הנקראות ביותר

אראל סג"ל: בחיים לא אשתתף יותר בהפגנות להצלת ערוץ 10

גלובס" ביקר בצילומי משדר יום העצמאות המיוחד של התוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, לשיחה עם מי שהפכו להיות סמל לקו הימני אליו מושך ערוץ המורשת הישראלי

loading

"בניגוד לדימוי שהדביקו לנו שאנחנו חבורה חשוכה, לאומנית פרימיטיבית שסותמת את הפה לכולם, זו חבורה באמת הטרוגנית שבאמת יש פה שוק רעיונות חופשי שמותר להגיד הכל", כך אומר ל"גלובס" מגיש התוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, אראל סג"ל. "גלובס" ביקר בצילומי משדר יום העצמאות המיוחד של התוכנית לשיחה עם מי שהפכו להיות סמל לקו הימני אליו מושך ערוץ המורשת הישראלי.

למרות שערוץ 20 נמצא באוויר פחות משנתיים ונתוני הצפייה שלו אמנם מתקדמים, אך עדיין נחשבים נמוכים, הוא מושך שיח ציבורי רב וביקורת תכופה מצד הרגולטור. אראל סג"ל, החל להגיש בשנה האחרונה תוכנית יומית בגלי צה"ל, גוף שזוכה לקיתונות של ביקורת מהימין, על חד צדדיות וחוסר איזור. בריאיון ל"גלובס", הוא מספר מדוע החליט בשבוע שעבר להסיר מחשבון הטוויטר שלו ציוץ שפרסם בתגובה לדבריו מעוררי המחלוקת של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן.

לדבריו סג"ל, "הציוץ על סגן הרמטכ"ל היה הרבה יותר לגיטימי מאשר הבדיחה על סתיו שפיר".

- אז אתה לא חוזר בך?

"אני מודה במה שקרה שם. מיד אמרו עלי שאני הסתתי לרצח. עשו לי מעשה נבזי. ישר באו וטענו שאני קראתי לסגן הרמטכ"ל נאצי. לימין אסור להיות סרקאסטי לי אסור להשתמש במילים שאומר סגן הרמטכ"ל עצמו. אם כולנו גרמניה הנאצית (כפי דבריו), אז הוא סגן מפקד הוורמאכט".

עוד בנושא נתח שוק וצרכנות


לדבריו, "בשבוע האחרון שנעשה פה מעשה - אחד העלובים והכי לא הוגנים. אם אתה לוקח ציוץ ומשנה את המסר שלו - הפכו אותי למי שקרא לסגן הרמטכ"ל נאצי, כאילו אני משוגע מאלה שעומדים וצורחים עם קצף בשיניים. אני מכיר את מלחמת העולם השנייה לא רע, אני לא אקרא... אני מצטער ואני מודה שנלחצתי. קיבלתי גינוי מוועד העובדים של גל"צ, מי קיבל גינוי כזה?".

חברי הפאנל הלינו על חוסר הקולגיאליות של העיתונאים בגופי השידור האחרים כלפי ערוץ 20, ועל כך שהם אינם מתייצבים לצדו אל מול ההתקפות אליו. "ערוצים אחרים מבקשים לסגור אותנו", אמר שמעון ריקלין ותקף את מועצת הכבלים והלוויין, שהורתה להוסיף שקופית לפני התוכנית שמבהירה כי הדברים הנאמרים בה הם סאטירה, לאחר שסג"ל לעג לחברת הכנסת סתיו שפיר. "זו חרפה לתקשורת הישראלית", אמר ריקלין.

לדברי הפאנליסט איתן זליגר, "יש דין הפרות 20 ודין הפרות ערוץ 10. כשערוץ 10 הפר ברגל די גסה הייתי בהפגנות להצלת ערוץ 10".

- לא תשתתפו יותר בהפגנות להצלת ערוץ 10?

"בחיים לא", ענו זליגר וסג"ל.

עקבו אחרינו ברשתות