הנקראות ביותר

טיסה לאיטליה ב-500 שקל: מחירי רצפה למי שחיכה להזמנת נופש בחג

בניגוד למה שניסו לספר לנו על המלונות בתקופת החגים - מי שחיכה עד עכשיו להזמנת נופש לימים הקרובים יוכל למצוא לא רק מקומות פנויים אלא גם מחירים זולים במיוחד

למרות אזהרות סוכני הנסיעות, שטענו במשך כל הקיץ כי הביקושים לנופש בחגים יעלו על ההיצע ולכן יש להקדים ולהזמין מקומות נופש - מסתבר כי דווקא מי שהמתין לרגע האחרון יוכל למצוא עסקאות מעולות במחירי רצפה שגם ותיקי הענף לא ראו כמותם, או כמו שהגדירו זאת אנשי תיירות: "בימים האחרונים יש תחושה של מכירת חיסול למאות מושבים בטיסות לימים הקרובים, שכן כל חברת תעופה מעדיפה למכור כרטיסים במחירי רצפה במקום להטיס מטוס שאחוז ניכר מהמושבים בו ריק".

כך, לדוגמה, ניתן כיום להשיג טיסה לוורונה באיטליה, ליציאה ביום ראשון או שני הקרוב, וחזרה בסוף השבוע הבא תמורת הסכום המגוחך של 500 שקל (98 אירו) לטיסה הלוך וחזור. עסקאות מפתות ניתן למצוא גם בנופשונים באגן הים התיכון, וגם בטיסות ליעדים שונים באירופה.

לדברי יהודה זפרני, המשנה למנכ"ל אופיר טורס, ספטמבר יהיה חודש טוב לתיירני ישראל: "כ-600 אלף ישראלים צפויים לנפוש בישראל במהלך החגים, כאשר מתוכם 250 אלף יתארחו בבתי-מלון באילת. בחודש ספטמבר תעמוד התפוסה הממוצעת במלונות על 95% לעומת חודש אוגוסט, בו התפוסה הממוצעת היא 85% בלבד".

חשוב לציין כי התמונה משתנה בסוכות: החל מיום הראשון של החג ועד ליום האחרון מדווחים בענף על ביקושים גבוהים, על מיעוט מקומות ועל מחירים גבוהים יחסית למקומות שעדיין נותרו פנויים.

להערכת גלעד ברובינסקי, מנהל השיווק של דיזנהאוז, מספר הישראלים שייצאו במהלך החגים הקרובים לחו"ל יהיה גבוה בכ-13% מהיוצאים בתקופה המקבילה אשתקד. לדבריו, מעבר לביקושים לנופשונים נראה גם עלייה משמעותית בביקושים לחופשות ארוכות ליעדים רחוקים, שכן בכל חודש ספטמבר יש רק 13 ימי עבודה, כך שאנשים נוטים לחבר את החופשות.

עוד בנושא נתח שוק וצרכנות


קרוב מדי לאוגוסט

הסיבות להיצע הדילים לשבועיים הקרובים נעוצות במספר גורמים. ראשית - כידוע, ראש-השנה, שיחול ביום רביעי הבא, נחוג השנה בסמיכות יוצאת דופן לסיום החופש הגדול. בהתחשב בעובדה שחלק גדול מהישראלים כבר יצאו לחופשה ביולי-אוגוסט, הביקושים לראש השנה קטנו באופן טבעי.

לדברי רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק באיסתא, סמיכות החגים לחופשה רק העצימה את התופעה הידועה של ביקושים נמוכים יחסית לנופש בראש-השנה וביום כיפור. "ראש-השנה וכמובן גם יום כיפור נחשבים לחגים משפחתיים. מרבית הישראלים לא נוהגים לבלות את המועדים האלה מחוץ לבית, ולכן באופן טבעי יש כל שנה ירידה בביקושים".

אלא שלדבריו, השנה חברו לתופעה זו סיבות נוספות, כמו העובדה שבחודשים האחרונים נכנסו לפעילות בישראל חברות תעופה חדשות רבות נוספות, שלצד החברות הישראליות ביקשו לשמר את פעילות קווי התעופה עד לאחר סוכות, ולכן נאלצו להוריד משמעותית את המחירים ל"ימים המתים".

לדברי קרסו, "החגים נופלים השנה כולם בחיבור לסוף שבוע, ולכן בימים האחרונים אנחנו רואים ביקושים מצד קהל צעיר שמנצל את הנסיבות ויוצא לחופשה הכוללת 'גשרים', בלי לנצל ימי חופש רבים".

זפרני מציין כי היעדים המרכזיים בחו"ל לתקופת החגים הם ארה"ב, לונדון, פריז, איטליה, ספרד ויעדי הנופש באגן הים התיכון - כרתים, קפריסין ובורגס. ההוצאה הממוצעת בחגים לחבילת נופש באגן הים התיכון למשפחה בת 4 נפשות, הכוללת טיסה ו-3 לילות במלון, היא כ-2,500 דולר.

לדברי אבנר לש, המשנה למנכ"ל הדקה ה-90, מחירי התיירות היוצאת השנה זולים בכ-20% לעומת אשתקד. "באופן כללי, לחופשה בחו"ל בספטמבר יש יתרונות מובהקים על חופשה באוגוסט, שכן התורים בנמלי התעופה בחו"ל ובכניסה לאתרים ומוזיאונים בעולם קצרים יותר משמעותית, כך גם תנועת המכוניות באזורי תיירות דלילה יותר, ומזג-האוויר לרוב נוח יותר".

דוגמאות למחירים בימים הקרובים - נופש בחו"ל

- איטליה: טיסות - יציאות ב-3.9 חזרות ב-8.9 (ורונה ומילאנו) - 500 שקל (איסתא, אופיר טורס); טוס וסע לאיטליה, טיסה ורכב לשבוע בראש השנה - 245 דולר (איסתא); טיסה ו-6 לילות בורונה ואו מילאנו - 479 דולר (איסתא).

- ברצלונה: טיסה ב-3-9.9 - 177 דולר (איסתא); טיסה ו-4 לילות, יציאה ב-5.9 - 379 דולר לאדם (ארקיע).

* נופשונים:

- רודוס: טיסה ו-4 לילות למשפחות במלון סופיטל (5 כוכבים) על בסיס חצי פנסיון, כולל העברות - 299 דולר. יציאה 5.9 (איסתא).

- כרתים: טיסה ו-4 לילות במלון חרסוניסוס (4 כוכבים) למשפחות על בסיס הכל כלול, כולל העברות - 269 דולר. יציאה: 5.9 (איסתא).

- רודוס: טיסה ו-3 לילות במלון 5 כוכבים דה לקס, 3-6.9 - 362 דולר (ארקיע).

- ורנה: 5-9.9 בספטמבר, טיסות 4 לילות, מלון 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון - 399 דולר לאדם (דיזנהויז).

- בורגס: מלון קלינה 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון, כולל העברות - 295 דולר לאדם.

- בודפשט: מלון 3 כוכבים הונור על בסיס ארוחת בוקר, כולל העברות - 325 דולר לאדם.

- מוסקבה: ביום כיפור, טיסה בלבד - 269 דולר; טיסה ו-4 לילות - 499 דולר. יציאה: 15.9.

- בודפשט: 5-9.9, 4 לילות במלון 4 כוכבים - 329 דולר לאדם (קשרי תעופה).

- אמסטרדם: 5-13.9 - 559 דולר, כולל 7 לילות במלון בדרגת 4 כוכבים (קשרי תעופה).

דוגמאות למחירים בימים הקרובים - נופש בארץ

גם אתרי הנופש בישראל יזכו על-פי הצפי לשגשוג במהלך ימי החגים. מרבית בתי-המלון מדווחים על תפוסה יפה במהלך ראש-השנה וסוכות ועל חדרים פנויים לסוף השבוע בו יחול יום כיפור.

לדברי זפרני, אין הבדל משמעותי בין המחירים של החגים בשנה שעברה לבין אלה הקרובים. לדבריו, מלונות רבים באילת, ים המלח, תל-אביב וטבריה כבר נמצאים בתפוסה מלאה בחגים. ההוצאה הממוצעת בתיירות הפנים למשפחה בת 4 נפשות ל-3 לילות בראש-השנה היא 4,800 שקל.

לדברי ראובן אלקס, מנכ"ל רשת מלונות רימונים, במלונות באילת נרשמות תפוסות ערות בראש-השנה: "בכל שנה אנחנו נתקלים ביותר ויותר משפחות הבאות לחגוג ביחד את החג בבתי-מלון. לפעמים יש משפחות ששוכרות אפילו 10 חדרים ויותר, ומזמינות ארוחת חג פרטית לערב החג. כל בני המשפחה יושבים יחד וזוכים לשירות של צוות המלון".

- מלונות רימונים - ראש-השנה: תפוסה מלאה; יום כיפור: רימונים אילת - 730 שקל לזוג.

- רשת פתאל - ראש-השנה: ארמון הרודס פורום - סוויטות בלבד - 2,290 לזוג ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר, מינימום 3 לילות; המלונות בים המלח ובצפון - תפוסה מלאה; לאונרדו בוטיק רמת-החי"ל - 690 שקל לזוג ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר; לאונרדו נגב באר-שבע - 1,250 שקל ללילה לזוג, פנסיון מלא.

- רשת פתאל - יום כיפור: מרידיאן אילת לינה וארוחת בוקר - 1,200 שקל לזוג; לאונרדו פלאזה ים המלח - 950 שקל ללילה לזוג על בסיס חצי פנסיון; מרידיאן חיפה - 790 על בסיס לינה וארוחת בוקר.

- הולידי אין - ראש-השנה: קראון פלזה תל-אביב - 2,060 שקל ללילה לזוג לחצי פנסיון כולל ארוחת חג, מינימום 3 לילות (ובנוסף כרטיס חינם לאחת מ-3 אטרקציות בילוי לפי בחירה: כניסה ללונה-פארק, לסופרלנד או לספארי); קראון פלזה עזריאלי - 1,360 שקל ללילה לזוג לחצי פנסיון, ללא הגבלת לילות (למזמינים 3 לילות - ארוחת ערב זוגית מתנה); קראון פלזה ירושלים - 1,450 שקל לזוג לחצי פנסיון (מינימום 3 לילות); הולידיי אין אשקלון - 1,290 שקל ללילה לזוג לחצי פנסיון (מינימום 3 לילות).

11
 11

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!