הנקראות ביותר

מחיר אייפון 5 בארץ - פי 2 ויותר מאשר בארה"ב ובאירופה

בעוד שבארה"ב נמכר המכשיר ב-2,750 שקל, בארץ הוא נמכר ביבוא מקביל במחיר כפול ואף יותר, שמתחיל ב-4,800 שקל ומטפס עד 7,000 שקל

רבים רוצים להניח את אצבעותיהם על מסך המגע של אייפון 5, אך בעוד שבארה"ב זו אינה פנטזיה בלתי מושגת, ולקוח משלם על הגרסה בסיסית בנפח של 16 ג'יגה כ-700 דולר, שהם 2,750 שקל - הרי שבישראל המחיר מזנק לרמה הזויה. בחנויות הפרטיות נמכר אייפון 5 במחיר שמתחיל ב-4,800 שקל ומטפס עד 7,000 שקל, כשלכך מתווסף זמן המתנה של 5 ימים עד 3 שבועות.

נכון לעכשיו, בארה"ב נמכר המכשיר בחנויות אפל כשהסים נעול, ואילו במדינות כמו קנדה (2,800 שקל), גרמניה (3,445 שקל) או אנגליה (3,360 שקל) אפשר למצוא אותו ללא נעילה.

האייפון 5 צפוי להגיע לישראל סביב דצמבר, ואם לשפוט לפי מחירו של ה-4S, מחירו בעת ההשקה יהיה סביב 4,600 שקל, מה שיגרום לחנויות הפרטיות להוריד מחירים. בינתיים אפשר לייבא אותו לארץ דרך שירותי שילוח, אבל מלבד עלות המשלוח צריך להוסיף עוד 930 שקל עבור מיסים.

מלבד מחיר המכשיר יש לזכור כי לדגם זה נדרש כרטיס סים חדש מסוג נאנו סים. עלותו עומדת על 99 שקל בסלקום ו-88 שקל באורנג'. שאר מפעילות הסלולר יתחילו למכור את הסים החדש בתקופה הקרובה.

איך תשפיע הרפורמה?

לצד הגעת האייפון 5 לחנויות הפרטיות, נכנסה לתוקף הרפורמה המאפשרת ליבואנים לייבא לארץ טלפונים מבלי לקבל אישור של משרד התקשורת.

עוד בנושא גלובס טק


המהלך פותח את השוק לכניסת יצרניות לא מוכרות ולדגמים שעדיין לא הגיעו לארץ על-ידי היצרניות שנמצאות בישראל, כמו גלקסי נקסוס של סמסונג, שלא הגיע לארץ במשך חודשים ארוכים משום שלא קיבל את אישור משרד התקשורת. מקרה כזה לא אמור להתרחש יותר.

הצפי הוא שהרפורמה הזו לא תביא להורדת מחירים בצורה משמעותית, אבל תרחיב את המבחר ותגדיל את התחרות.

כמה עולה אייפון 5
 כמה עולה אייפון 5

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
✓ הרישום בוצע בהצלחה!