הנקראות ביותר

מסתמן: ערוץ 1 ישדר את ליגת העל גם ב-3 העונות הבאות

רשות השידור היתה הגוף היחיד שניגש למכרז על "המשחק המרכזי"; תשלם כ-15 מיליון שקל לעונה, בהסכם עד תום עונת 2015/16

ערוץ 1 צפוי להמשיך ולשדר את "המשחק המרכזי" של ליגת העל בכדורגל ב-3 העונות הבאות. ל"גלובס" נודע כי רשות השידור היתה הגורם היחיד שניגש למכרז שפרסמה ההתאחדות לכדורגל, ושנסגר ביום חמישי האחרון.

ההצעה של ערוץ 1 כללה את מחיר המינימום שדרשה ההתאחדות כתנאי להשתתפות במכרז - 15 מיליון שקל לכל עונת שידורים, ובסך-הכול ישלם הערוץ להתאחדות לכדורגל סכום של 45 מיליון שקל עבור עונות המשחקים 2013/14, 2014/15 ו-2015/16.

מדובר בסכום כמעט זהה לזה ששילם ערוץ 1 עבור "המשחק המרכזי" ב-3 העונות האחרונות (שילם 46 מיליון שקל לעונות 2009/10-2011/12).

כעת צפויים שני הצדדים לשבת למשא-ומתן על סעיפי ההסכם. כבר עכשיו ידוע כי המחלוקת הגדולה ביותר הקיימת קשורה ליום השידורים - בערוץ 1 מעוניינים ש"המשחק המרכזי" של המחזור ישודר ביום ראשון, על מנת לא לייצר פער גדול מדי בין המחזור שרובו משוחק בשבת; בעוד שבהתאחדות לכדורגל מעדיפים לשמור על סטטוס-קוו עם הטוטו, שדורש לקיים את המחזור ביום שני.

הטוטו כבר הבהיר להתאחדות במהלך המשא-ומתן על ההסכם השיווקי החדש כי הוא דורש ש"המשחק המרכזי" יישאר ביום שני.

קיראו עוד ב"גלובס"


ביחד עם ההסכם החדש שייחתם עם ערוץ 1, תכניס ההתאחדות כ-40 מיליון שקל לעונה מזכויות השידור של ליגת העל - ירידה של כמעט 50% מתקופת השיא מלפני 4 עונות שכללה את ההסכמים עם ערוץ 10, צ'רלטון וערוץ הספורט.

עם זאת, מבחינה כלכלית ההתאחדות לכדורגל תסגור את הפער שנוצר בירידה מזכויות השידור של ליגת העל עם העלייה הדרמטית בכספים שייכנסו משידורי נבחרת ישראל: כפי שפורסם ב"גלובס", שינוי שיטת מכירת הזכויות של המשחקים הבינלאומיים על-ידי אופ"א ("שיטת הצנטרליזציה") מבטיח להתאחדות כ-6 מיליון אירו מכל אחד מהקמפיינים הבאים של הנבחרת - מוקדמות יורו 2016 ומוקדמות מונדיאל 2018.

עקבו אחרינו ברשתות