גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"וואלה היא חברה נורא חמודה רק לא מהסוג של פורמולה"

דני גולדשטיין, מנכ"ל פורמולה: "אני לא יודע להוביל חברה כמו וואלה. אני יודע להוביל חברות כמו קריסטל, כמו מג'יק, אבל וואלה זה דבר אחר, וואלה זה תקשורת. אני לא מבין בפרסום, לא מבין במדיה, לא יודע לנהל מחר בבוקר מו"מ עם קשת, רשת או טלעד"

פורמולה לא יורדת מהכותרות באחרונה. ייתכן שזה ה"גילוי" של טום קלנדרה את החברה באתר של סי.בי.אס, ייתכן שזו העלייה הדרמטית במניות מג'יק ובמניות אחרות בקבוצה, וייתכן שזה גם הפרופיל התקשורתי המוצלח של גולדשטיין עצמו. כך או אחרת, פורמולה כבר נסחרת בשווי של 650 מיליון דולר והיא אחת מיצרניות הערך הגדולות ביותר בבורסה הישראלית. בסל של הקבוצה אפשר למצוא את מג'יק (%42 במישרין ודרך משוב) משוב (%53), פורסופט (%68), קריסטל (%38), סינטק (%50), אפליקום (%54) ומלל (%44 דרך סינטק).

- דני גולדשטיין, פורמולה היא למעשה מניית ארביטרז' של חברות בנות. מדוע לקנות פורמולה אם אפשר לקנות סל של חברות בנות?

"לפורמולה עצמה יש ערכים נסתרים שלא באים לידי ביטוי בחברות הציבוריות. אני מתכוון לקרן הון הסיכון שלנו, פורמולה ונצ'רס, כמו גם השקעות אחרות שעדיין פרטיות ורק בעתיד יהפכו ציבוריות. דוגמה לכך היא בבילון הרשומה בספרים לפי ערך אפסי ואנו מחזיקים בה %27 דרך משוב מחשבים".

- מה מתוכנן במבנה של פורמולה?

"בשנה האחרונה השלמנו תהליך רה-אירגון תוך הסתייעות במינוף של קבוצת שמרוק, פימי ודסקונט. לאחר מהלך זה, הגענו למצב בו אנו מנהלים רק עסקים גדולים או עסקים שהם בתחילת הדרך ושיש להם סיכוי לגדול.

"אני לא מאמין בזכות הקיום של חברות קטנות בבורסה מאחר והעומס עליהן כבד מאוד יחסית לגודלן וגמישות הפעולה שלהן נמוכה. נכון לעכשיו, לאחר הרה-אירגון החדש, החברות בקבוצה יציגו מחזור לשנת 2000 של 75 מיליון דולר, וזה כבר עסק גדול.

"בהמשך אנו עומדים לבצע מתיחת פנים ושינוי נוסף של החברה לחברת אחזקות עם ערך מוסף. עד היום אנו מחזיקים מעל %50 בחברות, דבר שמחייב אותנו לאחד את דו"חותיהן בתוך דו"חות פורמולה. התכנון הוא לרדת מ-%50, וכבר בעתיד הקרוב, על מנת לחשוף ערך לאותן חברות ולא לאחד את דו"חותיהם הכספיים אצלנו.

"באופן זה נהפוך לחברת אחזקות, אולם אני מדגיש שלא נוותר על מוטת השליטת בחברות. אם תרצה נהיה חברת אחזקות בסגנון של סופטבנק או ספטגרד בארה"ב, דהיינו חברת אחזקות ממוקדת שבנוסף לאחזקותיה הציבוריות הסחירות יש לה גם אחזקות אחרות שאינן סחירות שתורמות לשווי הנכסי שלה.

"עוד לא החלטנו מתי נתחיל במהלך זה, אולם בכל מקרה כשנעשה זאת לא נשחרר בשוק את אותן חבילות מניות (שמעל ל-%50) ואני מניח שנהיה בקשר בעניין זה עם קופות גמל. בסופו של דבר אין לנו הרבה מניות לשחרר, באפליקום מדובר על כ-%1 מהון המניות, במשוב מדובר על כ-%2, ורק בפורסופט מדובר על חבילה גדולה. שם אני מעריך שנעשה מהלך עם שותף אסטרטגי".

- מה עם פורמולה ונצ'רס?

"קרן פורמולה ונצ'רס בהחלט מחזיקה חברות שהנפקתן וחשיפת ערך יתנו אפסייד לפורמולה עצמה. אני מעריך שתוך שנה ננפיק 3 חברות שכיום נמצאות בפורמולה ונצ'רס. כוונתי למיין קונטרול, לרד וויו ולחברה שלישית. יש כבר מגעים עם חתמים וההנפקה מתוכננת בנאסד"ק. עם זאת, עדיין אין משהו קונרקרטי ברור".

- ופורמולה עצמה. יש לכם לא מעט מזומנים "לפורמולה יש כ-200 מיליון דולר בקופה. כסף זה מתוכנן למיזוגים ורכישות. כרגע המחירים יקרים מדי ואנו אוגרים כסף ומחכים להזדמנות בה מחירי החברות, הן הציבוריות והן הפרטיות, יהיו זולים על מנת שנוכל לבצע רכישות מבלי להתמנף".

- למה לא להתמנף?

"פורמולה אף פעם לא התמנפה ברכישות של היי-טק. מינוף בהיי-טק זה לא פעולה חכמה, בגלל הסיכון הגבוה העלול לפגוע בשרידות בחברה. הימור ממונף יכול לגמור את החברה ולקבור אותה ולפגוע גם ברוכש באופן קשה. האסטרטגיה בפורמולה היא לאגור כסף ולשמור בצד שותפים כמו שמרוק, פימי, או קבוצת דיסקונט. עד עכשיו שלושת השותפים נכנסו לסכום השקעה כולל של 40 מיליון דולר בסדרה של חברות".

- דיברת על אסטרטגיה של שימור חברות גדולות. מה עם סינטק ומל"ל?

"סינטק מוכרת בקצב שנתי כ-60 מיליון דולר וחברה כזו כבר לא בולעים. אומנם סינטק מחזיקה את מל"ל, שנחשבת לקטנה יחסית, אבל אני לא בטוח שיש סינרגיה אירגונית בין שתי החברות לפיה סינטק תבלע את מל"ל ותמחוק אותה מהמסחר. בסופו של דבר אי אפשר לחבר עצים עם תפוזים וכרגע אנו לא בוחנים הצעת רכש למל"ל".

- יש שמועות בשוק על הנפקת בבילון לפי שווי של חצי מיליארד דולר?

"נכון, גם אני שמעתי את השמועות האלו, אבל אנו בוחנים כרגע שלוש אפשרויות לגבי עתידה של בבילון. הנפקה, מיזוג, רכישה או הקצאה פרטית. חברת בבילון עלתה כיתה לאחרונה עם כניסתה לשוק הסיני. שוק זה הוא ענק וקצב המשתמשים הוכפל ל-20 אלף ליום. בכל זאת גם אחוז אחד בסין זה הרבה (צוחק).

"אבל, באשר לעתידה של בבילון, באמת ובתמים אין לנו עדיין כיוון מוגדר ולו משום העובדה שבחירה בכיוון אחד תשלול את האפשרות לנקוט בדרך אחרת. בכל מקרה אני מעריך שערכה של בבילון שווה כמה מאות מיליוני דולר היום".

- מג'יק הפכה למאוד דומיננטית בתיק שלכם, לפחות מבחינת השווי "יש כאלה שאומרים שמג'יק בניגוד לאחיותיה היא חברת חלום. אני טוען שמג'יק, גם בנטרול החלום, מציגה תוצאות מצויינות. אם השנה מג'יק תרוויח 20 מיליון דולר ותיסחר ב-800 מיליון דולר הרי שחברה עם תנופת צמיחה אדירה נסחרת לפי מכפיל 40, וזה לא נורא כל כך.

"לעומת מג'יק מתחרותיה נסחרות במכפילים של אין סוף, על המחזור ולא על הרווח. כך שבהשוואה אליהן מג'יק בהחלט מציגה תוצאות מצויינות. אני לא אתן לך דוגמאות למתחרות של מג'יק על מנת שלא תצטט אותי, אבל זה די ברור".

- היו שמועות בעבר שאורקל מתעניינת במג'יק "יש מתעניינים במג'יק כל הזמן. תפקידנו הוא להציף ערך בקבוצה וייתכן גם בצורה של מיזוגים ורכישה, אולם לדעתי יש לפורמולה עוד הרבה מה לעשות במג'יק. מקרה אחר, להבדיל, הוא מקרה וויזטק שהבאנו אותה לרמה מסויימת ומשם הנחנו שחברת קונברג'ס תוכל לפרוץ איתה לארה"ב ולבצע צמיחה שהיתה מעבר לכוחותינו. במג'יק אנו לא פחות טובים מאחרים ומאמינים שיש לנו את היכולת עוד להוביל את החברה.

"חוץ מזה, למה לנו למכור את מג'יק? בסופו של דבר אחרי ההנפקה החברה תיסחר לפי שווי של מיליארד דולר. יש למג'יק מוצרים חמים כמו מחוללים במסחר האלקטרוני שמתחילים לחדור לאירופה וליפן. עם זאת, הפוטנציאל העיקרי של החברה זה ארה"ב ולשם היא מכינה את עצמה. כיום ארה"ב מהווה רק %15 מהמכירות בעוד שהיא צריכה להיות %40. עד עכשיו מג'יק סבלה מניהול לא מספיק אגרסיבי מארה"ב. באחרונה החלפנו את ההנהלה ואנו מתכוונים לחדור לצפון אמריקה באגרסיביות".

- וקריסטל?

"קריסטל היא חברה מוצלחת. בעבר היא נהנתה מבאג 2000 ומההיסטריה, מה שהביא אותה לשווי דמיוני כמעט, ואם השוק היה מוכן לשלם אז סכומים גדולים זה היה פנטסטי בשבילנו. גייסנו את הכסף ובניגוד למתחרות שלנו, שהתרסקו אחרי באג 2000, אנו דווקא השתפרנו וממשיכים הלאה לשוק ההסבות. לדעתי, קריסטל של היום הרבה יותר בוגרת ויותר מקצועית מקריסטל של השנים שלפני הבאג".

- עדיין, אתם סובלים מנחיתות שיווקית לעומת סאפיינס. לסאפיינס יש יותר מ-300 איש בפרויקט האירו?

"סאפיינס אומנם יותר ממוקדת מקריסטל בגישתה ללקוחות, אולם מבחינה טכנולוגית קריסטל מוצלחת יותר ויורה להרבה כיוונים, בעוד סאפיינס מתרכזת בהסבת האירו. כפי שאמרת, סאפיינס נוקטת באסטרטגיית חדירה שבה היא שובה את הלקוחות, בעוד קריסטל פונה להרבה לקוחות באסטרטגיה רוחבית ומציעה להם מוצרים. אלו שתי גישות שונות באסטרטגיה השיווקית ולא ניתן לאחד ביניהן. אני מעריך, כי קריסטל תמשיך לעבוד לרוחב ותמכור פתרונות נקודתיים ללקוחות, ולא תפעל באסטרטגית המטרייה כמו סאפיינס.

"קריסטל מתכוונת להתמחות בסוגים שונים של הסבות, כאשר העיקרון של קריסטל הוא לצרף עוד טכנולוגיות. באחרונה רכשנו את מיינסופט ואנו נכנסים לנושא ההסבה ממייקרוסופט ללינוקס. עם זאת, בניגוד לשמועות, שיש כוונות למכור את קריסטל בהמשך, עדיין יש מקום לסידרה של שיתופי פעולה עם הגדולים כמו יבמ וארנסט אנד יאנג. אנו בהחלט לא מתכוונים למכור את קריסטל בקרוב.

"עולם ההסבות הוא אחד השטחים האטרקטיבים ביותר בעולם המחשבים שימשכו לעולם ועד. יש להבין שככל שמתרבים המעברים וההתחדשויות בעולם המחשבים יהיה צורך להסבות משפות שונות ומתוכנות שונות. סוף סוף גמרנו את באג 2000, שהלחיץ את החברה, והיום יש אפשרות ליהנות מהסבות בתחומים אחרים. האירו הוא רק אחד מהכיוונים וההסכם שלנו עם יבמ יכניס אותנו לכל אירופה.

- מה עם וואלה, בה אתם מחזיקים %21?

"אני מאמין שלוואלה יש פוטנציאל גדול בשוק הישראלי, למרות שאנו לא רואים אותה היום כאחד האלמנטים הבסיסיים של קבוצת פורמולה. ב-31 למארס יפקעו אופציות מכר שלנו בחברה, שנמצאות כרגע עמוק בתוך הכסף, ואנו נרד לאחזקה של %10.

"וואלה היא חברה נורא חמודה ויש לה פוטנציאל לשידור רדיו, פס רחב, אינטרנט סלולרי וכדומה והיא תהיה יופי של חברה רק לא מהסוג של פורמולה".

- זה נשמע כאילו אתה אומר דברים 'חמודים' על מה שאתה לא כל-כך מאמין, לאחר שהרווחת יפה ממימוש ההשקעה בוואלה?

"מה שברור שאני לא יודע להוביל חברה כמו וואלה. אני יודע להוביל חברות כמו קריסטל, כמו מג'יק, אבל וואלה זה דבר אחר, וואלה זה תקשורת. אני לא מבין בפרסום, לא מבין במדיה, לא יודע לנהל מחר בבוקר מו"מ עם קשת, רשת או טלעד. לא יודע להתמודד עם העיתונים על הפרסום. אני יודע ליצור תוכנה, מחשבים ולעבוד בשוק בינלאומי, וואלה זה עולם אחר".

- ואולי אתה יודע שוואלה מוגבלת בשוק הישראלי?

"וואלה יכולה להיות בוננזה אמיתית. השאלה אם אני מסוגל לעשות זאת. אני מאמין שיש אנשים שיודעים טוב ממני לעשות זאת. בכל מקרה כיום אתה מסתכל בפורטל וכפורטל באמת יש בעיה. אני מסתכל על וואלה באופן אחר, כברנד ניים. אם החברה תדע להתמצב ולפתח ברנד ניים היא תהיה במקום אחר. וואלה תצטרך להפוך מוקד למסחר אלקטרוני אמיתי ולשמור על המרכזיות. היא תהפוך לעיתון, אבל עיתון אמיתי שיתמודד מול עיתון ידיעות אחרונות על מאות אלפי קוראיו. שאלת את עצמך פעם למה ידיעות משקיעים כל כך הרבה בפורטל שלו?

"אני מאמין באינטנרט. כל עולם התקשורת, המדיה, סלולר, והעיתונות יתערבב בשל כך. אמנם ישראל היא שטח קטן וסגור עם מספר לקוחות מאוד מוגבל, אבל אני מאמין שוואלה תשנה את טבעה ללא היכר. תראה כאן את השכנים שלי, את חברת סלקום. לפני 5 שנים היו 100 אלף מנויים סלולריים והיום יש כ-2.5 מיליון בלי שאף אחד האמין. למצב הזה האינטרנט דומה, אבל עם פוטנציאל גדול יותר. למרות שמרווחי הרווח יהיו קטנים באינטרנט הם יוחלפו בכמויות גדולות ב-B2B ,B2C, ומדיה על צורותיה השונות".

- ומה עם כל הערכים המטורפים לפורטלים?

"אני חושב שבאופן כללי יש בעיה בשווקים של ערכים גבוהים ואני לא מדבר על השוק בישראל בהכרח. הבעיה מחריפה כשנוצרת דינמיקה שערך גבוה מושך ערך גבוה. אני משתדל שלא לחטוא לבדיקת חברה לפי תימחור חברות אחרות דומות. מי שחוטא יחטוף וזו אחת הסכנות בשוק ושוב, לאו דווקא בישראל. אני לא מתרגש מהעובדה שפורטלים מקומיים של מדינות, פורטלים כמו וואלה, שווים פי 4 ופי 5 ביחס לוואלה, ולא בגלל זה אני חושב שוואלה שווה יותר. אני מאמין שאם וואלה תפתח ברנד ניים ותטפח אותו כמו קוקה קולה אם תרצה, היא תוכל להיכנס לשווקים אחרים ולהפוך לאימפריה שתשנה אותה כליל".

- כמשקיע, מה דעתך על השווקים?

"את כספי הפרטי אני לא משקיע והוא שוכב בבנק בפיקדונות ובדולרים. עם זאת, אני מעריך שהשוק בוול-סטריט, ואנו כנגזרת שלו, הולכים לעבור התאמה (תיקון - צ.ר.) במהלך השנה הקרובה. אין אפשרות לדלג על פאזה מכאיבה זו, אבל אני מאמין שהנתונים של הכלכלה העולמית חזקים דיים ומצביעים על כך שאין סבירות להתמוטטות".

באיזה שוק היית משקיע בוול-סטריט או באחד-העם?

"אם היום הייתה נפילה חזקה בוול-סטריט, אחד העם יושפע ויפול באופן של אחד לאחד. אולם, אם נפילה בוול-סטריט תבוא מאוחר יותר בהמשך השנה, ייתכן שהבורסה באחד העם לא תספוג את הנפילה באותו סדר גודל כשאחד העם יתמך מהתחזקות הכלכלה הישראלית, מהלך שאני צופה שיקרה כבר במהלך השנה הקרובה.

"הבורסה בוול-סטריט היא מוטת טכנולוגיה ואינטרנט בצורה חזקה. בעוד הבורסה אצלנו אינה כזו. כך שאם תהיה נפילה בחברות הטכנולוגיה והאינטרנט שחלקן מנופחות לא צריכה להיות השפעה כאן על בנק הפועלים, בזק או דסק"ש. כמשקיע הייתי מנסה לחלק את ההשקעות בין שני השווקים. בוול-סטריט הייתי מנסה להשקיע גם במניות של חברות שיכולות להיחשב כמנופחות לפי ערכים כלכליים בהנחה ויש סבירות לרווח במניותיהן". « מאת צביקה רובינס « "וואלה היא חברה נורא חמודה רק לא מהסוג של פורמולה" « דני גולדשטיין, מנכ"ל פורמולה: "אני לא יודע להוביל חברה כמו וואלה. אני יודע להוביל חברות כמו קריסטל, כמו מג'יק, אבל וואלה זה דבר אחר, וואלה זה תקשורת. אני לא מבין בפרסום, לא מבין במדיה, לא יודע לנהל מחר בבוקר מו"מ עם קשת, רשת או טלעד"

עוד כתבות

משרדי חברת הטכנולוגיה נייס ברעננה. צומחת בזכות פעילות הענן
צילום: רויטרס, Ronen Zvulun

הקטר של המשק הישראלי מוביל גם את הבורסה

תיק ההשקעות הטיפוסי של המשקיע הממוצע בבורסת תל אביב עתיר במניות בנקים ונדל"ן ● ואולם, הביצועים של סקטור הטכנולוגיה המקומי, והמגמות בעולם, מעידים כי יש צורך בשינוי

ברק סורני / צילום: רמי זרנגר

מפסגות למידרוג: ברק סורני מונה ליו"ר חברת מידרוג

סורני יכנס לתפקיד דירקטור ויו"ר החברה מחר, ב-1 ביוני, והוא ימלא את התפקיד במקומו של יו"ר מידרוג הקודם דוד מילגרום, שפרש מתפקידו בנובמבר 2019

מלט / צילום: שאטרסטוק

ניצחון ליבואנים? מסתמן כי לא יוטל היטל גבוה על ייבוא מלט לישראל

בשנה שעברה הוחלט למסות את יבואני המלא ב-0.25 בלבד ● הנושא עלה לדיון מחודש, כאשר הממונה על התחום אף המליץ על היטל היצף של עד 30% ● כעת נראה שוועדה מייעצת תדחה את ההמלצה

קנאביס / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

עסקי קנאביס: אינטרקיור מתקדמת לייצוא, הכנסות פנאקסיה מזנקות

טוגדר ביצעה ביום חמישי הנפקה של אג"ח להמרה בהיקף של 13 מיליון שקל ● אינטליקנה הודיעה על קבלת אישור מיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות, עבור חוות הגידול וחוות הריבוי שלה ● פנאקסיה רשמה ברבעון הכנסות של 12.1 מיליון שקל, צמיחה של מעל 300% בהכנסות

אולם אירועים / מקור: שלומי יוסף

בעלי גני אירועים לבג"ץ: "אפליית הממשלה פוגעת באופן אנוש"

כעשרה בעלי אולמות אירועים הגישו עתירה לבג"ץ נגד החלטת הממשלה לדחות את פתיחת גני האירועים לאמצע יוני בעוד שלמסעדות, למלונות ולפאבים איפשרו להיפתח כבר בשבוע שעבר

אלדד פרשר / צילום: איל יצהר

מזרחי טפחות עם הרווח הגבוה בבנקאות, גם הודות לתגמולי הביטוח: הרוויח 357 מיליון שקל

הבנק הגדיל ב-350% את ההוצאות בגין הפסדי אשראי בשל משבר הקורונה והצפי להרעה בתיק האשראי בהמשך השנה, ונהנה מגידול בעמלות ומהכנסה של 83 מיליון שקל מחברת ביטוח

אסדת לוויתן / צילום: אלבטרוס

קרב גרסאות בין משרד האנרגיה לנובל אנרג'י: מדוע הופעל הלפיד באסדה

חברת נובל אנרג'י מעדכנת כי הלפיד הופעל בהמשך לעבודות מתוכננות באסדה, אך לפי משרד האנרגיה הלפיד הפועל כאשר מתרחשת תקלה כדי למנוע זיהום אוויר חריג, לא אמור היה לפעול היום

קים ג'ונג און / צילום: רויטרס

ארה"ב מאשימה: עשרות בכירים צפון קוריאנים הלבינו 2.5 מיליארד דולר

על פי כתב האישום, הנאשמים, ובהם גם עובדים מרכזיים בבנק מרכזי לסחר חוץ בצפון קוריאה, פתחו והפעילו כ־250 חברות קש מחוץ למדינה ועבדו עם אנשים נוספים כדי לקנות סחורות ולבצע תשלומים אסורים בדולרים

אייל רביד ויקטורי / צילום: אבי רוקח

משבר הקורונה עשה טוב לויקטורי: המכירות זינקו ב-38% ברבעון

הכנסות רשת המזון הסתכמו ב-566 מיליון שקל ברבעון והזינוק מיוחס להתפרצות נגיף הקורונה, עיתוי חג הפסח וההתרחבות המואצת של החברה ● הרווח הרבעוני זינק פי 5 ועמד על 14.5 מיליון שקל ● ויקטורי תחלק דיבידנד של 10 מיליון שקל

נורד סטרים 2. צינור הגז של פוטין / צילום: רויטרס

דיווחים: ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות נוספות על "צינור הגז של פוטין"

לפי הדיווחים, הסנקציות הקיימות, שנכנסו לתוקף בדצמבר וגרמו לחברה השוויצרית שהניחה כ-93% מתוואי הצינור להפסיק את העבודה עליו שבועות לפני סיומו, עשויות להתרחב לחברות גרמניות או רוסיות שישתפו פעולה עם העבודות להשלמתו

תחנת דלק. הנהגים בישראל זוכים לקבל רק פירורים / צילום: תמר מצפי, גלובס

החל מהלילה: מחירי הדלק עולים ב-9%

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.21 ש"ח לליטר, עליה של 42 אג' מחודש קודם

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש / צילום: ישראל הדרי

בצל משבר הקורונה: רווחי מיטב דש הצטמקו ב-69%

בית ההשקעות הרוויח ברבעון הראשון 9 מיליון שקל ● המנכ"ל אילן רביב: "משבר הקורונה הביא לפריצה של מחסום פסיכולוגי ולכמות גדולה של לקוחות חדשים שהתחילו לסחור באמצעות מיטב דש טרייד במקום דרך הבנקים"

מתי דב, מנכ"ל מגוריט  / צילום: איל יצהר, גלובס

לא רק נדל"ן: הימור פיננסי כושל עלה למגוריט בהפסד של 17 מיליון שקל

בקרן הנדל"ן מציינים כי ההפרשה בגין עסקת ה-SWAP נובעת מהירידה החריגה בשער מניית מגוריט ● לבנק מולו נחתמה העסקה יש אפשרות לסיים אותה בשל ירידת מחיר המניה, אולם מגוריט הגיעה להבנות עם הבנק שיימנע מכך, כנגד העמדת בטוחות מצידה

פרוביוטיקה, אנטיביוטיקה, ניסוי רפואי, חיידקים / שאטרסווק

פוליפיד בניסיון הנפקה נוסף: שואפת לשווי של 300 מיליון דולר

מתכננת הנפקה בחודש יוני ● המוצר המוביל של החברה הוא שתל לשחרור מושהה של אנטיביוטיקה שעבר בהצלחה ניסוי שלב

סיטיגרופ / צלם רויטרס / צילום: רויטרס

תחזית פסימית של סיטי: "השוק הקדים בהרבה את המציאות"

"התמחור לא יכול להיות טוב יותר בהרבה מכאן והלאה", אמר מנולו פלקו מבנק ההשקעות ● "השווקים מתמחרים תיקון בצורת V; זה לא הולך להיות כל כך קל"

שפי פז / צילום: שלומי יוסף, גלובס

שפי פז זכתה בתביעת לשון הרע אך בפיצוי מופחת עקב ביקורת חריפה על בג"ץ בין היתר

"הרטוריקה של פז, שכינתה את בג"ץ 'בוגד בעם' ובפרט 'מושחת', הייתה, אפוא, קיצונית ולא ראויה בעליל וגם היא יוצרת לפז שם רע ומצדיקה הפחתת הפיצוי", כך לפי דברי שופט בית משפט השלום בת"א

מפגין מול בית עסק להחלפת צ'קים שעולה באש ביום שישי במינאפוליס, העיר שבה נרצח ג'ורג' פלויד בן ה-46  / צילום: John Minchillo, AP

פרשנות: רצח ג'ורג' פלויד הוא הניצוץ שמצית מחדש מלחמת מעמדות בארה"ב

האלימות ברחובות והביזה של החנויות שבהן לוקחים חלק עשרות אלפי מפגינים זועמים אינן רק תוצאה של מחאה נגד יחס המשטרה לקהילה השחורה או לגזענות ארוכת השנים נגדה, אלא גם ביטוי לאי השוויון הכלכלי בין שחורים ללבנים בארה"ב

בנימין נתניהו / צילום:  Abir Sultan, רויטרס

נתניהו: ישראל כ"ץ יציג היום את התכנית לעידוד עסקים

שר האוצר ישראל כ"ץ אמור לפרט את חלקיה העיקריים של התכנית בישיבת הממשלה ● שר הכלכלה עמיר פרץ, אמר במהלך סוף השבוע כי הוא מתנגד לתכנית כיוון שאינה מתחשבת בעסקים ששמרו על העובדים ללא חל"ת במהלך התקופה

יגאל דמרי / צילום: כדיה לוי, גלובס

"לא התחתנתי עם כלום": הצצה למסע הקניות של יגאל דמרי

כ-7 חודשים אחרי שנסוג מרכישת אפריקה ישראל ודוניץ, נכנס יגאל דמרי, בעיצומה של הקורונה ובתוך חודש אחד, לסדרת רכישות בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקל ● בראיון ל"גלובס" מספר היזם על העצה שקיבל מאביו כשהתמודד על אפריקה, ומסביר מדוע אסור להתאהב בנכס

הבורסה בת"א / צילום: שלומי יוסף, גלובס

עם הערת "עסק חי": סייברוואן מנפיקה לפי שווי של 100 מיליון שקל

לפי התשקיף, הרישום למסחר של המניות מותנה, בין היתר, בכך שההון העצמי של החברה לאחר הרישום למסחר לא יפחת מסך של 8 מיליון שקל