גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט אחרי יום הפכפך; חברות הקרוזים התרסקו

תשואות האג"ח של ממשל ארה"ב נפלו ● פאגאיה הישראלית מחקה מעל 65% מאז שהצטרפה לנאסד"ק בשבוע שעבר ● נעילה שלילית בבורסות אירופה ● מחירי הנפט ירדו ב-2% ● האינפלציה בספרד הגיעה ביוני לקצב שנתי של 10.2%, מעל התחזיות ● לאחר אומדן סופי של התמ"ג, הכלכלה האמריקאית התכווצה ב-1.6% ברבעון הראשון

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock, Christopher Penler
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock, Christopher Penler

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:01

לאחר יום הפכפך ותנודתי במיוחד, וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס הצליח לשמור על עלייה קלה וטיפס ב-0.3%, ואילו נאסד"ק ו-S&P 500 רשמו ירידות מזעריות.

עקום התשואות קרוב להתהפכות? תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים נפלה הערב ב-11 נקודות וננעלה על 3.09%, ותשואת האג"ח לשנתיים השילה 7 נקודות והגיעה לרמה של 3.05%.

בקרב מניות הטכנולוגיה הגדולות המגמה הייתה מעורבת. טסלה , AMD , אנבידיה  ואלפאבית (גוגל)  איבדו גובה, ואילו אפל , אמזון , מטא (פייסבוק)  ומיקרוסופט  עלו בין 1% ל-2%.

ירידות חדות מאוד בשיעורים דו ספרתיים רשמו חברות הקרוזים. קרניבל  הובילה את הירידות וצנחה ב-14% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את המחיר היעד של המניה מ-13 דולר ל-7 דולר בלבד, והזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים, ובהתחשב ברמות החוב של קרניבל. המתחרות רויאל קריביאן  ונורווג'יאן קרוז ליין  הושפעו ונפלו בכ-10% ו-9% בהתאמה.

בקרב המניות הישראליות גם נרשמו ירידות מהותיות. חברת הביומד אלפא תאו , שמפתחת טיפול לסרטן, התרסקה בכמעט 20%, חברת הטכנולוגיה פאגאיה  שהצטרפה לנאסד"ק רק לפני שבוע מחקה עוד 19% מערכה, ובסך הכל שווי השוק שלה צלל מ-8.5 מיליארד דולר בהנפקה ל-2.8 מיליארד בלבד. גם ניאו גיימס, ביומיקס, למונייד, ראדא , סולאראדג' והיפו נחלשו.

לעומתן, כן פייט ביופרמה  הדואלית ריכזה עניין רב וזינקה לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב שלישי בתרופת ה-PICLEDENOSON שלה לטיפול בפסוריאזיס, וביונד אייר  קפצה מעל ל-8% לאור דיווח מאמש על כך שה-FDA אישר לשימוש את מוצר LungFit PH שלה לטיפול בתינוקות עם כשל במערכת הנשימה.

החוזים על הנפט הגולמי, שלאורך היום נסחרו בעלייה קלה, שינו כיוון ועברו לירידות של כ-2%. הברנט נסחר סביב 115.4 דולר לחבית והנפט האמריקאי תמורת 109.4 דולר לחבית. הזהב השיל כ-0.1%, ומחירו ירד ל-1,818 דולר לאונקיה.

21:00

יום תנודתי בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס שוב עבר לעלייה של 0.4% בעוד שנאסד"ק יורד ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי ממשי.

טסלה  מאבדת גובה לאחר דיווח בוול סטריט ג'ורנל על כך שהיא סוגרת את משרדה בסן מטאו, קליפורניה, ומבטלת כמאתיים משרות כתוצאה מכך.

תשואת האג"ח לעשור נופלת ב-9 נקודות לרמה של 3.11%, מחירי הנפט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר ונחלשים בכ-0.7% וגם הזהב נחלש קלות. בשוק הקריפטו, הביטקוין מאבד גובה ונע ברמה של 20 אלף דולר.

19:30

וול סטריט שינתה כיוון ועברה לירידות. הנאסד"ק יורד עתה ב-0.7%, S&P 500 מאבד 0.5% ודאו ג'ונס מחק את העלייה שרשם ונסחר בירידה של 0.1%. 

חלק ממניות הטכנולוגיה בולטות בירידות הערב, בהן טסלה  שמשילה 4%, ענקית השבבים AMD  נסוגה ב-5% ואנבידיה  ב-4%, אלפאבית (גוגל)  מאבדת 0.7%. לעומתן אפל , אמזון , מטא (פייסבוק)  ומיקרוסופט  ממשיכות לרכז עניין ועולות בכ-1% כל אחת.

בקרב הישראליות, פאגאיה  שנסחרת שבוע בלבד בנאסד"ק צונחת בכמעט 20%, סולאראדג'  יורדת ב-8% וגם קוגנייט, היפו , דריו הלת' , למונייד  וראדא  נחלשות.

18:45

בעוד שוול סטריט ממשיכה להתנהל ביציבות (נאסד"ק ו-S&P 500 ללא שינוי, דאו עולה ב-0.3%) - אירופה ננעלה באדום. מדד דאקס הגרמני נחתך ב-1.7%, קאק הצרפתי השיל 0.9%, פוטסי הבריטי נסוג ב-0.1% ויורו סטוקס 50 הכלל אירופי ב-1%.

בפרנקפורט נרשמו ירידות בולטות לפולקסווגן  שנסוגה ביותר מ-4%, פורשה  שאיבדה כ-3.5% ודויטשה בנק  שירד ב-3.2%. גם BMW, באייר וסימנס איבדו גובה. בלונדון, חברת ג'אסט איט טייקאוויי  (הבעלים של תן ביס הישראלית) צללה ב-19% לשפל כל הזמנים על רקע חששות שלא תצליח למכור את פעילותה בארה"ב (GRUBHUB), וכי בשל כך לא תצליח להגיע לרווחיות מבלי להשיג מימון נוסף. עוד ירידות נרשמו לקבוצת התעופה הבריטית IAG (בעלת בריטיש איירווייז) ולקבוצת ההחזקות של רולס רויס. בפריז רנו  איבדה מעל 5.5%, וגם איירבוס, סטלנטיס וסוסייטה ג'נרל איבדו גובה. לעומת זאת, קמעונאית הענק קרפור  טיפסה ב-4.7%.

אלביט מערכות  הישראלית זכתה בחוזה בסך כ-220 מיליון דולר לספק פתרון חימוש מונחה מדויק אווירי למדינה באסיה פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך 15 חודשים, ובמסגרתו תספק את ערכות הליזרד (Lizard) להנחיה מדויקת עבור ראשי קרב אוויריים כלליים.

17:30

כשעה לאחר פתיחת המסחר בארה"ב, והמדדים אט אט מתייצבים. נאסד"ק נסחר בדומה לרמת הפתיחה, S&P 500 עולה ב-0.2% ודאו ג'ונס מתקדם ב-0.4%.

חברות הקרוזים ממשיכות לרדת בשיעורים חדים, בראשן קרניבל שצונחת ב-15% ואחריה נורווג'יאן ורויאל קריביאן שמאבדות כ-10% כל אחת. מורגן סטנלי הוריד את יעד המחיר של קרניבל מ-13 דולר למניה ל-7 דולר בלבד, ואף הזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים.

בקרב הישראליות, סולאראדג'  נסחרת בירידה של 7% ופאגאיה , שחוגגת בקושי שבוע מאז שהחלה להיסחר בנאסד"ק, נופלת ב-16% ומשלימה ירידה של 65%. החברה החלה להיסחר לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר וכעת שוויה נע סביב 2.9 מיליארד בלבד.

באירופה נמשכת המגמה השלילית. דאקס מאבד 1.6% וקאק יורד ב-0.8%, בעוד שפוטסי הבריטי נסחר ללא שינוי מהותי.

16:32

לאחר הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט, המסחר נפתח היום במגמה מעורבת. מדד נאסד"ק יורד בכ-0.3%, ואילו S&P 500 מוסיף 0.1% ודאו ג'ונס עם עלייה של 0.2%. תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בשלוש נקודות ל-3.17%.

ביונד אייר  הישראלית מטפסת לאור דיווח מאמש על כך שה-FDA אישר לשימוש את מוצר LungFit PH שלה לטיפול בתינוקות עם כשל במערכת הנשימה. המוצר יושק בבתי חולים בארה"ב במחצית הראשונה של 2023. לעומתה, נרשמות ירידות חדות למניות הטכנולוגיה הישראליות, ובהן קלטורה  שמוחקת 5%, סימילרווב , סייברוואן , למונייד  וקוגנייט  שממשיכה לאבד גובה לאחר שהשילה אתמול יותר מרבע משוויה.

בד באת' אנד ביונד  הודיעה שהמנכ"ל מארק טריטון עוזב את החברה, לאחר שהחמיצה את תחזיות הרווחים וההכנסות הרבעוניים. החברה רשמה הפסד של 2.83 דולר למניה (כשהצפי היה להפסד של 1.39 דולר) וגם בהכנסות היא פספסה: 1.46 מיליארד דולר לעומת תחזיות של 1.51 מיליארד דולר.

חברת הקרוזים קרניבל  צונחת ב-9% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את יעד המחיר מ-13 דולר למניה ל-7 דולר בלבד, ואף הזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים, ובהתחשב ברמות החוב של קרניבל. גם המתחרות רויאל קריביאן  ונורווג'יאן קרוז ליין  נסוגות.

ניאו , יצרנית המכוניות החשמליות מסין, מאבדת גובה לאחר שדוח של Grizzly Research מאשים אותה בניפוח תוצאותיה הכספיות. החברה הכחישה את ההאשמות וטענה שהדוח חסר טעם ומכיל שגיאות רבות.

בתוך כך, שוקי אירופה ממשיכים להיסחר בעיקר בירידות - דאקס וקאק יורדים ב-1.3% ו-7% בהתאמה ואילו מדד פוטסי הבריטי הצליח למחוק את הירידה שרשם וכעת הוא מטפס ב-0.1%.

15:33

מאקרו ארה"ב: האומדן השני והסופי לתמ"ג האמריקאי לרבעון הראשון התפרסם זה עתה, ולפיו הכלכלה בארה"ב התכווצה ב-1.6%, כשהנתון הקודם העיד על ירידה של 1.5%. נתון האינפלציה השנתי (Core PCE) הנלווה לנתון הצמיחה עמד על 8.3%, גבוה בשתי עשיריות האחוז לעומת המדידה הקודמת, של 8.1%. על פי מדד המחירים לצרכן מתחילת החודש, בחודש מאי האינפלציה השנתית זינקה כבר לקצב של 8.6%.

החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט ממשיכים להיסחר בעלייה של כ-0.3%.

פריון נטוורק  השיקה היום קמפיין לקידום טכנולוגיה שלה, ובתוך כך אשררה את התחזית השנתית שלה. החברה ממשיכה לצפות להכנסות של 620-640 מיליון דולר ב-2022, צמיחה שנתית של כ-32%. ה-EBITDA המתואם צפוי לגדול בכ-44% לטווח של 98-102 מיליון דולר, ושיעור ה-EBITDA המתואם מסך ההכנסות בניכוי עלויות המדיה צפוי לגדול מ-37% לכ-40%.

15:10

בגרמניה פורסם כי מדד המחירים לצרכן רשם ביוני (נתון ראשוני) עלייה של 0.1% לעומת צפי כלכלנים לעלייה של 0.4%.

בזירת המסחר בסחורות החוזים על הנפט רושמים עליות של 1.1%-1.2% והזהב נסחר בעלייה של כ-0.3%. בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר בירידה קלה סביב 20,100 אלף דולר. האת'ריום יורד ביותר מ-3% ושערו נע סביב 1,115 דולר.

14:10

מדדי המניות המובילים באירופה נסוגים כעת בשיעורים של עד 2%. במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמות ירידות קלות.

במסחר המוקדם נרשמות ירידות במניות טסלה  שיורדת ב-1.5%, ניאו  שצונחת בכ-7%, ואפל, גוגל ומיקרוסופט שרושמות ירידות קלות.

12:10

מדדי המניות המובילים באירופה נסוגים כעת בשיעורים של עד 1.2%. במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמת יציבות.

בספרד פורסם היום (נתון ראשוני) כי קצב האינפלציה השנתי ביוני הגיע ל-10.2%, לעומת 8.7% במאי וצפי כלכלנים לרמה של 9%. זוהי רמת האינפלציה הגבוהה ביותר במדינה מאז 1985.

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה שלילית, ומדדי המניות המובילים נסוגים בשיעורים של עד 0.8%. 

במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמות ירידות קלות ותשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בכ-5 נקודות לרמה של 3.15%.

בטוקיו ננעל המסחר בירידה של 0.9% במדד הניקיי.

מודי שפריר, אסטרטג ראשי שווקים פיננסיים בבנק הפועלים, מציין כי "היום ב-15:30 יתפרסם האומדן הסופי לתמ"ג האמריקאי לרבעון הראשון (1.5%- לפי האומדן הראשוני), כאשר בנוסף לעדכון נתון זה השווקים יבחנו את נתון האינפלציה הרבעוני (Core PCE) הנלווה לנתון הצמיחה. חשוב בהקשר לכך לציין כי מחר יתפרסם נתון אינפלציה (Core PCE) עדכני יותר (לחודש מאי), אשר צפוי להצביע על התמתנות מסוימת בליבת האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ל-4.8% (כך לפי ממוצע התחזיות) לעומת עלייה של 4.9% באפריל. באשר לצמיחה, נציין שלפי אומדן הצמיחה של הפד באטלנטה (GDP Now forecast) הצמיחה ברבעון השני צפויה לעמוד על 0.3% בלבד (כאמור לאחר ההתכווצות ברבעון הראשון)".

"פרט לנתונים הללו השווקים יתמקדו היום גם בנתון האינפלציה בגרמניה (15:00 שעון מקומי), אשר צפוי עפ"י התחזיות לעלות ל-8.8% ב-12 החודשים האחרונים וכן בפאנל שיפגיש את בכירי הבנקים המרכזיים (יו"ר הפד, ה-ECB והבנק המרכזי של בריטניה)", הוא מציין.

08:00

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה שלילית. בהונג קונג יורד מדד הדגל הנג סנג בכ-1.6% ובטוקיו נסוג מדד ניקיי בכ-1.2%.

במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמת יציבות ותשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בכ-6 נקודות לרמה של 3.14%.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש, בירידות חדות. מדד נאסד"ק ירד בכ-3%, מדד S&P 500 נסוג ב-2% ומדד דאו ג'ונס נחלש 1.6%. היום החל במגמה חיובית אך המומנטום של ניסיון ההתאוששות נחלש ומאוחר יותר הירידות העמיקו לאחר נתוני מאקרו שליליים. מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד ביוני יותר מהצפוי והגיע ל-98.7 נקודות, שפל של 16 חודשים.

בזירת המאקרו, בגרמניה ובספרד יתפרסמו היום מדדי המחירים לצרכן. 

בארה"ב יתפרסם היום (ב-15:30 שעון ישראל) הנתון המעודכן והאחרון לשינוי בתמ"ג ברבעון הראשון של השנה. ה-GDP צפוי לרדת ב-1.5%. רכיב האינפלציה (PCE) שבתוך הנתונים צפוי לרשום עלייה של 8.1%.

זמן קצר לאחר מכן ינאמו יו"ר הפד פאוול, נגיד הבנק המרכזי של בריטניה ונשיאת ה-ECB לגארד, בכנס נגידי הבנקים המרכזיים בפורטוגל.

בזירת המסחר בסחורות החוזים על הנפט רושמים ירידות של 0.4%-0.7% והזהב נסחר ביציבות. בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר ביציבות סביב 20,300 אלף דולר. האת'ריום יורד בשיעור קל ושערו נע סביב 1,150 דולר.

עוד כתבות

הרמטכ''ל אביב כוכבי, ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ בפיקוד דרום ובעוטף עזה

המערכה הכלכלית של צה"ל מול משרד האוצר

העלות של מבצע צבאי מתחלקת להוצאות צבאיות מצד אחד ופגיעה במשק מהצד השני ●  חלק מהתקציב ימומן מתקציב משרד הביטחון, וחלק יצריך תוספת תקציבית מקופת המדינה ● כמה עלו מערכות קודמות ומה ההערכה לגבי "עלות השחר"?

אולם קבלת הפנים בנתב''ג / צילום: יוסי זמיר

התיירים בינתיים לא נרתעים: ביטולי החופשות בשלב זה בשוליים

בשלב זה מבצע "עלות השחר" לא פוגע בתיירות לישראל: מסלולי הנחיתה אומנם שונו כדי שמטוסים יגיעו לשדה התעופה מכיוון צפון, אך מעבר לכך ברשות שדות התעופה מדגישים כי התנועה האווירית לישראל וממנה נמשכת כסדרה ● גם המלונות לא מדווחים על ביטולים משמעותיים עד כה

בורסת ת''א / צילום: שלומי יוסף

מדדי אג'יו לתיקי השקעות ביולי: תיקון זמני בחסות המיתון

לאחר ירידות משמעותיות בשוקי האג"ח והמניות מתחילת השנה, המשקיעים עומדים דרוכים על קו הזינוק במטרה לעלות על הגל, בתקווה שיבוא ● ההסבר התומך בכך הוא שהמיתון המסתמן בעולם יעצור את העלאת הריבית ויוביל אף לירידתה ● האומנם?

ניתוח טכני

ניתוח טכני: המהלך שיוביל את האירו למחיר של פחות מדולר יצא לדרך

רמת התמיכה של 1.09 דולר לאירו נפרצה מטה, וההיסטוריה מלמדת שכשדשדוש נפרץ, השוק יבצע מהלך זהה באורכו לעומק הדשדוש ● במילים פשוטות: האירו אמור להיחלש עד ל-0.945 דולר לפחות

מחקר אחד בשבוע. איך מקשיבים לעובדים ממדינות שונות / צילום: Shutterstock

הפעולה הפשוטה והיומיומית שכל מנהל חייב לזכור לעשות

בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבותה של ההקשבה, וארגונים גלובליים כמו פייזר, IBM ופורד מעבירים לעובדים ולמנהלים הכשרות בנושא ● אבל מתברר שבתרבויות שונות צריך להקשיב בצורות שונות

ישיבת הממשלה השבועית, 31.7 / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

רה"מ יאיר לפיד: "המבצע יימשך ככל שיידרש"

גורמי מערכת הביטחון תמימי-דעים כי המבצע השיג את מטרותיו, ויש לשמר את ההישגים לקראת סיום הלחימה, אך בשלב הזה לג'יהאד יהיה קשה להסכים להפסקת אש כשאין בידיו שום הישג ממשי ● רה"מ יאיר לפיד: "אנחנו פועלים בצורה ממוקדת ואחראית על מנת לצמצם למינימום פגיעה בבלתי מעורבים"

כוחות הביטחון בזירת האירוע / צילום: דוברות המשטרה

רקטה פגעה בסמוך למפעל שטראוס בדרום

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה, הפועלים כעת בעיר שדרות, איתרו זירה ובה פגיעת פריט רקטי בסמוך למבנה" ● לפי הדיווח אין נפגעים

מערכת כיפת ברזל במבצע ''עלות השחר'' / צילום: דובר צה''ל

האם מותר להיעדר מהעבודה בגלל הלחימה ומי זכאי לפיצוי מהמדינה?

האם להורים שלילדיהם בוטלו הלימודים מגיע פיצוי, מה דינם של עובדים שאינם מגיע לעבודה במפעל שהוכרז כחיוני, והאם ניתן לפטר עובדים שאינם מגיעים לעבודה במפעל שאינו ממוגן? ● המתיחות בדרום מעלה גם שאלות של זכויות עובדים ● גלובס עושה סדר

התחדשות עירונית  ברחוב בצלאל 9 תל אביב / הדמיה: AA STUDIO

התחדשות עירונית בת"א: "הבניין התחיל להתפורר. העירייה המליצה לחזק אבל לא חייבה אותנו"

הבניין ברחוב בצלאל 9 בתל אביב נהרס לאחרונה ● לשמונה הדירות שהיו בבניין יתווספו עוד 15 דירות בתמהיל משתנה ● דירות בשטח 108 מ"ר נמכרות בכ-7.8 מיליון שקל

שיגור טילים מרצועת עזה לעבר ישראל, אתמול / צילום: Associated Press, Fatima Shbair

הלחץ ברצועה מעצירת הדלק וקפיצת המדרגה בחזית ההסברה: מה צפוי בהמשך מבצע "עלות השחר"?

עד כה, הסבב הזה נראה כהצלחה ישראלית לצד כישלון בולט של הג'יהאד האיסלמי, ואיראן העומדת מאחוריו ● הג'יהאד איבד את מרבית התמיכה האזרחית שהייתה לו, וגם הצטרפות חמאס להסלמה התרחקה בגלל הפיצוץ בג'בליה ● ההערכה של גורמי הביטחון הישראלים היא כי אם יסופק לג'יהאד האיסלמי סולם מינימליסטי, הוא יסכים להפסקת אש

וורן באפט / צילום: Associated Press, Nati Harnik

כך פגעה התנודתיות בשווקים בחברה של וורן באפט

ברקשייר הת'אוויי שבשליטת באפט מציגה הפסד של כ-44 מיליארד דולר ברבעון, לעומת רווח של 28 מיליארד דולר ברבעון השני אשתקד ● באפט עצמו אמר כי הוא מעדיף להסתכל על הרווחים התפעוליים כדי לאמוד את ביצועי החברה, ואלו גדלו בכל פעילויותיה והסתכמו ב־9.3 מיליארד דולר

בניין היוקרה Murano at Portofino במיאמי ביץ' / צילום: Shutterstock

שנה לאחר קריסת הבניין במיאמי: מחירי הדירות באזור בירידה

הירידה במחירים משקפת את חששותיהם של הקונים בנוגע לבטיחות וצפי להוצאות של מאות אלפי דולרים על תיקונים

נפילת טיל באזור אשקלון, יום שבת / צילום: דוברות המשטרה

עלות הקמת ממ"ד ממוצע היא 140 אלף שקל, וזו ההשפעה שלו על ערך הדירה

מבקר המדינה התריע כבר לפני שנתיים כי 231,650 איש ברדיוס 40 ק"מ מרצועת עזה חיים ללא אמצעי המיגון הנדרשים ● עלות ממ"ד היא כ־140 אלף שקל, אך בנייתו יכולה לתרום להעלאת ערך הדירה ● וגם להתחדשות העירונית יש כאן תפקיד חשוב

נעם וימן, מנכ''ל דיפלומט / צילום: קרן בן ציון גפני

מחאות הצרכנים מול בית המנכ"ל והלחץ מהמשקיעים: המלכוד של דיפלומט

מצד אחד, יבואנית אגרסיבית של מוצרי צריכה הנהנית משיעור רווחיות גבוה; מצד שני, חברה ציבורית שכבולה למחירים של יצרניות גלובליות ומחויבת לרווחיות עבור בעלי המניות ● כיצד הפכה דיפלומט, שהונפקה רק לפני כשנה וחצי, לסמל המאבק ביוקר המחיה בישראל, עד כמה יש לה אחריות לכך, ולמה המנכ"ל נועם וימן מרגיש שעיר לעזאזל

יונדאי איוניק 5 בגרסת ELITE / צילום: יח''צ

גל ההתייקרויות בשוק הרכב: קיה ויונדאי מעלות מחירים, בינואר צפויה טלטלה נוספת

מחירי הרכב החדש ממשיכים להתייקר בשל שחיקת המטבע, התייקרות התובלה והעלאת המחירים ע"י היצרנים ● בתוך כך, עדכון חדש של "המס הירוק" בינואר יביא להתייקרות של אלפי שקלים במכוניות הקטנות והזולות עם מנועי בנזין, שהטבת המס עליהן תפחת משמעותית

אילון מאסק, האיש העשיר ביותר בעולם / צילום: Associated Press, Jeff Chiu

שלושה חדרים ב-45 אלף דולר בלבד: הבית החדש של אילון מאסק

מאסק, שהונו נאמד בכ־270 מיליארד דולר, רכש את הבית בשל מיקומו – מרחק הליכה ממתקן שיגור של SpaceX ● המיליארדר סיפר בפודקאסט כי הבית כלל במקור שני חדרי שינה, אך הוא המיר את החניה לחדר נוסף וכיום יש בו שלושה חדרים: "זה בית קטן מאוד"

5 דברים שצריך לדעת על השווקים / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

הבורסה לא פועלת היום ועוד 4 דברים שכדאי לדעת על השווקים

היום אין מסחר בבורסה ● נעילה מעורבת בוול סטריט ביום שישי לאחר דוח התעסוקה החזק ● הפסד כבד לברקשייר האת'וואיי ברבעון השני ● והאם הפד צפוי להמשיך במדיניות העלאת ריבית אגרסיבית?

 

דירת גן עם חצר ענקית בהרצליה הייתה חצי שנה על המדף. בכמה היא נמכרה?

אחרי חצי שנת שיווק, דירת גן עם שישה חדרים בהרצליה נמכרה ב-4.5 מיליון שקל ● ועוד עסקאות מהשבוע האחרון

מכירת כרטיסי לוטו בקליפורניה, בשבוע שעבר / צילום: Associated Press, Godofredo A. Vásquez

מה אפשר ללמוד מהגרלת המיליארדרים בארה"ב על הכלכלה האמריקאית?

בהגרלת הלוטו האחרונה בארה"ב זכה אדם אחד ב-1.3 מיליארד דולר ● האם ניתן להתייחס לעלייה במכירת כרטיסי לוטו כאינדיקטור בכלכלה?

שוכרים עומדים בתור לראות דירה בתל אביב / צילום: איריס מושקוביץ'

האם שיטת המדידה החדשה של הלמ"ס תשקף את השינויים בשוק השכירות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שינתה את שיטת חישוב השינויים במדד שכר הדירה החודשי, לאור הפערים הגדולים בין נתוניה לנתונים שמפרסמות חברות פרטיות • אלא שגם בשיטה החדשה יש לא מעט בעיות, וכדי להגיע לאמת, כנראה צריך להשתמש ביותר משיטת מדידה אחת