גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סמארטס שנוסדה ע"י ד"ר שאולה אלכסנדר-ימיני נמכרה ב-260 מיליון דולר

הקונה, ענקית האחסון EMC * ד"ר שאולה אלכסנדר-ימיני בין מייסדי החברה האמריקנית, שפיתחה תוכנה לניהול מערכות

ענקית האחסון EMC הודיעה היום לבורסה כי רכשה את חברת סמארטס (Smarts) בתמורה לכ-260 מיליון דולר במזומן. סמארטס פיתחה מערכת תוכנה לניהול אירועים במערכות IT ורשתות תקשורת בזמן אמת. החברה צופה כי ב-2004 יסתכמו הכנסותיה במעט יותר מ-60 מיליון דולר. הרכישה צפויה להסגר במחצית הראשונה של 2005. חברת EMC הודיעה כי לרכישה לא צפויה להיות השפעה על הרווח הנקי למניה של שנת 2005.

חברת סמארטס פיתחה מערכת שמאפשרת לבצע בזמן אמת שליטה ובקרה לצורך ניהול אירועים ותקלות במערכות IT, וברשתות של מפעילי תקשורת. המערכת מיועדת למנהלים ולחדרי בקרה ומאפשרת להם לשלוט באירועים שמתרחשים במערכות ה-IT של הארגון.

כיום יש שלוש חברות שעוסקות בתחום זה. סמארטס נחשבת לחברה בעלת הטכנולוגיה הטובה ביותר והמובילה בתחום. החברה שמדורגת שנייה מבחינת נתח שוק ואיכות טכנולוגית היא חברת מקרומיוז האמריקנית, והשלישית היא טי.טי.איי הישראלית.

המייסדת והמנכ"לית של סמארטס היא ד"ר שאולה ימיני, אחותו של קובי אלכסנדר, מנכ"ל ויו"ר קומברס טכנולוג'י. בנוסף לתפקידה כמנכ"לית סמארטס שימשה ד"ר ימיני משך שנים רבות בתפקיד חברת מועצת המנהלים של קומברס טכנולוג'י.

עם פרסום ההודעה על הרכישה אמרה ד"ר ימיני כי "החיבור בין EMC לסמארטס מהווה את ההתאמה הטובה ביותר בעיתוי הטוב ביותר מבחינת סמארטס ולקוחותיה. EMC וסמארטס חולקות חזון משותף בכל הנוגע לניהול אוטומטי בזמן אמת של אירועים במערכות המידע הארגוניות וברשתות תקשורת. כן חולקות שתי החברות חזון משותף בנוגע לחשיבות שיש כיום לתחום ניהול הארועים בזמן אמת ככל שגוברת המורכבות של מערכות ה-IT ורשתות התקשורת, וככל שעולות רמות הדינמיות וההטרוגניות של מערכות ה-IT ורשתות התקשורת. השילוב בין סמארטס ו-EMC יאפשר למצות את הפוטנציאל שגלום בטכנולוגיות של שתי החברות".

מהודעתה של EMC היום עולה, כי סמארטס עוסקת בניהול מרוכז של רשתות. החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לאתר מידע, לשלוט ולבקר את מערכות היחסים הפנימיות של מערכות ה-IT וכן לבקר ולשלוט על התנהגות מערכות ה-IT ומאפייניהן.

התוכנה של סמארטס, ששמה InCharge, מאתרת בזמן אמת (תוך כדי פעולת מערכות ה-IT ורשתות התקשורת) את שורשי הבעיות שמתרחשות במערכות ה-IT ורשתות התקשורת, מחשבת את השפעת הבעיה על כל תת-מערכת בתוך מערכות ה-IT של הארגון (ורשתות התקשורת) ומציגה את הפעולה היעילה ביותר שעל הארגון לבצע במטרה לשמור על המשך פעילות מערכת ה-IT ללא הפרעה.

במילים אחרות, המערכת של סמארטס מסייעת בניהול תשתיות ה-IT הארגוניות על ידי ניטור בזמן אמת של אירועים שמתרחשים במערכות המידע של הארגון, ניתוח האירועים בהיבט של תהליכים עסקיים, ואספקת פתרון בזמן אמת לבעיות שמתגלות במערכת.

בנוסף, מגדירה המערכת של סמארטס רמות איכות שירות (Service Level Agreement) שונות לתשתיות הארגוניות, שנגזרות מהצרכים העסקיים של הארגון (תוך שהיא מתאימה את רמות איכות השירות והעדיפויות לסוג הארגון). תכונה זו מאפשרת לארגון לדעת איזה סדר עדיפות להעניק לכל אחד מהאירועים החריגים שמתרחשים במערכות המידע שלו, על פי הצרכים העסקיים שלו, ובאיזו רמת דחיפות למצוא לו פתרון.

בכך מאפשרת המערכת לארגון לנתח במהירות את ההשפעה שיש לאירועים שמתרחשים במערכות המידע שלו, על התהליכים העסקיים שלו. באופן כזה יודע הארגון להקצות את המשאבים המתאימים בצורה האופטימלית ביותר ועל ידי כך לשפר את הזמינות הכוללת של מערכת המידע הארגונית.

מהודעתה של EMC עולה, כי הארגונים הגדולים בעולם ומפעילי התקשורת הגדולים משתמשים במערכת של סמארטס במטרה להגדיל את זמינות מערכות ה-IT שלהם ורשתות התקשורת, להעצים את ביצועי המערכות הקריטיות שלהם, ולייעל את המערכות והשירותים שמייצרים את הכנסותיהם. כל זאת, תוך חסכון ניכר בעלויות.

אז למה בעצם רכשה EMC את החברה? רכישת סמארטס מכניסה את EMC לתחום של שליטה ובקרה בניהול אירועים ותקלות, בדרכה במעלה שוק התוכנה. בהמשך הדרך מקווה EMC שהמערכת של סמארטס תאפשר לה לבצע את ניהול מערכות האחסון שלה. EMC בונה מערכות שמאפשרות לארגונים לטפל במידע שלהם ללא הפרעה, תוך דגש על זמינות גבוהה ככל האפשר של מערכות המידע. המערכת של סמארטס משתלבת בחזון של EMC לפיו יש לספק זמינות מירבית למערכות המידע של הארגון ועל ידי כך לאפשר לארגון לשפר את תוצאותיו הכספיות.

ג'ו טוסי, נשיא ומנכ"ל EMC אמר עם פרסום ההודעה, כי "רכישה זו תאפשר ל-EMC להרחיב את השוק שלה ולהוסיף טכנולוגיה חדשנית שתאפשר צמיחה. רכישת סמארטס היא רכישה אסטרטגית עבור EMC בשוק משלים שנחשב כיום לשוק צומח. אנחנו מחוייבים לנקוט צעדים מתאימים כדי להרחיב את היקף הפעילות הנוכחי של סמארטס".

עוד כתבות

יובל ברונשטיין /  צילום: אלי דסה

פוקס תמנה את מנכ"ל עזריאלי לשעבר יובל ברונשטיין לדירקטור חיצוני בקבוצה

קבוצת האופנה מבקשת לאשר באסיפה הכללית השנתית, שתתקיים ב-7 ביולי, את מינויו של ברונשטיין לכהונה בת שלוש שנים

צביקה לבנת \ צילום: עינת לברון

אל על מוכרת את החזקתה בממן תמורת 15.4 מיליון דולר

אל על החזיקה עד כה ב-6.18 מיליון מניות של ממן (15% ממניות החברה) בעלות שווי שוק של 32 מיליון שקל, וכן ב-4.67 מיליון אופציות לרכישת כ-10% נוספים ממניות ממן

בדיקות קורונה במעבדה בסין  / צילום: Thomas Peter, רויטרס

מדענים סינים דוחים את ההאשמות: אין סיכוי שהקורונה הגיעה ממעבדה או משוק החיות

בצל המתקפה האמריקאית על סין כאחראית להתפרצות הקורונה, אומר מנהל המכון הווירולוגי בווהאן כי הנגיף החדש שונה מכל ווירוס שנחקר במעבדות ● מומחה מגפות בכיר טוען כי השוק הוא "אחד מקורבנות המגפה"

שדה דב / צילום: יוסי פישר

יו"ר ההסתדרות דוחף לפתיחה מחודשת של שדה דב: "להציל את אילת הגוססת מהקורונה"

האם בחסות משבר הקורונה שדה דב יקום לתחייה? ל"גלובס" נודע כי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ורה"מ בנימין נתניהו שוחחו על הנושא בימים האחרונים, וכי נתניהו הפגין גישה חיובית לרעיון ● מנכ"ל ישראייר ל"גלובס": "הרעיון נחמד אבל לא ישים בזמן הנוכחי"

רן עוז / צילום: רמי זרנגר

הפסדי ההשקעה בשל משבר הקורונה העבירו את מגדל מרווח רבעוני של 543 מיליון ש' להפסד של 564 מיליון ש'

מדובר בהרעה צפויה בתוצאותיה של החברה שבניהולו של רן עוז, ושנובעת בעיקרה מנסיבות חיצוניות שיפגעו בענף כולו ● השינוי של עקום הריבית הביא לגידול בעתודות ביטוח החיים בסך של כ-134 מיליון שקל

מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל / צילום: Andrew Harnik, AP

חשש מחקירה נגד מפתחת החיסון לקורונה מודרנה הפיל את המניה

חשד כי החברה וחלק ממנהליה או דירקטורים מטעמה ביצעו עבירות שלא כדין בקשר לתוצאות הניסוי בחיסון לקורונה שפרסמה החברה בתחילת החודש

בזק / צילום: תקשורת תאגידית בזק

תם ונשלם: נפתרה המחלוקת סביב הטלפוניה הסיטונאית של בזק

משרד התקשורת קובע שהפתרון שבזק מציעה לטלפוניה הסיטונאית עומד בדרישות שקבע וכבר בקרוב החברה כבר לא תהיה בהפרה ● אחד האירועים הקשים ביותר שליוו את החברה בשנים האחרונות בא על סיומו

מריוס נכט - תמר מצפי

אחרי הבנק הדיגיטלי; מריוס נכט פורש גם מתפקיד יו״ר צ׳ק פוינט

במקומו ימונה לתפקיד היו"ר ג'רי אונגרמן המשמש היום כסגן היו"ר ● לאחרונה הודיע נכט גם על פרישה מהבנק הדיגיטלי וזאת 8 חודשים מקבלת האישור להקמתו מבנק ישראל

קפה ביאליק בת"א. מתלבטים אם לפתוח / צילום: איל יצהר, גלובס

תחת ערפל, הנחיות מבלבלות וגל קריסות: המסעדות חוזרות היום, בקושי

רק אתמול בלילה אישרה הממשלה את ההנחיות החדשות באופן רשמי • רונן נמני, בעלי קבוצת "קפה קפה": "אחרי כל ההתנהלות ההזויה עד כה, גם הפעם אנחנו לא יודעים עד הרגע האחרון מה קורה"

שלמה Sixt/ צילום: איל יצהר

קבוצת שלמה Sixt דיווחה על סגירת כל ההליכים המשפטיים נגדה

קבוצת שלמה Sixt דיווחה היום על סגירת כל ההליכים המשפטיים נגדה ● כפי שנחשף אתמול ב"גלובס", הקבוצה תשלם מס בהיקף 12.7 מיליון שקל וכופר בסך 478 אלף שקל בתמורה לסגירת התיק הפלילי שנפתח נגדה בחשד להעלמות מס במסגרת שירותי הליסינג וההשכרה שהעניקה

טראמפ ונתניהו/ צילום: רויטרס Gripas-Yuri-ABACA

כך משרד החוץ מאתר את כוכבי העתיד של הפוליטיקה האמריקאית

דוד רוט, סמנכ"ל צפון אמריקה במשרד החוץ מתארח בפודקאסט 'המדריך לטראמפיסט' ומספר על ההשקעה של נציגי ישראל באיתור המנהיגים הפוליטיים של המחר, הדיפלומטיה בעידן הטוויטר, ולמה כדאי להשקיע בקשרים דווקא עם הצד שלא נמצא בשלטון ● האזינו

ישיבת הממשלה הראשונה של ממשלת האחדות / צילום:  Abir Sultan, רויטרס

קואליציה רחבה היא עסק יקר: שרי הממשלה אישרו קיצוץ רוחבי בתקציבי המשרדים

בהצעת הקיצוץ הרוחבי מפורטים יעדי הכסף שייחסך וכן קבלת אישור להקצאת התקנים הדרושים ללשכות שרים והמנכ"לים במשרדים החדשים ● הקיצוץ הכבד ביותר הוא במשרד הביטחון, עם קיצוץ של 27 משרות בהיקף כספי של יותר מ14 מילון שקל במונחים שנתיים

השרה גילה גמליאל / צילום: רפי קוץ, לע"מ

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל: "בקרוב נפרסם תוכנית ליציאה ממשבר הקורונה באמצעות השקעות בסביבה"

השרה להגנת הסביבה הצהירה הערב כי בקרוב יציג משרדה תוכנית "גרין ניו דיל" ישראלית, במטרה ליצר חוסן חברתי-כלכלי באמצעות השקעות בסביבה ● "משבר הקורונה, בצד האתגרים שיצר, מהווה הזדמנות יוצאת דופן לקדם צמיחה כלכלית שתומכת בסביבה ובבריאות"

מה נמכר  בחודש האחרון ב-1.5 מיליון שקל  בדרום הארץ / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

אילו דירות נמכרו לאחרונה ב-1.5 מיליון שקל בדרום הארץ

דירת 5 חדרים בבאר-שבע, אשקלון, קריית גת או אילת ● כל העסקאות דווחו מאז 15 במרץ

הרשי פרידמן / צילום: יונתן בלום, גלובס

הרווח התפעולי של אזורים עלה ב-17% ברבעון הראשון של 2020 ל-48 מיליון שקל

אזורים הפסידה 23 מיליון שקל כתוצאה מהנפקת קרן הריט אזורים ה.פ ליווינג ● אזורים מכרה 153 יחידות דיור ברבעון הראשון בכ-269 מיליון שקל, לעומת 113 יחידות דיור שנמכרו בתקופה המקבילה בהיקף של 222 מיליון שקל

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

יו"ר חברת החשמל: "נדרוש מתמר להוזיל את הגז ב-35% לפחות"

לאחר הבהרת פומפאו כי ארה"ב לא רואה בעין יפה פעילות סינית בישראל, יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל מצהיר כי החברה לא תמנע מרוכשים סיניים להשתתף בקבוצה שתרכוש תחנת כוח

דורי ושאול נאוי / צילום: יונתן בלום

שאול נאוי מכר לאחיו דורי את מניותיו בחברה ופורש מניהולה

המניות נמכרות תמורת 60 מיליון שקל, בדיסקאונט של 25% על מחיר השוק ● דורי נאוי: "שאול הגיע למסקנה שהוא רוצה ליהנות מהחיים לפני שהוא מזדקן" ● מניית נאוי קרסה ב-50% מתחילת השנה

שי לי שפיגלמן / צילום: יח"צ

השר יזהר שי מינה את ראש מטה ישראל דיגיטלית שי-לי שפיגלמן למנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה

שפיגלמן, תושבת סביון ובעלת תואר שני במדיניות ציבורית מהרווארד שימשה מנהלת רגולציה, קשרי ממשל ואחריות חברתית במיקרוסופט ישראל, וכסגנית מנהל מחלקת האסטרטגיה בבנק הפועלים

בני גנץ נואם בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

שבוע אחרי שהורד מסדר היום, החוק הנורבגי עבר קריאה טרומית

לפי ההסדר המוצע, שרים שהתפטרו מן הכנסת יוכלו לחזור אליה בהמשך, אם יתפטרו מתפקיד השר או יפוטרו ● 66 תמכו בהצעה לעומת 42 מתנגדים ● את הצעת החוק הגיש ח״כ רם שפע, אחד הח״כים הבודדים שיש כיום לכחול לבן (שאינו שר)

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלי אלטשולר שחם גמל ופנסיה  / צילום: איל יצהר, גלובס

למרות הקורונה: גידול ברווח של אלטשולר שחם גמל ופנסיה

תחלק דיבידנד בהיקף 19 מיליון שקל ● דיווחה על גידול של כ-34% ברווח, לסך של כ-25.4 מיליון שקל ברבעון הראשון