הנקראות ביותר

בדיקת "גלובס": חופשה באילת בפסח תעלה יותר מחופשה בחו"ל

חופשה באילת בפסח תעלה עד 8,310 שקל ל-3 לילות בלי טיסה ■ לא זו בלבד שלא נותרו כמעט מקומות במלונות באילת - אלא שאלה יקרים, לעתים משמעותית, מנופשונים בחו"ל

מי שעדיין שוקל לצאת לחופשה בפסח יגלה מציאות מפתיעה עד אבסורדית - המחירים באילת גבוהים משמעותית מאלה של נופשונים בחו"ל, ובכל מקרה כבר אין שם מקום.

למעשה, שהייה לזוג בבית-מלון באילת בימי החג וחול המועד יקרה לעיתים במאות דולרים מחופשה מלאה הכוללת טיסה, מלון והעברות ביעדים שונים בחו"ל. זאת עוד מבלי לחשב את עלויות ההגעה לאילת.

לעומת זאת, על-פי סוכנויות הנסיעות, עומדת בימים אלה התפוסה בחבילות ליעדים בחו"ל על כ-80%, כך שעדיין מתאפשר למצוא דילים במחירים אטרקטיביים.

"שעה שהחופשות במזרח הרחוק ובאמריקה אמנם התייקרו ביחס לשנה שעברה בגלל העלייה במחירי הדלק - מחירי הנופשונים ביוון, למשל, נמוכים במושגים שקליים בכ-15% ביחס לשנה שעברה, בעיקר בשל הצניחה החדה בשער הדולר", מסביר ל"גלובס" סמנכ"ל השיווק של איסתא, רונן קרסו.

ההערכה בקרב הסוכנים היא שכ-300 אלף ישראלים ייצאו לחו"ל בחג.

עוד בנושא נתח שוק וצרכנות


אילת: עד 8,310 שקל ל-3 לילות

חנוכת קו הטיסות של אל-על לעיר הדרומית הקפיץ באופן משמעותי את תנועת הישראלים לשם וסייע בהשגת יעדי התפוסה במלונות. סוכני הנסיעות מדווחים בימים האחרונים על מצוקת חדרים בבתי-המלון, שמצויים בתפוסת שיא של קרוב ל-99%.

"לערב החג נותרו רק עוד מקומות בודדים באילת, ובתל-אביב לא נותרו מקומות בכלל. גם בים המלח אנחנו רואים תפוסה מלאה, ובחול המועד נרשמת תפוסה של 99% בבתי-המלון בכל רחבי הארץ", אומרת מנהלת השיווק של קבוצת אשת טורס, גלית זכאי.

מחירי הרגע האחרון לאילת גבוהים: החבילה הזולה והבסיסית ביותר שמצאנו לאילת לחול המועד היא זו שמציע אתר הדקה ה-90 למלון נובה שבאילת. 3 לילות במלון על בסיס חצי פנסיון מוצעים תמורת 3,450 שקל - שהם 1,150 שקל ללילה - מוצע בתאריכים 21.4-24.4. עבור ילד עד גיל 16 יש להוסיף 860 שקל לכל התקופה.

בין המלונות שעדיין מוצעים בהם חדרים ניתן גם למנות את מלון "קלאב הוטל", המציע חדר למשפחה על בסיס חצי פנסיון תמורת 1,630 שקל ללילה - משמע 4,890 שקל ל-3 לילות (דרך איסתא). חבילה של 4 לילות בתאריכים האמורים (21-25 לחודש) נמכרת תמורת 6,250 שקל על-ידי הדקה ה-90 על בסיס לינה וארוחת בוקר.

חדרים פנויים נותרו גם במלון "הנסיכה" באילת - מלון 5 כוכבים המציע חדר לזוג תמורת 1,800 שקל ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר. המחיר לחדר משפחתי עומד כעת על 2,700 שקל ללילה - או 8,100 שקל ל-3 לילות לכל המשפחה, על בסיס לינה וארוחת בוקר (איסתא).

מי שבכל זאת מתעקש לרדת לאילת במחירים שפויים יותר - יצטרך לעשות זאת במהלך החג הראשון ולהעביר את הסדר בעיר הדרומית: רשת פתאל מציעה תמורת 1,200 שקל לזוג אירוח במלון רויאל טוליפ האילתי באירוח על בסיס חצי פנסיון, ל-2 לילות. מדובר על התאריכים 18-20 בחודש - כשבימי חול המועד והחג השני, המחיר מטבע הדברים קופץ משמעותית. חבילה דומה של 2 לילות במלון מרידיאן תעלה 1,800 שקל לזוג על בסיס לינה וארוחת בוקר.

גם בקשרי תעופה מציעים חבילות לחג הראשון: 3 לילות במלון לאונרדו קלאב אילת (בין 18 ל-21 לחודש) מוצעים תמורת 4,650 שקל לזוג שהם 1,550 שקל ללילה עבור זוג על בסיס הכול כלול. מחירה של חבילה במלון הרודס בוטיק עומד על 5,400 שקל, ואילו בקלאב מד - קופץ המחיר לזוג ל-8,316 שקל. חבילה שפויה מעט יותר מציעה אשת טורס במלון רויאל טוליפ אילת (5 כוכבים) - 3,600 שקל לזוג ל-3 לילות על בסיס חצי פנסיון בחג הראשון של פסח.

הכול כלול בחו"ל: מ-370 דולר לאדם ל-3 לילות

ובזמן שבאילת נלחמים הסוכנים על שאריות החדרים, הדילים לחו"ל מוצעים במחירים קורצים יותר ויותר. החבילה השיאנית במחיר בקטגוריית הכל כלול, על-פי בדיקת "גלובס" היא זו של הדקה ה-90 לבורגס. מדובר בחבילה הכוללת טיסות ו-4 לילות במלון קולוסיאום (4 כוכבים) בין התאריכים 24 ו-28 לאפריל, לאדם בחדר זוגי - החבילה נמכרת במחיר של 370 דולר לאדם בחדר זוגי, ומכאן שהמחיר הוא למעשה לשם השוואה 185 דולר ללילה לזוג - פחות מ-635 שקל, נמוך משמעותית ממחירי הלינה באילת בתאריכים האמורים.

חבילה אטרקטיבית באותם התאריכים מציעים בדקה ה-90 גם לוורנה עם 4 לילות במלון הוואנה (גם הוא 4 כוכבים) על בסיס חצי פנסיון - במחיר של 374 דולר.

חבילת 4 לילות לרודוס במלון 5 כוכבים ל-4 לילות נמכרת תמורת 425 דולר (חצי פנסיון, הדקה ה-90), ואילו חבילת נופש של 3 לילות במלון 3 כוכבים בקייב - להיט חדש, נמכרת תמורת 500 דולר לאדם. חבילה של 4 כוכבים לכרתים הכוללת 3 לילות במלון 4 כוכבים על בסיס חצי פנסיון - מוצעת תמורת 539 דולר על-ידי קשרי תעופה.

יעד חדש פופולרי בסוכנויות הנסיעות השנה הוא מלטה, האי הקטן והפופולרי בין סיציליה ללוב: חבילה של 4 לילות במלון 3 כוכבים בעיר על בסיס לינה וארוחת בוקר נמכרת על-ידי סוכנות אשת טורס תמורת 564 דולר לאדם בחדר זוגי. חבילה הכוללת לינה במלון 4 כוכבים נמכרת תמורת 650 דולר לאדם, גם כן על בסיס לינה וארוחת בוקר (דקה 90).

ולא שכחנו גם את היעדים הוותיקים: חבילת נופש של 4 לילות בפראג במלון 3 כוכבים על בסיס לינה וארוחת בוקר מוצעת תמורת 564 דולר (אשת טורס), ואילו 4 לילות במלון 4 כוכבים ברומא על אותו הבסיס בחול המועד מוצע תמורת 700 דולר (קשרי תעופה).

לא מתייחסים לאזהרת המסע

איום גדול ומפתיע על הנסיעות לחו"ל שיגר המטה ללוחמה בטרור בשבוע שעבר, עת עדכן את אזהרת המסע והזהיר ישראלים מיציאה לרבים מהיעדים הפופולריים לחג זה. בין היתר הופיעו ברשימת המדינות ה"בעייתיות" מרבית מדינות המזרח התיכון ובהן איי יוון ומלטה - הניצבים בראש רשימת היעדים הפופולריים בסוכנויות הנסיעות לחג הזה.

בנוסף, נכללו ברשימה גם גיאורגיה, שהולכת וצוברת תאוצה בקרב הטייל הישראלי - וכן היעדים במזרח הרחוק, שהיו ונותרו פופולריים הן בחודשי הקיץ והן בחופשת הפסח.

אבל מי שציפה שהאיומים הבטחוניים וההסלמה בדרום יגררו משמעת מצד הנוסע הישראלי, התאכזב: "אין שום השפעה על המכירות לחו"ל", אמרו השבוע ל"גלובס" ב-4 סוכנויות נסיעות שונות.

במוקד הדקה ה-90, למשל, דיווחו כי לא התקבל ולו ביטול אחד לאיי יוון ולקפריסין שעמדו במרכז הסקירה של המטה ללוחמה בטרור. "יש אדישות ברורה בקרב הציבור הישראלי כלפי אזהרות המסע והחופשות ממשיכות באופן שגרתי וללא שינויים", אומרים שם.

"אזהרת המסע הזו נתפסת ככסת"ח לא מוצלח על-ידי הציבור", אמר השבוע סוכן נסיעות מוביל בשוק ל"גלובס" בתגובה לשאלה על השפעת האזהרה על הנתונים. "יש כאן זילות של הצעד הזה של אזהרת מסע - לשים את קפריסין ויוון בשורה אחת עם סיני או עם טורקיה זה פשוט מגוחך - והעירוב של יעדים במזרח הרחוק שם בכלל הזוי. הציבור מסתכל על זה כמו על בדיחה - אילו בדיוק אפשרויות משאירים לציבור כשאוסרים עליו לצאת למדינות הים התיכון ולמזרח הרחוק? להישאר בארץ ואם אפשר לא להדרים מעבר לראשון-לציון, כי גם שם מסוכן?"

חבילות בחול המועד
 חבילות בחול המועד

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!