גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

180 מיליון דולר תוך 5 חודשים

אודיוקודס השלימה בסוף השבוע הנפקה שנייה בוול-סטריט, פחות מחמישה חודשים לאחר ההנפקה הראשונה * החברה גייסה 123 מיליון דולר, מחצית מהסכום בהצעת מכר

חברת אודיוקודס השלימה בסוף השבוע שעבר את ההנפקה השנייה בוול-סטריט וגייסה 123 מיליון דולר ברוטו. אודיוקודס ביצעה את ההנפקה השנייה פחות מחמישה חודשים לאחר הנפקתה הראשונה, במאי השנה. החברה הנפיקה 3 מיליון מניות, מהן 1.5 מיליון מניות חדשות ו-1.5 מיליון מניות נמכרו על-ידי בעלי מניות בחברה בהצעת מכר.

ההנפקה נסגרה על 41 דולר למניה, והחברה עצמה גייסה, אם כן, כ-61 מיליון דולר, ואילו בעלי השליטה בחברה שלשלו לכיסם סכום דומה. בעלת המניות הגדולה ביותר באודיוקודס היא חברת די.אס.פי גרופ, המחזיקה ב-%17.7 ממניותיה, אחזקה ששוויה מסתכם בכ-138 מיליון דולר, לאחר שמכרה מניות בכ-25.8 מיליון דולר.

בעלי המניות הגדולים הנוספים באודיוקודס הם צמד המייסדים, ליאון ביאליק ושבתאי אדלרסברג, המחזיקים ב-%15.4 ממניות החברה כל אחד. אחזקתם של כל אחד מהם באודיוקודס מסתכמת בכ-121 מיליון דולר, לאחר שמכרו מניות במסגרת ההנפקה השנייה בסכום של כ-6 מיליון דולר כל אחד.

שני בעלי מניות נוספים באודיוקודס הן קרן ג'נסיס, המחזיקה ב-%5.2 ממניות החברה, וקרן פולאריס שברשותה %4.3 ממניותיה, שמכרו מניות במיליוני דולרים בהנפקה השנייה (ראו טבלה מצורפת) והספיקו כבר לרשום על השקעתם רווחים של עשרות מיליונים.

את ההנפקה השנייה הוביל הרכב דומה לזה שהוביל את הנפקתה הראשונה של אודיוקודס בסוף חודש מאי. החתם הראשי הוא בנק ההשקעות אופנהיימר, וכחתמי משנה משמשים וורבורג דילון ריד ופייפר ג'פרי. כחיזוק הצטרף להנפקה הנוכחית חתם משנה נוסף, בנק ההשקעות רוברטסון סטיבנס, שלא נטל חלק בהנפקתה הקודמת של החברה.

ההנפקה המוצלחת של אודיוקודס בסוף מאי, שבה גייסה כ-56 מיליון דולר, לא זכתה משום מה לכיסוי התקשורתי ולחשיפה המטאורית שלהם זכו שתי הנפקות ישראליות אחרות שבוצעו באותה עת. הכוונה להנפקותיהן של קומטאץ' ובקווב, שעשו את דרכן לוול-סטריט בתחילת הקיץ בהרבה רעש וצלצולים, אולם עד היום אינן מצליחות להציג הישגים מסעירים, למרות תג האינטרנט המוצמד אליהן והמבטיח לכאורה הנפקות לוהטות ומוצלחות.

מול הביצועים הלא-מרשימים האלה בולטים הישגיה של מניית אודיוקודס, שזינקה מאז הנפקתה ביותר מ-%200 - מה שהופך את אודיוקודס להנפקה הישראלית המוצלחת ביותר בוול-סטריט השנה, אף שלא לוותה מסע יחצ"נות מתוקשר וממושך כמו שתי אחיותיה.

את הנפקתה הראשונה ביצעה אודיוקודס לפי שווי של כ-240 מיליון דולר אחרי הכסף ועתה היא כבר נסחרת לפי שווי של כ-780 מיליון דולר, אחת הישראליות הבולטות בוול-סטריט.

הנהנית הגדולה מהנפקתה של אודיוקודס היא, כאמור, חברת די.אס.פי.ג'י, העוסקת בפיתוח שבבים למשיבונים דיגיטליים, והקשר שלה לאודיוקודס אינו מצטמצם בהיותה בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה. צמד מייסדיה של אודיוקודס, שבתאי אדלסברג וליאון ביאליק, היו במשך שנים מאנשי המפתח בדי.אס.פי גרופ, כשאדלסברג נמנה עם מייסדיה של החברה ואילו ביאליק שימש במשך 5 שנים ראש מחלקת דחיסת הדיבור בה.

אודיוקודס, שהוקמה על ידי אדלסברג וביאליק בשנת 93', עסקה בשנים הראשונות לקיומה בעיקר בביצוע פרויקטים מוזמנים ובמכירת רישיונות לטכנולוגיה שפיתחה. לפני שלוש שנים החלה החברה לפתח קו מוצרים עצמאי של שבבי דחיסת קול לרשתות תקשורת נתונים, שהיו הבסיס למוצריה של החברה כיום.

התחום של אודיוקודס הוא פיתוח מוצרי תוכנה וחומרה שנועדו לאפשר לחברות טלקומוניקציה להתגבר על המכשולים בשידורי קול ופקס על גבי רשתות תקשורת נתונים ואינטרנט. מוצריה של החברה כוללים תוכנות ושבבים להמרת אותות אנלוגיים לדיגיטליים (DSP), כרטיסי תקשורת ותוכנות תקשורת.

עם לקוחותיה של החברה נימנים חברות טלקומוניקציה ידועות בעולם כמו אסנד, שנרכשה לפני כמה חודשים על ידי לוסנט, סיסקו, אלקטל, קלארנט וגם ווקלטק הישראלית.

אודיוקודס מאפשרת בין היתר ללקוחותיה לבנות ציוד שישתלב במאמציהן של חברות הטלפוניה המובילות לבנות רשת תקשורת על בסיס פרוטוקול האינטרנט, כשהיא נהנית מאיכות של רשת תקשורת טלפונית רגילה.

מומחיותה של אודיוקודס היא בדחיסת קול. מדובר בטכנולוגיה המאפשרת לצמצם את רוחב הפס שגוזל אות קול על ידי דחיסתו וצמצומו, תוך שמירה על איכות קול סבירה. לשם כך מנצלת אודיוקודס את יכולתה בתחום פיתוח שבבי ה-DSP, המעניקה לה מגוון יישומים בתחום של דחיסת קול, פקס ומודם על גבי רשתות תקשורת נתונים כגון פריים ריליי, ATM ופרוטוקול אינטרנט.

ברמה האסטרטגית מתמקדת אודיוקודס בסגמנט העליון של השוק, שבו יש ביקוש לציוד טלפוניית אינטרנט באיכות וקיבולת גבוהים ולקוחות המוכנים לשלם מחירים בהתאם. עם זאת היא שומרת על קו מוצרים רחב הכולל פלטפורמות שרתים אנלוגיים.

מתחרותיה העיקריות של אודיוקודס בתחום של פתרונות ה-DSP הן טלוג'י נטוורקס (TELOGY) והוטהאוס (HOTHAUSS) האמריקניות. מדובר בשתי ספקיות הפועלות במסגרת הסכמי OEM עם יצרנים המשתמשים בתוכנות DSP במקביל לשבבים מתוצרתה של טקסס אינסטרומנטס. מעריכים שחברות נוספות כמו רוקוול, אנלוג דיווייסס ומוטורולה ישיקו בקרוב שבבים דומים. בתחום כרטיסי התקשורת מתחרותיה של אודיוקודס הן אנלוג קורפוריישן, דיאלוג'יק, נייצ'ורל מיקרוסיסטמס וראדיסיס - כולן אמריקניות.

די.אס.פי.ג'י, שפרישתם של אדלסברג וביאליק הנחיתה עליה מכה קשה, העדיפה לשתף פעולה עם החברה החדשה שהקימו השניים, כשהיא מזמינה ממנה פרויקטים ועבודות פיתוח שסייעו למימון פעילותה של החברה בשנים הראשונות לקיומה.

במקביל חתמה די.אס.פי גרופ על הסכמי שיתוף פעולה טכנולוגיים עם אודיוקודס, ובהמשך אף השקיעה מהונה בחברה והפכה לבעלת המניות הגדולה בה.

את העליות המסחררות של מניית אודיוקודס אפשר להבין מעיון בתוצאותיה הכספיות של החברה, המשקפות צמיחה מואצת. החברה מיהרה לפרסם את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי טרם ההנפקה והציגה מכירות של כ-8.3 מיליון דולר ברבעון ורווח נקי של כ-2.9 מיליון דולר (%45 יותר משברבעון הקודם). על בסיס הרבעון האחרון נסחרת החברה במכפיל רווח של כ-67, המשקף ציפיות להמשך צמיחתה המסחררת.« מאת עדי מנדלסון « 180 מיליון דולר תוך 5 חודשים « אודיוקודס השלימה בסוף השבוע הנפקה שנייה בוול-סטריט, פחות מחמישה חודשים לאחר ההנפקה הראשונה * החברה גייסה 123 מיליון דולר, מחצית מהסכום בהצעת מכר

עוד כתבות

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

הראל מרחיבה את החזית המוסדית נגד אישור שכרו של אייל לפידות בשיכון ובינוי

קבוצת הביטוח מצטרפת למיטב דש ופסגות: הודיעה כי תצביע נגד תנאי העסקתם של שלושת בכירי שיכון ובינוי ● ביום ראשון תתכנס אסיפת בעלי המניות לצורך אישור תנאי התגמול למנכ"ל הנכנס לפידות וכן ליו"ר תמיר כהן ולמנכ"ל היוצא, משה לחמני ● הסכמי התגמול החריגים בהיקפם כוללים הענקת אופציות למניות בשווי כולל של יותר מ-100 מיליון שקל, עיקרן עבור לפידות וכהן

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס / צילום: Reuters, Joshua Roberts

הסטארט-אפ הישראלי NSLComm ישגר לוויין לחלל עם השירות החדש של אמזון

אמזון הודיעה על השקתה הגלובאלית של AWS Ground Station, רשת תחנות קרקע ללוויינים ● המוצר התחיל לעבוד עם 7 לקוחות ראשונים לשירות, בהם הסטארט-אפ הישראלי NSLComm שגייס עד היום 15 מיליון דולר מ-JVP ומשקיעים נוספים

קריירה / צילום: שאטרסטוק

מנהל טוב יודע לשאול שאלות נכונות: המדריך לשאלות טובות

בלי להביך או להפגין שליטה - המדריך לשאילת שאלות שמעודדות פתרונות יצירתיים

אריה דרעי / שלומי יוסף

מינהל התכנון יעבור למשרד הפנים בראשות אריה דרעי - וזה דווקא צעד טוב

מינהל התכנון בדרכו כנראה למקומו הקודם במשרד הפנים, וזאת מכיוון שלדרעי כוח כפול מבחינת המנדטים מזה של כחלון ● על אף שהדבר נעשה במסגרת סחר-מכר פוליטי כוחני ויצרי ולא במסגרת של קבלת החלטות מושכלת ומקצועית, נראה שמדובר בצעד נכון ● פרשנות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סגירה שלילית בבורסה: ת"א 35 איבד 1.1%, טבע איבדה 3%

המדדים בוול סטריט יורדים ביות מ-1.5% בצל התבצרותן של סין וארה"ב בעמדותיהן במלחמת הסחר ● מדד ת"א-90 ירד ב-0.9% ומדד הבנקים ירד 0.3% ● מניית הפניקס ירדה על רקע החתימה על הסכם למכירתה ● חברת קרור הודיעה על מינוי מנכ"ל חדש

רועי פוקלמן / צילום: תומר וינר

יו"ר כולנו: "הראינו בעבר מה זה ימין אחראי, עכשיו יש לנו 4 מנדטים ולכן איננו רלוונטיים יותר"

עוד הסביר יו"ר סיעת "כולנו" ח"כ רועי פולקמן לפעילי "כחול לבן" שהפגינו מול ביתו: "אתם במקום הלא נכון, בגלל הפעילות הפוליטית שלכם אני לא רלוונטי" ● יאיר לפיד: "בשביל זה הלכת לפוליטיקה פולקמן? בשביל לעבוד אצל מושחתים?"

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

תשובה מוכר השליטה בהפניקס: נחתם הסכם למכירת קבוצת הביטוח לקרנות סנטרברידג' וגלטין פוינט

השלמת העסקה, בדיסקאונט של יותר מ-10% על מחיר השוק - תלויה באישור הרגולטור ● הקרנות הרוכשות ישלמו לדלק 1.7 מיליארד שקל עבור 32.5% מהמניות בעזרת מימון ממזרחי טפחות, מנורה מבטחים ומיטב דש וכן מקבוצת דלק ● המתווך בעסקה הוא דני גוטמן, לשעבר בכיר בקבוצת דלק

ישראל כץ/ צילום: שלומי יוסף

ישראל כ"ץ: "אני תומך בשדה משלים בנבטים. זה בידי גורמי הביטחון"

שר התחבורה השתתף הבוקר בכנס התעופה השנתי של איגוד הטייסים ● השר התייחס לצורך של מדינת ישראל להקים נמל תעופה אזרחי והזהיר מתרחיש של פקק תנועה אווירי: "מישהו ירצה לטוס לחו"ל בעוד כמה שנים, יהיה להירשם שנה מראש"

אל על נחיתה  787 / צילום: סיון פרג'

אבי אדרי: "אל על תהיה חייבת לצאת למהלך של התייעלות"

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אמר את הדברים בכנס התעופה של איגוד הטייסים הישראלי ● "עוד לא יבשה הדיו מהסכם הטייסים של ארקיע שכלל פיטורי התייעלות. אין לי ספק שגם אל על תידרש למהלך כזה", הוסיף אדרי

גל סטאל / צילום: יונתן בלום

הנחיית הממונה על שוק ההון - ניסיון להרוג עוד שומר סף

טיוטת התקנות של המפקח על החדש של רשות שוק ההון משה ברקת משמעותה הוא "חיסול" גופי הייעוץ והקטנת האקטיביזם המוסדי ● בסופו של דבר, הגופים המוסדיים הם אלו שעושים את העבודה, בעצמאות מלאה ובאחריות המתבקשת

תחנת רכבת ישראל / צילום: אמיר מאירי

הוסרה הגבלת המהירות ברכבות, הפעילות תחזור בהדרגה

(עדכון) ● הגבלת המהירות קיימת עדיין באזור להבים ● החמסין גורם למסילות הרכבת להתרחב ולכן הוגבלה מהירות הרכבות בכמה קטעי מסילה בארץ

עופר בלוך / צלם: רוני שיצר

חברת החשמל עברה לרווח ברבעון הראשון, לאחר עלייה בצריכה ובתעריף

בחברה מייחסים את המעבר לרווח בעיקר לעלייה של 10% בצריכת החשמל ולעליית התעריף ב-3% ● הכנסות החברה עלו ב-10% והגיעו ל-6 מיליארד שקל ברבעון הראשון ● הדירקטוריון אישר אתמול את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות, שבמרכזו מחיקת חוב של 2 מיליארד דולר תמורת תשלום של 500 מיליון דולר

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

מחאת עורכי הדין: "היכן היית כשהכנסת השילה מעצמה את מחסום הבושה?"

היום שיגר ועד הפעולה של מאבק עורכי הדין מכתב חריף לכלל חברי הכנסת בקריאה: "אל תתנו יד לחקיקה פרסונלית ואל תאפשרו פגיעה במערכת המשפט ובעצמאותה"

 

שלט אורקל במטה החברה בארה"ב / צילום: Shutterstock

אורקל סגרה את האקסלרטור שלה בישראל

האקסלרטור פעל בישראל במשך כשנתיים ונוהל על ידי נעם ענבר

פרופסור אבי בן בסט / צילום: שלומי יוסף

"על הממשלה החדשה לא להעלות מסים, אלא לטפל בפטורים ממס"

את הדברים אמר פרופ' אבי בן בסט בכנס "מסים וגלובליזציה" שהתקיים היום בבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה ● בכנס נשאה דברים גם המשנה למנהל רשות המסים, רו"ח מירי סביון, שהסבירה על שילוב הידיים בין מדינות ה-OECD במאבקן בתכנוני המס

 

 

שדרות ירושלים ביפו / צילום: תמר מצפי

עתירת התושבים נדחתה, שדרות ירושלים ביפו תיסגר חלקית החל מהערב

בית הדין דחה עתירה לצו ביניים שהגישו שלושה בעלי עסקים ותושבי האזור בגלל שיהוי בהגשתה ● הערב ייסגר רק הנתיב מצפון לדרום בשדרה, והסגירה המלאה צפויה ב-10 ביוני

עודד ערן, אריק פינטו, ג'ף בלאו וגבי חמני / צילום: שרון סואן

מה חיפשו עודד ערן ואריק פינטו בהאדסון יארד בניו יורק?

וגם: הנגיד לשעבר יעקב פרנקל משיק באוניברסיטת ת"א מכון לכלכלה גלובלית שייקרא על שמו ועל שם מורט צוקרמן ● פרידה דיפלומטית: בני ובנות הזוג של השגרירים אומרים שלום ● איזה סרט: מי נהנו מהבריזה וצפו ב"גרסת תיקון למלתעות" ● הרשת החברתית

הבית בבני ברק/ צילום: איל יצהר

מה גובר: בניית חדר על הגג או תמ"א 38?

בעל דירת גג ביקש להוסיף חדר על הגג, אך השכנים התנגדו מחשש שהדבר יסכל מימוש פרויקט תמ"א 38. ועדת הערר דחתה את ההתנגדות, בטענה שמימוש התוכנית הוא ערטילאי

הנשיא טראמפ והנשיא שי./צילום: רויטרס Jonathan Ernst

מלחמת הסחר מחריפה: מה עומד מאחורי הירידות בשווקים?

השיחות שנכשלו ● הצו הנישאותי שהעלה את המסכים על סחורות ומוצרים סיניים ● את המכה הכואבת בינתיים סופגת וואווי ● אילו אמצעים עומדים בפני הסינים, מתי זה ייגמר, ועל ההתנהלות של טראמפ בטוויטר, שכל ציוץ שלו מרעיד את המדדים ● האזינו

חנות TNT בקניון הזהב בראשון לציון / צילום: תמר מצפי

הצרות של TNT: רשת האופנה בדרך לפירוק

כ-50 מעובדי החברה הגישו היום בקשת פירוק זמני לבית המשפט המחוזי בחיפה. זאת לאחר שאתמול הודיעה רשת האופנה על הצעה שהתקבלה לרכוש את המלאי והמוניטין של החברה בסכום של 94 אלף שקל, וכי הצעתו של הרוכש תהיה תקפה עד היום בצהרי היום