הנקראות ביותר

"מעריב" מחלק אופציות לעובדים: יוכלו לרכוש עד 5% מהון מניות העיתון במחיר מופחת

יקצה אופציות לכ-600 עובדי העיתון שלקחו חלק בתוכנית ההתייעלות ; את האופציות יוכלו העובדים לממש בהדרגה על פני 3 שנים ממועד הקצאתן במחיר 7 שקלים למניה - 10% פחות ממחיר השוק של מניית "מעריב" כיום

מעריב הודיע היום (ג') כי החל לחלק לעובדים אופציות שיאפשרו להם לרכוש עד 5% מהון מניות העיתון במחיר מופחת.

במסגרת התוכנית יוקצו אופציות לכ-600 עובדי העיתון אשר לקחו חלק בתוכנית ההתייעלות של החברה ושבמסגרתה הסכימו להפחית משכרם ללא תמורה.

את האופציות יוכלו העובדים לממש בהדרגה על פני תקופה של 3 שנים ממועד הקצאתן במחיר של 7 שקלים למניה - מחיר נמוך ביותר מ-10% ממחיר השוק של מניית "מעריב" בבורסה כיום. אם כל האופציות שיוקצו ימומשו, אזי המניות שיתקבלו במימושן יהוו כ-5% מהון המניות של "מעריב".

רוני קליינפלד, מנכ"ל "מעריב", מסר: "מטרת תוכנית האופציות היא לתגמל את העובדים שהסכימו להפחית משכרם ולשתף אותם בהצלחה העתידית של העיתון. ההון האנושי ב'מעריב' הוא זה שיצעיד את העיתון קדימה. שום תוכנית הבראה לא תסייע לעיתון ללא הירתמותם של העובדים, ולכן חשוב היה לנו להבהיר לעובדים שאנחנו סומכים עליהם, מודים להם ורואים בהם חלק בלתי נפרד מהחברה".

כזכור, בסוף 2008 הציגו תחילה עורכי העיתון, דורון גלעזר ורותי יובל, ומנכ"ל העיתון, רוני קליינפלד, את תוכנית ההבראה בפני כ-100 עובדי אגף החדשות בעיתון.

בשבוע שעבר פרסמה חברת מעריב החזקות את דו"חותיה לשנת 2008, בהם הסבירה כי "הענקת האופציות למניות, שמשמעותן תגמול עתידי, מעודדת את העובדים לתרום לרווחי החברה".

הפסדי העיתון ב-2008 גדלו ב-68% והסתכמו ב-132 מיליון שקל. ב-2007 הפסיד העיתון 56.7 מיליון שקל. ברבעון הרביעי הפסיד "מעריב" 56.7 מיליון שקל לעומת 36.2 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 56.6%.

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-88.9 מיליון שקל, ירידה של 20% לעומת הכנסות של 111.2 מיליון שקל ברבעון הרביעי אשתקד. סך ההכנסות של "מעריב" ב-2008 הסתכמו ב-404.1 מיליון שקל, ירידה של 16% לעומת הכנסות של 482.8 אשתקד. ההפסד התפעולי ב-2008 גדל ב-51% והסתכם ב-108.5 מיליון שקל.

בחודש שעבר הגיעה החברה להסכמה עם בנק הפועלים בדבר הזרמת כספים לחברה מהבנק בסך כולל של כ-50 מיליון שקל - ובמקביל הזרמת כספים מהחברה האם, הכשרת היישוב, בסך של כ-37 מיליון שקל.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
✓ הרישום בוצע בהצלחה!