הנקראות ביותר

חיכיתם עם הדירה? מדד הדיור עלה בכ-3.3% ב-2012

מחירי הדירות עלו בכ-1.1% בנובמבר 2012 ■ כך על פי מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם הערב

מחירי הדירות עלו בכ-1.1% בנובמבר 2012, כך על פי מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסם הערב (ג') במקביל לפרסום מדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר ולסיכום השנתי. יצוין כי נתוני מדד מחירי הדירות מבוססים על סקר ארעי וכי נתונים סופיים יתפרסמו בחודשים הקרובים.

לאחר שבחודשים האחרונים העליות לא חצו את גבול האחוז והעידו יותר מהכל על יציבות, העלייה שנרשמה בחודש נובמבר מעידה על עלייה משמעותית יותר. הפעם האחרונה שמדד מחירי הדירות עלה ביותר מאחוז אחד הייתה באפריל 2011, אז הראה מדד מחירי הדירות על עלייה של 1.3%.

נזכיר שעל פי נתוני הלמ"ס עלו מחירי הדירות ב-0.7% בנובמבר, ב-0.8% באוקטובר, ב=0.7% בספטמבר וב-=0.6% באוגוסט. בלמ"ס מציינים כי: "בהשוואה למחירי הדירות בחודשים אוקטובר 2012 - נובמבר 2012 לאותה התקופה אשתקד עלו המחירים ב-5.7%".

סעיף הדיור במדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר, שפרסמה הלמ"ס הערב, עלה ב-0.4%. נתון זה מבוסס על חוזי שכירות מתחדשים ועל מלאי החוזים על דירות שכורות, ואינו משקלל את מחירי הדירות עצמן. מדד שכר הדירה עלה ב-0.1%.

במקביל, בסיכום השנתי שפרסם הערב הלמ"ס, עלה סעיף הדיור ב-3.3% בתקופה שבין דצמבר 2011 לדצמבר 2012. יש לציין שמדובר בשיעור עלייה נמוך יותר מזה שנרשם בשנה שעברה, בתקופה שבין דצמבר 2010 לדצמבר 2011, אז עלה סעיף הדיור במדד ב-5.1%.

נתוני התחלות הבנייה שפורסמו על ידי הלמ"ס בחודש נובמבר האחרון העידו על ירידה משמעותית של 37% בנתון זה בהשוואה בין הרבעון השלישי של 2012 לנתוני הרבעון המקביל בשנה שעברה. במקביל, נתוני הלמ"ס המעידים על הביקוש לדירות רק הולכים ועולים מחודש לחודש.

עוד בנושא נדל"ן ותשתיות


נתונים אלו מחזקים את ההנחה בענף כי המחסור הצפוי בהיצע, פרי הירידה בהתחלות הבנייה והביקוש שרק גדל יובילו לעלייה במחיר הדירות בשנה הקרובה. העובדה שמדד מחירי הדירות עלה בחודש נובמבר ברמה הגבוהה ביותר מזה שנה וחצי רק מחזקות הנחה זו.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
✓ הרישום בוצע בהצלחה!