תושבי ת"א, לא אספתם את צואת הכלב? מעתה תשלמו יותר

עיריית ת"א מעלה את הקנס על אי-איסוף צואת כלבים ל-730 שקל ■ המהלך ילווה בקמפיין תחת הסלוגן "תרימו!" ■ מספר הכלבים לנפש בת"א הוא הגבוה בעולם

כלב / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
כלב / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

האם מדרכות תל-אביב-יפו יהיו (סוף-סוף) נקיות יותר? עיריית תל-אביב-יפו מעלה את הקנס על אי-איסוף צואת כלבים ל-730 שקל - במקום 475 שקל גובה הקנס כיום. העדכון בגובה הקנס ייכנס לתוקף ב-10 באוגוסט 2017.

לצד העלאת הקנס בשיעור של כ-50%, העירייה תגביר את מאמצי האכיפה, וכן יצאה בימים האחרונים בקמפיין הקורא לבעלי הכלבים בעיר "להרים!" (את צואת הכלב/ה שלהם).

קיראו עוד ב"גלובס"


הקמפיין יכלול שילוט חוצות ומודעות על גבי תחנות אוטובוסים בעיר, סרטון הסברה אינטרנטי, תגבור אכיפת פקחי הסיירת הירוקה, הצבת מתקני שקיות איסוף ("קקית") ברחבי העיר, הקמה ופיתוח של כ-70 פינות כלבים ברחבי העיר וכ-4 מקטעי חופים לשחרור כלבים.

36 אלף כלבים חיים בתל-אביב-יפו, כשלפי נתוני העירייה מדובר בעיר שבה מספר הכלבים לנפש הוא הגבוה בעולם; כלב אחד על כל 12 תושבים.

מתברר כי העלאת הקנס לא באה יש מאין: צואת כלבים ברחובות היא המפגע שמטריד ביותר את התושבים - כך לפי סקר שנערך בין תושבי העיר ולפי ניטור תלונות התושבים למוקד העירוני. עוד עולה מנתוני העירייה כי מי שפחות מקפידים על איסוף צואת הכלבים הם צעירים - ובעיקר כשמדובר בשעות החשכה.

צפו: שונאים לנקות אחר הכלב? מוצר ישראלי חדש מציע פתרון חכם

...