גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מה עומד מאחורי רשת האופנה החדשה WORD, ולמה היא תפעל רק מחוץ לתל אביב?

רשת האופנה החדשה WORD, שהקימה קבוצת 911 אופנה של אורי רייז, פתחה עד כה ארבעה סניפים: באילת, כפר סבא, נתניה ובבאקה אל-גרבייה ● לדברי רייז, שמשמש גם כמנכ"ל, "בהמשך השנה נפתח חמישה סניפים נוספים - בחיפה, יהוד, פתח תקווה, הקריות ואזור חדרה, ואנחנו במו"מ למקומות נוספים" ● אירועים ומינויים

חנות word בקניון G, כפר סבא / צילום: ערן לם
חנות word בקניון G, כפר סבא / צילום: ערן לם

קבוצת 911 אופנה של אורי רייז, בעלת רשת Story בישראל, מקימה רשת אופנה חדשה בהשקעה התחלתית של כ-2.5 מיליון שקל. הרשת החדשה, WORD, תציע 15 מתוך 80 המותגים שבפורטפוליו הקבוצה, ובהם מליסה, סקוץ’ אנד סודה, ניודי ג’ינס, צ’מפיון, אולסיינטס, פלדיום ועוד.

הרשת פתחה עד כה ארבעה סניפים, באילת, כפר סבא, נתניה ובבאקה אל-גרבייה במה שהוגדר כ"השקה רכה", ובכל אחד מהסניפים הושקע סכום שנע בין חצי מיליון למיליון שקל. לדברי רייז, שמשמש גם כמנכ"ל, "בהמשך השנה נפתח חמישה סניפים נוספים - בחיפה, יהוד, פתח תקווה, הקריות ואזור חדרה, ואנחנו במו"מ למקומות נוספים".

הרציונל של הקבוצה, שבבעלות רייז ומשפחת פדרמן, בעלי רשת מלונות דן, הוא שהתמהיל הרחב של מותגי הקבוצה אינו רלוונטי בכל הארץ, ועדיף לפתוח רשת חדשה עם תמהיל רזה. "בחרנו להביא את המותגים החזקים ביותר שלנו, כאלה שהם בעלי אחיזה מסחרית רחבה" מסביר רייז. "המיקומים נבחרו לפי דרישות מתוך חנויות מוצלחות שאנחנו עובדים איתן בסיטונאות, ומתוך ביקושים באונליין".

בקבוצה מעדיפים להתמקד במכירה בחנויות עצמן ולא מתכוונים כרגע לפתוח אתר למכירה אונליין, אולם לא שוללים זאת בעתיד. "המודל של WORD מבוסס על ביקושים, ונועד לתת מענה יותר לוקאלי", אומר רייז. "סטורי הפכה להיות ישות בפני עצמה, ו-WORD באה לתת יותר במה למותגים עצמם.

"יש לנו 1,000 נקודות מכירה בכל הארץ ואת אתר סטורי אונליין, שבאמצעות שניהם זיהינו נקודות ביקוש חזקות. לכן, התנועה של ההתרחבות מוכוונת מיקומים, וכרגע האיקומרס פחות רלוונטי. חוויית הקנייה בערוצים שלנו היא מעבר למה שיכול לעבור בפלטפורמת איקומרס. כוח אדם שיודע לתת ערך מוסף של ייעוץ בנקודות המכירה, זה משהו שמנצח את האיקומרס בהרבה מובנים.

"צרכן יכול לבוא למוכרים בחנויות, ולקבל המלצות לבוש שונות לחלוטין ממה שהיה יכול לבחור בעצמו, וזה לא דבר שיכול לקרות באתר". עם זאת, רייז מציין כי "כל אחד מעשרת המותגים המובילים שלנו ב-WORD מנהל פלטפורמת ריטייל עצמאית, כמו וג’ה, פלדיום והרשל".

קבוצת "911 אופנה" נוסדה לפני 21 שנים, מייבאת בבלעדיות שורה של מותגים ומשווקת אותם לכאלף חנויות בישראל. בנוסף היא מחזיקה גם ברשת Story שכוללת 15 סניפים, מחציתם בתל אביב. בעבר פורסם כי היקף הפעילות השנתי מוערך בכ-100 מיליון שקל.

בעשור האחרון, הקבוצה שמה דגש על צרכנות ערכית ואחראית, סחר הוגן בהליכי הייצור, ו-vegan friendly. "הירוק בלוגו של WORD מרמז על החשיבות שאנחנו נותנים לאופן הייצור וחומרי הגלם שמקדמים אג'נדות חברתיות וסביבתיות, וזה בא לידי ביטוי בפורטפוליו המותגים שלנו, שמציעים ערכים נוספים. במליסה, למשל, המציאו חומר טבעוני שממנו מייצרים נעליים, מותגים אחרים קשורים לשיתוף עם אומנות".

שירה ספיר

אזור התעשייה 1

פרס מפעל חיים לעזרא גבאי

ראשי חברות הביטוח בישראל החליטו להעניק אות מפעל חיים של איגוד חברות הביטוח לרואה החשבון עזרא גבאי, שחגג זה מכבר את יום הולדתו ה-94.

אות הוקרה לעזרא גבאי מאיגוד חברות הביטוח / צילום: יח''צ

גבאי, שותף ומייסד פירמת רואי החשבון קוסט, פורר, גבאי (הידועה גם בשם ארנסט אנד יאנג), החל את דרכו המקצועית בשנת 1950, בעת שהוסמך על ידי ממשלת אנגליה כרואה חשבון - והחל קריירה מזהירה בעיראק שבה נולד. שנה לאחר מכן הוא עלה לישראל, והיה מרואי החשבון הראשונים במדינה הצעירה, כשהוענק לו רישיון מספר 35.

בהחלטה של איגוד חברות הביטוח להעניק לרואה החשבון גבאי נאמר כי "משרד גבאי השקיע רבות בהכשרה מקצועית לביקורת חברות הביטוח, ואף הקים מחלקת אקטואריה. ההשקעה והשירות המקצועי נתנו את הכלים הנכונים, ויצרו את המוניטין של המשרד בביקורת של חברות ביטוח ופיננסים". נציין כי חברות הביטוח מנהלות כיום יותר מ-2 טריליון שקל נכסי ציבור, יותר מאשר הפיקדונות בבנקים, ולכן ישנה חשיבות עליונה לביקורת החשבונאית על פעילותן והתנהלותן.

באירוע נכחו מנכ"לים ובכירים בחברות הביטוח, בהם בני גבאי יו"ר קבוצת הפניקס (בנו של חתן האירוע ורו"ח בעצמו), שלמה אליהו בעל השליטה במגדל, מישל סיבוני וניר כהן יו"ר ומנכ"ל הראל ביטוח בהתאמה, ערן גריפל מבעלי השליטה במנורה, ארי קלמן יו"ר מנורה מבטחים, אביגדור קפלן יו"ר איילון, יצחק כהן סגן שר האוצר לשעבר ועוד.

רועי ויינברגר

אזור התעשייה 2

להירגע על חשבון העבודה

בעידן הלחוץ שבו כולנו חיים, יותר ויותר חברות מנסות למצוא פתרונות לרווחת העובדים, כל אחת בהתאם להיקף התקציב שלה.

בחברת הסייבר Silverfort החליטו כי החל מהשבוע הבא יקבל כל עובד עד 100 דולר כהחזר עבור הוצאות בריאות אישיות, הכוללות בין היתר חדר כושר, פעילויות ספורט, טיפולי גמילה (עישון), מינויים למכוני כושר, אפליקציות תמיכה, עיסויים, תזונאיות ועוד.

איך זה יעבוד? במסגרת תוכנית הוולנס החדשה, בכל חודש יוכל העובד לשלוח חשבונית/קבלה להחזר עבור טיפול עצמי ובריאותי. במקביל, ישנה אפשרות לשלוח קבלה על תשלום שנתי עבור הבריאות והרווחה, ולקבל החזר חודשי. הסכום אינו ניתן לצבירה, מה שמעודד את העובדים לממש אותו מדי חודש.

סילברפורט הוקמה ב-2016 על ידי הד קובץ, ירון קסנר ומתן פטאל, והיא מעסיקה כ-140 עובדים. מהחברה נמסר כי היא "מאמינה שהצלחת העובדים תלויה ישירות באושר והתקדמות העצמית שלהם, כזו המושגת באמצעות טיפולים ורווחה אישית".

גלית חתן

חדשות טובות

עמותת מחשבה טובה נבחרה על ידי הוועדה הכלכלית־חברתית של ארגון האו"ם ECOSOC, כארגון מייעץ בתחום קידום החינוך והנגשת טכנולוגיה לאוכלוסיות מגוונות. כוחה של הוועדה הוא בהקמת מוסדות וגופים שונים בתחומי הכלכלה, החברה, זכויות האדם והבריאות. קבלת המעמד מאפשרת לעמותה, שבראשה עומדת אורנית בן ישר, גם להשמיע הצהרות וליזום אירועים במסגרת מגוון הפעילויות של האו"ם.

עוד כתבות

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

עבודות על פרויקט המטרו של גוש דן / צילום: Shutterstock

במשרד התחבורה מחפשים מנהל לרשות המטרו

ועדה בראשות מנכ"לית משרד התחבורה, חברים נציגי נציבות שירות המדינה, אגף התקציבים באוצר, החשב הכללי באוצר ונציג ציבור מחפשת מנהל לרשות המטרו ● המנהל שייבחר יהיה אחראי על הפיקוח על פרויקט התשתית הגדול ביותר שבוצע אי-פעם בישראל במורכבותו, בגודלו ובתקציבו 

אמיר ירון, נגיד בנק ישראל / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

בנק ישראל על האשראי החוץ בנקאי: "ככל שהצמיחה תימשך - נדרשת חשיבה מקיפה בעניין הפיקוח"

אי הסדרים בחברות יונט קרדיט וגיבוי אחזקות, מדאיגים את בנק ישראל באשר לרמת הפיקוח על גופי המימון: "אינם מפוקחים בהיבטים של ניהול סיכונים ואינם מחויבים ברגולציה כפי שמחויבים הבנקים"

 

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

בורסת ת''א / צילום: שלומי יוסף

העליות בבורסה התחזקו בסיום; סלקום צנחה ב-6.3%, מג'יק ב-7.3%

מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.9%. ת"א 90 טיפס ב-0.8% ומדד ת"א מניב חו"ל בלט בעלייה של 2.8% ● דוחות רבים זרמו לבורסה: פרטנר, אל על, דיסקונט וישראכרט כבר פרסמו תוצאות

האחים מיכאל ודניאל זלקינד, בעלי השליטה בדסק''ש / צילום: ישראל הדרי

הבעלים של סלקום הפיצו מניות של החברה ב-300 מיליון שקל. מה עומד מאחורי המהלך?

לגלובס נודע כי דיסקונט השקעות הפיצה לשוק כ-9% ממניות סלקום בכ-300 מיליון שקל ● הפצת המניות תאפשר לדסק"ש לנהל את מכירת השליטה בחברת התקשורת  ללא לחצים, אחרי שהשיגה מקור תזרימי לתשלומי החוב הקרובים

אברהם מבורך, מייסד Kiki / צילום: יח''צ

מיזם האירועים ש"תפס" את בעלי מקס סטוק יוצא לגיוס המונים

מיזם KIKI, מעין מרקט פלייס ומתכנן וירטואלי לאירועים, יוצא לקמפיין גיוס המונים באמצעות fundit במטרה להשיג מהציבור 4 מיליון שקל ● וגם: סטודנטים ממכללת תל חי פיתחו אצבעות גבינה טבעוניות לילדים וזכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לטכנולוגיות מזון IFT ● אירועים ומינויים

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

יואב גלנט בפריימריז של מפלגת הליכוד, ראשון לציון / צילום: שלומי יוסף

מקורבי נתניהו בפנים, חברי כנסת ותיקים בחוץ: כך נראית רשימת הליכוד לכנסת

איך כבשו יריב לוין, אמיר אוחנה, אלי כהן, יואב גלנט ודודי אמסלם את צמרת הליכוד והותירו אבק למי שהיו שם עד לפני רגע, כמו ישראל כ"ץ ● מיעוט הנשים במפלגה מתאר במדויק את המאבקים ואף את רשימות החיסול מאחורי הקלעים ● ולאיזה חברי ליכוד השתלמה העבודה הפרלמנטרית הקשה?

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool

יצוא לאסיה ומחירים מזנקים: כך מנצחת רוסיה במלחמת האנרגיה מול המערב

התלות האירופית המתמשכת ברוסיה כספקית אנרגיה, שווקים חדשים שאינם מהססים לסחור עמה והמחירים המטאוריים בשוק האנרגיה הביאו הכנסות-עתק למדינה, ומאפשרים לה לממן את המלחמה באוקראינה ואף לאיים על אירופה בחורף קר וחשוך ● לפי הבנק המרכזי הרוסי, עודף הסחר במדינה הגיע לשיא של 166 מיליארד דולר

אסף רפפורט / צילום: נתנאל טוביאס

חברת הסייבר וויז מדווחת: "קצב הכנסות של 100 מיליון דולר בשנה בחודש יולי"

חברת אבטחת יישומי הענן הודיעה היום כי הצליחה לחצות את רף ה-100 מיליון דולר בתוך שנה וחצי בלבד ● קצב הצמיחה של וויז אמנם מעורר השתאות, אך היא עשויה להיות פגיעה לתחרות הגוברת בענף

מפעל ברזל באיטליה / צילום: Associated Press, Antonio Calanni

מחירי חומרי הגלם לבנייה צונחים, אבל מדד תשומות הבנייה לא צפוי לרדת בקרוב

מתחילת השנה זינק מדד תשומות הבנייה ב־4.4%, אף שמחירי חומרי הגלם בירידה ● בהתאחדות הקבלנים מסבירים כי חלקם של חומרי הבנייה במדד הוא 50% בלבד, וכי המשבר בשרשרת האספקה והתנודתיות במחיר הדלק מונעים מהירידות להגיע גם לכיס של הרוכשים

יורם נוה, מנכ''ל כלל ביטוח וירון בלוך, יו''ר מקס / צילום: כדיה לוי, הדר דולן

הדירקטוריון אישר: כלל רוכשת את מקס לפי שווי של 2.47 מיליארד שקל

כארבעה חודשים לאחר שהפתיעה את שוק ההון כשהודיעה על מזכר ההבנות עם הקרן הזרה ורבורג פינקוס השולטת במקס, דירקטורין כלל אישר את ההסכם והעסקה צפויה להיחתם בקרוב ● המנצח הגדול: מנכ"ל כלל יורם נוה שדחף לביצוע העסקה והצליח להתגבר על ההתנגדויות

חברים בקהילה הלהט''בית, אשר רואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ''הורות על תנאי'' / צילום: Shutterstock, fizkes

בית המשפט העליון קבע: פרידה אינה מצדיקה שלילת זכויות מהורה לא ביולוגי

מדאיג לראות כי מי שמערער את הלגיטימיות של הורות לא ביולוגית הם דווקא חברים בקהילה הלהט"בית, שרואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ"הורות על-תנאי", שניתן להפקיעה במקרה של פרידה ● לאחרונה ניתנה שורת פסקי דין העוסקים בניסיונות של ההורה הביולוגי לבטל את זכויות ההורות של בן זוגו לשעבר, מה שמעיד כי מדובר בתופעה רחבת-היקף

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

עודד פורר, ישראל ביתנו / צילום: יוסי כהן

האם הירידה במחירי הפירות והירקות היא בזכות הרפורמה בחקלאות?

הרפורמה בחקלאות עשויה להוביל להורדת מחירים. האם היא כבר עושה זאת? ● המשרוקית של גלובס

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

שיא האינפלציה מאחורינו? הנתונים בארה"ב מספקים סיבות לאופטימיות

האינפלציה בארה"ב לחודש יולי ירדה לקצב שנתי של 8.5% ובקצב מהר מהצפוי בין היתר בשל ירידת מחירי הנפט ● אבל סביבת המחירים עדיין לא יציבה והפדרל ריזרב צפוי להמשיך להעלות את הריבית, גם אם בקצב מתון יותר של 0.5% ● טור אורח

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ורעייתו שרה בפריימריז / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

הפנים לשריונים: לאחר המהפכה ברשימת הליכוד, במפלגה מצפים להחלטת נתניהו

הטלפונים לראשי הערים במטרה שיתמכו בעורך ישראל היום לשעבר, הדילים שעיצבו את הצמרת החדשה של המפלגה, והמפלה של השרים לשעבר שלא השכילו לעבוד בכנסת: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד ● וגם: כך הפכה העבודה למפלגת נישה חברתית־כלכלית