גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פלשתיני מאבו טור נרצח; אחד מכיווני החקירה - הרוצח הסדרתי ממאה שערים

אבו-עיסא עוסמא נטשה נרצח בדרכו לעבודתו במחלקת התברואה בעיריית ירושלים

תושב שכונת אבו טור הערבית בירושלים, אבו-עיסא עוסמא נטשה (41) נרצח הבוקר בדקירות סכין בידי רעול פנים. במשטרה מעריכים, כי המניע לרצח הוא לאומני ונבדק החשד, כי מדובר בדוקר הסדרתי, שפעל בשנה האחרונה בשכונת מאה שערים.

הדוקר הסדרתי ביצע, על-פי החשד, שישה מעשי דקירה עד-כה, בהם רצח אחד. הסימנים שהותיר רוצחו של נטשה בזירה, מעידים על קווי דמיון בין מעשי הדקירה הקודמים לבין אופן הרצח של נטשה.

בית משפט השלום בירושלים הוציא, לבקשת המשטרה, צו איסור פרסום על המימצאים שנמצאו בזירה.

סמוך לשעה 5.05 לפנות בוקר יצא נטשה מביתו, כמדי בוקר מזה 18 שנים, לעבודתו במחלקת התברואה בעיריית ירושלים. מאחורי אוטובוס הממוקם בקירבת ביתו, בדיוק בקו התפר שבין השכונה הערבית לשכונה היהודית באבו טור, הגיח אלמוני, כנראה רעול פנים ובסכין גדולה דקר אותו מספר פעמים בחלקי גוף שונים. הדוקר נמלט מהמקום ברגל.

אחיו של נטשה סיפר, כי שמע צעקות, יצא אל הרחוב ואחיו הפצוע עוד הספיק להגיד לו בעת שצעד כמה מטרים לעבר ביתו: "מישהו דקר אותי בסכין וברח למעלה". אז הוא נשכב על הרצפה ללא הכרה.

בן דודו, עבדל ראולי אל נטשה טען, כי רק לאחר 25 דקות הגיע אמבולנס של מד"א. אנשי מד"א העלו את נטשה ובצומת הבנקים שבמעלה רחוב נעמי, בו בוצע הרצח, ניסו להחיותו אך ללא הועיל. נטשה מת מפצעיו והספיק לסמן לאנשי מד"א, כי הדוקר היה רעול פנים שרק עיניו נראו מבעד לכיסוי.

מייד עם היוודע דבר הרצח, יצאו לרחובות קרוביו של נטשה, נשוי ואב לשישה ילדים, וכן עשרות מתושבי השכונה ערבית. חלקם פרקו את זעמם והחלו לצעוק ולהתפרע. כוחות משטרה וימ"מ ניסו להשקיט את הרוחות.

יחסי השכנות הטובה בשכונת אבו טור ניכרו היטב בשעות שלאחר הרצח. עמוס סטמפל, תושב השכונה, יצא אל התושבים הערבים והניף שלט בו נכתב: "לא, לא לאלימות! כבוד לחיי אדם, תושבי אבו טור".

קרוביו של נטשה באו ללחוץ את ידו ובמקום התפתח רב שיח. קרובו של נטשה אמר, כי לאנשי השכונה הערבית אין ספק, כי לא מדובר באדם מהשכונה. "תעבירו את המסר הזה לנשים ולילדים. אנחנו רוצים שלום ודו קיום".

אחד מבני משפחתו של נטשה הבטיח: "אנחנו נמנע כל התפרעות מהצד שלנו. זו עיר שנועדה לשלום. רוצחים לא מוזמנים לכאן". אחד התושבים הערביים קבל על כי במעלה הרחוב יש שלטים ובהם הסברים, המתארים את כיבוש השכונה.

מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב יאיר יצחקי, ציין, כי המשטרה תחדש את הפעילות והקשר עם התושבים באבו טור. יצחקי הוסיף, כי המשטרה בודקת את הקשר לרוצח הסדרתי ממאה שערים וצוות החקירה המיוחד, החוקר את פעילות הדוקר הסדרתי, בשיתוף השב"כ, ישתתף גם בחקירת הירצחו של נטשה.

במשטרת מחוז ירושלים נערכו בכוחות מתוגברים למנוע התפרעויות והפרות סדר לקראת הלווייתו של נטשה.

ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, גינה את הרצח. אולמרט, השוהה בחו"ל, פירסם הודעה שבה נאמר, כי עיריית ירושלים וחברי מועצת העיר דוחים בשאט נפש כל מעשה אלימות נגד אזרחים חפים מפשע הפוגעים במעמדה של ירושלים.

(עתי"ם)

עוד כתבות

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

המסחר בת"א צפוי להיפתח בצל ירידות קלות בוול סטריט

הנשיא טראמפ שלח את המדדים לירידות קלות של עד 0.38% לאחר שאמר כי "יש עוד דרך ארוכה" בשיחות הסחר עם סין ואיים בהטלת מכסים ● יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאואל חיזק את הירידות כשדיבר בפריז וחזר על דבריו לפיהם "יפעל בצורה הולמת" כדי לשמור על ההתרחבות הכלכלית

שי באב"ד/ תצלום: ליאור מזרחי

מנכ"ל האוצר: "האגו זו המחלה הישראלית ובמגזר הממשלתי זה מגיע לרמות מטורפות"

במסגרת הרצאה על איך מקדמים רפורמות מתח מנכ"ל האוצר שי באב"ד ביקורת נוקבת על המגזר הציבורי ● "לצערי אין בממשלה אחריותיות. אם אתה טוב אתה לא מתוגמל בשום דבר. אם אתה רע אף אחד לא יודע. אם לא כתבו עליך כלום בדוח המבקר ולא הגעת ל-433 – אז אתה מצויין"

סטודנטים לרפואה בשיבא. מוסדות הלימוד לא עומדים בקצב השינויים / צילום: יחידת צילום שיבא

הנתונים נחשפים: איך יכול להיות שציוני ההסמכה של כל הרופאים בישראל זהים?

הסוד השמור של הפקולטות לרפואה: ציוני הסטודנטים בפקולטות השונות מעידים כי תוכניות הלימודים החדשות מוכיחות את עצמן • פרופ' רבקה כרמי, לשעבר נשיאת בן־גוריון, "פסיכומטרי גבוה לא מעיד על טיבו של רופא. התוכנית השש שנתית היא פאסה"

רפי פרץ/ רובי קסטרו - וואלה חדשות

רפי פרץ חוזר בו: "טיפולי המרה הם דבר פסול וחמור, זוהי עמדתי"

פרץ שיגר מכתב בתפוצת מנהלי בתי הספר בארץ ובו כתב: "מעולם לא הצעתי לעשות טיפולי המרה אליהם אני מתנגד נחרצות אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור"

פירות וירקות/ צילום: תמר מצפי

למה חוקי הכלכלה לא עובדים על מחירי הפירות והירקות?

דוח משרד החקלאות: מאז המחאה החברתית עלו מחירי הפירות ריאלית בכ-30%, ומחירי הירקות עלו ריאלית ב-6% • עוד עולה כי האספקה לנפש ירדה מאז שנת 2000 ב-20% • איך זה בדיוק מסתדר עם הרפורמה לסימון המזון המזיק של משרד הבריאות, שמעודדת צריכת ירקות ופירות?

בניין טבע בכפר סבא / צילום: סיון פרג'

ראש בראש: הנפילה של מניית טבע אתמול אפשרה לנייס לעקוף אותה בשווי

נייס אף היא חברה דואלית, וכשעקפה את טבע בשווי השוק היא הפכה לחברה הישראלית השנייה בגודלה אחרי חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט - ששווייה כמעט כפול, ועומד על 18.3 מיליארד דולר

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

הנזק שגורם אייל לפידות לנורמות בשוק ההון הישראלי

חבילת השכר העצומה שקיבל אייל לפידות בשיכון ובינוי – יותר מ-100 מיליון שקל בחמש שנים - הגבירה את תחושת התיאבון אצל מנהלים רבים במשק ● זהו נזק עצום הנובע משרשור של חוסר פרופורציה שנולד ממקרה אחד חריג ● אבל לפידות בסך הכול ביקש וקיבל את מה שרצה, והאצבע המאשימה צריכה להיות מופנית אל המאשרים ● דעה

לוגו מפלגת נעם / צילום: צילום מסך מיוטיוב

מפלגת ימין חדשה נגד ההכרה במשפחות חד מיניות

שמה של המפלגה החדשה הוא "נעם – עם נורמלי בארצנו", ומקימיה הם ברובם תלמידי הרב צבי טאו מישיבת הר המור ● במפלגה מדגישים את המאבק נגד הכרה במשפחות חד מיניות: ""מדובר על עתיד ילדנו כבעלי משפחות נורמליות, מדובר על יהדותם של נכדינו ומדובר על היכולת להיות עם נורמלי בארצנו"

הדמיה - שכונת נווה עוז, נתניה / צילום: מילוסלבסקי אדריכלים, יח"צ

1,215 דירות יתווספו לשכונת נווה עוז בנתניה

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה להפקדה תוכנית להרחבת השכונה שנמצאת במרכז העיר ● רבע מהדירות החדשות יוקצו לדיור מוגן ● התוכנית תכלול 20,000 מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר ● 120 דונם יישמרו כשטח פתוח

האסטרונאוט באז אולדרין מהלך על אדמת הירח, 1969 / צילום: רויטרס

אפולו 11 מציינת 50 שנה: כל מה שצריך לדעת על החללית ששינתה את פני ההיסטוריה

התקציב של הפרויקט, שכר האסטרונאוטים, צופי הטלוויזיה, המדינות שבמרוץ, וכל שוברי הקופות הקולנועיים שמאחורי משימת החלל האמריקאית "אפולו 11", שמציינת יובל להמראתה

מטוס ממריא בנמל תעופה / צילום: shutterstock

רשות שדות התעופה מזהירה: השרב הכבד יעכב את לו"ז ההמראות

מחר צפוי לשרור שרב כבד ורשות שדות התעופה פירסמה הודעה בקרב חברות התעופה שמזהירה על עיכובים בהמראות בגלל תנאי מזג האוויר

אורי לוין / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

מגבלת שכר הבכירים קוסמטית ולא מבריחה מועמדים

מועמדים פנימיים וחיצוניים, מנהלים מיומנים יותר או פחות, ידעו חד-משמעית מה יהיה שכרם אם יתמנו לתפקיד המנכ"ל בהפועלים ודיסקונט ● האיומים והאזהרות שמגבלת השכר בפיננסים תבריח מועמדים טובים התבדו ● פרשנות

פרשמרקט / צילום: יחצ

פרשמרקט רוכשת את סופר דוש בתמורה ל-138 מיליון שקל

המגעים על העסקה בין פרשמרקט לסופר דוש דווחו לראשונה ב"גלובס" לפני כחודש ● פרשמרקט תשלם לעזרא דוש, בעלי סופר דוש, עבור ארבעת סניפי הרשת בבית ים בשטח כולל של 7,185 מ"ר

בורסת שנחאי/  צילום: רויטרס Thomas Peter

חידוש המתיחות בין ארה"ב לסין שולח את אסיה לירידות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אמש כי יש עוד דרך ארוכה בשיחות הסחר עם סין ואיים בהטלת מכסים

הקונגרס האמריקאי / צילום: שאטרסטוק

"הדיון היום הוא כדי לוודא שיהיו לנו גם את הגוגל, הפייסבוק, האמזון, והאפל הבאות"

נציגי ענקיות האינטרנט, ביניהן גוגל, אפל, אמזון ופייסבוק, העידו היום בשימוע מול תת-הוועדה להגבלים העסקיים בבית הנבחרים האמריקאי ● זו הפעם הראשונה בה חברות הטכנולוגיה הגדולות צריכות לענות על שאלות של נבחרי הציבור בארה"ב בכל הנוגע לטענות כי הן מפרות את חוקי ההגבלים העסקיים

אהוד ברק / צילום:

למה אהוד ברק נאלץ לבטל את כרטיס האשראי? ניסה להביך את נתניהו ועשה טעות של מתחילים

ראש הממשלה לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל דמוקרטית העלה אתמול סרטון שבו הוא משלם מכספו הפרטי על מנת לעקוץ את ראש הממשלה ● תוך זמן קצר, גולשים העתיקו את נתוני מספר האשראי, וברק נאלץ לבטל את הכרטיס ● מהקמפיין מסרו: "הגיע הזמן שלאזרחי ישראל יהיה ראש ממשלה עם כרטיס אשראי"

ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל / צילום: תמר מצפי

התזמון המוצלח של אבי יוחנן: בעלי רשת "זול ובגדול" השקיע במאפיות אנג'ל והמניה זינקה 40% בחודשיים

בשבועות האחרונים הפך אבי יוחנן לאחד מבעלי המניות הבולטים בחברת המאפיות הירושלמית, ובהשקעה של כ-10 מיליון שקל הגיע להחזקה של כ-8% ● הקפיצה במניה מייצרת לו רווח "על הנייר" של כ-5 מיליון שקל תוך פחות מחודשיים

שי נוביק, יו"ר אנלייבקס. פונים לשוק האמריקאי / צילום: איל יצהר

אנלייבקס שהתמזגה לשלד ביובלאסט בנאסד"ק נרשמת למסחר כפול בת"א

זוהי החברה השניה המודיעה בשבועות האחרונים על רישום לתל אביב במקביל לרישום לבורסה אחרת, לאחר באטם שנסחרת גם בלונדון ● בעקבות ההודעה עלתה מניית אנלייבקס בקדם מסחר בנאסד"ק ב-12%

חיסכון פינסיוני / צילום: שאטרסטוק

רשות שוק ההון מעדכנת את לוחות התמותה וזה הולך לפגוע בפנסיה שלכם

רשות שוק ההון יוזמת עדכון שיביא לשינוי במקדם תוחלת החיים, שלפיו נקבע גובה קצבת הפנסיה החודשית ● הדבר צפוי להוביל לקיצוץ של אחוז בקצבה לחוסכים בקרנות הפנסיה החדשות ● בקרנות הוותיקות הקיצוץ עלול להגיע לשיעור כפול - 2% ● חברות הביטוח ייאלצו להגדיל עתודות במאות מיליוני שקלים

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

סקר של נשיאות המגזר העסקי: 85% יצביעו בבחירות גם בלי שבתון במשק

62% מהנשאלים סבורים כי יש לאפשר את יום השבתון רק למי שמימש את זכותו הדמוקרטית והצביע ● 13% סבורים כי יש לבטל לחלוטין את השבתון במשק בבחירות ● שרגא ברוש: "הציבור מבין את הנזק הכלכלי החמור של יום שבתון שלישי במספר בתוך פחות משנה"