ח"כ קיש פותח חזית מול כחלון: פועל לבטל מיסוי דירה שלישית

יו"ר ועדת הכנסת הודיע כי יפעל לפיצול מספר סעיפים מחוק ההסדרים, ביניהם הרפורמה הקווית והמלצות הוועדה לייעול הימורים בספורט ■ קיש טוען כי סעיפים אלה דורשים מסלול חקיקה רגיל, ולא ראוי שהם יעברו במסגרת חוק ההסדרים

יואב קיש / צילום: מתוך אתר kisch.co.il
יואב קיש / צילום: מתוך אתר kisch.co.il

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש (הליכוד), פועל לפיצול מספר סעיפים מחוק ההסדרים, ביניהם הטלת מס על דירה שלישית, הרפורמה בתקשורת הקווית, המלצות הוועדה לייעול ההימורים בספורט והמלצת ועדת גורן בעניין אגף השיקום במשרד הביטחון.

קיש טוען כי סעיפים אלה דורשים מסלול חקיקה רגיל, ולא ראוי שהם יעברו במסגרת חוק ההסדרים. "הנתיב המהיר של האוצר לחקיקת חוק ההסדרים - לא במשמרת שלי. לא בוועדת הכנסת", כתב קיש בעמוד הפייסבוק שלו.

ח"כ קיש פותח למעשה חזית מול שר האוצר, שמקדם במרץ חלק מאותם סעיפים שקיש מבטל להפריד מחוק ההסדרים.  כך למשל, כחלון נחוש מזה כמה שבועות למסות כבר מתחילת 2017 בעלי שלוש דירות ומעלה, עד סכום של 18 אלף שקל בעבור כל דירה (החל מהשלישית במספר). שיעור המס יעמוד על 1% משווי הדירה השלישית, לפי מחירון וטבלאות השמאי הממשלתי. 

"בימים האחרונים העביר האוצר לכנסת את חוק ההסדרים - 80 סעיפים שהגיעו לפתחה של הרשות המחוקקת. לא ניתן להשלים את העבודה הזו בפרק זמן כל-כך קצר. העברת החוק במתכונתו הנוכחית תהווה חוסר אחריות ופגיעה באמון הציבור", מציין קיש.