הנקראות ביותר

טיולי משפחות לאירופה: טיול מאורגן זול ב-15% מטיול עצמאי

כ-5,500 דולר יעלה בקיץ הקרוב טיול משפחתי מאורגן במסלול הפופולרי של פריז, בריסל ואמסטרדם, כולל 3 פארקים ■ מבדיקת "גלובס" עולה כי מי שיזמין עד סוף מאי יקבל הנחה

כמעט בלי שהרגשנו החופש הגדול תיכף פה, ומשפחות רבות כבר מתכוננות לטיול השנתי לחו"ל ובעיקר לפארקי השעשועים באירופה.

השאלה היא מה עדיף - להצטרף לטיול מאורגן או לתכנן את הטיול עצמאית? כדי לבדוק זאת בדקנו כמה יעלה לנו 7 ימים, 3 פארקים, שני ילדים באוטו והרבה רעש.

המסקנה: טיול מאורגן זול יותר אך מגביל, טיול עצמאי מאפשר גמישות מירבית, וטיול מאורגן כחלק מקבוצת קרוואנים יכול להוות פתרון מוצלח.

"למרות המגמה הרווחת בשנים האחרונות להרכיב טיולים באופן עצמאי תוך שימוש באתרי אינטרנט בינלאומיים, עדיין כשמדובר בטיולים עם ילדים יש ביקוש גדול לטיולים מאורגנים", אומר דודו מחלב, סמנכ"ל השיווק של ארקיע.

לדבריו, הסיבה העיקרית היא המחיר: "מחירי הטיולים המאורגנים למשפחות נמוכים ב-15%-30% ממחיר של טיול זהה בהרכבה עצמית. שנית, התנהלות עם ילדים נוחה יותר בטיול מאורגן. יש סדר יום קבוע, והילדים נהנים בחברת ילדים אחרים בטיול ומעבירים את קטעי הנסיעה בין האתרים בפעילות".

עוד בנושא נתח שוק וצרכנות


"היתרון המשמעותי של טיול מאורגן הינו התמחור לפי מחיר קבוצתי", מסכים מנכ"ל וואלה טורס, אריאל אטיאס. "הספק רוכש מבעוד מועד מספר רב של מקומות בטיסה וחדרי מלון רבים. גם לשכור אוטובוס לקבוצה זול יותר מלשכור רכב פרטי. "המחיר הסופי לקבוצה נמוך משמעותית - בכ-10%-15% - ממחיר שתשלם משפחה בודדת בטיול עצמאי".

"בניגוד לנסיעה פרטית בה עלותו הכוללת של הטיול היא בבחינת נעלם, בטיול מאורגן העלות ידועה, ברורה ומפרטת וכוללת גם כניסה לפארקים, גם לינה וכלכלה וגם נסיעות והעברות מאתר לאתר", הוא מוסיף.

טיול מאורגן לפריז-בריסל-אמסטרדם: ההבדל נעוץ בתוספות

הטיול הפופולרי ביותר למשפחות באירופה הוא המסלול של פריז-בריסל-אמסטרדם - כך לפי גלית זכאי, מנהלת השיווק של אשת טורס.

המתעניינים יגלו כי המסלול שמציעות ארקיע, דיזנהאוז, השטיח המעופף ואשת טורס לטיול הזה כמעט זהה, וכולל כניסה ל-3 פארקים יורו-דיסני בפריז, פארק המיניאטורות המדורודאם בהולנד (בארקיע נותנים את מיני אירופה בבריסל) ופארק אפטלינג - יער הקסמים. הטיול בדרך-כלל כולל גם עלייה למגדל אייפל, שייט בנהר ועוד.

ההבדלים בין החברות נמצאים בעיקר במבצעים שהן מציעות למי שמקדים לרכוש את הטיול בעיקר עד סוף חודש מאי, וכן בכמות הזמן החופשי שניתן לקבוצה, שמוזיל עלויות לחברה. עוד סעיף שיוצר הבדלי מחיר הוא שייט בתעלות בהולנד או על הסיין בפריז.

שימו לב למה שאינו כלול במחיר, ומוצע כתוספת לבחירה במהלך הטיול. כאן יש הפרשי מחיר ניכרים בין החברות של כמעט 1,000 דולר למשפחה, אך יש לזכור כי הסכום מתחלק ל-4 כאשר מחשבים לפי אדם, וכן כי לעתים הפרש של 100 או 200 דולר הוא בערך הסכום שבטיולים זולים צריך להוסיף על פעילויות שמוצעות כאופציה, ואילו בטיול יקר הן כבר כלולות.

אז כמה ישלמו שני מבוגרים ושני ילדים, בחדר אחד, על טיול באמצע יולי לשבוע ימים, כולל כניסה ל-3 פארקים ולינה במלון 4-5 כוכבים?

המקדימים להירשם עד סוף החודש יוכלו להשיג מחיר של כ-4,500 דולר באשת טורס, ומי שיזמין אחר-כך ישלם 5,100-6,300 דולר - תלוי בחברה ובמסלול. המחיר כולל טיפים לנותני השירותים בחו"ל, למעט דמי סבלות וטיפ למלווה הקבוצה, כאשר נהוג לתת 3 יורו לאדם ליום.

פריז בריסל אמסטרדם
 פריז בריסל אמסטרדם

האם תרצה לצאת
 האם תרצה לצאת

טיול משפחתי מאורגן בקרוואן: יותר זול מטיול עצמאי

ויש גם אפשרות נוספת שאולי אינה מתאימה לכל משפחה, אך כדאי בהחלט לשקול כי היא זולה מטיול עצמאי, וגם מאחר שמי שעשו זאת ממליצים בחום - טיול מאורגן בקרוואנים למשפחות.

אין מחלוקת שאחת הבעיות העיקריות בטיול עם ילדים באירופה היא העסקתם בזמן הנסיעות הארוכות. הקראוון נותן מענה לסוגיה הכואבת הזאת שלפעמים מעיבה על הטיול.

הקראוון מאפשר הפעלת הילדים במהלך הנסיעה במשחקים במכשירי הקשר, והעובדה שמדובר בחבורה של משפחות ישראליות מאפשרת לילדים להתחבר בקלות בערבים בחניון בפעילויות שונות. כמו כן, הקבוצה נהנית מהקרנת סרטים דוברי עברית לקטנים וסרטים לנוער ולמבוגרים, משחקי כדור ותחרויות שונות.

יתרון נוסף לטיול מאורגן בקראוון הוא שמצד אחד אפשר להתחבר ולשבת בערב בחניון לקפה וכיבוד עם יתר חברי הקבוצה, ומצד שני אפשר לשמור על פרטיות גם בנסיעה וגם בחניונים.

היתרון הגדול בטיול מסוג זה הוא והנוחיות של נסיעה ללא צורך להתעסק בניווט ובחיפוש חניוני לילה איכותיים.

כך למשל, רשת פלאנטו מציעה ראלי קראוונים מאורגן למשפחות לגרמניה למשך 7 ימים, במהלכו מבקרות המשפחות במגוון אתרים, בין היתר באירופה פארק ובפארק השעשועים שטיינוושן לילדים.

צפריר ישי, מנהל מסע ומדריך טיולים בראלי קרוונים מרשת פלאנטו, אומר כי בשנים האחרונות יש גידול בביקוש לטיולים מסוג זה: "אנשים מגלים את היתרונות, בעיקר הכספיים - טיול כזה זול בכ-15% מטיול עצמאי למשפחות עם רכב שכור ומלון. מבחינה משפחתית הוא תורם לגיבוש ואף יוצר קשרים בין המשפחות המטיילות. כמו כן, טיול בקראוון משלב מסלולים ייחודיים שאוטובוסים לא מבקרים בהם".

בתכנון הלו"ז צריך להתחשב גם ביום ההגעה, שמוקדש לקבלת הקרוואנים והצטיידות ראשונית, וביום האחרון של החזרת הקראוון.

הטיול הקבוצתי של ראלי קרוואנים מרשת פלאנטו כולל הכול: טיסות, העברות לתחנת ההשכרה, קרוואן ובו ערכת מטבח וערכת פיקניק, חניונים, חניות בערים ובאתרים, כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול לרבות פארקי השעשועים, הפעלות באתרים, סיורי ערב מודרכים ללא תשלום (ככלל אין אתרים בתשלום נוסף או סיורים בתשלום נוסף), מכשיר קשר, ספר טיול וערכת ניווט, הפעלות ומתנות לילדים, 3 אנשי צוות ישראלים שאחד מהם הוא מדריך ישראלי מוסמך ומדריך אחד לצעירים ונוער.

מידע מפורט על מסלול הטיול אפשר למצוא בכתובת: www.caravanim.co.il.

טיול עצמאי: 4,600 דולר לא כולל פארקים

אחת הסיבות לפופולריות של טיול מאורגן היא היכולת לדעת מראש כמה משלמים, וריכוז העלויות. כדי לתמחר את העלויות לנוסע העצמאי יש לקחת בחשבון לא רק עלויות טיסה, מלון ורכב, אלא גם כניסה לפארקים.

דיזנהאוז, לדוגמה, מציעה טיסה להולנד, 7 לילות במלון הולידיי אין (4 כוכבים כולל ארוחת בוקר) בעיר ליידן בהולנד, ורכב שכור ל-7 ימים, במחיר של 1,150 דולר לאדם, כלומר למשפחה של שני הורים ושני ילדים המחיר הוא 4,600 דולר.

על זה יש להוסיף מחיר כניסה לפארקים. על כניסה לפארק המדורודם תשלם משפחה 50 אירו (כ-71 דולר). ביורו-דיסני זה מחירו של כרטיס אחד. במילים אחרות, כניסה ל-3 פארקים תעלה למשפחה אפילו 300 דולר נוספים.

יוסי פישר, דירקטור ונציג הבעלים באי.די.בי. תיירות, צופה השנה עליית מחירים של סידורי הקרקע באירופה בשיעור של 10%-15% לעומת שנה שעברה. מחירי הטיסות יתקיירו ב-5%-7% כתוצאה מעליית מחירי הדלק.

כרטיס יומי
 כרטיס יומי


קרוואן
 קרוואן

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
✓ הרישום בוצע בהצלחה!