בכירים ביוניליוור, CEE ו- Japan Tobacco International . הוא ממוצא בריטי, ובעל תואר ראשון במשפטים ואיטלקית מאוניברסיטת וויילס. עלות שכרו ב-2021 עמדה על 6.4 מיליון שקל (ושל המנכ"ל היוצא ברזילי - 8.7 מיליון שקל).

"לי נכנס לתפקיד בתקופה משמעותית וחשובה", מציין חיים כצמן, מנכ"ל ומייסד G City, הנמצא בימים אלה בעיצומה של סערה סביב השליטה בחברה. "הוא בעל ניסיון רב לצד ידע פיננסי וניהולי, ואין לי ספק שהוא יתרום רבות לקבוצה בתפקידו החדש".

נזכיר כי לפני כשבועיים פרסמה ג'י סיטי את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2022, שלא היו מעודדות - החברה דיווחה על הפסד המיוחס לבעלי המניות בשיעור של 321 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 137 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בנוסף פורסם כי החברה מתכננת הפחתת מינוף באמצעות מימוש נכסים הדרגתי, בעיקר באטריום.

חדשות טובות

תדיראן מאמצת את דניאל וולפסון, 44, הישראלית הראשונה והיחידה שהעפילה לפסגת האוורסט. וולפסון נערכת בימים אלה לטיפוס לפסגת דנאלי, ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה. החברה תעניק לה חסות של 300 אלף שקל לתקופת המסע, שתימשך כחודשיים-שלושה. בסיום מסע זה, תוכל וולפסון לסמן "וי" על הפסגה השישית מבין 7 הפסגות הגבוהות ביותר בכל יבשת.

מימין: נופר ממרוד סמנכ''ל השיווק של תדיראן, דניאל וולפסון, משה ממרוד מנכ''ל תדיראן ובעל השליטה ורפי אטיאס סמנכ''ל הסחר של תדיראן / צילום: חיים לוי

לדברי משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה החברה, "אנו דוגלים בערכים של מצוינות, ישראליות וקידום אורח חיים בריא. כחלק מכך, אנחנו שמחים לתמוך בדניאל, כחלק מהמסע שלה לכיבוש שבע הפסגות הגבוהות ביותר בעולם. התמיכה שאנחנו יכולים לספק לספורטאים תורמת לתרבות הספורט בישראל, ולגאוות היחידה בתוך הארגון".

עוד כתבות

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; אאוטבריין צנחה ב-23%, אופקו ב-7.7%

נעילה מעורבת באירופה ● מדד מחירי היצרן (PPI) בארה"ב רשם ביולי ירידה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.2% ● דיסני הכתה את התחזיות: מספר המנויים בסטרימינג עקף את של נטפליקס

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

בנימין נתניהו. מבקש לבטל את כתב האישום נגדו / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחרי בני הזוג אלוביץ': גם נתניהו מבקש לבטל את כתב האישום נגדו

עו"ד בעז בן-צור, סנגורו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מבקש להצטרף לבקשת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' לביטול האישומים נגדם בשל "הגנה מן הצדק", ובכוונתו להגיש בקשה מפורטת

אברהם מבורך, מייסד Kiki / צילום: יח''צ

מיזם האירועים ש"תפס" את בעלי מקס סטוק יוצא לגיוס המונים

מיזם KIKI, מעין מרקט פלייס ומתכנן וירטואלי לאירועים, יוצא לקמפיין גיוס המונים באמצעות fundit במטרה להשיג מהציבור 4 מיליון שקל ● וגם: סטודנטים ממכללת תל חי פיתחו אצבעות גבינה טבעוניות לילדים וזכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לטכנולוגיות מזון IFT ● אירועים ומינויים

המכשיר של יומן אקסטנשנס / צילום: מצגת החברה

מניית המכשור הרפואי שטסה עשרות אחוזים בבורסה לאור הצעת השקעה

מניית יומן אקסטנשנס נפלה לאחר שהחברה לא עמדה בתחזיות המכירות, וכעת ההשקעה של הקרן הפרטית מסין עשויה להגן עליה מהשתלטות ● הקרן הציעה לרכוש 40% מהחברה תמורת 30 מיליון דולר, כאשר שווי החברה כולה בת"א 45 מיליון שקל בלבד

התפלגות העובדים בהייטק לפי מגדר וחברה

הפרופיל הממוצע של עובד הייטק בישראל: גבר, יהודי, לא חרדי

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם • והפעם: שני שלישים מהמועסקים בהייטק הם גברים, והשאר נשים ● למרות ניסיונות לשלב אוכלוסיות נוספות, עדיין מדובר בתחום יחסית הומוגני

שיחות הגרעין בווינה ב־2021 / צילום: Reuters

איראן דורשת מהמעצמות ערבויות למקרה שארה"ב תיסוג בשנית מהסכם הגרעין

בוושינגטון טרם החליטו אם להסכים למתווה החדש שהציעו המעצמות במסגרת שיחות הגרעין בווינה, והוגש גם למנהיג העליון של איראן עלי חמינאי ● וגם: חבר קבינט מאשים את לפיד וגנץ כי "השתמשו ביועמ"שית כדי לא לעדכן אותנו מראש על המבצע"

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Reuters, Mary F. Calvert

קרב האינפלציה של הפדרל ריזרב רחוק מניצחון

המפתח המרכזי למניעת סחרחרת מחירים ושכר נמצא בשוק התעסוקה, וכאן אין שום דבר שמניח את דעתו של הפדרל ריזרב – לפחות בינתיים ● הבנק המרכזי של ארה"ב יצטרך ככל הנראה לראות סימנים להקלה בשוק התעסוקה לפני שיאט את מבצע העלאות הריבית

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

3 יזמים מספרים על החיים בצל המשבר / אילוסטרציה: גלובס

"שיחות הפיטורים היו נוראיות, לא יכולתי לזוז": 3 יזמי הייטק מספרים על קשיי המשבר

המשבר בהייטק וגל הפיטורים שבא בעקבותיו מובילים לחוסר ודאות בקרב עובדי הענף ● אלא שגם המנהלים שלהם, שעד לפני חודשים בודדים התרברבו בהכנסות גבוהות ורווחי עתק, נאלצים להתמודד עם השינוי הדרמטי ● שלושה יזמים, שסירבו להיחשף בשמם ובחרו להתראיין באופן אנונימי, מספרים לגלובס כיצד המשבר משפיע על מצבם הנפשי

יואב גלנט בפריימריז של מפלגת הליכוד, ראשון לציון / צילום: שלומי יוסף

מקורבי נתניהו בפנים, חברי כנסת ותיקים בחוץ: כך נראית רשימת הליכוד לכנסת

איך כבשו יריב לוין, אמיר אוחנה, אלי כהן, יואב גלנט ודודי אמסלם את צמרת הליכוד והותירו אבק למי שהיו שם עד לפני רגע, כמו ישראל כ"ץ ● מיעוט הנשים במפלגה מתאר במדויק את המאבקים ואף את רשימות החיסול מאחורי הקלעים ● ולאיזה חברי ליכוד השתלמה העבודה הפרלמנטרית הקשה?

מור בית השקעות / צילום: איל יצהר

בית ההשקעות מור זינק לצמרת במהירות מטורפת. מה יקרה לו עכשיו?

בתוך שלוש שנים בלבד הפך מור מבית השקעות קטן, משפחתי ונישתי למפלצת קופות גמל שמובילה בתשואות ושואבת לקוחות מכל המתחרים ● בזמן הזה זינק שווי הנכסים שהוא מנהל ב–250% ● איך הוא עשה את זה, ולמה בשוק טוענים שמקורן של התוצאות הפנומנליות בטריקים שלא יצליח לשחזר

הנפקת קלטורה בניו יורק / צילום: ניר אריאלי

טייס, שותפה של בנט ומייסד ICQ הקימו חברת פתרונות וידאו מצליחה, ואז הגיעה הנפילה

קלטורה, חברת הווידאו המבטיחה שהונפקה בנאסד"ק רק ביולי שעבר, נחשבה לסיפור הצלחה בקורונה ● אלא שהאקזיט הגדול השתבש, עשרות עובדים פוטרו, והמניה איבדה 80% מערכה ● "קלטורה לא תישאר עצמאית לאורך זמן, בהתחשב בנתוני הצמיחה הנוכחיים", מעריכים אנליסטים

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

שיא האינפלציה מאחורינו? הנתונים בארה"ב מספקים סיבות לאופטימיות

האינפלציה בארה"ב לחודש יולי ירדה לקצב שנתי של 8.5% ובקצב מהר מהצפוי בין היתר בשל ירידת מחירי הנפט ● אבל סביבת המחירים עדיין לא יציבה והפדרל ריזרב צפוי להמשיך להעלות את הריבית, גם אם בקצב מתון יותר של 0.5% ● טור אורח

יורם נוה, מנכ''ל כלל ביטוח וירון בלוך, יו''ר מקס / צילום: כדיה לוי, הדר דולן

הדירקטוריון אישר: כלל רוכשת את מקס לפי שווי של 2.47 מיליארד שקל

כארבעה חודשים לאחר שהפתיעה את שוק ההון כשהודיעה על מזכר ההבנות עם הקרן הזרה ורבורג פינקוס השולטת במקס, דירקטורין כלל אישר את ההסכם והעסקה צפויה להיחתם בקרוב ● המנצח הגדול: מנכ"ל כלל יורם נוה שדחף לביצוע העסקה והצליח להתגבר על ההתנגדויות

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

ההסכם עם הפועלים כבר בא לידי ביטוי בדוחות ישראכרט: הכפילה את התשלום לבנקים ברבעון השני

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל רשמה רווח של 32 מיליון שקל ברבעון השני, בעיקר נוכח גידול בהעברת הכספים לבנקים וכן בשל בגין גידול בהפרשה לשומות מע"מ בגין שנים קודמות ● החדשות הטובות מבחינת החברה: נמשך הגידול באשראי ובפעילות הכרטיסים, שהביא לצמיחה של 13% בהכנסות

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

דיסני פלוס / צילום: Shutterstock, Ivan Marc

דיסני עקפה לראשונה את נטפליקס במספר מנויי הסטרימינג בעולם

וולט דיסני פרסמה דוחות חזקים והפתיעה לטובה הן בשורות ההכנסות והרווח והן בתוספת המנויים ● החברה צופה להגיע ל-245 מיליון מנויים בדיסני פלוס עד 2024, לצד הורדת התחזיות על רקע החשש מפני איבוד לקוחות בשוק ההודי ● המניה זינקה בכ-7% במסחר המאוחר

שמרית לב וגיתית להב, מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory / צילום: עידו לביא

היזמיות שפיתחו מסטיק המסייע להפחית את צריכת המזונות המתוקים: "הרגולציה מאתגרת, לא רק בישראל"

שמרית לב וגיתית להב, תושבות רמת ישי ● מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory ● "ההתחלה הייתה ללא תקציב. ככל שהתקדמנו, הבנק המלווה נתן בנו אמון והעמיד לנו אשראי כפי הנדרש" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז